Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Østjyske Mesterskaber inde 25.3.2023 Inde
Langvang Idrætscenter

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.35
  
  K
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.54
  
  K
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.90
  
  K
4Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.95
  
  K
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.09
  
  K
6Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 19009.34
  
  K
Finale B
1Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19009.22
  
  K
2Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.35
  
  K
3Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.73
  
  K
4Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK779.85
  
  K
5Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja10.44
  
  K
6Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja10.44
  
  K
Finale C
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19008.97
  
 
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.09
  
 
3Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK779.11
  
 
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.13
  
 SB
Finale D
1Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19009.37
  
 PB
2Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.65
  
 PB
3Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad9.89
  
 PB
4Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7710.11
  
 PB
5Frederik Blom OlesenFrederik Blom Olesen ('11)Aarhus 190010.44
  
 PB
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja30.47
  
 PB
2Otto BechOtto Bech ('11)SAK7730.95
  
 PB
3Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 190032.73
  
 PB
4Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7735.13
  
 PB
Finale B
1Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 190032.06
  
 PB
2Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad34.69
  
 PB
3Frederik Blom OlesenFrederik Blom Olesen ('11)Aarhus 190037.63
  
 PB
Finale C
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7729.16
  
  K
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7732.62
  
  K
3Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja33.05
  
  K
4Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja35.05
  
  K
Finale D
1Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 190032.10
  
  K
2Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190032.76
  
  K
Finale E
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7728.79
  
  K
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7731.68
  
  K
3Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad37.86
  
  K
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:33.46
  
 
2Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19002:33.67
  
 PB
3Otto BechOtto Bech ('11)SAK772:41.56
  
 
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773:19.50
  
  K
5Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK773:27.78
  
  K
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.70
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190011.31
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.47
  
 PB
 
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXO
1.49
XXX
     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja1.38
  
 PB
 
1.14
  O
1.20
  O
1.23
 XO
1.26
 XO
1.29
  O
1.32
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.41
XXX
       
3Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19001.14
  
 
 
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17
XXX
   
4Frederik Blom OlesenFrederik Blom Olesen ('11)Aarhus 19001.11
  
 PB
 
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.39
  
 
 
4.354.394.39     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.11
  
 
 
3.994.114.02     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK774.04
  
 
 
4.043.844.03     
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19003.91
  
 PB
 
3.843.833.91 PB     
5Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.793.51     
6Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK773.87
  
 
 
3.87  X3.60     
7Frederik Blom OlesenFrederik Blom Olesen ('11)Aarhus 19003.59
  
 PB
 
3.54 PB3.59 PB  X     
8Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK773.19
  
 
 
3.193.163.12     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19007.24
  
 PB
 
7.24 PB6.507.10     
2Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad6.55
  
 PB
 
5.98 PB6.55 PB6.18     
3Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK775.79
  
 PB
 
5.525.79 PB5.47     
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja12.56
  
 
2Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK7713.04
  
 
3Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja13.13
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.23
  
 =PB
 
1.14
  O
1.17
  O
1.20
 XO
1.23
  O
1.26
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.76
  
 PB
 
4.374.76 PB4.48     
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.59
  
 PB
 
4.59 PB4.584.58     
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.38
  
 
 
  X4.374.38     
4Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.17
  
 
 
4.174.044.00     
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.80
  
 
 
  X3.803.58     
6Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja3.74
  
 PB
 
3.74 PB3.513.47     
7Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.67
  
 
 
3.673.653.66     
8Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja3.62
  
 
 
3.623.513.53     
9Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM3.62
  
 PB
 
3.62 PB3.443.29     
10Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.56
  
 
 
3.483.563.50     
11Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK773.48
  
 
 
3.483.443.40     
12Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3.45
  
 
 
3.403.45  X     
13Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja3.43
  
 PB
 
3.303.43 PB3.27     
14Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik2.78
  
 
 
  X2.782.73     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.87
  
 PB
 
9.87 SB8.789.40     
2Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik8.73
  
 PB
 
8.40 PB8.59 PB8.73 PB     
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.68
  
 PB
 
8.488.438.68 PB     
4Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.62
  
 
 
8.627.767.68     
5Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja7.82
  
 PB
 
6.527.82 PB6.64     
6Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja7.22
  
 PB
 
7.22 PB5.456.12     
7Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja7.09
  
 
 
6.747.096.99     
8Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM6.85
  
 PB
 
6.85 PB  X  X     
9Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK776.63
  
 PB
 
5.466.63 PB6.23     
10Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad6.43
  
 PB
 
5.75 PB6.06 PB6.43 PB     
11Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK775.54
  
 
 
5.544.925.28     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja9.04
  
  K
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.38
  
  K
3
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK779.55
  
  K
4Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.57
  
  K
5Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad10.36
  
  K
Finale B
1Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19009.92
  
  K
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja10.08
  
  K
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK7710.10
  
  K
4
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190011.16
  
  K
Finale C
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19009.12
  
 
2Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.32
  
 
3
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19009.34
  
 PB
4Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik9.36
  
 
5
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190010.34
  
 PB
6Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad10.49
  
 
Finale D
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK779.95
  
 PB
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK7710.07
  
 PB
3
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja10.32
  
 PB
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.77
  
 PB
5
Viktor Glenstrup Smith
Viktor Glenstrup Smith ('13)
Randers Freja11.39
  
 PB
6
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7711.88
  
 
D11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190032.88
  
  K
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7733.77
  
  K
Finale B
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja36.03
  
  K
2
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190038.88
  
  K
Finale C
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190032.88
  
 
2Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja34.33
  
 PB
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190034.50
  
 PB
4
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja36.13
  
 PB
Finale D
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja32.44
  
 PB
2Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik34.47
  
 PB
3Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad35.87
  
 PB
Finale E
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7735.26
  
 PB
2
Viktor Glenstrup Smith
Viktor Glenstrup Smith ('13)
Randers Freja39.25
  
 PB
3
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7742.77
  
 PB
Finale F
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM37.47
  
 PB
2
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad38.04
  
 PB
3Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja42.62
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19002:45.55
  
 PB
2Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja2:46.34
  
 
3Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad2:54.57
  
 PB
4
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19002:57.89
  
 PB
5Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja2:58.59
  
  K
6
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3:01.70
  
  K
7
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003:11.84
  
  K
8Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad3:12.79
  
  K
9
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad3:13.36
  
 PB
10
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19003:35.88
  
  K
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale B
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190011.57
  
 PB
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja12.38
  
 
5Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad13.44
  
 
7Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja14.28
  
 
Finale C
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7713.34
  
 PB
3Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad13.76
  
 PB
5
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja14.80
  
 PB
7
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190015.43
  
 
9
Viktor Glenstrup Smith
Viktor Glenstrup Smith ('13)
Randers Freja16.90
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad1.26
  
 PB
 
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
 XO
1.29
  Xr
     
2Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.23
  
 
 
1.23
  O
1.26
XXr
      
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1.17
  
 
 
0.93
  O
0.96
  O
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
XXX
      
3
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001.17
  
 PB
 
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
XXX
  
5
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK770.99
  
 
 
0.90
  O
0.93
 XO
0.96
  O
0.99
 XO
1.02
XXX
   
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 1900 NH
  
 
 
0.99
  r
       
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik4.08
  
 
 
4.084.084.04     
2Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.04
  
 
 
3.653.694.04     
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja3.91
  
 PB
 
3.893.91 PB3.90     
4
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19003.78
  
 PB
 
3.623.78 PB3.66     
5
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.58
  
 PB
 
3.58 PB3.473.39     
6Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad3.38
  
 =PB
 
3.353.373.38 =PB     
7
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK773.36
  
 PB
 
3.36 PB3.233.23     
8
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.123.08     
9
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19003.29
  
 PB
 
3.29 PB3.053.27     
10Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja3.06
  
 
 
3.063.063.04     
11
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad3.01
  
 PB
 
2.98 PB3.01 PB2.96     
12
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK772.91
  
 PB
 
2.91 PB2.592.05     
13
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja2.71
  
 
 
2.382.502.71     
14
Viktor Glenstrup Smith
Viktor Glenstrup Smith ('13)
Randers Freja2.30
  
 PB
 
2.30 PB2.22  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad6.95
  
 PB
 
6.87 PB6.95 PB6.76     
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19006.43
  
 PB
 
5.876.43 PB6.25     
3
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK776.33
  
 PB
 
6.28 PB6.33 PB6.00     
4
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja5.73
  
 SB
 
5.56 SB5.70 SB5.73 SB     
5
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK775.44
  
 PB
 
4.66 SB5.44 PB5.35     
6
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19005.15
  
 PB
 
5.00 PB4.585.15 PB     
7
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK775.12
  
 PB
 
4.114.52 PB5.12 PB     
8
Viktor Glenstrup Smith
Viktor Glenstrup Smith ('13)
Randers Freja4.47
  
 PB
 
  X4.47 PB4.30     
9
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.88
  
 
 
3.403.673.88     
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190012.87
  
 
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja13.05
  
 
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK7714.22
  
 
4
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190015.68
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771.11
  
 PB
 
0.93
  O
0.96
  O
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
XXX
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771.11
  
 
 
0.96
  O
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  Xr
 
3Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19001.11
  
 
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96
  O
0.99
  O
1.02
 XO
1.05
  O
1.08
 XO
1.11
XXO
1.14
XXX
       
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 1900 NH
  
 
 
0.90
  r
       
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK77 NH
  
 
 
0.90
  r
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.11
  
 PB
 
4.11 PB4.083.99     
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.70
  
 PB
 
3.70 PB3.543.69     
3
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK773.48
  
 PB
 
3.48 PB3.293.48 =PB     
4Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19003.46
  
 PB
 
3.243.33 PB3.46 PB     
5
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.40
  
 PB
 
3.36 PB3.40 PB3.30     
6
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.36
  
 PB
 
3.233.223.36 PB     
7Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad2.92
  
 PB
 
2.81 PB2.92 PB2.90     
8
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19002.67
  
 
 
2.592.672.54     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.45
  
 PB
 
5.32 PB5.45 PB5.34     
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.90
  
 
 
4.904.904.10     
3Iris Beedholm-EbsenIris Beedholm-Ebsen ('12)Aarhus Fremad4.88
  
 PB
 
4.41 PB4.234.88 PB     
4
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK774.61
  
 
 
4.454.614.14     
5
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja4.35
  
 
 
3.993.974.35     
6
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19004.03
  
 PB
 
3.92 PB3.92 =PB4.03 PB     
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja11.34
  
 PB
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja11.49
  
 PB
3
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja12.84
  
 PB
Finale B
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik10.60
  
 PB
2
Daniel Boe
Daniel Boe ('14)
Randers Freja10.63
  
 PB
3
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 190010.72
  
 PB
4
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU11.63
  
 PB
Finale C
1
Nicoline Ringgaard Sørensen
Nicoline Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM10.54
  
  K
2
Frederikke Ringgaard Sørensen
Frederikke Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM10.56
  
  K
3
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7710.98
  
  K
4
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja11.81
  
  K
5
Victoria Maria Buzgau
Victoria Maria Buzgau ('15)
Randers Freja / ROU11.98
  
  K
6
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK7712.39
  
  K
7
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja12.45
  
  K
8
Sofia Øgendahl
Sofia Øgendahl ('15)
Randers Freja14.87
  
  K
D9 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nicoline Ringgaard Sørensen
Nicoline Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM1:23.91
  
  K
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19001:24.10
  
 PB
3
Thor Nørgaard Lemvig
Thor Nørgaard Lemvig ('14)
Randers Freja1:27.69
  
 PB
4
Frederikke Ringgaard Sørensen
Frederikke Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM1:28.08
  
  K
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK771:29.92
  
  K
6
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja1:34.63
  
 
7
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK771:36.44
  
  K
8
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja1:41.01
  
 
9
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja1:58.43
  
  K
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik3.15
  
 PB
 
2.87 PB3.07 PB3.15 PB     
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.96
  
 PB
 
2.752.96 PB2.66     
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.91
  
 
 
2.862.812.91     
4
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19002.90
  
 PB
 
2.84 PB2.792.90 PB     
5
Thor Nørgaard Lemvig
Thor Nørgaard Lemvig ('14)
Randers Freja2.84
  
 PB
 
2.81 PB2.702.84 PB     
6
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU2.50
  
 PB
 
2.47 PB2.50 PB2.42     
7
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.10
  
 
 
2.082.052.10     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Boe
Daniel Boe ('14)
Randers Freja4.77
  
 PB
 
4.52 PB4.76 PB4.77 PB     
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.64
  
 PB
 
3.83 PB4.50 PB4.64 PB     
3
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja4.42
  
 
 
4.424.264.07     
4
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja4.07
  
 SB
 
4.07 SB3.534.07 =SB     
5
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19004.07
  
 PB
 
4.07 PB3.974.06     
6
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.95
  
 
 
3.303.953.83     
7
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja3.90
  
 PB
 
2.993.38 PB3.90 PB     
8
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU3.85
  
 PB
 
3.67 PB3.193.85 PB     
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1
Frederikke Ringgaard Sørensen
Frederikke Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM3.00
  
 PB
 
2.69 PB3.00 PB2.80     
2
Nicoline Ringgaard Sørensen
Nicoline Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM2.86
  
 PB
 
2.44 PB2.86 PB2.79     
3
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.70
  
 PB
 
2.70 PB2.662.70 =PB     
4
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK772.23
  
 PB
 
2.23 PB2.23 =PB1.88     
5
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja2.20
  
 PB
 
2.17 PB2.082.20 PB     
6
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja2.16
  
 PB
 
1.92 =PB1.93 PB2.16 PB     
7
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK771.98
  
 PB
 
1.98 PB1.901.78     
8
Sofia Øgendahl
Sofia Øgendahl ('15)
Randers Freja1.78
  
 PB
 
1.65 PB1.461.78 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK773.66
  
 PB
 
  X3.38 PB3.66 PB     
2
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK773.59
  
 PB
 
3.59 PB  X3.20     
3
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja2.37
  
 PB
 
2.37 PB2.272.13     
4
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK772.18
  
 PB
 
2.18 PB2.001.87     
D7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Esther Nysted Byrialsen
Esther Nysted Byrialsen ('16)
Aarhus Fremad12.22
  
  K
2
Elisa Makiza
Elisa Makiza ('16)
Aarhus 190012.40
  
  K
3
Ioana Tanasa
Ioana Tanasa ('16)
Randers Freja / ROU12.49
  
  K
4
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja12.50
  
  K
5
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad12.60
  
  K
Finale B
1
Karla Skogly
Karla Skogly ('16)
Randers Freja11.76
  
  K
2
Philip Sand Storvang
Philip Sand Storvang ('17)
Randers Freja12.35
  
 PB
3
Magnus Glenstrup Smith
Magnus Glenstrup Smith ('16)
Randers Freja12.59
  
 PB
4
Alina Nikontovic
Alina Nikontovic ('16)
Randers Freja13.68
  
  K
5
Ruth Storvang
Ruth Storvang ('17)
Randers Freja14.98
  
  K
D7 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Esther Nysted Byrialsen
Esther Nysted Byrialsen ('16)
Aarhus Fremad1:41.26
  
  K
2
Karla Skogly
Karla Skogly ('16)
Randers Freja1:45.50
  
  K
3
Philip Sand Storvang
Philip Sand Storvang ('17)
Randers Freja1:46.34
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magnus Glenstrup Smith
Magnus Glenstrup Smith ('16)
Randers Freja2.30
  
 PB
 
2.29 PB2.252.30 PB     
2
Alex Tornbjerg Poulsen
Alex Tornbjerg Poulsen ('17)
Randers Freja1.40
  
 PB
 
  X1.40 PB  X     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magnus Glenstrup Smith
Magnus Glenstrup Smith ('16)
Randers Freja3.18
  
 PB
 
2.77 PB3.18 PB2.70     
2
Alex Tornbjerg Poulsen
Alex Tornbjerg Poulsen ('17)
Randers Freja1.18
  
 PB
 
1.18 PB1.151.17     
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Esther Nysted Byrialsen
Esther Nysted Byrialsen ('16)
Aarhus Fremad2.41
  
 PB
 
2.20 PB2.35 PB2.41 PB     
2
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja2.13
  
 PB
 
2.08 PB1.982.13 PB     
3
Elisa Makiza
Elisa Makiza ('16)
Aarhus 19002.04
  
 PB
 
0.94 PB1.86 PB2.04 PB     
4
Ioana Tanasa
Ioana Tanasa ('16)
Randers Freja / ROU1.99
  
 PB
 
1.99 PB1.88  X     
5
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad1.90
  
 PB
 
1.90 PB  X1.87     
6
Alina Nikontovic
Alina Nikontovic ('16)
Randers Freja1.87
  
 PB
 
1.59 PB1.87 PB1.67     
7
Ruth Storvang
Ruth Storvang ('17)
Randers Freja1.44
  
 PB
 
1.07 PB1.26 PB1.44 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ioana Tanasa
Ioana Tanasa ('16)
Randers Freja / ROU2.83
  
 PB
 
2.70 PB2.79 PB2.83 PB     
2
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad2.82
  
 PB
 
2.23 PB2.75 PB2.82 PB     
3
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja2.79
  
 PB
 
2.092.502.79 PB     
4
Alina Nikontovic
Alina Nikontovic ('16)
Randers Freja2.02
  
 PB
 
2.02 PB1.441.69     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb