Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: DMU Inde 4‐5.3.2023 Inde
Spar Nord Arena

M22 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.05
  
 =PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.07
  
 =PB
3Andoni ZaballaAndoni Zaballa ('01)Aarhus 1900 / ESP7.15
  
 PB
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.20
  
 
5Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.74
  
 
6August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF7.80
  
 
7Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)HGF AM7.90
  
 SB
M22 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik22.35
  
 PB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.80
  
 
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik23.15
  
 SB
4Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið23.76
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM23.57
  
 
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið23.63
  
 PB
Finale C
5.3.
5.3.
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF24.62
  
 SB
2August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF25.55
  
 
3Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM25.56
  
 PB
M22 400 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik49.56
  
 PB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið52.08
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið52.40
  
 
M22 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF2:01.41
  
 
2Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM2:02.97
  
 
3Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 2:03.82
  
 PB
4Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:11.53
  
 PB
5Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 2:11.86
  
 SB
M22 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF4:03.89
  
 PB
2Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF4:05.89
  
 
3Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:12.99
  
 PB
4Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)Aarhus 19004:28.21
  
 
5Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik4:52.06
  
 PB
M22 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF8:44.66
  
 PB
2Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK778:44.99
  
 SB
3Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk8:52.86
  
 SB
4Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 9:13.16
  
 PB
5Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 9:15.19
  
 PB
M22 60 m hæk    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.72
  
 PB
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.93
  
 
M22 Højdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.87
  
 
 
1.55
  O
1.70
  O
1.78
  O
1.81
  O
1.84
XXO
1.87
  O
1.90
XXX
 
M22 Stangspring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM4.30
  
 PB
 
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
 XO
4.10
  O
4.20
  O
4.30
 XO
4.40
XXX
 
2Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 3.90
  
 SB
 
3.40
  O
3.60
  O
3.80
 XO
3.90
 XO
4.00
XXX
   
M22 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.43
  
 
 
5.806.236.316.43  –  X  
2Nicklas StruveNicklas Struve ('01)Hvidovre AM5.82
  
 PB
 
  X  X5.82 PB5.715.543.84  
M22 Trespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta13.71
  
 
 
  X  X  X  X  X13.71  
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.63
  
 
 
14.1313.8314.0614.6313.4913.81  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta12.07
  
 
 
9.9912.07  X  X  X11.79  
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.48
  
 
 
11.2611.1411.1411.4811.2011.36  
4Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta10.70
  
 PB
 
10.62 PB  X10.5310.70 PB  X10.61  
M22 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Bragdið Bragdið  1:30.87
  
 
  Leon Johannesen, Eiri Jógvansson Glerfoss, Tummas Sjóvará, Jónas Gunnleivsson Isaksen
2Skive A.M. Skive A.M.  1:34.47
  
 
  Niklas Haupt, Cornelius Birk Meissner, Noah Birk Meissner, Jakob Rose-Hansen
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:38.99
  
 
  Affou Adlouni, Obed Imani Utshu, Nicklas Struve, Kasper Birk
4Holte Atletik Holte Atletik  1:42.05
  
 
  Christian Gottlieb, Jude Pedersen, Nathan Philibert, Thomas Jersild Olsen
K22 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.91
  
 
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.99
  
 SB
3Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið8.22
  
 
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið8.23
  
 PB
5Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM8.32
  
 
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.47
  
 
K22 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM25.96
  
 PB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 26.64
  
 SB
3Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið27.66
  
 
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta27.81
  
 SB
Finale B
5.3.
5.3.
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið27.53
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM27.89
  
 PB
3Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.11
  
 PB
K22 400 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM57.76
  
 PB
2Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM58.33
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:01.14
  
 
Finale B
4.3.
4.3.
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:03.94
  
 SB
2Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta1:05.38
  
 PB
K22 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta2:17.30
  
 
K22 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:32.66
  
 
2Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:33.61
  
 PB
3Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta4:49.74
  
 PB
K22 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 9:52.78
  
 
2Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM9:53.10
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.61
  
 
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.90
  
 
K22 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.61
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.65
XXX
    
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.58
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
   
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
XXX
     
K22 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.60
  
 PB
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
XXX
 
Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM NH
  
 
 
2.40
XXX
       
K22 Længdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.97
  
 PB
 
4.934.97 PB  X3.59  X  X  
2Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið4.95
  
 
 
4.834.634.904.954.764.75  
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.74
  
 
 
4.684.744.744.54  X4.62  
K22 Trespring     
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM10.20
  
 SB
 
  X  X10.20 SB9.75  –   
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190011.08
  
 PB
 
10.3710.3810.3010.1010.59 PB11.08 PB  
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.55
  
 
 
9.16  X8.789.55  X8.38  
K22 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Skive A.M. Skive A.M.  1:49.23
  
 
  Mia Christine Fruergaard, Maya Cecilie Fruergaard, Signe Risvig, Julie Hesselvig
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:52.16
  
 
  Misja Brynjolf Jepsen, Beatrice Kristensen, Emma Rokkjer Langball, Alberte Riber Jakobsen
3Bragdið Bragdið  1:52.21
  
 
  Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Arina Ludvig Michelsen, Sofía Højgaard, Elisabet Holm Simonsen
D19 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta6.92
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.02
  
 =PB
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.03
  
 PB
4Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.07
  
 PB
5Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.16
  
 
6Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM7.31
  
 
Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja DNS
  
 
Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta DNS
  
 
Indledende heats4.3.
Indledende 1
4.3.
4.3.
1Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta7.05
Q
  
 PB
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.09
q
  
 
3Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.28
  
 
4Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 7.51
  
 SB
5Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19007.55
  
 PB
6Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM8.22
  
 
Indledende 2
4.3.
4.3.
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja7.07
Q
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.11
q
  
 PB
3Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.14
q
  
 
4Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 7.66
  
 PB
5Jaspar OlofssonJaspar Olofsson ('04)Aabenraa IG 7.67
  
 PB
Indledende 3
4.3.
4.3.
1Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta6.96
Q
  
 
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.09
q
  
 
3Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM7.22
q
  
 PB
4Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF7.48
  
 PB
5Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.56
  
 PB
6Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM7.90
  
 
D19 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið21.83
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF22.41
  
 
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM23.32
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM23.28
  
 PB
2Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik23.35
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.73
  
 PB
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.01
  
 PB
Finale C
5.3.
5.3.
1Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 24.64
  
 PB
2Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 24.65
  
 PB
3Victor GreveVictor Greve ('05)Viborg AM24.84
  
 PB
4Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM26.93
  
 
D19 400 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið49.32
  
 
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF51.98
  
 
3Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik52.37
  
 PB
4Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 52.98
  
 PB
Finale B
4.3.
4.3.
1Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 55.25
  
 
2Victor GreveVictor Greve ('05)Viborg AM56.78
  
 PB
3Christian GottliebChristian Gottlieb ('05)Holte Atletik1:03.96
  
 PB
D19 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:00.58
  
 PB
2Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF2:00.64
  
 
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:02.70
  
 
4Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF2:05.23
  
 
5Bertel HammerBertel Hammer ('04)AGF Atletik2:12.75
  
 PB
6Aksel Wetke HallundbækAksel Wetke Hallundbæk ('04)KIF2:13.73
  
 PB
D19 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 4:00.81
  
 PB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:05.34
  
 PB
3Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:23.91
  
 SB
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4:32.56
  
 PB
5Aksel Wetke HallundbækAksel Wetke Hallundbæk ('04)KIF4:35.33
  
 PB
D19 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 9:32.60
  
 
2Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)Sparta9:49.01
  
 
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 9:56.04
  
 PB
4Philip Vikram MoheyPhilip Vikram Mohey ('04)AGF Atletik10:53.52
  
 PB
Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 1900 DNF
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.09
  
 PB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.50
  
 
3Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.53
  
 =PB
4Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM9.09
  
 
D19 Højdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.95
  
 =PB
 
1.81
  O
1.84
  O
1.87
  O
1.90
  O
1.95
  O
2.01
XXX
  
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.84
  
 =PB
 
1.75
  O
1.81
  O
1.84
  O
1.87
XXX
    
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.84
  
 
 
1.70
 XO
1.75
 XO
1.78
  O
1.81
XXO
1.84
  O
1.87
XXX
  
4Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.81
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.78
 XO
1.81
  O
1.84
XXX
   
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
D19 Stangspring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Ferran Pages MerchanFerran Pages Merchan ('04)Sparta / ESP4.50
  
 
 
4.30
 XO
4.50
  O
4.70
XXX
     
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19004.10
  
 PB
 
3.60
 XO
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
 XO
4.20
XXX
 
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4.00
  
 
 
3.40
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
XXX
 
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.40
  
 
 
3.20
 XO
3.40
  O
3.60
XXX
     
D19 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.35
  
 PB
 
6.916.966.95  X7.047.35 PB  
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.39
  
 
 
5.206.206.28  X6.39  –  
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið6.33
  
 
 
6.334.226.12  –    
4Obed Imani UtshuObed Imani Utshu ('04)Hvidovre AM5.70
  
 
 
5.395.535.705.275.455.11  
D19 Trespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.22
  
 
 
12.1312.22  X11.6311.92  –  
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10.61
  
 
 
10.0510.0610.3010.2210.4110.61  
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 10.26
  
 
 
9.9110.269.5210.2610.2410.12  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM18.37
  
 PB
 
17.2318.20 PB17.37  X17.3218.37 PB  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta14.68
  
 PB
 
13.4314.15  X14.68 PB14.6614.58  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.47
  
 
 
13.6213.58  X  X14.47  X  
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta13.43
  
 
 
13.4312.8013.3113.38  X  X  
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.91
  
 
 
11.6911.9111.88  X11.87  X  
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.52
  
 
 
  X11.0310.5210.9811.5210.95  
7Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.45
  
 PB
 
10.9211.45 PB10.4711.0110.85  X  
8Mainthan ArumairajahMainthan Arumairajah ('04)Randers Freja10.61
  
 PB
 
  X10.28 PB9.9810.61 PB10.059.81  
D19 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:32.91
  
 
  Vilhelm Krüger, Sofus Olivarius Vølund, Ferran Pages Merchan, Valentin Jensen
2Herlufsholm GF ATM Herlufsholm GF ATM  1:33.62
  
 
  Lance Christian Aabo, Mads Vielsøe-Nielsen, Birk Kryger, Christoffer Banke Jørgensen, Carl Bruce Aabo
3Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:36.64
  
 
  Victor Colberg, August Skytte Christensen, Rasmus Eybye Petersen, Daniel Bisgaard
Finale B
5.3.
5.3.
1Holte Atletik Holte Atletik  1:37.14
  
 
  Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr, Jakob Hee Schmidt, Gustav Stetkær Bohr
2Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:39.50
  
 
  Christian Bruhn, Sylvester Tau Mansachs Larsen, Jomari Jace Velasco Santos, Oscar Laycock
3Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  1:41.28
  
 
  Hadrian Bøge Chrichton, Jacob Larsen, Valdemar Østerberg Qvistgaard, Bertil WA Frederiksen
P19 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.77
  
 
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.97
  
 
3Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK8.02
  
 
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.20
  
 PB
5Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)Sparta8.26
  
 
6Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK8.32
  
 
7Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.42
  
 
8Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.50
  
 
Indledende heats4.3.
Indledende 1
4.3.
4.3.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.79
Q
  
 
2Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)Sparta8.20
q
  
 
3Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK8.24
q
  
 PB
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.43
q
  
 
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.45
q
  
 PB
Indledende 2
4.3.
4.3.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.97
Q
  
 
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK8.04
q
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.26
q
  
 PB
4Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 8.50
  
 
P19 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.96
  
 
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK26.23
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 27.67
  
 SB
Finale B
5.3.
5.3.
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 26.55
  
 PB
2Anna Elisabeth Buhmann PedersenAnna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)Sparta27.11
  
 
3Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 28.04
  
 SB
Finale C
5.3.
5.3.
1Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF28.68
  
 SB
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik28.82
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.63
  
 
P19 400 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja58.40
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 58.50
  
 SB
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik1:01.83
  
 PB
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:06.67
  
 PB
P19 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 2:22.82
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 2:24.95
  
 PB
3Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta2:27.45
  
 PB
4Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)Frederiksberg IF2:32.54
  
 PB
P19 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:25.93
  
 
2Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:42.73
  
 PB
3Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM4:59.37
  
 
4Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta5:09.53
  
 
5Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik Svendborg5:11.66
  
 PB
P19 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik Svendborg10:26.79
  
 SB
2Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:41.17
  
 
3Celina KaarupCelina Kaarup ('04)AGF Atletik11:37.42
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.20
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.65
  
 PB
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik10.70
  
 
P19 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)Holte Atletik1.50
  
 
 
1.50
  O
1.55
XXX
      
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.50
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
    
P19 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.60
  
 =PB
 
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
  O
3.60
XXO
3.70
XXX
   
2Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.20
  
 
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXX
    
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM3.00
  
 =PB
 
2.80
 XO
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
XXX
    
P19 Længdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.80
  
 
 
5.80  X5.53  X5.66  X  
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK5.38
  
 PB
 
5.38 PB  X  X5.20  X5.34  
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.26
  
 
 
5.265.205.134.965.055.15  
4Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK5.22
  
 SB
 
  X  X5.06  X  X5.22 SB  
5Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik5.08
  
 PB
 
  X5.08 PB5.04  X  X  X  
6Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.90
  
 SB
 
4.693.704.664.90 SB4.844.85  
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 4.88
  
 
 
4.674.884.714.514.694.61  
8Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.81
  
 
 
4.694.684.544.674.814.62  
9Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.68
  
 PB
 
4.68 PB  X  X     
10Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.67
  
 PB
 
4.61 PB4.67 PB  X     
P19 Trespring     
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.30
  
 
 
  X  X12.30  X  –   
2Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)Holte Atletik10.63
  
 SB
 
10.63 SB10.5410.01  –    
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið10.44
  
 
 
  X9.9410.0610.2610.3310.44  
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.35
  
 
 
10.2210.2510.3510.2910.30  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.04
  
 
 
10.25  X10.9310.4311.0410.89  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.66
  
 PB
 
9.4610.39 PB10.66 PB10.19  X10.11  
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.58
  
 PB
 
9.44 PB8.569.53 PB8.579.58 PB9.58 =PB  
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.57
  
 
 
9.439.149.288.989.579.15  
5Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 9.08
  
 PB
 
7.368.498.88 =PB7.938.709.08 PB  
P19 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:49.77
  
 
  Filippa Maja Roug, Nanna Bak Grubert, Sarah Engsig-Karup, Ashley Gnanogoh
2Kolding KFUM Atletik og Motion Kolding KFUM Atletik og Motion  1:51.79
  
 
  Matilde Mørch Jørgensen, Emilie Kirk Langschwager, Thea Søgård Nissen, Amanda Paaske Frederiksen
3Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  1:53.71
  
 
  Stine Baandrup Tindbæk, Thea Lei Hansgaard, Ida Hørdum Nielsen, Silje Ålsbøl Jensen
4Greve Atletik Greve Atletik  1:56.59
  
 
  Frida Revall, Viola Jensen, Manja Lund Jørgensen, Mathilde Steenberg
D17 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.12
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.22
  
 =PB
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.24
  
 
4Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja7.27
  
 
5Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.29
  
 PB
6Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta7.31
  
 PB
7Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.38
  
 
8Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.43
  
 
Indledende heats4.3.
Indledende 1
4.3.
4.3.
1Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.21
Q
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.24
q
  
 
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.46
  
 
4Jomari Jace Velasco SantosJomari Jace Velasco Santos ('06)SAK777.58
  
 
5Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM7.63
  
 PB
6Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF7.69
  
 PB
7Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja7.77
  
 PB
8Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad8.16
  
 PB
Indledende 2
4.3.
4.3.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.30
Q
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.35
q
  
 
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.35
q
  
 PB
4Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.66
  
 PB
5Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.78
  
 
6Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC7.89
  
 PB
7Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)Aarhus Fremad8.00
  
 PB
Indledende 3
4.3.
4.3.
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja7.24
Q
  
 
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta7.32
q
  
 =PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.41
q
  
 PB
4Ditlev Ravn TherkelsenDitlev Ravn Therkelsen ('07)Odense Atletik 7.53
  
 PB
5Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik7.69
  
 PB
6Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.87
  
 
7Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19007.95
  
 PB
Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK77 DQ
  
 
D17 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.29
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC23.35
  
 PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF23.47
  
 
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik24.15
  
 SB
Finale B
5.3.
5.3.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM23.29
  
 PB
2Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM24.12
  
 PB
3Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC24.52
  
 PB
Finale C
5.3.
5.3.
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM24.32
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM24.80
  
 
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF25.07
  
 PB
Finale D
5.3.
5.3.
1Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK7724.67
  
 PB
2Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM24.71
  
 PB
3Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik24.97
  
 PB
4Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik25.25
  
 PB
Finale E
5.3.
5.3.
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC25.28
  
 PB
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7725.52
  
 
3Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF25.90
  
 
Finale F
5.3.
5.3.
1Jomari Jace Velasco SantosJomari Jace Velasco Santos ('06)SAK7725.03
  
 PB
2Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190025.97
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF27.09
  
 
5.3.
5.3.
1Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190025.87
  
 PB
2Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)Aarhus Fremad26.40
  
 PB
3Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad26.66
  
 PB
D17 400 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 51.06
  
 PB
2Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM53.56
  
 PB
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM55.22
  
 PB
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7755.83
  
 PB
Finale B
4.3.
4.3.
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7758.50
  
 
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM58.54
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF59.14
  
 PB
4Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad59.71
  
 PB
Finale C
4.3.
4.3.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta54.86
  
 PB
2Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC55.30
  
 PB
3Ditlev Ravn TherkelsenDitlev Ravn Therkelsen ('07)Odense Atletik 55.83
  
 PB
4Simon Zaveri PoulsenSimon Zaveri Poulsen ('07)BAC58.20
  
 PB
Finale D
4.3.
4.3.
1Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM54.17
  
 PB
2Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik56.15
  
 PB
3Johan Stenberg EbbesenJohan Stenberg Ebbesen ('07)Hvidovre AM1:00.44
  
 PB
D17 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:02.76
  
 PB
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:03.27
  
 PB
3Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM2:05.74
  
 PB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:06.54
  
 
5Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:09.13
  
 
6Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:11.36
  
 PB
7Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:12.26
  
 
8Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:20.51
  
 
9Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:26.49
  
 
D17 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:09.68
  
 
2Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:09.97
  
 PB
3Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC4:10.00
  
 PB
4Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:11.19
  
 PB
5Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:12.88
  
 PB
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:13.14
  
 PB
7William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:18.44
  
 PB
Finale B
5.3.
5.3.
1Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:22.07
  
 PB
2Nathan Philibert HarmandNathan Philibert Harmand ('06)Holte Atletik4:24.14
  
 PB
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:31.36
  
 PB
4Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen4:33.89
  
 PB
5Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM4:34.32
  
 PB
6Nikolaj Christopher SoelbergNikolaj Christopher Soelberg ('07)Gentofte IK5:05.13
  
 PB
D17 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta8:56.98
  
 
2Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta8:58.93
  
 PB
3Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM9:04.10
  
 PB
4William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF9:12.31
  
 PB
5Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik9:19.99
  
 PB
6Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC9:24.91
  
 PB
7Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen10:06.53
  
 PB
8Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)DELTA10:09.72
  
 PB
Finale B
4.3.
4.3.
1Thomas Green NielsenThomas Green Nielsen ('06)9:30.73
  
 PB
2Nathan Philibert HarmandNathan Philibert Harmand ('06)Holte Atletik9:31.06
  
 PB
3Tobias Falking Gårde SkouTobias Falking Gårde Skou ('06)9:32.34
  
 PB
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:04.98
  
 PB
5Nikolaj Christopher SoelbergNikolaj Christopher Soelberg ('07)Gentofte IK10:44.08
  
 PB
6Casper Leiberg ChristiansenCasper Leiberg Christiansen ('06)10:51.89
  
 PB
7Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik11:34.70
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Joel Frederik von d'AheJoel Frederik von d'Ahe ('06)Sparta8.51
  
 
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.67
  
 
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta8.88
  
 PB
4Bertram Anders Wolff LarsenBertram Anders Wolff Larsen ('06)Helsingør IF9.11
  
 
5Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC10.13
  
 PB
6Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik10.86
  
 
D17 Højdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja1.92
  
 
 
1.83
  O
1.86
  O
1.89
  O
1.92
  O
1.98
XXX
   
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta1.89
  
 PB
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89
  O
1.92
XXX
3Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19001.71
  
 
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXX
    
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.71
  
 =PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXO
1.74
XXX
   
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.65
  
 =PB
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
  O
1.68
XXX
    
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.50
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
     
D17 Stangspring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.80
  
 
 
3.60
 XO
3.80
  O
3.90
XXX
     
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.80
  
 PB
 
3.00
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
XXX
       
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3.70
  
 PB
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXO
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
XXX
 
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19002.80
  
 PB
 
2.60 PB
  O
2.80 PB
  O
3.00
XXX
     
4Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 19002.80
  
 =PB
 
2.60
  O
2.80 =PB
  O
3.00
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta6.40
  
 =PB
 
6.166.266.40 =PB4.906.296.35  
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK6.28
  
 PB
 
6.036.25 PB6.25 =PB  X  X6.28 PB  
4Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK776.11
  
 
 
  X5.905.84  X  X6.11  
5August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.95
  
 PB
 
5.16 SB5.55 SB5.94 PB5.705.95 PB5.93  
6Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19005.95
  
 PB
 
5.685.505.95 PB4.195.635.84  
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta5.92
  
 PB
 
5.54 =PB5.335.92 PB5.455.685.59  
8Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.58
  
 PB
 
3.645.58 PB  X  X5.305.49  
9Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC5.32
  
 PB
 
5.27 PB5.27 =PB5.32 PB     
10Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.13
  
 
 
4.555.134.72     
11Simon Zaveri PoulsenSimon Zaveri Poulsen ('07)BAC5.03
  
 PB
 
5.03 PB4.834.68     
12Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.94
  
 
 
4.674.934.94     
13Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.91
  
 
 
4.904.914.64     
Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X     
D17 Trespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.42
  
 
 
  X  X12.42  X  X  X  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.10
  
 PB
 
11.8511.8011.93 PB11.8111.8712.10 PB  
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 11.24
  
 PB
 
11.24 PB  X  X  X  X10.73  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Joel Frederik von d'AheJoel Frederik von d'Ahe ('06)Sparta13.97
  
 PB
 
8.6312.4513.97 PB13.1512.4312.70  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik13.41
  
 PB
 
12.88  X  X13.41 PB  X  X  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.42
  
 
 
11.98  X  X12.4212.2511.82  
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7710.80
  
 
 
10.8010.399.6310.3810.5810.08  
D17 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1KIF - København KIF - København  1:36.75
  
 
  Samuel Kærhøg, Jonathan Mansfeldt, August Juhl Horsgaard, Adam Skytte
2Amager Atletik Club Amager Atletik Club  1:41.09
  
 
  Sebastian Nowotny, Emil Zilmer Lund, Tristan Trzecieski, Carl Bäckström Nielsen
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:42.03
  
 
  Viktor Sigge Greifenstein, Sitotaw Theo Sänger, Johan Stenberg Ebbesen, Pedro Baptista
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  DQ
  
 
  Thor Knudsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Nicklas Gravgaard Nielsen, Joel Frederik von d'Ahe
Finale B
5.3.
5.3.
1Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:40.53
  
 
  Emil Ellersgaard Kruse, Thor Rytter Larsen, Gustav Monrad Hansen, Daniel Bertelsen
2Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  1:41.36
  
 
  Matthew Mattioli, Rune Paludan Skovgaard, Herbert Hjorth Hågendal, Theodor Reedtz Lundsgaard
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  1:42.97
  
 
  Carl Emil Sehestedt Bohn, Linus Holst Sørensen, Jonathan Alfred Fensten, Emil Winther Tørring
P17 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.69
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.77
  
 
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.91
  
 PB
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM7.94
  
 
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.04
  
 PB
6Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.11
  
 
7Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.18
  
 PB
8Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.29
  
 
Indledende heats4.3.
Indledende 1
4.3.
4.3.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM7.86
Q
  
 PB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.09
q
  
 
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.28
  
 
4Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 8.43
  
 =PB
5Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.55
  
 SB
6Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC8.61
  
 
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8010.46
  
 
Indledende 2
4.3.
4.3.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.93
Q
  
 PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.31
  
 PB
3Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06)BAK8.32
  
 
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.36
  
 
5Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK8.42
  
 PB
6Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC8.52
  
 PB
Indledende 3
4.3.
4.3.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.82
Q
  
 
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.10
q
  
 PB
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.37
  
 
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.38
  
 PB
5Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19008.39
  
 PB
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta8.53
  
 
7Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.59
  
 
Indledende 4
4.3.
4.3.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.73
Q
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.19
q
  
 PB
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.24
q
  
 
4Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK8.24
  
 
5Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta8.61
  
 
6Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.66
  
 =PB
7Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF8.78
  
 
P17 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.08
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.42
  
 
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas26.61
  
 PB
Finale B
5.3.
5.3.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF26.92
  
 
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK26.98
  
 PB
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM27.23
  
 
4Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM27.86
  
 SB
Finale C
5.3.
5.3.
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF27.43
  
 PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik27.43
  
 PB
3Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 27.59
  
 PB
4Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM28.49
  
 
Finale D
5.3.
5.3.
1Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK27.91
  
 PB
2Laura Søby BaastrupLaura Søby Baastrup ('06)28.73
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik29.15
  
 PB
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF29.48
  
 PB
P17 400 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:03.47
  
 
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM1:06.49
  
 SB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1:07.37
  
 
4Agnete Silkjær MortensenAgnete Silkjær Mortensen ('07)Skive AM1:10.46
  
 PB
Finale B
4.3.
4.3.
1Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK1:02.56
  
 PB
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1:05.14
  
 PB
3Freja Snedker StorgaardFreja Snedker Storgaard ('06)BAC1:08.42
  
 PB
Finale C
4.3.
4.3.
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1:03.22
  
 PB
2Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM1:04.31
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik1:07.00
  
 PB
Finale D
4.3.
4.3.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta1:02.77
  
 PB
2Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta1:02.96
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001:08.07
  
 PB
P17 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:18.92
  
 
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:21.76
  
 
3Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF2:21.98
  
 PB
4Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:23.27
  
 SB
5Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF2:24.10
  
 PB
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2:36.07
  
 
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:42.19
  
 SB
Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK DNF
  
 
P17 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:48.54
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:58.29
  
 
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:02.36
  
 PB
4Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC5:33.12
  
 PB
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik6:14.41
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.82
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.12
  
 
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.26
  
 
4Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19009.44
  
 PB
5Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.53
  
 PB
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.63
  
 PB
7Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF9.63
  
 PB
8Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik10.05
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.14
Q
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.26
q
  
 
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik9.96
q
  
 SB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.03
q
  
 
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.21
  
 
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.34
  
 
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8011.92
  
 PB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.88
Q
  
 SB
2Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19009.59
q
  
 PB
3Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.59
q
  
 PB
4Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF9.88
q
  
 
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.56
  
 PB
6Sophie MaertensSophie Maertens ('07)KIF11.44
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.63
  
 PB
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
 XO
1.66
XXX
  
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.63
  
 =PB
 
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
 XO
1.63
 XO
1.66
XXX
 
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXO
1.60
XXO
1.63
XXX
 
4Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.57
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXO
1.54
XXO
1.57
XXO
1.60
XXX
 
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.51
  
 
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXO
1.54
XXX
    
5Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.51
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXO
1.54
XXX
  
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
    
8Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXX
    
9Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.48
XXX
    
10Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið1.40
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
11Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja1.40
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
 XO
1.45
XXX
    
12Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
    
13Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK1.30
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.60
  
 PB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70
XXX
   
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.20
  
 
 
3.00
  O
3.20
XXO
3.30
XXX
     
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.90
  
 
 
2.60
  O
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
XXX
    
4Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.60
  
 =PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.80
XXX
    
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
 XO
2.80
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.55
  
 
 
5.515.215.345.555.405.55  
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.44
  
 PB
 
5.44 PB5.165.295.26  X  X  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.43
  
 
 
5.105.20  X5.24  X5.43  
4Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK5.08
  
 
 
  X  X5.015.08  X  X  
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF5.06
  
 PB
 
5.06 PB5.054.83  X  –  –  
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.06
  
 SB
 
  X5.06 SB5.025.044.844.86  
7Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK774.99
  
 SB
 
  X  X4.844.82  X4.99 SB  
8Lærke JønssonLærke Jønsson ('06)Aarhus 19004.89
  
 PB
 
4.814.844.734.81  X4.89 PB  
9Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.80
  
 PB
 
4.414.80 PB4.51     
10Asta GarderAsta Garder ('07)KIF4.61
  
 PB
 
  X4.61 PB4.41     
11Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.58
  
 
 
4.584.502.54     
12Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.56
  
 
 
4.484.564.43     
13Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.51
  
 
 
4.514.474.36     
14Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.47
  
 
 
4.474.294.39     
15Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.47
  
 
 
4.474.364.28     
16Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.40
  
 
 
4.394.354.40     
P17 Trespring     
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM10.60
  
 
 
  X10.6010.29  X10.5110.50  
2Lærke JønssonLærke Jønsson ('06)Aarhus 19009.83
  
 PB
 
9.34 PB9.50 PB  X  –9.83 PB  X  
3Andrea Friis-VestergaardAndrea Friis-Vestergaard ('06)HGATM 9.49
  
 PB
 
  X9.24 PB9.46 PB9.49 PB9.249.39  
4Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið9.40
  
 
 
9.068.739.22  X8.869.40  
5Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK9.30
  
 PB
 
8.878.97  X9.288.639.30 PB  
6Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.13
  
 PB
 
9.13 PB  X8.71  X8.70  X  
7Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK8.82
  
 
 
8.828.778.768.408.618.27  
8Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19008.45
  
 PB
 
  X8.45 PB  X  X  X8.19  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.83
  
 
 
11.8612.7012.8312.47  X12.40  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.22
  
 
 
12.0711.6011.3911.0711.2912.22  
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.13
  
 
 
11.2311.1810.7511.0812.1312.04  
4Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF11.84
  
 PB
 
11.6811.7411.84 PB11.5611.6810.82  
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.16
  
 =PB
 
10.4310.04  X10.2711.16 =PB10.84  
6Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM10.91
  
 
 
  X10.91  X  X  X  X  
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.90
  
 PB
 
10.019.889.5310.179.9510.90 PB  
8Pil Johanne Nedergaard WintherPil Johanne Nedergaard Winther ('06)Sparta10.85
  
 PB
 
10.26 SB10.85 PB10.77  X10.8210.56  
9Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.64
  
 
 
9.649.349.60     
10Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.56
  
 
 
9.029.569.49     
11Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 9.54
  
 SB
 
8.898.969.54 SB     
12Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.27
  
 
 
9.279.138.38     
13Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK8.79
  
 PB
 
7.808.628.79 PB     
14Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK808.72
  
 PB
 
7.338.72 PB6.53     
P17 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  1:44.53
  
 
  Laura Juul Lassen, Ida B. Nielsen, Anna Glinvad Krogh, Frederikke Voss Vestergaard
2København IF København IF  1:44.58
  
 
  Aliya Dahl, Mille Elmer, Sophia Bonde, Celina Hagihara
3Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:50.08
  
 
  Frederikke Weinreich Lundberg, Signe Kensø, Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen
4Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:50.11
  
 
  Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Bianca Baan, Amalie Sofie Nielsen, Ingrid Olivarius Vølund
Finale B
5.3.
5.3.
1FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:57.69
  
 
  Asta Marie Holck Hansen, Melanie Isabella Jørgensen, Asta Hindborg, Annika Aqraou
2Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  1:59.97
  
 
  Amalie Nielsen Hesthaven, Sarah Nygaard Sand, Ingrid Bjerring Bove, Ellen Krogh Vindfeld
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:01.52
  
 
  Silje Nyeland Sandholdt, Frida Haase, Louise Munk Jakobsen, Karoline Kalsmose Jakobsen
D15 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK7.22
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.32
  
 PB
3William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.48
  
 
4Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta7.53
  
 
5Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta7.57
  
 
6Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.61
  
 
8Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.78
  
 
Indledende heats4.3.
Indledende 1
4.3.
4.3.
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.65
Q
  
 
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.75
  
 
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið7.76
  
 PB
4Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)Gentofte IK7.82
  
 
5Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.24
  
 
7Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190011.31
  
 
Indledende 2
4.3.
4.3.
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.56
q
  
 
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.78
  
 
4Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.94
  
 
5Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK8.16
  
 
6Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF8.40
  
 PB
7Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.73
  
 
Indledende 3
4.3.
4.3.
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK7.24
Q
  
 PB
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta7.49
q
  
 =PB
3Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta7.56
q
  
 
4Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.79
  
 
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.81
  
 
6Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.26
  
 
7Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.28
  
 PB
8Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK808.37
  
 
Indledende 4
4.3.
4.3.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.43
Q
  
 
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.61
q
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.98
  
 
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.04
  
 
5Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK778.10
  
 
6Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK8.47
  
 PB
7Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.48
  
 PB
D15 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 23.80
  
 
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM23.87
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7724.61
  
 PB
4Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF24.95
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK24.09
  
 PB
2Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta24.82
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið25.21
  
 
4Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM25.62
  
 
Finale C
5.3.
5.3.
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM24.73
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM25.60
  
 PB
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM26.46
  
 
Finale D
5.3.
5.3.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 26.86
  
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta26.88
  
 PB
3Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 27.31
  
 PB
Finale E
5.3.
5.3.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8025.10
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.67
  
 
3Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK28.48
  
 PB
D15 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:01.78
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:02.30
  
 PB
3Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM2:12.18
  
 PB
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta2:12.67
  
 PB
5Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM2:12.75
  
 PB
6Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:13.04
  
 PB
7Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:13.94
  
 PB
Finale B
4.3.
4.3.
1Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF2:18.93
  
 PB
2Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF2:19.13
  
 PB
3Lasse Dahlsgaard AndersenLasse Dahlsgaard Andersen ('08)Frederiksberg IF2:22.22
  
 PB
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta2:24.37
  
 PB
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:27.88
  
 PB
D15 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:20.65
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:23.61
  
 PB
3Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM4:42.87
  
 PB
4Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM4:46.22
  
 
5Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners4:46.74
  
 PB
6Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF4:46.78
  
 PB
7Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:47.02
  
 
8Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF4:47.16
  
 PB
9Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:50.20
  
 PB
10Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik4:57.52
  
 PB
11David Rouchdi NielsenDavid Rouchdi Nielsen ('08)Sparta5:22.39
  
 PB
D15 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF9:15.08
  
 PB
2Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners10:03.62
  
 PB
3Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM10:04.05
  
 PB
4Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:27.56
  
 
5Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik10:56.22
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta8.67
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.09
  
 PB
3Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR9.58
  
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.83
  
 
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.87
  
 
6Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.04
  
 
7Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM10.10
  
 PB
8Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik10.19
  
 PB
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.22
Q
  
 PB
2Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR9.76
q
  
 
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.94
q
  
 PB
4Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM10.44
q
  
 
5Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik12.36
  
 PB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta8.79
Q
  
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.82
q
  
 
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.89
q
  
 
4Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik10.22
q
  
 PB
5Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190014.31
  
 
D15 Højdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.73
  
 
 
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.81
  Xr
  
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.70
  
 =PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
 XO
1.70
 XO
1.73
XXX
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.61
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
XXX
 
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.61
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
XXX
   
5Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.50
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
    
6Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
    
8Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXO
1.55
XXX
   
9Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3.10
  
 =PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
XXO
3.20
XXX
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3.00
  
 PB
 
2.40
  O
2.60
  O
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
XXX
  
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta2.90
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
XXX
  
D15 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.32
  
 =PB
 
6.266.286.285.91  X6.32 =PB  
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK5.83
  
 PB
 
5.83 PB5.565.05  X  –   
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.77
  
 PB
 
5.41  X5.535.77 SB5.69  X  
5Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta5.48
  
 PB
 
4.954.855.16 PB5.045.025.48 PB  
6Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.38
  
 
 
5.385.275.175.295.315.23  
7Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.33
  
 
 
  X5.33  X  X  –5.31  
9Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.88
  
 
 
4.884.814.45     
10Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.79
  
 
 
4.794.774.61     
11Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK774.79
  
 PB
 
4.604.79 PB  X     
12Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM4.74
  
 
 
4.524.744.71     
13Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.65
  
 PB
 
  X4.65 SB  X     
15Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.48
  
 PB
 
4.48 PB4.33  X     
16Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.43
  
 
 
4.43  X  X     
17Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.41
  
 =PB
 
4.154.294.41 =PB     
19Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.19
  
 
 
  X  X4.19     
20Malthe MoldtMalthe Moldt ('09)SIK803.85
  
 
 
3.62  X3.85     
21Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.66
  
 
 
3.573.66  X     
22Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 19003.10
  
 PB
 
2.94 PB3.10 PB2.73     
Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Trespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
2Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK10.26
  
 
 
  X10.249.5410.26  –  –  
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik10.16
  
 PB
 
9.71 PB9.60  X9.519.2810.16 PB  
4Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik8.55
  
 PB
 
7.97 PB8.20 PB8.178.55 PB8.337.27  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 13.83
  
 PB
 
13.83 PB13.7813.83 =PB  X13.14  X  
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.02
  
 
 
11.9511.8811.4110.4711.7512.02  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.45
  
 PB
 
10.4810.2810.7311.45 PB  X  X  
4Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 11.29
  
 PB
 
11.29 PB10.30  X10.8510.1810.23  
5Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8011.12
  
 PB
 
11.11 PB10.89  X11.12 PB10.78  X  
6Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.75
  
 
 
10.7510.7210.7310.4610.65  X  
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta10.56
  
 
 
10.2410.24  X  X10.56  X  
8Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM9.95
  
 
 
9.799.959.799.409.799.91  
9Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas9.74
  
 
 
9.659.299.74     
10Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.65
  
 
 
9.118.929.65     
12Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19008.49
  
 PB
 
8.44 PB8.49 PB8.13     
D15 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:37.83
  
 
  Villy Reedtz Funder, William Thøgersen, Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen
2Skive A.M. Skive A.M.  1:42.47
  
 
  Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen, Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  1:49.20
  
 
  Thor Steinicke Stride, Julius Gjøl Vincenti, Liam Simonsen, Luka Meldgaard
P15 60 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.55
  
DUR-14 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.92
  
 
3Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.13
  
 
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.21
  
 
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.23
  
 PB
6Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.28
  
 
7Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.34
  
 
8Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.37
  
 
Indledende heats4.3.
Indledende 1
4.3.
4.3.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.17
Q
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.22
q
  
 PB
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.52
  
 
5Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.59
  
 
6Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 8.72
  
 
7Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 9.01
  
 PB
8Karla GaardsmandKarla Gaardsmand ('09)Aarhus 19009.43
  
 PB
Indledende 2
4.3.
4.3.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.58
Q
  
DUR-14 PB
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.29
q
  
 PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.31
q
  
 =PB
4Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.59
  
 
5Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas8.65
  
 PB
6Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.65
  
 
7Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.03
  
 PB
Indledende 3
4.3.
4.3.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.88
Q
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF8.39
  
 =PB
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.40
  
 
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF8.56
  
 
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.59
  
 
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.90
  
 
7Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 9.46
  
 
Indledende 4
4.3.
4.3.
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.00
Q
  
 PB
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.30
q
  
 
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik8.47
  
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.52
  
 SB
5Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.75
  
 
6Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.82
  
 
7Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19009.52
  
 
P15 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta25.07
  
DUR-14 PB
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM26.03
  
 PB
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM26.45
  
 PB
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF27.99
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190027.36
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.65
  
 =PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik27.91
  
 PB
4Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja29.05
  
 
Finale C
5.3.
5.3.
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190027.89
  
 PB
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik28.51
  
 PB
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190028.67
  
 
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF28.81
  
 PB
Finale D
5.3.
5.3.
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM28.40
  
 PB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF28.53
  
 PB
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 28.78
  
 
Finale E
5.3.
5.3.
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.85
  
 SB
2Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið29.28
  
 SB
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 29.76
  
 PB
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM29.86
  
 PB
Finale F
5.3.
5.3.
1Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas29.42
  
 PB
2Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF30.08
  
 PB
3Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik30.27
  
 PB
4Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas30.34
  
 PB
5.3.
5.3.
1Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 29.86
  
 PB
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 31.53
  
 PB
P15 800 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2:29.61
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 2:29.70
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:31.95
  
 PB
4Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik2:32.66
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:39.06
  
 PB
6Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF2:42.43
  
 PB
7Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:42.52
  
 
8Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas2:43.92
  
 PB
9Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19002:57.06
  
 PB
P15 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM5:10.57
  
 PB
2Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri5:11.67
  
 
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta5:28.60
  
 PB
4Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik5:28.74
  
 PB
5Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:36.07
  
 PB
6Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 19006:04.12
  
 PB
P15 3000 m    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM11:27.39
  
 PB
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik12:21.41
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.40
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.66
  
 
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19009.83
  
 PB
4Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK9.95
  
 
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.07
  
 SB
6Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190010.31
  
 
7Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.40
  
 PB
Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM DNF
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.42
Q
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19009.97
q
  
 PB
3Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190010.15
q
  
 PB
4Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF11.24
  
 PB
5Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF11.36
  
 PB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.74
Q
  
 
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM9.82
q
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.48
q
  
 PB
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 11.32
  
 
5Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta11.69
  
 PB
Indledende 3
5.3.
5.3.
1Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.00
Q
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.09
q
  
 SB
3Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM11.16
  
 
4Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 190012.11
  
 
5Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas12.29
  
 PB
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM13.03
  
 
P15 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.62
  
 
 
1.41
  O
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXO
1.62
 XO
1.65
XXX
2Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.59
  
 PB
 
1.38
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
XXO
1.62
XXX
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.56
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXX
       
4Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.56
  
 PB
 
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
XXX
  
5Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.56
  
 PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXO
1.59
XXX
 
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.44
  
 
 
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
    
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
XXO
1.44
  O
1.47
XXX
  
8Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
 XO
1.47
XXX
  
9Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
    
10Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.41
  
 
 
1.38
XXO
1.41
XXO
1.44
XXX
     
11Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.38
  
 
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
    
12Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM1.38
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
XXX
  
13Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM1.38
  
 
 
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
XXX
   
14Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 19001.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
   
15Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK2.80
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
  O
2.90
XXX
 
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
   
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.60
  
 =PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXO
2.70
XXX
    
4Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik2.00
  
 
 
2.00
 XO
2.20
XXX
      
P15 Længdespring    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.31
  
 PB
 
5.31 PB  X5.165.20  X5.09  
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.01
  
 PB
 
4.60  X4.745.01 PB  X  X  
3Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM4.90
  
 
 
4.904.893.494.62  –   
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.89
  
 PB
 
4.89 PB  X  X  X4.63  X  
5Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.81
  
 
 
4.754.284.714.45  X4.81  
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.79
  
 PB
 
4.79 PB4.42  X4.66  X4.65  
7Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.66
  
 PB
 
4.66 PB4.484.454.654.32  X  
8Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.64
  
 PB
 
4.54 PB4.324.404.64 PB  X4.45  
9Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas4.52
  
 PB
 
3.98 PB4.52 PB3.83     
10Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.354.10     
11Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.47
  
 SB
 
4.404.47 SB4.47 =SB     
12Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.41
  
 PB
 
4.044.21 PB4.41 PB     
13Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 19004.41
  
 
 
  X  X4.41     
14Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19004.39
  
 PB
 
4.39 PB4.174.23     
15Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.30
  
 
 
  X  X4.30     
16Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja4.26
  
 
 
4.214.26  X     
17Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.25
  
 
 
4.254.193.43     
18Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.16
  
 
 
  X4.163.98     
19Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas4.16
  
 PB
 
3.83 PB4.16 PB  X     
20Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.04
  
 
 
  X4.04  X     
21Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas4.02
  
 PB
 
4.02 PB4.02 =PB4.01     
22Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas3.87
  
 
 
3.87  X3.64     
23Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM3.72
  
 
 
3.72  –      
24Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 19003.22
  
 PB
 
  X  X3.22 PB     
25Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik3.21
  
 
 
3.023.212.70     
Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.70
  
 PB
 
  X10.2910.70 PB  X10.11  X  
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.54
  
 PB
 
  X10.40 PB10.41 PB9.83  X10.54 PB  
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja10.04
  
 PB
 
9.429.87 PB9.88 PB  X9.6610.04 PB  
4Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja9.95
  
 PB
 
9.57 PB9.569.319.95 PB9.829.81  
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM9.79
  
 PB
 
9.56 PB  X9.79 PB9.589.68  X  
6Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik9.55
  
 PB
 
9.43 PB8.979.169.309.55 PB9.16  
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 9.24
  
 PB
 
8.679.089.24 PB7.748.44  X  
8Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.97
  
 PB
 
8.97 PB8.618.55  X  X8.66  
9Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.93
  
 
 
  X8.938.73     
10Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið8.80
  
 
 
8.628.808.33     
11Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.73
  
 
 
8.73  X8.33     
12Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.39
  
 PB
 
8.39 PB8.328.13     
13Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik7.57
  
 
 
  X  X7.57     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.3.

Finale A

Finale
Inde 4.3.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC11.50
  
 PB
 
11.0011.50 PB10.81  –10.8611.18  
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM10.94
  
 
 
10.8910.4110.1610.4510.9410.32  
3Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.64
  
 PB
 
9.9010.64 PB9.2310.0410.2310.02  
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.62
  
 PB
 
10.27 SB10.38 PB9.6910.62 PB9.958.76  
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.53
  
 
 
9.809.8610.3510.5310.21  X  
6Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.45
  
 
 
9.928.80  X9.519.3610.45  
7Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.37
  
 
 
10.3310.379.759.929.428.92  
8Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.64
  
 
 
8.989.069.078.458.939.64  
9Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.00
  
 
 
8.658.279.00     
10Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.77
  
 
 
8.478.77  X     
11Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik8.62
  
 PB
 
8.37 PB8.62 PB7.83     
12Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.55
  
 
 
8.55  X7.59     
13Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF8.48
  
 
 
7.908.488.04     
14Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 8.35
  
 
 
8.35  X  X     
15Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.33
  
 
 
7.538.168.33     
16Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik8.23
  
 PB
 
7.688.23 PB7.68     
17Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.11
  
 
 
8.117.907.42     
18Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas8.10
  
 
 
8.028.107.88     
19Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.10
  
 
 
7.088.107.89     
20Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.00
  
 
 
  X7.738.00     
21Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 19005.44
  
 PB
 
4.56 PB5.21 PB5.44 PB     
P15 4 x 200 m stafet    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  1:52.89
  
 
  Johanne Brogaard, Mireille Mizou Kalala, Ida Jørgensen, Asta Hübertz Christensen
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:53.05
  
 
  Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Erika Livia Wischmann, Esther Falck, Alma Børregaard Ravn
3København IF København IF  1:54.05
  
 
  Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen, Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt
4FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:58.89
  
 
  Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen, Gertrud Sander Clausen, Vilma Viggers Fabild
Finale B
5.3.
5.3.
1Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  1:59.98
  
 
  Signe Kjeldgaard Løber, Viola Lei Hansgaard, Alma Bøge Crichton, Selma Guldager Knudsen
2Viborg Atletik og Motionsforening Viborg Atletik og Motionsforening  2:01.46
  
 
  Caroline-Marie Rytter Nielsen, Sidsel Krogh Kristensen, Lucia Karoline Stengård, Cecilie Kræmmer Rasmussen
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:13.01
  
 
  Ida Marie Holm Sørensen, Marie Kvist-Hoffmann, Lea Frederikke Bang Vorre, Karla Gaardsmand

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne