Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Games 2 4.2.2023 Inde
Snekkersten Idrætscenter

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.71
  
 
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF7.74
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.11
  
 
Finale B
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF7.19
  
 PB
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.22
  
 
3Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.27
  
 PB
4Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC7.55
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.31
q
  
 PB
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF7.80
q
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.11
q
  
 
Indledende 2
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF7.20
q
  
 PB
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.21
q
  
 SB
3Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC7.59
q
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.69
q
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF9.26
  
 
1Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF9.26
  
 
3Tini OwildTini Owild ('64)Frederiksberg IF9.55
  
 SB
Finale B
1Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.57
  
 SB
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC8.70
  
 PB
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF8.78
  
 
4Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.84
  
 
Finale C
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.17
  
 
2Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER8.49
  
 PB
3Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC8.55
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF8.77
q
  
 PB
2Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF9.22
q
  
 PB
3Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF9.25
q
  
 PB
4Tini OwildTini Owild ('64)Frederiksberg IF9.58
q
  
 SB
Indledende 2
1Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC8.53
q
  
 PB
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.75
q
  
 
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC8.75
q
  
 PB
Indledende 3
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.17
q
  
 
2Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER8.51
q
  
 
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.65
q
  
 SB
4Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.75
q
  
 SB
M22 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF9.01
  
 
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF9.14
q
  
 
K22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK4.22
  
 
 
4.144.224.134.08    
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.65
  
 =PB
 
1.56
 XO
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
XXO
1.70
XXX
   
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.45
  
 
 
5.245.45  X5.03    
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.91
  
 PB
 
4.91 PB4.804.814.73    
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK9.43
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.59
  
 
 
1.50
 XO
1.53
 XO
1.56
  O
1.59
XXO
1.62
XXX
   
2Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.47
  
 
 
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
   
3Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
     
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.90
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
XXO
3.00
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.87
  
 PB
 
4.634.86 PB4.87 PB  X    
2Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK4.70
  
 
 
4.504.584.704.63    
3Asta GarderAsta Garder ('07)KIF4.43
  
 PB
 
3.99 PB4.25 PB3.984.43 PB    
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.21
  
 SB
 
4.16 SB4.21 SB  X  X    
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.19
  
 PB
 
4.04  X4.19 PB4.12    
6Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF4.04
  
 PB
 
  X  X4.04 PB  X    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.92
  
 
 
8.75  X9.929.40    
2Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK8.66
  
 PB
 
7.94 SB8.50 PB8.66 PB8.64    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK8.56
  
 PB
3Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC11.11
  
 
Finale B
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.38
  
 PB
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.58
  
 
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta8.63
  
 
4Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC9.84
  
 
Finale C
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.56
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.67
  
 
3Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK8.00
  
 PB
4Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød8.36
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK8.04
q
  
 PB
2Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød8.31
q
  
 PB
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta8.51
q
  
 PB
4Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC11.10
q
  
 PB
Indledende 2
1Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.50
q
  
 PB
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.62
q
  
 PB
3Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK8.74
q
  
 PB
Indledende 3
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.58
q
  
 =PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.66
q
  
 PB
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.48
q
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik11.05
q
  
 PB
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.18
q
  
 =PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik10.99
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.44
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
XXX
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.35
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.38
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK4.83
  
 PB
 
4.60 PB4.83 PB  X4.77    
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.59
  
 PB
 
  X4.59 PB  X4.29    
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.41
  
 PB
 
4.06 PB4.25 PB4.41 PB4.40    
4August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.18
  
 PB
 
4.18 PB  X3.95  X    
5Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC2.87
  
 PB
 
2.87 PB  X2.772.79    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta10.68
  
 PB
 
10.1710.68 PB  X9.56    
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF9.87
  
 
 
9.489.878.919.79    
3Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC9.16
  
 
 
9.059.168.528.52    
5Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta8.15
  
 PB
 
8.15 PB7.258.117.90    
6Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød7.54
  
 PB
 
6.81 PB7.54 PB7.437.29    
7August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF6.55
  
 
 
5.355.736.256.55    
8Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC4.52
  
 PB
 
3.87 PB4.48 PB4.52 PB4.26    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta9.13
  
 
2Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF9.20
  
 PB
Finale B
1Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.74
  
 PB
2Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF8.89
  
 PB
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF8.94
  
 PB
4Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF9.01
  
 =PB
Finale C
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF8.40
  
 
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK8.59
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF8.68
  
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.74
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF9.01
q
  
 PB
2Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF9.04
q
  
 PB
3Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF12.06
q
  
 PB
Indledende 2
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF8.58
q
  
 PB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.80
q
  
 PB
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF8.91
q
  
 =PB
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF9.02
q
  
 PB
5Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta9.12
q
  
 
Indledende 3
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF8.39
q
  
 PB
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK8.58
q
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.72
q
  
 SB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF11.39
  
 PB
2Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF11.45
  
 PB
3Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF12.76
  
 PB
Finale B
1Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK9.90
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.31
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.47
  
 =PB
 
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXO
1.50
XXX
   
2Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
   
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2.50
  
 PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK4.46
  
 
 
4.424.464.38  –    
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.37
  
 
 
3.894.37  X2.45    
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.24
  
 PB
 
3.77 SB4.24 PB3.793.99    
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF4.21
  
 PB
 
  X3.984.21 PB3.79    
5Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta4.16
  
 =PB
 
4.16 =PB3.914.083.76    
6Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF3.98
  
 PB
 
3.74 PB3.613.87 PB3.98 PB    
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.80  X  X    
8Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.84
  
 PB
 
  X3.573.84 PB3.30    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF9.75
  
 PB
 
9.75 PB9.389.229.51    
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.37
  
 PB
 
7.367.908.048.37 PB    
3Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC8.08
  
 PB
 
7.44 PB7.90 PB7.318.08 PB    
5Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF6.38
  
 PB
 
6.01 PB6.32 PB6.176.38 PB    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF9.62
  
 PB
3Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik10.30
  
 
4Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF12.67
  
 
Finale B
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.77
  
 
3Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF9.27
  
 
4Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF9.55
  
 =PB
5Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.83
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF9.55
q
  
 PB
2Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas9.84
q
  
 
4Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik10.21
q
  
 PB
5Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF11.99
q
  
 PB
Indledende 2
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.66
q
  
 =PB
3Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF9.15
q
  
 =PB
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.72
q
  
 
5Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF9.81
q
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF12.47
  
 PB
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK12.58
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik1.31
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
       
2Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF1.25
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF3.77
  
 PB
 
  X3.77 PB3.72     
3Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.70
  
 
 
3.553.483.70     
4Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.53
  
 
 
3.533.413.46     
5Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF3.48
  
 PB
 
3.44 PB3.48 PB  X     
7Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik3.22
  
 
 
3.223.092.91     
8Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.45
  
 PB
 
2.45 PB2.242.43     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik7.76
  
 PB
 
7.67 PB7.76 PB7.76 =PB6.79    
3Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF6.42
  
 
 
  X6.336.426.06    
4Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik6.27
  
 PB
 
6.18 PB5.976.27 PB6.22    
5Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK5.67
  
 
 
5.675.585.445.67    
6Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas4.96
  
 
 
4.524.724.744.96    
7Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF4.39
  
 PB
 
4.24 PB4.044.084.39 PB    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta10.17
  
 PB
2Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK10.40
  
 PB
3Ellen Katrine Melgaard SvendsenEllen Katrine Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF11.03
  
 
Finale B
1Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.31
  
 PB
2Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.39
  
 PB
3Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød9.63
  
 PB
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.77
  
 PB
5Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik10.25
  
 
Finale C
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.15
  
 PB
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.43
  
 
4Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK9.45
  
 
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.63
  
 
Finale D
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.50
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.65
  
 
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.82
  
 
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.09
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.80
q
  
 PB
2Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK10.44
q
  
 PB
3Ellen Katrine Melgaard SvendsenEllen Katrine Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF10.93
q
  
 PB
Indledende 2
1Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik10.16
q
  
 
2Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta10.19
q
  
 PB
Indledende 3
1Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK9.40
q
  
 PB
2Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.47
q
  
 PB
3Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød9.75
q
  
 PB
Indledende 4
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.22
q
  
 PB
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.41
q
  
 =PB
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.46
q
  
 
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.50
q
  
 
Indledende 5
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.37
q
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.57
q
  
 
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.63
q
  
 PB
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.01
q
  
 =PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta12.51
  
 PB
2Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik12.66
  
 PB
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF13.24
  
 PB
4Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF14.65
  
 PB
Finale B
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.85
  
 PB
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.86
  
 
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta10.90
  
 PB
4Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta11.57
  
 PB
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta14.06
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
 XO
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
XXX
3Frida HorsfeldtFrida Horsfeldt ('10)KIF1.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXO
1.34
XXX
4Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta1.31
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
 XO
1.31
XXO
1.34
XXX
   
6Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.74
  
 SB
 
4.514.604.74 SB     
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.56
  
 
 
4.484.434.56     
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.36
  
 
 
4.302.824.36     
5Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta3.96
  
 
 
3.713.963.64     
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta3.95
  
 
 
3.903.953.90     
7Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF3.87
  
 PB
 
3.87 PB3.763.77     
8Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK3.86
  
 PB
 
3.80 PB3.86 PB3.78     
9Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.573.63     
10Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.513.57     
11Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.44
  
 PB
 
3.253.44 PB3.44 =PB     
12Svale Gry BækholmSvale Gry Bækholm ('10)KIF3.04
  
 PB
 
2.78 PB3.04 PB2.99     
13Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK2.87
  
 
 
2.872.782.77     
14Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta2.81
  
 PB
 
2.50  X2.81 PB     
15Ellen Katrine Melgaard SvendsenEllen Katrine Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF2.42
  
 
 
2.362.422.30     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta9.70
  
 PB
 
9.129.709.229.22    
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta8.29
  
 PB
 
8.29 PB7.366.977.61    
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF7.30
  
 PB
 
7.03 PB6.817.30 PB6.90    
5Philippa Marie Raahauge AvnsøPhilippa Marie Raahauge Avnsø ('11)Gentofte IK6.50
  
 PB
 
6.48 PB6.276.396.50 PB    
6Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik6.42
  
 
 
5.356.426.226.24    
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF6.11
  
 PB
 
5.42 PB5.80 PB6.11 PB  X    
8Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta4.43
  
 
 
4.214.354.074.43    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF10.02
  
 PB
2
Alex Aagaard Bayram
Alex Aagaard Bayram ('13)
BAC11.39
  
 PB
3
Vitus Holt
Vitus Holt ('13)
Gentofte IK11.41
  
 PB
4Taim Elias MutasharTaim Elias Mutashar ('12)Herlev Atletik11.48
  
 PB
Finale B
1Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF10.77
  
 PB
2
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK10.93
  
 PB
3
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF10.94
  
 PB
4
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik12.01
  
 
Finale C
1
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta10.66
  
 PB
2
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta10.95
  
 
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF11.31
  
 PB
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik11.45
  
 =PB
Finale D
1
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK10.21
  
 PB
2
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF10.44
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.47
  
 PB
Finale E
1Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF9.34
  
 PB
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF9.82
  
 
3Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB9.85
  
 PB
4Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF10.31
  
 
5Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik10.48
  
 
Finale F
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.20
  
 
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.53
  
 =PB
3August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF9.75
  
 
4Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik9.76
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK13.23
  
 PB
2Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF13.36
  
 PB
3
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF13.82
  
 PB
4
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF15.45
  
 
Finale B
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta11.84
  
 PB
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF12.90
  
 PB
3Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta13.74
  
 PB
4
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF14.15
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.31
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
 XO
1.24
  O
1.27
 XO
1.31
  O
1.34
XXX
       
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
  O
1.18
XXX
  
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXO
1.18
XXX
  
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF0.95
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
   
6
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.18
  
 PB
 
3.904.18 PB4.14     
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.70
  
 PB
 
3.703.593.50     
3Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF3.53
  
 PB
 
3.17 SB3.53 PB3.07     
4Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC3.42
  
 
 
3.423.133.37     
5
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.31
  
 PB
 
3.313.103.12     
6Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.29
  
 
 
3.29  X  X     
7Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB3.19
  
 PB
 
2.95  X3.19 PB     
8
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF3.08
  
 
 
3.083.082.90     
9
Alex Aagaard Bayram
Alex Aagaard Bayram ('13)
BAC3.00
  
 PB
 
2.57 PB2.74 PB3.00 PB     
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.98
  
 PB
 
2.93 PB2.98 PB2.82     
11
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.93
  
 
 
2.932.802.86     
12Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF2.78
  
 PB
 
2.78 PB2.78 =PB2.68     
13
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta2.62
  
 
 
2.622.622.44     
Finale B
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.923.55     
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.433.50     
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik3.61
  
 PB
 
3.343.423.61 PB     
4Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.303.06     
5Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3.26
  
 PB
 
3.21 PB3.23 PB3.26 PB     
6
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.17
  
 
 
  X3.173.02     
7
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK2.87
  
 
 
2.742.872.66     
8
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik2.82
  
 
 
2.822.732.74     
9
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF2.81
  
 
 
2.812.742.77     
10Taim Elias MutasharTaim Elias Mutashar ('12)Herlev Atletik2.43
  
 PB
 
2.32 PB2.072.43 PB     
11
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik1.97
  
 
 
  X1.971.91     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB7.46
  
 PB
 
7.35 PB7.46 PB7.326.52    
3
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF5.79
  
 PB
 
5.475.375.715.79    
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta4.78
  
 
 
4.754.764.784.28    
5
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta4.71
  
 
 
4.084.474.274.71    
6
Alex Aagaard Bayram
Alex Aagaard Bayram ('13)
BAC4.04
  
 PB
 
3.63 PB4.03 PB4.04 PB3.48    
7
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.95
  
 PB
 
  X3.603.953.71    
Finale B
1Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik6.66
  
 
 
6.465.835.576.66    
2Taim Elias MutasharTaim Elias Mutashar ('12)Herlev Atletik6.44
  
 PB
 
  X5.48 PB6.44 PB6.00    
3
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik5.43
  
 
 
5.084.995.385.43    
4
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF5.01
  
 PB
 
4.904.485.01 PB4.86    
5
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK4.72
  
 
 
4.72  X4.374.37    
6
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik4.33
  
 PB
 
4.28 PB3.914.33 PB3.64    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK10.12
  
 PB
2
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC10.38
  
 PB
3Klara Kjelmann NielsenKlara Kjelmann Nielsen ('12)Sparta10.77
  
 PB
Finale B
1Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta11.45
  
 PB
2
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta11.96
  
 PB
Finale C
1
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF10.65
  
 PB
2Smilla Vinding BeckSmilla Vinding Beck ('12)Gentofte IK10.97
  
 PB
3Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas11.24
  
 
4Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF11.24
  
 
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.41
  
 SB
Finale D
1Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta9.96
  
 PB
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE10.03
  
 PB
3Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.38
  
 PB
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.46
  
 
Finale E
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas9.51
  
 SB
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.62
  
 PB
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.70
  
 PB
4Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.86
  
 
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE13.07
  
 PB
2Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta13.21
  
 PB
3
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK16.45
  
 PB
4
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF17.48
  
 PB
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF DNF
  
 
Finale B
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas11.97
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK12.40
  
 
3Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta12.56
  
 PB
4Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF14.52
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas1.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
       
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.18
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
 XO
1.21
XXX
      
3Klara Kjelmann NielsenKlara Kjelmann Nielsen ('12)Sparta1.05
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
 
4
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF0.85
  
 PB
 
0.80 PB
XXO
0.85 PB
  O
      
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas3.86
  
 
 
3.863.783.69     
2
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC3.27
  
 PB
 
3.23 PB3.153.27 PB     
3Smilla Vinding BeckSmilla Vinding Beck ('12)Gentofte IK3.14
  
 PB
 
2.99 SB3.14 PB3.00     
4
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK3.06
  
 PB
 
2.56 PB2.85 PB3.06 PB     
5
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF2.99
  
 PB
 
2.782.972.99     
6
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF2.63
  
 PB
 
2.572.63  X     
7Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas2.44
  
 
 
2.392.142.44     
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.60
  
 
 
3.423.413.60     
2Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta3.45
  
 PB
 
3.31 PB3.45 PB3.18     
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.41
  
 
 
3.223.143.41     
4Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta3.30
  
 PB
 
3.16 PB3.24 PB3.30 PB     
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.10
  
 PB
 
2.632.303.10     
6Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.02
  
 =PB
 
2.333.02 =PB2.37     
7Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF2.90
  
 
 
2.792.772.90     
8
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.87
  
 
 
2.872.792.86     
9Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta2.70
  
 
 
2.582.552.70     
10
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.06
  
 PB
 
1.781.772.06     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas6.23
  
 PB
 
6.23 PB5.665.565.98    
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE6.18
  
 PB
 
5.735.706.09 PB6.18 PB    
3Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas4.92
  
 
 
4.434.634.544.92    
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.76
  
 =PB
 
6.456.556.176.76 =PB    
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta4.72
  
 PB
 
4.424.724.044.53    
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta4.46
  
 
 
4.233.774.274.46    
4Lilly Bruus RimLilly Bruus Rim ('12)Helsingør IF4.34
  
 
 
3.894.154.344.19    
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta4.22
  
 PB
 
4.224.154.10  X    
6Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta4.07
  
 
 
3.904.073.72  X    
7Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.60
  
 
 
3.603.462.93  X    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE12.70
  
 PB
2
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF12.87
  
 PB
3
Isaak Klint Nielsen
Isaak Klint Nielsen ('15)
Gentofte IK13.43
  
 PB
Finale B
1
Osvald Hendrich Staalby
Osvald Hendrich Staalby ('15)
Gentofte IK11.16
  
 PB
2
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK11.19
  
 PB
3
Frederik Siig Vestentoft
Frederik Siig Vestentoft ('15)
BAC12.10
  
 PB
4
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF12.62
  
 PB
5
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF13.39
  
 PB
Finale C
1
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK10.86
  
 PB
2
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta11.49
  
 PB
3
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta12.27
  
 PB
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik13.79
  
 PB
5
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta14.28
  
 
Finale D
1
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK12.14
  
 PB
2
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL12.40
  
 PB
3
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK12.69
  
 PB
Finale E
1
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF10.27
  
 PB
2
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.11
  
 
3
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC11.12
  
 PB
4
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.79
  
 
5
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas13.27
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF3.23
  
 PB
 
3.14 PB3.23 PB3.23 =PB     
3
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta2.91
  
 PB
 
2.60 PB2.91 PB  X     
5
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC2.79
  
 
 
2.792.61  X     
7
Frederik Siig Vestentoft
Frederik Siig Vestentoft ('15)
BAC2.62
  
 PB
 
2.24 PB2.142.62 PB     
10
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL2.42
  
 PB
 
2.171.852.42     
12
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.40
  
 
 
2.182.282.40     
14
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.31
  
 PB
 
2.31 PB1.88  X     
16
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta2.22
  
 PB
 
  X2.012.22     
18
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta2.06
  
 
 
2.032.061.78     
Finale B
1
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK3.08
  
 PB
 
3.08 PB2.992.95     
3
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK2.84
  
 PB
 
2.52 PB2.84 PB2.71     
5
Osvald Hendrich Staalby
Osvald Hendrich Staalby ('15)
Gentofte IK2.59
  
 PB
 
2.59 PB1.961.67     
7
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.56
  
 
 
2.532.562.52     
9
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK2.56
  
 PB
 
2.56 PB2.251.99     
10
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK2.37
  
 PB
 
2.31 PB2.37 PB1.99     
12
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.31
  
 
 
1.812.252.31     
14
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF1.96
  
 PB
 
1.96 PB1.841.75     
16
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.94
  
 PB
 
1.921.941.72     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC5.27
  
 PB
 
4.80 PB5.27 PB3.965.18    
3
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta4.23
  
 PB
 
3.763.593.924.23    
5
Frederik Siig Vestentoft
Frederik Siig Vestentoft ('15)
BAC4.17
  
 PB
 
4.00 PB3.693.944.17 PB    
7
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC4.03
  
 
 
3.923.983.704.03    
9
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta3.40
  
 PB
 
3.403.353.353.22    
11
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL3.15
  
 PB
 
3.023.153.052.66    
14
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.78
  
 PB
 
2.78 PB       
16
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta1.39
  
 PB
 
1.39 PB1.100.430.81    
Finale B
1
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK4.59
  
 PB
 
4.59 PB3.654.274.10    
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas4.25
  
 
 
3.953.614.25  X    
5
Elliott Bach
Elliott Bach ('15)
Gentofte IK4.19
  
 PB
 
4.08 PB4.19 PB3.343.86    
7
Osvald Hendrich Staalby
Osvald Hendrich Staalby ('15)
Gentofte IK4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.053.343.86    
9
Viktor Taborsky
Viktor Taborsky ('15)
Gentofte IK4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.053.423.59    
11
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.563.693.56    
13
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik3.69
  
 PB
 
3.163.413.693.22    
14
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF3.46
  
 PB
 
3.46 PB3.363.353.12    
16
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.50
  
 PB
 
2.10  X2.50 PB1.92    
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC12.29
  
 
2
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF12.88
  
 PB
3
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF13.15
  
 PB
4
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas13.32
  
 PB
Finale B
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF10.95
  
 PB
2
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK11.06
  
 PB
3
Nelle Ahle Jensen
Nelle Ahle Jensen ('14)
BAC12.14
  
 PB
4
Liriana Camili
Liriana Camili ('15)
BAC14.02
  
 PB
5
Tiril Nielsen Ingelsrud
Tiril Nielsen Ingelsrud ('16)
Gentofte IK14.99
  
 PB
Finale C
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta11.48
  
 
2
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta11.67
  
 PB
3
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta12.07
  
 
4
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF12.10
  
 PB
Finale D
1
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta10.68
  
 PB
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik10.92
  
 PB
3
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF11.08
  
 PB
4
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta11.27
  
 =PB
5
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta12.39
  
 
Finale E
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta10.14
  
 
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.45
  
 
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta10.50
  
 PB
4
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas10.87
  
 
5
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta10.90
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.07
  
 PB
 
2.902.823.07 PB     
3
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.01
  
 
 
2.822.893.01     
5
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.86
  
 SB
 
2.862.532.61     
7
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.82
  
 
 
2.282.822.54     
9
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.73
  
 PB
 
2.682.732.31     
11
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.72
  
 
 
2.382.462.72     
12
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta2.67
  
 
 
2.67  X2.52     
14
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.44
  
 
 
2.442.392.32     
15
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta2.40
  
 PB
 
2.40 PB2.092.18     
17
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF1.91
  
 PB
 
1.90 PB1.91 PB1.75     
18
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF1.81
  
 PB
 
1.81 PB1.72  X     
Finale B
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas3.13
  
 PB
 
3.05 PB2.983.13 PB     
3
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK2.69
  
 PB
 
2.62 PB2.67 PB2.69 PB     
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.68
  
 PB
 
2.682.522.68     
7
Nelle Ahle Jensen
Nelle Ahle Jensen ('14)
BAC2.57
  
 PB
 
2.37 SB2.50 =PB2.57 PB     
9
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF2.56
  
 PB
 
2.562.412.54     
12
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2.10
  
 PB
 
2.101.942.07     
15
Liriana Camili
Liriana Camili ('15)
BAC1.80
  
 PB
 
  X1.80 PB  X     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik5.06
  
 
 
5.025.045.064.35    
3
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta4.74
  
 PB
 
4.414.254.74 PB4.73    
5
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta4.24
  
 
 
3.183.673.704.24    
7
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik3.81
  
 
 
3.813.79  X3.68    
9
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.51
  
 PB
 
3.49 PB3.433.263.51 PB    
11
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta3.22
  
 
 
2.543.203.222.98    
13
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.17
  
 SB
 
3.17  X3.173.09    
14
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.48
  
 
 
1.812.191.782.48    
15
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.23
  
 
 
1.882.232.211.69    
17
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta2.09
  
 PB
 
1.89 PB1.92 PB1.98 PB2.09 PB    
Finale B
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF4.28
  
 PB
 
4.044.284.223.89    
3
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas4.19
  
 PB
 
4.01 SB4.19 PB3.783.99    
5
Marta Taborska
Marta Taborska ('14)
Gentofte IK4.06
  
 PB
 
4.06 PB4.003.793.94    
7
Nelle Ahle Jensen
Nelle Ahle Jensen ('14)
BAC3.95
  
 PB
 
3.95 PB3.933.903.94    
9
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF3.71
  
 
 
3.713.553.363.58    
11
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF3.31
  
 PB
 
3.002.643.312.91    
15
Liriana Camili
Liriana Camili ('15)
BAC2.01
  
 PB
 
1.89 PB2.01 PB1.721.67    
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.49
  
 PB
 
2.35 PB2.49 PB2.31     
2
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.10
  
 PB
 
2.082.102.04     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.99
  
 PB
 
2.99 PB2.52  X  X    
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC2.37
  
 PB
 
2.10 PB2.27 PB2.37 PB     
2
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas1.84
  
 PB
 
1.84 PB1.441.38     
3
Tiril Nielsen Ingelsrud
Tiril Nielsen Ingelsrud ('16)
Gentofte IK1.69
  
 PB
 
1.57 PB1.69 PB1.62     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde
Inde
1
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC2.70
  
 PB
 
1.872.382.322.70 PB    
2
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas2.03
  
 
 
1.912.032.001.60    
3
Tiril Nielsen Ingelsrud
Tiril Nielsen Ingelsrud ('16)
Gentofte IK1.22
  
 PB
 
1.09 PB1.09 =PB0.951.22 PB    
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.24
  
 
 
  X9.799.98  X10.24  X  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten