Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: VDMU 3‐4.6.2023
Odense Atletikstadion

M 100 m    
3.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.2
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 10.78
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.24
  
 SB
3Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)HGF AM12.46
  
 SB
M 200 m    
4.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.0
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 21.85
  
 PB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.10
  
 
M 400 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 51.99
  
 PB
2Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 52.62
  
 SB
3Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 53.90
  
 PB
M 800 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:00.29
  
 SB
2Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 2:01.51
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:01.66
  
 PB
4Bertel HammerBertel Hammer ('04)AGF Atletik2:08.29
  
 PB
5Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik2:13.95
  
 PB
M 1500 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Andreas Ahrndt LaursenAndreas Ahrndt Laursen ('02)Esbjerg AM4:00.82
  
 PB
2Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:01.72
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:02.03
  
 PB
4Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:02.62
  
 SB
5Bertel HammerBertel Hammer ('04)AGF Atletik4:28.46
  
 PB
6Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik4:38.66
  
 PB
M Stangspring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja NH
  
 
 
4.00
XXX
       
M22 3000 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF9:34.87
  
 
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:10.68
  
 SB
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:12.03
  
 
4Viktor GjersenViktor Gjersen ('06)SG Atletik10:21.72
  
 PB
5Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 10:29.71
  
 PB
6Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 10:31.91
  
 PB
7Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM11:17.00
  
 PB
8Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM12:09.67
  
 PB
9Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 13:33.01
  
 PB
M22 3000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik9:52.13
  
 SB
K22 100 m    
3.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.2
1Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM12.89
  
 PB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.03
  
 SB
K22 200 m    
4.6. Vind: +2.5

Finale A

Finale
4.6.Vind: +2.5
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.45 w
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM27.93 w
  
 
K22 400 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 57.33
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.33
  
 SB
K22 800 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:15.58
  
 
2Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 2:16.51
  
 PB
3Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:19.40
  
 SB
4Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:20.87
  
 SB
5Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM2:22.53
  
 PB
6Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:24.65
  
 SB
K22 1500 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:44.20
  
 SB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:49.39
  
 SB
3Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 4:49.44
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
4.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: 0.0
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.76
  
 
K22 Længdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19005.47
+0.8
  
 
 
5.44
 0.9
5.47
 0.8
5.44
 0.0
  X5.20
 -1.5
5.39
 -1.5
  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.83
  
 SB
 
10.5511.06  X10.4311.83 SB  X  
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190010.91
  
 PB
 
10.50  X10.91 PB10.44  X10.35  
3Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM9.26
  
 
 
8.248.359.26  X8.759.15  
K22 Diskoskast 1.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM33.51
  
 
 
  X  X  X33.5133.0932.46  
2Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM28.58
  
 SB
 
  X19.47 SB  X  X28.58 SB  X  
K22 Vægtkast 9.08 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM12.16
  
 PB
 
  X9.52 PB11.60 PB  X11.4512.16 PB  
K22 Hammerkast 4.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM40.53
  
 PB
 
  X37.7537.08  X40.53 PB  X  
D19 100 m    
3.6. Vind: +1.8

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.8
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja10.77
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.03
  
 PB
3Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM11.04
  
 PB
4Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.05
  
 
5Skjold AallmannSkjold Aallmann ('04)Odense Atletik 11.31
  
 PB
6Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190011.43
  
 PB
7Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF11.53
  
 PB
8Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF11.64
  
 PB
D19 200 m    
4.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.1
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja22.28
  
 PB
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM22.35
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM22.83
  
 PB
4Skjold AallmannSkjold Aallmann ('04)Odense Atletik 22.88
  
 PB
5Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190023.12
  
 PB
6Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 24.14
  
 PB
7Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM27.31
  
 PB
D19 3000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM10:54.29
  
 PB
D19 400 m hæk    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM57.14
  
 SB
D19 Stangspring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.90
  
 =PB
 
3.70
  O
3.90
  O
4.00
XXX
     
D19 Trespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.96
+2.0
  
 SB
 
  X10.96 SB
 2.0
10.76
 1.5
  X10.48
 1.3
10.88
 1.5
  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190034.41
  
 
 
  X  X  X  X34.41  X  
D19 Spydkast 800 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF50.52
  
 PB
 
45.73 PB50.52 PB33.7045.5449.7348.57  
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190035.44
  
 PB
 
  X35.44 PB  X  X  X  X  
P19 200 m    
4.6. Vind: +2.5

Finale A

Finale
4.6.Vind: +2.5
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 26.09 w
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.16 w
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
4.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: 0.0
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.88
  
 
P19 Stangspring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.20
  
 =SB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
XXX
    
P19 Kuglestød 4.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.30
  
 
 
9.089.309.139.169.219.22  
P19 Hammerkast 4.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM52.56
  
 
 
50.60  X  X52.56  X  X  
2Nanna AdsbøllNanna Adsbøll ('05)Odense Atletik 34.41
  
 PB
 
  X34.41 PB31.36  X  X  X  
D17 100 m    
3.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
3.6.Vind: +0.6
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja11.59
  
 SB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM11.82
  
 PB
3Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190012.35
  
 PB
4Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad12.54
  
 PB
5Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM12.59
  
 PB
D17 200 m    
4.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.8
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.18
  
 SB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.75
  
 PB
3Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190024.91
  
 PB
D17 400 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja52.58
  
 SB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM53.02
  
 PB
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190053.53
  
 
4Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM56.28
  
 PB
5Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad59.13
  
 PB
D17 800 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik2:06.57
  
 PB
2Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:10.76
  
 PB
3Asger Brendstrup JohannessenAsger Brendstrup Johannessen ('06)AGF Atletik2:11.21
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:11.89
  
 PB
5Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 2:18.99
  
 PB
6Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19002:24.91
  
 PB
7August MummAugust Mumm ('06)AGF Atletik2:26.06
  
 PB
8Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 2:34.38
  
 
D17 1500 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik4:36.27
  
 PB
2Asger Brendstrup JohannessenAsger Brendstrup Johannessen ('06)AGF Atletik4:46.70
  
 PB
3Viktor GjersenViktor Gjersen ('06)SG Atletik4:46.83
  
 PB
4Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik4:52.02
  
 PB
5Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 4:54.43
  
 PB
6August MummAugust Mumm ('06)AGF Atletik5:08.34
  
 PB
D17 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja1.89
  
 
 
1.74
  O
1.80
  O
1.86
  O
1.89
XXO
    
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19001.35
  
 SB
 
1.35
 XO
1.40
  r
      
D17 Stangspring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.50
  
 
 
3.50
XXO
3.70
xxx
      
D17 Længdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.06
0.0
  
 PB
 
6.06 PB
 0.0
  –4.73
 0.4
  –  X  X  
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.01
+1.2
  
 
 
5.93
 0.5
  X6.01
 1.2
5.81
 -3.1
5.79
 0.7
  X  
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.85
-2.9
  
 SB
 
5.72 SB
 1.9
5.73
 2.3
5.85 SB
 -2.9
5.39
 -1.8
  –5.69
 0.5
  
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.79
-1.0
  
 PB
 
5.45 PB
 0.4
5.05
 0.1
  X5.27
 -2.8
5.40
 0.5
5.79 PB
 -1.0
  
5Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 5.42
-0.3
  
 PB
 
5.11 SB
 -1.5
5.42 PB
 -0.3
  X  X5.29
 -2.3
  X  
6Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM5.24
+1.0
  
 PB
 
5.05 PB
 -2.0
5.24 PB
 1.0
5.04
 -1.2
5.12
 -1.1
4.91
 -1.6
4.91
 -4.0
  
D17 Trespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja14.10 w
+2.5
  
 
 
  X13.25
 0.0
13.53
 1.5
13.59 =PB
 0.0
14.10
 2.5
  X  
D17 Spydkast 700 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190054.39
  
 PB
 
46.1854.39 PB47.1244.0244.8150.06  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190050.34
  
 PB
 
47.2247.64 PB50.34 PB50.1346.1149.19  
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM48.60
  
 PB
 
  X48.60 PB47.10  –47.4246.74  
4Ditlev Ravn TherkelsenDitlev Ravn Therkelsen ('07)Odense Atletik 32.56
  
 PB
 
30.70 PB  X  X32.56 PB  X  X  
Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  –     
D17 4 x 100 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  45.79
  
 
  Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher, Jonathan Sass Møller
2Odense Atletik - O.G.F. Odense Atletik - O.G.F.  52.80
  
 
  Oliver Vesterager, Louis Vitus Borlund, Kristian Lehmkuhl Knudsen, Johannes Dalgaard Eisenhardt
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  54.45
  
 
  Gustav Odgaard, Magne Skotte Lippert, Aksel Jul Jakobsen, Kaleb Berling
D17 1000 m stafet    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  2:20.01
  
 
  Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:29.59
  
 
  Kaleb Berling, Aksel Jul Jakobsen, Gustav Odgaard, Magne Skotte Lippert
3Herning GF, Atletik/Motion Herning GF, Atletik/Motion  2:33.72
  
 
  Noah Thorgaard Enninful, Andreas Klitgaard-Romero, Gustav Bryholt, Manuel Munoz Garcia
P17 100 m    
3.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
3.6.Vind: +2.0
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.20
  
 SB
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.48
  
 
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 12.86
  
 PB
4Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 12.90
  
 PB
5Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190013.27
  
 PB
6Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Vejle IF13.35
  
 SB
7Sofia Rami Hamdi NielsenSofia Rami Hamdi Nielsen ('06)Aarhus 190014.17
  
 PB
P17 200 m    
4.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.5
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 26.33
  
 PB
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 26.42
  
 PB
3Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 26.43
  
 PB
4Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM26.87
  
 PB
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 190027.75
  
 SB
6Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening28.39
  
 PB
P17 400 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 59.66
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:00.35
  
 PB
3Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19001:02.98
  
 PB
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001:07.39
  
 
P17 2000 m forh.    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC8:27.75
  
 PB
Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 1900 DNF
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
4.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: 0.0
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja14.64
  
 =SB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 15.39
  
 PB
3Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190016.94
  
 
P17 Højdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.48
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
P17 Stangspring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.70
  
 PB
 
3.30
  O
3.50
  O
3.70
XXO
3.80
xxx
    
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.10
  
 SB
 
3.00
 XO
3.10
 XO
3.20
XXX
     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.60
  
 =PB
 
2.30
  O
2.40
 XO
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
   
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK802.00
  
 
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
   
P17 Længdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.51
+2.0
  
 
 
5.51
 2.0
5.23
 -1.3
  X  X  X  X  
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.19
+1.5
  
 
 
4.71
 -1.4
5.13
 1.5
5.19
 1.5
5.19
 2.3
5.03
 -1.7
5.18
 -1.8
  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.15
+1.0
  
 
 
  X5.15
 1.0
3.66
 0.0
4.92
 0.4
4.60
 -3.4
4.82
 -2.4
  
4Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM5.02
+1.5
  
 
 
  X5.02
 1.5
  X  X4.65
 -3.5
  X  
5Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.82
+0.5
  
 PB
 
4.82 PB
 0.5
4.45
 2.5
4.23
 1.0
4.03
 -1.0
3.99
 0.5
4.18
 -1.6
  
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.43
-2.4
  
 
 
4.39
 1.0
4.43
 -2.4
  X4.43
 -1.1
  X  X  
7Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Vejle IF4.38
+1.5
  
 SB
 
4.32 SB
 0.0
4.38 SB
 1.5
  X  –    
8Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.67
-1.4
  
 PB
 
3.67 PB
 -1.4
3.46
 1.0
3.50
 0.6
  –    
P17 Trespring     
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM10.57
-1.8
  
 SB
 
  X10.44 SB
 -0.4
10.57 SB
 -1.8
  X  X  X  
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19008.56
-1.2
  
 PB
 
  X  X8.56 PB
 -1.2
  X  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.45
  
 =PB
 
12.9613.3812.66  X12.5713.45 =PB  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.60
  
 
 
9.4110.0710.4110.609.6710.28  
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.58
  
 =PB
 
9.79 SB10.32 SB10.44 SB10.409.9410.58 =PB  
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 9.16
  
 SB
 
9.05 SB8.668.898.729.16 SB9.16 =SB  
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK806.98
  
 PB
 
6.15 SB  X5.95  –6.98 PB6.54  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM35.44
  
 
 
  X32.6135.4434.27  X32.16  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.87
  
 PB
 
25.17 PB27.87 PB25.3926.8523.8825.40  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF24.30
  
 
 
  X22.5321.0924.30  X  X  
4Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF20.52
  
 
 
17.8620.52  X17.3118.0715.42  
5Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 16.78
  
 
 
16.7816.07  X  X  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening24.82
  
 
 
20.4920.45  X  X19.5524.82  
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening23.69
  
 PB
 
21.33 SB  X  X  X20.1023.69 PB  
3Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 21.32
  
 
 
21.18  X20.5920.8121.3220.02  
P17 Spydkast 500 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF38.25
  
 PB
 
  X35.20 PB38.25 PB35.7528.9130.32  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF32.71
  
 SB
 
27.8629.49  X27.9529.7332.71 SB  
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening31.02
  
 PB
 
27.09 SB24.4025.5828.24 SB30.37 PB31.02 PB  
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 29.04
  
 PB
 
29.04 PB26.8023.84  X25.9922.70  
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.96
  
 SB
 
27.96 SB26.9927.0027.0825.0226.12  
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 27.17
  
 PB
 
25.2826.57 PB24.7421.7620.4527.17 PB  
7Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening24.57
  
 
 
  X22.3724.57  X  X23.98  
8Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190022.72
  
 SB
 
22.48 SB  X  X  X22.72 SB  X  
9Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8015.49
  
 
 
13.6613.6915.49     
P17 4 x 100 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  51.37
  
 
  Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen, Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  52.00
  
 
  Elin Lynge, Agata Eva Jancewicz, Signe Hejbøll Larsen, Laura Juul Lassen
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  53.99
  
 
  Silje Nyeland Sandholdt, Karoline Kalsmose Jakobsen, Mille Lodahl, Sofia Rami Hamdi Nielsen
4Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  1:00.62
  
 
  Mireille Mizou Kalala, Asta Nørgaard Breining, Mejse Bjørg Fensten, Emmy Duelund
P17 1000 m stafet    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:26.94
  
 
  Caroline Bay von Schimmelmann, Ida Jørgensen, Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:33.34
  
 
  Sofia Rami Hamdi Nielsen, Silje Nyeland Sandholdt, Karoline Kalsmose Jakobsen, Mille Lodahl
D15 100 m    
3.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.1
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.77
  
 
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8011.89
  
 PB
3Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM12.02
  
 PB
4Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM12.28
  
 PB
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.41
  
 
6Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM12.70
  
 
7Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 13.04
  
 
8Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM13.23
  
 
Indledende heats3.6.
Indledende 1
3.6. Vind: +0.6
3.6.Vind: +0.6
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.60
Q
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.30
Q
  
 PB
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM12.51
q
  
 PB
4Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM13.05
q
  
 PB
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190013.14
  
 PB
6Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja13.36
  
 PB
7Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja13.87
  
 PB
8Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)Aarhus 190013.88
  
 PB
Indledende 2
3.6. Vind: -0.7
3.6.Vind: -0.7
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8012.08
Q
  
 PB
2Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM12.11
Q
  
 PB
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM12.32
q
  
 PB
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 13.03
q
  
 PB
5Johannes Dalgaard EisenhardtJohannes Dalgaard Eisenhardt ('08)Odense Atletik 14.21
  
 PB
6Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM14.37
  
 PB
7Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM14.57
  
 PB
D15 200 m    
4.6. Vind: -1.8

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.8
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM24.13
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM25.04
  
 PB
3Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja26.65
  
 PB
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 27.23
  
 PB
D15 300 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM40.45
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM43.02
  
 PB
D15 1500 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:39.68
  
 SB
2Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:41.94
  
 PB
3Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM5:30.35
  
 PB
D15 2000 m forh. 76.2 cm    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM7:12.38
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 46.55
  
 PB
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM55.69
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
4.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: 0.0
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8015.76
  
 SB
D15 Højdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.67
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
 XO
1.64
  O
1.67
 XO
1.70
XXX
 
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.64
  
 PB
 
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
  O
1.67
XXX
   
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.61
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
XXX
   
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.61
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
XXX
   
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
6Johannes Dalgaard EisenhardtJohannes Dalgaard Eisenhardt ('08)Odense Atletik 1.45
  
 PB
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
XXX
     
7Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
   
D15 Stangspring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.10
  
 PB
 
2.50
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXO
3.20
XXX
 
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK802.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
    
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.60
  
 PB
 
2.30
  O
2.50
  O
2.60
 XO
2.70
XXX
    
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM2.60
  
 PB
 
2.30
  O
2.50
  O
2.60
XXO
2.70
XXX
    
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM2.30
  
 PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
  O
2.30
XXO
2.40
XXX
 
D15 Længdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM5.64
-1.7
  
 
 
5.45
 -1.7
5.40
 -3.1
  X5.03
 0.8
5.64
 -1.7
5.24
 -1.9
  
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.42
+0.4
  
 PB
 
5.05 PB
 0.0
4.70
 -0.8
5.27 PB
 -1.2
5.03
 1.2
5.42 PB
 0.4
5.40
 -1.6
  
3Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja5.10
-1.6
  
 PB
 
5.10 PB
 -1.6
  X4.83
 -1.0
4.78
 1.5
4.43
 -0.6
4.70
 -1.9
  
4Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.88
-2.8
  
 PB
 
4.27
 0.4
4.88 PB
 -2.8
4.54
 -1.0
4.59
 0.4
4.85
 -2.1
4.82
 -2.2
  
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.84
-2.2
  
 PB
 
4.62 PB
 -2.3
  X4.46
 -2.6
4.58
 2.2
4.53
 -1.4
4.84 PB
 -2.2
  
6Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.64
+0.4
  
 PB
 
4.49 PB
 0.6
  X4.46
 -1.8
4.26
 -1.0
4.64 PB
 0.4
  X  
7Johannes Dalgaard EisenhardtJohannes Dalgaard Eisenhardt ('08)Odense Atletik 4.52
-0.6
  
 PB
 
  X4.52 PB
 -0.6
  X4.07
 -1.7
4.31
 -0.8
  X  
8Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.35
-1.3
  
 
 
4.04
 1.8
3.91
 -3.0
4.35
 -1.3
2.29
 -0.8
4.08
 0.8
3.85
 -1.5
  
9Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM4.22
-1.7
  
 PB
 
4.22 PB
 -1.7
4.06
 2.1
  X     
10Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)Aarhus 19004.07
-0.6
  
 PB
 
3.16 PB
 0.0
3.88 PB
 -0.2
4.07 PB
 -0.6
     
11Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19003.92
+1.3
  
 PB
 
3.92 PB
 1.3
  –  –     
12Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK803.90
+0.3
  
 PB
 
3.90 PB
 0.3
3.87
 -2.1
3.90 =PB
 -1.6
     
13Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.43 w
+2.2
  
 
 
3.43
 2.2
3.11
 -0.1
  X     
14Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.28
-1.2
  
 
 
  X  X3.28
 -1.2
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.55
  
 
 
12.5512.3512.5512.2312.5012.07  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 11.60
  
 PB
 
11.24 PB10.3910.9511.44 PB11.60 PB10.95  
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 10.58
  
 PB
 
10.58 PB10.499.619.5410.009.89  
4Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.84
  
 PB
 
8.339.84 PB9.359.828.899.71  
5Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19009.78
  
 PB
 
9.35 PB9.78 PB9.28  X9.299.44  
6Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM9.14
  
 PB
 
8.668.96 PB9.14 PB8.669.14 =PB8.84  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8035.57
  
 SB
 
33.35 SB34.54 SB  X35.57 SB  X  X  
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 33.35
  
 PB
 
  X  X33.35 PB30.3030.2932.92  
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 30.05
  
 
 
  X24.5623.9923.9824.1130.05  
4Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 25.29
  
 PB
 
  X22.98 SB22.9522.7422.3525.29 PB  
D15 Vægtkast 9.08 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM11.39
  
 PB
 
11.20 PB  X11.39 PB  X  X  X  
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 11.30
  
 PB
 
11.30 PB  X  X  X  X10.95  
3Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 9.99
  
 PB
 
8.41 PB9.17 PB9.99 PB9.629.439.65  
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM6.83
  
 PB
 
6.80 PB6.525.82  X6.066.83 PB  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM36.64
  
 
 
36.6433.48  X  X32.00  X  
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM32.90
  
 PB
 
32.90 PB  X27.00  –  –30.55  
3Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 31.85
  
 PB
 
30.47 PB29.68  X28.4031.85 PB  X  
4Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 29.85
  
 PB
 
27.00  X28.0026.1029.85 PB28.40  
D15 Spydkast 600 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM42.43
  
 PB
 
37.90 PB38.69 PB35.4742.43 PB39.6340.57  
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 42.23
  
 PB
 
37.93 PB35.9136.7339.67 PB40.10 PB42.23 PB  
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 33.96
  
 PB
 
33.96 PB26.7425.89  X  X29.63  
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190032.10
  
 PB
 
29.46 PB  X  X32.10 PB  X30.30  
5Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM31.40
  
 PB
 
29.4331.40 PB  X30.6226.0525.67  
6Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 29.58
  
 SB
 
29.58 SB18.83  X26.04  X25.00  
7Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM29.24
  
 PB
 
  X29.24 PB18.51  X26.5924.07  
8Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 17.90
  
 PB
 
17.20 PB17.90 PB15.1616.8417.4316.84  
9Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 15.13
  
 PB
 
15.13 PB  X  X     
D15 1000 m kapgang    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM9:32.35
  
 PB
P15 100 m    
3.6. Vind: +1.4

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.4
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.33
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.85
  
 
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja13.06
  
 
4Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190013.27
  
 
5Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.35
  
 
6Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.51
  
 
7Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 13.60
  
 
8Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 13.98
  
 
Indledende heats3.6.
Indledende 1
3.6. Vind: +0.4
3.6.Vind: +0.4
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.92
Q
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.12
Q
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.38
q
  
 PB
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja13.63
q
  
 SB
5Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 13.65
  
 PB
6Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM14.40
  
 PB
7Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 14.69
  
 PB
8Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190015.86
  
 PB
Indledende 2
3.6. Vind: +1.6
3.6.Vind: +1.6
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.19
Q
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.62
Q
  
 PB
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190013.09
q
  
 PB
4Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 13.33
q
  
 PB
5Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 13.63
q
  
 PB
6Miamaja Sejer JensenMiamaja Sejer Jensen ('09)Odense Atletik 14.07
  
 PB
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM14.36
  
 PB
8Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening14.55
  
 PB
P15 200 m    
4.6. Vind: -2.4

Finale A

Finale
4.6.Vind: -2.4
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM25.84
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.27
  
 
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190027.68
  
 PB
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190027.94
  
 
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.23
  
 SB
6Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM28.34
  
 
7Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja29.04
  
 
8Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM30.06
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +1.3
4.6.Vind: +1.3
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM26.06
Q
  
 PB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190027.75
Q
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.83
q
  
 SB
4Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM29.61
q
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7729.75
  
 SB
6Miamaja Sejer JensenMiamaja Sejer Jensen ('09)Odense Atletik 30.46
  
 PB
7Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 190032.08
  
 PB
8Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190033.60
  
 SB
Indledende 2
4.6. Vind: +1.0
4.6.Vind: +1.0
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.11
Q
  
 PB
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190027.80
Q
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM27.90
q
  
 PB
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.24
q
  
 SB
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM29.62
  
 PB
6Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF29.87
  
 PB
7Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik30.47
  
 PB
P15 300 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190041.52
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 43.63
  
 PB
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM44.15
  
 PB
4Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 45.31
  
 PB
5Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja45.83
  
 PB
6Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja46.85
  
 PB
7Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM48.83
  
 PB
P15 800 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:33.11
  
 
2Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik2:34.16
  
 PB
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:36.77
  
 PB
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM2:51.28
  
 
P15 1500 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri5:02.34
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM5:05.54
  
 PB
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM5:21.80
  
 
4Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik5:33.42
  
 PB
Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 1900 DNF
  
 
P15 300 m hæk    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 47.38
  
 PB
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja50.77
  
 SB
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190051.31
  
 PB
4Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 190053.55
  
 PB
5Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM55.98
  
 PB
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening1:00.37
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
4.6. Vind: +1.8

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.8
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.70
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.70
  
 PB
3Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190013.34
  
 PB
4Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.53
  
 PB
5Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 14.55
  
 PB
6Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 190014.63
  
 PB
P15 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.60
  
 PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.54
XXO
1.57
XXO
1.60
  O
1.63
XXX
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.44
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
   
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
  
4Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.41
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
   
P15 Længdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.41
-1.4
  
 PB
 
4.83
 -0.1
5.30
 -0.6
5.36 PB
 1.6
  X5.41 PB
 -1.4
5.39
 -1.0
  
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19005.18
-1.9
  
 PB
 
5.18 PB
 -1.9
  X  X4.87
 -2.2
5.05
 1.4
  X  
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.78
-2.4
  
 PB
 
  X4.36
 -2.9
4.78 PB
 -2.4
4.73
 -2.7
3.28
 0.3
3.40
 -0.7
  
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.71
-0.9
  
 PB
 
  X4.60 PB
 -0.7
  X  X  X4.71 PB
 -0.9
  
5Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.61
-0.7
  
 SB
 
3.19 SB
 -1.1
4.60 SB
 -0.5
4.20
 -1.9
  X4.61 SB
 -0.7
4.43
 0.0
  
6Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.53
-1.9
  
 PB
 
4.53 PB
 -1.9
3.77
 -2.0
4.27
 -1.9
3.15
 -1.4
3.22
 -0.4
4.05
 -1.6
  
7Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 19004.52
0.0
  
 PB
 
4.22
 -0.1
4.48 PB
 -1.3
4.47
 -1.4
4.30
 -2.0
3.59
 -1.2
4.52 PB
 0.0
  
8Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening4.45
-0.4
  
 PB
 
3.68 PB
 -1.1
  X4.45 PB
 -0.4
  –  –  –  
9Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.43
+0.5
  
 PB
 
4.42 PB
 -0.6
4.43 PB
 0.5
4.22
 -1.5
     
10Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.42
-1.7
  
 
 
4.42
 -1.7
  X3.79
 -1.5
     
11Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.42
-0.4
  
 PB
 
  X  X4.42 PB
 -0.4
     
12Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.33
-1.4
  
 
 
4.30
 -1.5
4.24
 -1.3
4.33
 -1.4
     
13Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.26
-2.7
  
 PB
 
4.13
 -1.0
4.06
 -0.6
4.26 PB
 -2.7
     
14Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 4.00
-3.0
  
 
 
4.00
 -3.0
3.99
 -2.5
3.95
 -1.2
     
15Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.94
-1.5
  
 
 
3.85
 -0.3
3.85
 -0.6
3.94
 -1.5
     
16Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.60
-1.7
  
 
 
  X  X3.60
 -1.7
     
17Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening3.58
-1.7
  
 PB
 
3.58 PB
 -1.7
  X  X     
18Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.56
-1.5
  
 
 
3.33
 -0.5
3.42
 0.6
3.56
 -1.5
     
P15 Trespring     
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.44
-1.6
  
 SB
 
10.17 SB
 -0.8
10.13
 -1.2
  X9.93
 1.0
10.04
 -1.1
10.44 SB
 -1.6
  
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja9.93
-2.3
  
 PB
 
  X8.99 PB
 -1.3
9.40 PB
 0.0
9.62 PB
 -2.1
9.93 PB
 -2.3
  X  
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.19
-1.6
  
 PB
 
8.71 PB
 -0.4
9.19 PB
 -1.6
  X8.72
 -2.5
8.81
 -1.0
9.03
 -1.7
  
4Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.98
-1.3
  
 PB
 
  X8.98 PB
 -1.3
  X  X  –  X  
5Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.68
-3.5
  
 SB
 
8.67 SB
 -1.8
8.68 SB
 -3.5
7.37
 -2.5
  –    
6Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.40
-1.9
  
 
 
  X8.10
 -0.8
8.40
 -1.9
8.13
 -1.9
7.95
 -1.1
8.30
 -0.6
  
7Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM7.80
-1.8
  
 PB
 
7.29
 -2.5
7.62
 -1.9
7.58
 -1.0
7.15
 -1.7
7.69
 -1.3
7.80 PB
 -1.8
  
8Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening7.67
-0.8
  
 PB
 
7.60 PB
 -1.2
7.63 PB
 -1.1
7.67 PB
 -0.8
7.54
 -1.6
7.65
 -0.6
7.43
 -1.4
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM11.41
  
 SB
 
11.41 SB11.2611.399.8411.2211.08  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.61
  
 
 
  X10.6110.2210.349.999.85  
3Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.87
  
 PB
 
9.41 PB9.87 PB8.269.299.499.36  
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.69
  
 
 
  X9.699.209.31  X8.50  
5Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.83
  
 PB
 
  X  X8.83 PB  X  X8.45  
6Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.47
  
 
 
8.198.108.478.087.866.70  
7Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.47
  
 PB
 
8.19 PB8.47 PB  X7.787.808.08  
8Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik7.97
  
 PB
 
7.04 PB  X7.73 PB7.91 PB6.737.97 PB  
9Frederikke Ellegaard KroghFrederikke Ellegaard Krogh ('09)HGF AM6.09
  
 PB
 
6.09 PB5.206.03     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM32.45
  
 PB
 
32.12 PB  X32.45 PB29.36  X  X  
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 30.38
  
 
 
  X  X26.5829.4730.38  X  
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM24.29
  
 PB
 
20.6821.88  X19.7824.29 PB21.20  
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM23.04
  
 PB
 
  X23.04 PB  X  X21.88  X  
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM22.70
  
 
 
21.7722.7021.55  X  X  X  
6Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM21.71
  
 
 
21.7120.6319.8220.0121.5820.89  
7Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening21.46
  
 
 
21.4619.23  X17.39  X20.48  
8Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190020.19
  
 PB
 
20.19 PB16.63  X18.9815.4417.90  
9Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM19.69
  
 SB
 
  X16.7719.69 SB     
10Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190019.26
  
 PB
 
19.26 PB18.9714.09     
11Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik18.22
  
 PB
 
18.22 PB  X  X     
P15 Vægtkast 5.44 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM17.56
  
 PB
 
  X15.1016.39 SB16.40 SB16.0617.56 SB  
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening6.91
  
DUR-14 PB
 
6.91 PB  X  X6.07  X6.02  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM49.12
  
 
 
48.58  X48.5549.1247.60  X  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM39.60
  
 PB
 
39.60 PB36.78  X36.83  X  X  
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 25.99
  
 PB
 
25.11 PB23.8724.8125.99 PB  X  X  
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM22.00
  
 PB
 
  X  X19.85 PB8.7319.1722.00 PB  
5Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190018.34
  
 PB
 
18.34 PB  X12.3118.2417.0916.09  
6Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190014.42
  
 PB
 
  X  X  X14.42 PB  X  X  
7Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening8.07
  
 
 
8.07  X  –     
P15 Spydkast 500 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF34.45
  
 PB
 
34.36 PB34.45 PB34.0925.6026.8831.19  
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM29.03
  
 PB
 
29.03 PB  X26.0126.91  X26.60  
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 26.85
  
 PB
 
  –  –26.07 PB26.85 PB  X  X  
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM25.39
  
 
 
22.4723.00  X25.3918.9823.54  
5Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF23.70
  
 PB
 
18.71 PB22.29 PB20.9220.4021.2923.70 PB  
6Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 23.34
  
 
 
21.2923.0620.7321.3121.4823.34  
7Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 20.71
  
 SB
 
18.9619.6020.3319.6020.71 SB19.86  
8Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening19.41
  
 
 
19.4116.6816.7217.9818.7318.00  
9Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 190018.24
  
 PB
 
16.91 PB18.02 PB18.24 PB     
10Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM18.24
  
 PB
 
  –18.24 PB16.78     
11Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening16.80
  
 
 
16.80  X16.46     
12Frederikke Ellegaard KroghFrederikke Ellegaard Krogh ('09)HGF AM13.58
  
 PB
 
13.58 PB13.0613.25     
Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  –  X  X     
D13 80 m    
3.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.5
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF11.38
  
 PB
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM11.50
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190011.43
  
 PB
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF11.63
  
 PB
3Villads JuulVillads Juul ('11)SAK7711.67
  
 PB
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.70
  
 PB
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 11.71
  
 PB
4Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 11.78
  
 PB
5Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 12.02
  
 PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM12.28
  
 PB
6Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 12.31
  
 PB
7Otto BechOtto Bech ('11)SAK7712.51
  
 PB
D13 200 m    
4.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
4.6.Vind: +0.3
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF28.97
  
 PB
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM30.84
  
 
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190029.57
  
 PB
2Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 30.93
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja30.00
  
 PB
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM34.76
  
 PB
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM30.37
  
 PB
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM35.53
  
 PB
5Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 31.11
  
 SB
6Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 31.99
  
 PB
7Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM32.72
  
 
D13 600 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1:48.30
  
 PB
2Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19001:48.90
  
 
3Otto BechOtto Bech ('11)SAK771:48.94
  
 PB
4Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 1:49.25
  
 
5Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 1:50.24
  
 PB
6Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF2:02.19
  
 PB
D13 1000 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM3:10.91
  
 SB
2Otto BechOtto Bech ('11)SAK773:23.21
  
 PB
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 3:25.79
  
 SB
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM4:03.20
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
4.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.2
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja13.99
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM15.27
  
 PB
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM17.53
  
 PB
D13 Højdespring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
 
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXr
    
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
   
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM NH
  
 
 
1.10
XXX
       
D13 Stangspring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja NH
  
 
 
3.50
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.71
-3.0
  
 PB
 
4.49
 -1.0
4.66 PB
 -1.5
4.71 PB
 -3.0
4.71 =PB
 -1.5
4.39
 -1.1
4.66
 -1.5
  
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 4.56
-1.4
  
 PB
 
4.13
 2.6
3.94 SB
 0.0
4.16 SB
 -2.8
4.20 SB
 -1.4
4.41 SB
 -1.3
4.56 PB
 -1.4
  
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.40
-1.3
  
 PB
 
3.85
 -2.7
4.01
 -1.9
  X4.24 PB
 -1.8
4.31 PB
 -2.1
4.40 PB
 -1.3
  
4Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF4.35
-2.8
  
 PB
 
3.88 SB
 -1.0
4.20 SB
 -1.3
4.35 SB
 -2.8
4.04
 -1.5
4.10
 -1.5
  X  
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.92 w
w
  
 
 
3.88 PB
 -1.5
  X3.92 PB3.82
 -1.8
3.82
 -1.7
3.57
 -1.6
  
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.33
-1.0
  
 
 
3.33
 -1.0
  –      
D13 Kuglestød 3.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 10.08
  
 PB
 
9.539.99 PB9.69  X10.08 PB  X  
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 9.30
  
 PB
 
8.48 PB8.258.52 PB8.72 PB9.30 PB9.03  
D13 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 39.83
  
 PB
 
25.0637.30 PB34.8134.2231.7839.83 PB  
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 19.55
  
 PB
 
13.65 SB16.54 SB17.85 PB18.72 PB  X19.55 PB  
D13 Hammerkast 3.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 32.32
  
 PB
 
32.32 PB  X  X27.6528.17  X  
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM19.70
  
 PB
 
16.47 SB  X19.70 SB17.45  X15.93  
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM12.66
  
 
 
10.3911.239.8110.77  X12.66  
D13 Spydkast 400 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 44.41
  
 PB
 
42.0442.26 PB44.41 PB  X43.35  X  
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 37.11
  
 PB
 
34.50 PB32.4835.10 PB37.11 PB  X35.58  
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM27.47
  
 PB
 
  X25.4327.47 PB25.3626.1725.39  
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 26.41
  
 PB
 
23.30 PB26.41 PB25.45  X25.2822.91  
P13 80 m    
3.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
3.6.Vind: +1.6
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.69
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.07
  
 PB
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Esbjerg AM11.12
  
 PB
4Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.46
  
 PB
5Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8011.47
  
 PB
6Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.51
  
 PB
7Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening11.64
  
 PB
Indledende heats3.6.
Indledende 1
3.6. Vind: -0.2
3.6.Vind: -0.2
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.12
Q
  
 PB
2Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190011.48
Q
  
 PB
3Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.63
q
  
 PB
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8011.86
q
  
 PB
5Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.91
  
 PB
Indledende 2
3.6. Vind: +2.6
3.6.Vind: +2.6
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.70 w
Q
  
 
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.26 w
Q
  
 
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Esbjerg AM11.30 w
q
  
 
4Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening11.67 w
q
  
 
5Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190011.94 w
  
 
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening12.08 w
  
 
7Sofie Bjerg PetersenSofie Bjerg Petersen ('10)HGF AM12.14 w
  
 
P13 200 m    
4.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.1
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM27.78
  
 PB
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7728.47
  
 
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7728.38
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Esbjerg AM28.87
  
 PB
3Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM29.73
  
 PB
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190029.78
  
 
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8030.81
  
 PB
4Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM33.59
  
 PB
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM30.96
  
 
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 39.61
  
 PB
6Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190031.65
  
 PB
7Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM32.76
  
 PB
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +0.8
4.6.Vind: +0.8
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7728.46
Q
  
 PB
2Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190029.63
Q
  
 
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM30.70
q
  
 PB
4Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190031.84
q
  
 
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 35.08
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: +1.1
4.6.Vind: +1.1
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Esbjerg AM29.31
Q
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM29.99
Q
  
 
3Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8030.87
q
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM33.08
q
  
 PB
P13 600 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:50.39
  
 PB
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1:57.07
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM1:58.24
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2:08.00
  
 PB
5Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM2:11.78
  
 PB
P13 1000 m    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:29.37
  
 SB
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM3:35.79
  
 PB
3Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3:41.67
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
4.6. Vind: +0.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: +0.1
1Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.46
  
 
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 11.55
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.55
  
 PB
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8012.03
  
 PB
5Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM12.32
  
 SB
6Anna NissenAnna Nissen ('10)Esbjerg AM13.68
  
 
7Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.13
  
 
P13 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.40
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
    
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.40
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
XXO
1.43
XXX
3Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM1.37
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
XXX
      
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.34
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
 
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM1.31
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
     
6Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.28
  
 
 
1.28
  O
1.31
XXs
1.34
  r
     
7Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
  O
1.31
XXX
  
P13 Stangspring    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening1.90
  
 =PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXX
  
2Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM1.60
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.90
-2.0
  
 PB
 
  X4.69
 -1.6
4.59
 -2.1
4.90 PB
 -2.0
4.46
 -1.6
4.80
 -0.1
  
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.63
-2.7
  
 
 
4.354.39
 -1.5
4.42
 -1.5
4.54
 1.1
4.63
 -2.7
4.38
 -2.1
  
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Esbjerg AM4.55
-1.6
  
 =PB
 
4.524.19
 -2.1
4.27
 -2.2
4.54
 0.1
4.37
 -1.5
4.55 =PB
 -1.6
  
4Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening4.39 w
w
  
 
 
4.39 PB4.34
 -1.8
4.06
 -1.2
4.02
 -1.5
4.32
 -1.6
4.28
 -2.3
  
5Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM4.36
-1.2
  
 PB
 
  X4.24 PB
 -1.3
4.20
 -2.3
4.28 PB
 -0.6
4.34 PB
 -0.6
4.36 PB
 -1.2
  
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.35 w
w
  
 
 
4.35 PB4.15
 -1.5
4.12
 -2.3
3.98
 0.0
4.23
 -2.4
4.14
 -3.2
  
7Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK804.21
-1.8
  
 PB
 
4.10 PB3.97
 -1.7
4.15 PB
 -1.2
4.09
 -2.0
4.12
 0.6
4.21 PB
 -1.8
  
8Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 3.97 w
w
  
 
 
3.97 PB3.81
 -1.5
  X3.82
 -2.0
3.60
 1.7
  X  
9Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM3.85
-1.9
  
 
 
3.85
 -1.9
3.33
 -1.5
  X     
10Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.68 w
w
  
 
 
3.683.62
 -1.3
3.46
 -1.7
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.05
  
 PB
 
10.70  X11.05 PB  X8.289.87  
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.43
  
 PB
 
10.30 PB10.43 PB10.15  X10.3110.18  
3Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik10.08
  
 PB
 
8.789.039.2110.08 SB9.539.53  
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening9.37
  
 PB
 
7.869.068.499.37 PB9.139.17  
5Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK809.16
  
 PB
 
7.347.827.958.478.74 PB9.16 PB  
6Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.71
  
 
 
7.238.637.967.758.268.71  
7Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.63
  
 PB
 
8.59 PB7.858.63 PB7.978.017.39  
8Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.28
  
 
 
7.17  X7.286.367.016.87  
9Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.07
  
 
 
5.636.076.07     
P13 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik20.79
  
 PB
 
19.83 SB20.37 SB15.6520.79 SB19.7317.87  
2Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening18.76
  
 
 
14.65  X17.3618.76  X  X  
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 16.10
  
 PB
 
13.16 SB  X  X16.10 PB  X12.95  
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.44
  
 PB
 
12.37 SB13.20 PB  X13.1014.44 PB14.04  
P13 Hammerkast 2.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik30.45
  
 PB
 
27.4527.1026.5026.2226.2530.45 SB  
2Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening27.48
  
 PB
 
19.19 PB20.26 PB23.17 PB25.40 PB26.65 PB27.48 PB  
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 20.53
  
 PB
 
  X15.92 PB  X20.53 PB  X18.62  
P13 Spydkast 400 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening27.67
  
 PB
 
21.55 PB22.35 PB24.93 PB18.1724.1927.67 PB  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik26.48
  
 PB
 
24.5322.3021.0325.90 PB23.1226.48 PB  
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM25.86
  
 PB
 
  X25.16 PB24.9721.5125.86 PB24.91  
4Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM21.22
  
 PB
 
20.14 PB15.2521.22 PB16.03  X  X  
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 17.45
  
 PB
 
14.99 PB14.0717.45 PB12.7714.4313.88  
6Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM14.64
  
 
 
8.9612.1414.1212.8814.6412.84  
7Sofie Bjerg PetersenSofie Bjerg Petersen ('10)HGF AM13.16
  
 PB
 
10.25 PB11.35 PB13.13 PB12.8813.16 PB11.72  
8Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM12.37
  
 
 
9.4910.209.349.9612.3712.29  
P13 4 x 80 m stafet    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  42.98
  
 
  Neema Erbs, Karoline Jessen, Maja Amadeu Møllerskov, Sophia De Vries
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  46.64
  
 
  Elinor Bach Larsen, Ronja Langgaard Andersen, Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Sarah Emilie Hartmann Nielsen
D12 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
4.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: 0.0
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 15.22
  
 PB
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM15.90
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM15.94
  
 PB
4Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF16.58
  
 PB
5Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 17.27
  
 PB
6Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM17.50
  
 PB
D12 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
  r
1.38
XXX
  
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM1.35
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
  r
  
3Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
   
Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande NH
  
 
 
1.10
XXX
       
D12 Længdespring 1 m zone    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.44
-2.3
  
 PB
 
4.23
 -0.7
4.32 PB
 -1.6
4.32 =PB
 -2.1
4.43 PB
 -1.7
4.44 PB
 -2.3
4.44 =PB
 -1.1
  
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF4.42
-3.0
  
 PB
 
4.35 PB
 -2.1
4.37 PB
 -1.5
4.32
 -2.7
4.40 PB
 -1.9
  X4.42 PB
 -3.0
  
3Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.40
-1.1
  
 PB
 
4.40 PB
 -1.1
4.34
 -1.4
4.28
 -0.8
4.30
 -2.2
  X4.25
 -2.6
  
4Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM4.36
-2.4
  
 PB
 
4.12 SB
 -1.3
4.36 PB
 -2.4
4.10
 0.4
4.08
 -1.4
3.96
 -1.6
  X  
5Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 4.03
-2.3
  
 PB
 
3.95 PB
 -1.0
4.03 PB
 -2.3
3.98
 -2.1
3.67
 -2.4
3.98
 -1.9
3.09
 -1.8
  
6Villads JuulVillads Juul ('11)SAK774.00
-1.1
  
 PB
 
4.00 PB
 -1.1
3.52
 -2.3
3.90
 -0.1
  X3.87
 -2.6
3.48
 -2.3
  
7Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3.49
-0.5
  
 SB
 
3.46
 -1.0
3.25
 1.0
3.32
 0.0
3.18
 -1.1
3.49
 -0.5
3.46
 -1.3
  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM7.78
  
 PB
 
7.457.58 PB7.087.72 PB7.78 PB7.76  
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM7.74
  
 
 
6.417.747.467.47  X7.66  
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM7.42
  
 PB
 
6.99 PB7.39 PB6.715.646.917.42 PB  
4Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande6.79
  
 PB
 
6.136.31 PB6.45 PB6.79 PB6.236.47  
D12 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande19.93
  
 PB
 
19.03 PB18.9519.91 PB18.18  X19.93 PB  
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM19.17
  
 PB
 
16.62 PB15.9515.5318.82 PB15.4319.17 PB  
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM11.89
  
 PB
 
10.40 PB  X  X  X11.89 PB10.96  
D12 Spydkast 400 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF28.06
  
 PB
 
24.4023.8728.06 PB24.3226.1224.66  
2Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 21.19
  
 PB
 
20.31 PB21.13 PB20.4719.3521.19 PB20.12  
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM19.69
  
 PB
 
17.22 PB16.8417.46 PB17.78 PB19.69 PB  X  
4Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 16.70
  
 
 
14.9515.4013.3316.7014.599.94  
P12 80 m    
3.6. Vind: +0.5

Finale A

Finale
3.6.Vind: +0.5
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7711.01
  
 
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM11.15
  
 
3Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM11.46
  
 
4Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7711.62
  
 
5Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR11.97
  
 
6Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM12.21
  
 
7Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM12.42
  
 PB
8Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR12.47
  
 PB
Indledende heats3.6.
Indledende 1
3.6. Vind: -0.4
3.6.Vind: -0.4
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM10.95
Q
  
 PB
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7710.96
Q
  
 PB
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7711.41
q
  
 PB
4Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR11.82
q
  
 PB
5Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM11.98
q
  
 PB
Indledende 2
3.6. Vind: -0.4
3.6.Vind: -0.4
1Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM11.15
Q
  
 PB
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM12.50
Q
  
 PB
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR12.50
Q
  
 PB
4Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM12.80
  
 PB
5Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM13.34
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
4.6. Vind: -0.2

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.2
1Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM11.93
  
 PB
2Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande12.01
  
 PB
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.21
  
 
4Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM13.36
  
 
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 14.65
  
 PB
P12 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande1.28
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31
XXX
 
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXX
  
2Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXX
   
4Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
XXX
   
5Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM1.20
  
 
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P12 Længdespring 1 m zone    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.33 w
+2.5
  
 
 
4.21
 0.8
4.20
 0.0
4.11
 2.5
4.11
 0.0
3.99
 -0.1
4.33
 2.5
  
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.29
+1.5
  
 =PB
 
4.19
 0.0
4.08
 0.0
4.19
 1.6
4.29 =PB
 1.5
3.81
 0.7
  X  
3Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM4.14
+1.8
  
 
 
  –3.93
 1.4
3.69
 1.4
3.79
 2.2
4.04
 2.1
4.14
 1.8
  
4Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM3.91 w
+2.1
  
 
 
3.52
 0.0
3.91
 2.1
3.78 =SB
 0.1
2.62
 3.9
3.69
 2.5
3.68
 2.6
  
5Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM3.78
+2.0
  
 
 
3.51
 0.6
3.58
 -1.0
3.66
 2.1
3.31
 0.0
3.78
 2.0
  X  
6Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR3.78
+1.2
  
 
 
2.96
 1.2
3.42
 0.6
3.78
 1.2
  –  –  –  
7Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM3.54
+0.9
  
 PB
 
3.11 PB
 1.1
3.41 PB
 0.0
3.25
 1.2
3.54 PB
 0.9
3.40
 3.6
3.49
 1.1
  
8Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.36
+1.5
  
 
 
3.35
 0.1
3.21
 2.1
3.31
 1.5
3.36
 1.5
3.24
 2.0
3.31
 1.1
  
P12 Kuglestød 2.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7710.64
  
 PB
 
9.339.57  X9.579.3610.64 PB  
2Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.67
  
 PB
 
8.51 PB8.498.038.67 PB8.077.57  
3Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM8.48
  
 
 
7.548.258.088.487.727.84  
4Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM8.24
  
 PB
 
  X7.41 PB6.746.957.61 PB8.24 PB  
5Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik7.90
  
 PB
 
5.166.977.287.457.90 PB6.88  
6Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR7.03
  
 
 
6.71  X7.03  X6.686.67  
7Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 6.65
  
 PB
 
6.14 PB6.15 PB6.17 PB6.55 PB6.65 PB6.44  
8Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM6.61
  
 =PB
 
6.61 =PB6.445.735.906.316.23  
9Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR5.66
  
 
 
5.425.265.66     
10Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM4.88
  
 PB
 
4.45 PB4.88 PB4.67     
P12 Diskoskast 0.75 kg    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande19.09
  
 PB
 
19.09 PB  X  X16.2212.75  X  
2Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik16.32
  
 
 
14.8015.1716.3212.3813.5815.43  
3Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande16.15
  
 PB
 
14.2316.15 PB14.10  X13.8313.64  
4Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 15.72
  
 PB
 
13.7914.5914.7515.72 PB14.0913.65  
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 12.61
  
 PB
 
9.73 PB11.76 PB10.3212.61 PB11.9911.86  
6Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM12.42
  
 PB
 
11.63 PB  X10.4612.42 PB11.7011.49  
7Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM10.40
  
 
 
10.408.82  X  X9.66  X  
P12 Hammerkast 2.0 kg    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7725.23
  
 PB
 
21.1625.06 PB  X24.07  X25.23 PB  
2Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik24.00
  
 PB
 
17.65  X  X24.00 PB23.4721.90  
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 18.25
  
 PB
 
5.18 PB7.93 PB13.31 PB12.9314.87 PB18.25 PB  
P12 Spydkast 400 gram    
3.6.

Finale A

Finale
3.6.
1Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 26.47
  
 PB
 
20.4324.74 PB24.0825.94 PB26.47 PB23.82  
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7721.33
  
 
 
21.2721.33  X19.1417.7220.68  
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM19.30
  
 PB
 
19.30 PB14.0915.0817.8715.4716.04  
4Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7716.35
  
 PB
 
16.35 PB14.2414.1214.9413.4613.20  
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 12.58
  
 PB
 
11.66 PB11.3812.58 PB11.529.7210.77  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive