Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Randers Indoor 21.1.2023 Inde
Langvang Atletikstadion

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD6.94
  
 SB
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.03
  
 PB
3Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM7.09
  
 SB
4Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF7.14
  
 PB
5Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.14
  
 PB
6Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.18
  
 PB
7Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.26
  
 =SB
Finale B
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM7.25
  
 PB
3Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.87
  
 
4Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM7.90
  
 PB
5Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash Aarhus Fremad7.92
  
 
6André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF8.17
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja6.96
  
 
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD6.98
q
  
 SB
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.07
q
  
 SB
4Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM7.10
q
  
 SB
5Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF7.19
q
  
 =PB
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.26
q
  
 SB
Indledende 2
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.16
q
  
 PB
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.20
q
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta7.24
  
 PB
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta7.24
  
 PB
6August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF7.44
  
 PB
7Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.51
  
 SB
8Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.94
q
  
 
Indledende 3
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM7.30
q
  
 PB
2Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash Aarhus Fremad7.74
q
  
 
3Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM7.95
q
  
 SB
4André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF8.09
q
  
 PB
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF8.19
q
  
 
6Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM8.44
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.10
  
 SB
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM22.91
  
 SB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta23.17
  
 SB
Finale B
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF22.65
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.32
  
 SB
3Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM24.12
  
 SB
Finale C
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF23.71
  
 SB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF24.20
  
 SB
3André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF26.47
  
 PB
Finale D
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM24.18
  
 PB
2Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF26.10
  
 PB
3Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash Aarhus Fremad26.11
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta52.16
  
 SB
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad53.39
  
 SB
3Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad54.54
  
 PB
Finale B
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta51.43
  
 PB
2Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM56.98
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:01.65
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:15.77
  
 PB
4Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM2:32.11
  
 PB
Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05)Aalborg AM DNF
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.53
  
 SB
 
4.53
 XO
4.70
XXr
      
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.19
  
 SB
 
4.964.894.943.785.12 SB5.19 SB  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.69
  
 
 
  X14.6914.6114.59  X  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.47
  
 =SB
2Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF7.59
  
 SB
3Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.74
  
 =PB
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.85
  
 SB
5Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)Sparta8.15
  
 =SB
6Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.34
  
 
7Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.46
  
 SB
8Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF8.91
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.47
q
  
 SB
2Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF7.64
q
  
 SB
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Hvidovre AM7.76
  
 SB
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.86
q
  
 SB
5Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF7.86
  
 
6Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja7.92
  
 PB
7Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.16
  
 SB
Indledende 2
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.74
q
  
 PB
2Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)Sparta8.15
q
  
 SB
3Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.30
q
  
 SB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.48
q
  
 SB
5Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja8.53
  
 PB
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF8.98
q
  
 SB
Indledende 3
2Kristine Hagen JakobsenKristine Hagen Jakobsen ('04)Randers Freja13.56
  
 PB
3Lærke Uller SiegLærke Uller Sieg ('07)Aarhus 190018.51
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja25.35
  
 SB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Hvidovre AM25.74
  
 SB
Finale B
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.99
  
 SB
2Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)Sparta27.42
  
 SB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta28.13
  
 SB
Finale C
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad26.75
  
 PB
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM27.69
  
 SB
Finale D
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF27.27
  
 PB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad27.96
  
 SB
3Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.46
  
 SB
Finale E
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF26.94
  
 PB
2Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja29.06
  
 PB
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF29.69
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:32.47
  
 PB
Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 1900 DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.16
  
 SB
2Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.69
  
 
1Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.58
q
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.63
  
 SB
 
5.45 SB  X  X  X5.60 SB5.63 SB  
2Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.42
  
 PB
 
3.95 SB5.42 PB  X4.88  –   
M30 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja NH
  
 
 
4.13
XXX
       
M22 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.29
  
 
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta8.89
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.20
q
  
 PB
M22 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM4.03
  
 PB
 
3.73
 XO
3.83
  O
4.03
  O
4.13
XXX
    
M22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.87
  
 PB
 
6.32 SB  X4.376.026.87 PB6.37  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.42
  
 SB
 
  X6.10 SB  X6.30 SB  X6.42 SB  
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.52
  
 PB
 
13.04 PB12.5512.9713.52 PB12.6113.25  
K22 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 59.28
  
 SB
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:01.73
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:02.62
  
 SB
4Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 1:05.61
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta8.91
q
  
 PB
K22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.31
  
 SB
 
  X  X5.17 SB5.31 SB  X  X  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.40
  
 SB
D19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.85
  
 SB
 
6.85 SB6.766.57  –6.656.62  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta13.80
  
 PB
 
13.57 PB13.78 PB13.3213.80 PB13.6813.63  
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.99
q
  
 PB
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.83
  
 
 
2.73
  O
2.83
  O
2.93
XXX
     
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.74
  
 SB
 
  X5.74 SB  X5.45  X5.69  
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.83
  
 PB
 
3.63
  O
3.83
  O
4.03
XXX
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.71
  
 PB
 
12.61 PB  X12.3412.66 PB  X12.71 PB  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja DNF
  
 
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.37
q
  
 SB
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF9.59
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.76
  
 PB
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.86
  
 PB
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.32
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.33
  
 SB
 
3.23
XXO
3.33
XXO
3.43
XXX
     
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.03
  
 
 
3.03
  O
3.23
XXX
      
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.83
  
 PB
 
2.63
  O
2.73
 XO
2.83
  O
2.93
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.21
  
 SB
 
5.16 SB5.21 SB5.12  X5.114.56  
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF4.95
  
 PB
 
4.77 PB  X4.674.90 PB4.95 PB4.87  
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.91
  
 PB
 
4.75 PB4.91 PB4.91 =PB4.744.844.73  
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.64
  
 SB
 
4.29 SB4.64 SB  –     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.38
  
 PB
 
  X11.79 PB11.6411.3812.04 PB12.38 PB  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.87
  
 
 
  X10.35  X10.1210.5210.87  
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.63
  
 PB
 
3.43
  O
3.63
XXO
3.73
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.53
  
 PB
 
2.53
  O
2.63
XXX
      
K50 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.15
  
 
 
  X11.0410.7411.1510.7611.10  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten