Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Indestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19) 28.1.2023 Inde
SparNord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.20
  
 SB
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.44
  
 PB
3Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.55
  
 PB
4Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.63
  
 
5Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.69
  
 
6Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.76
  
 PB
7Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.80
  
 
8Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.83
  
 
Finale B
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19008.06
  
 =PB
2André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF8.07
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.14
  
 PB
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.16
  
 
6Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM8.22
  
 
7Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19008.72
  
 
Daniel Andreas KajugaDaniel Andreas Kajuga ('05)Aarhus 1900 DNS
  
 
Finale C
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.13
  
 PB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.49
  
 
3Jomari Jace Velasco SantosJomari Jace Velasco Santos ('06)SAK777.63
  
 
4August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF7.74
  
 PB
5Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash Aarhus Fremad7.79
  
 
6Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.85
  
 
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.00
  
 
8Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK778.03
  
 
Finale D
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK777.97
  
 PB
2Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM7.98
  
 SB
3Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)HGF AM8.06
  
 SB
4Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad8.20
  
 PB
5Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM8.31
  
 PB
5Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM8.31
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.32
  
 
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.95
  
 SB
Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK77 DQ
  
 
Finale B
1Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK7724.80
  
 PB
2Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM25.22
  
 PB
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM25.34
  
 PB
Finale C
1August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF25.36
  
 PB
2Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad25.58
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7726.05
  
 SB
Finale D
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM25.72
  
 PB
2André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF26.39
  
 PB
Finale E
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7725.48
  
 PB
2Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM27.80
  
 
Finale F
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190026.67
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.59
  
 PB
3Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM27.99
  
 PB
Finale G
1Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190024.51
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190025.46
  
 PB
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM25.81
  
 PB
Finale H
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM24.98
  
 PB
2Victor GreveVictor Greve ('05)Viborg AM25.20
  
 PB
3Jomari Jace Velasco SantosJomari Jace Velasco Santos ('06)SAK7725.96
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM2:00.73
  
 PB
2Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF2:00.86
  
 SB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:01.30
  
 PB
4Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05)Aalborg AM2:01.31
  
 PB
5Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:04.23
  
 PB
6Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:06.54
  
 PB
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:09.15
  
 PB
Finale B
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:12.36
  
 PB
2Asger Brendstrup JohannessenAsger Brendstrup Johannessen ('06)AGF Atletik2:13.42
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:14.18
  
 PB
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:20.17
  
 PB
5Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:24.16
  
 PB
6Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 2:45.06
  
 
Finale C
1Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19002:07.15
  
 PB
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:17.10
  
 PB
3Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:17.99
  
 PB
4Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM2:20.54
  
 PB
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM2:29.93
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik7:57.99
  
 SB
2Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik8:10.61
  
 SB
3Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen Herning LK8:12.50
  
 PB
4Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM8:43.66
  
 
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK77 DNF
  
 
Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK77 DNF
  
 
Finale B
1Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik9:06.15
  
 PB
2Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19009:12.98
  
 PB
3Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik9:14.68
  
 PB
4Simon FestersenSimon Festersen AGF Atletik9:44.88
  
 SB
5Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)Aarhus 190010:05.55
  
 PB
6Lars BrixLars Brix ('67)SAK7710:30.32
  
 PB
7Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 190010:30.40
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.80
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.83
XXX
   
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.55
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXO
1.58
XXX
  
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.20
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.16
  
 SB
 
13.16 SB13.07  X  X13.12  X  
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK779.65
  
 SB
 
  X9.02 SB8.959.65 SB9.40  X  
M 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:41.25
  
 
  Sylvester Tau Mansachs Larsen, Oscar Laycock, Jomari Jace Velasco Santos, Daniel Bertelsen
2Skive A.M. Skive A.M.  1:45.46
  
 
  Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen, Hjalte Linnet Løndal, Jakob Rose-Hansen
3Herning GF, Atletik/Motion Herning GF, Atletik/Motion  1:47.09
  
 
  Manuel Munoz Garcia, Mohammed Ali Moussa, Vuk Stojanovic
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.79
  
 =PB
2Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.06
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.20
  
 
4Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.42
  
 
5Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.61
  
 
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.75
  
 
7Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM8.79
  
 
8Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.24
  
 SB
Finale B
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.38
  
 
2Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 8.43
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM8.65
  
 PB
4Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM8.66
  
 
5Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK778.89
  
 
6Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.98
  
 SB
7Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.18
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.63
  
 PB
Finale B
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad26.80
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 26.92
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.23
  
 SB
Finale C
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM27.30
  
 PB
2Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 28.05
  
 PB
3Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7728.50
  
 SB
Finale D
1Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK7727.87
  
 PB
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.46
  
 =SB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM28.58
  
 
Finale E
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM28.94
  
 PB
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM29.32
  
 PB
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7730.38
  
 SB
Finale F
1Agnete Silkjær MortensenAgnete Silkjær Mortensen ('07)Skive AM31.24
  
 
1Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM31.24
  
 PB
Finale G
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190028.95
  
 PB
2Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM40.02
  
 
3Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM44.98
  
 SB
Finale H
1Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK7730.59
  
 PB
2Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR35.70
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:38.04
  
 
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM3:05.58
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:32.47
  
 SB
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 9:40.89
  
 PB
3Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)AGF Atletik12:43.60
  
 PB
4Anne ZederkofAnne Zederkof ('98)HGATM 12:43.90
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.57
  
 SB
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.60
XXX
    
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.54
  
 
 
1.15
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51
 XO
1.54
 XO
1.57
XXX
 
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.54
  
 
 
1.15
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
  
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.40
  
 
 
1.15
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.81
  
 PB
 
  X10.99 PB11.67 PB  X  X11.81 PB  
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190011.10
  
 SB
 
10.89 SB10.3110.6410.6310.7311.10 SB  
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Skive A.M. Skive A.M.  1:58.14
  
 
  Julie Hesselvig, Naja M. Riis, Agnete Silkjær Mortensen, Pil Vilstrup Cunningham
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190012.11
  
 PB
 
11.06 SB11.59 SB11.4812.04 SB  X12.11 SB  
D17 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM9:18.11
  
 
2Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik9:23.08
  
 PB
3Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM9:26.91
  
 PB
4William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF9:34.14
  
 PB
5Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM9:41.52
  
 PB
6Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM9:59.83
  
 PB
7Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:13.39
  
 
8Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik11:15.84
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7711.42
  
 
 
8.5010.4811.4210.199.5710.08  
2Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190010.97
  
 PB
 
9.94 PB10.52 PB10.58 PB9.8010.97 PB10.44  
P17 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190012:33.31
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM11.28
  
 PB
 
10.75  X  X  X11.28 PB  X  
D15 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF9:25.67
  
 PB
2Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM10:13.51
  
 PB
3Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM10:15.33
  
 
4Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:25.60
  
 PB
5Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 11:03.58
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM10.17
  
 PB
 
9.99 PB9.0810.17 PB  –  –  –  
2Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM8.02
  
 PB
 
7.94 PB8.02 PB7.577.90  –  –  
3Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19007.97
  
 PB
 
6.617.97 PB7.276.497.717.92  
4Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.94
  
 
 
7.947.857.187.77  –  –  
5Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM7.48
  
 PB
 
6.81 PB6.387.02 PB7.48 PB  –  –  
6Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM7.26
  
 PB
 
7.10 =PB7.20 PB6.877.26 PB7.237.04  
7Emil H FauerholdtEmil H Fauerholdt ('09)Skive AM5.43
  
 PB
 
4.22 PB5.14 PB  X5.23 PB5.43 PB  X  
P15 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM11:33.18
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM11:33.72
  
 PB
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.06
  
 
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.12
  
 PB
Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF DNS
  
 
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM33.13
  
 
2Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF36.89
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM2:27.10
  
 
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM2:29.88
  
 PB
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:30.49
  
 PB
4Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:43.37
  
 
5Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM2:53.34
  
 PB
6Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF3:09.20
  
 PB
D13 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 11:49.53
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.35
  
 
 
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.35
  O
1.47
XXX
   
2Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF1.00
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK776.54
  
 PB
 
5.986.54 PB6.456.52    
2Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF6.07
  
 PB
 
5.96 PB5.896.07 PB5.61    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.84
  
 
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.38
  
 
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.40
  
 PB
4Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.62
  
 PB
5Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK779.63
  
 
6Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM10.00
  
 
7Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM11.28
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7732.89
  
 PB
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR32.90
  
 PB
Finale B
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190030.36
  
 PB
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7732.60
  
 PB
3Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM34.95
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:38.59
  
 PB
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:53.08
  
 PB
3Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773:05.60
  
 PB
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773:07.65
  
 PB
Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK77 DNF
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.23
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.23
 XO
1.26
XXX
  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.20
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
XXO
1.23
  Xr
  
3Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM1.15
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.18
  
 
 
8.608.979.188.61    
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.95
  
 
 
8.168.958.478.39    
3Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM5.54
  
 PB
 
5.18 PB5.30 PB4.625.54 PB    
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK775.49
  
 
 
  X4.255.495.09    
5Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK775.26
  
 
 
5.034.885.265.14    
P13 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  2:14.18
  
 
  Kathrine Emma Nielsen, Frida Eva Hede Kornvig, Liva Poulsen, Ellen Agnethe Holmskov
2Herning Gf, Atletik/Motion Herning Gf, Atletik/Motion  2:17.56
  
 
  Laura Lee Jensen, Maria-Magdalena Lugova Torba, Kate Klitgaard-Romero, Camilla Popova
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19009.19
  
 
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF9.37
  
 PB
3
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19009.64
  
 PB
4
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190010.40
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM11.44
  
 
6Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik13.75
  
 PB
D11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 190033.12
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190035.10
  
 PB
3
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 35.36
  
 PB
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM38.85
  
 PB
Finale B
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF31.43
  
 PB
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF31.67
  
 PB
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190031.67
  
 PB
4Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 190032.12
  
 PB
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF1:53.99
  
 PB
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001:55.38
  
 PB
3Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF1:58.97
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:00.73
  
 PB
5
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19002:09.26
  
 PB
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2:30.95
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.26
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.23
  O
1.26
  O
1.29
XXX
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19001.00
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05
XXX
      
Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF6.73
  
 PB
 
6.63 SB6.73 SB6.54  X    
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19006.28
  
 PB
 
6.28 PB5.64  X5.25    
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19004.65
  
 PB
 
4.054.264.65 PB4.56    
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik4.57
  
 PB
 
3.95  X4.234.57 SB    
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM4.33
  
 PB
 
4.33 PB3.904.043.74    
D11 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:13.58
  
 
  Christian Heegaard Klæstrup, Kaare Brøchner Bonnet, Sebastian Hagensen, Tobias Slott Cortebeeck
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.58
  
 
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.85
  
 PB
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.96
  
 PB
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7710.17
  
 
5Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM10.21
  
 PB
6
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.50
  
 
Finale B
1
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.41
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF10.53
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM10.72
  
 
4
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM10.77
  
 PB
5
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190011.37
  
 
6
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM12.10
  
 
P11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM36.50
  
 
2
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM37.76
  
 PB
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190041.54
  
 PB
Finale B
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7735.05
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM36.63
  
 PB
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF37.61
  
 PB
Finale C
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190033.75
  
 PB
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM34.87
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM38.88
  
 
4
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190042.36
  
 PB
P11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2:07.68
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK772:14.24
  
 PB
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:15.52
  
 PB
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2:22.34
  
 PB
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM2:22.70
  
 PB
6
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19002:34.23
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
 
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM7.02
  
 
 
7.026.106.926.98    
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM5.83
  
 PB
 
5.40 PB5.83 PB5.314.65    
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19005.70
  
 PB
 
5.60 PB5.70 PB5.485.14    
4Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.66
  
 
 
3.954.664.164.59    
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM4.22
  
 PB
 
3.342.733.69 PB4.22 PB    
6
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3.98
  
 PB
 
3.69 PB3.93 PB3.98 PB2.86    
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.95
  
 
 
3.953.493.393.24    
8
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM3.76
  
 PB
 
  X3.76 PB3.543.23    
9
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM3.56
  
 PB
 
3.06 PB3.10 PB3.56 PB3.33    
10
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19003.45
  
 PB
 
3.28 PB3.45 PB3.172.95    

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive