Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oordegem BEL: IFAM Oordegem 27.5.2023
Putbosstadion

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Raphael Bouju
Raphael Bouju ('02)
NED10.20
  
 PB
2
Taymir Burnet
Taymir Burnet ('92)
NED10.22
  
 SB
3
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA10.22
  
 =PB
4
Israel Olatunde
Israel Olatunde ('02)
IRL10.43
  
 
5
Joris van Gool
Joris van Gool ('98)
NED10.45
  
 SB
6
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED10.48
  
 SB
7
Ward Merckx
Ward Merckx ('97)
BEL10.56
  
 
8
Krishawn Aiken
Krishawn Aiken ('95)
GBR10.69
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Hensley Paulina
Hensley Paulina ('93)
NED10.40
  
 SB
2
Churandy Martina
Churandy Martina ('84)
NED10.49
  
 SB
3
Simon Verherstraeten
Simon Verherstraeten ('99)
BEL10.53
  
 SB
4
Antoine Snyders
Antoine Snyders ('97)
BEL10.57
  
 SB
5
Daniel Offiah
Daniel Offiah ('96)
GBR10.58
  
 
6
Christopher Sibanda
Christopher Sibanda ('89)
IRL10.58
  
 SB
7
Oliver Swinney
Oliver Swinney ('03)
IRL10.62
  
 
8
Joseph Ojewumi
Joseph Ojewumi ('98)
IRL10.63
  
 
Finale C
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED10.53
  
 SB
2
Gradi Sobolayi-Bakole
Gradi Sobolayi-Bakole ('98)
FRA10.55
  
 PB
3
Valentijn Hoornaert
Valentijn Hoornaert 
BEL10.58
  
 SB
4
Cedrych Van Der Graaff
Cedrych Van Der Graaff ('99)
NED10.63
  
 PB
5
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED10.64
  
 SB
6
Conor Morey
Conor Morey ('01)
IRL10.73
  
 
7
Niclas Baker
Niclas Baker ('94)
GBR10.74
  
 
8
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED11.08
  
 SB
M 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA20.35
  
 
2
Joshua Hartmann
Joshua Hartmann ('99)
GER20.51
  
 SB
3
Taymir Burnet
Taymir Burnet ('92)
NED20.63
  
 SB
4
Toby Harries
Toby Harries ('98)
GBR20.86
  
 
5
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED20.94
  
 SB
6
Fode Sissoko
Fode Sissoko ('96)
MLI21.16
  
 SB
7
Jiří Polák
Jiří Polák ('98)
CZE21.39
  
 
8
Jehan Anicet
Jehan Anicet ('01)
FRA21.44
  
 
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Raphael Bouju
Raphael Bouju ('02)
NED20.65
  
 PB
2
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL21.04
  
 PB
3
Joris van Gool
Joris van Gool ('98)
NED21.08
  
 SB
4
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED21.21
  
 SB
5
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED21.30
  
 SB
6
Krishawn Aiken
Krishawn Aiken ('95)
GBR21.38
  
 SB
7
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED21.57
  
 SB
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL DQ
  
 
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Hensley Paulina
Hensley Paulina ('93)
NED20.70
  
 SB
2
Adama Jammeh
Adama Jammeh ('93)
GAM21.09
  
 SB
3
Cédric Fini
Cédric Fini ('03)
NED21.10
  
 PB
4
Daniel Offiah
Daniel Offiah ('96)
GBR21.12
  
 SB
5
Adrien Devriendt
Adrien Devriendt ('02)
BEL21.17
  
 
6
Niclas Baker
Niclas Baker ('94)
GBR21.24
  
 SB
7
Timber Huysmans
Timber Huysmans ('03)
BEL21.38
  
 PB
8
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED21.92
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Manuel Sanders
Manuel Sanders ('98)
GER45.47
  
 PB
2
Joe Brier
Joe Brier ('99)
GBR45.99
  
 SB
3
Ben Higgins
Ben Higgins 
GBR46.45
  
 
4
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL46.61
  
 SB
5
Simon Boypa
Simon Boypa ('99)
FRA46.77
  
 
6
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.87
  
 SB
7
Loïc Prévôt
Loïc Prévôt ('98)
FRA47.13
  
 
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR DNF
  
 
Finale B
1
Marc Koch
Marc Koch ('94)
GER46.30
  
 SB
2
Jonathan Sacoor
Jonathan Sacoor ('99)
BEL46.34
  
 SB
3
Robin Vanderbemden
Robin Vanderbemden ('94)
BEL46.50
  
 SB
4
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR46.71
  
 
5
Jack Raftery
Jack Raftery ('01)
IRL46.86
  
 
6
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED46.87
  
 SB
7
Cathal Crosbie
Cathal Crosbie ('99)
IRL48.19
  
 
Finale C
1
Florent Mabille
Florent Mabille ('96)
BEL46.39
  
 PB
2
Jonas Phijffers
Jonas Phijffers ('03)
NED46.56
  
 PB
3
Pablo Andrés Ibáñez
Pablo Andrés Ibáñez ('98)
ESA46.57
  
 PB
4
Adrien Coulibaly
Adrien Coulibaly ('96)
FRA46.88
  
 
5
Fabian Dammermann
Fabian Dammermann ('97)
GER47.05
  
 SB
6
Alexis Laloyer
Alexis Laloyer ('96)
FRA47.61
  
 
7
Friedrich Rumpf
Friedrich Rumpf ('03)
GER48.99
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Ibrahim Renoud Al-Zafairi
Ibrahim Renoud Al-Zafairi ('89)
KUW1:46.02
  
 PB
2
Paul Anselmini
Paul Anselmini ('03)
FRA1:46.14
  
 PB
3
Mohammed Afsal
Mohammed Afsal ('96)
IND1:46.17
  
 PB
4
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL1:46.22
  
 PB
5
Elias Ngeny
Elias Ngeny ('96)
KEN1:46.37
  
 
6
Morsima Kassahun
Morsima Kassahun ('04)
ETH1:46.47
  
 PB
7
Youssef Benzamia
Youssef Benzamia ('93)
FRA1:46.79
  
 SB
8
Eric Guzman
Eric Guzman ('02)
ESP1:46.89
  
 PB
9
Pieter Claus
Pieter Claus ('93)
BEL1:47.40
  
 SB
10
Jürgen Wielart
Jürgen Wielart ('92)
NED1:47.65
  
 SB
11
Kevin Viezee
Kevin Viezee ('97)
NED1:48.15
  
 SB
12
Mohand Zine Khelaf
Mohand Zine Khelaf ('98)
CAN1:50.31
  
 SB
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Ramon Wipfli
Ramon Wipfli ('04)
SUI1:47.64
  
 PB
2
Henry Fisher
Henry Fisher ('02)
GBR1:47.77
  
 PB
3
Zakary Mama-Yari
Zakary Mama-Yari ('98)
CAN1:48.01
  
 SB
4
Adrian Engstler
Adrian Engstler ('02)
GER1:48.20
  
 PB
5
Louey Ouerrat
Louey Ouerrat ('04)
FRA1:48.37
  
 
6
Maxime Tilman
Maxime Tilman ('99)
BEL1:48.40
  
 PB
7
Ben Claridge
Ben Claridge ('97)
GBR1:48.46
  
 SB
8
Roland Surlis
Roland Surlis ('97)
IRL1:48.48
  
 
9
Ludo Van Nieuwenhuizen
Ludo Van Nieuwenhuizen ('01)
NED1:49.19
  
 SB
10
Dion Eijssen
Dion Eijssen ('04)
NED1:49.36
  
 SB
11
Yassine Aber
Yassine Aber ('96)
CAN1:50.00
  
 SB
Sven Van Den Bergh
Sven Van Den Bergh ('99)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Corentin Le Clezio
Corentin Le Clezio ('99)
FRA1:46.32
  
 PB
2
Ryan Clarke
Ryan Clarke ('97)
NED1:47.01
  
 PB
3
Stavros Spyrou
Stavros Spyrou 
CYP1:48.15
  
 SB
4
Jacopo Peron
Jacopo Peron ('96)
ITA1:48.33
  
 PB
5
Fabien Loirat
Fabien Loirat ('96)
FRA1:48.69
  
 PB
6
Josue Le Cadre
Josue Le Cadre ('02)
FRA1:48.74
  
 PB
7
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:48.75
  
 SB
8
Timon Inghelbrecht
Timon Inghelbrecht ('03)
BEL1:48.90
  
 PB
9
Vincent Notz
Vincent Notz ('97)
SUI1:49.74
  
 SB
10
Samy Achab
Samy Achab ('01)
FRA1:50.15
  
 
11
Vincent Duguay
Vincent Duguay ('91)
CAN1:52.48
  
 SB
Cameron Chalmers
Cameron Chalmers ('97)
GBR DNF
  
 
Finale D
1
Clement Houcke
Clement Houcke ('96)
FRA1:50.14
  
 SB
2
Louis Low-Beer
Louis Low-Beer ('04)
SUI1:50.33
  
 SB
3
Jesse Scheltema
Jesse Scheltema ('02)
NED1:50.39
  
 SB
4
Enzo Granger
Enzo Granger ('99)
FRA1:50.39
  
 SB
5
Marco Aondio
Marco Aondio ('01)
ITA1:50.40
  
 
6
Christophe Delaunay-Belleville
Christophe Delaunay-Belleville ('02)
FRA1:50.46
  
 
7
Vasco Mosselman
Vasco Mosselman ('06)
NED1:50.49
  
 PB
8
Esteban Chevalier
Esteban Chevalier 
FRA1:50.64
  
 =PB
9
Conrad Kieselberger
Conrad Kieselberger ('99)
GER1:50.64
  
 SB
Cillian Kirwan
Cillian Kirwan ('96)
IRL DNF
  
 
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
NOR3:34.70
  
 PB
2
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED3:36.00
  
 SB
3
Noah Baltus
Noah Baltus ('02)
NED3:37.02
  
 PB
4
Pieter Sisk
Pieter Sisk ('99)
BEL3:37.30
  
 
5
Benoit Campion
Benoit Campion ('98)
FRA3:37.71
  
 PB
6
Simon Denissel
Simon Denissel ('90)
FRA3:38.00
  
 SB
7
Romain Mornet
Romain Mornet ('97)
FRA3:38.99
  
 SB
8
Quentin Malriq
Quentin Malriq ('99)
FRA3:39.40
  
 SB
9
Marc Tortell
Marc Tortell ('97)
GER3:40.41
  
 SB
10
Matthew Beaudet
Matthew Beaudet 
CAN3:42.13
  
 SB
11
Bram Anderiessen
Bram Anderiessen ('99)
NED3:42.50
  
 
12
Kevin Robertson
Kevin Robertson ('98)
CAN3:42.92
  
 SB
13
Quentin Tison
Quentin Tison ('96)
FRA3:43.92
  
 SB
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL DNF
  
 
Maxime Delvoie
Maxime Delvoie ('97)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Arthur Gervais
Arthur Gervais 
FRA3:39.01
  
 PB
2
Martin Desmidt
Martin Desmidt ('01)
FRA3:39.91
  
 PB
3
James McMurray
James McMurray ('95)
GBR3:40.32
  
 SB
4
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL3:40.50
  
 PB
5
Marcel Tobler
Marcel Tobler ('01)
AUT3:40.52
  
 PB
6
Jesse Fokkenrood
Jesse Fokkenrood ('02)
NED3:41.97
  
 PB
7
Jānis Razgalis
Jānis Razgalis ('85)
LAT3:42.13
  
 SB
8
Cyril Meersseman
Cyril Meersseman ('01)
FRA3:42.36
  
 SB
9
Samuel Chapple
Samuel Chapple ('98)
NED3:42.37
  
 SB
10
Gregory Bernage
Gregory Bernage ('99)
FRA3:42.84
  
 SB
11
Tim Assmann
Tim Assmann 
GER3:45.41
  
 SB
12
Eduardo Gregorio
Eduardo Gregorio ('89)
URU3:45.96
  
 SB
13
Rick van Riel
Rick van Riel ('02)
NED3:46.10
  
 SB
14
Abdullahi Dahir Rabi
Abdullahi Dahir Rabi ('03)
NOR3:49.84
  
 SB
Marius De Bruyn
Marius De Bruyn ('96)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Stefan Nillessen
Stefan Nillessen ('03)
NED3:42.40
  
 PB
2
Tyler Bilyard
Tyler Bilyard ('01)
GBR3:42.88
  
 PB
3
Silas Zurfluh
Silas Zurfluh ('01)
SUI3:44.05
  
 PB
4
Max Dieterich
Max Dieterich ('99)
GER3:44.87
  
 SB
5
Gabriel Timba
Gabriel Timba ('03)
FRA3:45.07
  
 SB
6
Regis Thibert
Regis Thibert ('04)
BEL3:45.52
  
 SB
7
Enzo Couderchet
Enzo Couderchet ('97)
FRA3:45.91
  
 
8
Casper van der Putten
Casper van der Putten ('95)
NED3:45.98
  
 SB
9
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL3:48.21
  
 
10
Sebastian Anthony
Sebastian Anthony ('97)
GBR3:49.51
  
 SB
11
Guillaume Lhomme
Guillaume Lhomme ('91)
FRA3:52.47
  
 SB
12
Mathis Lievens
Mathis Lievens ('04)
BEL3:54.61
  
 
13
Casper Lievens
Casper Lievens ('04)
BEL3:54.89
  
 
Clement Touati
Clement Touati 
FRA DNF
  
 
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Gaor Drouin Viallard
Gaor Drouin Viallard ('01)
FRA3:44.96
  
 PB
2
Florian Willocq
Florian Willocq ('99)
BEL3:45.02
  
 PB
3
Tom de Gelder
Tom de Gelder ('98)
NED3:45.94
  
 SB
4
Oliver Kreisel
Oliver Kreisel 
GER3:46.12
  
 
5
Niccolò Galimi
Niccolò Galimi ('02)
ITA3:46.12
  
 
6
Manuel Zanini
Manuel Zanini ('06)
ITA3:46.15
  
 PB
7
Julien Benhaddou
Julien Benhaddou ('02)
FRA3:46.23
  
 PB
8
William Knol
William Knol ('04)
NED3:47.55
  
 SB
9
Clement Labar
Clement Labar ('03)
BEL3:47.59
  
 SB
10
Artur Beimler
Artur Beimler 
GER3:51.01
  
 
11
Andrea Sambruna
Andrea Sambruna ('01)
ITA3:51.34
  
 
12
Ziad Audah
Ziad Audah ('98)
BEL3:53.98
  
 SB
Mattis Tanghe
Mattis Tanghe ('02)
BEL DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Mohamed Ismail Ibrahim
Mohamed Ismail Ibrahim ('97)
DJI13:11.13
  
NR PB
2
Yann Schrub
Yann Schrub ('96)
FRA13:11.44
  
 PB
3
Henrik Børkja Ingebrigtsen
Henrik Børkja Ingebrigtsen ('91)
NOR13:13.99
  
 PB
4
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL13:14.32
  
 PB
5
Etienne Daguinos
Etienne Daguinos 
FRA13:15.26
  
 PB
6
Kenneth Kiprop
Kenneth Kiprop ('05)
UGA13:15.90
  
 PB
7
Mohamed Al-Garni
Mohamed Al-Garni ('92)
QAT13:16.28
  
 PB
8
Dan Kibet
Dan Kibet ('04)
UGA13:16.31
  
 PB
9
Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 
NED13:17.67
  
 PB
10
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA13:22.17
  
 PB
11
Per Svela
Per Svela ('92)
NOR13:22.46
  
 PB
12
Alexis Miellet
Alexis Miellet ('95)
FRA13:22.55
  
 PB
13
Donovan Christien
Donovan Christien ('98)
FRA13:22.61
  
 PB
14
Niels Laros
Niels Laros ('05)
NED13:23.01
  
NU23R NU20R PB
15
Rogers Kibet
Rogers Kibet ('03)
UGA13:23.21
  
 SB
16
Carlos Mayo
Carlos Mayo ('95)
ESP13:23.46
  
 SB
17
Charlie Wheeler
Charlie Wheeler ('98)
GBR13:25.62
  
 PB
18
Mahadi Abdi Ali
Mahadi Abdi Ali ('95)
NED13:26.33
  
 PB
19
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR13:28.08
  
 PB
20
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA13:28.76
  
 SB
21
Florian Le Pallec
Florian Le Pallec ('99)
FRA13:29.37
  
 PB
22
Morgan Le Guen
Morgan Le Guen ('93)
SUI13:29.51
  
 PB
23
Florian Bremm
Florian Bremm 
GER13:30.87
  
 PB
24
Francois Barrer
Francois Barrer ('93)
FRA13:30.88
  
 SB
25
Julien Rebeck
Julien Rebeck ('99)
FRA13:33.26
  
 PB
26
Nicholas Griggs
Nicholas Griggs ('04)
IRL13:36.47
  
NU20R PB
27
Noah Schutte
Noah Schutte ('95)
NED13:39.68
  
 PB
28
Badr Jaafari
Badr Jaafari ('98)
ITA13:42.49
  
 SB
29
Hamish Carson
Hamish Carson ('88)
NZL13:45.65
  
 SB
30
Antoine Senard
Antoine Senard 
BEL13:54.86
  
 PB
31
Vid Botolin
Vid Botolin ('02)
SLO13:56.77
  
 SB
32
Alasdair Kinloch
Alasdair Kinloch ('99)
GBR14:15.39
  
 SB
Bastien Augusto
Bastien Augusto ('99)
FRA DNF
  
 
Aden Moussa Absieh
Aden Moussa Absieh ('98)
DJI DNF
  
 
Finale B
1
Joshua Dickinson
Joshua Dickinson ('01)
GBR13:46.94
  
 PB
2
Victor Moreau
Victor Moreau ('95)
FRA13:46.97
  
 PB
3
Youssef Asiri
Youssef Asiri ('89)
KSA13:48.19
  
 PB
4
Ben Potrykus
Ben Potrykus ('96)
GBR13:48.39
  
 PB
5
Jaime Migallón
Jaime Migallón ('03)
ESP13:48.84
  
 PB
6
Enzo Noel
Enzo Noel ('95)
BEL13:49.59
  
 PB
7
Mustafe Muuse
Mustafe Muuse ('01)
FIN13:51.56
  
 PB
8
Imad El Goumri
Imad El Goumri ('04)
FRA13:53.08
  
 PB
9
Jack Goodwin
Jack Goodwin ('93)
GBR13:54.33
  
 SB
10
Eero Saleva
Eero Saleva ('95)
FIN13:55.46
  
 SB
11
Michael Simon
Michael Simon ('82)
FRA13:56.55
  
 PB
12
George Wheeler
George Wheeler ('98)
GBR13:56.84
  
 PB
13
Callum Morgan
Callum Morgan ('03)
IRL13:57.53
  
 PB
14
Matan Ivri
Matan Ivri ('02)
ISR13:57.70
  
 PB
15
Filmon Tesfu
Filmon Tesfu ('93)
NED13:58.20
  
 SB
16
Martin Zajíc
Martin Zajíc 
CZE13:58.25
  
 PB
17
Samuel Charlton
Samuel Charlton ('01)
GBR13:58.66
  
 SB
18
Abdirahman Mohamed
Abdirahman Mohamed ('01)
NED13:59.67
  
 SB
19
Aleksander Wiącek
Aleksander Wiącek 
POL14:01.12
  
 PB
20
Adrian De La Orden
Adrian De La Orden ('02)
ESP14:01.95
  
 PB
21
Keelan Kilrehill
Keelan Kilrehill 
IRL14:04.56
  
 PB
22
Till Grommisch
Till Grommisch ('99)
GER14:06.63
  
 
23
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED14:10.04
  
 
24
Ward D'Hoore
Ward D'Hoore ('94)
BEL14:14.60
  
 SB
25
Fidelio Klein
Fidelio Klein ('96)
FRA14:16.33
  
 SB
26
David Šlapák
David Šlapák ('03)
CZE14:17.19
  
 PB
27
Cas Kopmels
Cas Kopmels 
NED14:17.51
  
 
28
Max Nores
Max Nores ('99)
GER14:17.52
  
 
29
Gianluca Assorgia
Gianluca Assorgia ('94)
NED14:25.27
  
 SB
Bram Anderiessen
Bram Anderiessen ('99)
NED DNF
  
 
Victor Boudin
Victor Boudin ('97)
FRA DNF
  
 
Evan Byrne
Evan Byrne ('97)
IRL DNF
  
 
Finale C
1
Juan Zijderlaan
Juan Zijderlaan ('05)
NED14:02.25
  
 PB
2
Guillaume Cachelin
Guillaume Cachelin ('96)
SUI14:02.59
  
 PB
3
Anthony Baron
Anthony Baron ('92)
FRA14:03.37
  
 PB
4
Robbe Camphens
Robbe Camphens ('99)
BEL14:04.65
  
 PB
5
Luc Velzeboer
Luc Velzeboer ('98)
NED14:05.22
  
 PB
6
Benjamin Dern
Benjamin Dern ('03)
GER14:05.78
  
 PB
7
Hugo Macquet
Hugo Macquet ('02)
FRA14:06.35
  
 PB
8
Martin Perrin
Martin Perrin ('02)
FRA14:10.17
  
 SB
9
Lucas Huelvan
Lucas Huelvan ('96)
FRA14:10.87
  
 PB
10
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST14:13.00
  
 SB
11
Eliott Tissier
Eliott Tissier ('01)
FRA14:13.67
  
 SB
12
Mao Jinhu 
Mao Jinhu  ('02)
CHN14:15.23
  
 SB
13
Adam Thaddée
Adam Thaddée ('92)
BEL14:16.29
  
 SB
14
Wang Xinxin 
Wang Xinxin  ('99)
CHN14:17.57
  
 PB
15
Floris Willeboordse
Floris Willeboordse ('91)
NED14:18.21
  
 SB
16
Mohammed Moussaoui
Mohammed Moussaoui ('90)
FRA14:19.20
  
 SB
17
Jonathan Goudeseune
Jonathan Goudeseune ('98)
BEL14:21.70
  
 SB
18
Killian Zicari
Killian Zicari ('99)
BEL14:23.16
  
 SB
19
Dylan Casey
Dylan Casey ('03)
IRL14:31.00
  
 
20
Jeremy Belkacem
Jeremy Belkacem ('96)
FRA14:35.74
  
 SB
21
Stan Schipperen
Stan Schipperen ('01)
NED14:36.33
  
 SB
22
Tristan Gevaert
Tristan Gevaert ('04)
BEL14:36.72
  
 PB
23
Nathan Houwaard
Nathan Houwaard ('05)
NED14:50.63
  
 PB
Hicham Errbibih
Hicham Errbibih ('05)
FRA DNF
  
 
Antonin Marquant
Antonin Marquant ('02)
FRA DNF
  
 
Bastian Mrochen
Bastian Mrochen ('02)
GER DNF
  
 
Matthew Neill
Matthew Neill ('01)
IRL DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:29.82
  
 SB
2
Nick Jäger
Nick Jäger ('99)
GER8:30.63
  
 PB
3
Valentin Bresc
Valentin Bresc ('01)
FRA8:31.07
  
 PB
4
Gatien Airiau
Gatien Airiau ('93)
FRA8:31.97
  
 SB
5
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL8:32.30
  
 PB
6
Bader Ali Al-Amrani
Bader Ali Al-Amrani ('97)
KSA8:32.70
  
 PB
7
Felix Laurent
Felix Laurent 
FRA8:34.01
  
 PB
8
Baptiste Guyon
Baptiste Guyon ('01)
FRA8:34.65
  
 SB
9
Eliot Bidet
Eliot Bidet ('02)
FRA8:37.10
  
 PB
10
Wesam Alfarsi
Wesam Alfarsi ('99)
KSA8:37.31
  
 PB
11
Luc Le Baron
Luc Le Baron ('02)
FRA8:38.32
  
 PB
12
Ghislain Airiau
Ghislain Airiau ('98)
FRA8:38.91
  
 PB
13
Baptiste Coudert
Baptiste Coudert 
FRA8:39.27
  
 SB
14
Baptiste Cartieaux
Baptiste Cartieaux ('03)
FRA8:39.42
  
 PB
15
Marco Vanderpoorten
Marco Vanderpoorten 
BEL8:39.87
  
 PB
16
Ricardo Barbosa
Ricardo Barbosa ('95)
POR8:40.20
  
 PB
17
Ayoub Hamideche
Ayoub Hamideche ('02)
FRA8:40.98
  
 PB
18
Titouan Haan
Titouan Haan ('99)
FRA8:41.90
  
 PB
19
Mateusz Kaczmarek
Mateusz Kaczmarek ('96)
POL8:42.24
  
 PB
20
Clement Girard
Clement Girard ('98)
FRA8:43.32
  
 SB
21
Pierre Boudy
Pierre Boudy ('04)
FRA8:47.93
  
 
22
Edgars Šumskis
Edgars Šumskis ('88)
LAT8:48.70
  
 SB
23
Loris Pellaz
Loris Pellaz ('99)
SUI8:49.17
  
 PB
24
Valere Hustin
Valere Hustin ('93)
BEL8:52.01
  
 SB
25
Julien Marie
Julien Marie ('95)
FRA8:52.49
  
 SB
26
Yeóryios Stamoúlis
Yeóryios Stamoúlis ('98)
GRE8:53.67
  
 SB
27
Siboniso Soldaka
Siboniso Soldaka ('90)
RSA9:00.82
  
 
28
Hicham Errbibih
Hicham Errbibih ('05)
FRA9:19.90
  
 PB
Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes ('92)
BEL DNF
  
 
Lucas Lievens
Lucas Lievens ('02)
BEL DNF
  
 
Edgars Šumskis
Edgars Šumskis ('88)
LAT DNF
  
 
Finale B
1
Maciej Megier
Maciej Megier ('03)
POL8:37.93
  
 PB
2
Tian Weizheng 
Tian Weizheng  ('02)
CHN8:42.96
  
 PB
3
Quentin Vandier
Quentin Vandier ('97)
FRA8:46.57
  
 PB
4
Andreu Blanes
Andreu Blanes ('91)
ESP8:46.70
  
 SB
5
Youssef Boutayeb
Youssef Boutayeb ('04)
FRA8:47.30
  
 PB
6
Florian Zittel
Florian Zittel ('02)
GER8:47.30
  
 PB
7
Marco Sietmann
Marco Sietmann ('02)
GER8:48.23
  
 PB
8
Tomer Mualem
Tomer Mualem ('03)
ISR8:49.62
  
 PB
9
Tsega Kifle
Tsega Kifle 
NED8:50.06
  
 PB
10
Nick Marsman
Nick Marsman ('97)
NED8:50.26
  
 PB
11
Paul Lascabettes
Paul Lascabettes ('96)
FRA8:53.68
  
 PB
12
Henrik Lindstrot
Henrik Lindstrot ('03)
GER8:53.92
  
 PB
13
Oscar Thebaud
Oscar Thebaud ('04)
FRA8:54.08
  
 PB
14
Thomas Fontenelle
Thomas Fontenelle ('87)
FRA8:54.79
  
 
15
D Acier Anthony Coeur
D Acier Anthony Coeur 
FRA8:55.81
  
 PB
16
Malte Stockhausen
Malte Stockhausen ('98)
GER8:55.98
  
 PB
17
Antoine Godin
Antoine Godin ('99)
FRA8:56.71
  
 PB
18
Luo Chun 
Luo Chun  ('98)
CHN8:56.79
  
 
19
Guillaume Lonjou
Guillaume Lonjou ('95)
FRA9:01.33
  
 SB
20
Samuel Auvinen
Samuel Auvinen ('01)
FIN9:01.78
  
 PB
21
Ahmed Abubakar
Ahmed Abubakar ('97)
NED9:02.16
  
 PB
22
Stefano Menegale
Stefano Menegale ('05)
ITA9:03.29
  
 PB
23
Eduardo Rodriguez
Eduardo Rodriguez 
ESP9:03.65
  
 PB
24
Jeremy Carrier
Jeremy Carrier ('92)
FRA9:06.78
  
 SB
25
Antoine Aflalo
Antoine Aflalo ('02)
FRA9:07.68
  
 SB
25
Zemenu Muchie
Zemenu Muchie 
ISR9:13.22
  
 SB
26
Umberto Contran
Umberto Contran ('95)
ITA9:13.96
  
 SB
Szymon Skalski
Szymon Skalski ('02)
POL DNF
  
 
Tom Verheyden
Tom Verheyden ('02)
BEL DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Eduardo Rodrigues
Eduardo Rodrigues ('95)
BRA13.65
  
 
2
Timme Koster
Timme Koster ('02)
NED13.66
  
 
3
Job Geerds
Job Geerds ('02)
NED13.68
  
 SB
4
Cameron Fillery
Cameron Fillery ('98)
GBR13.73
  
 SB
5
Koen Smet
Koen Smet ('92)
NED13.73
  
 SB
6
Nolan Van Cauwemberghe
Nolan Van Cauwemberghe 
BEL13.75
  
 PB
7
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
POR13.93
  
 SB
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf ('98)
NED DNF
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Eduardo Rodrigues
Eduardo Rodrigues ('95)
BRA13.59 w
  
 
2
Timme Koster
Timme Koster ('02)
NED13.73 w
  
 
3
Koen Smet
Koen Smet ('92)
NED13.75 w
  
 
4
Job Geerds
Job Geerds ('02)
NED13.76 w
  
 
5
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf ('98)
NED13.80 w
  
 
Indledende 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Cameron Fillery
Cameron Fillery ('98)
GBR13.84
  
 
2
Nolan Van Cauwemberghe
Nolan Van Cauwemberghe 
BEL13.91
  
 
3
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
POR14.04
  
 
4
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL14.26
  
 SB
5
Matthew Behan
Matthew Behan ('96)
IRL14.35
  
 SB
6
Kenro Tohter
Kenro Tohter ('01)
EST14.84
  
 
Indledende 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Nazar Stepanov
Nazar Stepanov ('04)
UKR14.29
  
 PB
2
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
BEL14.41
  
 
3
Valentínos Gouláras
Valentínos Gouláras ('99)
GRE14.42
  
 
4
Guus Nijkamp
Guus Nijkamp 
NED14.68
  
 
5
Sam Versluijs
Sam Versluijs ('01)
NED14.69
  
 
6
Robin Goossens
Robin Goossens ('97)
BEL14.76
  
 
7
Leo Chauchard
Leo Chauchard ('02)
FRA14.94
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Nick Smidt
Nick Smidt ('97)
NED48.70
  
 PB
2
Thomas Barr
Thomas Barr ('92)
IRL49.05
  
 SB
3
Seamus Derbyshire
Seamus Derbyshire 
GBR49.42
  
 PB
4
Gabriele Montefalcone
Gabriele Montefalcone ('97)
ITA49.43
  
 SB
5
Chris McAlister
Chris McAlister ('95)
GBR49.67
  
 SB
6
Bienvenu Sawadogo
Bienvenu Sawadogo ('95)
BUR51.49
  
 SB
Alastair Chalmers
Alastair Chalmers 
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Fantin Crisci
Fantin Crisci ('02)
FRA50.43
  
 PB
2
George Seery
George Seery ('03)
GBR50.84
  
 PB
3
Conor Fry
Conor Fry ('98)
AUS50.95
  
 
4
Joshua Faulds
Joshua Faulds 
GBR51.24
  
 SB
5
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL51.55
  
 SB
6
Daan Kneppers
Daan Kneppers ('03)
NED51.67
  
 
7
Mimoun Abdoul-Wahab
Mimoun Abdoul-Wahab ('04)
BEL51.79
  
 SB
8
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE53.26
  
 SB
Finale C
1
Jermaine Kleine
Jermaine Kleine ('04)
NED51.32
  
 SB
2
Jack Mitchell
Jack Mitchell 
IRL52.16
  
 SB
3
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL52.53
  
 SB
4
Lucas Vivin
Lucas Vivin ('03)
FRA52.56
  
 SB
5
Wout Bex
Wout Bex ('02)
BEL52.80
  
 
6
Lennart Roos
Lennart Roos ('01)
GER53.15
  
 
Finale D
1
Simon Deschamps
Simon Deschamps ('04)
FRA52.43
  
 SB
2
Markus Moberg
Markus Moberg ('03)
SWE52.72
  
 SB
3
Hayden Christian
Hayden Christian ('05)
GBR52.84
  
 PB
4
Gaspard Ochsner
Gaspard Ochsner ('02)
FRA53.47
  
 SB
5
Max Schopp
Max Schopp ('96)
GBR53.75
  
 
6
Mateusz Lewandowski
Mateusz Lewandowski ('03)
GER54.14
  
 SB
7
Daniel Blanco
Daniel Blanco ('96)
ESP54.14
  
 SB
Finale E
1
Justus Ringel
Justus Ringel ('99)
GER52.29
  
 SB
2
William Ritchie-Moulin
William Ritchie-Moulin ('96)
GBR52.51
  
 SB
3
Timothee Simaga
Timothee Simaga ('96)
FRA52.84
  
 SB
4
Benjamin Schofield
Benjamin Schofield 
GBR53.14
  
 SB
5
Samuel Malte Thömmes
Samuel Malte Thömmes ('02)
GER53.62
  
 PB
6
Sep De Jong
Sep De Jong ('06)
NED53.63
  
 PB
7
Johannes Wuthe
Johannes Wuthe ('99)
GER54.87
  
 
Finale F
1
Fintan Dewhirst
Fintan Dewhirst ('05)
IRL52.72
  
 PB
2
David Thid
David Thid ('03)
SWE52.91
  
 PB
3
Alexander Hanke
Alexander Hanke 
GER54.38
  
 
6
Ciaran Nugent
Ciaran Nugent 
IRL55.98
  
 SB
Finale G
1
Ivan Legal
Ivan Legal 
ESP54.45
  
 PB
2
Samba Badji
Samba Badji ('01)
FRA54.53
  
 SB
D'sean Holaman
D'sean Holaman ('02)
NED DNF
  
 
Finale H
1
Alan Miley
Alan Miley ('02)
IRL55.38
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lars Van Looy
Lars Van Looy ('99)
BEL2.09
  
 
2
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.09
  
 
2
Dominic Ogbechie
Dominic Ogbechie ('02)
GBR2.09
  
 SB
4
Charel Gaspar
Charel Gaspar ('91)
LUX2.06
  
 SB
5
Sten Geenens
Sten Geenens ('02)
BEL2.03
  
 
6
Tibe Delaere
Tibe Delaere ('05)
BEL2.00
  
 
12
Emmanuel Osas
Emmanuel Osas ('04)
IRL1.76
  
 
Viktor Van Aerde
Viktor Van Aerde ('04)
BEL NH
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Yanni Sampson
Yanni Sampson ('04)
BEL7.90 w
+3.4
  
 
 
  X7.47 =PB
 -0.2
7.90
 3.4
  X  –   
2
Reece Ademola
Reece Ademola ('03)
IRL7.77
+2.0
  
 SB
 
  X  X7.39
 1.0
7.77 SB
 2.0
  X  X  
3
Alexis Latouche
Alexis Latouche 
FRA7.59
+0.3
  
 SB
4
Adrien Ralite
Adrien Ralite ('96)
FRA7.50
+1.5
  
 SB
5
David Cairo
David Cairo ('01)
NED7.47
+0.3
  
 
6
Marko Pestić
Marko Pestić ('94)
CRO7.04
+0.8
  
 SB
7
Ranki Oberoi
Ranki Oberoi ('93)
NED6.86
+1.1
  
 SB
9
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.77
+0.9
  
 
Luke O'Carroll
Luke O'Carroll ('01)
IRL NM
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Sven Poelmann
Sven Poelmann ('97)
NED18.76
  
 
 
18.56  X  X18.2518.76  X  
2
Kwinten Cools
Kwinten Cools ('02)
BEL16.86
  
 
3
Cédric Broeckaert
Cédric Broeckaert ('04)
BEL15.00
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM62.29
  
 
 
  X59.9161.3259.6660.9562.29  
2
Shaquille Emanuelson
Shaquille Emanuelson 
NED53.46
  
 
3
Sebastiaan Bonte
Sebastiaan Bonte ('03)
NED52.17
  
 
4
Lars Coene
Lars Coene ('02)
BEL52.04
  
 
5
Kwinten Cools
Kwinten Cools ('02)
BEL51.71
  
 
6
Leander Casteels
Leander Casteels ('01)
BEL48.66
  
 
Leo Chwalowska
Leo Chwalowska ('02)
FRA NM
  
 
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
BEL39.25
  
 
  Simon Verherstraeten, Antoine Snyders, Amine Kasmi, Valentijn Hoornaert
2
 
  
BEL39.98
  
 
  Rendel Vermeulen, Emiel Botterman, Wolf Belien, Adrien Devriendt
3
 
  
NED40.11
  
 
  Daniljo Vriendwijk, Raphael Bouju, Nsikak Ekpo, Cédric Fini
4
 
  
IRL40.39
  
 
  Nkemjika Onwumereh, Israel Olatunde, Conor Morey, Joseph Ojewumi
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
IRL3:12.55
  
 
  David Bosch, Joe Doody, Stephen Mannion, David Mannion
2
 
  
IRL3:15.82
  
 
  Callum Baird, Hugo Magee, Alan Miley, Jack Raftery
K 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Rani Rosius
Rani Rosius 
BEL11.20
  
 PB
2
N'ketia Seedo
N'ketia Seedo ('03)
NED11.27
  
 SB
3
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED11.38
  
 SB
4
Vitoria Cristina Rosa
Vitoria Cristina Rosa ('96)
BRA11.44
  
 
5
Jamile Samuel
Jamile Samuel ('92)
NED11.51
  
 SB
6
Jennifer Montag
Jennifer Montag ('98)
GER11.56
  
 
7
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI11.62
  
 SB
8
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED11.65
  
 SB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Tasa Jiya
Tasa Jiya ('97)
NED11.33
  
 PB
2
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED11.39
  
 PB
3
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
GBR11.46
  
 
4
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED11.52
  
 SB
5
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL11.54
  
 SB
6
Elise Mehuys
Elise Mehuys ('95)
BEL11.59
  
 SB
7
Keshia Kwadwo
Keshia Kwadwo ('99)
GER11.74
  
 
8
Eva Berger
Eva Berger ('95)
FRA11.82
  
 
Finale C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Marije van Hunenstijn
Marije van Hunenstijn ('95)
NED11.53
  
 SB
2
Marine Jehaes
Marine Jehaes ('03)
BEL11.57
  
 PB
3
Leonie Ashmeade
Leonie Ashmeade ('01)
GBR11.65
  
 
4
Callie Lizzie Nzukou Wakam
Callie Lizzie Nzukou Wakam ('03)
BEL11.69
  
 
5
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL11.69
  
 
6
Mollie O'Reilly
Mollie O'Reilly ('98)
IRL11.74
  
 PB
7
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA11.77
  
 SB
8
Eveline Saalberg
Eveline Saalberg ('98)
NED11.80
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED22.97
  
 SB
2
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
GBR23.09
  
 SB
3
Delphine Nkansa
Delphine Nkansa ('01)
BEL23.14
  
 SB
4
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL23.34
  
 
5
Vitoria Cristina Rosa
Vitoria Cristina Rosa ('96)
BRA23.35
  
 SB
6
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED23.45
  
 SB
7
Jamile Samuel
Jamile Samuel ('92)
NED23.91
  
 SB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Tasa Jiya
Tasa Jiya ('97)
NED22.95
  
 PB
2
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED23.27
  
 PB
3
N'ketia Seedo
N'ketia Seedo ('03)
NED23.44
  
 PB
4
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL23.47
  
 SB
5
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED23.55
  
 SB
6
Eveline Saalberg
Eveline Saalberg ('98)
NED23.56
  
 SB
Marije van Hunenstijn
Marije van Hunenstijn ('95)
NED DNF
  
 
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Louise Evans
Louise Evans 
GBR23.51
  
 PB
2
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA23.64
  
 SB
3
Viktoriya Tkachuk
Viktoriya Tkachuk ('94)
UKR23.75
  
 PB
4
Doumbe Orane
Doumbe Orane ('04)
FRA23.87
  
 PB
5
Viivi Lehikoinen
Viivi Lehikoinen ('99)
FIN24.13
  
 SB
6
Katie Doherty
Katie Doherty ('07)
IRL25.03
  
 
Eva Berger
Eva Berger ('95)
FRA DNS
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Sharlene Mawdsley
Sharlene Mawdsley ('98)
IRL52.05
  
 
2
Carys McAulay
Carys McAulay ('98)
GBR52.12
  
 PB
3
Laura Müller
Laura Müller ('95)
GER52.40
  
 SB
4
Fanny Peltier
Fanny Peltier ('97)
FRA52.83
  
 
5
Roisin Harrison
Roisin Harrison ('96)
IRL53.21
  
 
6
Andrea Bouma
Andrea Bouma ('99)
NED53.70
  
 SB
7
Cliodhna Manning
Cliodhna Manning ('95)
IRL54.36
  
 SB
Finale B
1
Seren Bundy-Davies
Seren Bundy-Davies ('94)
GBR53.16
  
 
2
Natasha Harrison
Natasha Harrison ('01)
GBR53.48
  
 SB
3
Skadi Schier
Skadi Schier 
GER53.54
  
 PB
4
Karolina Pahlitzsch
Karolina Pahlitzsch ('94)
GER53.88
  
 SB
5
Pauline Toriel
Pauline Toriel ('01)
FRA53.90
  
 PB
6
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL54.09
  
 SB
7
Rebekka Leslie Babilon
Rebekka Leslie Babilon 
GER54.88
  
 SB
8
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED57.17
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL2:01.99
  
 PB
2
Anais Bourgoin
Anais Bourgoin ('96)
FRA2:02.25
  
 PB
3
Bérénice Cleyet-Merle
Bérénice Cleyet-Merle ('94)
FRA2:02.69
  
 SB
4
Clara Liberman
Clara Liberman 
FRA2:03.20
  
 
5
Jenna Bromell
Jenna Bromell ('97)
IRL2:03.38
  
 
6
Charlotte Dumas
Charlotte Dumas ('97)
FRA2:03.53
  
 PB
7Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:04.97
  
 SB
8
Julia Cherot
Julia Cherot ('02)
FRA2:05.08
  
 SB
9
Veronica Vancardo
Veronica Vancardo 
SUI2:06.26
  
 SB
10
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE2:06.85
  
 SB
11
Jo Keane
Jo Keane 
IRL2:12.96
  
 
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL DNF
  
 
Narimane Amara
Narimane Amara ('93)
ALG DNF
  
 
Janat Chemusto
Janat Chemusto ('98)
UGA2:00.97 DQADR 2.2
  
 
Finale B
1
Laura Wilhelm
Laura Wilhelm ('02)
GER2:04.83
  
 PB
2
Ayça Fidanoğlu
Ayça Fidanoğlu ('06)
TUR2:05.38
  
 PB
3
Rhiannon Hawker
Rhiannon Hawker ('91)
GBR2:05.80
  
 
4
Lina Aliane
Lina Aliane ('02)
FRA2:06.54
  
 SB
5
Elena Kluskens
Elena Kluskens ('04)
BEL2:06.74
  
 PB
6
Julia Swelam
Julia Swelam ('94)
GER2:06.80
  
 SB
7
Susie Nestor
Susie Nestor ('03)
IRL2:07.68
  
 PB
8
Jana Kluskens
Jana Kluskens ('04)
BEL2:08.16
  
 SB
9
Lara Tortell
Lara Tortell ('01)
GER2:08.19
  
 SB
10
Sana Hammami
Sana Hammami ('94)
FRA2:08.25
  
 SB
Rani Baillievier
Rani Baillievier ('98)
BEL DNF
  
 
Līga Velvere
Līga Velvere ('90)
LAT DNF
  
 
Finale C
1
Iríni Vasilíou
Iríni Vasilíou ('90)
GRE2:03.83
  
 PB
2
Lorenza De Noni
Lorenza De Noni ('06)
ITA2:06.71
  
 PB
3
Giulia Menegale
Giulia Menegale ('99)
ITA2:06.84
  
 PB
4
Lore Quatacker
Lore Quatacker ('98)
BEL2:06.98
  
 PB
5
Jacintha Cornelis
Jacintha Cornelis ('98)
BEL2:07.33
  
 PB
6
Maud De Jong
Maud De Jong ('08)
NED2:08.59
  
 SB
7
Adele Gay
Adele Gay ('04)
FRA2:08.71
  
 SB
8
Manon Schauwers
Manon Schauwers ('99)
BEL2:10.27
  
 
9
Lucy Holmes
Lucy Holmes ('02)
IRL2:11.06
  
 
Marie Temple
Marie Temple ('93)
FRA DNF
  
 
Mirte Fannes
Mirte Fannes ('99)
BEL DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Sarah Madeleine
Sarah Madeleine ('98)
FRA4:10.79
  
 PB
2
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL4:14.03
  
 PB
3
Ineke Van Koldam
Ineke Van Koldam ('97)
NED4:14.72
  
 SB
4
Manon Guillermin
Manon Guillermin ('98)
FRA4:15.40
  
 PB
5
Mariska Parewyck
Mariska Parewyck ('88)
BEL4:15.41
  
 PB
6
Marie Bilo
Marie Bilo ('03)
BEL4:15.53
  
 PB
7
Jetske Van Kampen
Jetske Van Kampen ('98)
NED4:15.88
  
 SB
8
Femke Rosbergen
Femke Rosbergen ('02)
NED4:16.63
  
 PB
9
Lotte Scheldeman
Lotte Scheldeman ('97)
BEL4:17.26
  
 SB
10
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
NED4:17.26
  
 SB
11
Antje Pfüller
Antje Pfüller ('02)
SUI4:17.51
  
 PB
12
Alice Mitard
Alice Mitard ('98)
FRA4:17.55
  
 SB
13
Katia Delarche
Katia Delarche ('93)
FRA4:18.02
  
 SB
14
Dagmar Smid
Dagmar Smid ('97)
NED4:18.45
  
 SB
15
María Pía Fernández
María Pía Fernández ('95)
URU4:18.67
  
 SB
16
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:18.81
  
 SB
17
Marie Burchard
Marie Burchard ('97)
GER4:21.91
  
 
Stina TroestStina Troest ('94)DEN DNF
  
 
Finale B
1
Sarah Peerik
Sarah Peerik ('02)
NED4:19.47
  
 PB
2
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED4:19.63
  
 SB
3
Greza Bakraqi
Greza Bakraqi ('95)
KOS4:20.42
  
NR PB
4
Jade Le Corre
Jade Le Corre ('05)
FRA4:20.56
  
 PB
5
Nel Vanopstal
Nel Vanopstal ('04)
BEL4:20.98
  
 SB
6
Anaelle Guillonnet
Anaelle Guillonnet 
FRA4:21.28
  
 PB
7
Manon Fage
Manon Fage ('92)
FRA4:22.85
  
 SB
8
Lise Thimon
Lise Thimon ('97)
FRA4:23.62
  
 
9
Lucie Grandjean
Lucie Grandjean ('03)
BEL4:23.81
  
 
10
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:24.99
  
 SB
11
Lise Phelippeau
Lise Phelippeau ('93)
FRA4:25.83
  
 SB
12
Shona O'Brien
Shona O'Brien 
IRL4:26.25
  
 SB
13
Joanne Guyot
Joanne Guyot ('93)
FRA4:26.53
  
 SB
14
Alexa Lemitre
Alexa Lemitre ('98)
FRA4:29.26
  
 
15
Julia Ravet
Julia Ravet ('02)
FRA4:30.21
  
 SB
Lore Quatacker
Lore Quatacker ('98)
BEL DNF
  
 
Famke Heinst
Famke Heinst ('99)
NED DNF
  
 
Finale C
1
Melissa Fracassini
Melissa Fracassini ('03)
ITA4:25.10
  
 
2
Coraline Maamouri
Coraline Maamouri ('96)
FRA4:26.33
  
 
3
Faustine Chaboche
Faustine Chaboche ('04)
FRA4:26.37
  
 PB
4
Charlotte Degorce
Charlotte Degorce ('95)
FRA4:26.45
  
 PB
5
Sarah Schmitz
Sarah Schmitz ('98)
GER4:26.89
  
 PB
6
Charlotte Van Laethem
Charlotte Van Laethem ('02)
BEL4:26.98
  
 PB
7
Thaïs Paris
Thaïs Paris ('03)
FRA4:28.73
  
 
8
Loes Kempe
Loes Kempe ('05)
NED4:29.68
  
 
9
Jana Schlüsche
Jana Schlüsche 
GER4:31.18
  
 
10
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA4:33.70
  
 SB
11
Femke D'hauwers
Femke D'hauwers ('04)
BEL4:36.85
  
 SB
12
Eglė Vaitulevičiūtė
Eglė Vaitulevičiūtė ('02)
LTU4:39.12
  
 SB
Jacintha Cornelis
Jacintha Cornelis ('98)
BEL DNF
  
 
Laila Yahyaoui
Laila Yahyaoui ('06)
NED DNF
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Julia Koralewska
Julia Koralewska ('02)
POL9:52.94
  
 PB
2
Carolin Hinrichs
Carolin Hinrichs ('04)
GER9:54.05
  
 PB
3
Sibylle Häring
Sibylle Häring 
SUI9:54.98
  
 PB
4
Irene Van Der Reijken
Irene Van Der Reijken ('93)
NED9:57.36
  
 SB
5
Linda Palumbo
Linda Palumbo ('99)
ITA9:57.68
  
 PB
6
Isavélla Kotsahíli
Isavélla Kotsahíli ('97)
GRE9:58.21
  
 PB
7
Shirley Lang
Shirley Lang ('02)
SUI10:01.68
  
 PB
8
Lena Millonig
Lena Millonig ('98)
AUT10:02.81
  
 
9
Veerle Bakker
Veerle Bakker ('97)
NED10:03.02
  
 
10
Hannah Stegenwallner
Hannah Stegenwallner ('02)
GER10:04.17
  
 PB
11
Floriane Quesada
Floriane Quesada 
FRA10:05.60
  
 SB
12
Zhang Shanshan 
Zhang Shanshan  ('99)
CHN10:08.04
  
 PB
13
Kim Bödi
Kim Bödi ('01)
GER10:08.31
  
 PB
14
Linda Wrede
Linda Wrede ('93)
GER10:10.55
  
 SB
15
Asenath Etile
Asenath Etile ('90)
FRA10:12.74
  
 PB
16
Janette Vänttinen
Janette Vänttinen ('02)
FIN10:18.10
  
 PB
17
Daria Michel
Daria Michel ('01)
GER10:19.58
  
 PB
18
Niamh Kearney
Niamh Kearney ('92)
IRL10:25.24
  
 PB
19
Rhune Vanroose
Rhune Vanroose ('05)
BEL10:30.10
  
 PB
20
Jolien Van Hoorebeke
Jolien Van Hoorebeke ('94)
BEL10:36.64
  
 PB
21
Pihla Hokkanen
Pihla Hokkanen ('93)
FIN10:40.41
  
 SB
22
Melissande Jourdan
Melissande Jourdan ('04)
FRA10:46.87
  
 SB
23
Francesca Mentasti
Francesca Mentasti ('03)
ITA10:47.71
  
 SB
24
Maud De Coninck
Maud De Coninck ('05)
BEL11:01.18
  
 PB
Heleen Vermeulen
Heleen Vermeulen ('01)
BEL DNF
  
 
Eline Dalemans
Eline Dalemans ('91)
BEL DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL13.08
  
 
2
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA13.10
  
 
3
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.40
  
 
4
Jenna Blundell
Jenna Blundell ('01)
GBR13.48
  
 
5
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL13.57
  
 SB
6
Lynn Beck
Lynn Beck ('01)
BEL13.66
  
 PB
7
Mallory Cluley
Mallory Cluley ('02)
GBR13.92
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA12.96
  
 SB
2
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL12.99
  
 SB
3
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL13.58
  
 SB
4
Amber Vanden Bosch
Amber Vanden Bosch ('01)
BEL13.61
  
 PB
5
Mallory Cluley
Mallory Cluley ('02)
GBR13.75
  
 SB
6
Karen Lux
Karen Lux ('01)
FRA13.80
  
 
7
Miro Vlasman
Miro Vlasman ('04)
NED13.91
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.23
  
 
2
Jenna Blundell
Jenna Blundell ('01)
GBR13.26
  
 SB
3
Lynn Beck
Lynn Beck ('01)
BEL13.74
  
 SB
4
Laures Bauwens
Laures Bauwens ('99)
BEL13.82
  
 PB
5
Kira Holt
Kira Holt ('04)
GBR13.86
  
 
6
Ine Mylle
Ine Mylle ('97)
BEL13.91
  
 SB
7
Alexandra Mortant
Alexandra Mortant ('04)
BEL14.07
  
 SB
Lucy McGlynn
Lucy McGlynn ('04)
IRL DNS
  
 
Indledende 3
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL13.95
  
 PB
2
Niamh O'Neill
Niamh O'Neill ('01)
IRL14.14
  
 
3
Zita Goossens
Zita Goossens 
BEL14.16
  
 SB
4
Sita Steels
Sita Steels ('05)
BEL14.22
  
 PB
5
Sara Roggeman
Sara Roggeman ('04)
BEL14.24
  
 PB
6
Inge Bellemans
Inge Bellemans ('95)
BEL14.38
  
 
7
Morgann De Jong
Morgann De Jong ('03)
NED14.50
  
 SB
Indledende 4
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Zoe Austridge
Zoe Austridge ('02)
GBR14.26
  
 PB
2
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL14.34
  
 SB
3
Steffi De Saegher
Steffi De Saegher ('05)
BEL14.50
  
 PB
6
Laura McDonnell
Laura McDonnell 
IRL16.06
  
 PB
Tara Meier
Tara Meier ('01)
IRL DNF
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Femke Bol
Femke Bol 
NED53.12
  
 SB
2
Viivi Lehikoinen
Viivi Lehikoinen ('99)
FIN55.35
  
 SB
3
Cathelijn Peeters
Cathelijn Peeters ('96)
NED55.44
  
 PB
4
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR55.67
  
 SB
5
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR55.96
  
 
6
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL56.10
  
 SB
7
Viktoriya Tkachuk
Viktoriya Tkachuk ('94)
UKR56.44
  
 SB
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR56.24
  
 SB
2
Eileen Demes
Eileen Demes ('97)
GER56.56
  
 SB
3
Nina Hespel
Nina Hespel ('01)
BEL56.62
  
 SB
4
Fatoumata Diallo
Fatoumata Diallo 
POR56.87
  
 PB
5
Kelly McGrory
Kelly McGrory ('96)
IRL57.67
  
 SB
6
Hilla Uusimäki
Hilla Uusimäki ('96)
FIN57.88
  
 SB
7
Jess Tappin
Jess Tappin ('90)
GBR58.04
  
 
8
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
GER59.97
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Yorunn Ligneel
Yorunn Ligneel ('03)
BEL1.81
  
 
2
Ava Rochford
Ava Rochford ('05)
IRL1.78
  
 
3
Zita Goossens
Zita Goossens 
BEL1.78
  
 
4
Maryna Kovtunova
Maryna Kovtunova ('06)
UKR1.78
  
 =SB
5
Aoife O'Sullivan
Aoife O'Sullivan ('03)
IRL1.72
  
 SB
6
Anne-Laure Hervers
Anne-Laure Hervers ('05)
BEL1.69
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Pauline Hondema
Pauline Hondema 
NED6.53
+1.8
  
 PB
 
6.42 PB
 0.8
6.53 PB
 1.8
6.47
 1.3
6.50
 0.0
6.45
 1.2
6.47
 0.7
  
2
Elizabeth Ndudi
Elizabeth Ndudi ('05)
IRL6.39
+0.2
  
NU20R =NU20R PB
 
  X6.14
 0.1
6.19
 -0.8
  X6.39 PB
 0.2
  X  
3
Rogilia-Chriss Bissemo
Rogilia-Chriss Bissemo ('02)
FRA6.21
+1.5
  
 SB
4
Agathe Bougouin
Agathe Bougouin ('99)
FRA6.18
-0.9
  
 
5
Maite Beernaert
Maite Beernaert ('01)
BEL6.06
+0.6
  
 
6
Hanne Maudens
Hanne Maudens ('97)
BEL6.06
+1.3
  
 SB
7
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE5.95
+0.7
  
 SB
8
May Lee Cooper
May Lee Cooper ('98)
BEL5.73 w
+2.1
  
 
9
Fiola Tejiofo
Fiola Tejiofo ('02)
CAN5.63
+0.6
  
 
10
Katie Nolke
Katie Nolke ('04)
IRL5.55
+1.0
  
 SB
11
Laura Blanc
Laura Blanc ('03)
FRA5.52
+0.7
  
 SB
12
Ange Lukubika
Ange Lukubika ('06)
FRA5.51
+1.2
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elena Defrère
Elena Defrère ('01)
BEL14.90
  
 
2
Melissa Boekelman
Melissa Boekelman ('89)
NED14.55
  
 
3
Alexandra Aubry
Alexandra Aubry ('98)
FRA14.44
  
 SB
4
Jo-Anne Liefooghe
Jo-Anne Liefooghe ('03)
BEL12.76
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Izabela da Silva
Izabela da Silva ('95)
BRA61.07
  
 
 
  X57.9659.6861.07  X60.26  
2
Amanda Ngandu-Ntumba
Amanda Ngandu-Ntumba 
FRA59.91
  
 PB
 
54.3458.2559.91 PB58.1158.3257.94  
3
Samantha Hall
Samantha Hall ('93)
JAM59.20
  
 
 
59.20  X  X58.64  X  X  
4
Jill Emmerzaal
Jill Emmerzaal ('90)
NED49.37
  
 SB
5
Emilie Dodrimont
Emilie Dodrimont ('99)
BEL46.43
  
 
6
Leonie Keppel
Leonie Keppel ('01)
NED44.60
  
 
8
Linda Kalamba-Kayembe
Linda Kalamba-Kayembe ('02)
COD43.52
  
 
Elisabeth Koppert
Elisabeth Koppert ('06)
BEL NM
  
 
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
BEL43.72
  
 
  Alizee Morency Poilvache, Elise Mehuys, Rani Vincke, Rani Rosius
2
 
  
BEL44.15
  
NU23R 
  Marine Jehaes, Lotte van Lent, Callie Lizzie Nzukou Wakam, Delphine Nkansa
3
 
  
IRL46.55
  
 
  Niamh O'Neill, Sarah Leahy, Erin Taheny, Mollie O'Reilly
4
 
  
IRL46.63
  
 
  Fatima Amusa, Hannah Falvey, Leila Colfer, Lucy-May Sleeman
5
 
  
IRL47.41
  
 
  Sophie Gartland, Kate Doherty, Elena O'Sullivan, Sophie Parlour
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
IRL3:40.69
  
 
  Molly Hourihan, Caoimhe Cronin, Lauren McCourt, Molly Daly
2
 
  
IRL3:41.14
  
 
  Lauren Cadden, Leah Bergin, Hollie Kilroe, Sinéad Treacy
M 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1
Gradi Sobolayi-Bakole
Gradi Sobolayi-Bakole ('98)
FRA10.71
  
 
2
Thomas Maurice
Thomas Maurice ('99)
FRA10.76
  
 SB
3
Darian Moore
Darian Moore ('02)
GBR10.89
  
 
4
Nkemjika Onwumereh
Nkemjika Onwumereh ('04)
IRL10.92
  
 
5
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.94
  
 SB
6
Daniel Brooks
Daniel Brooks 
GBR11.01
  
 SB
7
Scott Gibson
Scott Gibson ('97)
IRL11.08
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Conor Morey
Conor Morey ('01)
IRL10.67
  
 SB
2
Cedrych Van Der Graaff
Cedrych Van Der Graaff ('99)
NED10.71
  
 SB
3
Jamie Sesay
Jamie Sesay ('04)
NED10.73
  
 SB
4
Rodrigo Broer
Rodrigo Broer ('96)
NED10.79
  
 
5
Runo Ayavoro
Runo Ayavoro ('03)
IRL10.79
  
 
6
Stewart Greenhalgh
Stewart Greenhalgh ('02)
GBR10.81
  
 SB
7
Jan Polman
Jan Polman ('99)
NED10.89
  
 SB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Timber Huysmans
Timber Huysmans ('03)
BEL10.81
  
 
2
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL10.90
  
 
3
Dieter Bergs
Dieter Bergs ('05)
BEL10.95
  
 SB
4
Nicolas-Alexand Batrin
Nicolas-Alexand Batrin 
FRA10.99
  
 SB
5
Killian Curran
Killian Curran ('05)
IRL11.07
  
 SB
7
Max O'Reilly
Max O'Reilly ('05)
IRL11.14
  
 SB
8
Loclainn Harris
Loclainn Harris ('05)
IRL11.33
  
 PB
Finale D
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Gabriel Kehinde
Gabriel Kehinde ('01)
IRL10.80
  
 
2
Osamudiamen Jesse Osas
Osamudiamen Jesse Osas ('06)
IRL10.95
  
 
3
Younes Nezar
Younes Nezar ('97)
FRA10.96
  
 
4
Keith Pike
Keith Pike ('94)
IRL11.05
  
 
5
Levi Hazes
Levi Hazes 
NED11.06
  
 
6
Shuraimy A. Bito
Shuraimy A. Bito ('99)
NED11.07
  
 
Finale E
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Suresh Black
Suresh Black ('01)
BER10.80
  
 SB
2
Benjamin To
Benjamin To ('02)
GBR10.85
  
 PB
3
Marius Ball
Marius Ball ('03)
FRA10.94
  
 PB
4
Yair Van Harmelen
Yair Van Harmelen ('03)
NED10.96
  
 SB
5
Victor Hofmans
Victor Hofmans ('94)
BEL11.06
  
 
7
Elgemar Laker
Elgemar Laker ('01)
NED11.31
  
 SB
Finale F
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Matheo Gabon
Matheo Gabon ('97)
FRA10.77
  
 PB
2
Arthur Gheerardyn-Renou
Arthur Gheerardyn-Renou ('06)
FRA10.79
  
 
3
Thomas Van Ingelgem
Thomas Van Ingelgem ('84)
BEL10.99
  
 
4
Bjirsen Deherder
Bjirsen Deherder 
BEL11.02
  
 
6
Padraic Hassett
Padraic Hassett ('03)
IRL11.13
  
 SB
Finale G
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Sol Stewart
Sol Stewart ('02)
GBR10.89 w
  
 
2
Steven Mackay
Steven Mackay ('99)
GBR10.90 w
  
 
3
Tibe Temmerman
Tibe Temmerman ('05)
BEL10.99 w
  
 
4
Simon Essuman
Simon Essuman ('98)
IRL11.16 w
  
 
6
Glory Wenegieme
Glory Wenegieme ('04)
IRL11.18 w
  
 
Basit Oyebanji
Basit Oyebanji ('02)
IRL DQw
  
 
Finale H
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Keenan Blake
Keenan Blake ('03)
NED11.03
  
 SB
5
Darragh Murphy
Darragh Murphy ('04)
IRL11.25
  
 SB
6
Rex Nyamakazi
Rex Nyamakazi ('05)
IRL11.32
  
 
Finale I
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1
Donal Martin
Donal Martin ('06)
IRL10.90 w
  
 
2
Anthony Dillon
Anthony Dillon ('01)
IRL11.05 w
  
 
4
Bram Van Der Jagt
Bram Van Der Jagt ('98)
NED11.17 w
  
 
Finale J
Vind: +1.7
Vind: +1.7
5
Billy Ryan
Billy Ryan ('99)
IRL11.38
  
 PB
Finale K
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Kieran Elliott
Kieran Elliott ('95)
IRL11.39
  
 
M 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Timber Huysmans
Timber Huysmans ('03)
BEL21.20
  
 PB
2
Rendel Vermeulen
Rendel Vermeulen ('03)
BEL21.25
  
 PB
3
Gradi Sobolayi-Bakole
Gradi Sobolayi-Bakole ('98)
FRA21.33
  
 SB
4
Nsikak Ekpo
Nsikak Ekpo ('03)
NED21.37
  
 SB
Oliver Swinney
Oliver Swinney ('03)
IRL DNF
  
 
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Cédric Fini
Cédric Fini ('03)
NED21.14
  
 PB
2
Cameron Bailey
Cameron Bailey 
GBR21.55
  
 SB
3
Kristian Samwell-Nash
Kristian Samwell-Nash ('02)
GBR21.57
  
 
4
Geoffrey Jacques
Geoffrey Jacques ('01)
BEL21.65
  
 PB
5
Stewart Greenhalgh
Stewart Greenhalgh ('02)
GBR21.79
  
 SB
6
Sven Van Den Bergh
Sven Van Den Bergh ('99)
BEL22.07
  
 SB
7
François Coroller
François Coroller 
FRA22.10
  
 SB
Finale C
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Christopher Sibanda
Christopher Sibanda ('89)
IRL21.45
  
 PB
2
Cobe Plasschaert
Cobe Plasschaert 
BEL21.77
  
 
3
Jan Polman
Jan Polman ('99)
NED21.79
  
 SB
4
Thomas Maurice
Thomas Maurice ('99)
FRA21.94
  
 SB
5
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL22.05
  
 SB
6
Iñigo Pérez
Iñigo Pérez ('92)
HON22.22
  
 SB
7
Levi Hazes
Levi Hazes 
NED22.51
  
 SB
Finale D
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Darian Moore
Darian Moore ('02)
GBR21.39
  
 PB
2
Victor Morabito
Victor Morabito ('02)
BEL21.55
  
 PB
3
Johnson Casseus
Johnson Casseus ('01)
FRA21.63
  
 PB
4
Padraic Hassett
Padraic Hassett ('03)
IRL21.90
  
 PB
5
Matthias Van Gestel
Matthias Van Gestel ('01)
BEL22.17
  
 SB
6
Elgemar Laker
Elgemar Laker ('01)
NED22.54
  
 SB
Finale E
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Matheo Gabon
Matheo Gabon ('97)
FRA21.59
  
 PB
2
Yair Van Harmelen
Yair Van Harmelen ('03)
NED21.85
  
 PB
3
Arthur Gheerardyn-Renou
Arthur Gheerardyn-Renou ('06)
FRA21.88
  
 
4
Ibrahim Diallo
Ibrahim Diallo 
FRA21.93
  
 SB
5
Clement Brunin
Clement Brunin ('96)
BEL22.08
  
 
6
Darragh Murphy
Darragh Murphy ('04)
IRL22.09
  
 
Finale F
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Suresh Black
Suresh Black ('01)
BER21.67
  
 SB
2
Donal Martin
Donal Martin ('06)
IRL21.79
  
 PB
3
Leon Seale
Leon Seale ('03)
GBR22.11
  
 SB
4
Ardit Vidishiqi
Ardit Vidishiqi 
GER22.28
  
 
5
Shuraimy A. Bito
Shuraimy A. Bito ('99)
NED22.48
  
 
Glory Wenegieme
Glory Wenegieme ('04)
IRL DNF
  
 
Bastien Varre
Bastien Varre ('99)
FRA DNF
  
 
Finale G
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Rodrigo Broer
Rodrigo Broer ('96)
NED21.49
  
 SB
2
Sol Stewart
Sol Stewart ('02)
GBR21.80
  
 PB
3
Steven Mackay
Steven Mackay ('99)
GBR21.81
  
 PB
4
Tuur Bras
Tuur Bras ('99)
BEL21.92
  
 SB
5
Tibe Temmerman
Tibe Temmerman ('05)
BEL21.96
  
 PB
6
Marko Medan
Marko Medan ('03)
BEL22.32
  
 
7
Runo Ayavoro
Runo Ayavoro ('03)
IRL22.43
  
 SB
Finale H
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Daniljo Vriendwijk
Daniljo Vriendwijk ('03)
NED21.64
  
 PB
2
Gerben Van De Voorde
Gerben Van De Voorde ('90)
BEL22.13
  
 =PB
3
Senne De Vos
Senne De Vos ('04)
BEL22.19
  
 SB
4
Bjirsen Deherder
Bjirsen Deherder 
BEL22.19
  
 PB
5
Thomas Van Ingelgem
Thomas Van Ingelgem ('84)
BEL22.33
  
 PB
Finale I
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN21.96
  
 SB
2
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL22.41
  
 SB
3
Sibren Reekers
Sibren Reekers ('97)
NED22.46
  
 SB
Finale J
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Ivan Andriineko
Ivan Andriineko ('01)
ISR22.18
  
 PB
2
Jordy Van Lierde
Jordy Van Lierde ('01)
BEL22.33
  
 PB
5
Loclainn Harris
Loclainn Harris ('05)
IRL22.53
  
 PB
Finale L
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Benjamin To
Benjamin To ('02)
GBR22.04
  
 PB
3
Rex Nyamakazi
Rex Nyamakazi ('05)
IRL22.99
  
 SB
Finale M
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Jack Hickey
Jack Hickey ('01)
IRL22.77
  
 PB
2
Charlie Bastow
Charlie Bastow ('04)
IRL22.88
  
 PB
4
Cormac Crotty
Cormac Crotty ('06)
IRL22.92
  
 PB
Finale N
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Bram Van Der Jagt
Bram Van Der Jagt ('98)
NED22.32
  
 PB
2
Chris Goupande
Chris Goupande ('95)
FRA22.32
  
 PB
3
Endrick Corporan
Endrick Corporan ('96)
NED22.39
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR46.20
  
 PB
2
Tibo De Smet
Tibo De Smet ('99)
BEL46.33
  
 PB
3
Cameron Chalmers
Cameron Chalmers ('97)
GBR47.35
  
 SB
4
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL47.58
  
 SB
5
Maarten Heylen
Maarten Heylen ('98)
BEL47.73
  
 
6
Pim Van Bakel
Pim Van Bakel ('01)
NED47.85
  
 SB
7
Priso Benoit Moudio
Priso Benoit Moudio ('03)
FRA47.92
  
 
Finale B
1
Jean Paul Bredau
Jean Paul Bredau ('99)
GER46.48
  
 SB
2
Charlie Carvell
Charlie Carvell ('04)
GBR46.48
  
 PB
3
Callum Baird
Callum Baird ('03)
IRL47.12
  
 
4
Rayane Plantier
Rayane Plantier ('02)
FRA47.35
  
 SB
5
Jonas Breitkopf
Jonas Breitkopf ('97)
GER47.40
  
 SB
6
Lukas Krappe
Lukas Krappe ('03)
GER47.42
  
 
7
Cathal Crosbie
Cathal Crosbie ('99)
IRL47.45
  
 
Finale C
1
Alphonse Robin
Alphonse Robin ('02)
FRA46.94
  
 PB
2
Killian Mersseman
Killian Mersseman ('04)
BEL47.18
  
 PB
3
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL47.49
  
 SB
4
Syaka Injai
Syaka Injai 
FRA47.89
  
 
5
Hakan Dalbal
Hakan Dalbal 
GBR48.35
  
 SB
6
Iñigo Pérez
Iñigo Pérez ('92)
HON49.62
  
 
Finale D
1
Florian Kroll
Florian Kroll ('04)
GER47.55
  
 PB
2
Cameron Bailey
Cameron Bailey 
GBR48.04
  
 SB
3
Isaac Osei-Tutu
Isaac Osei-Tutu ('98)
GBR48.61
  
 
4
Pamphile Marvric
Pamphile Marvric ('95)
LCA48.86
  
 
5
Lewis Thorn
Lewis Thorn ('98)
GBR48.92
  
 
6
Benjamin Stendahl
Benjamin Stendahl ('99)
FIN48.93
  
 SB
7
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL49.40
  
 
Finale E
1
David Bosch
David Bosch ('04)
IRL48.03
  
 
2
David Ryan
David Ryan 
IRL48.13
  
 
3
Wilton Mirog
Wilton Mirog ('97)
FRA48.30
  
 SB
4
Gautier Loones
Gautier Loones ('01)
FRA48.68
  
 SB
5
Aron Schott
Aron Schott ('01)
NED49.33
  
 SB
6
Paul White
Paul White ('95)
IRL49.45
  
 SB
Keenan Blake
Keenan Blake ('03)
NED DNF
  
 
Finale F
1
Enzo Favero
Enzo Favero 
FRA48.02
  
 SB
2
Micheal Keating
Micheal Keating ('94)
IRL48.21
  
 PB
3
David Mannion
David Mannion ('05)
IRL48.43
  
 PB
4
Dries Peeters
Dries Peeters ('99)
BEL48.83
  
 SB
5
Mathys Latinne
Mathys Latinne ('03)
BEL48.98
  
 
6
Kevin Damstra
Kevin Damstra ('89)
NED49.04
  
 SB
Finale G
1
Mathis Vaitulukina
Mathis Vaitulukina ('04)
FRA48.45
  
 SB
2
Felix Levasseur
Felix Levasseur ('04)
FRA48.67
  
 
3
Joep Welsch
Joep Welsch ('01)
NED48.80
  
 
4
Joe Doody
Joe Doody ('04)
IRL48.88
  
 
5
Kristian Samwell-Nash
Kristian Samwell-Nash ('02)
GBR49.51
  
 
6
Younes El Makrini
Younes El Makrini ('04)
GER49.77
  
 
7
Jamie Mitchell
Jamie Mitchell ('99)
IRL50.14
  
 
Finale H
1
Jack Hocking
Jack Hocking ('98)
GBR48.37
  
 SB
2
Ardit Vidishiqi
Ardit Vidishiqi 
GER48.82
  
 PB
3
Giorgos Choratas
Giorgos Choratas ('01)
CYP49.02
  
 SB
4
Ivan Andriineko
Ivan Andriineko ('01)
ISR49.18
  
 
5
Hadrien Piengeon
Hadrien Piengeon 
BEL49.32
  
 SB
6
Rodrigue Massianga
Rodrigue Massianga ('91)
FRA49.38
  
 SB
Finale I
1
Clement Germaine
Clement Germaine ('01)
FRA48.51
  
 PB
2
Florian Jouanneau
Florian Jouanneau ('01)
FRA48.98
  
 PB
3
Stephen Mannion
Stephen Mannion ('05)
IRL49.05
  
 PB
4
Theo Farge
Theo Farge ('99)
FRA49.27
  
 SB
5
Clément Hendrick
Clément Hendrick ('99)
BEL49.51
  
 
Finale J
1
Hugo Magee
Hugo Magee ('02)
IRL48.40
  
 PB
2
Darragh Masterson
Darragh Masterson ('04)
IRL49.12
  
 PB
3
Tibo Malumgre
Tibo Malumgre ('03)
BEL49.13
  
 SB
4
Anthony Rasmijn
Anthony Rasmijn ('91)
ARU49.42
  
 SB
5
James Holden
James Holden ('99)
IRL49.97
  
 SB
Finale K
1
Marc Jakubowski
Marc Jakubowski ('04)
FRA49.33
  
 PB
2
Louis Smeets
Louis Smeets ('07)
BEL49.65
  
 PB
3
Gaetan Chiroux
Gaetan Chiroux ('01)
BEL49.71
  
 
4
Robin Fichera
Robin Fichera ('94)
FRA49.81
  
 SB
5
Joseph Lane
Joseph Lane 
GBR49.92
  
 
7
Eoin Kelly
Eoin Kelly ('88)
IRL50.33
  
 PB
Finale L
1
Endrick Corporan
Endrick Corporan ('96)
NED48.96
  
 PB
2
Noah Mango
Noah Mango ('06)
FRA49.98
  
 PB
Finale M
3
Jason O'Reilly
Jason O'Reilly ('06)
IRL50.40
  
 
4
Leonel Nhanombe
Leonel Nhanombe ('04)
GER51.00
  
 PB
5
Cormac Crotty
Cormac Crotty ('06)
IRL51.04
  
 
6
Jarin Dijkgraaf
Jarin Dijkgraaf ('02)
NED51.11
  
 PB
Finale N
Aiden Guibert
Aiden Guibert ('04)
FRA DNF
  
 
Finale O
1
Luke Timlin
Luke Timlin ('06)
IRL51.11
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Mattis Tanghe
Mattis Tanghe ('02)
BEL1:50.22
  
 PB
2
Maxime Wrzesinski
Maxime Wrzesinski ('01)
FRA1:50.33
  
 SB
3
Raphael Aureau
Raphael Aureau ('01)
FRA1:50.36
  
 SB
4
Leandre Lalin
Leandre Lalin ('01)
FRA1:50.65
  
 SB
5
Florian Creance
Florian Creance ('99)
FRA1:51.18
  
 
6
Marco Otten
Marco Otten ('94)
NED1:51.30
  
 SB
7
Hugo Monnier
Hugo Monnier ('96)
FRA1:51.45
  
 SB
8
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:52.16
  
 SB
9
Hannes Braunstein
Hannes Braunstein ('98)
GER1:52.28
  
 SB
10
Jack Kelly
Jack Kelly ('05)
IRL1:52.70
  
 
11
Brian Versluis
Brian Versluis ('99)
NED1:52.85
  
 SB
12
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL1:55.09
  
 
Yanis Vanlanduyt
Yanis Vanlanduyt ('06)
FRA DNF
  
 
Jori Stroobants
Jori Stroobants ('89)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Edmond Baudot
Edmond Baudot ('02)
FRA1:50.14
  
 PB
2
Traian Rebeqea
Traian Rebeqea ('03)
IRL1:50.51
  
 PB
3
Peter Kilgannon
Peter Kilgannon ('98)
IRL1:50.61
  
 PB
4
Emil Hajjaj-Charpail
Emil Hajjaj-Charpail ('01)
FRA1:50.71
  
 PB
5
Mikel Calvo
Mikel Calvo ('03)
ESP1:50.96
  
 SB
6
Pierre Carlier
Pierre Carlier ('02)
FRA1:50.99
  
 
7
Djibril Fall
Djibril Fall ('97)
SEN1:51.06
  
 SB
8
Baptiste Leblanc
Baptiste Leblanc ('99)
FRA1:51.73
  
 
9
Ward Leunckens
Ward Leunckens 
BEL1:52.20
  
 
10
Aurelien Vaudois
Aurelien Vaudois ('98)
FRA1:52.32
  
 SB
11
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED1:52.49
  
 SB
12
Guillaume Couttet Lachaux
Guillaume Couttet Lachaux ('96)
FRA1:53.22
  
 SB
13
Rob Van Den Bogaert
Rob Van Den Bogaert ('03)
BEL1:53.39
  
 
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR DNF
  
 
Finale C
1
Neil Culhane
Neil Culhane ('05)
IRL1:51.44
  
 
2
Max Van Der Lugt
Max Van Der Lugt ('98)
NED1:51.54
  
 SB
3
Naoufel Oukkal
Naoufel Oukkal ('02)
FRA1:52.06
  
 PB
4
Kyle Moorhead
Kyle Moorhead ('02)
IRL1:52.47
  
 
5
Florian Krempke
Florian Krempke ('95)
SUI1:52.56
  
 SB
6
Yannis David
Yannis David ('99)
FRA1:52.57
  
 SB
7
Justin Martineau
Justin Martineau ('02)
FRA1:52.75
  
 
8
Hugo Dalla Libera
Hugo Dalla Libera 
FRA1:52.85
  
 SB
9
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR1:53.08
  
 SB
10
Enzo Legendre
Enzo Legendre ('06)
BEL1:53.16
  
 
11
Luc Hensgen
Luc Hensgen ('96)
LUX1:53.27
  
 SB
12
Samir Youb
Samir Youb ('91)
FRA1:53.42
  
 SB
13
Matthijs Van Schalk
Matthijs Van Schalk ('03)
NED1:54.06
  
 PB
14
Oisin Lynch
Oisin Lynch ('06)
IRL1:54.46
  
 
Matthias Van Gestel
Matthias Van Gestel ('01)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Seb Wals
Seb Wals ('03)
NED1:51.15
  
 PB
2
Joseph Hastings
Joseph Hastings ('95)
IRL1:51.83
  
 PB
3
Pierre-Louis Cadart
Pierre-Louis Cadart ('04)
FRA1:51.90
  
 PB
4
Niklas Harsy
Niklas Harsy ('98)
GER1:52.13
  
 SB
5
Terence Dursent
Terence Dursent ('02)
FRA1:52.27
  
 PB
6
Benoit Mollet
Benoit Mollet ('05)
FRA1:52.45
  
 PB
7
Chiel De Cremer
Chiel De Cremer ('05)
BEL1:52.98
  
 PB
8
Nathan Quetin
Nathan Quetin ('01)
FRA1:53.51
  
 SB
9
Joseph Kouchner
Joseph Kouchner ('05)
FRA1:53.84
  
 SB
10
Jean-Louis Bouric
Jean-Louis Bouric 
FRA1:53.84
  
 SB
11
Simon Descamps
Simon Descamps ('98)
FRA1:54.02
  
 SB
12
Nando Kramer
Nando Kramer ('05)
NED1:54.12
  
 
13
Lennart Lindstrot
Lennart Lindstrot ('03)
GER1:55.32
  
 SB
14
Jan-David Ridder
Jan-David Ridder 
GER1:57.15
  
 SB
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL DNF
  
 
Finale E
1
Maxence Ducoulombier-Herpin
Maxence Ducoulombier-Herpin ('94)
FRA1:53.60
  
 SB
2
Yanis Le Mouillour
Yanis Le Mouillour ('01)
FRA1:53.61
  
 PB
3
Maxwell Koulen
Maxwell Koulen ('04)
SUI1:53.73
  
 SB
4
Ruairi Casey
Ruairi Casey ('98)
IRL1:53.86
  
 
5
Axel Alness Borg
Axel Alness Borg ('98)
SWE1:53.90
  
 SB
6
Max Perez-Diaz
Max Perez-Diaz ('97)
GBR1:54.15
  
 
7
Tijmen Hoedjes
Tijmen Hoedjes ('01)
NED1:54.80
  
 SB
8
Tom Recht
Tom Recht ('04)
LUX1:55.01
  
 SB
9
Wout De Waegenaere
Wout De Waegenaere ('03)
BEL1:55.27
  
 
10
Renaud Segard
Renaud Segard ('87)
FRA1:55.92
  
 SB
Sander Biebaut
Sander Biebaut 
BEL DNF
  
 
Finale F
1
André Rohling
André Rohling 
GER1:54.20
  
 
2
Jenning Färber
Jenning Färber ('04)
GER1:54.61
  
 PB
3
Samuel Jones
Samuel Jones ('97)
GBR1:55.00
  
 SB
4
Ben Clavin
Ben Clavin ('05)
IRL1:55.32
  
 
5
Timeo Cambaud
Timeo Cambaud ('05)
FRA1:55.33
  
 PB
6
Alex Ferrand
Alex Ferrand ('95)
FRA1:55.54
  
 SB
7
Brice Rodrigue
Brice Rodrigue ('05)
FRA1:55.61
  
 SB
8
Julius Uutela
Julius Uutela ('97)
FIN1:56.91
  
 SB
10
Henri Stöckermann
Henri Stöckermann ('02)
GER1:57.63
  
 
11
Finn Boyle
Finn Boyle ('04)
IRL1:58.70
  
 
Thomas Delestrez
Thomas Delestrez ('01)
FRA DNF
  
 
Ruben Allaert
Ruben Allaert ('04)
BEL DNF
  
 
Finale G
1
Algimantas Žemaitaitis
Algimantas Žemaitaitis ('98)
LTU1:53.16
  
 PB
2
Korneel Weekers
Korneel Weekers ('02)
BEL1:53.84
  
 PB
3
Quinten Van Delft
Quinten Van Delft ('02)
NED1:54.39
  
 PB
4
Julien Reczkowicz
Julien Reczkowicz 
FRA1:54.43
  
 PB
5Yusuf AlinYusuf Alin ('95)DEN1:54.76
  
 SB
6
Isaac De Buyst
Isaac De Buyst ('01)
FRA1:54.78
  
 SB
7
Loic Gardes
Loic Gardes ('95)
FRA1:55.05
  
 PB
8
Mathis Rodrigue
Mathis Rodrigue ('05)
FRA1:55.28
  
 SB
9
Parker Consten
Parker Consten ('04)
NED1:55.66
  
 SB
11
David Kelly
David Kelly ('93)
IRL1:56.85
  
 SB
Warre De Pauw
Warre De Pauw ('03)
BEL DNF
  
 
Finale H
1
Noah Holten
Noah Holten ('04)
NED1:54.44
  
 PB
2
Barnabe Gabillet
Barnabe Gabillet ('01)
FRA1:54.74
  
 
3
Simon Deproot
Simon Deproot ('99)
FRA1:55.09
  
 PB
4
Robin De Haan
Robin De Haan ('05)
NED1:55.30
  
 
5
Eric Van Der Meer
Eric Van Der Meer ('95)
NED1:56.13
  
 PB
Pierre-Louis Guinoiseau
Pierre-Louis Guinoiseau ('05)
FRA DNF
  
 
Christof Pieters
Christof Pieters ('86)
BEL DNF
  
 
Finale I
1
Aurelien Driss
Aurelien Driss ('99)
FRA1:54.73
  
 PB
2
Edouard Simon
Edouard Simon 
BEL1:54.94
  
 PB
3
Sem Serrano
Sem Serrano ('06)
BEL1:55.53
  
 PB
4
Jean-Baptiste Auffret
Jean-Baptiste Auffret ('05)
FRA1:55.97
  
 PB
9
Stephen Holland
Stephen Holland ('96)
IRL1:58.18
  
 SB
Gilles Vluymans
Gilles Vluymans ('97)
BEL DNF
  
 
Finale J
1
Sampierre Gomez
Sampierre Gomez ('01)
GAM1:53.70
  
 
8
Tomas Van Wijngaarden
Tomas Van Wijngaarden 
NED1:58.97
  
 SB
Quinten Lockefeer
Quinten Lockefeer ('99)
BEL DNF
  
 
Finale K
2
Niels Peeters
Niels Peeters ('03)
NED1:56.78
  
 PB
Jordy Van Lierde
Jordy Van Lierde ('01)
BEL DNF
  
 
Finale L
9
Sebastiaan Horselenberg
Sebastiaan Horselenberg ('04)
NED1:58.66
  
 PB
10
Jesse Holten
Jesse Holten 
NED1:59.30
  
 PB
Finale M
3
Mika Pikutzki
Mika Pikutzki ('06)
GER1:58.35
  
 PB
4
Jari Schoorlemmer
Jari Schoorlemmer ('06)
NED1:58.69
  
 PB
6
Bereket Petersen
Bereket Petersen ('01)
NED1:58.75
  
 PB
7
Ids Peenstra
Ids Peenstra ('05)
NED1:58.99
  
 PB
9
Koen Steenblok
Koen Steenblok ('06)
NED1:59.94
  
 PB
Finale N
3
Stijn Koolen
Stijn Koolen ('05)
NED1:59.52
  
 PB
Reinout Van Hessche
Reinout Van Hessche ('87)
BEL DNF
  
 
Maxens Monin
Maxens Monin ('01)
FRA DNF
  
 
Finale O
3
Mike van Wouwe
Mike van Wouwe ('03)
NED1:59.69
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Thomas Desrumaux
Thomas Desrumaux ('94)
FRA3:47.25
  
 SB
2
Alexis Regent
Alexis Regent ('99)
FRA3:47.81
  
 PB
3
Juan Ignacio Peña
Juan Ignacio Peña ('91)
CHI3:47.91
  
 SB
4
Gauthier Cascales
Gauthier Cascales ('97)
FRA3:48.01
  
 PB
5
Deniss Šalkauskas
Deniss Šalkauskas ('98)
EST3:48.08
  
 PB
6
Arnaud Collard
Arnaud Collard 
BEL3:48.45
  
 PB
7
Ruben Cornelus
Ruben Cornelus ('96)
BEL3:48.58
  
 PB
8
Hugo James
Hugo James ('99)
FRA3:49.05
  
 SB
9
Mohammed Dookun
Mohammed Dookun ('93)
MRI3:51.64
  
 SB
10
Reda Aouragh
Reda Aouragh ('06)
BEL3:51.67
  
 PB
11
Michiel Vanhuysse
Michiel Vanhuysse 
BEL3:51.93
  
 SB
12
Tom Klose
Tom Klose ('01)
GER3:52.69
  
 
13
Mark Hanrahan
Mark Hanrahan ('03)
IRL3:52.74
  
 SB
14
Tiago Ribeiro
Tiago Ribeiro ('97)
POR3:55.89
  
 SB
Maxime Tilman
Maxime Tilman ('99)
BEL DNF
  
 
Rayan Belkheir
Rayan Belkheir ('05)
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Amine Brahimi
Amine Brahimi ('95)
ALG3:47.08
  
 PB
2
Franck Dirat
Franck Dirat ('93)
FRA3:49.22
  
 PB
3
Clement Cougnaud
Clement Cougnaud ('01)
FRA3:49.97
  
 PB
4
Luca Simpson
Luca Simpson ('02)
SUI3:50.11
  
 PB
5
Simon Jeukenne
Simon Jeukenne ('05)
BEL3:51.14
  
 PB
6
Arnas Gabrėnas
Arnas Gabrėnas ('94)
LTU3:51.45
  
 SB
7
Jack Fenlon
Jack Fenlon ('05)
IRL3:51.52
  
 SB
8
Paul Hubner
Paul Hubner ('03)
FRA3:51.89
  
 SB
9
Baptiste Guilloux
Baptiste Guilloux ('03)
FRA3:52.07
  
 
10
Kevin Lemaire
Kevin Lemaire ('97)
FRA3:52.48
  
 SB
11
Yassine Garaa
Yassine Garaa ('94)
MAR3:54.20
  
 SB
12
Sylvain Quirion
Sylvain Quirion ('88)
FRA3:56.43
  
 
13
Simon Trampusch
Simon Trampusch ('03)
GER3:57.40
  
 
14
Fabio Fornarelli
Fabio Fornarelli ('97)
FRA3:57.84
  
 SB
16
Tijmen Wisselink
Tijmen Wisselink ('04)
NED4:02.74
  
 SB
Timon Inghelbrecht
Timon Inghelbrecht ('03)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Bilal Safadi
Bilal Safadi ('05)
FRA3:49.15
  
 PB
2
Viktor Leenaert
Viktor Leenaert ('04)
BEL3:49.54
  
 PB
3
Adrian König-Rannenberg
Adrian König-Rannenberg ('93)
GER3:49.75
  
 SB
4
Ioann Lobles
Ioann Lobles ('04)
NED3:50.42
  
 PB
5
Senne Van Den Schoor
Senne Van Den Schoor ('01)
BEL3:52.22
  
 PB
6
Tim Hofmann
Tim Hofmann ('03)
GER3:52.55
  
 SB
7
Christopher Gabet
Christopher Gabet ('97)
FRA3:52.77
  
 SB
8
Yuval Danieli
Yuval Danieli ('03)
ISR3:53.05
  
 PB
9
Teo-Ruben Banini
Teo-Ruben Banini ('01)
FRA3:53.35
  
 SB
10
Theophane Douady
Theophane Douady ('98)
FRA3:53.60
  
 SB
11
Alexandre Fablet
Alexandre Fablet ('02)
FRA3:54.01
  
 SB
12
Marc-Henri Vandenberghe
Marc-Henri Vandenberghe 
BEL3:57.84
  
 SB
13
Diego Miguelena
Diego Miguelena ('01)
ESP3:57.96
  
 SB
15
Julius Mäkinen
Julius Mäkinen ('01)
FIN4:06.99
  
 SB
Tom de Gelder
Tom de Gelder ('98)
NED DNF
  
 
Finale D
1
Mick Wolvekamp
Mick Wolvekamp ('05)
NED3:54.57
  
 SB
2
Jules Geffroy
Jules Geffroy ('05)
FRA3:54.99
  
 PB
3
Theodore Liot
Theodore Liot ('06)
FRA3:55.41
  
 PB
4
Maxime Carminati
Maxime Carminati ('02)
FRA3:55.62
  
 
5
Jerome Kindt
Jerome Kindt ('05)
BEL3:55.97
  
 PB
6
Max Swabedissen
Max Swabedissen ('04)
NED3:56.52
  
 PB
7
Gaël Leprohon
Gaël Leprohon ('04)
FRA3:56.90
  
 SB
8
Joad Martinho
Joad Martinho ('03)
FRA3:57.55
  
 PB
9
Daan Van Der Velden
Daan Van Der Velden 
NED3:57.61
  
 SB
10
Gaspar Klückers
Gaspar Klückers ('04)
LUX3:57.73
  
 SB
11
Mojalefa Kloprogge
Mojalefa Kloprogge ('01)
NED3:58.53
  
 
Hanad Van Haren
Hanad Van Haren ('94)
NED DNF
  
 
Maxence Schiffer
Maxence Schiffer ('96)
FRA DNF
  
 
Siebe Van Campenhout
Siebe Van Campenhout ('02)
BEL DNF
  
 
Finale E
1
Tobias Flon
Tobias Flon ('05)
FRA3:52.91
  
 PB
2
Samuel Maher
Samuel Maher ('99)
GBR3:52.96
  
 SB
3
Matteo Mary
Matteo Mary ('02)
IRL3:54.23
  
 SB
4
Benjamin Rivet
Benjamin Rivet 
FRA3:55.16
  
 PB
5
Sean Cronin
Sean Cronin ('06)
IRL3:55.19
  
 PB
6
Jorne Vanherck
Jorne Vanherck 
BEL3:55.27
  
 PB
7
Cas Wille
Cas Wille ('01)
NED3:56.03
  
 PB
8
Jack Miskella
Jack Miskella ('98)
IRL3:57.64
  
 SB
9
Arnau Saubi
Arnau Saubi ('04)
ESP3:57.88
  
 SB
10
Thomas Borry
Thomas Borry ('03)
BEL3:58.78
  
 
11
Petros Kousis
Petros Kousis ('01)
CYP4:00.47
  
 SB
12
Jack Maher
Jack Maher 
IRL4:01.52
  
 
Arne Boeykens
Arne Boeykens ('97)
BEL DNF
  
 
Finale F
1
Sébastien Fauconnier
Sébastien Fauconnier 
BEL3:54.48
  
 PB
2
Nathan Lantz
Nathan Lantz 
USA3:56.25
  
 PB
3
Marvin Zaun
Marvin Zaun ('03)
GER3:56.57
  
 PB
4
Vincent Moreau
Vincent Moreau ('96)
FRA3:57.92
  
 PB
5
Oisin Davis
Oisin Davis ('03)
IRL3:58.54
  
 
6
Marcus Clarke
Marcus Clarke ('03)
IRL3:58.56
  
 
7
Aaron Van Lersberghe
Aaron Van Lersberghe ('03)
BEL3:59.27
  
 PB
8
Quentin Pottier
Quentin Pottier ('99)
FRA3:59.30
  
 SB
9
Connor Kluivers
Connor Kluivers ('02)
NED4:03.44
  
 SB
10
Lenny Fred Riebe
Lenny Fred Riebe ('06)
GER4:05.25
  
 
11
Aaron Brennan
Aaron Brennan ('01)
IRL4:05.64
  
 
Ruairi Casey
Ruairi Casey ('98)
IRL DNF
  
 
Finale G
1
Tom Jager
Tom Jager ('97)
GER3:57.85
  
 PB
2
Jelle Bulens
Jelle Bulens ('99)
BEL3:58.13
  
 PB
3
Vincent Thellier
Vincent Thellier ('01)
FRA3:58.72
  
 PB
4
Fabio Heitböhmer
Fabio Heitböhmer ('04)
GER3:58.86
  
 PB
5
Baptiste Flament
Baptiste Flament ('05)
FRA3:59.16
  
 PB
11
Victor Wassenaar
Victor Wassenaar ('03)
NED4:05.37
  
 
Finale H
2
John Durcan
John Durcan ('95)
IRL4:01.43
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
David Alfonso
David Alfonso 
ESP14:07.30
  
 PB
2
Axel Fournival
Axel Fournival ('01)
FRA14:07.59
  
 PB
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN14:18.40
  
 PB
4Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen DEN14:21.11
  
 PB
5
Kevin Schauwaers
Kevin Schauwaers ('86)
BEL14:23.93
  
 SB
6
Yanis Boulanger
Yanis Boulanger ('04)
FRA14:25.27
  
 PB
7
Jaime Bueno
Jaime Bueno ('04)
ESP14:26.11
  
 PB
8
Harry Colbert
Harry Colbert ('05)
IRL14:26.89
  
 
9
Wondimu Bussy
Wondimu Bussy ('95)
SUI14:27.13
  
 PB
10
Adrien Le Richomme
Adrien Le Richomme ('03)
FRA14:27.17
  
 PB
11
Pierre Fontanarosa
Pierre Fontanarosa ('92)
FRA14:27.61
  
 SB
12
Léo Lädermann
Léo Lädermann ('02)
SUI14:27.85
  
 PB
13
Thomas Etheve
Thomas Etheve ('92)
FRA14:31.69
  
 PB
14
Jamie Fallon
Jamie Fallon ('97)
IRL14:32.60
  
 PB
15
Romain Szurhaj
Romain Szurhaj ('98)
FRA14:33.62
  
 PB
16
Jonathan Atse-Herrera
Jonathan Atse-Herrera ('87)
CIV14:35.29
  
 SB
17
George Beardmore
George Beardmore ('01)
GBR14:37.57
  
 SB
18
Julien Le Cozler
Julien Le Cozler ('98)
FRA14:39.18
  
 PB
19
Vince Desalegn VAN WINCKEL
Vince Desalegn VAN WINCKEL ('04)
BEL14:40.06
  
 PB
20
Vinny Connolly
Vinny Connolly ('92)
IRL14:40.35
  
 PB
21
Eoghan Mcelhinney
Eoghan Mcelhinney ('97)
IRL14:41.37
  
 PB
22
Cormac Dixon
Cormac Dixon ('06)
IRL14:44.44
  
 PB
23
Willy Nigaut
Willy Nigaut ('92)
FRA14:44.75
  
 PB
24
Gerard Bou
Gerard Bou 
ESP14:44.85
  
 SB
25
Lukas Outtier
Lukas Outtier ('96)
BEL14:49.95
  
 SB
27
Kevin Moore
Kevin Moore ('90)
IRL14:51.09
  
 SB
28
Patrick Noonan
Patrick Noonan ('01)
IRL14:57.90
  
 PB
29
Michael Murphy
Michael Murphy ('02)
IRL15:04.53
  
 PB
Ziad Audah
Ziad Audah ('98)
BEL DNF
  
 
Tom Thierry
Tom Thierry ('02)
FRA DNF
  
 
Baptiste Meslet
Baptiste Meslet ('91)
FRA DNF
  
 
Raphael Daverede
Raphael Daverede 
FRA DNF
  
 
William Fitzgerald
William Fitzgerald ('01)
IRL DNF
  
 
Morgan False
Morgan False ('96)
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Ruben Marques
Ruben Marques ('99)
ESP14:26.57
  
 PB
2
Eric Lore
Eric Lore ('03)
ESP14:27.42
  
 PB
3
Cathal O'Reilly
Cathal O'Reilly ('03)
IRL14:30.34
  
 PB
4
Alexander Volders
Alexander Volders ('05)
BEL14:32.86
  
 PB
5
Pablo Van Hoorn
Pablo Van Hoorn ('05)
NED14:33.10
  
 PB
6
Har'el Schein
Har'el Schein ('03)
ISR14:36.93
  
 PB
7
Gregory Biraud
Gregory Biraud ('90)
FRA14:39.36
  
 SB
8
Merlijn Van Der Velden
Merlijn Van Der Velden ('03)
NED14:39.55
  
 PB
9
Kane Collins
Kane Collins ('97)
IRL14:40.71
  
 PB
10
Nicolas Valentin
Nicolas Valentin ('94)
FRA14:41.65
  
 SB
11
Kevin Thomassin
Kevin Thomassin ('88)
FRA14:43.07
  
 PB
12
Amit Cohen
Amit Cohen ('04)
ISR14:43.25
  
 PB
13
Esteban Martineau
Esteban Martineau ('03)
FRA14:43.46
  
 PB
14
Yannik Erz
Yannik Erz ('95)
GER14:45.34
  
 PB
15
Bastien Audin
Bastien Audin 
BEL14:45.85
  
 PB
16
Maxime Bantwell
Maxime Bantwell ('03)
FRA14:46.28
  
 PB
17
Andreas De Mets
Andreas De Mets ('84)
BEL14:46.42
  
 PB
18
Pierre Pubert
Pierre Pubert ('03)
FRA14:46.49
  
 PB
19
Teddy Colombe
Teddy Colombe ('89)
FRA14:47.78
  
 PB
20
Remi Chavenaud
Remi Chavenaud ('02)
FRA14:49.27
  
 PB
24
Eemeli Hirvonen
Eemeli Hirvonen ('05)
FIN14:53.60
  
 PB
26
Friedrich Biniok
Friedrich Biniok ('95)
GER15:00.57
  
 SB
27
Euan Lagan
Euan Lagan 
IRL15:05.55
  
 PB
28
Cathaoir Purvis
Cathaoir Purvis 
IRL15:26.01
  
 PB
Cas Wille
Cas Wille ('01)
NED DNF
  
 
Sean Cotter
Sean Cotter ('03)
IRL DNF
  
 
Daan Van Der Velden
Daan Van Der Velden 
NED DNF
  
 
K 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Mollie O'Reilly
Mollie O'Reilly ('98)
IRL11.78
  
 
2
Leonie Ashmeade
Leonie Ashmeade ('01)
GBR11.79
  
 
3
Janie de Naeyer
Janie de Naeyer ('01)
BEL11.80
  
 
4
Lucy-May Sleeman
Lucy-May Sleeman ('04)
IRL11.85
  
 
5
Sarah Leahy
Sarah Leahy ('99)
IRL11.85
  
 
6
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL11.91
  
 
7
Minke Bisschops
Minke Bisschops ('02)
NED12.42
  
 SB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Justine Goossens
Justine Goossens 
BEL11.90
  
 SB
2
Elizabeth Ndudi
Elizabeth Ndudi ('05)
IRL12.01
  
 SB
3
Alexandra Mortant
Alexandra Mortant ('04)
BEL12.02
  
 SB
4
Cloe Chavepeyer
Cloe Chavepeyer ('01)
BEL12.04
  
 
5
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED12.09
  
 SB
6
Djemine Kudura
Djemine Kudura ('07)
BEL12.10
  
 
7
Allina Drottman
Allina Drottman ('01)
ISR12.15
  
 SB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Madeleine Whapples
Madeleine Whapples ('03)
GBR11.93
  
 PB
2
Leila Colfer
Leila Colfer ('06)
IRL12.00
  
 PB
3
Anouchka Kadiamba
Anouchka Kadiamba ('02)
BEL12.03
  
 
4
Isabel Van Den Berg
Isabel Van Den Berg ('05)
NED12.11
  
 SB
5
Alana Ryan
Alana Ryan 
IRL12.33
  
 
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Jenna Blundell
Jenna Blundell ('01)
GBR12.04
  
 PB
2
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL12.11
  
 SB
3
Noemie Denon
Noemie Denon ('01)
FRA12.13
  
 SB
4
Lauren Petroci-Coninx
Lauren Petroci-Coninx ('07)
BEL12.16
  
 
5
Eva Mollema
Eva Mollema ('98)
NED12.31
  
 
6
Katie Bergin
Katie Bergin ('02)
IRL12.41
  
 
8
Fatima Amusa
Fatima Amusa ('06)
IRL12.60
  
 SB
Finale E
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL12.19
  
 SB
3
Katie Doherty
Katie Doherty ('07)
IRL12.39
  
 
4
Cressida Amaniampong
Cressida Amaniampong ('03)
IRL12.48
  
 SB
6
Hannah Falvey
Hannah Falvey ('06)
IRL12.58
  
 SB
7
Erin Taheny
Erin Taheny ('03)
IRL12.63
  
 
Finale F
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Valéria Montijn
Valéria Montijn ('02)
NED12.30
  
 SB
2
Rhianna McCarthy
Rhianna McCarthy ('98)
IRL12.48
  
 
3
Sophie Parlour
Sophie Parlour ('05)
IRL12.55
  
 
4
Orla Comerford
Orla Comerford ('97)
IRL12.55
  
 SB
8
Michelle Duggan
Michelle Duggan ('99)
IRL12.99
  
 PB
Finale G
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Elena O'Sullivan
Elena O'Sullivan ('07)
IRL12.44
  
 PB
2
Sophie Gartland
Sophie Gartland ('04)
IRL12.46
  
 
3
Debbie Lawal
Debbie Lawal ('05)
IRL12.51
  
 PB
8
Laura Ann Costello
Laura Ann Costello ('97)
IRL12.91
  
 SB
Finale H
Vind: +0.3
Vind: +0.3
2
Sophie Mulcahy
Sophie Mulcahy ('07)
IRL12.84
  
 SB
4
Alannah McGuiness
Alannah McGuiness ('02)
IRL12.95
  
 SB
K 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Laura Müller
Laura Müller ('95)
GER23.28
  
 SB
2
Janie de Naeyer
Janie de Naeyer ('01)
BEL23.83
  
 PB
3
Justine Goossens
Justine Goossens 
BEL24.05
  
 SB
4
Chaima Ouanis
Chaima Ouanis ('98)
ALG24.28
  
 SB
5
Samia Bendif
Samia Bendif ('99)
FRA24.55
  
 SB
6
Minke Bisschops
Minke Bisschops ('02)
NED25.17
  
 SB
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Keshia Kwadwo
Keshia Kwadwo ('99)
GER23.80
  
 PB
2
Lucy-May Sleeman
Lucy-May Sleeman ('04)
IRL24.12
  
 SB
3
Patricia Urquía
Patricia Urquía ('99)
ESP24.30
  
 SB
4
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL24.31
  
 SB
5
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL24.35
  
 
6
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED24.41
  
 SB
7
Bitota Sarah Tshiamala
Bitota Sarah Tshiamala 
BEL24.63
  
 
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Madeleine Whapples
Madeleine Whapples ('03)
GBR24.28
  
 PB
2
Molly Hourihan
Molly Hourihan ('01)
IRL24.49
  
 
3
Cloe Chavepeyer
Cloe Chavepeyer ('01)
BEL24.49
  
 SB
4
Lauren Petroci-Coninx
Lauren Petroci-Coninx ('07)
BEL24.50
  
 PB
5
Vanessa Aniteye
Vanessa Aniteye ('98)
GER24.57
  
 SB
6
Isabel Van Den Berg
Isabel Van Den Berg ('05)
NED24.63
  
 SB
Finale D
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Awa Zampou
Awa Zampou ('01)
ITA24.48
  
 PB
2
Mahine-Ruth Mannuel
Mahine-Ruth Mannuel ('96)
FRA24.50
  
 PB
3
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL24.77
  
 SB
4
Anouchka Kadiamba
Anouchka Kadiamba ('02)
BEL24.77
  
 
5
Katie Bergin
Katie Bergin ('02)
IRL24.80
  
 
Katie Doherty
Katie Doherty ('07)
IRL DQ
  
 
Finale E
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Geraldine Dheur
Geraldine Dheur 
BEL24.30 w
  
 
2
Leila Colfer
Leila Colfer ('06)
IRL24.37 w
  
 
3
Noor Vermeiren
Noor Vermeiren ('05)
BEL24.64 w
  
 
4
Eva Mollema
Eva Mollema ('98)
NED24.74 w
  
 
5
Esther Adikpe
Esther Adikpe 
GBR24.84 w
  
 
6
Hannah Falvey
Hannah Falvey ('06)
IRL25.54 w
  
 
Finale F
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Noemie Denon
Noemie Denon ('01)
FRA24.57
  
 PB
2
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL24.71
  
 SB
3
Sophie Gartland
Sophie Gartland ('04)
IRL24.89
  
 PB
4
Fatima Amusa
Fatima Amusa ('06)
IRL25.06
  
 SB
7
Karolina Mia Haas
Karolina Mia Haas ('04)
GER25.55
  
 SB
Finale G
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Valéria Montijn
Valéria Montijn ('02)
NED24.73
  
 PB
2
Abigail Noruwa
Abigail Noruwa ('06)
NED25.07
  
 PB
6
Laura Ann Costello
Laura Ann Costello ('97)
IRL26.24
  
 SB
Finale H
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Anniek Nijhof
Anniek Nijhof ('97)
NED25.54
  
 
2
Emy Gukema
Emy Gukema ('01)
NED25.61
  
 PB
Finale I
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Rhianna McCarthy
Rhianna McCarthy ('98)
IRL25.46
  
 SB
2
Noa Dhore
Noa Dhore ('97)
NED25.47
  
 PB
3
Sophie Mulcahy
Sophie Mulcahy ('07)
IRL25.54
  
 PB
Finale J
Vind: +0.2
Vind: +0.2
4
Elena O'Sullivan
Elena O'Sullivan ('07)
IRL25.72
  
 PB
Finale K
Vind: +0.4
Vind: +0.4
2
Michelle Duggan
Michelle Duggan ('99)
IRL26.05
  
 PB
Finale L
Vind: +2.2
Vind: +2.2
2
Strea Ajise
Strea Ajise ('03)
NED26.24 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Vanessa Aniteye
Vanessa Aniteye ('98)
GER53.95
  
 SB
2
Ashley Nemits
Ashley Nemits ('04)
GBR54.03
  
 PB
3
Louise Evans
Louise Evans 
GBR54.12
  
 
4
Dominique Veninga
Dominique Veninga ('97)
NED55.05
  
 
5
Miriam Daly
Miriam Daly ('01)
IRL55.59
  
 
6
Eliani Arletis Casi
Eliani Arletis Casi ('96)
CUB55.65
  
 
7
Isabelle Skelton
Isabelle Skelton ('03)
GBR56.88
  
 
Finale B
1
Ella Räsänen
Ella Räsänen ('94)
FIN53.85
  
 SB
2
Britt De Blaauw
Britt De Blaauw ('04)
NED54.53
  
 PB
3
Lauren Cadden
Lauren Cadden 
IRL54.61
  
 PB
4
Leah Bergin
Leah Bergin ('94)
IRL55.41
  
 
5
Ella Blakey
Ella Blakey ('99)
GBR55.49
  
 
6
Liefde Schoemaker
Liefde Schoemaker ('02)
BEL56.43
  
 
Finale C
1
Lea Thery
Lea Thery ('03)
FRA53.57
  
 PB
2
Cloe Van Der Meulen
Cloe Van Der Meulen ('01)
BEL54.97
  
 PB
3
Emma Alderson
Emma Alderson 
GBR55.16
  
 
4
Anne-Sophie Bremans
Anne-Sophie Bremans ('06)
BEL55.59
  
 
5
Emma Guion
Emma Guion ('04)
FRA55.60
  
 PB
6
Caoimhe Cronin
Caoimhe Cronin ('02)
IRL56.08
  
 SB
7
Anna Lena Schüller
Anna Lena Schüller ('05)
GER56.99
  
 SB
Finale D
1
Michelle Janiak
Michelle Janiak ('98)
GER55.41
  
 SB
2
Esther Adikpe
Esther Adikpe 
GBR55.82
  
 SB
3
Sinéad Treacy
Sinéad Treacy ('97)
IRL56.75
  
 SB
4
Jalika Badji
Jalika Badji ('96)
BEL56.83
  
 SB
5
Jenna De Smet
Jenna De Smet ('02)
BEL56.93
  
 
6
Nicole Walsh
Nicole Walsh ('98)
IRL57.00
  
 SB
7
Arlene Crossan
Arlene Crossan ('99)
IRL57.14
  
 SB
Finale E
1
Hollie Kilroe
Hollie Kilroe ('06)
IRL56.52
  
 PB
2
Laure Bilo
Laure Bilo ('03)
BEL56.76
  
 SB
3
Lawrence Nienat
Lawrence Nienat ('97)
FRA56.85
  
 
4
Lauren McCourt
Lauren McCourt ('02)
IRL57.08
  
 SB
5
Emma Broze
Emma Broze 
BEL57.39
  
 
6
Clara Bauchy
Clara Bauchy ('02)
FRA57.60
  
 
Marie Fickers
Marie Fickers ('97)
BEL DNF
  
 
Finale F
1
Karen Rückert
Karen Rückert ('99)
GER56.45
  
 PB
2
Nadine Reetz
Nadine Reetz ('04)
GER57.73
  
 PB
3
Hanna Vereecke
Hanna Vereecke 
BEL57.80
  
 
4
Laura Nally
Laura Nally 
IRL57.91
  
 
5
Monika Lina Eglinskas
Monika Lina Eglinskas ('05)
LTU57.97
  
 SB
6
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL58.26
  
 
Finale G
1
Manon De Marez
Manon De Marez ('97)
BEL57.43
  
 
2
Noemie Stachowiak
Noemie Stachowiak ('01)
FRA57.78
  
 
3
Jitse Steenmans
Jitse Steenmans 
BEL57.88
  
 
4
Aimee Doherty
Aimee Doherty ('04)
IRL58.48
  
 SB
5
Annette Quaid
Annette Quaid ('77)
IRL58.85
  
 SB
Finale H
1
Viola Ratjen
Viola Ratjen ('96)
GER57.66
  
 
2
Laura Blanc
Laura Blanc ('03)
FRA58.20
  
 
3
Annah Mortant
Annah Mortant ('07)
BEL58.31
  
 SB
4
Roline Tshanga Diomi
Roline Tshanga Diomi ('04)
BEL58.91
  
 SB
Finale I
1
Charline Lefevre
Charline Lefevre ('02)
LUX58.32
  
 PB
2
Iris Bollengier
Iris Bollengier ('06)
BEL58.47
  
 PB
3
Femke Vanhees
Femke Vanhees ('07)
BEL58.67
  
 PB
7
Andrea-Ioanna Georgiou
Andrea-Ioanna Georgiou ('06)
CYP1:01.30
  
 
Finale J
6
Charlotte Van Breukelen
Charlotte Van Breukelen ('88)
NED1:00.22
  
 PB
Finale K
2
Efi Gkiata
Efi Gkiata 
NED1:00.56
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Marie Munchow
Marie Munchow ('02)
FRA2:07.53
  
 PB
2
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:07.75
  
 SB
3
Maaike Vander Cruyssen
Maaike Vander Cruyssen ('05)
BEL2:08.38
  
 PB
4
Lois De La Mar
Lois De La Mar ('02)
NED2:08.44
  
 PB
5
Lea Tabary
Lea Tabary ('99)
FRA2:09.38
  
 SB
6
Camille Roiron
Camille Roiron ('95)
FRA2:10.12
  
 
7
Léna Stolla
Léna Stolla ('04)
FRA2:10.35
  
 SB
8
Axana Schaeverbeke
Axana Schaeverbeke ('95)
BEL2:10.35
  
 SB
9
Paula Terhorst
Paula Terhorst ('07)
GER2:10.90
  
 
10
Radha Fiedler
Radha Fiedler ('96)
GER2:12.60
  
 
11
Renee Crotty
Renee Crotty ('05)
IRL2:13.37
  
 
Camille Precart
Camille Precart ('01)
FRA DNF
  
 
Cloe Van Der Meulen
Cloe Van Der Meulen ('01)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Flavie Dambry
Flavie Dambry ('97)
FRA2:08.19
  
 PB
2
Maily Bauguil
Maily Bauguil ('05)
FRA2:09.50
  
 PB
3
Lana Ryckaert
Lana Ryckaert ('97)
BEL2:09.80
  
 PB
4
Tischa Braum
Tischa Braum ('05)
NED2:09.87
  
 PB
5
Tina Miletic
Tina Miletic ('01)
GER2:10.05
  
 PB
6
Augustine Haquet
Augustine Haquet ('03)
FRA2:10.12
  
 PB
7
Celia Robin
Celia Robin ('04)
FRA2:10.38
  
 PB
8
Chloe Poittevin
Chloe Poittevin ('06)
FRA2:10.92
  
 SB
9
Leana Calmels
Leana Calmels 
FRA2:10.98
  
 PB
10
Britt Roos
Britt Roos ('03)
NED2:11.33
  
 SB
11
Amal Al-Roumi
Amal Al-Roumi ('92)
KUW2:11.45
  
 PB
12
Nore Vandekerckhove
Nore Vandekerckhove ('02)
BEL2:11.90
  
 PB
13
Caroline Baudinet
Caroline Baudinet ('99)
BEL2:13.25
  
 SB
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Heifa El Tarchoun
Heifa El Tarchoun ('89)
TUN2:08.87
  
 SB
2
Anne Gebauer
Anne Gebauer ('02)
GER2:10.71
  
 PB
3
Ambre Valmorin
Ambre Valmorin ('03)
FRA2:11.01
  
 PB
4
Elise Peysson
Elise Peysson ('01)
FRA2:11.38
  
 PB
5
Maayan David
Maayan David ('98)
ISR2:11.76
  
 PB
6
Hannah Enkels
Hannah Enkels ('05)
BEL2:12.39
  
 PB
7
Ijke Mourits
Ijke Mourits ('99)
NED2:12.52
  
 PB
8
Myrthe Baeten
Myrthe Baeten ('07)
BEL2:13.13
  
 
9
Laura Henneron
Laura Henneron ('07)
FRA2:13.24
  
 
10
Julie Bonardi
Julie Bonardi ('94)
FRA2:14.92
  
 SB
Loike Vierendeels
Loike Vierendeels ('01)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Pipp Pauzenga
Pipp Pauzenga ('04)
NED2:12.73
  
 PB
2
Noemie Vermeersch
Noemie Vermeersch ('03)
FRA2:13.32
  
 PB
3
Margaux Desvignes
Margaux Desvignes ('94)
FRA2:13.43
  
 PB
4
Rosalie Freulet
Rosalie Freulet ('02)
FRA2:14.70
  
 PB
5
Emeline Delaville
Emeline Delaville ('05)
FRA2:14.74
  
 PB
6
Marie-Alize Denis
Marie-Alize Denis ('98)
FRA2:15.06
  
 
8
Maud Te Pas
Maud Te Pas ('07)
NED2:17.16
  
 PB
11
Sofie van Wouwe
Sofie van Wouwe ('08)
NED2:19.66
  
 PB
Lisa Van Renterghem
Lisa Van Renterghem 
BEL DNF
  
 
Amber Dawyndt
Amber Dawyndt ('99)
BEL DNF
  
 
Shauna Leydon
Shauna Leydon ('02)
IRL DNF
  
 
Finale E
1
Nina Miletic
Nina Miletic ('01)
GER2:15.20
  
 PB
Amelie Sonneville
Amelie Sonneville ('04)
BEL DNF
  
 
Finale F
Jenna De Smet
Jenna De Smet ('02)
BEL DNF
  
 
Finale G
7
Manon Stringa
Manon Stringa ('01)
NED2:21.51
  
 SB
Lison Ferretti
Lison Ferretti ('93)
FRA DNF
  
 
Britt De Blaauw
Britt De Blaauw ('04)
NED DNF
  
 
Finale H
1
Carole Kill
Carole Kill ('93)
LUX2:15.41
  
 PB
6
Isis Levels
Isis Levels ('05)
NED2:21.07
  
 PB
Finale I
Jenna De Smet
Jenna De Smet ('02)
BEL DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Fleur Templier
Fleur Templier ('05)
FRA4:26.45
  
 PB
2
Emmanuelle Hubert
Emmanuelle Hubert ('94)
FRA4:27.38
  
 PB
3
Heloise Duffie de Tassigny
Heloise Duffie de Tassigny ('97)
FRA4:28.38
  
 SB
4
Katrijn Vande Riviere
Katrijn Vande Riviere ('90)
BEL4:29.40
  
 SB
5
Mathilde Godefroy
Mathilde Godefroy ('02)
FRA4:30.05
  
 
6
Laura Hombroux
Laura Hombroux ('94)
BEL4:30.81
  
 SB
7
Isalys Huet
Isalys Huet ('04)
FRA4:31.06
  
 PB
8
Amanda Radava
Amanda Radava ('02)
LAT4:31.44
  
 PB
9
Aurelie Forier
Aurelie Forier ('91)
FRA4:31.94
  
 SB
10
Melania Rebuli
Melania Rebuli ('06)
ITA4:32.50
  
 PB
11
Birgit Van Boxstael
Birgit Van Boxstael ('88)
BEL4:33.91
  
 SB
12
Alice Claudel
Alice Claudel ('97)
FRA4:33.95
  
 SB
13
Soumaya Boussaïd
Soumaya Boussaïd ('80)
TUN4:34.21
  
 SB
14
Gwendoline Denis
Gwendoline Denis ('92)
FRA4:38.04
  
 SB
15
Margot Bertrand
Margot Bertrand ('01)
FRA4:38.22
  
 SB
Manon Schauwers
Manon Schauwers ('99)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Tamara Reeves
Tamara Reeves ('01)
NZL4:35.34
  
 
2
Amber Teugels
Amber Teugels ('96)
BEL4:36.64
  
 SB
3
Fiona Everard
Fiona Everard ('98)
IRL4:36.71
  
 PB
4
Tabea Schmid
Tabea Schmid ('06)
AUT4:36.88
  
 PB
5
Camille Berneron
Camille Berneron ('99)
FRA4:37.12
  
 SB
6
Evi Falkena
Evi Falkena ('06)
NED4:37.85
  
 PB
7
Pauline Weber
Pauline Weber 
FRA4:37.90
  
 PB
8
Oceane Griffart
Oceane Griffart ('99)
FRA4:38.38
  
 PB
9
Anke Zonderland
Anke Zonderland ('95)
NED4:39.00
  
 PB
Nore Vandekerckhove
Nore Vandekerckhove ('02)
BEL DNF
  
 
Margaux Caquelard
Margaux Caquelard ('95)
FRA DNF
  
 
Finale C
1
Clemence Jourdant
Clemence Jourdant ('01)
FRA4:37.72
  
 PB
2
Marie Van Den Bussche
Marie Van Den Bussche ('03)
BEL4:38.24
  
 PB
4
Clara Möll
Clara Möll ('01)
GER4:41.15
  
 SB
6
Emer McGlynn
Emer McGlynn ('02)
IRL4:43.96
  
 PB
10
Niamh Cunneen
Niamh Cunneen ('03)
IRL4:47.64
  
 PB
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA DNF
  
 
K 400 m hæk    
1
Nicole Kendall
Nicole Kendall ('96)
GBR57.95
  
 
2
Emily Newnham
Emily Newnham ('04)
GBR58.19
  
 
3
Eline Claeys
Eline Claeys 
BEL58.58
  
 SB
4
Ilana Hanssens
Ilana Hanssens ('02)
BEL58.86
  
 SB
5
Meriem Sahnoune
Meriem Sahnoune ('94)
FRA59.17
  
 
6
Maena Drouin
Maena Drouin ('01)
FRA1:00.84
  
 SB
7
Ghaita El Jarraz
Ghaita El Jarraz ('01)
ESP1:00.98
  
 
Finale D
1
Orla Brennan
Orla Brennan ('02)
GBR58.25
  
 PB
2
Anne van de Wiel
Anne van de Wiel ('97)
NED58.58
  
 PB
3
Emma Montoya
Emma Montoya ('99)
FRA59.05
  
 SB
4
Kylie Lambert
Kylie Lambert ('04)
BEL59.26
  
 PB
5
Femke Frijters
Femke Frijters 
NED59.34
  
 
6
Sophie Elliss
Sophie Elliss ('98)
GBR59.56
  
 
7
Viktoria Heising
Viktoria Heising ('03)
GER1:02.64
  
 
Finale E
1
Amelia Briggs-Goode
Amelia Briggs-Goode ('03)
GBR1:00.30
  
 
2
Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao ('89)
CMR1:00.39
  
 SB
3
Hermione Plumptre
Hermione Plumptre ('91)
GBR1:01.09
  
 
4
Maud Van Sintmaartensdijk
Maud Van Sintmaartensdijk ('04)
NED1:01.24
  
 
5
Lucy McGlynn
Lucy McGlynn ('04)
IRL1:01.87
  
 SB
6
Anne Noëlle Clerima
Anne Noëlle Clerima ('95)
FRA1:02.28
  
 SB
7
Lea Tshikaya
Lea Tshikaya ('91)
FRA1:02.30
  
 SB
8
Alexandra Hill
Alexandra Hill ('93)
GBR1:03.21
  
 SB
Finale F
1
Romy Dannenburg
Romy Dannenburg ('02)
NED1:00.31
  
 PB
2
Victoria Amiadamen
Victoria Amiadamen ('05)
IRL1:01.19
  
 SB
3
Malaurie Krall
Malaurie Krall ('97)
FRA1:01.58
  
 SB
4
Marie Chenal
Marie Chenal ('94)
FRA1:02.47
  
 
5
Marsha Dunkel
Marsha Dunkel ('95)
GER1:02.90
  
 
6
Ane Algarra
Ane Algarra ('05)
ESP1:03.73
  
 SB
7
Katharina Hanke
Katharina Hanke ('03)
GER1:04.19
  
 
Finale G
1
Chaima Ouanis
Chaima Ouanis ('98)
ALG1:00.66
  
 
2
Molly Swingler
Molly Swingler ('03)
GBR1:01.94
  
 
3
Margaux Bastil
Margaux Bastil ('05)
BEL1:02.01
  
 SB
4
Zélie Boucquey
Zélie Boucquey ('05)
BEL1:02.41
  
 
5
Cara Murphy
Cara Murphy ('03)
IRL1:02.53
  
 PB
6
Jasmine Mitchell
Jasmine Mitchell ('98)
GBR1:03.38
  
 SB
7
Audrey Mortant
Audrey Mortant ('06)
BEL1:03.52
  
 SB
8
Charline Lefevre
Charline Lefevre ('02)
LUX1:03.89
  
 
Finale H
1
Kimberly Lopes Furtado
Kimberly Lopes Furtado ('95)
FRA1:01.73
  
 PB
2
Mathilde Desgrippes
Mathilde Desgrippes ('94)
FRA1:02.66
  
 SB
3
Meg Willis
Meg Willis ('04)
GBR1:03.09
  
 PB
4
Grace Majer
Grace Majer ('04)
CAN1:03.11
  
 PB
5
Stephanie Fisher
Stephanie Fisher 
GBR1:03.13
  
 SB
6
Kati Hulme
Kati Hulme ('02)
GBR1:03.20
  
 PB
Finale I
1
Pia Albers
Pia Albers ('07)
GER1:03.66
  
 PB
2
Eve Mooney
Eve Mooney ('06)
IRL1:04.08
  
 PB
3
Aoife Sheehy
Aoife Sheehy 
IRL1:04.91
  
 
4
Marlene Stöhr
Marlene Stöhr ('03)
GER1:05.14
  
 PB
6
Caoimhe Rowe
Caoimhe Rowe ('01)
IRL1:06.84
  
 PB
7
Pia Goldbach
Pia Goldbach ('07)
GER1:08.11
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten