M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 51.12 | SB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Austin Depuydt Austin Depuydt | USA | 1:54.06 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Walker Miller Walker Miller ('99) | 99 | USA | 3:58.40 | PB | ||||||||||
9 | Max Rahm Max Rahm ('97) | 97 | GER | 4:26.97 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
3 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 17.23 | SB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jaivon Harrison Jaivon Harrison ('01) | 01 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Casey Carlson Casey Carlson ('03) | 03 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Etaijen Easter Etaijen Easter ('01) | 01 | USA | 13.78 | +0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Austin Wallace Austin Wallace | 00 | USA | 13.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
4 | Austin Wallace Austin Wallace | 00 | USA | 40.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 31.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Austin Wallace Austin Wallace | 00 | USA | 50.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katja Bäuerle Katja Bäuerle ('02) | 02 | GER | 2:13.62 | |||||||||||
Carolin Bothe Carolin Bothe ('97) | 97 | GER | DNF | ||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
3 | Victoria LendalVictoria Lendal ('02) | 02 | DEN | 5.16 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Veronica Walinski Veronica Walinski ('01) | 01 | USA | 13.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mikayla Wise Mikayla Wise | 00 | USA | 12.52 | SB | ||||||||||
|