Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Masters 4‐5.2.2023 Inde
Langvang Idrætscenter

M30 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.09
  
 SB
2Harry Ram KaylayanathanHarry Ram Kaylayanathan ('91)Aarhus 19007.46
  
 PB
3Michael Noes GätkeMichael Noes Gätke ('91)Hvidovre AM7.55
  
 PB
4Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.81
  
 
5Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja7.90
  
 SB
M30 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.32
  
 
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad24.26
  
 PB
3Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja25.99
  
 SB
M30 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja50.49
  
 SB
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad53.32
  
 SB
3Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja59.06
  
 SB
M30 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM2:09.78
  
 PB
M30 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM9:02.55
  
 PB
2Patrick FalgrenPatrick Falgren ('90)Odense Atletik 9:20.07
  
 PB
M30 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)VEXA HLM Running1.52
  
 PB
 
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34 PB
  O
1.37 PB
 XO
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
 XO
1.52 PB
 XO
1.55
  xr
      
M30 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja4.00
  
 SB
 
4.00
  O
4.20
xxx
      
M30 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja5.36
  
 PB
 
  –4.98 PB5.02 PB  X  X5.36 PB  
2Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)VEXA HLM Running4.79
  
 SB
 
  X4.36 SB3.854.68 SB4.75 SB4.79 SB  
K30 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.32
  
 
K30 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC1:06.15
  
 PB
K30 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC5:38.63
  
 PB
M35 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Pedro Vicarregui GuijarroPedro Vicarregui Guijarro ('85)Aalborg AM / ESP8.55
  
 PB
M35 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Pedro Vicarregui GuijarroPedro Vicarregui Guijarro ('85)Aalborg AM / ESP1:06.29
  
 PB
M35 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik4:15.19
  
 PB
M35 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik9:08.05
  
 PB
2Rasmus FutterupRasmus Futterup ('87)Herning LK9:46.82
  
 SB
M40 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik7.95
  
 PB
2David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM8.05
  
 SB
M40 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Skive AM41.54
  
 PB
M40 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM1:00.33
  
 SB
2Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 1:00.72
  
 PB
M40 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC2:11.04
  
 SB
M40 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK4:14.36
  
 SB
2Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC4:22.64
  
 SB
M40 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Steffen MassaroSteffen Massaro ('83)Odense Atletik 9:31.76
  
 SB
2Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja10:30.08
  
 PB
M40 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kenneth Stenberg G. ThorsenKenneth Stenberg G. Thorsen ('81)Hvidovre AM10.92
  
 SB
M40 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kenneth Stenberg G. ThorsenKenneth Stenberg G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.70
  
 SB
 
1.61
  O
1.64
  O
1.70
  O
1.73
xxx
    
M40 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kenneth Stenberg G. ThorsenKenneth Stenberg G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.40
  
 SB
 
3.20
 XO
3.40
XXO
3.50
xxx
     
K40 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE8.98
  
 
K40 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Katrine AxlevKatrine Axlev ('82)Sparta5:20.66
  
 PB
K40 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Katrine AxlevKatrine Axlev ('82)Sparta11:10.44
  
 PB
K40 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE10.52
  
 
M45 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael Cuenca RasmussenMichael Cuenca Rasmussen ('74)Sparta8.26
  
 PB
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød8.48
  
 
3Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM8.56
  
 
M45 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Lars GrønLars Grøn ('77)30.78
  
 PB
M45 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)Frederiksberg IF2:21.87
  
 SB
M45 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)Frederiksberg IF4:48.57
  
 SB
M45 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running10:14.05
  
 SB
M45 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF NH
  
 
 
0.95
  r
       
M45 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.60
  
 SB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
xxx
    
M45 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anders Juhl Wollin SørensenAnders Juhl Wollin Sørensen ('78)SAK774.50
  
 PB
 
4.50 PB  –      
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød4.46
  
 PB
 
4.41 PB4.44 PB4.384.424.274.46 PB  
M45 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.60
  
 SB
 
11.74 SB11.4212.13 SB12.41 SB  X12.60 SB  
M45 Diskoskast 2.0 kg    
5.2.

Finale A

Finale
5.2.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja33.04
  
 SB
 
  –  –  –  –  –33.04 SB  
M45 Vægtkast 15.89 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja10.62
  
 PB
 
10.62 PB       
M45 Hammerkast 7.26 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja27.44
  
 PB
 
27.44 PB       
K45 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Birgitte Holm ThomsenBirgitte Holm Thomsen ('74)Aarhus 190011.16
  
 PB
M50 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF7.99
  
 PB
2Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP8.65
  
 PB
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik8.68
  
 PB
4Christian SejbergChristian Sejberg ('72)Fremad Holbæk8.85
  
 PB
5Christian ObbekjærChristian Obbekjær ('69)Hvidovre AM9.41
  
 PB
6Bo Lisberg ChristiansenBo Lisberg Christiansen ('73)Aarhus 190014.28
  
 PB
M50 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF26.32
  
 PB
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik29.84
  
 SB
M50 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta58.99
  
 PB
2Jesper ØstergaardJesper Østergaard ('73)Aarhus 19001:04.64
  
 PB
M50 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:17.45
  
 PB
2Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 2:19.48
  
 SB
M50 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 4:33.81
  
 SB
2Darren LuxfordDarren Luxford ('73)VEXA HLM Running5:07.19
  
 PB
M50 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 9:25.22
  
 SB
2Bjarke SøstrupBjarke Søstrup ('72)Blovstrød Løverne9:36.27
  
 PB
3Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('71)Randers Freja11:09.68
  
 SB
M50 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.50
  
 SB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
xxx
    
M50 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik5.08
  
 SB
 
4.90 SB5.02 SB5.08 SB  –5.02  X  
2Darren LuxfordDarren Luxford ('73)VEXA HLM Running4.68
  
 PB
 
4.27 PB4.40 PB4.42 PB4.45 PB4.68 PB  X  
3Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP3.73
  
 PB
 
3.42 PB3.59 PB3.73 PB  –    
M50 Trespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik8.89
  
 SB
 
8.88 SB8.89 SB  X8.558.27  –  
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik11.21
  
 SB
 
10.66 SB10.3811.21 SB10.9310.6311.03  
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik10.64
  
 SB
 
10.27 SB10.0310.0610.64 SB10.1310.32  
M50 Hammerkast 6.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik25.10
  
 SB
 
25.10 SB       
K50 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF9.05
  
 SB
K50 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF31.10
  
 SB
2Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik38.68
  
 PB
K50 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik1:23.70
  
 PB
K50 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM5:45.73
  
 PB
2Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik6:12.57
  
 PB
K50 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik13:12.90
  
 PB
K50 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.43
  
 PB
 
11.1610.8211.2411.1711.43 PB  X  
M55 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM7.92
  
 SB
2Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF8.06
  
 SB
3Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC8.67
  
 PB
4Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC9.58
  
 SB
5Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC10.53
  
 SB
M55 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF26.23
  
 SB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC27.95
  
 PB
3Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC32.84
  
 SB
M55 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1:00.47
  
 SB
2Henrik FaartoftHenrik Faartoft ('68)Atletica1:03.57
  
 PB
3Lars BrixLars Brix ('67)SAK771:04.44
  
 PB
4Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF1:05.97
  
 SB
5Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001:06.69
  
 SB
6Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC1:17.24
  
 SB
M55 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:21.65
  
 SB
2Lars BrixLars Brix ('67)SAK772:33.36
  
 PB
3Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF2:39.40
  
 SB
4Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC3:12.08
  
 SB
M55 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:45.64
  
 PB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:56.56
  
 SB
3Lars BrixLars Brix ('67)SAK774:58.55
  
 PB
4Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF5:23.44
  
 SB
5Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC6:32.36
  
 SB
M55 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Lars BrixLars Brix ('67)SAK7710:19.92
  
 PB
2Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne10:25.01
  
 PB
3Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF11:24.25
  
 PB
M55 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.37
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
   
2Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.34
  
 PB
 
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
M55 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.50
  
 SB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  xr
     
2Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur2.70
  
 PB
 
2.50
  O
2.70
  O
2.80
XXX
     
M55 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM5.06
  
 SB
 
5.06 SB  X  –     
2Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19004.09
  
 SB
 
3.89 SB  –  –3.824.09 SB4.07  
3Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER3.27
  
 SB
 
3.17 SB3.27 SB  X  –  –   
4Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC3.12
  
 PB
 
2.91 PB3.12 PB3.04  X  X2.92  
M55 Trespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM10.86
  
DR55 SB
 
10.75 SB10.86 SB  –     
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.65
  
 PB
 
8.65 PB8.258.45  –    
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER9.82
  
 SB
 
9.47 SB9.51 SB9.82 SB  X8.949.21  
2Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF9.76
  
 PB
 
9.21 SB8.588.649.76 PB8.338.60  
3Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 9.38
  
 SB
 
8.83 SB9.25 SB9.29 SB9.35 SB9.239.38 SB  
4Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik9.37
  
 SB
 
9.37 SB8.828.758.699.108.34  
M55 Vægtkast 11.34 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 11.63
  
 SB
 
11.63 SB       
M55 Hammerkast 6.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 32.13
  
 SB
 
32.13 SB       
K55 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas11.16
  
 SB
K55 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM1:23.88
  
 PB
K55 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM3:08.22
  
 
K55 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM5:58.63
  
 PB
K55 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas3.06
  
 SB
 
2.95 SB3.06 SB2.502.942.66  X  
K55 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.04
  
 SB
 
6.24 SB6.54 SB7.04 SB6.986.826.78  
M60 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta8.32
  
 SB
2Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC9.18
  
 SB
3Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190011.05
  
 PB
M60 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC30.48
  
 SB
2Thyge ArumThyge Arum ('61)FIF Hillerød31.12
  
 SB
3Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190036.86
  
 SB
M60 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta1:01.62
  
DR60 SB
2René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 1:02.00
  
 SB
M60 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 2:21.13
  
 SB
M60 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM5:04.46
  
 SB
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 5:09.00
  
 SB
M60 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM11:05.77
  
 
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 11:29.44
  
 SB
M60 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød11.23
  
 
M60 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.43
  
 SB
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
  r
    
M60 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.46
  
 SB
 
4.27  X4.31 =SB4.264.46 SB  –  
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 19003.05
  
 PB
 
2.62 PB2.87 PB2.643.05 PB2.922.96  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.19
  
 SB
 
10.03 SB9.5510.0010.19 SB9.479.69  
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM7.12
  
 SB
 
  X6.63 SB6.70 SB7.12 SB6.626.68  
M60 Diskoskast 1.0 kg    
5.2.

Finale A

Finale
5.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja32.44
  
 SB
 
  –  –  –  –  –32.44 SB  
M60 Vægtkast 9.08 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM13.65
  
 SB
 
13.65 SB       
2Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 11.14
  
 SB
 
11.14 SB       
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja10.90
  
 SB
 
10.90 SB       
M60 Hammerkast 5.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM35.17
  
 SB
 
35.17 SB       
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja24.74
  
 SB
 
24.74 SB       
K60 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC10.55
  
 SB
K60 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:20.76
  
 SB
K60 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC6:11.33
  
 SB
K60 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Lone LercheLone Lerche ('59)Atletica14:26.14
  
 SB
K60 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60)Odense Atletik 1.15
  
 SB
 
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
XXX
 
K60 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60)Odense Atletik 1.80
  
 SB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
XXX
    
K60 Trespring     
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60)Odense Atletik 7.27
  
 SB
 
6.52 SB6.97 SB  X6.667.15 SB7.27 SB  
K60 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta7.08
  
 PB
 
6.65 PB6.267.08 PB6.696.766.63  
K60 Hammerkast 3.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta19.67
  
 SB
 
19.67 SB       
M65 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM9.17
  
 SB
2Leif Erik NielsenLeif Erik Nielsen ('57)Glostrup IC9.64
  
 SB
M65 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM34.26
  
 SB
M65 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19001:08.54
  
 SB
2Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:14.12
  
 SB
3Henrik HolmgårdHenrik Holmgård ('55)Glostrup IC1:16.48
  
 PB
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM DNF
  
 
M65 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM3:18.90
  
 SB
2Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3:20.27
  
 SB
M65 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jesper MariegaardJesper Mariegaard ('57)ALK7:54.21
  
 SB
M65 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM DNS
  
 
M65 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC1.25
  
 SB
 
1.16
  O
1.19
  O
1.22
XXO
1.25
XXO
1.28
XXX
   
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.22
  
 SB
 
1.10
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
XXX
   
M65 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.68
  
 SB
 
3.66 SB  X3.68 SB3.643.603.48  
2Henrik HolmgårdHenrik Holmgård ('55)Glostrup IC3.54
  
 PB
 
3.50 PB3.413.54 PB3.50  –   
3Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.05
  
 SB
 
3.05 SB2.792.862.592.742.67  
M65 Trespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM4.14
  
 SB
 
4.05 SB3.904.14 SB4.114.113.71  
M65 Kuglestød 5.0 kg    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7710.90
  
 SB
 
10.57 SB10.86 SB10.5810.3310.90 SB10.65  
2Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.74
  
 SB
 
9.74 SB9.319.509.449.569.60  
M65 Diskoskast 1.0 kg    
5.2.

Finale A

Finale
5.2.
1Svend ChristensenSvend Christensen ('58)Aarhus 190034.36
  
 SB
 
  –  –  –  –33.00 SB34.36 SB  
2Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF17.41
  
 SB
 
  –  –  –  –17.41 SB17.02  
M65 Vægtkast 9.08 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7715.91
  
DR65 SB
 
15.91 SB       
M65 Hammerkast 5.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7739.68
  
 SB
 
39.68 SB       
K65 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM9.75
  
 SB
 
8.90 SB9.48 SB9.59 SB9.29  X9.75 SB  
M70 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.26
  
 SB
2Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik11.12
  
 SB
M70 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA31.60
  
DR70 PB
2Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik35.21
  
 SB
3Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC37.06
  
 PB
4Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica47.09
  
 SB
M70 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:13.09
  
 PB
2Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik1:22.86
  
 SB
3Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica1:23.05
  
 SB
M70 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica3:51.60
  
 SB
M70 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Laurids JakobsenLaurids Jakobsen ('52)Viborg AM5:55.98
  
 PB
2Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica6:40.80
  
 SB
M70 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica14:06.93
  
 SB
M70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA12.03
  
 SB
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC12.96
  
 PB
3Ole HoltOle Holt ('53)Aarhus 190013.64
  
 PB
M70 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ole HoltOle Holt ('53)Aarhus 19001.25
  
 SB
 
1.19 SB
  O
1.22 SB
 XO
1.25 SB
  O
1.28
XXX
    
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.25
  
 =PB
 
1.19
  O
1.22
 XO
1.25
  O
1.28
XXX
    
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC NH
  
 
 
1.10
XXX
       
M70 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.78
  
 SB
 
3.78 SB3.633.443.423.713.72  
M70 Trespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.03
  
 
 
7.657.787.817.747.858.03  
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM10.11
  
 
 
9.959.8510.019.9310.119.97  
K70 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.08
  
 SB
K70 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM40.11
  
 
K70 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM1:35.97
  
 SB
K70 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inger KiederleInger Kiederle ('42)Atletica5:03.40
  
DR80 SB
K70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM15.15
  
 SB
K70 Trespring     
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM6.02
  
 
 
6.026.015.96  –    
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC8.81
  
 SB
 
7.86 SB8.05 SB8.68 SB8.448.678.81 SB  
K70 Vægtkast 5.44 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 12.06
  
 SB
 
12.06 SB       
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC9.45
  
 SB
 
9.45 SB       
K70 Hammerkast 3.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 30.25
  
 SB
 
30.25 SB       
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC26.49
  
 SB
 
26.49 SB       
M75 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kurt LethKurt Leth ('47)Aarhus 190011.92
  
 PB
M75 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
Kurt LethKurt Leth ('47)Aarhus 1900 DNF
  
 
M75 400 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica1:30.84
  
DR75 PB
2Kurt LethKurt Leth ('47)Aarhus 19001:46.73
  
 PB
M75 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica3:21.58
  
DR75 PB
M75 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica6:41.18
  
 SB
M75 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica14:03.06
  
 SB
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.80
  
 
 
9.539.80  X9.698.899.45  
2Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 9.45
  
 SB
 
9.36 SB9.09  X9.45 SB9.299.10  
M75 Diskoskast 1.0 kg    
5.2.

Finale A

Finale
5.2.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik28.74
  
 SB
 
  –  –  –  –  –28.74 SB  
M75 Vægtkast 7.26 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 13.78
  
 SB
 
13.78 SB       
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik11.68
  
 SB
 
11.68 SB       
M75 Hammerkast 4.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 38.12
  
 SB
 
38.12 SB       
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik31.45
  
 
 
31.45       
K75 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM45.13
  
 
K75 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande0.86
  
 SB
 
0.80
  O
0.86
  O
0.89
XXX
     
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.79
  
DR75 PB
 
8.758.658.758.79 PB8.658.49  
2Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.70
  
 SB
 
7.51 SB7.357.64 SB7.70 SB7.667.34  
K75 Diskoskast 0.75 kg    
5.2.

Finale A

Finale
5.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM23.48
  
DR75 PB
 
  –  –  –  –  X23.48 PB  
2Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande16.19
  
 SB
 
  –  –  –  –  –16.19 SB  
K75 Vægtkast 4 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM12.13
  
DR75 PB
 
12.13 PB       
2Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande8.58
  
 SB
 
8.58 SB       
K75 Hammerkast 2.0 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM34.70
  
 
 
34.70       
2Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande24.60
  
 SB
 
24.60 SB       
M80 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190012.62
  
 SB
M80 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190050.16
  
 SB
M80 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.01
  
 SB
 
0.95
  O
0.98
 XO
1.01
  O
1.04
  Xr
    
M80 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.43
  
 SB
 
1.43
 XO
1.53
XXX
      
M80 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002.33
  
 SB
 
2.29 SB2.29 =SB  X2.33 SB  X2.33 =SB  
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.24
  
 SB
 
7.49 SB8.05 SB8.24 SB8.167.928.06  
K80 200 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Inger KiederleInger Kiederle ('42)Atletica56.20
  
DR80 SB
M85 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jens Myrup NoeJens Myrup Noe ('38)Fremad Holbæk4:19.42
  
 PB
M85 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jens Myrup NoeJens Myrup Noe ('38)Fremad Holbæk8:06.67
  
 PB
M85 3000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jens Myrup NoeJens Myrup Noe ('38)Fremad Holbæk18:06.57
  
 SB
M85 Kuglestød 3.0 kg    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC7.78
  
 SB
 
7.39 SB7.257.78 SB7.62  X  X  
M85 Vægtkast 5.44 kg    
4.2.

Finale A

Finale
4.2.
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC NM
  
 
 
  X       

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1