Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Mangekamp 4‐5.2.2023 Inde
Langvang Idrætscenter

M Syvkamp    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4912
  
 PB
 
7,156,7612,941,828,823,602.54,19
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja4823
  
 PB
 
7,306,1814,121,888,943,903.02,83
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4673
  
 PB
 
7,076,6612,351,769,213,603.01,31
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IFDNF
  
 
 
7,696,22NMNMNMNMNM
K Femkamp    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta3991
  
 PB
 
9,291,5914,335,912.23,31
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3849
  
DUR DUR-19 PB
 
8,901,5611,365,922.22,83
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003723
  
 PB
 
8,951,6211,405,692.32,09
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta3084
  
 PB
 
8,991,6811,895,46DNF
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19002952
  
 SB
 
8,841,5910,445,59DNF
M22 Syvkamp    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4912
  
 PB
 
7,156,7612,941,828,823,602.54,19
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja4823
  
 PB
 
7,306,1814,121,888,943,903.02,83
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4673
  
 PB
 
7,076,6612,351,769,213,603.01,31
K22 Femkamp    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta3084
  
 PB
 
8,991,6811,895,46DNF
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19002952
  
 SB
 
8,841,5910,445,59DNF
3Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2648
  
 PB
 
9,941,449,444,492.51,26
D19 Syvkamp U20    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta5305
  
DUR-19 PB
 
7,196,5614,091,918,384,202.50,53
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AMDNF
  
 
 
7,745,797,571,649,06NMNM
P19 Femkamp    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3849
  
DUR DUR-19 PB
 
8,901,5611,365,922.22,83
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2629
  
 PB
 
9,771,479,674,883.13,49
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IFDNF
  
 SB
 
9,521,448,59NMNM
D17 Femkamp D17    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta3501
  
 PB
 
8,193,5013,611,682.41,92
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3091
  
 PB
 
8,623,7013,131,623.10,06
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta2939
  
 PB
 
9,372,9012,351,863.03,18
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2801
  
 PB
 
9,103,0010,831,652.58,42
5Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19002547
  
 PB
 
9,412,7010,641,773.20,61
6Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19002192
  
 PB
 
10,602,8010,921,623.26,37
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19001701
  
 PB
 
DNF2,709,321,503.08,78
P17 Femkamp U18    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta3552
  
 PB
 
8,961,6112,285,292.40,52
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM3415
  
 PB
 
9,001,6111,165,132.41,35
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF2976
  
 PB
 
9,781,4610,064,572.32,13
4Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM2962
  
 PB
 
9,651,408,764,972.31,76
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta2960
  
 PB
 
9,881,4612,144,642.45,24
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2903
  
 PB
 
9,731,4010,034,602.34,06
7Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2837
  
 PB
 
10,031,4310,514,702.42,45
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2803
  
 PB
 
9,701,349,084,712.34,83
9Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik2733
  
 PB
 
9,821,439,794,462.45,70
10Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 2664
  
 PB
 
9,791,347,624,872.40,74
11Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM2520
  
 PB
 
11,051,499,614,302.46,69
D15 Femkamp D15    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta2688
  
 PB
 
8,952,7011,221,693.12,12
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2536
  
 PB
 
9,403,1010,821,513.10,62
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2204
  
 PB
 
9,612,708,831,513.19,14
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK802106
  
 PB
 
9,432,5010,821,573.54,05
P15 Firekamp    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2472
  
 PB
 
9,591,4511,542.48,07
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM2363
  
 PB
 
9,911,5410,162.53,46
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM2135
  
 PB
 
10,351,369,812.46,52
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002098
  
 PB
 
9,981,338,452.45,16
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1914
  
 PB
 
11,311,487,922.52,91
6Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001727
  
 PB
 
10,861,547,083.26,14
7Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 1716
  
 PB
 
11,311,369,343.10,65
8Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM1709
  
 PB
 
11,101,458,903.25,48
9Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM1525
  
 PB
 
11,851,307,733.03,97
10Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik1468
  
 PB
 
12,661,216,802.43,90
M50 Femkamp M50    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3223
  
 SB
 
4,998,801,553.05,36
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik2886
  
 PB
 
4,819,021,553.22,30
M60 Femkamp M60    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2589
  
 SB
 
10,964,4410,251,46DNF
M65 Femkamp M65    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta2134
  
 PB
 
14,143,737,751,254.36,75
M 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.07
  
 =PB
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta7.15
  
 PB
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta7.19
  
 PB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.30
  
 SB
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF7.69
  
 =PB
6Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM7.74
  
 PB
M 1000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta2:50.53
  
 PB
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2:54.19
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3:01.31
  
 SB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3:02.83
  
 SB
Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM DNS
  
 
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF DNS
  
 
M 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.96
  
 SB
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta14.14
  
 PB
M 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.29
  
 SB
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik11.12
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta8.82
  
 PB
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.94
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.21
  
 
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF DNS
  
 
M 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.38
  
 SB
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM9.06
  
 PB
M Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.91
  
 SB
 
1.82
  O
1.85
  O
1.91
 XO
1.94
XXX
    
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.88
  
 PB
 
1.70
  O
1.76
  O
1.79
 XO
1.82
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
XXX
 
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.82
  
 PB
 
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
 XO
1.85
XXX
  
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.76
  
 SB
 
1.55
  O
1.64
 XO
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXO
1.79
XXX
 
5Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1.64
  
 PB
 
1.40
  O
1.46
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
XXX
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF DNS
  
 
M Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4.20
  
 PB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
  O
3.90
  O
4.00
 XO
4.10
 XO
4.20
 XO
4.30
  r
      
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.90
  
 =PB
 
3.50
  O
3.60
 XO
3.70
XXO
3.80
 XO
3.90
  O
4.00
XXX
  
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.60
  
 
 
3.30
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70
XXX
    
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.60
  
 SB
 
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
 XO
3.70
XXX
    
Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM DNS
  
 
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF DNS
  
 
M Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.76
  
 
 
  X6.766.67     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.66
  
 PB
 
5.89  X6.66 PB     
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.56
  
 PB
 
6.33 PB6.276.56 PB     
4Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF6.22
  
 PB
 
6.22 PB  –      
5Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja6.18
  
 PB
 
6.11 SB6.026.18 PB     
6Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM5.79
  
 PB
 
5.19 PB5.47 PB5.79 PB     
M Kuglestød 6.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.09
  
 PB
 
13.4414.09 PB  X     
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM7.57
  
 PB
 
6.86 PB7.57 PB7.21     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.12
  
 PB
 
13.2214.12 PB13.61     
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta12.94
  
 PB
 
12.94 PB  X12.41     
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.35
  
 PB
 
11.38 PB11.98 PB12.35 PB     
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF DNS
  
 
K 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:22.83
  
 PB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:23.31
  
 SB
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:32.09
  
 PB
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2:51.26
  
 SB
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF3:13.49
  
 SB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta DNF
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 1900 DNF
  
 
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF DNS
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.84
  
 SB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.90
  
 PB
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19008.95
  
 PB
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta8.99
  
 
5Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.29
  
 SB
6Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.52
  
 SB
7Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.77
  
 PB
8Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA9.94
  
 =PB
K Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.68
  
 SB
 
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXX
 
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.62
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
XXX
  
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.59
  
 SB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
 XO
1.62
XXX
  
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.59
  
 SB
 
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXO
1.62
XXX
   
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.56
  
 PB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
XXX
   
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.47
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
   
7Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA1.44
  
 SB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
   
8Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.44
  
 SB
 
1.38 SB
  O
1.41 SB
 XO
1.44 SB
XXO
1.47
XXX
    
K Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.92
  
 PB
 
5.92 PB  X  X     
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.91
  
 PB
 
5.65  X5.91 PB     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.69
  
 PB
 
5.51 SB5.58 PB5.69 PB     
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.59
  
 SB
 
  X5.16 SB5.59 SB     
5Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.46
  
 SB
 
  X5.46 SB  X     
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.88
  
 SB
 
4.88 SB4.64  X     
7Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA4.49
  
 SB
 
4.43 SB  X4.49 SB     
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF DNS
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.33
  
 
 
14.3313.3513.85     
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.89
  
 
 
11.89  X  X     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190011.40
  
 PB
 
10.1110.0211.40 PB     
4Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.36
  
 SB
 
  X10.88 SB11.36 SB     
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190010.44
  
 PB
 
10.44 PB10.239.79     
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.67
  
 PB
 
9.67 PB  X  X     
7Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA9.44
  
 PB
 
9.18 PB9.44 PB8.96     
8Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.59
  
 PB
 
7.66 SB8.59 PB8.52     
D17 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:41.92
  
DUR DUR-17 PB
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:58.42
  
 PB
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta3:03.18
  
 PB
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19003:08.78
  
 PB
5August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3:10.06
  
 PB
6Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19003:20.61
  
 SB
7Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19003:26.37
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta8.19
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.62
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta9.10
  
 
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta9.37
  
 
5Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19009.41
  
 PB
6Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190010.60
  
 PB
Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 1900 DNF
  
 
D17 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta1.86
  
 =PB
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
 XO
1.83
  O
1.86
XXO
1.89
XXX
 
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19001.77
  
 PB
 
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
XXX
       
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.68
  
 PB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXX
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.65
  
 PB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
 XO
1.65
  O
1.68
XXX
 
5August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.62
  
 
 
1.59
  O
1.62
  O
1.68
XXX
     
6Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19001.62
  
 PB
 
1.50 =PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59 PB
  O
1.62 PB
  O
1.65
XXX
  
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19001.50
  
 PB
 
1.47 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
     
D17 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.70
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
XXO
3.80
XXX
       
2Joel Frederik von d'AheJoel Frederik von d'Ahe ('06)Sparta3.50
  
 =PB
 
3.00
  O
3.20
XXO
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
  
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3.00
  
 PB
 
2.60
 XO
2.70
  O
2.90
  O
3.00
XXO
3.10
  Xr
   
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta2.90
  
 PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
XXX
  
5Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19002.80
  
 PB
 
2.30 SB
  O
2.40 SB
  O
2.50 =PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
XXO
2.90
XXX
 
6Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19002.70
  
 PB
 
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80
XXX
  
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002.70
  
 PB
 
2.30 SB
  O
2.40 SB
  O
2.50 SB
  O
2.60 =PB
XXO
2.70 PB
 XO
2.80
XXX
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Joel Frederik von d'AheJoel Frederik von d'Ahe ('06)Sparta13.61
  
 PB
 
13.10 PB12.8813.61 PB     
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.13
  
 PB
 
12.5512.0913.13 PB     
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta12.35
  
 PB
 
10.86 PB11.15 PB12.35 PB     
4Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190010.92
  
 
 
10.9210.6610.92     
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta10.83
  
 PB
 
10.83 PB10.69  X     
6Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190010.64
  
 
 
10.6410.4610.24     
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19009.32
  
 PB
 
9.32 PB7.948.81     
P17 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM2:31.76
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF2:32.13
  
 PB
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2:34.06
  
 PB
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:34.83
  
 PB
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta2:40.52
  
 PB
6Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 2:40.74
  
 PB
7Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM2:41.35
  
 PB
8Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2:42.45
  
 PB
9Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta2:45.24
  
 SB
10Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik2:45.70
  
 PB
11Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM2:46.69
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.96
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.00
  
 PB
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM9.65
  
 PB
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.70
  
 PB
5Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 9.73
  
 PB
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.78
  
 
Finale B
5.2.
5.2.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 9.79
  
 PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.82
  
 PB
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.88
  
 PB
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.03
  
 PB
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.05
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.61
  
 
 
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.64
XXX
  
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.61
  
 PB
 
1.49
  O
1.52
 XO
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
XXX
  
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.49
  
 
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
XXX
  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1.46
  
 PB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXX
  
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.46
  
 SB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
XXX
  
6Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.43
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
  
7Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.43
  
 PB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXO
1.43
 XO
1.46
XXX
   
8Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM1.40
  
 SB
 
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43
XXX
   
9Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
 
10Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 1.34
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
XXX
   
11Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.34
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.29
  
 PB
 
5.27 PB5.29 PB5.11     
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM5.13
  
 PB
 
5.03 PB5.13 PB5.05     
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.97
  
 PB
 
4.684.97 PB  X     
4Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.87
  
 
 
4.874.05  X     
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.71
  
 
 
4.714.494.63     
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.70
  
 
 
4.244.614.70     
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.64
  
 
 
4.504.644.54     
8Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.60
  
 PB
 
3.784.424.60 PB     
9Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.57
  
 
 
  X4.304.57     
10Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik4.46
  
 PB
 
4.19 PB4.46 PB4.18     
11Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.30
  
 
 
4.30  X  X     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.28
  
 SB
 
12.28 SB  X11.91     
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.14
  
 
 
11.2612.1411.38     
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM11.16
  
 PB
 
11.16 PB11.0211.04     
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.51
  
 PB
 
10.069.8110.51 PB     
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.06
  
 
 
  X10.069.88     
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 10.03
  
 PB
 
7.8110.03 PB8.85     
7Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.79
  
 
 
9.758.329.79     
8Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM9.61
  
 PB
 
8.74 PB9.61 PB8.77     
9Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.08
  
 PB
 
7.859.08 PB8.79     
10Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM8.76
  
 PB
 
8.76 PB7.748.21     
11Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 7.62
  
 PB
 
  X7.62 PB7.15     
D15 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3:10.62
  
 PB
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta3:12.12
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3:19.14
  
 PB
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK803:54.05
  
 SB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta8.95
  
 
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.40
  
 
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.43
  
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.61
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.69
  
 
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.72
XXX
   
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.57
  
 
 
1.48
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
XXX
    
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.51
  
 
 
1.39
XXO
1.42
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51
  O
1.54
XXX
  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.51
  
 PB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXO
1.54
XXX
       
D15 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3.10
  
 PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXX
      
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.70
  
 PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
  
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta2.70
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
 XO
2.70
 XO
2.80
XXX
  
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK802.50
  
 PB
 
2.10 SB
XXO
2.20 =PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.22
  
 
 
11.2210.9311.16     
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8010.82
  
 PB
 
10.82 PB9.7910.40     
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta10.82
  
 
 
10.829.8410.22     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta8.83
  
 PB
 
8.24 PB8.83 PB7.98     
P15 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik2:43.90
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:45.16
  
 SB
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM2:46.52
  
 PB
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2:48.07
  
 PB
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM2:52.91
  
 PB
6Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM2:53.46
  
 PB
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3:03.97
  
 SB
8Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 3:10.65
  
 SB
9Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM3:25.48
  
 PB
10Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19003:26.14
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.59
  
 PB
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM9.91
  
 PB
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM10.35
  
 PB
4Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190010.86
  
 
5Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.31
  
 PB
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM11.31
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19009.98
  
 PB
2Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM11.10
  
 PB
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM11.85
  
 PB
4Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik12.66
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.54
  
 PB
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
XXO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.54
  
 PB
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXO
1.54
 XO
1.57
XXX
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.48
  
 PB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
 XO
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
XXX
4Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM1.45
  
 SB
 
1.24
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
XXO
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48
XXX
       
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.39
  O
1.42
  O
1.45
XXO
1.48
XXX
    
6Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM1.36
  
 PB
 
1.24
 XO
1.27
  O
1.30
  O
1.33
 XO
1.36
 XO
1.39
XXX
  
7Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 1.36
  
 PB
 
1.09
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
 XO
1.33
  O
1.36
XXO
1.39
XXX
     
8Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19001.33
  
 PB
 
1.18
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30 =PB
  O
1.33 PB
  O
1.36
XXX
  
9Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.09
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
 XO
1.27
  O
1.30
  O
1.33
XXX
       
10Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik1.21
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
 XO
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24
XXX
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.54
  
 
 
11.2311.5411.29     
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.16
  
 SB
 
  X10.16 SB9.76     
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM9.81
  
 PB
 
9.469.81 PB9.11     
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.34
  
 
 
9.319.249.34     
5Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.90
  
 PB
 
7.948.44 PB8.90 PB     
6Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.45
  
 SB
 
7.417.158.45 SB     
7Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM7.92
  
 PB
 
7.14 PB7.92 PB7.61     
8Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.73
  
 PB
 
7.01 PB7.73 PB6.10     
9Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19007.08
  
 PB
 
6.01 PB6.23 PB7.08 PB     
10Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik6.80
  
 PB
 
6.80 PB6.776.45     
M50 1000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3:05.36
  
 SB
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3:22.30
  
 PB
3Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta4:36.75
  
 SB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød DNF
  
 
M50 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.55
  
 
 
1.40
  O
1.46
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
XXX
   
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1.55
  
 =PB
 
1.40
 XO
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXO
1.55
  O
1.58
  Xr
  
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.46
  
 SB
 
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
XXO
1.49
XXr
   
4Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
 XO
1.28
XXX
  
M50 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF4.99
  
 SB
 
4.82 SB4.99 SB  –     
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik4.81
  
 PB
 
4.65 PB4.71 PB4.81 PB     
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.44
  
 
 
4.444.20  –     
4Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.73
  
 PB
 
3.52  X3.73 PB     
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik9.02
  
 PB
 
8.82 PB  X9.02 PB     
2Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF8.80
  
 PB
 
8.368.80 PB  X     
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.25
  
 SB
 
9.6710.1310.25 SB     
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta7.75
  
 SB
 
7.75 SB7.507.74     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive