Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: Glostrup Games 29.4.2023
Glostrup Stadion

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.38
  
 PB
2Bo SchmidtBo Schmidt ('92)Frederiksberg IF11.83
  
 PB
3Christian BoysenChristian Boysen ('91)PI – KBH12.57
  
 PB
4Rune Egedal WestergaardRune Egedal Westergaard ('79)Roar Atletik12.75
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE48.58
  
 SB
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 51.24
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 42.70
  
 PB
 
37.5936.3938.8837.1042.70 PB41.61  
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 28.23
  
 PB
 
27.09 PB25.8326.7327.67 PB27.3928.23 PB  
K 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK15.07
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:01.53
  
 SB
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK1:09.78
  
 SB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 34.04
  
 
 
  X30.4027.4234.0431.3933.04  
D17 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta11.43
  
 PB
2Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 11.92
  
 SB
3
Anyaba Kouakou
Anyaba Kouakou ('07)
/ SWE12.78
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.84
  
 PB
D17 400 m    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK54.46
  
 PB
2Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk1:01.40
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik4:44.79
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.68
  
 PB
 
1.55
 XO
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
 XO
1.70
XXX
   
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta6.33
+1.1
  
 PB
 
6.18
 2.2
6.03 PB
 2.0
6.33 PB
 1.1
5.98
 2.0
6.13
 1.4
6.19
 1.4
  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.99
+1.1
  
 SB
 
5.56 SB
 1.0
5.49
 1.5
5.79 SB
 0.9
5.79 =SB
 1.4
5.99 SB
 1.1
5.77
 1.6
  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta45.34
  
 PB
 
38.37 PB45.34 PB44.7043.8443.5444.19  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC42.22
  
 PB
 
38.13 PB42.22 PB35.8235.40  X  X  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC39.17
  
 PB
 
  X36.74 PB  X  X39.17 PB  X  
P17 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.66
  
 PB
2Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC13.68
  
 PB
3
Selma Ford
Selma Ford ('07)
/ SWE14.06
  
 PB
4
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
/ SWE14.17
  
 PB
5Katrine EspenheinKatrine Espenhein ('06)HVRunners15.56
  
 PB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Katrine EspenheinKatrine Espenhein ('06)HVRunners1:28.24
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.60
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXO
    
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.75 w
+2.9
  
 
 
4.75
 2.9
4.61 =SB
 -0.1
  X
 0.0
4.05
 -0.6
4.08
 1.0
4.61 =SB
 1.0
  
2
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
/ SWE4.08
+0.3
  
 SB
 
  X
 0.0
4.08 SB
 0.3
3.84
 1.1
3.89
 1.4
3.96
 1.2
3.68
 0.0
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.20
  
 SB
 
11.58 SB12.20 SB11.83  X11.6111.44  
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.14
  
 SB
 
10.14 SB10.109.459.989.149.95  
3
Alice Nilsson
Alice Nilsson ('07)
/ SWE9.36
  
 PB
 
9.16 SB8.65  X8.72  X9.36 PB  
4Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik7.69
  
 SB
 
  X  X7.54 SB5.947.427.69 SB  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik35.06
  
 PB
 
35.06 PB28.8834.2833.3930.0832.00  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta29.29
  
 PB
 
29.29 PB26.6922.30  X22.29  X  
D15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.54
  
 
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.55
  
 PB
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.72
  
 PB
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC11.99
  
 PB
5Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta12.00
  
 
6Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK12.70
  
 
7Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 13.31
  
 PB
8Noah LoiselNoah Loisel ('09)Sparta13.58
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.50
  
 PB
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.81
  
 PB
3Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta11.96
  
 PB
4Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK12.65
  
 PB
5Sammy Ahmed HassanSammy Ahmed Hassan ('09)Glostrup IC13.22
  
 PB
6Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta13.67
  
 PB
7Clemente LopezClemente Lopez ('09)Glostrup IC15.33
  
 PB
8Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC15.73
  
 PB
Indledende 2
Vind: +3.6
Vind: +3.6
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC11.78 w
  
 
3Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 12.78 w
  
 
4Noah LoiselNoah Loisel ('09)Sparta13.21 w
  
 
5Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners13.75 w
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK42.01
  
 
2Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 44.18
  
 
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:17.87
  
 SB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk4:20.29
  
 PB
3Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners4:52.40
  
 SB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
  
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.55
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.61
XXX
   
3Clemente LopezClemente Lopez ('09)Glostrup IC1.25
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.17
-0.5
  
 SB
 
6.07 SB
 0.0
5.92
 1.2
5.87
 1.4
6.02
 2.5
6.17 SB
 -0.5
6.09
 0.5
  
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.87
+1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
5.61 PB
 1.4
5.57
 0.7
5.85 PB
 0.4
5.87 PB
 1.4
  X
 0.0
  
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.68
+0.8
  
 PB
 
5.68 PB
 0.8
5.30
 0.7
  –
 0.0
5.15
 2.2
5.43
 0.5
5.47
 2.8
  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta5.34
+0.4
  
 PB
 
5.34 PB
 0.4
4.12
 1.9
5.21
 1.6
5.11
 1.7
5.25
 3.4
5.29
 1.4
  
5Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta5.14
+1.3
  
 PB
 
4.64 PB
 0.8
5.13 PB
 0.0
  –
 0.0
4.79
 0.7
5.11
 0.9
5.14 PB
 1.3
  
6Sammy Ahmed HassanSammy Ahmed Hassan ('09)Glostrup IC4.37
+1.4
  
 PB
 
3.90 PB
 1.0
4.37 PB
 1.4
4.22
 1.7
4.07
 0.9
3.03
 0.4
4.33
 1.0
  
7Noah LoiselNoah Loisel ('09)Sparta3.91
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
3.60 PB
 0.0
3.91 PB
 0.8
     
8Clemente LopezClemente Lopez ('09)Glostrup IC3.69
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.69 PB
 0.0
  X
 0.0
     
9Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC3.36
0.0
  
 PB
 
3.17
 3.2
3.36 PB
 0.0
  X
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta12.18
  
 PB
 
  X  X9.68 SB11.22 PB10.7412.18 PB  
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.67
  
 PB
 
11.54 PB10.8311.67 PB11.55  X11.53  
3Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta8.48
  
 PB
 
  X8.21 PB8.088.48 PB7.868.34  
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta8.21
  
 PB
 
8.21 PB8.058.16  X7.927.89  
5Clemente LopezClemente Lopez ('09)Glostrup IC7.53
  
 PB
 
6.92 PB6.97 PB7.32 PB6.487.40 PB7.53 PB  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta23.16
  
 PB
 
22.87 SB23.11 PB21.7723.16 PB  –   
2Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 21.98
  
 PB
 
20.24 PB21.23 PB17.1321.98 PB20.84  X  
P15 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta11.94
  
DUR-14 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.20
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.35
  
 SB
4Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta14.21
  
 PB
5Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK15.11
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta39.81
  
DUR-14 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta2:45.02
  
 PB
2Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta3:17.62
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta1.35
  
 PB
 
1.35
  O
       
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC1.30
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.94
+0.1
  
 PB
 
4.84 PB
 1.5
4.73
 1.3
4.75
 1.4
4.94 PB
 0.1
4.78
 0.0
4.83
 1.4
  
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.59
+0.8
  
 SB
 
4.59 SB
 0.8
4.30
 1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
2.81
 0.0
  –
 0.0
  
3Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta4.19
0.0
  
 PB
 
4.19 PB
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
3.51
 0.0
  –
 0.0
3.81
 0.8
  
4Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta3.77
+0.9
  
 PB
 
3.77 PB
 0.9
3.76
 1.4
  X
 0.0
3.51
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC11.57
  
 =PB
 
11.57 =PB11.3110.7311.31  X11.26  
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.22
  
 PB
 
10.20 PB9.4610.22 PB  X9.4610.16  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.03
  
 SB
 
8.03 SB  X7.61  X  X6.86  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 46.00
  
DUR-15 PB
 
46.00 PB43.0743.8443.7042.0039.06  
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK28.62
  
 SB
 
22.44 SB24.18 SB22.7025.14 SB26.78 SB28.62 SB  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC22.32
  
 SB
 
18.39 SB  X  X  X  X22.32 SB  
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.29
  
 PB
 
  X  X6.31 PB11.31 PB8.1812.29 PB  
D13 80 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Anton Ford
Anton Ford ('10)
/ SWE11.03
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.09
  
 
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta11.43
  
 
4William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC11.88
  
 
5Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF12.70
  
 
6Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK12.79
  
 
7Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK12.86
  
 
8Malik AndreasenMalik Andreasen ('11)Herlev Atletik14.49
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.01
  
 PB
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta11.27
  
 PB
3Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK12.57
  
 PB
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK12.62
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Anton Ford
Anton Ford ('10)
/ SWE11.04
  
 PB
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC11.84
  
 PB
3Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF12.32
  
 PB
4Malik AndreasenMalik Andreasen ('11)Herlev Atletik14.18
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Anton Ford
Anton Ford ('10)
/ SWE29.17
  
 PB
2
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
/ SWE32.07
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Magnus StendellMagnus Stendell ('10)HVRunners31.61
  
 PB
2Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK33.78
  
 SB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:13.99
  
 SB
2Malthe PlambechMalthe Plambech ('10)HVRunners3:38.65
  
 PB
3Max Raymond NielsenMax Raymond Nielsen ('11)KIF3:41.78
  
 PB
4Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK4:02.75
  
 SB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
/ SWE1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXX
 
2Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
3Max Raymond NielsenMax Raymond Nielsen ('11)KIF1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
4Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
5Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk1.15
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
XXX
      
6Malik AndreasenMalik Andreasen ('11)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta4.48
0.0
  
 =PB
 
  X
 0.0
4.48 =PB
 0.0
4.44
 0.0
4.32
 -1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2
Anton Ford
Anton Ford ('10)
/ SWE4.22
-1.6
  
 SB
 
4.22 SB
 -1.6
4.22 =SB
 0.2
4.04
 -0.4
3.72
 -1.3
4.14
 -2.0
4.09
 0.0
  
3Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.89
-1.4
  
 PB
 
3.84 PB
 0.0
3.86 PB
 0.5
3.89 PB
 -1.4
3.41
 -1.9
3.78
 -1.4
3.68
 0.6
  
4Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF3.63
-1.3
  
 SB
 
3.59 SB
 -1.4
3.32
 -0.7
3.54
 1.2
  X
 0.0
3.63 SB
 -1.3
3.60
 0.0
  
5Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK3.60
+1.7
  
 SB
 
3.57 SB
 0.5
3.60 SB
 1.7
3.53
 -2.1
3.31
 1.7
3.34
 0.0
3.47
 -1.7
  
6Malik AndreasenMalik Andreasen ('11)Herlev Atletik2.98
0.0
  
 PB
 
2.97 PB
 -0.1
2.00
 0.0
2.98 PB
 0.0
2.71
 -2.8
2.69
 -2.8
2.85
 -0.4
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC10.56
  
 PB
 
9.94 PB10.56 PB10.039.369.099.30  
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK6.44
  
 PB
 
5.48 PB5.91 PB6.43 PB6.336.44 PB6.30  
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC47.12
  
 PB
 
43.86 PB46.17 PB46.60 PB46.0847.12 PB45.60  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC42.63
  
 PB
 
39.40 PB36.4142.63 PB35.8835.39   
3Magnus StendellMagnus Stendell ('10)HVRunners41.75
  
 PB
 
  X40.41 PB39.8637.5139.6041.75 PB  
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK33.77
  
 PB
 
25.79 PB29.40 PB32.14 PB32.62 PB29.1633.77 PB  
P13 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
/ SWE10.93
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.01
  
 =PB
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.24
  
 
4Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)Roar Atletik11.38
  
 
6Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.51
  
 
7Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta11.70
  
 
8
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
/ SWE11.91
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)Roar Atletik10.77
  
 SB
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta11.35
  
 PB
3Elin Héðinsdóttir BuchardtElin Héðinsdóttir Buchardt ('10)KIF12.29
  
 PB
4Victoria BergerVictoria Berger ('10)HGATM 12.36
  
 PB
5Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik12.48
  
 PB
6Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF12.77
  
 SB
7Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta13.35
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.10
  
 SB
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.16
  
 PB
3
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
/ SWE11.68
  
 PB
4Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik11.98
  
 PB
5Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF12.25
  
 PB
6Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)Køge Atletik12.27
  
 PB
7Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia12.63
  
 PB
8Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta12.94
  
 PB
Indledende 3
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
/ SWE10.99
  
 PB
2Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik11.36
  
 PB
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.40
  
 PB
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta11.81
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF12.94
  
 PB
6Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik13.75
  
 PB
7Clara ErikssonClara Eriksson ('10)HVRunners13.92
  
 PB
P13 200 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta28.66
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta28.70
  
 PB
3
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
/ SWE29.02
  
 PB
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta30.11
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik31.45
  
 PB
2
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
/ SWE32.32
  
 PB
3Clara ErikssonClara Eriksson ('10)HVRunners36.68
  
 PB
4Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik37.84
  
 PB
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
/ SWE31.69
  
 PB
2
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
/ SWE32.51
  
 PB
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF32.59
  
 PB
4
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
/ SWE32.62
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk3:25.00
  
 PB
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3:58.40
  
 PB
3Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik4:19.04
  
 PB
4Clara ErikssonClara Eriksson ('10)HVRunners4:25.95
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
  
2Frida HorsfeldtFrida Horsfeldt ('10)KIF1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
  O
1.40
XXX
  
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXO
1.40
XXX
   
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
4Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
6
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
/ SWE1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
7Selvi ChristoffersenSelvi Christoffersen ('11)Glostrup IC1.15
  
 PB
 
1.10
XXO
1.15
 XO
1.20
XXX
     
8Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta1.00
  
 PB
 
1.00
 XO
1.10
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta4.73
+0.7
  
 PB
 
4.58 PB
 1.1
4.09
 0.0
  –
 0.0
4.49
 0.2
4.47
 1.4
4.73 PB
 0.7
  
2Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)Roar Atletik4.72
+1.4
  
 SB
 
4.47 SB
 0.9
4.63 SB
 1.5
4.57
 0.5
4.57
 1.7
4.72 SB
 1.4
4.36
 0.0
  
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.72
0.0
  
 SB
 
4.43 SB
 0.0
4.51 SB
 0.0
4.72 SB
 0.0
4.60
 1.2
4.49
 1.1
4.62
 0.3
  
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.57
+1.4
  
 SB
 
4.36 SB
 0.0
4.45 SB
 0.0
  –
 0.0
4.43
 1.0
4.47 SB
 1.5
4.57 SB
 1.4
  
5Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik4.47
+0.2
  
 PB
 
4.30 PB
 0.0
4.21
 0.0
4.28
 0.0
4.16
 0.0
4.16
 0.0
4.47 PB
 0.2
  
6
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
/ SWE4.25
+1.3
  
 PB
 
4.25 PB
 1.3
4.23
 0.5
0.41
 6.3
4.20
 0.0
3.97
 0.0
4.13
 1.1
  
7Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.15
+0.6
  
 PB
 
4.15 PB
 0.6
3.85
 0.0
3.96
 0.0
     
8
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
/ SWE4.07
+0.9
  
 PB
 
  –
 0.0
3.92 SB
 0.0
4.07 PB
 0.9
     
9
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
/ SWE4.03
+0.7
  
 PB
 
4.03 PB
 0.7
3.89
 0.0
3.88
 0.7
     
10Victoria BergerVictoria Berger ('10)HGATM 4.02
+1.4
  
 PB
 
3.96 PB
 1.2
3.69
 0.3
4.02 PB
 1.4
     
11Elin Héðinsdóttir BuchardtElin Héðinsdóttir Buchardt ('10)KIF3.92
+0.9
  
 PB
 
3.85 PB
 0.0
  –
 0.0
3.92 PB
 0.9
     
12Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)Køge Atletik3.84
+0.8
  
 PB
 
3.82 PB
 0.1
3.81
 0.6
3.84 PB
 0.8
     
13Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik3.80
+0.8
  
 PB
 
3.80 PB
 0.8
3.72
 0.5
3.65
 0.0
     
14Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.75
0.0
  
 SB
 
3.75 SB
 0.0
3.65
 0.7
3.75 =SB
 0.7
     
15
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
/ SWE3.75
+0.1
  
 PB
 
3.75 PB
 0.1
3.71
 1.4
3.65
 0.7
     
16Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik3.73
+0.6
  
 PB
 
3.69
 2.6
3.73 PB
 0.6
3.58
 0.0
     
17Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.67
+1.2
  
 SB
 
3.67 SB
 1.2
3.38
 0.0
3.59
 0.0
     
18Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3.55
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.51
 0.0
3.47
 1.0
     
19Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta3.40
+1.4
  
 PB
 
3.35 PB
 0.4
3.30
 1.0
3.40 PB
 1.4
     
20Selvi ChristoffersenSelvi Christoffersen ('11)Glostrup IC3.30
+1.4
  
 PB
 
3.30 PB
 1.4
3.21
 0.5
  –
 0.0
     
21Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik3.20
0.0
  
 PB
 
2.90 PB
 0.5
2.96 PB
 0.0
3.20 PB
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.12
  
 PB
 
11.92 SB11.8911.75  X11.1012.12 PB  
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta9.90
  
 PB
 
8.11  X  X9.599.309.90  
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta9.57
  
 PB
 
8.48 PB8.53 PB  X9.12 PB8.929.57 PB  
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia9.36
  
 PB
 
8.32 PB9.21 PB9.36 PB9.157.998.18  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.69
  
 PB
 
8.16 PB7.988.69 PB8.518.627.97  
6
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
/ SWE8.29
  
 PB
 
8.07 PB7.657.73  X7.318.29 PB  
7Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF7.79
  
 PB
 
7.73 PB7.79 PB6.78     
8
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
/ SWE7.75
  
 PB
 
7.75 PB7.75 =PB  X     
9Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF6.87
  
 PB
 
6.29 PB6.87 PB5.77     
10
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
/ SWE6.36
  
 PB
 
6.36 PB5.395.72     
11Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta4.55
  
 PB
 
4.52 PB4.324.55 PB     
12Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik4.52
  
 PB
 
4.04 PB4.52 PB4.36     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF31.56
  
 PB
 
31.00 PB  X31.56 PB31.3326.5127.07  
2
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
/ SWE31.06
  
 PB
 
27.08 PB31.06 PB27.1628.0729.3529.51  
3
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
/ SWE23.69
  
 PB
 
21.00 PB23.69 PB19.5521.3721.0820.33  
4Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik15.36
  
 PB
 
15.08 SB3.9715.019.7114.9615.36 PB  
D11 60 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC8.86 w
  
 
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.97 w
  
 
3Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.97 w
  
 
4Valdemar Crone PetersenValdemar Crone Petersen ('12)Fredensborg AK9.10 w
  
 
5David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik9.83 w
  
 
6Daniel Spang OlsenDaniel Spang Olsen ('12)Køge Atletik9.93 w
  
 
7Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik9.98 w
  
 
8
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.04 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.91
  
 PB
2David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik9.92
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.15
  
 PB
4
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('13)
HVRunners10.54
  
 PB
5
Noah Ortega Madsen
Noah Ortega Madsen ('13)
Sparta10.59
  
 PB
6
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta10.66
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Valdemar Crone PetersenValdemar Crone Petersen ('12)Fredensborg AK9.16
  
 PB
2Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik10.11
  
 SB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.41
  
 PB
4
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC10.43
  
 PB
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.47
  
 PB
6Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF10.50
  
 PB
Indledende 3
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta9.92 w
  
 
3
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF10.16 w
  
 
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC10.84 w
  
 
5
Theodor Hohan Stær
Theodor Hohan Stær ('13)
Sparta11.21 w
  
 
6
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik11.80 w
  
 
Indledende 4
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.01
  
 PB
2Daniel Spang OlsenDaniel Spang Olsen ('12)Køge Atletik9.99
  
 PB
3Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik10.42
  
 SB
4Shaun MandalShaun Mandal ('12)HVRunners10.57
  
 PB
5
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik11.15
  
 PB
6
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik11.61
  
 PB
D11 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC30.65
  
 PB
2Valdemar Crone PetersenValdemar Crone Petersen ('12)Fredensborg AK31.22
  
 PB
3Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta31.34
  
 PB
4David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik35.89
  
 PB
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC36.54
  
 SB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta33.73
  
 PB
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik35.60
  
 SB
3
Noah Ortega Madsen
Noah Ortega Madsen ('13)
Sparta37.23
  
 PB
4
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('13)
HVRunners37.94
  
 PB
5
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik55.56
  
 PB
Finale C
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta34.96
  
 PB
2Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta35.03
  
 PB
3
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF36.08
  
 PB
4Shaun MandalShaun Mandal ('12)HVRunners36.23
  
 PB
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF36.96
  
 PB
Finale D
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF35.76
  
 PB
2Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik36.30
  
 PB
3
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta36.43
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC3:30.42
  
 PB
2Valdemar Crone PetersenValdemar Crone Petersen ('12)Fredensborg AK3:31.66
  
 PB
3Shaun MandalShaun Mandal ('12)HVRunners3:39.63
  
 PB
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3:54.97
  
 PB
5
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3:59.61
  
 PB
6
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('13)
HVRunners4:09.29
  
 PB
7Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik4:14.13
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.30
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.33
XXX
  
2
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1.15
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
 
3Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.00
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
4
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik1.00
  
 PB
 
0.11
XXX
0.90
XXO
0.95
  O
1.00
 XO
    
5Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
XXO
0.95
  O
1.00
XXX
    
6
Theodor Hohan Stær
Theodor Hohan Stær ('13)
Sparta0.90
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
     
Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik NH
  
 
 
1.00
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.43
+0.1
  
 SB
 
4.39 SB
 0.0
4.26
 -1.0
4.32
 -1.0
3.70
 0.0
  X
 0.0
4.43 SB
 0.1
  
2Valdemar Crone PetersenValdemar Crone Petersen ('12)Fredensborg AK4.26
+0.4
  
 PB
 
3.91 SB
 1.7
  X
 0.0
4.07 SB
 -0.2
3.82
 0.4
4.26 PB
 0.4
4.15
 0.0
  
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.96
-0.6
  
 SB
 
3.94 SB
 0.0
3.96 SB
 -0.6
3.89
 -0.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
4David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik3.76
-0.6
  
 PB
 
3.46 PB
 -0.2
  X
 0.0
3.56 PB
 -0.4
3.71 PB
 -0.2
3.56
 -0.4
3.76 PB
 -0.6
  
5
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.72
-0.2
  
 PB
 
3.72 PB
 -0.2
3.53
 1.2
3.34
 0.4
3.28
 -0.4
3.08
 -0.1
3.47
 1.4
  
6
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta3.65
0.0
  
 PB
 
3.27 PB
 -1.2
3.49 PB
 0.5
3.21
 -0.5
3.30
 0.2
3.65 PB
 0.0
3.30
 -0.1
  
7Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3.43
+0.1
  
 PB
 
3.43 PB
 0.1
3.35
 0.0
3.37
 0.0
     
8
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF3.36
-0.2
  
 PB
 
3.23 PB
 -1.7
3.36 PB
 -0.2
3.34
 -0.3
     
9
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.34
-0.3
  
 PB
 
3.34 PB
 -0.3
3.05
 -0.8
      
10Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik3.29
-0.7
  
 SB
 
3.29 SB
 -0.7
3.29 =SB
 0.0
3.22
 0.0
     
11Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.24
-0.3
  
 SB
 
3.24 SB
 -0.3
3.23
 0.0
2.98
 0.0
     
12
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik3.24
-0.1
  
 PB
 
2.91
 -0.4
3.24
 -0.1
3.12
 -0.3
     
13
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC3.20
-0.2
  
 PB
 
3.18 PB
 -0.6
3.11
 -0.8
3.20 PB
 -0.2
     
14
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.20
-1.3
  
 PB
 
3.18 PB
 -0.1
3.09
 -0.3
3.20 PB
 -1.3
     
15
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.19
-0.9
  
 PB
 
3.11 PB
 -0.2
2.96
 -1.3
3.19 PB
 -0.9
     
16
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.18
-0.2
  
 SB
 
3.18 SB
 -0.2
3.09
 0.1
3.13
 0.0
     
17
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.12
-0.3
  
 PB
 
2.84 PB
 -0.4
3.12 PB
 -0.3
2.90
 -0.6
     
18Daniel Spang OlsenDaniel Spang Olsen ('12)Køge Atletik3.11
-0.4
  
 PB
 
  X
 0.0
3.11 PB
 -0.4
2.61
 -0.2
     
19
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.91
-0.7
  
 SB
 
2.87 SB
 -0.8
2.91 SB
 -0.7
2.84
 -0.9
     
20
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik2.85
-1.2
  
 PB
 
2.85 PB
 -1.2
2.73
 -0.3
2.74
 0.2
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik7.56
  
 PB
 
  X7.00 PB  X7.56 PB  X6.90  
2David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik6.72
  
 PB
 
6.39 PB6.41 PB6.72 PB5.864.736.30  
3Valdemar Crone PetersenValdemar Crone Petersen ('12)Fredensborg AK6.28
  
 PB
 
6.28 PB5.675.716.035.31  X  
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik6.22
  
 PB
 
5.80 PB5.325.84 PB6.22 PB5.725.53  
5
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF6.01
  
 PB
 
5.375.255.705.466.015.85  
6
Lorenzo Lopez
Lorenzo Lopez ('13)
Glostrup IC5.93
  
 PB
 
5.93 PB5.605.405.845.885.92  
7
Theodor Hohan Stær
Theodor Hohan Stær ('13)
Sparta5.21
  
 PB
 
5.21 PB4.794.72     
8
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik4.68
  
 PB
 
4.58 PB4.68 PB  X     
9
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik4.55
  
 PB
 
4.504.55  X     
10
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta4.00
  
 PB
 
  X3.494.00     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Daniel Spang OlsenDaniel Spang Olsen ('12)Køge Atletik41.42
  
 PB
 
41.42 PB37.0825.72  X41.1039.94  
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik39.62
  
 PB
 
33.52 PB39.62 PB37.2835.3735.8536.08  
3Elliot FranksElliot Franks ('12)Herlev Atletik35.17
  
 SB
 
25.97 SB32.85 SB29.8227.2327.9335.17 SB  
4
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF34.27
  
 PB
 
25.85 PB25.3730.49 PB33.23 PB34.27 PB31.62  
5David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik33.54
  
 PB
 
30.80 PB33.54 PB29.6526.7732.7633.50  
6
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF30.79
  
 PB
 
30.79 PB28.1425.7922.8022.1323.27  
7
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC23.03
  
 PB
 
22.55 PB19.1221.8723.03 PB19.9322.37  
8
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik20.88
  
 PB
 
18.90 SB20.88 PB16.4518.0318.6515.67  
9
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik17.33
  
 SB
 
13.73 SB9.6017.33 SB14.9714.3914.16  
P11 60 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.08
  
 PB
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.39
  
 PB
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.40
  
 PB
5Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.67
  
 PB
6
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta9.77
  
 PB
7Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta9.78
  
 PB
8Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta9.97
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.81
  
 
2Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta9.81
  
 PB
3
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik9.91
  
 PB
4Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta10.44
  
 PB
5
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF10.64
  
 PB
6
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia10.73
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.16
  
 
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta9.77
  
 =PB
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.84
  
 PB
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.27
  
 PB
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.55
  
 PB
6
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF11.35
  
 PB
Indledende 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.40
  
 =PB
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.49
  
 
4Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta9.83
  
 
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.04
  
 PB
6
Maimari Fernando
Maimari Fernando ('13)
Roar Atletik12.32
  
 PB
P11 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta32.03
  
 PB
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE32.76
  
 PB
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta32.99
  
 PB
4Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta35.71
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK33.52
  
 PB
2
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik34.73
  
 SB
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta36.06
  
 SB
4
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF38.80
  
 PB
5
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF41.56
  
 PB
Finale C
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF35.76 w
  
 
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik36.24 w
  
 
4
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK44.46 w
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE3:45.60
  
 PB
2Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta4:25.58
  
 SB
3Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR4:29.77
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
   
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
   
3Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
   
4
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.28
+1.3
  
 PB
 
4.13 PB
 -2.4
3.98
 1.4
4.20 PB
 0.0
4.28 PB
 1.3
4.01
 1.5
  X
 0.0
  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.99
+1.2
  
 PB
 
3.73
 3.2
3.78 PB
 1.8
3.81 PB
 0.0
3.86 PB
 1.1
3.99 PB
 1.2
3.94
 0.2
  
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.73
0.0
  
 PB
 
3.73 PB
 0.0
3.63
 1.3
3.61
 0.3
3.63
 0.3
3.59
 2.3
3.69
 0.6
  
5
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.60
0.0
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
3.41 =PB
 1.4
3.43 PB
 1.0
0.33
 8.0
3.22
 2.0
3.60 PB
 0.0
  
6Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta3.55 w
+2.1
  
 
 
3.52 =PB
 1.7
3.54
 2.8
3.51
 0.4
3.38
 1.3
3.55
 2.1
3.51
 0.3
  
7
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.38
+1.5
  
 SB
 
  X
 0.0
3.38 SB
 1.5
3.12
 2.0
     
8Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta3.38
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.38 PB
 0.0
  X
 0.0
     
9Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE3.32
0.0
  
 SB
 
3.27
 2.3
3.29 SB
 1.0
3.32 SB
 0.0
     
10
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.31
+0.2
  
 PB
 
3.20
 1.7
3.22
 1.5
3.31
 0.2
     
11Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta3.30
+0.7
  
 PB
 
3.30 PB
 0.7
2.74
 1.3
3.19
 2.0
     
12
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF3.26
+0.8
  
 PB
 
3.26
 0.8
3.13
 0.0
2.96
 1.2
     
13Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF3.23
+0.7
  
 PB
 
3.03 PB
 0.0
2.96
 0.8
3.23 PB
 0.7
     
14Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta3.02
+1.1
  
 SB
 
3.00 SB
 0.7
3.02 SB
 1.1
2.97
 2.1
     
15Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR2.87 w
+3.2
  
 
 
2.87
 3.2
2.78 =PB
 1.2
2.77
 0.5
     
16
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.83
+0.3
  
 PB
 
2.83 PB
 0.3
2.47
 2.3
2.61
 1.1
     
17
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.68
0.0
  
 SB
 
2.68 SB
 0.0
2.36
 1.7
2.62
 1.4
     
18
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF2.61
+1.8
  
 PB
 
2.61
 1.8
  X
 0.0
2.58
 3.1
     
19
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK2.61
+1.2
  
 PB
 
2.61 PB
 1.2
  X
 0.0
2.52
 1.7
     
20
Maimari Fernando
Maimari Fernando ('13)
Roar Atletik2.35
+1.2
  
 PB
 
2.35 PB
 1.2
2.25
 1.4
2.15
 1.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.29
  
 PB
 
7.29 PB6.197.17  X7.16  X  
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia6.74
  
 PB
 
6.74 PB6.636.126.146.626.68  
3Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE6.46
  
 PB
 
  X6.25 PB6.195.986.39 PB6.46 PB  
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE6.37
  
 PB
 
5.01 SB5.57 PB5.68 PB5.635.216.37 PB  
5Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta6.27
  
 PB
 
  X6.27 PB5.624.646.026.03  
6
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia5.86
  
 PB
 
5.86 PB4.94  X5.014.64  X  
7Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR5.26
  
 PB
 
5.245.264.43     
8Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta5.18
  
 PB
 
5.184.514.96     
9
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta4.50
  
 PB
 
  X4.39 PB4.50 PB     
10
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta4.08
  
 PB
 
4.08  X  X     
11
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK3.95
  
 PB
 
3.46 PB3.95 PB3.14     
12
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF3.63
  
 PB
 
3.22 SB3.63 PB3.26     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia37.63
  
 PB
 
34.06 PB34.26 PB34.26 =PB34.66 PB37.63 PB32.29  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK34.08
  
 PB
 
32.96 PB33.86 PB31.2233.5034.08 PB33.65  
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE27.73
  
 PB
 
  X21.84 SB  X19.7026.12 PB27.73 PB  
4Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta25.80
  
 PB
 
24.72 PB25.80 PB20.0320.208.8521.72  
5Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE21.55
  
 PB
 
21.55 PB20.7721.2420.2013.6219.86  
6
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK20.99
  
 PB
 
20.77 PB20.94 PB20.99 PB20.5017.4920.03  
D9 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners7.30
  
 PB
2
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik7.53
  
 PB
3
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik7.68
  
 PB
4
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF7.76
  
 PB
4
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta7.76
  
 PB
6
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta7.77
  
 PB
7
Lucas Thygesen
Lucas Thygesen ('14)
Køge Atletik7.97
  
 PB
8
Sølvi Rud Nygaard
Sølvi Rud Nygaard ('14)
Køge Atletik8.51
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners7.27
  
 PB
2
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta7.87
  
 
3
Sølvi Rud Nygaard
Sølvi Rud Nygaard ('14)
Køge Atletik8.02
  
 PB
4
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta8.79
  
 PB
5
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta9.00
  
 PB
6
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta9.39
  
 PB
7
Matteo Grosso
Matteo Grosso ('16)
Sparta9.46
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik7.70
  
 
2
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL8.51
  
 PB
3
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta9.36
  
 PB
4
Vincent Juul Puggaard
Vincent Juul Puggaard ('17)
Amager AC9.46
  
 PB
5
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta10.28
  
 PB
6
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE11.44
  
 PB
Indledende 3
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik7.71
  
 
2
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta7.82
  
 
3
Lucas Thygesen
Lucas Thygesen ('14)
Køge Atletik8.00
  
 
4
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF8.00
  
 
5
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta8.40
  
 PB
6
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE8.66
  
 PB
7
Jacob Kramarz
Jacob Kramarz ('16)
KIF10.39
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners1:20.51
  
 
2
Lucas Thygesen
Lucas Thygesen ('14)
Køge Atletik1:26.06
  
 
3
Sølvi Rud Nygaard
Sølvi Rud Nygaard ('14)
Køge Atletik1:29.46
  
 
4
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik1:30.55
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik3.19
+0.7
  
 PB
 
3.19 PB
 0.7
2.92
 0.3
3.13
 0.0
2.67
 0.9
  X
 0.0
2.92
 -0.6
  
2
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta3.12
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.1
3.05
 0.0
3.00
 0.0
  X
 0.0
3.12 PB
 0.0
3.06
 0.9
  
3
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta3.01
-0.1
  
 PB
 
2.53 PB
 0.0
3.01 PB
 -0.1
2.83
 0.0
2.80
 0.5
2.81
 0.2
2.80
 -0.8
  
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta2.84
+0.3
  
 PB
 
2.44
 0.3
2.48
 0.6
0.26
 0.2
2.65
 0.0
2.84
 0.3
2.72
 -0.7
  
5
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL2.72
0.0
  
 PB
 
2.54
 1.4
2.60
 0.6
2.59
 0.5
2.69
 0.0
2.72
 0.0
2.64
 0.0
  
6
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF2.66
-0.1
  
 PB
 
2.60 PB
 -0.5
2.22
 0.0
2.45
 -0.5
2.66 PB
 -0.1
2.31
 -0.3
2.66 =PB
 0.0
  
7
Sølvi Rud Nygaard
Sølvi Rud Nygaard ('14)
Køge Atletik2.46
0.0
  
 PB
 
2.40 PB
 0.0
2.40 =PB
 0.0
2.46 PB
 0.0
     
8
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.45
+1.4
  
 PB
 
2.45
 1.4
2.42
 0.0
  –
 0.0
     
9
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.38
+0.8
  
 PB
 
2.38 PB
 0.8
2.27
 -0.5
2.25
 0.4
     
10
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta2.37
+0.6
  
 PB
 
2.37 PB
 0.6
2.26
 2.3
1.80
 0.0
     
11
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners2.36
+0.3
  
 SB
 
2.36 SB
 0.3
1.95
 0.0
  –
 0.0
     
12
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta2.18
+1.6
  
 PB
 
2.17
 0.0
  X
 0.0
2.18
 1.6
     
13
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta2.16
-0.1
  
 PB
 
2.04
 -0.6
1.94
 -0.6
2.16
 -0.1
     
14
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE1.95
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
1.84 PB
 0.0
1.95 PB
 0.0
     
15
Matteo Grosso
Matteo Grosso ('16)
Sparta1.64
+0.1
  
 PB
 
1.64 PB
 0.1
1.62
 1.2
1.37
 0.5
     
16
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta1.63
+1.4
  
 PB
 
1.63 PB
 1.4
1.60
 -0.2
  X
 0.0
     
17
Jacob Kramarz
Jacob Kramarz ('16)
KIF1.42
+0.8
  
 PB
 
1.42 PB
 0.8
1.20
 0.0
1.23
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta4.19
  
 PB
 
3.74 PB3.413.093.684.19 PB4.04  
2
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta3.91
  
 PB
 
3.463.343.063.613.913.85  
3
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL3.62
  
 PB
 
3.413.173.553.623.283.33  
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta3.47
  
 PB
 
2.712.633.373.132.793.47  
5
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE3.05
  
 PB
 
  X2.72 PB2.86 PB2.553.05 PB2.90  
6
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE2.27
  
 PB
 
  X1.57  X1.882.27  X  
7
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta1.09
  
 PB
 
1.09 PB0.53  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners33.69
  
 PB
 
30.67 PB33.55 PB30.9330.6433.69 PB29.00  
2
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik29.59
  
 SB
 
25.84 SB27.67 SB27.73 SB27.6929.59 SB29.30  
3
Lucas Thygesen
Lucas Thygesen ('14)
Køge Atletik26.89
  
 PB
 
25.33 PB21.4716.2824.4726.89 PB  X  
4
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF26.72
  
 PB
 
24.12 PB26.72 PB20.8125.1022.5120.51  
5
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta24.60
  
 PB
 
  X21.11 PB20.9224.60 PB16.8019.50  
6
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik23.93
  
 PB
 
  X23.93 PB18.64  X16.2514.03  
7
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta11.82
  
 PB
 
11.82 PB  X  X     
8
Jacob Kramarz
Jacob Kramarz ('16)
KIF11.54
  
 PB
 
11.54 PB8.338.70     
9
Vincent Juul Puggaard
Vincent Juul Puggaard ('17)
Amager AC10.25
  
 PB
 
  X10.17 PB10.25 PB     
P9 40 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.34
  
 PB
2
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.43
  
 PB
3
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta7.48
  
 PB
4
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.51
  
 SB
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.74
  
 PB
6
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF7.94
  
 PB
7
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners8.00
  
 PB
8
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta8.06
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.19
  
 PB
2
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta7.92
  
 PB
3
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA9.23
  
 PB
4
Olivia Schultz
Olivia Schultz ('16)
Sparta9.41
  
 PB
5
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta9.81
  
 PB
6
Vinezia Fernando
Vinezia Fernando ('18)
Roar Atletik9.94
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.30
  
 PB
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta7.36
  
 PB
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.42
  
 PB
4
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners7.89
  
 PB
5
Carla Skaunsgaard
Carla Skaunsgaard ('15)
Sparta8.97
  
 PB
Indledende 3
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.63
  
 PB
2
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF7.80
  
 PB
3
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta7.98
  
 SB
4
Mathilde Stendell
Mathilde Stendell ('14)
HVRunners8.22
  
 PB
5
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF8.46
  
 PB
6
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta9.83
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners1:28.66
  
 
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta1:28.83
  
 
3
Mathilde Stendell
Mathilde Stendell ('14)
HVRunners1:31.62
  
 
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta1:36.74
  
 
5
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta1:41.73
  
 
6
Carla Skaunsgaard
Carla Skaunsgaard ('15)
Sparta1:43.94
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.32
0.0
  
 PB
 
3.12
 2.6
3.32 PB
 0.0
3.16
 0.9
  X
 0.0
2.30
 0.0
3.27
 0.0
  
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF3.06
+0.2
  
 PB
 
2.98
 1.4
2.95
 0.7
2.88
 0.6
2.95
 0.1
3.06
 0.2
2.80
 0.3
  
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta3.01
+1.2
  
 PB
 
2.84 SB
 1.2
2.84 =SB
 0.1
2.64
 0.2
3.01 PB
 1.2
  X
 0.0
2.86
 0.0
  
4
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta3.00
+0.8
  
 PB
 
0.27 PB
 0.0
2.77 PB
 0.0
2.76
 0.0
2.91 PB
 0.5
2.81
 0.0
3.00 PB
 0.8
  
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.91
+1.3
  
 PB
 
2.91 PB
 1.3
2.60
 0.0
2.69
 0.5
2.81
 0.7
2.83
 0.1
  X
 0.0
  
6
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners2.83
+0.8
  
 PB
 
2.67 PB
 0.0
2.83 PB
 0.8
2.65
 0.5
2.42
 0.5
2.80
 1.9
2.78
 0.0
  
7
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF2.71
0.0
  
 =PB
 
2.58
 1.1
2.71
 0.7
2.71
 0.0
     
8
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.60
+1.8
  
 PB
 
2.60
 1.8
2.46
 0.2
2.37
 0.2
     
9
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.55
+1.3
  
 PB
 
2.55 PB
 1.3
  X
 0.0
2.33
 0.7
     
10
Mathilde Stendell
Mathilde Stendell ('14)
HVRunners2.48
0.0
  
 PB
 
2.34 PB
 0.0
2.48 PB
 0.0
2.42
 1.8
     
11
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.44
+0.5
  
 SB
 
2.27
 1.9
  X
 0.0
2.44
 0.5
     
12
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF2.15
+0.4
  
 PB
 
1.92
 0.7
2.15
 0.4
  X
 0.0
     
13
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA2.10
0.0
  
 PB
 
2.04 PB
 0.1
2.10 PB
 0.0
1.98
 1.2
     
14
Carla Skaunsgaard
Carla Skaunsgaard ('15)
Sparta1.91
+0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
1.89 PB
 0.7
1.91 PB
 0.1
     
15
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta1.91
0.0
  
 PB
 
1.87
 1.5
1.91
 0.0
0.18
 1.0
     
16
Olivia Schultz
Olivia Schultz ('16)
Sparta1.91
+1.3
  
 =PB
 
1.79 SB
 1.5
1.91 =PB
 1.3
1.74
 0.0
     
17
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta1.71
+0.8
  
 =SB
 
1.71 SB
 1.0
0.17
 1.0
1.71 =SB
 0.8
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik4.98
  
 PB
 
4.27 SB4.83 PB4.794.83 =PB4.98 PB4.65  
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF4.82
  
 PB
 
4.133.674.824.114.543.90  
3
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta4.19
  
 PB
 
3.394.093.764.193.42  X  
4
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF4.02
  
 PB
 
3.393.583.634.023.823.58  
5
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta3.66
  
 PB
 
2.61 PB2.483.16 PB3.113.66 PB3.48  
6
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners3.45
  
 PB
 
3.45 PB3.21  X2.283.363.17  
7
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF2.83
  
 PB
 
2.64  X2.83     
8
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF1.66
  
 PB
 
1.101.371.66     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik23.56
  
 PB
 
20.75 SB23.56 PB20.3519.2322.7321.59  
2
Mathilde Stendell
Mathilde Stendell ('14)
HVRunners16.88
  
 PB
 
16.03 PB16.24 PB16.2016.88 PB15.9314.02  
3
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners15.96
  
 PB
 
15.30 PB10.3811.7514.6515.96 PB14.00  
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta11.83
  
 PB
 
10.34 PB11.83 PB9.958.037.998.06  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive