Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Spydkast før standerhejsning 16.4.2023
Lyngby Atletik Stadion

D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 39.78
  
 PB
 
36.05 PB33.6536.61 PB39.78 PB37.1638.80  
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 23.83
  
 PB
 
23.83 PB21.4221.4521.1922.4322.47  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 35.96
  
 PB
 
32.75 PB33.15 PB33.53 PB35.96 PB33.3634.70  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 33.44
  
 SB
 
33.44 SB  –27.4131.4129.87  –  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 20.91
  
 SB
 
20.49 SB20.91 SB17.2418.1018.7318.13  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 42.20
  
 SB
 
39.07 SB40.11 SB38.9641.23 SB42.20 SB39.40  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten