Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Kids Indoor 21.3.2023 Inde
Sparta Hallen

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta8.75
  
 
2Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC9.21
  
 PB
3Amin AhmedAmin Ahmed ('10)Sparta9.76
  
 PB
4Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas10.04
  
 
5William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta10.20
  
 SB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.37
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.31
  O
1.34
XXO
1.37
 XO
1.40
XXX
  
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
  
3William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Zilas MikkelsenZilas Mikkelsen ('11)BAC6.65
  
 PB
 
6.65 PB6.165.38     
2William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta5.96
  
 PB
 
5.52 PB5.95 PB5.96 PB     
3Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas4.89
  
 
 
4.894.874.87     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Bilgrav Bach AndersenAmanda Bilgrav Bach Andersen ('11)Sparta9.37
  
 PB
2Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta10.21
  
 PB
3Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta10.77
  
 PB
4Dagmar Koch MadsenDagmar Koch Madsen ('10)KIF10.79
  
 PB
Finale B
1Elin Héðinsdóttir BuchardtElin Héðinsdóttir Buchardt ('10)KIF9.61
  
 PB
2Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta9.63
  
 PB
3Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta9.96
  
 
4Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta10.00
  
 PB
5Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta10.02
  
 PB
6Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik10.36
  
 PB
Finale C
1Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.12
  
 PB
2Lilje Mai Birkelund ThomsenLilje Mai Birkelund Thomsen ('11)Sparta9.46
  
 
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.48
  
 
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.76
  
 
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.78
  
 
6Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF9.90
  
 
Finale D
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.36
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.38
  
 PB
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.56
  
 
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta8.56
  
 PB
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta8.87
  
 PB
6Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta9.26
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.46
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
 XO
1.49
XXX
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
 XO
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
 
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.37
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
  
4Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.37
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
XXX
  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.34
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
  
6Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta1.34
  
 PB
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
 
7Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik1.31
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
  
8Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXX
   
9Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
10Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
  
11Elin Héðinsdóttir BuchardtElin Héðinsdóttir Buchardt ('10)KIF1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
12Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXX
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta9.66
  
 PB
 
9.18 PB9.55 PB9.66 PB     
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.79
  
 
 
7.808.778.79     
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta8.50
  
 PB
 
8.50 PB7.248.03     
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF7.35
  
 
 
7.307.127.35     
5Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta6.73
  
 PB
 
6.38 PB6.73 PB6.02     
6Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta6.02
  
 
 
5.646.02  X     
7Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta5.72
  
 PB
 
4.02 SB5.22 SB5.72 PB     
8Amanda Bilgrav Bach AndersenAmanda Bilgrav Bach Andersen ('11)Sparta5.65
  
 PB
 
5.15 PB5.105.65 PB     
9Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF5.63
  
 
 
5.395.325.63     
10Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta5.08
  
 PB
 
4.21 PB4.87 PB5.08 PB     
11Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik4.75
  
 PB
 
4.68 PB4.184.75 PB     
12Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta4.67
  
 PB
 
4.30 PB4.67 PB4.33     
13Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta4.30
  
 
 
4.304.053.84     
14Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta3.57
  
 PB
 
2.453.213.57     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David Gleerup KraghDavid Gleerup Kragh ('12)Sparta11.41
  
 PB
2
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik11.85
  
 PB
Finale B
1
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.35
  
 PB
2Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF10.64
  
 PB
3Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta10.71
  
 PB
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta10.84
  
 
5
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta10.89
  
 PB
6
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta10.92
  
 
Finale C
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.21
  
 
2Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF9.28
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.49
  
 
4
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.51
  
 PB
5
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta10.61
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta1.21
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.18
 XO
1.21
XXO
1.24
XXX
   
2
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1.15
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
 XO
1.18
XXX
  
3Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
4
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta1.00
  
 PB
 
0.95
 XO
1.00
 XO
1.05
XXX
     
4Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
 XO
1.05
XXX
    
6
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik1.00
  
 =PB
 
0.85
XXO
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
 XO
1.05
XXX
   
7
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF0.95
  
 =PB
 
0.85
 XO
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
    
8Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta0.90
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
     
9Kasper ThanningKasper Thanning ('12)IK Hellas0.90
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta7.51
  
 PB
 
6.887.34 PB7.51 PB     
2Kasper ThanningKasper Thanning ('12)IK Hellas6.85
  
 PB
 
5.24 PB6.80 PB6.85 PB     
3Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF5.17
  
 PB
 
  X5.17 PB4.97     
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta5.12
  
 
 
4.964.855.12     
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF4.99
  
 PB
 
4.774.994.71     
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta4.88
  
 
 
4.794.664.88     
7
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta4.77
  
 
 
3.574.264.77     
8David Gleerup KraghDavid Gleerup Kragh ('12)Sparta4.73
  
 PB
 
4.73 PB  X4.27     
9
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik4.36
  
 
 
4.104.364.34     
10
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta3.98
  
 
 
3.893.903.98     
11
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.76
  
 
 
3.763.362.97     
12Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta3.66
  
 PB
 
  X3.66 PB3.26     
13
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta3.34
  
 PB
 
3.343.33  X     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mila Aagaard Harder
Mila Aagaard Harder ('13)
Sparta10.95
  
 PB
2Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta10.99
  
 PB
3Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta11.46
  
 
4
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.35
  
 
5
Maimari Fernando
Maimari Fernando ('13)
Roar Atletik12.73
  
 PB
Finale B
1Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta10.66
  
 PB
2Clara SkouClara Skou ('12)Sparta10.82
  
 PB
3
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta11.31
  
 
Finale C
1
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.09
  
 PB
2Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta10.42
  
 PB
3Olivia Guntha SimonsenOlivia Guntha Simonsen ('12)Sparta10.45
  
 PB
4
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF10.77
  
 
5Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas11.00
  
 
Finale D
1Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta10.02
  
 
2Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta10.26
  
 PB
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.31
  
 PB
4Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.40
  
 
Finale E
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.41
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.42
  
 PB
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.58
  
 PB
4Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.69
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.32
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.18
 XO
1.21
XXO
1.24
XXO
1.26
XXO
1.28
XXO
1.30
XXO
1.32
 XO
1.34
XXX
    
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta1.21
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.18
 XO
1.21
  O
1.24
XXX
  
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.18
XXX
 
4Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
 
5Clara SkouClara Skou ('12)Sparta1.00
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
   
6Olivia Guntha SimonsenOlivia Guntha Simonsen ('12)Sparta0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
    
7Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta0.95
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.73
  
 
 
6.486.396.73     
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE6.56
  
 PB
 
6.56 PB6.085.88     
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta5.71
  
 PB
 
4.323.395.71 PB     
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas5.47
  
 
 
5.274.555.47     
5Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta5.31
  
 
 
5.205.315.11     
6Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta5.31
  
 
 
4.984.625.31     
7Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.96
  
 PB
 
3.834.724.96     
8Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta4.83
  
 
 
4.834.224.51     
9
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta4.68
  
 
 
4.544.524.68     
10
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta4.41
  
 
 
3.813.854.41     
11Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta4.36
  
 PB
 
  X4.364.35     
12Clara SkouClara Skou ('12)Sparta4.36
  
 PB
 
3.484.31 PB4.36 PB     
13Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta4.32
  
 
 
4.124.324.00     
14
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta4.30
  
 PB
 
  X4.234.30     
15
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF4.11
  
 PB
 
3.494.11  X     
16
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.943.41     
17
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta4.05
  
 
 
4.053.873.96     
18Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta3.76
  
 PB
 
3.55 PB3.63 PB3.76 PB     
19
Mila Aagaard Harder
Mila Aagaard Harder ('13)
Sparta3.76
  
 PB
 
3.63 PB3.76 PB  X     
20Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta2.92
  
 
 
2.92  X  X     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta7.76
  
 PB
2
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta8.47
  
 PB
3
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL8.64
  
 PB
4
Marvin Refnov
Marvin Refnov ('14)
IK Hellas9.30
  
 PB
Finale B
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas7.92
  
 PB
2
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF8.09
  
 PB
3
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta8.14
  
 PB
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR8.30
  
 PB
5
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF8.48
  
 PB
6
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta9.76
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.58
  
 PB
 
  X3.58 PB3.58 =PB     
2
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta2.96
  
 PB
 
2.642.96 PB2.88     
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.73
  
 PB
 
2.512.612.73     
4
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL2.53
  
 PB
 
2.532.382.27     
5
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta2.52
  
 PB
 
2.522.412.49     
6
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR2.41
  
 PB
 
2.33 PB2.33 =PB2.41 PB     
7
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF2.40
  
 PB
 
2.22 PB2.212.40 PB     
8
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta2.34
  
 SB
 
2.341.88  X     
9
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF2.22
  
 PB
 
2.22 PB2.212.22 =PB     
10
Marvin Refnov
Marvin Refnov ('14)
IK Hellas2.22
  
 PB
 
2.22 PB2.191.88     
11
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta2.04
  
 
 
1.751.872.04     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas4.26
  
 
 
4.264.184.07     
2
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR4.24
  
 PB
 
3.79 PB3.92 PB4.24 PB     
3
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta4.06
  
 
 
3.403.594.06     
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta3.51
  
 
 
3.073.423.51     
5
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF3.46
  
 PB
 
  X3.10 PB3.46 PB     
6
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta3.40
  
 
 
3.40  X  X     
7
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL2.98
  
 
 
2.98  X  X     
8
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF2.93
  
 
 
2.282.332.93     
9
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta1.32
  
 
 
  X1.32  X     
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta7.45
  
 PB
2
Indrakshi Som
Indrakshi Som ('14)
Sparta / IND8.34
  
 PB
3
Martha Schlosshauer Brandt Henvig
Martha Schlosshauer Brandt Henvig ('14)
Sparta8.36
  
 PB
4
Gro Vestbirk Molloy
Gro Vestbirk Molloy ('15)
KIF8.93
  
 PB
5
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta9.07
  
 PB
Finale B
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.57
  
 PB
2
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta7.88
  
 PB
3
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta8.89
  
 PB
4
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF8.95
  
 PB
5
Emilie Elektra Nørgaard Brorholt
Emilie Elektra Nørgaard Brorholt ('15)
KIF9.26
  
 PB
Finale C
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.34
  
 PB
2
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta7.93
  
 PB
3
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF8.40
  
 PB
4
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta8.54
  
 PB
5
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta8.88
  
 PB
6
Anna Aurelia Nørgaard Brorholt
Anna Aurelia Nørgaard Brorholt ('15)
KIF9.52
  
 PB
Finale D
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.11
  
 PB
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.56
  
 PB
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.62
  
 PB
4
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas7.62
  
 SB
5
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta7.93
  
 PB
6
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta8.72
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.21
  
 
 
3.212.753.12     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.20
  
 PB
 
2.802.863.20 PB     
3
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta2.92
  
 PB
 
2.65 PB2.65 =PB2.92 PB     
4
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF2.91
  
 
 
2.912.712.64     
5
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.84
  
 
 
2.832.842.26     
6
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas2.80
  
 
 
2.772.782.80     
7
Martha Schlosshauer Brandt Henvig
Martha Schlosshauer Brandt Henvig ('14)
Sparta2.80
  
 PB
 
  X2.67 PB2.80 PB     
8
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.73
  
 =PB
 
2.342.342.73     
9
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.61
  
 
 
2.482.572.61     
10
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF2.41
  
 PB
 
2.41 PB2.332.33     
11
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.40
  
 
 
2.332.402.37     
12
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.31
  
 
 
1.732.152.31     
13
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta2.28
  
 PB
 
  X1.76 SB2.28 PB     
14
Gro Vestbirk Molloy
Gro Vestbirk Molloy ('15)
KIF2.14
  
 PB
 
1.90 PB1.812.14 PB     
15
Emilie Elektra Nørgaard Brorholt
Emilie Elektra Nørgaard Brorholt ('15)
KIF2.07
  
 PB
 
2.07 PB1.942.01     
16
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta2.05
  
 PB
 
1.83 PB1.752.05 PB     
17
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF1.90
  
 
 
1.831.90  X     
18
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta1.88
  
 
 
1.791.881.45     
19
Anna Aurelia Nørgaard Brorholt
Anna Aurelia Nørgaard Brorholt ('15)
KIF1.77
  
 PB
 
1.30 PB1.77 PB1.77 =PB     
20
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta1.76
  
 PB
 
1.741.761.74     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik4.75
  
 
 
4.404.754.61     
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF4.70
  
 PB
 
4.363.944.70     
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta4.50
  
 
 
3.684.503.73     
4
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas4.28
  
 =PB
 
3.674.28 =PB4.27     
5
Martha Schlosshauer Brandt Henvig
Martha Schlosshauer Brandt Henvig ('14)
Sparta3.54
  
 PB
 
3.54 PB3.54 =PB3.34     
6
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF3.46
  
 
 
3.383.333.46     
7
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta3.27
  
 PB
 
2.51 PB  X3.27 PB     
8
Gro Vestbirk Molloy
Gro Vestbirk Molloy ('15)
KIF3.11
  
 PB
 
  X1.70 PB3.11 PB     
9
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.10
  
 
 
2.773.102.73     
10
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.99
  
 
 
2.432.972.99     
11
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.96
  
 PB
 
2.962.772.90     
12
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2.95
  
 
 
2.802.952.71     
13
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta2.86
  
 PB
 
2.86 PB2.822.73     
14
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta2.44
  
 PB
 
  X2.441.94     
15
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.332.02     
16
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas2.22
  
 
 
2.132.22  X     
17
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.21
  
 
 
2.211.691.90     
18
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta2.15
  
 PB
 
  X1.63 PB2.15 PB     
19
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.05
  
 
 
2.051.991.72     
20
Anna Aurelia Nørgaard Brorholt
Anna Aurelia Nørgaard Brorholt ('15)
KIF1.91
  
 PB
 
1.91 PB1.431.80     
21
Emilie Elektra Nørgaard Brorholt
Emilie Elektra Nørgaard Brorholt ('15)
KIF1.88
  
 PB
 
1.78 PB  X1.88 PB     
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE8.70
  
 PB
2
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE9.09
  
 PB
3
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta9.54
  
 PB
4
Emil Holger Frej Mølbak Pedersen
Emil Holger Frej Mølbak Pedersen ('17)
Sparta9.58
  
 PB
5
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta10.30
  
 PB
Finale B
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta8.11
  
 PB
2
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta8.83
  
 PB
3
Matteo Grosso
Matteo Grosso ('16)
Sparta9.50
  
 PB
4
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta9.76
  
 PB
5
Jacob Kramarz
Jacob Kramarz ('16)
KIF10.37
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta2.68
  
 PB
 
2.68 PB  X2.08     
2
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.53
  
 PB
 
2.432.462.53     
3
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.29
  
 PB
 
2.16 =PB2.29 PB2.11     
4
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta2.29
  
 PB
 
  X2.052.29     
5
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta2.12
  
 PB
 
2.12 PB1.841.38     
6
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta1.98
  
 PB
 
1.671.981.77     
7
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE1.90
  
 PB
 
1.46 PB1.90 PB1.67     
8
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta1.72
  
 PB
 
1.72 PB1.72 =PB1.49     
9
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta1.69
  
 PB
 
1.341.691.40     
10
Emil Holger Frej Mølbak Pedersen
Emil Holger Frej Mølbak Pedersen ('17)
Sparta1.64
  
 PB
 
1.64 PB1.491.64 =PB     
11
Jacob Kramarz
Jacob Kramarz ('16)
KIF1.50
  
 PB
 
1.50 PB1.191.26     
12
Matteo Grosso
Matteo Grosso ('16)
Sparta1.17
  
 SB
 
1.02 SB1.17 SB1.07     
P7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Bøgesvang Offersen
Clara Bøgesvang Offersen ('16)
Sparta8.89
  
 PB
2
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA9.19
  
 PB
3
Madeline Refnov
Madeline Refnov ('17)
IK Hellas9.32
  
 PB
4
Marie Greve Justesen
Marie Greve Justesen ('16)
Sparta9.42
  
 PB
5
Vinezia Fernando
Vinezia Fernando ('18)
Roar Atletik10.65
  
 PB
Finale B
1
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta8.78
  
 PB
2
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF8.96
  
 PB
3
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas9.38
  
 PB
4
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta9.47
  
 PB
5
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta9.79
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.11
  
 PB
 
2.11 PB2.022.08     
2
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA2.09
  
 PB
 
2.09 PB2.042.06     
3
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF2.06
  
 PB
 
1.831.422.06     
4
Clara Bøgesvang Offersen
Clara Bøgesvang Offersen ('16)
Sparta2.02
  
 PB
 
1.881.842.02     
5
Madeline Refnov
Madeline Refnov ('17)
IK Hellas1.94
  
 PB
 
1.38 PB1.94 PB1.20     
6
Marie Greve Justesen
Marie Greve Justesen ('16)
Sparta1.92
  
 PB
 
1.441.801.92     
7
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta1.88
  
 PB
 
1.861.881.62     
8
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas1.78
  
 
 
1.621.781.68     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive