M 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Favour Ashe Favour Ashe ('02) | 02 | NGR | 6.52 | SB | ||||||||||
2 | Jordan Anthony Jordan Anthony ('04) | 04 | USA | 6.57 | |||||||||||
3 | Brume Okeoghene Brume Okeoghene ('03) | 03 | NGR | 6.64 | |||||||||||
4 | Muhd Azeem Fahmi Muhd Azeem Fahmi ('04) | 04 | MAS | 6.70 | |||||||||||
5 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 6.72 | |||||||||||
6 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 6.73 | |||||||||||
7 | Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | 6.73 | |||||||||||
8 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.82 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | 6.68 | |||||||||||
2 | Brume Okeoghene Brume Okeoghene ('03) | 03 | NGR | 6.68 | |||||||||||
3 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 6.69 | |||||||||||
4 | Jekovan Rhetta Jekovan Rhetta ('03) | 03 | USA | 6.71 | |||||||||||
5 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 6.77 | |||||||||||
6 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 6.82 | |||||||||||
7 | Emory Floyd Emory Floyd ('04) | 04 | USA | 6.91 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Anthony Jordan Anthony ('04) | 04 | USA | 6.64 | |||||||||||
2 | Muhd Azeem Fahmi Muhd Azeem Fahmi ('04) | 04 | MAS | 6.66 | |||||||||||
3 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 6.71 | |||||||||||
4 | Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | 6.71 | |||||||||||
5 | Devante Mount Devante Mount | USA | 6.74 | ||||||||||||
6 | T'Mars McCallum T'Mars McCallum ('04) | 04 | USA | 6.79 | |||||||||||
7 | Jerome Jessup Jerome Jessup ('01) | 01 | USA | 6.93 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Favour Ashe Favour Ashe ('02) | 02 | NGR | 6.54 | |||||||||||
2 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.69 | |||||||||||
3 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.72 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Martin Ryan Martin ('01) | 01 | USA | 6.75 | SB | ||||||||||
5 | Keith Robinson Keith Robinson ('99) | 99 | USA | 6.76 | |||||||||||
6 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.78 | |||||||||||
7 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 6.81 | |||||||||||
M 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 20.29 | PB | ||||||||||
2 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.44 | |||||||||||
3 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 20.52 | PB | ||||||||||
4 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 20.94 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Tarsis Orogot Tarsis Orogot ('02) | 02 | UGA | 20.45 | |||||||||||
2 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.62 | |||||||||||
3 | Brandon Miller Brandon Miller ('03) | 03 | USA | 20.68 | PB | ||||||||||
4 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 20.73 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 20.66 | |||||||||||
2 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 20.75 | SB | ||||||||||
3 | Sema'J Daniels Sema'J Daniels ('01) | 01 | USA | 21.36 | PB | ||||||||||
4 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 21.40 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.89 | |||||||||||
2 | Connor Washington Connor Washington ('03) | 03 | USA | 21.04 | |||||||||||
3 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 21.34 | |||||||||||
4 | Shamar Rose Shamar Rose ('01) | 01 | USA | 21.35 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 20.53 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Anthony Jordan Anthony ('04) | 04 | USA | 20.91 | SB | ||||||||||
3 | T'Mars McCallum T'Mars McCallum ('04) | 04 | USA | 21.71 | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tarsis Orogot Tarsis Orogot ('02) | 02 | UGA | 20.43 | |||||||||||
2 | Demetrius Jackson Demetrius Jackson | 00 | USA | 20.88 | PB | ||||||||||
3 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 21.11 | |||||||||||
4 | Devante Mount Devante Mount | USA | 21.45 | ||||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.50 | |||||||||||
2 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 20.94 | |||||||||||
3 | Jerome Jessup Jerome Jessup ('01) | 01 | USA | 22.07 | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.63 | |||||||||||
2 | Brandon Miller Brandon Miller ('03) | 03 | USA | 20.74 | PB | ||||||||||
3 | Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | 20.94 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Martin Ryan Martin ('01) | 01 | USA | 21.94 | |||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 20.69 | |||||||||||
2 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 21.32 | ||||||||||||
Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | DQ | ||||||||||||
M 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 44.75 | PB | ||||||||||
2 | Chris Bailey Chris Bailey | 00 | USA | 45.13 | |||||||||||
3 | Chris Robinson Chris Robinson ('01) | 01 | USA | 45.55 | PB | ||||||||||
Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.05 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.15 | PB | ||||||||||
3 | Jevaughn Powell Jevaughn Powell | 00 | JAM | 45.73 | PB | ||||||||||
4 | Emmanuel Bamidele Emmanuel Bamidele ('99) | 99 | NGR | 46.36 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Bailey Chris Bailey | 00 | USA | 45.32 | |||||||||||
2 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 46.10 | PB | ||||||||||
3 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 47.16 | |||||||||||
4 | Edward Richardson Edward Richardson ('01) | 01 | USA | 48.40 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 45.55 | SB | ||||||||||
2 | Chris Robinson Chris Robinson ('01) | 01 | USA | 45.89 | PB | ||||||||||
3 | Eric Hemphill Eric Hemphill | USA | 46.88 | PB | |||||||||||
4 | Ja'Kwan Hale Ja'Kwan Hale | 00 | USA | 46.98 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 47.05 | |||||||||||
2 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 47.08 | ||||||||||||
3 | Cutler Zamzow Cutler Zamzow | USA | 47.53 | ||||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | DeMarco Escobar DeMarco Escobar | USA | 47.30 | ||||||||||||
2 | Doval Simmonds Doval Simmonds ('01) | 01 | USA | 47.55 | |||||||||||
3 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 48.26 | ||||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 45.36 | PB | ||||||||||
2 | Emmanuel Bamidele Emmanuel Bamidele ('99) | 99 | NGR | 45.96 | SB | ||||||||||
3 | Clement Ducos Clement Ducos ('01) | 01 | FRA | 47.39 | SB | ||||||||||
Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jevaughn Powell Jevaughn Powell | 00 | JAM | 46.23 | PB | ||||||||||
2 | Ashton Schwartzman Ashton Schwartzman ('03) | 03 | USA | 46.63 | |||||||||||
Miles Green Miles Green ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Auhmad Robinson Auhmad Robinson ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Khaleb McRae Khaleb McRae | 00 | USA | 46.31 | |||||||||||
2 | William Spencer William Spencer ('01) | 01 | USA | 47.40 | |||||||||||
3 | Omajuwa Etiwe Omajuwa Etiwe ('02) | 02 | USA | 48.00 | |||||||||||
4 | Brandon Nyandoro Brandon Nyandoro | USA | 48.55 | PB | |||||||||||
Indledende 8 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.61 | SB | ||||||||||
2 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 47.14 | |||||||||||
3 | Christopher Morales Williams Christopher Morales Williams ('04) | 04 | CAN | 47.90 | |||||||||||
4 | Beck O'Daniel Beck O'Daniel | USA | 48.92 | PB | |||||||||||
Indledende 9 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | James Benson II James Benson II | 00 | USA | 46.46 | |||||||||||
2 | Rasheeme Griffith Rasheeme Griffith | 00 | BAR | 47.22 | PB | ||||||||||
Lee Eppie Lee Eppie ('99) | 99 | BOT | DNF | ||||||||||||
Indledende 10 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Bynum Emmanuel Bynum | 00 | USA | 46.39 | |||||||||||
2 | Anthony Brodie Anthony Brodie ('01) | 01 | USA | 47.12 | |||||||||||
3 | Aaron Smith Aaron Smith | USA | 47.57 | ||||||||||||
4 | Sema'J Daniels Sema'J Daniels ('01) | 01 | USA | 48.52 | SB | ||||||||||
M 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Will Sumner Will Sumner ('03) | 03 | USA | 1:48.28 | SB | ||||||||||
2 | Samuel Austin Samuel Austin ('03) | 03 | USA | 1:48.67 | |||||||||||
3 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:49.04 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Maseman Ryan Maseman ('02) | 02 | USA | 1:49.75 | |||||||||||
5 | Alexandre Selles Alexandre Selles | 00 | FRA | 1:50.07 | |||||||||||
6 | Parker McBride Parker McBride ('99) | 99 | USA | 1:51.53 | |||||||||||
7 | Tyrese Reid Tyrese Reid | USA | 1:51.77 | ||||||||||||
8 | Tiarnan Crorken Tiarnan Crorken ('99) | 99 | GBR | 2:30.48 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:49.76 | SB | ||||||||||
2 | Tyrese Reid Tyrese Reid | USA | 1:49.86 | ||||||||||||
3 | Christopher Conrad Christopher Conrad ('99) | 99 | USA | 1:50.42 | |||||||||||
4 | Justin Swann Justin Swann | USA | 1:51.18 | ||||||||||||
5 | Johnny Martin Johnny Martin ('03) | 03 | USA | 1:51.88 | PB | ||||||||||
6 | Marcus Dropik Marcus Dropik ('02) | 02 | USA | 1:55.72 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Will Sumner Will Sumner ('03) | 03 | USA | 1:50.00 | |||||||||||
2 | Tiarnan Crorken Tiarnan Crorken ('99) | 99 | GBR | 1:50.05 | SB | ||||||||||
3 | Grady Shiflet Grady Shiflet | 00 | USA | 1:50.27 | SB | ||||||||||
4 | Cole Piotrowski Cole Piotrowski ('03) | 03 | USA | 1:52.81 | PB | ||||||||||
5 | Caden Norris Caden Norris | USA | 1:53.07 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandre Selles Alexandre Selles | 00 | FRA | 1:49.33 | |||||||||||
2 | Ryan Maseman Ryan Maseman ('02) | 02 | USA | 1:49.90 | |||||||||||
3 | Leroy Russell Leroy Russell ('01) | 01 | CAN | 1:50.18 | |||||||||||
4 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:50.25 | PB | |||||||||||
5 | Jack Mensch Jack Mensch | USA | 1:50.31 | ||||||||||||
6 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 1:51.04 | PB | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Samuel Austin Samuel Austin ('03) | 03 | USA | 1:49.36 | |||||||||||
2 | Parker McBride Parker McBride ('99) | 99 | USA | 1:50.04 | |||||||||||
3 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 1:50.06 | PB | ||||||||||
4 | Jonathan Schmidt Jonathan Schmidt ('99) | 99 | GER | 1:51.55 | |||||||||||
5 | Adrian Bichara Adrian Bichara | USA | 1:53.71 | ||||||||||||
6 | Chase Ruskin Chase Ruskin | USA | 1:54.64 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 4:01.20 | |||||||||||
2 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 4:02.67 | |||||||||||
3 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 4:05.26 | ||||||||||||
4 | Canaan Anderson Canaan Anderson ('02) | 02 | USA | 4:05.35 | |||||||||||
5 | Gavin Hoffpauir Gavin Hoffpauir | 00 | USA | 4:05.43 | |||||||||||
6 | Angus Beer Angus Beer ('02) | 02 | AUS | 4:05.67 | |||||||||||
7 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 4:05.75 | |||||||||||
8 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 4:05.76 | |||||||||||
9 | Joe Wester Joe Wester | USA | 4:06.82 | ||||||||||||
10 | Gabe Scales Gabe Scales | USA | 4:07.53 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 4:02.93 | |||||||||||
2 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 4:03.18 | |||||||||||
3 | Joe Wester Joe Wester | USA | 4:04.73 | PB | |||||||||||
4 | Gabe Scales Gabe Scales | USA | 4:05.29 | PB | |||||||||||
5 | Caden Monk Caden Monk | USA | 4:05.39 | PB | |||||||||||
6 | KC Heron KC Heron ('01) | 01 | USA | 4:05.57 | PB | ||||||||||
7 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 4:05.88 | SB | ||||||||||
8 | Cooper Cawthra Cooper Cawthra | USA | 4:05.97 | ||||||||||||
9 | Jack Warner Jack Warner | USA | 4:07.34 | PB | |||||||||||
10 | Ethan Lee Ethan Lee | USA | 4:10.32 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 4:04.25 | SB | |||||||||||
2 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 4:04.68 | |||||||||||
3 | Canaan Anderson Canaan Anderson ('02) | 02 | USA | 4:04.69 | |||||||||||
4 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 4:04.73 | |||||||||||
5 | Angus Beer Angus Beer ('02) | 02 | AUS | 4:04.83 | PB | ||||||||||
6 | Gavin Hoffpauir Gavin Hoffpauir | 00 | USA | 4:04.93 | |||||||||||
7 | Wesley John Wesley John ('01) | 01 | USA | 4:08.44 | PB | ||||||||||
8 | Arthur Graham Arthur Graham ('03) | 03 | USA | 4:09.54 | PB | ||||||||||
10 | Alessandro Lotta Alessandro Lotta ('99) | 99 | ITA | 4:18.42 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 7:52.49 | |||||||||||
2 | Anthony Camerieri Anthony Camerieri | 00 | USA | 7:52.98 | PB | ||||||||||
3 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 7:53.73 | |||||||||||
4 | Victor Kiprop Victor Kiprop ('02) | 02 | KEN | 7:55.79 | PB | ||||||||||
5 | Ben Shearer Ben Shearer ('02) | 02 | USA | 7:58.47 | |||||||||||
6 | Ryan Kinnane Ryan Kinnane | USA | 8:01.92 | PB | |||||||||||
7 | Hillary Cheruiyot Hillary Cheruiyot ('99) | 99 | KEN | 8:03.49 | SB | ||||||||||
8 | Rogerio Amaral Rogerio Amaral ('01) | 01 | POR | 8:04.04 | |||||||||||
9 | Myles Richter Myles Richter | USA | 8:08.50 | ||||||||||||
10 | Carson Bedics Carson Bedics | USA | 8:12.96 | PB | |||||||||||
11 | Dereck Elkins Dereck Elkins | USA | 8:14.02 | SB | |||||||||||
12 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 8:14.14 | |||||||||||
13 | Aiden Britt Aiden Britt | USA | 8:15.92 | ||||||||||||
14 | Chandon Chhikara Chandon Chhikara | USA | 8:21.24 | ||||||||||||
15 | Jake Allen Jake Allen | USA | 8:26.59 | ||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Bullock Cole Bullock ('01) | 01 | USA | 8:06.59 | SB | ||||||||||
2 | Mitchell Small Mitchell Small ('99) | 99 | NZL | 8:10.10 | PB | ||||||||||
3 | Zelinski Yordanos Zelinski Yordanos | USA | 8:12.23 | PB | |||||||||||
4 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 8:12.38 | SB | ||||||||||
5 | KC Heron KC Heron ('01) | 01 | USA | 8:12.80 | PB | ||||||||||
6 | Louis O'Loughlin Louis O'Loughlin ('01) | 01 | IRL | 8:16.08 | PB | ||||||||||
7 | Gavin Hoffpauir Gavin Hoffpauir | 00 | USA | 8:18.26 | SB | ||||||||||
8 | Daniel Brookling Daniel Brookling | 00 | GBR | 8:18.43 | PB | ||||||||||
9 | Arthur Graham Arthur Graham ('03) | 03 | USA | 8:21.70 | PB | ||||||||||
10 | Cavan Wilson Cavan Wilson | USA | 8:22.04 | ||||||||||||
11 | Wesley John Wesley John ('01) | 01 | USA | 8:26.18 | SB | ||||||||||
12 | Teddy Radtke Teddy Radtke ('01) | 01 | USA | 8:28.42 | PB | ||||||||||
13 | Quentin Worley Quentin Worley | USA | 8:28.72 | PB | |||||||||||
14 | Cooper Cawthra Cooper Cawthra | USA | 8:30.22 | SB | |||||||||||
15 | Jonathan Pitchford Jonathan Pitchford | USA | 8:30.24 | PB | |||||||||||
16 | Jace Jones Jace Jones | USA | 8:32.52 | SB | |||||||||||
17 | Trevor Peimann Trevor Peimann | USA | 8:35.23 | ||||||||||||
18 | Jack Hawes Jack Hawes | USA | 8:36.85 | ||||||||||||
19 | Francesco Romano Francesco Romano | 00 | USA | 8:44.94 | |||||||||||
Caden Monk Caden Monk | USA | DNF | |||||||||||||
Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
M 5000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Victor Kiprop Victor Kiprop ('02) | 02 | KEN | 14:08.19 | |||||||||||
2 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 14:10.19 | PB | ||||||||||
3 | Patrick Kiprop Patrick Kiprop | KEN | 14:13.07 | ||||||||||||
4 | Ryan Kinnane Ryan Kinnane | USA | 14:15.24 | PB | |||||||||||
5 | Cole Bullock Cole Bullock ('01) | 01 | USA | 14:18.58 | SB | ||||||||||
6 | Rogerio Amaral Rogerio Amaral ('01) | 01 | POR | 14:19.11 | |||||||||||
7 | Nate Kawalec Nate Kawalec | USA | 14:20.43 | ||||||||||||
8 | Eric Casarez Eric Casarez ('99) | 99 | USA | 14:22.17 | |||||||||||
9 | Myles Richter Myles Richter | USA | 14:23.65 | SB | |||||||||||
10 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 14:24.13 | PB | ||||||||||
11 | Karl Thiessen Karl Thiessen ('99) | 99 | USA | 14:25.34 | |||||||||||
12 | Carson Bedics Carson Bedics | USA | 14:26.23 | SB | |||||||||||
13 | Eli Nahom Eli Nahom | USA | 14:33.45 | ||||||||||||
14 | Dereck Elkins Dereck Elkins | USA | 14:37.35 | SB | |||||||||||
15 | Jackson Martingayle Jackson Martingayle | USA | 14:38.68 | ||||||||||||
16 | Aaron Withrow Aaron Withrow | USA | 14:43.71 | SB | |||||||||||
17 | Francesco Romano Francesco Romano | 00 | USA | 14:45.27 | |||||||||||
18 | Jackson Watts Jackson Watts ('02) | 02 | USA | 14:46.32 | PB | ||||||||||
Carson Burian Carson Burian | USA | DNF | |||||||||||||
M 60 m hæk Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 7.71 | |||||||||||
2 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 7.72 | |||||||||||
3 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 7.73 | |||||||||||
4 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 7.74 | |||||||||||
5 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 7.77 | |||||||||||
6 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.77 | PB | ||||||||||
7 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.85 | |||||||||||
Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.70 | |||||||||||
3 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 7.71 | |||||||||||
4 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.76 | PB | ||||||||||
5 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.82 | PB | ||||||||||
6 | Kurt Powdar Kurt Powdar ('01) | 01 | USA | 7.83 | |||||||||||
7 | Matthew Sophia Matthew Sophia ('03) | 03 | NED | 7.90 | |||||||||||
8 | Chris McKinzy Jr. Chris McKinzy Jr. | USA | 8.12 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 7.70 | PB | ||||||||||
2 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 7.71 | SB | ||||||||||
3 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 7.76 | |||||||||||
4 | Matthew Lewis-Banks Matthew Lewis-Banks ('99) | 99 | USA | 7.84 | |||||||||||
5 | Ahmad Young Ahmad Young | 00 | USA | 7.94 | |||||||||||
6 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 7.96 | |||||||||||
7 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 8.01 | PB | ||||||||||
M Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ushan Thiwanka Perera Ushan Thiwanka Perera ('98) | 98 | SRI | 2.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tony Jones Tony Jones | 00 | USA | 2.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kason O'Riley Kason O'Riley ('02) | 02 | USA | 2.18 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Corvell Todd Corvell Todd | 00 | USA | 2.15 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kobe Franklin Kobe Franklin | USA | 2.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tomás Ferrari Tomás Ferrari ('01) | 01 | ARG | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | TJ Funches TJ Funches | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Quinton Brown Quinton Brown ('07) | 07 | USA | 2.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Arvesta Troupe Arvesta Troupe ('04) | 04 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Matt Cless Matt Cless | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Brandon Pottinger Brandon Pottinger ('04) | 04 | JAM | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Keaton Daniel Keaton Daniel ('01) | 01 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zach Davis Zach Davis ('01) | 01 | USA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jack Mann Jack Mann ('04) | 04 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nikolai Van Huysteen Nikolai Van Huysteen ('02) | 02 | RSA | 5.30 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dalton Shepler Dalton Shepler ('01) | 01 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Beau Domingue Beau Domingue ('03) | 03 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Louis Martinez Louis Martinez ('02) | 02 | USA | 5.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Connor Gregston Connor Gregston | USA | 5.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alon Rogow Alon Rogow | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Logan Kelley Logan Kelley | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Matthew Asplund Matthew Asplund ('01) | 01 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Caleb Murdock Caleb Murdock | USA | 5.05 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Frankie Amore Frankie Amore | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Carson Lenser Carson Lenser ('03) | 03 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dillon McCarthy Dillon McCarthy ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 8.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Wayne Pinnock Wayne Pinnock | 00 | JAM | 8.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 8.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | 7.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jeremy Zammit Jeremy Zammit ('04) | 04 | MLT | 7.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jordan Turner Jordan Turner ('02) | 02 | JAM | 7.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 7.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 7.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Quincy Scott Quincy Scott | USA | 7.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Anthony Riley Anthony Riley | USA | 7.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Blair Brooks Blair Brooks | USA | 7.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | David Edmondson David Edmondson | 00 | JAM | 7.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Julian Collins Julian Collins ('03) | 03 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dj Black Dj Black ('04) | 04 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jaydon Hibbert Jaydon Hibbert ('05) | 05 | JAM | 17.10 | NU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 16.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Apalos Edwards Apalos Edwards ('01) | 01 | JAM | 16.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Brown Luke Brown ('02) | 02 | JAM | 16.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 16.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | 15.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 15.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Elliot Barner Elliot Barner | USA | 15.76 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Holloway II Michael Holloway II | USA | 15.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Garison Breeding Garison Breeding ('01) | 01 | USA | 15.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Iangelo Atkinstall-Daley Iangelo Atkinstall-Daley ('02) | 02 | JAM | 15.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Blair Brooks Blair Brooks | USA | 14.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Joseph Palmer Joseph Palmer ('01) | 01 | USA | 14.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | John Meyer John Meyer ('99) | 99 | USA | 20.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 20.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 19.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tarik Robinson-O'Hagan Tarik Robinson-O'Hagan ('03) | 03 | USA | 19.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bryce Foster Bryce Foster ('02) | 02 | USA | 18.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ralford Mullings Ralford Mullings ('02) | 02 | JAM | 18.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dylan Targgart Dylan Targgart ('02) | 02 | USA | 18.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Claudio Romero Claudio Romero | 00 | CHI | 18.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Montgomery Logan Montgomery Logan | USA | 17.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Gavin Beverage Gavin Beverage ('01) | 01 | USA | 17.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alan De Falchi Alan De Falchi | 00 | BRA | 17.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Daniel Viveros Daniel Viveros | 00 | USA | 17.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Grant Griffin Grant Griffin | USA | 17.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mason Hickel Mason Hickel | USA | 16.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Matthew Rueff Matthew Rueff ('03) | 03 | USA | 16.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Rece Rowan Rece Rowan | USA | 16.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Israel Adesina Israel Adesina | USA | 15.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Skylar Coffey Skylar Coffey | USA | 15.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 14.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dennis Ohene-Adu Dennis Ohene-Adu | 00 | CAN | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 23.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tarik Robinson-O'Hagan Tarik Robinson-O'Hagan ('03) | 03 | USA | 23.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 22.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johnathan Witte Johnathan Witte | USA | 21.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ruben Banks Ruben Banks ('01) | 01 | GBR | 21.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alencar Pereira Alencar Pereira ('99) | 99 | BRA | 21.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 20.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Logan Coles Logan Coles ('02) | 02 | USA | 20.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michael Browning Michael Browning ('01) | 01 | USA | 19.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 19.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Dennis Ohene-Adu Dennis Ohene-Adu | 00 | CAN | 19.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 6237 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 5935 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 5773 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 5760 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Micheal May Micheal May | USA | 5672 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 5602 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Landon Helms Landon Helms ('03) | 03 | USA | 5492 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 5478 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Blake Harris Blake Harris | USA | 5472 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 5211 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Lewis Barber Lewis Barber | USA | 4776 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 4658 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 3:01.78 | ||||||||||||
Chris Robinson, Demetrius Jackson, Tarsis Orogot, Khaleb McRae | |||||||||||||||
2 | Tennessee Tennessee | USA | 3:05.51 | ||||||||||||
Emmanuel Bynum, Clement Ducos, Ja'Kwan Hale, Rasheeme Griffith | |||||||||||||||
3 | Miss State Miss State | USA | 3:05.86 | ||||||||||||
Anthony Brodie, Lee Eppie, Doval Simmonds, Sema'J Daniels | |||||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Georgia Georgia | USA | 3:03.32 | ||||||||||||
Matthew Boling, Caleb Cavanaugh, Will Sumner, Elija Godwin | |||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:06.06 | ||||||||||||
Eric Hemphill, DeMarco Escobar, Cutler Zamzow, Ashton Schwartzman | |||||||||||||||
K 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 7.11 | PB | ||||||||||
2 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 7.17 | |||||||||||
3 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.20 | PB | ||||||||||
4 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 7.22 | |||||||||||
5 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 7.23 | |||||||||||
6 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 7.24 | |||||||||||
7 | Joella Lloyd Joella Lloyd ('02) | 02 | ANT | 7.34 | |||||||||||
8 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 7.37 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joella Lloyd Joella Lloyd ('02) | 02 | ANT | 7.26 | |||||||||||
2 | Jayla Jamison Jayla Jamison ('03) | 03 | USA | 7.32 | |||||||||||
3 | Tionna Brown Tionna Brown ('02) | 02 | USA | 7.33 | |||||||||||
4 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 7.34 | |||||||||||
5 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.38 | SB | ||||||||||
6 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 7.45 | |||||||||||
7 | Ella Escobar Ella Escobar | USA | 7.70 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 7.16 | |||||||||||
2 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 7.22 | PB | ||||||||||
3 | Camryn Dickson Camryn Dickson ('04) | 04 | USA | 7.34 | =PB | ||||||||||
4 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 7.38 | SB | ||||||||||
5 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 7.42 | |||||||||||
6 | Ariane Linton Ariane Linton | USA | 7.43 | ||||||||||||
7 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.47 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 7.15 | PB | ||||||||||
2 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.22 | PB | ||||||||||
3 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 7.24 | |||||||||||
4 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 7.33 | |||||||||||
5 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 7.45 | |||||||||||
6 | MaKayla Grant MaKayla Grant | USA | 7.86 | ||||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 7.18 | |||||||||||
2 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 7.28 | PB | ||||||||||
3 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.34 | |||||||||||
4 | Chante Clinkscale Chante Clinkscale ('03) | 03 | USA | 7.42 | |||||||||||
5 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 7.50 | |||||||||||
6 | Alicia Burnett Alicia Burnett ('02) | 02 | USA | 7.52 | |||||||||||
7 | McKenzie Calloway McKenzie Calloway | USA | 7.68 | ||||||||||||
K 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.52 | |||||||||||
2 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
3 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 23.31 | |||||||||||
4 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.59 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 22.67 | PB | ||||||||||
2 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 22.96 | PB | ||||||||||
3 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
4 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 23.11 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.06 | SB | ||||||||||
2 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 23.07 | PB | ||||||||||
3 | Tamiia Fuller Tamiia Fuller ('03) | 03 | USA | 24.11 | |||||||||||
4 | MaKayla Grant MaKayla Grant | USA | 24.76 | PB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jayla Jamison Jayla Jamison ('03) | 03 | USA | 23.16 | |||||||||||
2 | Camryn Dickson Camryn Dickson ('04) | 04 | USA | 23.53 | |||||||||||
3 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 23.72 | |||||||||||
4 | McKenzie Calloway McKenzie Calloway | USA | 24.64 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 23.31 | |||||||||||
2 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 23.48 | |||||||||||
3 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 23.74 | SB | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 22.63 | |||||||||||
2 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 23.39 | |||||||||||
3 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 24.03 | |||||||||||
4 | Chante Clinkscale Chante Clinkscale ('03) | 03 | USA | 24.04 | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 23.00 | PB | ||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 23.03 | SB | ||||||||||
3 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.48 | SB | ||||||||||
4 | Rondajai Washington Rondajai Washington | USA | 24.41 | SB | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 23.18 | SB | ||||||||||
2 | Laila Owens Laila Owens ('02) | 02 | USA | 23.30 | |||||||||||
3 | Kennedi Sanders Kennedi Sanders ('03) | 03 | USA | 23.94 | |||||||||||
4 | Alicia Burnett Alicia Burnett ('02) | 02 | USA | 24.43 | PB | ||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.52 | |||||||||||
2 | Nickisha Pryce Nickisha Pryce ('01) | 01 | JAM | 23.36 | |||||||||||
3 | Ramiah Elliott Ramiah Elliott ('04) | 04 | USA | 23.62 | |||||||||||
4 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 24.15 | |||||||||||
Indledende 8 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
2 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 23.03 | PB | ||||||||||
3 | Amari Brown Amari Brown ('02) | 02 | USA | 23.71 | |||||||||||
4 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 24.24 | |||||||||||
Indledende 9 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 23.17 | |||||||||||
2 | Ariane Linton Ariane Linton | USA | 24.02 | ||||||||||||
3 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 24.13 | |||||||||||
Indledende 10 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 23.27 | |||||||||||
2 | Tionna Brown Tionna Brown ('02) | 02 | USA | 23.65 | |||||||||||
3 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 24.16 | |||||||||||
K 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 50.15 | AR | PB | |||||||||
2 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 50.68 | PB | ||||||||||
3 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 51.27 | PB | ||||||||||
4 | Nickisha Pryce Nickisha Pryce ('01) | 01 | JAM | 51.83 | PB | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 51.64 | |||||||||||
2 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 51.76 | PB | ||||||||||
3 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 52.05 | |||||||||||
4 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.28 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nickisha Pryce Nickisha Pryce ('01) | 01 | JAM | 52.49 | |||||||||||
2 | Ella Onojuvwewo Ella Onojuvwewo ('05) | 05 | NGR | 53.13 | |||||||||||
3 | Angel Frank Angel Frank ('01) | 01 | PHI | 53.78 | SB | ||||||||||
4 | Chanice Spicer Chanice Spicer ('03) | 03 | USA | 56.86 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 51.84 | |||||||||||
2 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 53.06 | |||||||||||
3 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 53.27 | PB | |||||||||||
4 | Alysia Johnson Alysia Johnson ('02) | 02 | USA | 55.36 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 51.25 | SB | ||||||||||
2 | Jahnile Registre Jahnile Registre | USA | 53.23 | PB | |||||||||||
3 | Arianna Sharpe Arianna Sharpe | USA | 54.07 | ||||||||||||
4 | Zoe Pollock Zoe Pollock | 00 | GBR | 54.65 | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.24 | SB | ||||||||||
2 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.30 | |||||||||||
3 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 53.82 | PB | ||||||||||
4 | Kaira Brown Kaira Brown ('01) | 01 | USA | 55.49 | PB | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 51.92 | |||||||||||
2 | Aaliyah Pyatt Aaliyah Pyatt ('03) | 03 | USA | 53.06 | |||||||||||
3 | Amirah Sharpe Amirah Sharpe ('03) | 03 | USA | 54.29 | |||||||||||
4 | Leeah Burr Leeah Burr ('04) | 04 | USA | 55.28 | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 52.16 | |||||||||||
2 | Kennedy Wade Kennedy Wade ('03) | 03 | USA | 53.08 | |||||||||||
3 | Aaliyah Butler Aaliyah Butler ('03) | 03 | USA | 53.21 | |||||||||||
4 | Aalliyah Francis Aalliyah Francis ('02) | 02 | JAM | 54.67 | |||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 52.59 | |||||||||||
2 | Ashanti Denton Ashanti Denton ('02) | 02 | USA | 53.12 | |||||||||||
3 | Hannah Douglas Hannah Douglas ('02) | 02 | USA | 53.76 | |||||||||||
4 | Dominique Mustin Dominique Mustin ('02) | 02 | USA | 54.00 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Michaela Rose Michaela Rose ('03) | 03 | USA | 2:01.09 | |||||||||||
2 | Britton Wilson Britton Wilson | 00 | USA | 2:02.13 | =PB | ||||||||||
3 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 2:04.43 | |||||||||||
4 | Cindy Bourdier Cindy Bourdier | 00 | FRA | 2:05.24 | |||||||||||
5 | DeAnna Martin DeAnna Martin ('01) | 01 | DOM | 2:05.83 | |||||||||||
6 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:06.11 | |||||||||||
7 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:06.44 | |||||||||||
Bailey Goggans Bailey Goggans ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Britton Wilson Britton Wilson | 00 | USA | 2:04.59 | |||||||||||
2 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:05.10 | SB | ||||||||||
3 | DeAnna Martin DeAnna Martin ('01) | 01 | DOM | 2:05.25 | PB | ||||||||||
4 | Jenna Schwinghamer Jenna Schwinghamer ('02) | 02 | USA | 2:05.30 | PB | ||||||||||
5 | Zoe Brito-Babapulle Zoe Brito-Babapulle | 00 | AUS | 2:06.08 | PB | ||||||||||
6 | Kieley Gayle Kieley Gayle | USA | 2:10.35 | ||||||||||||
7 | Keaton Morrison Keaton Morrison | USA | 2:12.96 | PB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Michaela Rose Michaela Rose ('03) | 03 | USA | 2:03.94 | |||||||||||
2 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 2:04.25 | PB | ||||||||||
3 | Cindy Bourdier Cindy Bourdier | 00 | FRA | 2:04.38 | PB | ||||||||||
4 | Elena Kelety Elena Kelety ('99) | 99 | GER | 2:07.43 | PB | ||||||||||
5 | Bryanna Lucas Bryanna Lucas | USA | 2:10.14 | SB | |||||||||||
6 | Sylvia Chelangat Sylvia Chelangat ('04) | 04 | KEN | 2:10.71 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:06.12 | |||||||||||
2 | Bailey Goggans Bailey Goggans ('03) | 03 | USA | 2:06.70 | |||||||||||
3 | Sydney Steely Sydney Steely | 00 | USA | 2:07.40 | SB | ||||||||||
4 | Kelsey Schweizer Kelsey Schweizer | USA | 2:07.46 | PB | |||||||||||
5 | Sanu Jallow Sanu Jallow ('03) | 03 | USA | 2:07.91 | |||||||||||
6 | Hayley Olge Hayley Olge | USA | 2:10.27 | PB | |||||||||||
7 | Grace Zamrowski Grace Zamrowski | USA | 2:10.84 | ||||||||||||
K 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:31.96 | |||||||||||
2 | Şilan Ayyıldız Şilan Ayyıldız ('99) | 99 | TUR | 4:32.14 | PB | ||||||||||
3 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:35.60 | ||||||||||||
4 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:40.09 | |||||||||||
5 | Loral Winn Loral Winn | 00 | USA | 4:40.90 | PB | ||||||||||
6 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 4:41.95 | |||||||||||
7 | Phoebe McCowan Phoebe McCowan | USA | 4:45.82 | PB | |||||||||||
8 | Gene Coetzee Gene Coetzee ('02) | 02 | RSA | 4:46.26 | PB | ||||||||||
9 | Mary Ellen Eudaly Mary Ellen Eudaly | USA | 4:47.60 | ||||||||||||
10 | Carmi Prinsloo Carmi Prinsloo ('02) | 02 | RSA | 4:57.12 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:43.19 | ||||||||||||
2 | Şilan Ayyıldız Şilan Ayyıldız ('99) | 99 | TUR | 4:44.14 | |||||||||||
3 | Mary Ellen Eudaly Mary Ellen Eudaly | USA | 4:45.96 | ||||||||||||
4 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 4:47.33 | |||||||||||
5 | Gene Coetzee Gene Coetzee ('02) | 02 | RSA | 4:48.02 | PB | ||||||||||
6 | Phoebe McCowan Phoebe McCowan | USA | 4:49.74 | PB | |||||||||||
7 | Joslin Blair Joslin Blair ('01) | 01 | USA | 4:52.16 | PB | ||||||||||
8 | Simone Rojas Simone Rojas ('04) | 04 | USA | 4:53.58 | PB | ||||||||||
9 | Macy Schelp Macy Schelp | USA | 4:56.36 | SB | |||||||||||
10 | Caroline Eck Caroline Eck | USA | 4:56.64 | SB | |||||||||||
11 | Sophia Baker Sophia Baker ('02) | 02 | USA | 4:58.62 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:43.79 | |||||||||||
2 | Loral Winn Loral Winn | 00 | USA | 4:43.87 | |||||||||||
3 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:44.16 | |||||||||||
4 | Carmi Prinsloo Carmi Prinsloo ('02) | 02 | RSA | 4:44.36 | |||||||||||
5 | Sophie Baumann Sophie Baumann ('02) | 02 | SUI | 4:51.13 | |||||||||||
6 | Charlotte Augenstein Charlotte Augenstein ('02) | 02 | GER | 4:52.91 | PB | ||||||||||
7 | Emily Culley Emily Culley | USA | 4:54.17 | ||||||||||||
8 | Ally Kruger Ally Kruger | USA | 4:57.95 | ||||||||||||
K 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 9:09.90 | SB | ||||||||||
2 | Hilda Olemomoi Hilda Olemomoi | 00 | KEN | 9:12.09 | PB | ||||||||||
3 | Tori Herman Tori Herman | USA | 9:12.21 | SB | |||||||||||
4 | Şilan Ayyıldız Şilan Ayyıldız ('99) | 99 | TUR | 9:17.06 | |||||||||||
5 | Sydney Thorvaldson Sydney Thorvaldson ('03) | 03 | USA | 9:17.94 | |||||||||||
6 | Kristel van den Berg Kristel van den Berg ('98) | 98 | NED | 9:22.65 | PB | ||||||||||
7 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 9:24.68 | SB | ||||||||||
8 | Niki Narayani Niki Narayani ('01) | 01 | USA | 9:25.36 | PB | ||||||||||
9 | Ryann Helmers Ryann Helmers | 00 | USA | 9:29.69 | PB | ||||||||||
10 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 9:30.30 | |||||||||||
11 | Heidi Nielson Heidi Nielson ('03) | 03 | USA | 9:31.00 | |||||||||||
12 | Isabelle Christiansen Isabelle Christiansen | USA | 9:32.70 | ||||||||||||
13 | Grace Plain Grace Plain | 00 | USA | 9:34.10 | PB | ||||||||||
14 | Julia Black Julia Black ('99) | 99 | USA | 9:36.18 | |||||||||||
15 | Caroline Eck Caroline Eck | USA | 9:45.44 | ||||||||||||
16 | Hallie Porterfield Hallie Porterfield | USA | 10:14.20 | SB | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Skylar Boogerd Skylar Boogerd ('01) | 01 | USA | 9:28.43 | SB | ||||||||||
2 | Claire McCune Claire McCune | USA | 9:37.38 | PB | |||||||||||
3 | Gene Coetzee Gene Coetzee ('02) | 02 | RSA | 9:40.45 | PB | ||||||||||
4 | Callie Hardy Callie Hardy | USA | 9:41.85 | PB | |||||||||||
5 | Maddie Livingston Maddie Livingston | USA | 9:42.66 | PB | |||||||||||
6 | Brooke Dixon Brooke Dixon | USA | 9:43.15 | SB | |||||||||||
7 | Abbey Santoro Abbey Santoro | 00 | USA | 9:47.78 | |||||||||||
8 | Julia Rosenberg Julia Rosenberg | USA | 9:48.94 | PB | |||||||||||
9 | Jocelyn Long Jocelyn Long | USA | 9:49.30 | PB | |||||||||||
10 | Emma Curry Emma Curry | USA | 9:50.48 | PB | |||||||||||
11 | Reilly Revord Reilly Revord | USA | 9:54.82 | PB | |||||||||||
12 | Simone Rojas Simone Rojas ('04) | 04 | USA | 9:54.84 | PB | ||||||||||
13 | Ellie Hall Ellie Hall ('01) | 01 | USA | 9:57.02 | SB | ||||||||||
14 | Emily Culley Emily Culley | USA | 9:58.81 | SB | |||||||||||
15 | Haley Walker Haley Walker | 00 | CAN | 9:58.97 | SB | ||||||||||
16 | Joslin Blair Joslin Blair ('01) | 01 | USA | 10:03.21 | SB | ||||||||||
17 | Charlotte Augenstein Charlotte Augenstein ('02) | 02 | GER | 10:06.59 | PB | ||||||||||
18 | Ella Zeigler Ella Zeigler ('04) | 04 | USA | 10:07.10 | |||||||||||
19 | Abbey Wislon Abbey Wislon | USA | 10:08.01 | ||||||||||||
20 | Mckenna Revord Mckenna Revord | USA | 10:09.02 | ||||||||||||
21 | Sophia Baker Sophia Baker ('02) | 02 | USA | 10:13.08 | PB | ||||||||||
K 5000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 15:44.48 | |||||||||||
2 | Kayla Gholar Kayla Gholar | USA | 16:05.79 | PB | |||||||||||
3 | Sydney Thorvaldson Sydney Thorvaldson ('03) | 03 | USA | 16:06.75 | |||||||||||
4 | Heidi Nielson Heidi Nielson ('03) | 03 | USA | 16:16.56 | PB | ||||||||||
5 | Niki Narayani Niki Narayani ('01) | 01 | USA | 16:17.82 | PB | ||||||||||
6 | Rachel Sutliff Rachel Sutliff | USA | 16:20.07 | ||||||||||||
7 | Skylar Boogerd Skylar Boogerd ('01) | 01 | USA | 16:22.39 | SB | ||||||||||
8 | Ryann Helmers Ryann Helmers | 00 | USA | 16:27.08 | PB | ||||||||||
9 | Claire McCune Claire McCune | USA | 16:32.00 | PB | |||||||||||
10 | Elka Machan Elka Machan | USA | 16:33.83 | ||||||||||||
11 | Abbey Santoro Abbey Santoro | 00 | USA | 16:38.14 | |||||||||||
12 | Maddie Livingston Maddie Livingston | USA | 16:39.35 | PB | |||||||||||
13 | Grace Plain Grace Plain | 00 | USA | 16:39.68 | |||||||||||
14 | Jordan Shapiro Jordan Shapiro | USA | 16:46.80 | PB | |||||||||||
15 | Jenna Schwartz Jenna Schwartz | USA | 16:47.44 | ||||||||||||
16 | Kaylie Kenne Kaylie Kenne | USA | 17:16.77 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 7.77 | |||||||||||
2 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.81 | PB | ||||||||||
3 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 8.03 | |||||||||||
4 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 8.05 | |||||||||||
5 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 8.13 | =SB | ||||||||||
6 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 8.17 | |||||||||||
7 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 8.20 | |||||||||||
8 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 8.24 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 7.90 | |||||||||||
2 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 8.13 | =SB | ||||||||||
3 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.18 | SB | ||||||||||
4 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.21 | |||||||||||
5 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 8.25 | |||||||||||
6 | Jaiya Covington Jaiya Covington ('03) | 03 | USA | 8.26 | |||||||||||
7 | Santana Spearman Santana Spearman ('04) | 04 | USA | 8.58 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 8.02 | =SB | ||||||||||
2 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 8.02 | SB | ||||||||||
3 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 8.13 | SB | ||||||||||
4 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 8.18 | |||||||||||
5 | Jerricka Ambus Jerricka Ambus | USA | 8.57 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.91 | |||||||||||
2 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 8.15 | |||||||||||
3 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.21 | |||||||||||
4 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 8.26 | |||||||||||
5 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 8.37 | ||||||||||||
6 | Taylor McKinnon Taylor McKinnon ('04) | 04 | USA | 8.63 | |||||||||||
K Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 1.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elena Kulichenko Elena Kulichenko ('02) | 02 | CYP | 1.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Claudina Diaz Castro Claudina Diaz Castro ('01) | 01 | MEX | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sydney Billington Sydney Billington | USA | 1.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bára Sajdoková Bára Sajdoková ('01) | 01 | CZE | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jada Sims Jada Sims | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Miranda Tillery Miranda Tillery ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Amanda Fassold Amanda Fassold | 00 | USA | 4.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | 4.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 4.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maddy Kish Maddy Kish | 00 | USA | 4.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Heather Abadie Heather Abadie ('03) | 03 | CAN | 4.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marin Chamberlin Marin Chamberlin | USA | 4.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alyssa Quinones-Mixon Alyssa Quinones-Mixon ('04) | 04 | USA | 3.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Payton Phillips Payton Phillips ('03) | 03 | USA | 3.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ellison Colarossi Ellison Colarossi | USA | 3.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Emma Hunt Emma Hunt | 00 | USA | 3.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Victoria Faber Victoria Faber | 00 | USA | 3.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sarah Schmitt Sarah Schmitt ('05) | 05 | USA | 3.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kendall Ford Kendall Ford ('04) | 04 | USA | 3.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Samara McConnell Samara McConnell ('01) | 01 | USA | 3.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Rhiannon Held Rhiannon Held ('03) | 03 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Emma Stone Emma Stone | USA | 3.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Courtney Long Courtney Long ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Lexie Leinneweber Lexie Leinneweber | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 6.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 6.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mikele Vickers Mikele Vickers ('02) | 02 | USA | 6.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Izabella Sokolova Izabella Sokolova ('02) | 02 | BUL | 6.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 5.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 5.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Janaya Jones Janaya Jones ('02) | 02 | USA | 5.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 5.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 5.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Caelyn Harris Caelyn Harris ('04) | 04 | USA | 5.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Prommyse Hoosier Prommyse Hoosier | 00 | USA | 5.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Leah Anderson Leah Anderson ('04) | 04 | USA | 5.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 14.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.74 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 13.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 12.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Amy Warren Amy Warren ('02) | 02 | USA | 12.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Suzan Ogunleye Suzan Ogunleye ('04) | 04 | USA | 12.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sophie Galloway Sophie Galloway ('02) | 02 | USA | 12.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Janaya Jones Janaya Jones ('02) | 02 | USA | 12.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Mikele Vickers Mikele Vickers ('02) | 02 | USA | 12.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Euphenie Andre Euphenie Andre ('01) | 01 | USA | 12.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kyla McLaurin Kyla McLaurin ('01) | 01 | USA | 12.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 12.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Leah Anderson Leah Anderson ('04) | 04 | USA | 12.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Madison McConico Madison McConico | USA | 12.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Alida van Daalen Alida van Daalen ('02) | 02 | NED | 18.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 18.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 17.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 17.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 16.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 16.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 16.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 15.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 15.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 15.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 14.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 14.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Emily Offenheiser Emily Offenheiser | 00 | USA | 14.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 14.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Maci Irons Maci Irons | USA | 14.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Mia Anderson Mia Anderson ('01) | 01 | USA | 13.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 13.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Tafada Wright Tafada Wright ('03) | 03 | JAM | 13.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Ames Burton Ames Burton ('03) | 03 | USA | 12.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Sarah Marvin Sarah Marvin ('03) | 03 | USA | 12.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 24.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 23.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 22.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chandler Hayden Chandler Hayden | 00 | USA | 22.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 21.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 21.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 20.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 20.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 19.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 19.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Danielle Gregory Danielle Gregory | USA | 19.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 19.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kosi Umerah Kosi Umerah ('04) | 04 | USA | 19.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Elsie Igberaese Elsie Igberaese ('01) | 01 | USA | 19.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 18.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 18.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kaia Harris Kaia Harris ('99) | 99 | USA | 18.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Petra Gombás Petra Gombás ('01) | 01 | HUN | 18.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Tafada Wright Tafada Wright ('03) | 03 | JAM | 17.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Mia Anderson Mia Anderson ('01) | 01 | USA | 17.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Annika Williams Annika Williams | USA | 4346 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 4271 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 4163 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 4111 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 4081 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 4042 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 3900 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jada Sims Jada Sims | USA | 3840 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 3839 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 3766 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 3754 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | South Carolina South Carolina | USA | 3:32.35 | ||||||||||||
Angel Frank, Aalliyah Francis, Alysia Johnson, Jahnile Registre | |||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 3:36.40 | ||||||||||||
Amarachukwu Jecinta Obi, Na'Taja Ballard, Amari Brown, Chanice Spicer | |||||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Vanderbilt Vanderbilt | USA | 3:33.23 | ||||||||||||
Allyria McBride, Brooke Overholt, Kaira Brown, Taiya Shelby | |||||||||||||||
Finale D 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:27.57 | ||||||||||||
Joanne Reid, Rosey Effiong, Amber Anning, Britton Wilson | |||||||||||||||
4 | Florida Florida | USA | 3:38.85 | ||||||||||||
Laila Owens, Jayla Hollis, Vanessa Watson, Ramiah Elliott | |||||||||||||||
M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 6.77 | SB | ||||||||||
2 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 6.96 | SB | ||||||||||
3 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 7.03 | SB | ||||||||||
4 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 7.28 | SB | ||||||||||
6 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 7.53 | SB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Blake Harris Blake Harris | USA | 6.86 | PB | |||||||||||
2 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 6.88 | PB | ||||||||||
3 | Micheal May Micheal May | USA | 7.10 | PB | |||||||||||
4 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 7.15 | SB | ||||||||||
6 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 7.22 | |||||||||||
M 1000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 2:36.45 | SB | ||||||||||
3 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 2:40.45 | SB | ||||||||||
4 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 2:41.96 | PB | ||||||||||
7 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 2:45.74 | SB | ||||||||||
9 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 2:46.95 | SB | ||||||||||
11 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 2:50.61 | SB | ||||||||||
12 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 2:51.24 | |||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 8.13 | PB | ||||||||||
2 | Blake Harris Blake Harris | USA | 8.15 | PB | |||||||||||
3 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 8.50 | SB | ||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 8.30 | |||||||||||
2 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 8.35 | |||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Micheal May Micheal May | USA | 8.22 | PB | |||||||||||
2 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 8.43 | SB | ||||||||||
Indledende 4 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 7.80 | |||||||||||
2 | Landon Helms Landon Helms ('03) | 03 | USA | 8.10 | PB | ||||||||||
3 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 8.16 | |||||||||||
4 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 8.66 | SB | ||||||||||
M Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 2.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Blake Harris Blake Harris | USA | 2.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 1.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 1.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 1.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 1.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 1.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 1.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Landon Helms Landon Helms ('03) | 03 | USA | 5.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 4.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 4.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Micheal May Micheal May | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 4.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 4.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 4.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 4.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 4.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 7.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 7.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Micheal May Micheal May | USA | 7.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 7.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Blake Harris Blake Harris | USA | 7.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 7.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 6.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 6.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 6.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 15.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 14.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ayden Owens-Delerme Ayden Owens-Delerme | 00 | PUR | 14.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marcus Weaver Marcus Weaver ('01) | 01 | USA | 14.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 12.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 12.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Peyton Davis Peyton Davis ('01) | 01 | USA | 11.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 800 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 2:16.93 | |||||||||||
2 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 2:18.61 | PB | ||||||||||
3 | Jada Sims Jada Sims | USA | 2:20.56 | PB | |||||||||||
4 | Annika Williams Annika Williams | USA | 2:20.76 | PB | |||||||||||
5 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 2:21.68 | SB | ||||||||||
6 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 2:22.27 | PB | ||||||||||
7 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 2:29.74 | PB | ||||||||||
8 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 2:30.86 | SB | ||||||||||
9 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 2:35.92 | PB | ||||||||||
11 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 2:37.73 | SB | ||||||||||
12 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 2:42.56 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Sims Jada Sims | USA | 8.89 | PB | |||||||||||
2 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 9.02 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 8.58 | PB | ||||||||||
2 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 8.90 | |||||||||||
3 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 8.97 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 8.62 | PB | ||||||||||
2 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 8.67 | SB | ||||||||||
3 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 8.77 | |||||||||||
4 | Annika Williams Annika Williams | USA | 8.80 | ||||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 8.27 | PB | ||||||||||
2 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 8.39 | SB | ||||||||||
3 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 8.40 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Annika Williams Annika Williams | USA | 1.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jada Sims Jada Sims | USA | 1.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 1.69 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 1.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 1.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 6.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annika Williams Annika Williams | USA | 6.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 6.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 6.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 6.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 5.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 5.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 5.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jada Sims Jada Sims | USA | 5.43 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 13.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annika Williams Annika Williams | USA | 13.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 11.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 11.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 11.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 11.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 11.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 11.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 10.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jada Sims Jada Sims | USA | 10.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 9.46 | SB | ||||||||||
|