Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DGI Inde Landsmesterskaber 11.2.2023 Inde
Langvang Atletik- og Multihal Randers

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.10
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.12
  
 SB
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.27
  
 
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.43
  
 
5Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.65
  
 
6August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF7.71
  
 
7Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik7.92
  
 
8Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad8.17
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.05
Q
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.13
q
  
 SB
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.19
q
  
 SB
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.42
q
  
 SB
Indledende 2
1Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.63
Q
  
 SB
2August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF7.70
q
  
 PB
3Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik7.84
q
  
 PB
4Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad8.20
q
  
 =PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.01
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.78
  
 SB
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.92
  
 
Finale B
1Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM25.06
  
 PB
2August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF25.14
  
 PB
3William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM25.50
  
 PB
Finale C
1Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad25.52
  
 PB
2Lars FrederiksenLars Frederiksen ('76)Skanderborg Atletik28.42
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:05.69
  
 
2Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19002:08.03
  
 SB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:52.84
  
 SB
2Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik3:52.85
  
 PB
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:00.82
  
 SB
4Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK774:25.07
  
 SB
5Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:28.13
  
 PB
6Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)Aarhus 19004:28.14
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM1.70
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
 XO
1.70 PB
  O
1.73
XXX
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.83
  
 PB
 
4.20
 XO
4.40
 XO
4.60
  O
4.70
 XO
4.83
 XO
5.00
XXX
  
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.20
  
 SB
 
3.80
  O
4.00
  O
4.20
 XO
4.30
  r
    
3Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja4.00
  
 =SB
 
3.80
 XO
4.00
XXO
4.20
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM5.26
  
 SB
 
5.15 SB  X3.935.26 SB    
2Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM5.10
  
 SB
 
5.00 SB4.905.10 SB5.07    
Federico GuerreroFederico Guerrero ('91)Aalborg AM / ARG NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Federico GuerreroFederico Guerrero ('91)Aalborg AM / ARG14.50
  
 SB
 
13.8814.33 SB14.41 SB14.50 SB    
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.96
  
 SB
 
  X12.5812.4612.96 SB    
2Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik10.28
  
 PB
 
  X9.73 PB10.28 PB  X    
3Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM10.21
  
 SB
 
  X9.19 SB10.21 SB  X    
4Lars FrederiksenLars Frederiksen ('76)Skanderborg Atletik8.51
  
 PB
 
8.43 PB8.51 PB8.46  X    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.21
  
 PB
3Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja8.52
  
 PB
4Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM8.56
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM27.84
  
 SB
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.19
  
 PB
3Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja28.75
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:32.86
  
 
2Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:41.18
  
 PB
3Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)Aarhus 19004:46.68
  
 PB
4Lærke TroelsenLærke Troelsen ('97)Aarhus 19005:18.88
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.54
  
 
 
9.489.179.449.54    
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jaspar OlofssonJaspar Olofsson ('04)Amager AC7.68
  
 PB
2Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)HGF AM8.01
  
 SB
3Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM8.06
  
 PB
D19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Jaspar OlofssonJaspar Olofsson ('04)Amager AC26.02
  
 PB
3Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM26.59
  
 PB
D19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:02.74
  
 
D19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jaspar OlofssonJaspar Olofsson ('04)Amager AC4.70
  
 PB
 
4.50 PB4.70 PB4.674.52    
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 8.31
  
 SB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 8.56
  
 PB
P19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 28.20
  
 SB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 30.01
  
 PB
P19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emilie BergdahlEmilie Bergdahl ('04)HGF AM DNF
  
 
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.40
  
 PB
 
2.80
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXO
3.30
  O
3.40
  O
3.50
XXX
 
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja7.17
  
 PB
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.44
  
 PB
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.76
  
 
4Ditlev Ravn TherkelsenDitlev Ravn Therkelsen ('07)Odense Atletik 7.79
  
 PB
5Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK777.87
  
 PB
6Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM8.17
  
 
7Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM8.19
  
 PB
8Jonathan Colin Burgos ChristoffersenJonathan Colin Burgos Christoffersen ('07)NG&IF 8.48
  
 PB
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.54
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM24.76
  
 PB
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.33
  
 PB
4Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk27.58
  
 PB
Finale B
1Ditlev Ravn TherkelsenDitlev Ravn Therkelsen ('07)Odense Atletik 25.48
  
 PB
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:11.45
  
 
5Ditlev Ravn TherkelsenDitlev Ravn Therkelsen ('07)Odense Atletik 2:20.30
  
 PB
6Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk2:28.55
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:20.29
  
 SB
2William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:24.01
  
 PB
3Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:28.49
  
 PB
4Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM4:43.56
  
 
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja1.95
  
 
 
1.85
 XO
1.90
  O
1.95
 XO
2.02
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.32
  
 PB
 
5.31 PB4.835.32 PB5.23    
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.30
  
 
 
5.305.18  X5.11    
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM5.05
  
 
 
4.904.785.054.95    
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.79
  
 =PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.35
  
 SB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.60
  
 
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.17
  
 PB
5Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM9.24
  
 PB
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK809.51
  
 
7Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR10.08
  
 PB
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.99
  
 
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM26.59
  
 PB
3Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM28.30
  
 PB
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM31.07
  
 PB
Finale B
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM26.88
  
 PB
2Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja30.10
  
 PB
3Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR35.22
  
 PB
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:17.05
  
 PB
2Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC2:41.85
  
 PB
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande2:51.69
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande11.27
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
2Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXX
  
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.30
  
 =PB
 
3.00
  O
3.20
XXO
3.30
  O
3.40
XXX
    
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.40
  
 SB
 
2.20
 XO
2.30
 XO
2.40
  O
2.50
XXX
    
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.80
  
 PB
 
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.60
  
 
 
5.415.315.495.60    
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM5.11
  
 PB
 
4.76  X4.99 PB5.11 PB    
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.98
  
 =PB
 
4.834.98 =PB3.52  X    
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.97
  
 
 
  X  X  X4.97    
5Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.71
  
 
 
  X4.574.71  X    
6Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.11
  
 
 
3.964.084.114.04    
7Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.57
  
 
 
  X  X3.573.52    
8Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR2.96
  
 
 
  X  X2.96  X    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.44
  
 PB
 
12.3212.6913.2013.44 PB    
2Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF11.62
  
 
 
10.8111.6211.0811.60    
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.32
  
 
 
9.4910.329.758.80    
4Raluca GherasimRaluca Gherasim ('07)Randers Freja / ROU9.29
  
 PB
 
9.29 PB8.94  X8.60    
5Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 9.08
  
 SB
 
9.08 SB8.948.628.80    
6Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande8.04
  
 PB
 
7.65 PB8.04 PB7.507.45    
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.54
  
 PB
 
7.50 PB7.407.457.54 PB    
8Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM6.03
  
 
 
6.03  X5.605.62    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.40
  
 PB
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.65
  
 
3Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.88
  
 PB
4Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.06
  
 PB
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.11
  
 
6Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM8.26
  
 
7Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK808.28
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.47
Q
  
 PB
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.66
q
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.08
q
  
 
4Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.28
q
  
 
6Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.35
  
 
Indledende 2
1Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.16
Q
  
 =PB
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 8.53
  
 PB
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM8.55
  
 PB
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.64
  
 
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 8.86
  
 PB
6Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja9.03
  
 PB
7Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja9.06
  
 PB
Indledende 3
1Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.98
Q
  
 PB
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM8.12
q
  
 PB
3Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK808.14
q
  
 PB
4Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM8.44
  
 PB
5Marius Skov HansenMarius Skov Hansen ('08)Vejen AF8.58
  
 PB
6Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM8.66
  
 PB
7Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 10.58
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM24.12
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM25.85
  
 
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM28.66
  
 
Finale B
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 26.68
  
 PB
2Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja27.29
  
 PB
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM27.83
  
 PB
Finale C
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM24.91
  
 PB
2Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM27.97
  
 PB
3Marius Skov HansenMarius Skov Hansen ('08)Vejen AF28.74
  
 PB
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:05.69
  
 PB
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:17.28
  
 
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:19.21
  
 
4Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 3:25.24
  
 PB
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:49.02
  
 
6Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:54.54
  
 PB
7Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:00.06
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.79
  
 PB
2Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM12.21
  
 PB
3Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM13.45
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.64
  
 PB
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
 XO
1.67
XXX
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXX
    
3Marius Skov HansenMarius Skov Hansen ('08)Vejen AF1.50
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
    
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.50
  
 
 
1.40
 XO
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
XXX
    
5Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
      
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK802.10
  
 PB
 
1.90
XXO
2.00
  O
2.10
XXO
2.20
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM5.26
  
 PB
 
5.12 PB5.12 =PB5.26 PB5.10    
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.22
  
 
 
1.73  X  X5.22    
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.83
  
 
 
4.834.474.622.26    
5Marius Skov HansenMarius Skov Hansen ('08)Vejen AF4.79
  
 PB
 
4.62 PB4.79 PB  X4.68    
6Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.75
  
 PB
 
  X4.75 PB4.46  X    
7Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 4.70
  
 
 
  X4.70  X4.70    
8Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK774.61
  
 
 
4.274.564.254.61    
9Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM4.54
  
 PB
 
4.153.983.944.54 PB    
10Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.154.294.27    
11Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM4.33
  
 PB
 
4.11 PB4.33 PB3.764.28    
12Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.32
  
 
 
4.02  X4.32  X    
13Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja4.32
  
 PB
 
3.623.904.004.32 PB    
14Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK804.29
  
 PB
 
3.99 PB  X3.864.29 PB    
15Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.25
  
 PB
 
  X4.25 PB  X  X    
16Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4.03
  
 PB
 
3.70 PB3.85 PB4.03 PB4.02    
17Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM3.96
  
 
 
3.203.633.96  X    
18Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.103.323.43    
19Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 3.11
  
 PB
 
  X3.05 PB3.11 PB3.07    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 11.71
  
 
 
11.7111.7111.4811.15    
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.95
  
 
 
10.83  X  X10.95    
3Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 10.88
  
 
 
10.3310.3910.5510.88    
4Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM10.58
  
 PB
 
9.7010.58 PB  –     
5Marius Skov HansenMarius Skov Hansen ('08)Vejen AF9.13
  
 PB
 
8.68 PB9.13 PB8.408.39    
6Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.77
  
 PB
 
8.72 PB8.77 PB7.558.40    
7Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM8.63
  
 PB
 
8.388.308.328.63 PB    
8Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM8.12
  
 PB
 
7.327.167.87 PB8.12 PB    
9Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM8.10
  
 PB
 
7.94 PB7.448.06 PB8.10 PB    
10Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik8.01
  
 PB
 
7.99 PB8.01 PB6.19  –    
11Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM6.47
  
 PB
 
6.33 PB6.39 PB6.47 PB6.38    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.04
  
 
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.32
  
 
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.38
  
 
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.55
  
 
5Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.61
  
 
6Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.67
  
 
7Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.72
  
 
8Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.75
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.02
Q
  
 
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.29
q
  
 PB
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.38
q
  
 
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.53
q
  
 
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.59
q
  
 
6Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.65
q
  
 
7Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM9.02
  
 SB
Indledende 2
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.48
Q
  
 
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 8.80
  
 PB
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.00
  
 =PB
4Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik9.03
  
 PB
5Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM9.46
  
 PB
6Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM9.96
  
 
Indledende 3
1Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.62
Q
  
 
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.70
  
 =PB
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening9.05
  
 PB
4Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM9.37
  
 PB
5Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja9.67
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM27.32
  
 SB
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190027.99
  
 PB
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190030.38
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM28.03
  
 
2Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM31.28
  
 PB
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 31.65
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.13
  
 SB
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM32.97
  
 PB
4Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM28.62
  
 PB
Finale B
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM26.77
  
 PB
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM29.17
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja29.18
  
 SB
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7729.79
  
 
Finale C
1Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja28.89
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM29.97
  
 PB
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM30.43
  
 PB
4Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik30.84
  
 PB
Finale D
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 28.75
  
 PB
2Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik30.75
  
 PB
3Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM32.38
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:33.90
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:36.82
  
 
3Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik2:38.14
  
 PB
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri5:11.56
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:42.43
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.04
  
 
2Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190010.30
  
 =PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.64
  
 PB
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 11.11
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.53
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
 XO
1.56
XXX
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.50
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXX
 
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.47
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
   
4Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.38
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
    
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXO
1.38
XXX
  
6Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
6Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
8Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.30
  
 
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
 XO
1.35
XXX
   
9Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
9Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.60
  
 PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
    
2Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening1.60
  
 
 
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
 XO
1.70
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.01
  
 
 
4.934.915.014.84    
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.99
  
 PB
 
  X4.104.204.99 PB    
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.72
  
 
 
4.724.694.68  X    
4Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19004.68
  
 PB
 
  X  X4.68 PB  X    
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.53
  
 SB
 
4.53 SB4.464.464.22    
6Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.45
  
 PB
 
4.45 PB3.594.163.94    
7Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja4.44
  
 
 
4.294.444.33  X    
8Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.39
  
 PB
 
4.19 PB4.074.39 PB4.08    
9Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.183.99  X    
10Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.25
  
 PB
 
4.25 PB3.733.973.66    
11Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening4.22
  
 
 
  X4.204.223.68    
12Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja4.21
  
 
 
4.003.654.054.21    
13Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.17
  
 
 
4.114.094.174.14    
14Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.12
  
 PB
 
  X3.95  X4.12 PB    
15Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.08
  
 
 
3.784.01  X4.08    
16Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM3.93
  
 
 
3.933.673.61  X    
17Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM3.84
  
 PB
 
3.84 PB3.413.483.71    
18Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM3.70
  
 PB
 
3.70 PB3.52  X3.55    
19Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik3.68
  
 PB
 
3.60 PB3.393.66 PB3.68 PB    
20Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM3.23
  
 PB
 
3.23 PB  X  X3.03    
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM9.22
  
 
 
8.909.099.199.22    
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 9.15
  
 PB
 
9.14 PB9.15 PB8.248.81    
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.56
  
 
 
8.458.568.468.46    
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.31
  
 PB
 
7.87 PB8.31 PB8.028.31 =PB    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.68
  
 
 
10.2410.68  X  X    
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM9.78
  
 
 
9.639.639.789.64    
3Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.75
  
 PB
 
9.71 PB9.75 PB9.67  X    
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.75
  
 PB
 
9.518.329.349.75 PB    
5Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.71
  
 
 
9.389.369.269.71    
6Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM9.13
  
 PB
 
8.76 PB8.94 PB9.13 PB8.90    
7Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM9.04
  
 
 
8.219.048.797.52    
8Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.55
  
 PB
 
8.55 PB8.027.908.12    
9Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.37
  
 PB
 
8.18 PB8.37 PB7.947.95    
10Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.28
  
 
 
7.048.107.878.28    
11Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik7.89
  
 PB
 
7.057.437.89 PB7.15    
12Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.45
  
 
 
6.997.196.857.45    
13Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM6.81
  
 PB
 
6.81 PB6.626.086.35    
14Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM5.92
  
 PB
 
5.61 PB5.92 PB5.705.92 =PB    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF8.81
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19008.94
  
 PB
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.11
  
 
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.19
  
 
5Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM9.27
  
 
6Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.40
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF8.83
Q
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.02
q
  
 PB
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.02
q
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.19
q
  
 SB
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.26
q
  
 
Indledende 2
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.16
Q
  
 SB
2Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM9.19
q
  
 PB
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik9.23
q
  
 PB
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM9.91
  
 PB
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM10.75
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:35.68
  
 
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF2:42.56
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja2:49.27
  
 PB
4Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik2:54.12
  
 PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3:01.70
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.93
  
 
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.79
  
 PB
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF12.13
  
 PB
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 13.11
  
 PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM13.64
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXr
     
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXO
1.20
XXX
    
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja NH
  
 
 
3.50
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.58
  
 PB
 
4.454.374.58 PB     
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 4.30
  
 PB
 
4.28 PB4.30 PB4.29     
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.22
  
 PB
 
4.13 PB4.19 PB4.22 PB     
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.10
  
 
 
3.884.024.10     
5Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF4.07
  
 PB
 
3.78 SB3.96 SB4.07 SB     
6Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773.95
  
 
 
3.943.953.90     
7Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.61
  
 PB
 
3.54 PB3.61 PB2.05     
8Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.34
  
 
 
3.33  X3.34     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik8.56
  
 PB
 
8.088.068.56 PB     
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.14
  
 PB
 
7.14 PB6.797.06     
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik7.14
  
 
 
  X6.487.14     
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM5.43
  
 PB
 
5.43 PB4.985.04     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.77
  
 
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF8.79
  
 PB
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.98
  
 
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM9.09
  
 
5Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF9.11
  
 PB
6Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK809.15
  
 
7Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM9.53
  
 
8Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190011.94
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.70
Q
  
 
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF8.85
q
  
 PB
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.88
q
  
 
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK809.01
q
  
 PB
5Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.21
  
 
6Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.44
  
 
Indledende 2
1Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.92
Q
  
 
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM9.19
q
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk9.21
  
 PB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.41
  
 PB
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.98
  
 
6Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM10.02
  
 PB
7Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 10.86
  
 SB
Indledende 3
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM9.08
Q
  
 PB
2Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF9.13
q
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 9.46
  
 
4Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF9.68
  
 
5Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM9.73
  
 PB
6Mai Waldbjørn HolmMai Waldbjørn Holm ('10)Vejle IF10.15
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:38.41
  
 PB
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2:44.71
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:52.57
  
 PB
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM2:55.51
  
 PB
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3:01.12
  
 PB
6Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19003:07.43
  
 SB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM12.64
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF13.65
  
 PB
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM14.32
  
 
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.73
  
 PB
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 14.91
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.37
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
XXO
1.37
 XO
1.40
XXX
 
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.34
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
     
3Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.34
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
 XO
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
XXX
 
4Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.34
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXO
1.37
XXX
  
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.28
  
 
 
1.00
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
 
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening1.80
  
 
 
1.30
  O
1.40
 XO
1.50
  O
1.60
  O
1.70
XXO
1.80
 XO
1.90
XXX
 
2Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.70
  
 PB
 
1.10
  O
1.20
 XO
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
XXX
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.52
  
 
 
4.284.524.31     
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.30
  
 
 
4.293.814.30     
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.23
  
 
 
4.154.024.23     
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.12
  
 
 
4.044.123.95     
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.96
  
 PB
 
  X3.96 PB3.95     
6Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK803.92
  
 
 
3.793.823.92     
7Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.83
  
 PB
 
3.82 PB3.83 PB3.83 =PB     
8Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF3.71
  
 PB
 
3.69 SB3.653.71 SB     
9Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3.71
  
 
 
3.693.633.71     
10Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3.67
  
 PB
 
3.56 PB3.67 PB3.47     
11Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF3.59
  
 PB
 
3.59 PB3.503.58     
12Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.56
  
 
 
3.463.373.56     
13Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.403.40     
14Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening3.53
  
 
 
3.532.783.17     
15Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.03
  
 
 
3.032.862.91     
16Mai Waldbjørn HolmMai Waldbjørn Holm ('10)Vejle IF2.87
  
 PB
 
2.85 PB2.832.87 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.27
  
 
 
8.939.279.02     
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik8.84
  
 
 
8.838.018.84     
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.65
  
 PB
 
8.65 PB8.448.18     
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.45
  
 
 
8.207.408.45     
5Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.04
  
 
 
8.028.047.61     
6Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK807.96
  
 
 
7.547.527.96     
7Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF7.58
  
 
 
6.927.586.92     
8Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening7.35
  
 
 
7.187.077.35     
9Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF7.15
  
 PB
 
7.06 PB6.717.15 PB     
10Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK777.06
  
 
 
7.067.026.74     
11Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM7.00
  
 PB
 
6.17 PB5.957.00 PB     
12Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 6.47
  
 PB
 
6.146.216.47 PB     
13Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.42
  
 PB
 
6.14 PB6.25 PB6.42 PB     
14Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM5.93
  
 
 
5.935.665.80     
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.83
  
 
2Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK779.02
  
 PB
3Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 9.23
  
 PB
4Otto BechOtto Bech ('11)SAK779.50
  
 
5Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.94
  
 
6Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7710.18
  
 PB
7Jacob HansenJacob Hansen ('11)Korsør AM10.28
  
 
8Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande10.77
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.97
Q
  
 
2Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 9.31
q
  
 PB
3Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7710.23
q
  
 PB
4Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande10.67
q
  
 PB
Indledende 2
1Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK779.15
Q
  
 PB
2Otto BechOtto Bech ('11)SAK779.43
q
  
 PB
3Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.68
q
  
 PB
4Jacob HansenJacob Hansen ('11)Korsør AM10.23
q
  
 PB
D12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK772:26.11
  
 PB
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM2:30.21
  
 
3Otto BechOtto Bech ('11)SAK772:31.55
  
 PB
4Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 2:36.59
  
 PB
5Jacob HansenJacob Hansen ('11)Korsør AM3:07.07
  
 PB
6Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 3:20.64
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 12.33
  
 PB
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 190013.14
  
 PB
3Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande13.84
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.41
  
 PB
 
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
 XO
1.41
XXO
1.43
XXX
   
2Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
3Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
 
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19001.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
  
4Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
   
6Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM1.05
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.21
  
 
 
4.053.904.21     
2Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 3.99
  
 PB
 
3.80 PB3.81 PB3.99 PB     
3Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK773.94
  
 PB
 
3.77 PB3.94 PB3.77     
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19003.88
  
 PB
 
3.73 PB2.233.88 PB     
5Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 3.82
  
 PB
 
3.733.683.82 PB     
6Otto BechOtto Bech ('11)SAK773.57
  
 PB
 
3.57 PB3.423.37     
7Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK773.31
  
 PB
 
3.31 PB3.253.27     
8Jacob HansenJacob Hansen ('11)Korsør AM3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.283.20     
9Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM3.20
  
 PB
 
2.903.103.20 PB     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM6.69
  
 PB
 
6.16 PB6.41 PB6.69 PB     
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19006.49
  
 
 
5.866.496.24     
3Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande6.46
  
 PB
 
6.12 PB6.27 PB6.46 PB     
4Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK775.64
  
 PB
 
5.105.50 PB5.64 PB     
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.49
  
 PB
2Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF8.88
  
 
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.06
  
 =PB
4Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK809.45
  
 
5Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.47
  
 PB
7Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.53
  
 PB
8Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR9.61
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.53
Q
  
 PB
2Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF8.84
q
  
 PB
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.06
q
  
 PB
4Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK809.44
q
  
 PB
5Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR9.55
q
  
 PB
6Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.56
q
  
 PB
7Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM9.64
  
 PB
8Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande10.37
  
 PB
Indledende 2
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.60
  
 
3Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK779.80
  
 PB
4Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM10.52
  
 PB
5Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM10.54
  
 PB
6Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 10.72
  
 SB
Indledende 3
1Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.61
Q
  
 PB
2Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED10.29
  
 PB
3Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 10.51
  
 PB
4Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF10.59
  
 PB
5Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM10.61
  
 PB
6Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 13.65
  
 SB
P12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3:05.44
  
 
2Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 3:07.17
  
 PB
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande3:08.61
  
 PB
4Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF3:09.12
  
 SB
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773:17.28
  
 
6Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 3:22.78
  
 PB
Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK77 DNF
  
 
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.31
  
 
3Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM12.74
  
 PB
4Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM14.72
  
 PB
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 15.47
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK801.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
 XO
1.28
 XO
1.31
XXX
  
3Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.28
XXX
    
4Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
5Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
 
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.45
  
 
 
4.354.444.45     
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.08
  
 
 
4.004.084.00     
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande3.96
  
 PB
 
3.813.96 PB3.85     
4Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK803.93
  
 PB
 
3.653.93 PB3.90     
5Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.90 =PB3.58     
6Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK773.80
  
 PB
 
3.583.483.80 PB     
7Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM3.70
  
 PB
 
3.63 PB3.70 PB2.97     
8Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 3.64
  
 PB
 
3.02 SB3.40 SB3.64 PB     
9Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.60
  
 PB
 
3.45 PB3.60 PB3.46     
10Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 3.60
  
 
 
3.413.443.60     
12Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF3.53
  
 PB
 
3.163.503.53 PB     
13Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.51
  
 
 
3.513.303.19     
14Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.46
  
 
 
3.383.463.40     
15Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM3.30
  
 PB
 
3.30 PB2.643.13     
16Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.033.00     
17Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM3.17
  
 PB
 
3.133.053.17 PB     
18Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik3.12
  
 PB
 
3.12 PB3.082.87     
19Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM3.10
  
 PB
 
3.05 PB3.10 PB3.02     
20Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande3.00
  
 PB
 
2.54 PB2.88 PB3.00 PB     
21Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF2.92
  
 PB
 
2.92 PB2.92 =PB2.84     
22Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.782.79     
23Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 2.82
  
 SB
 
2.82 SB2.492.74     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.38
  
 
 
  X  X8.38     
2Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.10
  
 
 
7.848.107.68     
3Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK807.99
  
 PB
 
7.99 PB7.097.09     
4Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande7.64
  
 
 
7.637.647.24     
5Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF7.63
  
 PB
 
7.63 PB7.527.44     
6Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM7.37
  
 PB
 
7.09 PB7.15 PB7.37 PB     
7Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik7.35
  
 PB
 
  X7.35 PB  X     
8Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM6.73
  
 
 
6.735.416.38     
9Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande6.57
  
 PB
 
6.31 PB6.54 PB6.57 PB     
10Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK776.37
  
 PB
 
6.37 PB5.885.49     
12Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 5.87
  
 PB
 
5.87 PB5.06  X     
13Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED5.83
  
 PB
 
5.83 PB4.624.41     
14Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM5.79
  
 PB
 
4.42 PB4.70 PB5.79 PB     
15Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK775.65
  
 =PB
 
4.765.65 =PB4.63     
16Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM5.24
  
 
 
5.245.185.23     
17Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF5.21
  
 PB
 
5.21 PB5.114.46     
18Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK775.17
  
 
 
5.174.865.11     
19Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM4.95
  
 
 
4.954.744.23     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19008.98
  
 =PB
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF9.22
  
 PB
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.29
  
 PB
4Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik9.30
  
 =PB
5Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM9.34
  
 PB
6Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja10.31
  
 PB
7Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja10.86
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19008.98
Q
  
 PB
2Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik9.30
q
  
 PB
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.32
q
  
 PB
4Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF9.32
q
  
 PB
5Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja10.74
q
  
 PB
6Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 10.77
  
 PB
Indledende 2
1Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM9.72
Q
  
 
2David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM10.13
q
  
 PB
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja10.32
q
  
 PB
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik13.07
  
 PB
5Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik13.72
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19002:39.80
  
 PB
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF2:42.00
  
 PB
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja2:44.56
  
 PB
4Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM2:52.72
  
 PB
5Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 4:20.96
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.38
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
XXX
  
2Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1.00
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM1.00
  
 PB
 
0.85
 XO
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
   
4Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 1.00
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXO
1.05
XXX
  
Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik4.24
  
 PB
 
4.24 PB4.24 =PB4.09     
2Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.06
  
 
 
3.833.884.06     
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.753.85     
4Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM3.72
  
 PB
 
3.67 PB3.72 PB3.60     
5Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja3.65
  
 
 
3.603.103.65     
6Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF3.64
  
 PB
 
3.64 SB3.34  X     
7David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM3.50
  
 PB
 
3.45 PB3.433.50 PB     
8Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja3.47
  
 PB
 
3.47 PB3.363.40     
9Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 3.08
  
 PB
 
3.08 PB2.482.27     
10Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik2.50
  
 PB
 
1.442.50 PB2.20     
11Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik2.15
  
 PB
 
2.15 PB1.701.98     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF6.85
  
 PB
 
6.186.586.85 SB     
2Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik5.12
  
 PB
 
5.12 SB4.544.90     
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM4.96
  
 PB
 
  X  X4.96 PB     
4Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik4.60
  
 PB
 
4.60 PB4.434.46     
Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja9.02
  
 PB
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.31
  
 
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.60
  
 
4Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.86
  
 PB
5Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.92
  
 PB
6Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 190010.24
  
 
7Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 190010.30
  
 
8Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM10.41
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja9.09
Q
  
 PB
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.22
q
  
 PB
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.57
q
  
 
4Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 190010.05
q
  
 PB
5Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 190010.42
q
  
 
6Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM10.44
q
  
 SB
Indledende 2
1Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.95
Q
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.99
q
  
 
3Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande10.74
  
 PB
4Melissa ChristensenMelissa Christensen ('12)Randers Freja11.07
  
 PB
P11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja2:49.22
  
 PB
2Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2:52.79
  
 PB
3Aya BadsbjergAya Badsbjerg ('12)Aarhus 19003:08.98
  
 PB
4Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK773:09.94
  
 PB
Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 1900 DNF
  
 
Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik DNF
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771.16
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
XXX
 
2Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19001.16
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
XXO
1.19
XXX
 
2Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19001.16
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
XXO
1.19
XXX
 
4Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM1.16
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
 XO
1.16
XXO
1.19
XXX
 
5Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
6Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM0.95
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK773.74
  
 
 
3.743.633.37     
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 3.67
  
 PB
 
3.55 PB3.483.67 PB     
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.43
  
 PB
 
3.373.163.43 PB     
4Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19003.42
  
 
 
3.343.423.42     
5Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM3.40
  
 PB
 
3.31 SB3.253.40 PB     
6Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19003.32
  
 PB
 
  X3.30 PB3.32 PB     
7Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.20
  
 PB
 
2.883.20 PB2.48     
8Melissa ChristensenMelissa Christensen ('12)Randers Freja3.19
  
 PB
 
2.732.813.19 PB     
9Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande3.18
  
 PB
 
3.16 PB3.18 PB  X     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM7.81
  
 PB
 
6.967.81 PB6.81     
2Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19006.70
  
 PB
 
6.70 PB6.606.66     
3Johanne JustJohanne Just ('12)Hvide Sande6.16
  
 
 
5.786.146.16     
4Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM6.07
  
 PB
 
6.07 PB5.745.79     
5Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM4.96
  
 
 
4.604.964.12     
6Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.62
  
 
 
4.624.514.62     
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad10.07
  
 PB
2
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik10.32
  
 PB
3
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 10.37
  
 PB
4
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 10.59
  
 PB
5
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM10.93
  
 PB
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM11.01
  
 PB
7
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7711.09
  
 PB
D10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 3:12.44
  
 PB
2
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik3:12.62
  
 PB
3
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 3:20.56
  
 PB
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3:25.93
  
 PB
5
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM3:33.39
  
 PB
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
2
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
 
4
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK771.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
 
5
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 0.90
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
 XO
0.95
XXX
    
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad3.31
  
 
 
3.103.183.31     
2
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 3.14
  
 PB
 
3.14 PB2.743.02     
3
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 2.93
  
 PB
 
2.85 PB  X2.93 PB     
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.71
  
 
 
2.712.622.68     
5
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK772.70
  
 PB
 
2.70 PB  X2.62     
6
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM2.62
  
 PB
 
2.48 PB2.49 PB2.62 PB     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik5.38
  
 PB
 
5.10 PB  X5.38 PB     
2
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 5.25
  
 PB
 
5.25 PB4.784.90     
3
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad5.12
  
 PB
 
4.535.12 PB5.11     
4
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 4.90
  
 PB
 
4.69 PB4.90 PB  X     
5
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK774.18
  
 PB
 
2.59 PB4.18 PB3.86     
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.88
  
 
 
3.883.863.85     
7
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM3.77
  
 PB
 
3.23 PB3.77 PB3.60     
P10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.41
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM9.84
  
 PB
3
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK779.93
  
 PB
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.07
  
 
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7710.15
  
 
6
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja10.18
  
 PB
7
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK7710.39
  
 
8
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.73
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.49
Q
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM9.99
q
  
 PB
3
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7710.03
q
  
 PB
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.07
q
  
 
5
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.08
q
  
 PB
Indledende 2
1
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK7710.50
Q
  
 PB
2
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja11.29
  
 PB
3
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM11.33
  
 PB
4
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8011.55
  
 PB
5
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM11.86
  
 PB
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 14.54
  
 PB
Indledende 3
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja10.35
Q
  
 PB
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK7710.50
q
  
 
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF10.76
  
 PB
4
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM10.84
  
 PB
5
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM11.07
  
 PB
6
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK8011.90
  
 PB
P10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3:08.25
  
 PB
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003:14.10
  
 PB
3
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM3:16.62
  
 PB
4
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3:18.42
  
 PB
5
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM3:28.80
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM1.13
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
  O
1.10
 XO
1.13
XXO
1.16
XXX
 
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.13
XXX
  
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
 
4
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
  
4
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
 
6
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK771.00
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXr
   
7
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja0.95
  
 
 
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
   
8
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK800.90
  
 PB
 
0.80 =PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
    
8
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK800.90
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
    
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.48
  
 
 
3.403.483.44     
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.26
  
 
 
3.203.262.99     
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.18
  
 
 
3.103.183.07     
4
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.17
  
 PB
 
3.01 PB2.783.17 PB     
5
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.13
  
 
 
3.053.033.13     
6
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK773.07
  
 PB
 
3.07 PB2.902.74     
7
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM3.01
  
 PB
 
2.903.01 PB2.96     
8
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.90
  
 
 
  –2.902.84     
9
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.89
  
 
 
2.742.892.74     
10
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM2.88
  
 PB
 
2.84 PB2.88 PB  –     
11
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM2.79
  
 
 
2.682.792.64     
12
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM2.77
  
 PB
 
2.77 PB2.722.75     
13
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2.77
  
 
 
2.722.772.64     
14
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.72
  
 PB
 
2.72 PB2.592.45     
15
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK802.72
  
 PB
 
2.72 PB  –     
16
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.60
  
 PB
 
2.60 PB2.522.53     
17
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 1.68
  
 PB
 
1.57 PB1.64 PB1.68 PB     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19005.88
  
 PB
 
4.905.88 PB4.77     
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM5.23
  
 
 
4.875.235.08     
3
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK774.97
  
 PB
 
4.88 PB4.694.97 PB     
4
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.84
  
 
 
4.554.844.63     
5
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK804.41
  
 PB
 
4.19 PB3.894.41 PB     
6
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF4.41
  
 PB
 
4.16 PB4.41 PB3.85     
7
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja4.34
  
 
 
4.184.084.34     
8
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK774.02
  
 
 
3.924.023.81     
9
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.913.95     
10
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK803.92
  
 PB
 
3.83 PB3.92 PB3.79     
11
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.24
  
 PB
 
2.94 PB3.24 PB2.96     
12
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM3.10
  
 
 
3.103.062.95     
13
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 2.39
  
 PB
 
2.32 PB2.192.39 PB     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive