M 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | David ChristiansenDavid Christiansen ('82) | 82 | Esbjerg AM | 12.2h | |||||||||||
2 | Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79) | 79 | Vidar Atletik | 12.4h | |||||||||||
3 | Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67) | 67 | Vejle IF | 12.5h | |||||||||||
4 | Inge AndersenInge Andersen ('69) | 69 | Vejle IF | 14.6h | K | ||||||||||
5 | Menja StapelfeldMenja Stapelfeld ('42) | 42 | Esbjerg AM | 19.5h | K | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61) | 61 | Odense Atletik | 1:02.4h | |||||||||||
2 | Steven ToySteven Toy ('56) | 56 | Esbjerg AM | 1:09.5h | |||||||||||
3 | Tove GrevsenTove Grevsen ('74) | 74 | Aabenraa IG | 1:29.5h | K | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daniel Ettrup LarsenDaniel Ettrup Larsen ('74) | 74 | Esbjerg AM | 4:52.9h | SB | ||||||||||
2 | René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61) | 61 | Odense Atletik | 5:52.8h | SB | ||||||||||
3 | Morten TheutMorten Theut ('89) | 89 | 6:19.1h | PB | |||||||||||
4 | Tove GrevsenTove Grevsen ('74) | 74 | Aabenraa IG | 6:40.6h | K | ||||||||||
5 | Leif Møller PedersenLeif Møller Pedersen ('45) | 45 | Odense Atletik | 7:20.8h | SB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Henrik LauHenrik Lau ('71) | 71 | Odense Atletik | 17:02.5h | SB | ||||||||||
2 | Daniel Ettrup LarsenDaniel Ettrup Larsen ('74) | 74 | Esbjerg AM | 17:35.5h | SB | ||||||||||
3 | Brian Schaadt-HansenBrian Schaadt-Hansen ('68) | 68 | Aabenraa IG | 18:51.9h | PB | ||||||||||
4 | Morten TheutMorten Theut ('89) | 89 | 19:13.1h | SB | |||||||||||
5 | Thomas JosiasenThomas Josiasen ('70) | 70 | Odense Atletik | 19:14.5h | SB | ||||||||||
M40 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob TeschJacob Tesch ('80) | 80 | Odense Atletik | 4.49 | +0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M40 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79) | 79 | Vidar Atletik | 9.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M40 Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob TeschJacob Tesch ('80) | 80 | Odense Atletik | 33.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M40 Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79) | 79 | Vidar Atletik | 33.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M40 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob TeschJacob Tesch ('80) | 80 | Odense Atletik | 37.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73) | 73 | Esbjerg AM | 2.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73) | 73 | Esbjerg AM | 5.03 | -0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K50 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jeanette Langborg NielsenJeanette Langborg Nielsen ('70) | 70 | Aabenraa IG | 18.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge AndersenInge Andersen ('69) | 69 | Vejle IF | 17.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Jeanette Langborg NielsenJeanette Langborg Nielsen ('70) | 70 | Aabenraa IG | 15.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kent PryssingKent Pryssing ('65) | 65 | Vidar Atletik | 2.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67) | 67 | Vejle IF | 9.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leif HansenLeif Hansen ('65) | 65 | Vejle IF | 9.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kent PryssingKent Pryssing ('65) | 65 | Vidar Atletik | 30.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ole JeppesenOle Jeppesen ('64) | 64 | Odense Atletik | 30.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ole JeppesenOle Jeppesen ('64) | 64 | Odense Atletik | 33.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67) | 67 | Odense Atletik | 32.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67) | 67 | Odense Atletik | 37.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ole JeppesenOle Jeppesen ('64) | 64 | Odense Atletik | 34.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67) | 67 | Vejle IF | 32.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K60 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62) | 62 | Aabenraa IG | 1.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60) | 60 | Odense Atletik | 1.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K60 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60) | 60 | Odense Atletik | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K60 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62) | 62 | Aabenraa IG | 2.88 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
K60 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62) | 62 | Aabenraa IG | 28.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Steven ToySteven Toy ('56) | 56 | Esbjerg AM | 1.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Preben LarssonPreben Larsson ('55) | 55 | Vejle IF | 28.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Preben LarssonPreben Larsson ('55) | 55 | Vejle IF | 25.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M80 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jakob PetersenJakob Petersen ('41) | 41 | Odense Atletik | 8.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M80 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jakob PetersenJakob Petersen ('41) | 41 | Odense Atletik | 19.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K80 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Menja StapelfeldMenja Stapelfeld ('42) | 42 | Esbjerg AM | 5.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K80 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Menja StapelfeldMenja Stapelfeld ('42) | 42 | Esbjerg AM | 12.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M85 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Poul Husum SørensenPoul Husum Sørensen ('38) | 38 | Odense Atletik | 6.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M85 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Poul Husum SørensenPoul Husum Sørensen ('38) | 38 | Odense Atletik | 17.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K85 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37) | 37 | Esbjerg AM | 17.14 | SB | ||||||||||
|