Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: Sävedalsspelen 10‐11.6.2023
Slottsskogsvallen

M 100 m    
10.6. Vind: -1.0

Finale A

Finale
10.6.Vind: -1.0
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE10.72
  
 
2
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE10.89
  
 
3
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE11.03
  
 
4
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE11.17
  
 
5
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE11.28
  
 
6
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.51
  
 SB
7
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE11.64
  
 
Finale B
10.6. Vind: -1.7
10.6.Vind: -1.7
1
Raul Coutinho Peixoto
Raul Coutinho Peixoto ('73)
SWE13.23
  
 PB
2
Mattias Olsborg
Mattias Olsborg ('75)
SWE13.44
  
 PB
3
Per Joel Andersson
Per Joel Andersson ('58)
SWE14.88
  
 PB
4
Stefan Lagrosen
Stefan Lagrosen ('60)
SWE16.08
  
 PB
Indledende heats10.6.
Indledende 1
10.6. Vind: -0.5
10.6.Vind: -0.5
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE10.85
q
  
 
2
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.55
q
  
 SB
3
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE11.56
q
  
 PB
4
Anthon Singh
Anthon Singh ('04)
SWE11.70
  
 SB
5
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE11.71
  
 
6
Peter Andréas
Peter Andréas ('81)
SWE12.09
  
 SB
7
Mustafa Mattroud
Mustafa Mattroud ('03)
SWE12.23
  
 PB
8
William Pettersson
William Pettersson ('03)
SWE12.71
  
 PB
Indledende 2
10.6. Vind: +1.2
10.6.Vind: +1.2
1
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE10.88
q
  
 
2
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE10.97
q
  
 
3
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE11.11
q
  
 SB
4
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE11.12
q
  
 SB
5
Patrik Björk
Patrik Björk ('83)
SWE11.65
q
  
 SB
6
Enzo Martini Tedfelt
Enzo Martini Tedfelt ('05)
SWE11.89
  
 PB
7
SoKo Nyallay
SoKo Nyallay ('02)
SWE12.17
  
 PB
M 200 m    
11.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.3
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE21.53
  
 
2
Nils Thornberg
Nils Thornberg ('94)
SWE21.98
  
 SB
3
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE22.05
  
 
4
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE22.10
  
 
5
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE22.84
  
 SB
Finale B
11.6. Vind: +0.4
11.6.Vind: +0.4
1
Samuel Andreasson
Samuel Andreasson ('99)
SWE22.60
  
 SB
2
Jonathan Johansson
Jonathan Johansson 
SWE23.02
  
 
3
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE23.39
  
 SB
4
Anthon Singh
Anthon Singh ('04)
SWE23.68
  
 PB
5
Enzo Martini Tedfelt
Enzo Martini Tedfelt ('05)
SWE23.81
  
 PB
6
William Pettersson
William Pettersson ('03)
SWE25.74
  
 PB
Finale C
11.6. Vind: +1.7
11.6.Vind: +1.7
1
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE23.16
  
 PB
2
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE23.50
  
 PB
3
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE23.51
  
 SB
4
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE24.32
  
 
5
Mustafa Mattroud
Mustafa Mattroud ('03)
SWE24.54
  
 PB
6
Peter Andréas
Peter Andréas ('81)
SWE24.77
  
 SB
Finale D
11.6. Vind: +1.4
11.6.Vind: +1.4
1
Marklan Jackson
Marklan Jackson ('83)
JAM24.72
  
 
2
Merel Wevers
Merel Wevers ('99)
NED26.78
  
  K 1
3
Emil Karlsson
Emil Karlsson ('77)
SWE27.91
  
 PB
4
Raul Coutinho Peixoto
Raul Coutinho Peixoto ('73)
SWE29.92
  
 PB
5
Per Joel Andersson
Per Joel Andersson ('58)
SWE30.18
  
 
6
Stefan Lagrosen
Stefan Lagrosen ('60)
SWE33.55
  
 PB
M 400 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE47.43
  
 SB
2
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE49.59
  
 SB
3
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE53.72
  
  K 1
4
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE55.16
  
 SB
Finale B
10.6.
10.6.
1
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE53.54
  
 PB
2
Karl Aderstedt Althoff
Karl Aderstedt Althoff ('06)
SWE54.04
  
 PB
3
Alexander Jonasson Magnusson
Alexander Jonasson Magnusson ('06)
SWE58.14
  
 PB
4
Per Joel Andersson
Per Joel Andersson ('58)
SWE1:07.50
  
 PB
Finale C
10.6.
10.6.
1
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE54.45
  
 PB
2
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE54.54
  
 PB
3
Melvin Lessner Sveen
Melvin Lessner Sveen ('07)
SWE55.10
  
 PB
4
William Malmström
William Malmström ('06)
SWE55.55
  
 PB
M 800 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE2:08.61
  
 PB
2
Melvin Lessner Sveen
Melvin Lessner Sveen ('07)
SWE2:10.36
  
 PB
3
Mohammed Al-Murisi
Mohammed Al-Murisi ('06)
SWE2:13.17
  
 
M 3000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alexander Bucht
Alexander Bucht ('01)
SWE9:20.92
  
 SB
2
Alexander Waerme
Alexander Waerme ('97)
SWE9:21.26
  
 PB
3
Ivan Magnusson
Ivan Magnusson ('02)
SWE9:36.62
  
 PB
4
Arvid Möller
Arvid Möller ('07)
SWE9:51.23
  
 PB
Dimitrios Kiriazidis
Dimitrios Kiriazidis ('68)
SWE DNF
  
 
M 110 m hæk    
10.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
10.6.Vind: -1.3
1
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE15.03
  
 SB
M 400 m hæk    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE52.93
  
 PB
2
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE57.39
  
 PB
3
Nils Askelund
Nils Askelund ('05)
SWE1:04.99
  
 PB
M Højdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE2.00
  
 SB
 
1.82
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00
  O
2.03
XXX
2
Fredrik Sangberg
Fredrik Sangberg ('90)
SWE2.00
  
 SB
 
1.72
  O
1.82
  O
1.88
  O
1.91
 XO
1.94
  O
1.97
  O
2.00
 XO
2.03
XXr
3
Philip Bayer
Philip Bayer ('03)
SWE2.00
  
 =PB
 
1.82
  O
1.85
 XO
1.88
  O
1.91
 XO
1.94
XXO
1.97
 XO
2.00
XXO
2.03
XXX
4
Hugo Tilldal
Hugo Tilldal ('05)
SWE1.77
  
 
 
1.67
  O
1.72
 XO
1.77
  O
1.82
XXX
    
5
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE1.60
  
 
 
1.53
  O
1.60
 XO
1.67
XXX
     
M Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4.80
  
 
 
4.80
 XO
5.00
XXX
      
2
Yoann Rouzières
Yoann Rouzières ('97)
FRA4.70
  
 =SB
 
4.35
 XO
4.50
  O
4.60
 XO
4.70
  O
4.80
XXX
   
3
Sander Oppen
Sander Oppen ('04)
NOR4.70
  
 PB
 
4.35
  O
4.50
  O
4.60
  O
4.70
 XO
4.80
XXX
   
4
Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal ('05)
NOR4.20
  
 PB
 
4.05
XXO
4.20
XXO
4.35
XXX
     
5
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE4.05
  
 SB
 
3.85
  O
4.05
XXO
4.20
XXX
     
6
Sven Diurlin
Sven Diurlin ('74)
SWE3.45
  
 SB
 
3.25
  O
3.45
 XO
3.65
XXX
     
7
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE3.25
  
 
 
3.25
  O
3.45
XXX
      
Malte Rosvall
Malte Rosvall ('02)
SWE NH
  
 
 
3.25
XXX
       
Elliot Lindbom
Elliot Lindbom ('05)
SWE NH
  
 
 
4.05
XXX
       
M Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Gustav Tartu
Gustav Tartu ('02)
SWE6.59
+0.9
  
 SB
 
6.34 SB
 -0.3
  X6.51 SB
 0.2
5.29
 1.4
6.59 SB
 0.9
6.50
 0.1
  
2
Hugo Tilldal
Hugo Tilldal ('05)
SWE6.51
0.0
  
 PB
 
6.16 PB
 -1.4
6.29 PB
 -1.8
  X  X  X6.51 PB
 0.0
  
3
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE6.49
+0.9
  
 
 
5.92
 0.0
  X  X  X  X6.49
 0.9
  
4
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE6.21
+1.5
  
 SB
 
  X  X  X  X6.21 SB
 1.5
  X  
5
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE5.82
0.0
  
 SB
 
5.82 SB
 0.0
  X  X  X  X  X  
6
Viggo Nielsen
Viggo Nielsen ('05)
SWE5.81
-1.4
  
 SB
 
5.81 SB
 -1.4
5.25
 -2.8
5.17
 -1.5
5.655.45
 2.2
5.48
 0.0
  
7
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE5.24
+1.2
  
 SB
 
4.97
 -1.6
5.21 SB
 0.0
5.14
 -2.5
  X5.24 SB
 1.2
5.11
 2.0
  
8
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('05)
SWE4.74
-1.8
  
 SB
 
3.96
 -0.8
4.74 SB
 -1.8
  –  –  –  –  
M Længdespring 1 m zone    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Tobias Jonsson
Tobias Jonsson ('96)
SWE6.40 w
+2.8
  
 
 
6.23
 -0.8
6.28 =SB
 -0.1
  X6.12
 1.1
6.40
 2.8
6.04
 -0.7
  
M Trespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE14.87
+0.3
  
 SB
 
14.87 SB
 0.3
  X  X  X  X  X  
2
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE13.26
-1.2
  
 SB
 
13.26 SB
 -1.2
  X  X13.12
 0.9
  X13.06
 -0.1
  
3
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE13.07
-1.6
  
 PB
 
12.54 PB
 1.6
  X12.98 PB
 -0.4
12.54
 -1.4
12.90
 1.2
13.07 PB
 -1.6
  
4
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE13.04
-0.2
  
 SB
 
  X  X  X  X13.04 SB
 -0.2
  X  
5
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE12.06
+0.7
  
 PB
 
  X12.06 PB
 0.7
  X  X11.50
 0.6
  X  
6
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE10.86
-0.3
  
 SB
 
  X  X  X10.30 SB
 -0.1
10.86 SB
 -0.3
  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.00
  
 
 
16.00  X  X  X15.5015.38  
2
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE12.54
  
 PB
 
11.9012.41 PB  X12.0812.54 PB  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Måns Roos
Måns Roos ('02)
SWE48.15
  
 
 
48.15  X  X47.5848.06  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ove Hagström
Ove Hagström ('07)
SWE33.30
  
 PB
 
  X32.01 PB33.30 PB31.31  X  X  
2
Per-Joan Lorentzon
Per-Joan Lorentzon ('74)
SWE32.76
  
 
 
  X  X30.8731.26  X32.76  
M Spydkast 800 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Esa Hiltunen
Esa Hiltunen ('96)
SWE68.36
  
 
 
68.3666.5865.3666.7467.8767.23  
2
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE48.25
  
 
 
44.8046.4846.04  X48.2546.79  
3
Jonathan Bengtsson
Jonathan Bengtsson 
SWE47.64
  
 SB
 
47.64 SB46.80  X43.2347.0344.55  
K 100 m    
10.6. Vind: +2.3

Finale A

Finale
10.6.Vind: +2.3
1
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE11.52 w
  
 
2
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE12.02 w
  
 
3
Sofia Björkman
Sofia Björkman ('03)
SWE12.07 w
  
 
4
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE12.29 w
  
 
Finale B
10.6. Vind: +1.0
10.6.Vind: +1.0
1
Bim Paulsson
Bim Paulsson ('75)
SWE14.19
  
 SB
2
Carolin Hellestam
Carolin Hellestam ('80)
SWE15.29
  
 PB
3
Alma Hollen
Alma Hollen ('60)
NED15.88
  
 PB
K 100 m extra    
10.6. Vind: -2.5

Finale A

Finale
10.6.Vind: -2.5
1
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE11.95
  
 
2
Sofia Björkman
Sofia Björkman ('03)
SWE12.48
  
 
3
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE12.50
  
 SB
4
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE12.77
  
 SB
K 200 m    
11.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
11.6.Vind: -0.1
1
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE23.46
  
 
2
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE23.57
  
 SB
3
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE24.53
  
 
4
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE26.04
  
 SB
5
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE26.49
  
 SB
Finale B
11.6. Vind: +2.1
11.6.Vind: +2.1
1
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE30.64 w
  
 
2
Alma Hollen
Alma Hollen ('60)
NED32.89 w
  
 
3
Jennie Lindgren
Jennie Lindgren ('78)
SWE33.02 w
  
 
K 800 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Liv Dinis
Liv Dinis ('04)
SWE2:19.25
  
 PB
2
Ella Pettersson
Ella Pettersson ('07)
SWE2:20.11
  
 PB
3
Ebba-Stina Bjuve
Ebba-Stina Bjuve ('07)
SWE2:23.74
  
 
4
Natalie Persson
Natalie Persson ('07)
SWE2:26.70
  
 SB
5
Alva Thunberg
Alva Thunberg ('06)
SWE2:31.30
  
 SB
6
Agnes Knauer
Agnes Knauer ('07)
SWE2:32.14
  
 
Ivana Pekic
Ivana Pekic ('05)
SWE DNF
  
 
Astrid Baunge
Astrid Baunge ('05)
SWE DNF
  
 
K 3000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE9:59.02
  
 PB
2
Elsa Svantesson
Elsa Svantesson ('07)
SWE10:17.28
  
 PB
3
Lovisa Emanuelsson
Lovisa Emanuelsson ('06)
SWE11:31.99
  
 SB
4
Elsa Dehre
Elsa Dehre ('07)
SWE11:39.63
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
10.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
10.6.Vind: +0.8
1
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE15.67
  
 PB
K 400 m hæk    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Merel Wevers
Merel Wevers ('99)
NED1:03.98
  
 SB
2
Elwira Ripsweden
Elwira Ripsweden ('02)
SWE1:05.14
  
 SB
3
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE1:09.83
  
 SB
K Højdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Ingrid Ronge
Ingrid Ronge ('04)
SWE1.68
  
 
 
1.62
  O
1.68
  O
1.71
XXX
     
2
Lina Löfqvist
Lina Löfqvist ('93)
SWE1.65
  
 
 
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
   
3
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE1.56
  
 SB
 
1.43
XXO
1.48
  O
1.53
XXO
1.56
 XO
1.59
XXX
   
4
Jonna Säwström
Jonna Säwström ('05)
SWE1.48
  
 
 
1.43
  O
1.48
  O
1.53
XXX
     
5
Anna Mol
Anna Mol ('99)
SWE1.48
  
 PB
 
1.33
 XO
1.38
XXO
1.43
  O
1.48
 XO
1.53
XXX
   
K Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Sofia Olsson
Sofia Olsson ('04)
SWE3.32
  
 
 
2.92
  O
3.12
 XO
3.22
  O
3.32
  O
3.42
XXX
   
2
Elin Jansson
Elin Jansson ('05)
SWE3.22
  
 PB
 
2.92
  O
3.02
  O
3.12
  O
3.22
 XO
3.32
XXX
   
3
Anna Mol
Anna Mol ('99)
SWE2.82
  
 PB
 
2.42
  O
2.57
  O
2.72
  O
2.82
XXO
2.92
XXX
   
K Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE6.08
+1.6
  
 
 
6.08
 1.6
  X  X5.94
 1.4
4.63
 1.7
  X  
2
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE5.95
-0.4
  
 SB
 
5.76 SB
 0.1
5.90 SB
 -0.2
5.95 SB
 -0.4
  X  X  X  
3
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.87
+1.3
  
 SB
 
  X5.52
 0.2
  X3.50
 -1.2
5.87 SB
 1.3
5.87 =SB
 0.0
  
4
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE5.53
0.0
  
 SB
 
5.47 SB
 1.1
  X5.38
 0.1
5.39
 -1.4
5.53 SB
 0.0
5.40
 -0.3
  
5
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE5.36
0.0
  
 SB
 
5.10 SB
 -0.4
5.17 SB
 0.0
5.24 SB
 0.0
  X5.36 SB
 0.0
5.36 =SB
 -1.5
  
6
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE5.31 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
5.08 =SB
 1.3
5.31
 2.1
4.93
 1.1
  X5.03
 -0.2
  
7
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE5.15
-3.2
  
 SB
 
5.15 SB
 -3.2
  X  X  X3.68
 0.0
  X  
8
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('04)
SWE5.14
+1.4
  
 PB
 
4.86 SB
 -0.9
5.02 SB
 1.0
5.14 PB
 1.4
5.02
 -0.9
  X4.98
 0.4
  
9
Leia Holm
Leia Holm ('05)
SWE4.80 w
+2.9
  
 
 
4.80
 2.9
  X  X     
10
Sofia Ensberg
Sofia Ensberg ('02)
SWE4.56
+1.8
  
 PB
 
  X  X4.56 PB
 1.8
     
11
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE2.77
+1.2
  
 SB
 
2.77 SB
 1.2
  X  X     
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Trespring     
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE11.87
+1.8
  
 PB
 
10.15 SB
 1.1
10.86 SB
 1.1
10.29
 0.1
10.92 SB
 1.0
11.66
 2.3
11.87 PB
 1.8
  
2
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE11.70
+1.4
  
 SB
 
  X11.70 SB
 1.4
  X11.65
 0.5
  X  X  
3
Victory Ezennaya
Victory Ezennaya ('06)
SWE11.69
+1.6
  
 PB
 
  X
 1.5
11.47 PB
 0.9
11.48 PB
 1.1
11.55 PB
 1.3
11.69 PB
 1.6
  X  
4
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE11.51
+1.4
  
 SB
 
11.20 SB
 0.8
11.13
 0.8
11.37 SB
 0.2
11.40 SB
 0.8
11.51 SB
 1.4
11.50
 -0.5
  
5
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE11.23
+0.8
  
 SB
 
10.80 SB
 -0.3
  X10.51
 -0.3
  X11.23 SB
 0.8
11.13
 1.8
  
6
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('07)
SWE10.95
+0.8
  
 PB
 
10.66
 1.7
10.54
 0.1
  X10.95 PB
 0.8
  X10.85
 0.3
  
7
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE10.92
+1.3
  
 SB
 
10.92 SB
 1.3
10.53
 2.0
  X  X  X  –  
8
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE10.73
+0.5
  
 SB
 
10.58 SB
 0.1
10.73 SB
 0.5
  X10.49
 2.4
  X9.27
 1.3
  
9
Sofia Ensberg
Sofia Ensberg ('02)
SWE10.49
-0.3
  
 SB
 
  X10.49 SB
 -0.3
10.03
 0.9
     
10
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE10.37 w
+2.1
  
 
 
10.37
 2.1
  X10.28 =SB
 1.7
     
11
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE10.10
+0.3
  
 SB
 
9.78 SB
 0.1
10.10 SB
 0.3
  X     
12
Leia Holm
Leia Holm ('05)
SWE9.96
+1.6
  
 
 
9.96
 1.6
9.29
 0.4
9.27
 -0.2
     
13
Vera Thiringer Coster
Vera Thiringer Coster ('07)
SWE9.88
+1.6
  
 SB
 
9.88 SB
 1.6
9.73
 1.6
  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE13.38
  
 PB
 
  X  X12.6413.38 PB13.2613.08  
2
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE12.12
  
 
 
10.94  X11.4511.42  X12.12  
K Diskoskast 1.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE44.31
  
 SB
 
42.5743.3444.3141.9643.1840.21  
2
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE40.61
  
 
 
40.61  X37.17  X  X  X  
3
Johanna Emanuelsson
Johanna Emanuelsson ('03)
SWE38.79
  
 SB
 
38.79 SB  X  X38.30  X38.36  
4
Marielle Bengtsson
Marielle Bengtsson ('93)
SWE32.94
  
 
 
  X31.39  X  X29.4632.94  
K Hammerkast 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric ('99)
SWE54.15
  
 SB
 
  X51.91  –  X53.25 SB54.15 SB  
K Spydkast 600 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST46.56
  
 SB
 
46.56 SB45.6244.3740.94  –  –  
2
Stina Jacobson
Stina Jacobson 
SWE45.32
  
 
 
42.2640.3742.0145.32  X41.59  
3
Amanda Nilsson
Amanda Nilsson ('99)
SWE43.51
  
 SB
 
42.3043.51 SB  X39.9942.4841.45  
4
Linn Svedberg Jarlhage
Linn Svedberg Jarlhage ('05)
SWE41.97
  
 PB
 
39.9640.7339.67  X40.6641.97 PB  
5
Ida Elmén
Ida Elmén ('03)
SWE36.63
  
 SB
 
36.63 SB33.4634.3133.7233.4735.56  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
10.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
10.6.Vind: -1.3
1
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE15.54
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE17.97
  
 
 
  X17.9717.49  X  X  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ben Kamijo
Ben Kamijo ('05)
SWE52.65
  
 PB
 
  X52.65 PB  X  X  X51.08  
2
Jacob Johansson
Jacob Johansson ('04)
SWE51.30
  
 SB
 
46.4647.5951.30 SB  X  X  X  
3
Sixten Persson
Sixten Persson ('04)
SWE50.26
  
 PB
 
46.96 SB49.16 SB49.72 PB  X50.14 PB50.26 PB  
D19 Spydkast 800 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Carl Ekberg
Carl Ekberg ('04)
SWE29.06
  
 
 
25.74  X29.0627.23  X28.90  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE13.06
  
 PB
 
12.41 PB13.06 PB  X  X12.5112.17  
D17 100 m    
10.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
10.6.Vind: +1.1
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE11.55
  
 
2
Daniel Otterdahl
Daniel Otterdahl ('07)
SWE11.77
  
 SB
3
Jonas Ellison
Jonas Ellison ('06)
SWE11.93
  
 
4
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE12.11
  
 
5
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE12.33
  
 
6
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE12.35
  
 PB
Indledende heats10.6.
Indledende 1
10.6. Vind: +0.1
10.6.Vind: +0.1
1
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE11.42
q
  
 PB
2
Jonas Ellison
Jonas Ellison ('06)
SWE11.90
q
  
 PB
3
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE12.36
q
  
 PB
4Mads FrahmMads Frahm ('07)DEN12.52
  
 SB
5
Alexander Jonasson Magnusson
Alexander Jonasson Magnusson ('06)
SWE12.70
  
 PB
6
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE13.02
  
 PB
Indledende 2
10.6. Vind: +1.3
10.6.Vind: +1.3
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE11.40
q
  
 PB
2
Daniel Otterdahl
Daniel Otterdahl ('07)
SWE11.82
q
  
 SB
3
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE12.08
q
  
 PB
4
Isak Roos
Isak Roos ('07)
SWE12.15
q
  
 PB
5
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE12.29
q
  
 PB
6
Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg ('07)
SWE12.80
  
 PB
D17 200 m    
11.6. Vind: +1.4

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.4
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE23.14
  
 PB
2
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE24.40
  
 PB
3
Jonas Ellison
Jonas Ellison ('06)
SWE24.42
  
 PB
4
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE24.98
  
 PB
5Mads FrahmMads Frahm ('07)DEN25.61
  
 SB
6
Nils Lindsta Long
Nils Lindsta Long ('07)
SWE25.74
  
 PB
Finale B
11.6. Vind: +2.1
11.6.Vind: +2.1
1
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE24.80 w
  
 
2
Alfred Ostwald
Alfred Ostwald ('07)
SWE25.11 w
  
 
3
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE25.25 w
  
 
4
Alexander Jonasson Magnusson
Alexander Jonasson Magnusson ('06)
SWE25.93 w
  
 
5
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE26.21 w
  
 
6
Nils Johner
Nils Johner ('07)
SWE26.41 w
  
 
D17 2000 m forh. 84 cm    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Arvid Möller
Arvid Möller ('07)
SWE6:51.25
  
 PB
2
Santiago Picasso
Santiago Picasso ('07)
SWE7:19.07
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
10.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
10.6.Vind: -1.3
1
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE16.79
  
 PB
2
Isak Thörn
Isak Thörn ('07)
SWE19.25
  
 PB
D17 300 m hæk 84.0 cm    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE41.05
  
 PB
2
Kalle Thyrman
Kalle Thyrman ('07)
SWE41.07
  
 
3
Nils Johner
Nils Johner ('07)
SWE47.32
  
 PB
D17 Højdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE2.00
  
 PB
 
1.77
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.91
 XO
1.94
 XO
1.97
  O
2.00
  O
2.03
XXX
2
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE1.85
  
 =PB
 
1.60
 XO
1.67
  O
1.72
 XO
1.77
  O
1.82
  O
1.85
 XO
1.88
XXX
 
3
Hugo Holgersson
Hugo Holgersson ('07)
SWE1.82
  
 PB
 
1.60
  O
1.67
  O
1.72
  O
1.77
XXO
1.82
 XO
1.85
XXX
  
4
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE1.77
  
 PB
 
1.60
  O
1.67
  O
1.72
  O
1.77
XXO
1.82
XXX
   
5
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE1.72
  
 PB
 
1.60
  O
1.67
  O
1.72
 XO
1.77
XXX
    
6
Nils Johner
Nils Johner ('07)
SWE1.67
  
 PB
 
1.53
  O
1.60
  O
1.67
  O
1.72
XXX
    
7
Loke Nilsson
Loke Nilsson ('07)
SWE1.67
  
 SB
 
1.60
  O
1.67
 XO
1.72
XXX
     
8
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE1.67
  
 
 
1.60
  O
1.67
XXO
1.72
XXX
     
D17 Stangspring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Ove Hagström
Ove Hagström ('07)
SWE4.07
  
 SB
 
3.77
  O
3.87
  O
3.97
XXO
4.07
  O
4.17
XXX
   
2
Isak Thörn
Isak Thörn ('07)
SWE3.52
  
 
 
3.37
 XO
3.52
  O
3.67
XXX
     
D17 Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Daniel Otterdahl
Daniel Otterdahl ('07)
SWE6.49 w
+2.9
  
 
 
6.49
 2.9
  X5.68
 0.6
5.57
 -2.0
6.29 =SB
 0.0
  X  
2
Nils Lindsta Long
Nils Lindsta Long ('07)
SWE5.64
+1.3
  
 PB
 
5.25 PB
 0.0
  X
 0.3
5.64 PB
 1.3
5.37
 0.0
5.32
 0.0
5.29
 -0.1
  
3
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE5.57
0.0
  
 PB
 
4.91 SB
 0.0
5.19 PB
 0.0
5.31 PB
 -0.4
5.43 PB
 0.0
5.57 PB
 0.0
5.40
 -0.8
  
4
Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg ('07)
SWE5.48
+1.1
  
 PB
 
5.48 PB
 1.1
4.24
 -0.7
  X  X3.49
 -1.3
  X  
5
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE5.21
+0.9
  
 
 
  X1.86
 1.4
5.21
 0.9
3.49
 0.0
  X4.73
 -0.7
  
6
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE5.04
0.0
  
 
 
  X5.04
 0.0
5.03
 1.2
  X4.32
 -1.3
  X  
7Mads FrahmMads Frahm ('07)DEN4.82
-0.1
  
 SB
 
3.14 SB
 1.4
4.19 SB
 -2.4
  X  X4.77 SB
 -0.5
4.82 SB
 -0.1
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Valdemar Wik
Valdemar Wik ('06)
SWE12.73
  
 PB
 
12.73 PB12.3311.75  X  X11.44  
2
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE12.62
  
 PB
 
12.2111.74  X12.1812.1812.62 PB  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Valdemar Wik
Valdemar Wik ('06)
SWE45.18
  
 PB
 
45.18 PB44.2441.46  X  X  X  
2
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE32.13
  
 
 
29.8532.1328.66  X  X30.37  
3
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE28.50
  
 PB
 
23.8925.5228.29 PB  X  X28.50 PB  
4
Oskar Haak
Oskar Haak ('07)
SWE28.39
  
 
 
  X22.35  X28.2028.39  X  
5
Ivan Fredberg
Ivan Fredberg ('07)
SWE28.11
  
 PB
 
28.11 PB  X23.3827.0726.0626.75  
6
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE27.58
  
 PB
 
26.5725.85  X24.9027.58 PB  X  
7
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE24.04
  
 PB
 
  X  X19.94 PB  X24.04 PB  X  
8
Isak Roos
Isak Roos ('07)
SWE21.60
  
 
 
  X21.00  X  X21.60  X  
9Mads FrahmMads Frahm ('07)DEN16.63
  
 PB
 
  X16.63 PB15.95  –  –  –  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ove Hagström
Ove Hagström ('07)
SWE41.41
  
 PB
 
  X  X39.14 PB41.41 PB  X  X  
2
Hugo Hallnor
Hugo Hallnor ('07)
SWE40.35
  
 PB
 
36.4135.9339.68 PB38.8837.7840.35 PB  
3
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE27.29
  
 PB
 
  X  X24.37 PB  X27.29 PB  X  
4
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE24.75
  
 PB
 
24.75 PB  X  X  X22.9420.50  
D17 Spydkast 700 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Albin Friberg
Albin Friberg ('06)
SWE66.91
  
 PB
 
53.8257.4260.1662.19 PB66.91 PB56.39  
2
Ivan Fredberg
Ivan Fredberg ('07)
SWE41.49
  
 PB
 
38.42 PB37.13  X41.49 PB40.76  X  
3
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE39.89
  
 
 
39.89  X  X38.60  X  X  
4
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE35.17
  
 SB
 
35.17 SB32.9229.7632.59  X30.86  
5
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE28.50
  
 PB
 
24.74  X23.0224.8528.50 PB  X  
6
Isak Roos
Isak Roos ('07)
SWE23.18
  
 PB
 
21.35 PB23.18 PB21.8821.6422.68  X  
P17 100 m    
10.6. Vind: +0.2

Finale A

Finale
10.6.Vind: +0.2
1
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE13.07
  
 PB
2
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE13.23
  
 PB
3
Elin Lövenklev
Elin Lövenklev ('06)
SWE13.43
  
 SB
4
Pauline Hansson
Pauline Hansson ('06)
SWE14.04
  
 PB
5
Ebba Bränholm
Ebba Bränholm ('07)
SWE14.18
  
 PB
6
Engla Bergström
Engla Bergström ('07)
SWE14.68
  
 PB
7
Majken Avenfors
Majken Avenfors ('07)
SWE14.72
  
 PB
8
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE15.68
  
 PB
P17 100 m extra    
10.6. Vind: -0.2

Finale A

Finale
10.6.Vind: -0.2
1
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE13.13
  
 
2
Elin Lövenklev
Elin Lövenklev ('06)
SWE13.62
  
 
P17 200 m    
11.6. Vind: -1.6

Finale A

Finale
11.6.Vind: -1.6
1
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('07)
SWE26.97
  
 
2
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE27.68
  
 SB
3
Ellen Perman
Ellen Perman ('07)
SWE28.04
  
 SB
4
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE28.41
  
 
5
Klara Rickardsson
Klara Rickardsson ('07)
SWE28.61
  
 
6
Hilda Rydén
Hilda Rydén ('07)
SWE28.65
  
 
Finale B
11.6. Vind: +3.8
11.6.Vind: +3.8
1
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE26.10 w
  
 
2
Bella Wennbom
Bella Wennbom ('07)
SWE27.75 w
  
 
3
Annie Sjösten
Annie Sjösten ('06)
SWE28.22 w
  
 
4
Pauline Hansson
Pauline Hansson ('06)
SWE28.92 w
  
 
5
Lovisa Ludwigsson
Lovisa Ludwigsson ('07)
SWE30.71 w
  
 
6
Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson ('07)
SWE36.88 w
  
 
P17 400 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Sara Barndik
Sara Barndik ('06)
SWE59.40
  
 
2
Klara Rickardsson
Klara Rickardsson ('07)
SWE1:02.34
  
 PB
3
Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair ('07)
SWE1:02.38
  
 PB
4
Alva Thunberg
Alva Thunberg ('06)
SWE1:02.89
  
 SB
5
Bella Wennbom
Bella Wennbom ('07)
SWE1:05.43
  
 PB
6
Hilda Rydén
Hilda Rydén ('07)
SWE1:05.61
  
 
7
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE1:14.38
  
 PB
8
Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson ('07)
SWE1:24.28
  
 PB
P17 1500 m forh.    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Ella Pettersson
Ella Pettersson ('07)
SWE5:13.19
  
 PB
2
Natalie Persson
Natalie Persson ('07)
SWE5:32.12
  
 PB
3
Elsa Dehre
Elsa Dehre ('07)
SWE5:43.95
  
 PB
4
Agnes Knauer
Agnes Knauer ('07)
SWE5:45.92
  
 SB
5
Cornelia Ullsten
Cornelia Ullsten ('06)
SWE5:52.62
  
 SB
6Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)DEN6:17.39
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
10.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
10.6.Vind: +0.8
1
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('07)
SWE16.87
  
 
2
Freja Bäckström
Freja Bäckström ('07)
SWE18.23
  
 PB
3
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE19.31
  
 
P17 300 m hæk    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('07)
SWE47.02
  
 SB
2
Ester Mägi Theorin
Ester Mägi Theorin ('06)
SWE47.30
  
 PB
3
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE48.59
  
 SB
4
Selma Oldenby
Selma Oldenby ('06)
SWE52.66
  
 PB
5
Isabelle Colliander
Isabelle Colliander ('06)
SWE54.51
  
 SB
P17 Højdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Maja Malmström
Maja Malmström ('07)
SWE1.56
  
 PB
 
1.43
  O
1.48
  O
1.53
XXO
1.56
  O
1.59
XXX
   
2
Ella Gianneschi
Ella Gianneschi ('06)
SWE1.56
  
 
 
1.48
  O
1.53
  O
1.56
XXO
1.59
XXX
    
3
Mimmi Hellberg
Mimmi Hellberg ('06)
SWE1.53
  
 PB
 
1.43
  O
1.48
  O
1.53
  O
1.56
XXX
    
4
Annie Sjösten
Annie Sjösten ('06)
SWE1.53
  
 =PB
 
1.43
  O
1.48
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
    
5
Freja Bäckström
Freja Bäckström ('07)
SWE1.48
  
 
 
1.43
 XO
1.48
  O
1.53
XXX
     
6
Thea Arkdal Ranebro
Thea Arkdal Ranebro ('07)
SWE1.48
  
 
 
1.38
  O
1.43
  O
1.48
XXO
1.53
XXX
    
7
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE1.43
  
 PB
 
1.33
  O
1.38
 XO
1.43
  O
1.48
XXX
    
P17 Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alice Bredström
Alice Bredström ('07)
SWE3.62
  
 PB
 
3.12
  O
3.32
XXO
3.42
XXO
3.52
 XO
3.62
 XO
3.72
XXX
  
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)DEN2.05
  
 
 
1.45
  O
1.60
  O
1.75
  O
1.90
  O
2.05
  O
2.15
XXX
  
2
Nora Eikeng
Nora Eikeng ('06)
NOR3.52
  
 
 
3.42
  O
3.52
  O
3.62
XXX
     
3
Jenny Lundin
Jenny Lundin ('06)
SWE3.12
  
 SB
 
2.72
 XO
2.82
  O
2.92
  O
3.02
  O
3.12
 XO
3.22
XXX
  
4
Ebba Bränholm
Ebba Bränholm ('07)
SWE2.57
  
 
 
2.57
  O
2.72
XXX
      
P17 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE4.98
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
4.98 SB
 0.0
4.81
 0.0
4.68
 0.0
3.56
 -0.3
  X  
2
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE4.98
0.0
  
 
 
4.71
 0.6
4.75
 0.0
4.67
 0.1
4.78
 0.0
  X4.98
 0.0
  
3
Ellen Perman
Ellen Perman ('07)
SWE4.64
0.0
  
 
 
4.64
 0.0
  X4.37
 1.0
3.49
 0.0
  X4.55
 1.0
  
4
Lovisa Ludwigsson
Lovisa Ludwigsson ('07)
SWE4.46
0.0
  
 PB
 
  X4.34 PB
 0.0
4.15
 0.0
  X4.46 PB
 0.0
4.43
 -0.5
  
5
Alma Cullberg
Alma Cullberg ('06)
SWE4.17
0.0
  
 PB
 
3.75 SB
 0.0
3.87 PB
 -0.1
3.75
 -1.7
3.09
 0.0
4.17 PB
 0.0
3.92
 -2.9
  
6
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE3.96
0.0
  
 PB
 
3.76 SB
 -1.2
3.89 PB
 0.0
3.94 PB
 0.3
3.86
 0.0
3.96 PB
 0.0
  –  
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)DEN3.96
0.0
  
 PB
 
3.76 PB
 0.0
3.79 PB
 -0.5
3.96 PB
 0.0
  X3.67
 0.0
3.22
 -1.6
  
8
Majken Avenfors
Majken Avenfors ('07)
SWE3.83
0.0
  
 SB
 
3.68 SB
 0.0
3.59
 0.0
2.02
 0.4
3.83 SB
 0.0
1.61
 0.3
1.55
 -3.3
  
9
Engla Bergström
Engla Bergström ('07)
SWE3.59
+0.3
  
 PB
 
3.59 PB
 0.3
3.57
 0.2
  X     
Johanna Gustén
Johanna Gustén ('07)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Sara Barndik
Sara Barndik ('06)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Alva Johansson
Alva Johansson ('07)
SWE12.84
  
 PB
 
12.81 PB12.1312.84 PB12.3812.0412.12  
2
Alice Boström Holmberg
Alice Boström Holmberg ('07)
SWE11.42
  
 PB
 
  X  X11.18 SB10.8811.31 SB11.42 PB  
3
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('07)
SWE10.92
  
 PB
 
9.9910.0010.92 PB9.89  –  –  
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)DEN9.36
  
 PB
 
9.008.828.338.698.759.36 PB  
5
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE9.30
  
 
 
  X  X  X9.309.14  X  
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)DEN7.75
  
 PB
 
7.21 PB7.75 PB7.606.687.487.42  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alma Jolbäck
Alma Jolbäck ('07)
SWE36.29
  
 
 
  X25.1935.1136.29  X  X  
2
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE31.19
  
 SB
 
25.1531.19 SB30.6829.8127.93  X  
3
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE25.10
  
 
 
  X22.2625.10  X24.88  X  
4
Ella Friberg
Ella Friberg ('07)
SWE23.97
  
 PB
 
23.97 PB23.20  X  X21.32  X  
5
Lovisa Nisslert
Lovisa Nisslert ('07)
SWE21.04
  
 PB
 
13.33 PB  X18.18 PB21.04 PB19.1720.75  
6Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)DEN18.64
  
 
 
18.6414.1816.4415.95  X16.82  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Molly Klingener
Molly Klingener ('06)
SWE61.77
  
 PB
 
57.89 SB59.80 SB61.77 PB60.60  X  X  
2
Alma Jolbäck
Alma Jolbäck ('07)
SWE44.58
  
 
 
37.61  X  X42.0943.1844.58  
3
Alice Boström Holmberg
Alice Boström Holmberg ('07)
SWE41.30
  
 PB
 
36.70 PB36.10  X  X  X41.30 PB  
4
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE38.72
  
 PB
 
  X35.16 PB  X  X34.8338.72 PB  
5
Hilda Rydén
Hilda Rydén ('07)
SWE37.55
  
 PB
 
37.55 PB  X34.1235.8033.72  X  
6
Elin Wrange Linder
Elin Wrange Linder ('07)
SWE36.81
  
 PB
 
34.25 PB34.95 PB36.81 PB32.9633.6535.12  
7
Astrid Milding
Astrid Milding ('07)
SWE36.70
  
 
 
  X34.26  X  X36.70  X  
8
Lisa Karlsson
Lisa Karlsson ('07)
SWE32.79
  
 SB
 
  X29.30 SB  X32.79 SB  –  X  
9
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE27.36
  
 
 
27.3627.35  X     
10Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)DEN25.22
  
 PB
 
15.2825.22 PB22.42     
P17 Spydkast 500 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Alice Boström Holmberg
Alice Boström Holmberg ('07)
SWE33.48
  
 
 
33.4832.65  X  X23.63  X  
2
Moa Persson
Moa Persson ('06)
SWE30.65
  
 SB
 
30.65 SB  X  X  X25.4628.83  
3Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)DEN26.67
  
 
 
24.46  X  X26.4626.67  X  
4
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE26.24
  
 
 
26.24  X  X     
5
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE24.11
  
 SB
 
24.11 SB23.98  –     
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)DEN17.39
  
 PB
 
14.8817.25 PB17.39 PB     
D15 80 m    
11.6. Vind: -1.4

Finale A

Finale
11.6.Vind: -1.4
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE9.45
  
 SB
2
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE9.57
  
 
3
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE9.75
  
 
4
Svante Krutrök
Svante Krutrök ('08)
SWE9.99
  
 PB
5
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE10.18
  
 PB
6
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE10.26
  
 
7
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE10.27
  
 =PB
8
Algot Flodmark
Algot Flodmark ('08)
SWE10.35
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.9
11.6.Vind: +0.9
1
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE9.50
q
  
 
2
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE9.68
q
  
 
3
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE10.17
q
  
 SB
4
Algot Flodmark
Algot Flodmark ('08)
SWE10.19
q
  
 
5
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE10.27
q
  
 PB
6
Siver Olavsbråten Ebbestad
Siver Olavsbråten Ebbestad ('08)
NOR10.45
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -3.0
11.6.Vind: -3.0
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE9.60
q
  
 SB
2
Svante Krutrök
Svante Krutrök ('08)
SWE10.17
q
  
 PB
3
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE10.27
q
  
 PB
4
Simon Ostwald
Simon Ostwald ('08)
SWE10.38
  
 PB
5
Adam Pantzar
Adam Pantzar ('08)
SWE10.47
  
 
6
Arvid Lindholm
Arvid Lindholm ('08)
SWE10.81
  
 PB
D15 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE36.38
  
 PB
2
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE38.34
  
 PB
3
Algot Flodmark
Algot Flodmark ('08)
SWE38.44
  
 PB
4
Adam Pantzar
Adam Pantzar ('08)
SWE41.31
  
 PB
D15 800 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Simon Rydén
Simon Rydén ('08)
SWE2:15.39
  
 SB
2
Rayan Siguerdjidjene
Rayan Siguerdjidjene ('09)
SWE2:18.82
  
 
3
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE2:19.28
  
 PB
4
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE2:24.23
  
 PB
5
Sigurd Hammarstrand
Sigurd Hammarstrand ('09)
SWE2:33.25
  
 PB
6
Paul Berglind
Paul Berglind ('09)
SWE2:37.16
  
 PB
D15 2000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Benjamin Johansson
Benjamin Johansson ('08)
SWE6:06.31
  
 PB
2
Joar Andersson
Joar Andersson ('09)
SWE6:07.50
  
 PB
3
Frans Kaiser
Frans Kaiser ('08)
SWE6:37.23
  
 PB
4
Rayan Siguerdjidjene
Rayan Siguerdjidjene ('09)
SWE6:42.07
  
 PB
5
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE6:43.33
  
 PB
6
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE6:57.56
  
 PB
7
Simon Rydén
Simon Rydén ('08)
SWE7:04.25
  
 SB
D15 1500 m forh. 76.2 cm    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Linus Framme
Linus Framme ('08)
SWE4:50.40
  
 PB
2
Hubert Amberntsson
Hubert Amberntsson ('08)
SWE4:56.17
  
 PB
3
Joar Andersson
Joar Andersson ('09)
SWE4:58.40
  
 PB
4
Tim Drakfors
Tim Drakfors ('08)
SWE5:20.58
  
 PB
D15 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Nils Amundin
Nils Amundin ('08)
SWE1.70
  
 
 
1.62
  O
1.67
  O
1.70
XXO
1.75
XXX
    
2
Felix Sköld
Felix Sköld ('08)
SWE1.67
  
 
 
1.52
  O
1.57
  O
1.62
  O
1.67
XXO
1.70
XXX
   
D15 Stangspring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Siver Olavsbråten Ebbestad
Siver Olavsbråten Ebbestad ('08)
NOR4.07
  
 PB
 
3.67
  O
3.77
  O
3.87
 XO
3.97
XXO
4.07
XXO
4.17
XXX
  
2
Carl Berntsson
Carl Berntsson ('08)
SWE2.92
  
 PB
 
2.57
 XO
2.77
XXO
2.92
XXO
3.07
XXs
3.22
  X
   
D15 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Eskil Fernström
Eskil Fernström ('08)
SWE6.48
+0.7
  
 SB
 
6.44 SB
 0.0
6.15
 0.0
6.11
 0.0
6.25
 0.2
6.48 SB
 0.7
  X  
2
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE5.94
0.0
  
 PB
 
5.94 PB
 0.0
5.84
 0.0
5.91
 0.0
5.88
 0.0
4.94
 0.0
4.92
 0.1
  
3
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE5.60
+0.9
  
 PB
 
3.53 SB
 0.0
  X5.24 PB
 0.8
  X  X5.60 PB
 0.9
  
4
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE5.57
+0.4
  
 PB
 
4.85
 0.0
5.45 PB
 0.0
5.17
 0.0
5.57 PB
 0.4
5.15
 0.0
  X  
5
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE5.23
+0.5
  
 
 
5.18
 0.0
5.17
 0.0
5.14
 0.3
4.79
 0.0
5.05
 0.0
5.23
 0.5
  
6
Alexander Strand Träff
Alexander Strand Träff ('08)
SWE4.47
+0.3
  
 PB
 
4.26 PB
 0.0
4.25
 0.4
4.07
 -0.5
4.29 PB
 0.0
4.44 PB
 0.0
4.47 PB
 0.3
  
7
Viggo Sjöström
Viggo Sjöström ('08)
SWE3.92
0.0
  
 SB
 
  X3.25 SB
 0.0
3.92 SB
 0.0
  X  X  X  
D15 Trespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE12.12 w
+2.1
  
 
 
11.66
 0.0
12.12
 2.1
12.11 =PB
 1.8
11.73
 0.1
  –10.76
 -0.4
  
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE NM
  
 
 
  –  X  –  –  X  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Arman Kosovic
Arman Kosovic ('08)
SWE13.38
  
 PB
 
13.38 PB  X11.86  X12.13  X  
2
Bruno Gianneschi
Bruno Gianneschi ('08)
SWE11.66
  
 
 
10.5311.1211.3911.6211.6611.28  
3
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE11.28
  
 PB
 
  X11.28 PB10.5510.8510.3310.23  
4
Kalle Sörqvist
Kalle Sörqvist ('08)
SWE11.11
  
 PB
 
9.69  X11.11 PB  X9.4110.80  
5Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)DEN10.92
  
 =PB
 
9.9510.92 PB10.6510.5710.5110.58  
6
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE9.05
  
 
 
  X9.058.777.218.437.65  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE44.23
  
 PB
 
35.1142.92 PB  X44.23 PB  X  X  
2
Arman Kosovic
Arman Kosovic ('08)
SWE43.62
  
 PB
 
40.59 PB43.62 PB  X  X  –  –  
3
Bruno Gianneschi
Bruno Gianneschi ('08)
SWE36.17
  
 PB
 
35.82 PB24.88  X  X36.17 PB  X  
4
Nils Amundin
Nils Amundin ('08)
SWE31.80
  
 
 
25.5331.8029.63  X31.63  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Arman Kosovic
Arman Kosovic ('08)
SWE42.70
  
 PB
 
  X35.02 PB42.70 PB38.6435.5337.53  
2
Kalle Sörqvist
Kalle Sörqvist ('08)
SWE39.11
  
 PB
 
30.23 SB  X  X  X  X39.11 PB  
3
Anton Berggård
Anton Berggård ('08)
SWE32.72
  
 SB
 
29.8027.6532.72 SB32.42  X31.10  
D15 Spydkast 600 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Bruno Gianneschi
Bruno Gianneschi ('08)
SWE46.15
  
 PB
 
42.3445.12 PB46.15 PB43.0544.9842.39  
2
Albin Påfvelsson
Albin Påfvelsson ('08)
SWE30.69
  
 
 
  X30.6929.4827.1028.98  –  
3
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE29.40
  
 
 
  X  X  X  X29.40  X  
4
Alexander Strand Träff
Alexander Strand Träff ('08)
SWE22.17
  
 
 
21.0414.83  X19.4520.3822.17  
P15 80 m    
11.6. Vind: -1.5

Finale A

Finale
11.6.Vind: -1.5
1
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE11.10
  
 SB
2
Märta Elfström
Märta Elfström ('08)
SWE11.12
  
 PB
3
Alva Andblad
Alva Andblad ('08)
SWE11.86
  
 SB
4
Selma Kristiansson
Selma Kristiansson ('08)
SWE11.87
  
 PB
5
Vega Andersson
Vega Andersson ('08)
SWE12.02
  
 PB
6
Filippa Petersson
Filippa Petersson ('08)
SWE12.10
  
 PB
7
Ellinor Karlsson
Ellinor Karlsson ('08)
SWE12.23
  
 PB
8
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE12.38
  
 PB
P15 80 m extra    
11.6. Vind: +2.9

Finale A

Finale
11.6.Vind: +2.9
1
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE11.05 w
  
 
1
Märta Elfström
Märta Elfström ('08)
SWE11.05 w
  
 
3
Filippa Petersson
Filippa Petersson ('08)
SWE11.86 w
  
 
4
Vega Andersson
Vega Andersson ('08)
SWE11.93 w
  
 
P15 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE41.97
  
 
2
Märta Elfström
Märta Elfström ('08)
SWE46.34
  
 PB
3
Selma Kristiansson
Selma Kristiansson ('08)
SWE47.50
  
 PB
4
Vega Andersson
Vega Andersson ('08)
SWE48.09
  
 PB
5
Ellinor Karlsson
Ellinor Karlsson ('08)
SWE50.84
  
 PB
6
Filippa Petersson
Filippa Petersson ('08)
SWE51.82
  
 PB
P15 800 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Leonie Algurén
Leonie Algurén ('08)
SWE2:31.97
  
 SB
2
Elin Flagg
Elin Flagg ('08)
SWE2:44.09
  
 SB
3
Sara Karner
Sara Karner ('08)
SWE2:51.44
  
 PB
4
Ylva Algotsson
Ylva Algotsson ('08)
SWE2:57.32
  
 PB
P15 2000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Nike Emanuelsson
Nike Emanuelsson ('09)
SWE6:40.11
  
 PB
2
Alice Samuelsson
Alice Samuelsson ('08)
SWE6:40.23
  
 PB
3
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE7:03.37
  
 PB
4
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE7:10.77
  
 PB
5
Maja Carlsson
Maja Carlsson ('08)
SWE7:11.67
  
 PB
6
Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt ('09)
SWE7:31.61
  
 PB
7
Ida Klingener
Ida Klingener ('08)
SWE7:41.29
  
 SB
8
Lovisa Jönsson
Lovisa Jönsson ('09)
SWE7:42.25
  
 PB
9
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE7:43.90
  
 PB
P15 1500 m forh.    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Alice Samuelsson
Alice Samuelsson ('08)
SWE5:19.82
  
 PB
2
Ida Klingener
Ida Klingener ('08)
SWE5:58.93
  
 PB
3
Maja Carlsson
Maja Carlsson ('08)
SWE6:06.48
  
 PB
4
Helmi Rydell
Helmi Rydell ('08)
SWE6:13.19
  
 SB
5
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('08)
SWE6:18.05
  
 SB
6
Liv Hammarberg
Liv Hammarberg ('08)
SWE6:38.78
  
 PB
P15 300 m hæk    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE46.56
  
 
2
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE58.03
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
10.6. Vind: +2.4

Finale A

Finale
10.6.Vind: +2.4
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE12.18 w
  
 
2
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE12.79 w
  
 
3
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE12.88 w
  
 
4
Helmi Rydell
Helmi Rydell ('08)
SWE13.15 w
  
 
5
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE13.31 w
  
 
6
Nathalie Wiman Ahlstedt
Nathalie Wiman Ahlstedt ('08)
SWE13.93 w
  
 
P15 Højdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Nathalie Wiman Ahlstedt
Nathalie Wiman Ahlstedt ('08)
SWE1.52
  
 
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
XXX
    
2
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE1.52
  
 
 
1.38
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXO
1.55
XXX
  
3
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE1.49
  
 PB
 
1.21
  O
1.28
  O
1.33
  O
1.38
 XO
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
XXX
4
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE1.49
  
 
 
1.33
  O
1.38
  O
1.43
 XO
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
  
5
Maja Barndik
Maja Barndik ('08)
SWE1.38
  
 
 
1.33
  O
1.38
  O
1.43
XXX
     
5
Vega Andersson
Vega Andersson ('08)
SWE1.38
  
 PB
 
1.28
  O
1.33
  O
1.38
  O
1.43
XXX
    
7Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)DEN1.38
  
 SB
 
1.28
  O
1.33
 XO
1.38
  O
1.43
XXX
    
8
Svea Pellmé
Svea Pellmé ('08)
SWE1.33
  
 SB
 
1.28
  O
1.33
  O
1.38
XXX
     
9
Selma Suraiya
Selma Suraiya ('09)
SWE1.21
  
 SB
 
1.21
 XO
1.28
XXX
      
Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt ('09)
SWE NH
  
 
 
1.33
XXX
       
P15 Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE3.10
  
 =SB
 
2.80
 XO
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXX
    
2
Nathalie Wiman Ahlstedt
Nathalie Wiman Ahlstedt ('08)
SWE2.60
  
 SB
 
2.60
XXO
2.70
XXX
      
3
Liv Hammarberg
Liv Hammarberg ('08)
SWE2.10
  
 SB
 
1.95
XXO
2.10
 XO
2.25
XXX
     
P15 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE4.94
-2.1
  
 SB
 
  X  X4.94 SB
 -2.1
  –  –  –  
2
Grace Sunday
Grace Sunday ('08)
SWE4.88
-0.9
  
 PB
 
4.03 SB
 -2.4
4.85 PB
 0.0
4.58
 -1.9
4.88 PB
 -0.9
4.82
 0.4
4.75
 2.7
  
3
Helmi Rydell
Helmi Rydell ('08)
SWE4.78
+0.6
  
 PB
 
4.66 PB
 1.9
4.78 PB
 0.6
4.70
 -1.2
  X  X4.77
 0.7
  
4
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE4.74
+1.4
  
 
 
4.70
 -0.6
4.63
 -1.6
4.71
 0.0
4.74
 1.4
  X  X  
5
Leonie Algurén
Leonie Algurén ('08)
SWE4.62
-2.7
  
 PB
 
4.34
 -1.8
4.62 PB
 -2.7
4.59
 0.4
  X  –  –  
6
Maja Barndik
Maja Barndik ('08)
SWE4.57
+0.7
  
 PB
 
4.34
 0.0
4.32
 -1.1
4.47
 2.5
4.31
 -0.2
4.36
 1.7
4.57 PB
 0.7
  
7
Inez Brocker
Inez Brocker ('08)
SWE4.51
-2.4
  
 PB
 
4.51 PB
 -2.4
  X  X4.42
 1.9
  X  X  
8
Ida Klingener
Ida Klingener ('08)
SWE4.45 w
+3.8
  
 
 
3.99
 -1.7
4.11
 -2.0
4.27
 0.0
4.45
 3.8
  X4.36 =SB
 0.0
  
9
Ylva Algotsson
Ylva Algotsson ('08)
SWE4.01
0.0
  
 PB
 
3.60 PB
 -2.2
4.01 PB
 0.0
3.81
 -0.3
     
10
Tuva Isaksson
Tuva Isaksson ('08)
SWE4.00
0.0
  
 PB
 
3.57 SB
 1.1
3.67 SB
 -2.7
4.00 PB
 0.0
     
11
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE3.98
-0.9
  
 PB
 
3.86 PB
 0.0
3.98 PB
 -0.9
3.88
 -0.6
     
Alva Andblad
Alva Andblad ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Selma Kristiansson
Selma Kristiansson ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Grace Sunday
Grace Sunday ('08)
SWE10.54
+0.7
  
 PB
 
10.28 PB
 0.7
9.51
 0.2
10.24
 2.1
10.34
 2.1
10.54 PB
 0.7
  X  
2
Elin Dahlén
Elin Dahlén ('08)
SWE9.24
+1.7
  
 PB
 
9.24 PB
 1.7
9.05
 1.2
  –  –  –  –  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alma Olsson
Alma Olsson ('08)
SWE12.90
  
 
 
11.7711.4211.9912.9011.6012.35  
2
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE12.38
  
 PB
 
  X  X  X11.97 PB12.11 PB12.38 PB  
3
Klara Petersson
Klara Petersson ('08)
SWE11.51
  
 SB
 
  X10.8111.51 SB  X  X11.20  
4
Stina Junestål
Stina Junestål ('08)
SWE11.34
  
 PB
 
10.9211.34 PB10.149.9910.9310.86  
5
Matilda Skoglund
Matilda Skoglund ('08)
SWE10.86
  
 
 
10.869.469.49  X  X  X  
6
Stella Bengtsson
Stella Bengtsson ('08)
SWE8.76
  
 PB
 
7.997.728.76 PB  X  X  X  
7
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE7.52
  
 
 
7.327.097.457.527.18  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alma Olsson
Alma Olsson ('08)
SWE38.63
  
 
 
31.6836.99  X33.3138.6333.61  
2
Klara Petersson
Klara Petersson ('08)
SWE34.83
  
 
 
30.3733.0434.83  X34.1933.54  
3
Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson ('08)
SWE26.10
  
 
 
24.8126.10  X22.59  X  X  
4
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE26.09
  
 
 
23.6024.2626.0326.09  X24.11  
5
Tuva Isaksson
Tuva Isaksson ('08)
SWE23.33
  
 
 
20.8323.06  X20.5723.33  X  
6
Emma Theander
Emma Theander ('08)
SWE23.04
  
 SB
 
20.44 SB  X  X21.24 SB23.04 SB  X  
7
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE22.31
  
 
 
  X  X  X22.31  X22.10  
8
Stella Bengtsson
Stella Bengtsson ('08)
SWE21.53
  
 
 
  X  X  X  X21.53  X  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Klara Petersson
Klara Petersson ('08)
SWE45.82
  
 
 
45.6744.89  X  X45.82  X  
2
Nathalie Wiman Ahlstedt
Nathalie Wiman Ahlstedt ('08)
SWE39.77
  
 
 
  X33.35  X35.3839.77  X  
3
Matilda Skoglund
Matilda Skoglund ('08)
SWE32.81
  
 
 
24.9026.3931.5832.8132.32  X  
4
Dahlia Alsharifi
Dahlia Alsharifi ('08)
SWE28.37
  
 PB
 
  X  X25.91 PB26.49 PB28.37 PB26.78  
5
Emma Theander
Emma Theander ('08)
SWE27.13
  
 SB
 
27.13 SB21.9423.5424.6024.78  X  
6
Stella Bengtsson
Stella Bengtsson ('08)
SWE23.39
  
 PB
 
  X21.38  X23.39 PB  X  –  
P15 Spydkast 500 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Stina Junestål
Stina Junestål ('08)
SWE41.11
  
 
 
37.7740.2937.0141.1133.2940.66  
2
Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson ('08)
SWE28.62
  
 SB
 
23.0722.04  X  X28.62 SB  X  
3
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE25.56
  
 SB
 
21.16  X21.9323.66 SB22.3425.56 SB  
4
Ylva Algotsson
Ylva Algotsson ('08)
SWE19.53
  
 PB
 
18.63 PB18.07  X  X17.5019.53 PB  
5
Ellinor Karlsson
Ellinor Karlsson ('08)
SWE17.81
  
 
 
15.4915.8513.2012.6116.7017.81  
D14 80 m    
11.6. Vind: -4.3

Finale A

Finale
11.6.Vind: -4.3
1
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE10.33
  
 
2
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE10.52
  
 
3
Claudio Joao Kåmark
Claudio Joao Kåmark ('09)
SWE10.53
  
 
4
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE10.58
  
 
5
Ayob Haj Younes
Ayob Haj Younes ('09)
SWE10.91
  
 
6
Adrian Krantz
Adrian Krantz ('09)
SWE11.04
  
 
7
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE11.33
  
 
8
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE11.47
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: -2.2
11.6.Vind: -2.2
1
Adrian Krantz
Adrian Krantz ('09)
SWE10.64
q
  
 PB
2
Ayob Haj Younes
Ayob Haj Younes ('09)
SWE10.67
q
  
 PB
3
Erik Ehrnell
Erik Ehrnell ('09)
SWE11.68
  
 PB
4
Benjamin Espinoza
Benjamin Espinoza ('09)
SWE11.92
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -1.6
11.6.Vind: -1.6
1
Claudio Joao Kåmark
Claudio Joao Kåmark ('09)
SWE10.22
q
  
 PB
2
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE10.78
q
  
 PB
3
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE10.88
q
  
 PB
4
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE10.91
  
 PB
5
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE11.31
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +0.3
11.6.Vind: +0.3
1
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE9.77
q
  
 PB
2
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE10.12
q
  
 PB
3
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE10.14
q
  
 PB
4
Henry Westgård
Henry Westgård ('09)
SWE10.95
  
 PB
5
Arthur De Maar
Arthur De Maar ('09)
SWE11.08
  
 PB
D14 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE41.52
  
 PB
2
Arthur De Maar
Arthur De Maar ('09)
SWE46.92
  
 PB
3
Vide Carén
Vide Carén ('09)
SWE47.90
  
 PB
D14 300 m hæk 76.2 cm    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE45.34
  
 PB
2
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE50.88
  
 PB
D14 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE1.67
  
 PB
 
1.47
  O
1.52
 XO
1.57
  O
1.62
XXO
1.67
  O
1.70
XXX
  
2
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE1.62
  
 =PB
 
1.47
  O
1.52
  O
1.57
  O
1.62
  O
1.67
XXX
   
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)DEN1.62
  
 PB
 
1.37
  O
1.42
  O
1.47
  O
1.52
 XO
1.57
  O
1.62
 XO
1.67
XXX
 
4
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE1.52
  
 
 
1.37
  O
1.42
  O
1.47
  O
1.52
XXO
1.57
XXX
   
D14 Stangspring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)DEN2.80
  
 PB
 
2.25
  O
2.35
  O
2.45
  O
2.60
XXO
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
 
2
Oskar Hallenbo
Oskar Hallenbo ('09)
SWE2.35
  
 PB
 
1.90
  O
2.05
  O
2.15
 XO
2.25
  O
2.35
  O
2.45
XXX
  
D14 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE5.62
0.0
  
 PB
 
5.60
 0.0
5.62 PB
 0.0
5.59
 0.0
3.00
 0.0
5.57
 0.0
  –  
2
Philip Brattin
Philip Brattin ('09)
SWE5.36
0.0
  
 PB
 
5.29 PB
 0.0
5.36 PB
 0.0
5.07
 0.0
4.99
 0.0
5.23
 1.1
5.17
 0.0
  
3
Adrian Krantz
Adrian Krantz ('09)
SWE4.68
+0.1
  
 
 
  X4.68
 0.1
4.54
 0.0
  X4.27
 0.0
4.41
 0.8
  
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)DEN4.60
0.0
  
 PB
 
  X4.55 PB
 0.0
4.60 PB
 0.0
  –  –  –  
5
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE4.47
0.0
  
 
 
  X4.40
 0.0
4.41
 0.0
4.47
 0.0
  X3.70
 0.5
  
6
Erik Ehrnell
Erik Ehrnell ('09)
SWE3.89
+0.3
  
 PB
 
3.89 PB
 0.3
  X3.79
 0.0
  X3.31
 0.0
  X  
7
Aston Södling
Aston Södling ('09)
SWE3.85
0.0
  
 
 
3.58
 0.0
3.85
 0.0
  X  –  –  –  
Henry Westgård
Henry Westgård ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D14 Trespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE10.32
0.0
  
 PB
 
10.14 PB
 -1.2
10.32 PB
 0.0
10.02
 -0.3
10.10
 -1.0
  X  X  
2
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE10.30
+1.9
  
 PB
 
9.27 PB
 0.3
9.88 PB
 0.6
9.09
 -4.4
9.62
 0.7
9.71
 -1.8
10.30 PB
 1.9
  
3
Benjamin Espinoza
Benjamin Espinoza ('09)
SWE10.17
+1.4
  
 PB
 
9.80 PB
 -1.5
10.17 PB
 1.4
9.91
 -0.7
9.45
 0.0
9.30
 0.0
9.88
 -0.5
  
4
Aston Södling
Aston Södling ('09)
SWE9.37
0.0
  
 PB
 
  X9.37 PB
 0.0
9.06
 -0.8
  X8.77
 2.4
  X  
D14 Kuglestød 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)DEN10.92
  
 PB
 
9.9510.92 =PB10.6510.5710.5110.58  
2
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE9.05
  
 
 
  X9.058.777.218.437.65  
D14 Diskoskast 1.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)DEN22.79
  
 PB
 
  X21.29 PB22.79 PB  X  X  X  
2
Max Johansson
Max Johansson ('09)
SWE17.48
  
 PB
 
  X16.85 PB  X  X  X17.48 PB  
D14 Spydkast 600 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)DEN34.15
  
 PB
 
32.33 PB33.68 PB33.57  X34.15 PB30.75  
2
Oskar Hallenbo
Oskar Hallenbo ('09)
SWE28.62
  
 
 
26.64  X  X  X28.62  X  
3
Karl Fredberg
Karl Fredberg ('09)
SWE26.88
  
 
 
24.5426.0326.88  X  –  –  
4Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)DEN25.16
  
 PB
 
25.16 PB24.2424.5924.9623.06  –  
5
Erik Ehrnell
Erik Ehrnell ('09)
SWE20.63
  
 PB
 
12.42 PB20.63 PB15.9218.3216.8117.12  
P14 80 m    
11.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
11.6.Vind: -0.9
1
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE10.90
  
 PB
2
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE11.44
  
 
3
Moa Nyman
Moa Nyman ('09)
SWE11.51
  
 
4
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE11.52
  
 
5
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE11.58
  
 PB
6
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE11.61
  
 PB
7
Amanda Eklöf
Amanda Eklöf ('09)
SWE11.75
  
 
8
Ester Barregård
Ester Barregård ('09)
SWE11.87
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.7
11.6.Vind: +0.7
1
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE10.92
q
  
 PB
2
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE11.33
q
  
 PB
3
Vera Liökel
Vera Liökel ('09)
SWE12.01
  
 PB
4
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE12.19
  
 PB
5
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE12.20
  
 PB
6
Astrid Jarneving
Astrid Jarneving ('09)
SWE12.30
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -1.0
11.6.Vind: -1.0
1
Moa Nyman
Moa Nyman ('09)
SWE11.46
q
  
 PB
2
Amanda Eklöf
Amanda Eklöf ('09)
SWE11.55
q
  
 PB
3
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE11.59
q
  
 PB
4
Ester Barregård
Ester Barregård ('09)
SWE11.86
q
  
 
5
Stella Malm
Stella Malm ('09)
SWE11.96
  
 PB
6
Tyra Wenner
Tyra Wenner ('09)
SWE12.59
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: -2.5
11.6.Vind: -2.5
1
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE11.59
q
  
 
2
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE11.66
q
  
 PB
3
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE11.96
  
 PB
4
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE12.22
  
 
5
Tyra Westervall Runnberg
Tyra Westervall Runnberg ('09)
SWE12.38
  
 PB
P14 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE47.22
  
 PB
2
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE47.57
  
 PB
3
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE48.23
  
 PB
4
Ester Barregård
Ester Barregård ('09)
SWE48.57
  
 PB
5
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE50.29
  
 PB
P14 800 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Ellen Bäckman
Ellen Bäckman ('09)
SWE2:34.72
  
 PB
2
Demi Kiriazidou
Demi Kiriazidou ('09)
SWE2:40.09
  
 PB
3
Lovisa Jönsson
Lovisa Jönsson ('09)
SWE2:48.68
  
 PB
4
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE2:50.05
  
 PB
5
Ester Barregård
Ester Barregård ('09)
SWE2:52.04
  
 PB
P14 300 m hæk    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
My Olsson
My Olsson ('09)
SWE45.46
  
 PB
2
Nike Emanuelsson
Nike Emanuelsson ('09)
SWE47.51
  
 PB
3
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE49.89
  
 PB
4
Felicia Thorén
Felicia Thorén ('09)
SWE54.72
  
 PB
P14 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
10.6. Vind: -2.6

Finale A

Finale
10.6.Vind: -2.6
1
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE12.93
  
 PB
2
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE13.25
  
 PB
3
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE13.76
  
 PB
4
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE13.90
  
 PB
5
Felicia Thorén
Felicia Thorén ('09)
SWE14.09
  
 
6
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE16.06
  
 
P14 Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE3.10
  
 PB
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXX
  
2
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE2.60
  
 PB
 
2.10
  O
2.25
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
  
3
Liv Holm
Liv Holm ('09)
SWE2.25
  
 SB
 
2.25
  O
2.40
XXX
      
4
Linnea Holmén
Linnea Holmén ('09)
SWE2.25
  
 SB
 
2.10
  O
2.25
 XO
2.40
XXX
     
5
Tyra Wenner
Tyra Wenner ('09)
SWE2.10
  
 PB
 
1.80
  O
1.95
  O
2.10
  O
2.25
XXX
    
5
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE2.10
  
 =PB
 
1.95
  O
2.10
  O
2.25
XXX
     
7
Elin Johansson
Elin Johansson ('09)
SWE1.80
  
 PB
 
1.80
 XO
1.95
XXX
      
P14 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Judit Markhede
Judit Markhede ('09)
SWE4.64 w
+2.8
  
 
 
4.16
 0.0
4.12
 -0.8
4.64
 2.8
4.27
 0.2
4.42 =PB
 0.9
4.39
 0.0
  
2
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE4.60
0.0
  
 PB
 
  X  X4.42 PB
 2.0
  X  X4.60 PB
 0.0
  
3
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE4.57
0.0
  
 PB
 
3.41
 0.0
3.53
 0.0
4.57 PB
 0.0
3.59
 0.0
  X4.07
 0.0
  
4
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE4.48
+1.0
  
 PB
 
  X4.29
 0.0
4.31
 1.3
4.16
 -0.9
4.48 PB
 1.0
  X
 1.7
  
5
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE4.37
+1.0
  
 PB
 
4.21 PB
 -0.2
4.33 PB
 -1.4
4.27
 0.0
4.04
 0.0
  X4.37 PB
 1.0
  
6
Esther Modig
Esther Modig ('09)
SWE4.31
+1.4
  
 PB
 
4.05 PB
 0.0
4.31 PB
 1.4
3.95
 1.1
3.84
 0.0
  X  X  
7
Demi Kiriazidou
Demi Kiriazidou ('09)
SWE4.22
0.0
  
 
 
  X4.22
 0.0
4.01
 -0.6
4.05
 0.0
4.06
 0.0
4.16
 2.0
  
8
Hedvig Hänel
Hedvig Hänel ('09)
SWE4.21
+0.3
  
 PB
 
  X4.13 PB
 -1.4
4.21 PB
 0.3
  –  –  –  
9
Moa Nyman
Moa Nyman ('09)
SWE4.19
0.0
  
 PB
 
4.07 PB
 0.0
3.81
 -0.1
4.19 PB
 0.0
     
10
Vilma Dahlin
Vilma Dahlin ('09)
SWE4.14
-0.1
  
 PB
 
3.96 PB
 -0.3
4.14 PB
 -0.1
  X     
11
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE4.06
-0.3
  
 
 
3.76
 -1.8
4.06
 -0.3
1.96
 0.0
     
12
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE4.04
0.0
  
 
 
3.83
 0.0
3.81
 -1.7
4.04
 0.0
     
13
Cornelia Martin
Cornelia Martin ('09)
SWE4.04
-1.0
  
 PB
 
4.04 PB
 -1.0
3.74
 -0.7
3.50
 0.0
     
14
Ella Berner
Ella Berner ('09)
SWE4.04
0.0
  
 PB
 
  X3.65 PB
 0.0
4.04 PB
 0.0
     
15
Amanda Eklöf
Amanda Eklöf ('09)
SWE3.99
0.0
  
 =PB
 
3.79 PB
 -0.8
3.99 PB
 0.0
3.99 =PB
 0.0
     
16
Vanna Kolk Simonsson
Vanna Kolk Simonsson ('09)
SWE3.99 w
+2.2
  
 
 
3.37
 0.4
3.44 =PB
 0.0
3.99
 2.2
     
17
Astrid Jarneving
Astrid Jarneving ('09)
SWE3.97
0.0
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
3.42
 -0.2
  X     
18
Vera Liökel
Vera Liökel ('09)
SWE3.91
-1.2
  
 
 
3.35
 0.2
3.91
 -1.2
3.53
 0.0
     
19
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE3.79
0.0
  
 PB
 
3.59
 -1.4
3.79 PB
 0.0
3.57
 -0.3
     
20
Ylva Greter
Ylva Greter ('09)
SWE3.72 w
+2.2
  
 
 
3.38 =PB
 -0.6
2.78
 0.2
3.72
 2.2
     
21
Elsa Ahnström
Elsa Ahnström ('09)
SWE3.68
0.0
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
3.64
 1.3
  X     
22
Vera Fagerström
Vera Fagerström ('09)
SWE3.64
-1.9
  
 PB
 
3.64 PB
 -1.9
3.59
 0.0
3.51
 -0.3
     
23
Selma Suraiya
Selma Suraiya ('09)
SWE3.63
0.0
  
 PB
 
3.36 PB
 0.0
1.76
 -1.4
3.63 PB
 0.0
     
24
Tyra Westervall Runnberg
Tyra Westervall Runnberg ('09)
SWE3.45
0.0
  
 
 
  X  X3.45
 0.0
     
25
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE2.91 w
+2.8
  
 
 
  X2.90 =PB
 1.6
2.91
 2.8
     
P14 Trespring     
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Amanda Eklöf
Amanda Eklöf ('09)
SWE9.46
+0.9
  
 PB
 
8.59 PB
 1.6
9.09 PB
 0.5
9.08
 -0.3
9.25 PB
 1.7
9.18
 1.2
9.46 PB
 0.9
  
2
Ebba Renholm
Ebba Renholm ('09)
SWE9.30
+0.3
  
 PB
 
9.30 PB
 0.3
8.99
 1.8
9.24
 1.0
9.07
 2.1
  X8.48
 0.4
  
3
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE9.28 w
+2.2
  
 
 
9.11 =PB
 -0.4
8.78
 0.7
8.89
 1.4
8.75
 1.1
9.28
 2.2
8.80
 0.8
  
4
Demi Kiriazidou
Demi Kiriazidou ('09)
SWE9.08
+0.8
  
 PB
 
8.89 PB
 0.8
8.80
 1.4
  X9.03 PB
 0.2
9.04 PB
 0.3
9.08 PB
 0.8
  
5
Astrid Jarneving
Astrid Jarneving ('09)
SWE8.68
+0.6
  
 PB
 
8.51 PB
 0.4
8.38
 -0.8
8.41
 1.9
8.30
 1.9
8.27
 2.0
8.68 PB
 0.6
  
6
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE8.24
+0.1
  
 PB
 
7.81 PB
 1.9
  X  X8.24 PB
 0.1
7.92
 2.0
8.09
 -1.4
  
7
Selma Suraiya
Selma Suraiya ('09)
SWE8.10
+1.6
  
 PB
 
  X  X7.66 PB
 -0.3
8.10 PB
 1.6
  X7.77
 1.2
  
8
Vanna Kolk Simonsson
Vanna Kolk Simonsson ('09)
SWE7.21
+1.6
  
 PB
 
6.79 PB
 1.2
7.21 PB
 1.6
6.86
 0.9
6.86
 1.0
  X  X  
P14 Kuglestød 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt ('09)
SWE8.86
  
 PB
 
8.86 PB8.658.058.56  –  –  
2
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE8.84
  
 
 
8.328.278.468.628.848.46  
3
Ella Jarenskog
Ella Jarenskog ('09)
SWE8.73
  
 PB
 
6.948.088.29 PB8.73 PB6.75  X  
4
Judit Markhede
Judit Markhede ('09)
SWE8.04
  
 PB
 
7.187.068.04 PB7.137.987.46  
5
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE7.45
  
 PB
 
6.767.45 PB6.686.776.756.00  
6
Julia Lundin
Julia Lundin ('09)
SWE7.40
  
 PB
 
7.016.637.207.40 PB5.877.06  
7
Ylva Greter
Ylva Greter ('09)
SWE5.79
  
 PB
 
5.79 PB  X5.234.525.502.82  
P14 Diskoskast 0.75 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Vera Liökel
Vera Liökel ('09)
SWE24.38
  
 PB
 
  X22.77 PB  X21.62  X24.38 PB  
2
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE24.22
  
 
 
21.21  X  X24.22  X  –  
3
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE22.07
  
 PB
 
19.78 PB22.07 PB  X  X  X18.54  
P14 Hammerkast 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE38.53
  
 PB
 
  X25.6827.4331.98 PB38.53 PB33.05  
P14 Spydkast 500 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Vera Liökel
Vera Liökel ('09)
SWE22.91
  
 PB
 
19.65 PB22.91 PB17.2719.46  X  X  
2
Sofie Rössberg
Sofie Rössberg ('09)
SWE21.77
  
 PB
 
21.77 PB16.3220.2318.4814.9419.35  
3
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE21.65
  
 PB
 
20.14 PB  X21.65 PB     
4
Selma Suraiya
Selma Suraiya ('09)
SWE19.27
  
 PB
 
17.00 PB19.27 PB17.51     
5
Ylva Greter
Ylva Greter ('09)
SWE16.23
  
 PB
 
  X16.23 PB13.97  X  X11.54  
6
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE11.18
  
 PB
 
9.35 PB9.1810.14 PB11.18 PB9.0210.51  
D13 60 m    
11.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
11.6.Vind: -0.1
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.05
  
 
2
Emil Granath
Emil Granath ('10)
SWE8.22
  
 
3
Hubert Lundqvist
Hubert Lundqvist ('10)
SWE8.76
  
 =PB
4
Måns Eliasson
Måns Eliasson ('10)
SWE8.92
  
 
5
Sixten Morin Wegbrant
Sixten Morin Wegbrant ('10)
SWE8.96
  
 =PB
6
Gustav Waborg
Gustav Waborg ('10)
SWE8.97
  
 
7
Emil Manceau
Emil Manceau ('10)
SWE9.48
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.3
11.6.Vind: +0.3
1
Emil Granath
Emil Granath ('10)
SWE8.18
q
  
 PB
2
Hubert Lundqvist
Hubert Lundqvist ('10)
SWE8.76
q
  
 PB
3
Måns Eliasson
Måns Eliasson ('10)
SWE8.82
q
  
 =PB
4
Emil Manceau
Emil Manceau ('10)
SWE9.22
q
  
 PB
5
Frank Pettersson
Frank Pettersson ('10)
SWE9.37
q
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -0.3
11.6.Vind: -0.3
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.02
q
  
 PB
2
Gustav Waborg
Gustav Waborg ('10)
SWE8.78
q
  
 PB
3
Sixten Morin Wegbrant
Sixten Morin Wegbrant ('10)
SWE8.96
q
  
 PB
4
Filip Larsson
Filip Larsson ('10)
SWE9.57
  
 PB
D13 200 m    
11.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.3
1
Emil Granath
Emil Granath ('10)
SWE26.76
  
 PB
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE26.77
  
 PB
3
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE27.42
  
 
4
Sixten Morin Wegbrant
Sixten Morin Wegbrant ('10)
SWE29.01
  
 PB
5
Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff ('10)
SWE30.54
  
 PB
D13 600 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Max Rongård Juhnke
Max Rongård Juhnke ('10)
SWE1:47.85
  
 PB
2
Hubert Drapella
Hubert Drapella ('11)
SWE1:48.32
  
 PB
3
Hannes Svennblad
Hannes Svennblad ('10)
SWE1:48.67
  
 PB
4
Frank Pettersson
Frank Pettersson ('10)
SWE1:49.32
  
 PB
5
Arvid Lindskog
Arvid Lindskog ('10)
SWE1:52.04
  
 PB
6
Gordon Lundvall
Gordon Lundvall ('11)
SWE1:58.45
  
 PB
7
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE2:04.87
  
 PB
8
Hugo Magnusson Johannesson
Hugo Magnusson Johannesson ('11)
SWE2:05.44
  
 PB
9
Leo Lövgren
Leo Lövgren ('11)
SWE2:07.60
  
 PB
10
Eivind Sjöberg
Eivind Sjöberg ('11)
SWE2:08.89
  
 PB
D13 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Wilmer Holst
Wilmer Holst ('11)
SWE5:05.48
  
 PB
2
Max Henriksson
Max Henriksson ('11)
SWE5:05.62
  
 PB
3
Victor Barck Dahlberg
Victor Barck Dahlberg ('10)
SWE5:11.39
  
 PB
4
Frank Pettersson
Frank Pettersson ('10)
SWE5:12.13
  
 PB
5
Anton Björk
Anton Björk ('11)
SWE5:23.03
  
 PB
6
Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander ('10)
SWE5:37.16
  
 PB
7
Eivind Sjöberg
Eivind Sjöberg ('11)
SWE5:42.68
  
 PB
8
Leo Lövgren
Leo Lövgren ('11)
SWE6:11.51
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
10.6. Vind: +3.0

Finale A

Finale
10.6.Vind: +3.0
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE9.56 w
  
 
2
Espen Robinson
Espen Robinson ('10)
SWE12.32 w
  
 
3
Filip Larsson
Filip Larsson ('10)
SWE12.39 w
  
 
D13 200m Hurdles (68.6cm)    
10.6. Vind: -0.5

Finale A

Finale
10.6.Vind: -0.5
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE28.88
  
 PB
2
Emil Granath
Emil Granath ('10)
SWE29.33
  
 PB
3
Max Rongård Juhnke
Max Rongård Juhnke ('10)
SWE31.89
  
 PB
4
Filip Larsson
Filip Larsson ('10)
SWE33.99
  
 PB
D13 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Joel Morén
Joel Morén ('10)
SWE1.47
  
 PB
 
1.20
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXO
1.47
XXO
1.52
XXX
 
2
Elliot Olsson
Elliot Olsson ('10)
SWE1.42
  
 PB
 
1.20
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXO
1.47
XXX
  
3
Espen Robinson
Espen Robinson ('10)
SWE1.37
  
 SB
 
1.20
  O
1.27
  O
1.32
 XO
1.37
  O
1.42
XXX
   
D13 Stangspring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Arvid Lindskog
Arvid Lindskog ('10)
SWE2.05
  
 PB
 
1.75
  O
1.90
  O
2.05
  O
2.15
XXX
    
2
Ville Petersson
Ville Petersson ('10)
SWE2.05
  
 PB
 
1.60
  O
1.75
  O
1.90
 XO
2.05
 XO
2.15
XXX
   
3
Casper Engstrand
Casper Engstrand ('10)
SWE1.75
  
 PB
 
1.45
  O
1.60
  O
1.75
  O
1.90
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE5.66
+1.2
  
 
 
5.47
 0.0
5.66
 1.2
5.55
 1.1
5.52
 1.3
    
2
Emil Granath
Emil Granath ('10)
SWE4.67
0.0
  
 
 
4.67
 0.0
2.88
 1.4
4.67
 0.8
4.56
 1.3
    
3
Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff ('10)
SWE4.49
+0.9
  
 
 
4.46
 0.0
4.48
 1.1
4.46
 0.0
4.49
 0.9
    
4
Hubert Lundqvist
Hubert Lundqvist ('10)
SWE4.29
0.0
  
 PB
 
4.29 PB
 0.0
4.00
 0.1
3.99
 2.2
3.93
 0.3
    
5
Arvid Lindskog
Arvid Lindskog ('10)
SWE4.21
0.0
  
 PB
 
4.21 PB
 0.0
2.35
 2.0
3.96
 0.6
  –    
6
Neo Bersell
Neo Bersell ('10)
SWE4.20
+1.4
  
 
 
4.09
 0.0
4.10
 0.0
4.09
 0.0
4.20
 1.4
    
7
Oscar Blomqvist
Oscar Blomqvist ('10)
SWE4.16
0.0
  
 PB
 
  X4.03 SB
 0.0
4.16 PB
 0.0
4.04
 0.0
    
8
Joel Morén
Joel Morén ('10)
SWE4.01
0.0
  
 
 
3.99
 0.0
3.94
 0.6
4.01
 0.0
  –    
9
Emil Manceau
Emil Manceau ('10)
SWE3.87
+1.0
  
 PB
 
3.87 PB
 1.0
3.53
 1.3
3.19
 0.0
  X
 1.2
    
10
Ruben Brunström
Ruben Brunström ('10)
SWE3.57
+0.2
  
 SB
 
3.35 SB
 0.0
  X3.57 SB
 0.2
  X
 0.0
    
D13 Trespring 1 m zone    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE10.93
+1.8
  
 PB
 
10.59 PB
 1.0
10.11
 0.8
10.39
 0.0
10.93 PB
 1.8
    
2
Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff ('10)
SWE10.26
-1.0
  
 PB
 
10.19 PB
 -1.9
10.13
 0.0
10.26 PB
 -1.0
10.02
 1.2
    
3
Gustav Waborg
Gustav Waborg ('10)
SWE9.96
0.0
  
 PB
 
  X9.77 PB
 1.1
9.77 =PB
 1.8
9.96 PB
 0.0
    
4
Karl Rangmar
Karl Rangmar ('10)
SWE8.88 w
+2.4
  
 
 
8.74 =PB
 -3.4
  X8.44
 1.6
8.88
 2.4
    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE10.45
  
 
 
9.5910.279.9910.45    
2
Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander ('10)
SWE9.65
  
 PB
 
9.48 PB9.61 PB9.65 PB9.53    
3
Axel Pålsson
Axel Pålsson ('10)
SWE6.31
  
 PB
 
5.60 PB6.22 PB6.31 PB6.14    
D13 Diskoskast 0.6 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Teodor Skånberg
Teodor Skånberg ('10)
SWE26.32
  
 PB
 
  X23.80 PB26.32 PB23.10  –  –  
2
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE25.12
  
 PB
 
24.94 PB25.12 PB19.98  X  –  –  
3
Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander ('10)
SWE23.64
  
 PB
 
  X23.64 PB21.1321.38  –  –  
4
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE23.30
  
 
 
  X  X19.6823.30  –  –  
5
Espen Robinson
Espen Robinson ('10)
SWE17.53
  
 PB
 
17.53 PB  X15.9415.46  –  –  
6
Joel Morén
Joel Morén ('10)
SWE17.34
  
 SB
 
15.88 SB  X  X17.34 SB  –  –  
D13 Spydkast 400 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Teodor Skånberg
Teodor Skånberg ('10)
SWE41.14
  
 PB
 
37.87 PB38.88 PB37.7041.14 PB    
2
Isak Eftring
Isak Eftring ('10)
SWE32.88
  
 PB
 
32.88 PB30.1527.6130.67    
3
Espen Robinson
Espen Robinson ('10)
SWE23.79
  
 
 
19.0121.3021.2923.79    
4
Joel Morén
Joel Morén ('10)
SWE22.82
  
 PB
 
20.19 PB18.9422.82 PB22.81    
5
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE20.66
  
 
 
18.6218.6919.4920.66    
P13 60 m    
11.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.3
1
Alysia Mohalland
Alysia Mohalland ('10)
SWE8.14
  
 PB
2
Tilda Nilsson
Tilda Nilsson ('10)
SWE8.45
  
 
3
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE8.51
  
 
4
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE8.58
  
 SB
5
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE8.82
  
 PB
6
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE8.88
  
 PB
7
Ellinor Schölin
Ellinor Schölin ('10)
SWE9.02
  
 PB
8
Elisabeth Andersson Brown
Elisabeth Andersson Brown ('10)
SWE9.06
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: -0.4
11.6.Vind: -0.4
1
Alysia Mohalland
Alysia Mohalland ('10)
SWE8.38
q
  
 =PB
2
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE8.61
q
  
 SB
3
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE8.96
q
  
 PB
4
Isabelle Drangel
Isabelle Drangel ('10)
SWE9.16
  
 PB
5
Sarah Svartborn
Sarah Svartborn ('10)
SWE9.19
  
 PB
6Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)DEN9.26
  
 PB
7
Astrid Frick
Astrid Frick ('10)
SWE9.53
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -0.5
11.6.Vind: -0.5
1
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE8.72
q
  
 
2
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE8.93
q
  
 =PB
3
Ellinor Schölin
Ellinor Schölin ('10)
SWE9.05
q
  
 
4
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE9.70
  
 SB
5
Wilma Larsson Parsi
Wilma Larsson Parsi ('10)
SWE10.31
  
 PB
6
Elsa Paulsson
Elsa Paulsson ('10)
SWE10.85
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +0.7
11.6.Vind: +0.7
1
Tilda Nilsson
Tilda Nilsson ('10)
SWE8.69
q
  
 
2
Elisabeth Andersson Brown
Elisabeth Andersson Brown ('10)
SWE9.05
q
  
 PB
3
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE9.19
  
 PB
4
Alicia Lindgren
Alicia Lindgren ('10)
SWE9.46
  
 PB
5
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE9.85
  
 
6
Lubna Alsharifi
Lubna Alsharifi ('10)
SWE10.31
  
 PB
P13 200 m    
11.6. Vind: +2.3

Finale A

Finale
11.6.Vind: +2.3
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE26.12 w
  
 
2
Alysia Mohalland
Alysia Mohalland ('10)
SWE26.38 w
  
 
3
Tilda Nilsson
Tilda Nilsson ('10)
SWE27.63 w
  
 
4
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE28.20 w
  
 
5
Elisabeth Andersson Brown
Elisabeth Andersson Brown ('10)
SWE29.58 w
  
 
Finale B
11.6. Vind: +0.2
11.6.Vind: +0.2
1
Julia Jensen
Julia Jensen ('10)
SWE28.53
  
 PB
2
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE28.69
  
 PB
3
Ellinor Schölin
Ellinor Schölin ('10)
SWE30.80
  
 PB
4
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE32.30
  
 PB
5
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE33.31
  
 PB
P13 600 m    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE1:52.35
  
 PB
2
Julia Jensen
Julia Jensen ('10)
SWE1:54.66
  
 
3
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE1:56.23
  
 PB
4
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE1:57.16
  
 
5
Ellen Bernhardsson
Ellen Bernhardsson ('10)
SWE1:58.85
  
 SB
6
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE2:01.04
  
 PB
7
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE2:03.20
  
 PB
8
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE2:04.89
  
 PB
9
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE2:05.43
  
 PB
10
Estelle Furenberg Ring
Estelle Furenberg Ring ('11)
SWE2:06.70
  
 PB
11
Hilda Grip
Hilda Grip ('11)
SWE2:23.66
  
 PB
P13 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('11)
SWE5:28.60
  
 PB
2
Signe Provci
Signe Provci ('10)
SWE5:37.21
  
 PB
3
Ilse Bjuve
Ilse Bjuve ('10)
SWE5:51.80
  
 PB
4
Emma Norén
Emma Norén ('11)
SWE6:21.68
  
 PB
5
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE6:42.98
  
 PB
6
Astrid Luvö
Astrid Luvö ('11)
SWE7:18.41
  
 PB
P13 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
10.6. Vind: +3.1

Finale A

Finale
10.6.Vind: +3.1
1
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE9.71 w
  
 
2
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE9.81 w
  
 
3
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE9.83 w
  
 
4
Tyra Vogstad
Tyra Vogstad ('10)
SWE9.99 w
  
 
5
Linnea Stenborg
Linnea Stenborg ('10)
SWE10.52 w
  
 
6
Ida Lindsta Long
Ida Lindsta Long ('10)
SWE10.93 w
  
 
7Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)DEN12.62 w
  
 
Indledende heats10.6.
Indledende 1
10.6. Vind: +0.7
10.6.Vind: +0.7
1
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE9.79
q
  
 PB
2
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE9.85
q
  
 PB
3
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE10.02
q
  
 PB
4
Linnea Stenborg
Linnea Stenborg ('10)
SWE10.47
q
  
 PB
5
Tyra Vogstad
Tyra Vogstad ('10)
SWE10.51
q
  
 =PB
6
Celia Höglund
Celia Höglund ('10)
SWE12.30
  
 PB
Indledende 2
10.6. Vind: -0.8
10.6.Vind: -0.8
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE9.67
q
  
 SB
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)DEN10.65
q
  
 PB
3
Ida Lindsta Long
Ida Lindsta Long ('10)
SWE11.16
q
  
 PB
4
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE11.27
  
 PB
5
Emilia Larsson
Emilia Larsson ('10)
SWE12.02
  
 PB
6
Ellen Stolt Perlbo
Ellen Stolt Perlbo ('10)
SWE12.58
  
 SB
P13 200 m hæk 68.6 cm    
10.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
10.6.Vind: -0.8
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE28.84
  
 PB
2
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE31.23
  
 PB
3
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE31.34
  
 PB
4
Tyra Vogstad
Tyra Vogstad ('10)
SWE32.08
  
 PB
5
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE32.38
  
 PB
6
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE34.26
  
 PB
P13 Højdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Novali Gustafsson
Novali Gustafsson ('10)
SWE1.50
  
 =SB
 
1.33
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXX
 
2
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE1.47
  
 PB
 
1.23
  O
1.28
  O
1.33
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
 XO
1.50
XXX
3
Linnea Stenborg
Linnea Stenborg ('10)
SWE1.44
  
 PB
 
1.28
  O
1.33
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
XXX
  
4
Lily Hetherington
Lily Hetherington ('10)
SWE1.41
  
 PB
 
1.28
  O
1.33
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
4
Emma Lundqvist
Emma Lundqvist ('10)
SWE1.41
  
 PB
 
1.28
  O
1.33
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
6
Tyra Vogstad
Tyra Vogstad ('10)
SWE1.38
  
 
 
1.33
 XO
1.38
  O
1.41
XXX
     
7
Elisabeth Andersson Brown
Elisabeth Andersson Brown ('10)
SWE1.38
  
 PB
 
1.23
  O
1.28
  O
1.33
 XO
1.38
 XO
1.41
XXX
   
8
Julia Jensen
Julia Jensen ('10)
SWE1.33
  
 PB
 
1.18
  O
1.23
  O
1.28
  O
1.33
 XO
1.38
XXX
   
9
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE1.33
  
 PB
 
1.13
  O
1.18
  O
1.23
  O
1.28
XXO
1.33
XXO
1.38
XXX
  
10
Celia Höglund
Celia Höglund ('10)
SWE1.28
  
 PB
 
1.13
  O
1.18
 XO
1.23
  O
1.28
  O
1.33
XXX
   
10
Wilma Målberg
Wilma Målberg ('10)
SWE1.28
  
 SB
 
1.13
  O
1.18
 XO
1.23
  O
1.28
  O
1.33
XXX
   
12
Sofia Dahlbäck
Sofia Dahlbäck ('10)
SWE1.28
  
 PB
 
1.13
  O
1.18
  O
1.23
  O
1.28
 XO
1.33
XXX
   
12Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)DEN1.28
  
 
 
1.23
  O
1.28
 XO
1.33
XXX
     
14
Ellen Stolt Perlbo
Ellen Stolt Perlbo ('10)
SWE1.18
  
 PB
 
1.13
  O
1.18
XXO
1.23
XXX
     
15
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE1.13
  
 
 
1.08
  O
1.13
  O
1.18
XXX
     
P13 Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE1.90
  
 PB
 
1.60
  O
1.75
  O
1.90
  O
2.05
XXX
    
2
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE1.90
  
 PB
 
1.60
  O
1.75
 XO
1.90
 XO
2.05
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Tilda Nilsson
Tilda Nilsson ('10)
SWE5.01
0.0
  
 PB
 
4.93 PB
 0.4
4.98 PB
 0.9
4.86
 0.0
5.01 PB
 0.0
    
2
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE4.97
0.0
  
 PB
 
4.71
 0.0
4.89
 -1.5
4.88
 0.0
4.97 PB
 0.0
    
3
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE4.48
0.0
  
 PB
 
4.42
 0.0
4.30
 0.2
4.46
 0.0
4.48 PB
 0.0
    
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)DEN4.42
-0.4
  
 PB
 
4.38
 2.2
4.41 PB
 1.5
4.42 PB
 -0.4
4.34
 -1.2
    
5
Novali Gustafsson
Novali Gustafsson ('10)
SWE4.41
+0.3
  
 PB
 
4.41 PB
 0.3
4.23
 0.0
4.26
 -0.9
4.33
 1.0
    
6
Emma Lundqvist
Emma Lundqvist ('10)
SWE4.36
0.0
  
 PB
 
4.36 PB
 0.0
4.15
 2.5
3.90
 -2.6
4.14
 0.0
    
7
Wilma Målberg
Wilma Målberg ('10)
SWE4.33
+2.0
  
 PB
 
4.21 PB
 0.0
4.18
 1.4
4.33 PB
 2.0
3.93
 -0.1
    
8
Astrid Frick
Astrid Frick ('10)
SWE4.21
-0.4
  
 PB
 
3.87
 1.4
4.21 PB
 -0.4
4.04
 1.7
3.85
 0.0
    
9
Sofia Dahlbäck
Sofia Dahlbäck ('10)
SWE4.20 w
+2.4
  
 
 
  X3.01 =PB
 -1.5
  X4.20
 2.4
    
10
Elisabeth Andersson Brown
Elisabeth Andersson Brown ('10)
SWE4.19
0.0
  
 PB
 
3.86 SB
 -0.1
4.19 PB
 0.0
4.14
 -2.6
3.98
 -1.8
    
11
Isabelle Drangel
Isabelle Drangel ('10)
SWE4.15
+1.5
  
 PB
 
3.96 PB
 0.3
4.15 PB
 1.5
3.95
 0.1
4.06
 -1.9
    
12
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE3.97
-1.4
  
 PB
 
3.86
 -0.7
3.90
 1.7
3.72
 -0.5
3.97 PB
 -1.4
    
13
Isabella Ingelhammar
Isabella Ingelhammar ('10)
SWE3.93
+2.0
  
 PB
 
  X3.84 PB
 -0.8
  X3.93 PB
 2.0
    
14
Wilma Larsson Parsi
Wilma Larsson Parsi ('10)
SWE3.54
0.0
  
 PB
 
3.50 PB
 0.0
3.54 PB
 0.0
3.23
 0.0
  X
 0.0
    
Finale B
10.6.
10.6.
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE5.25
+0.8
  
 
 
5.25
 0.8
5.04
 0.0
5.01
 0.0
5.06
 1.1
    
2
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE4.79
0.0
  
 PB
 
4.48 PB
 -0.2
4.79 PB
 0.0
4.70
 0.1
4.56
 3.0
    
3
Linnea Stenborg
Linnea Stenborg ('10)
SWE4.55 w
+3.3
  
 
 
4.25
 -0.4
4.52
 3.4
4.55
 3.3
4.44 =SB
 0.0
    
4
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE4.31
+0.7
  
 PB
 
4.10
 2.5
4.20
 2.8
4.31 PB
 0.7
4.27
 3.1
    
5
Ida Lindsta Long
Ida Lindsta Long ('10)
SWE4.23
+0.8
  
 PB
 
4.09 PB
 -0.7
4.08
 0.0
4.10
 2.4
4.23 PB
 0.8
    
6
Ida Fernqvist
Ida Fernqvist ('10)
SWE4.21 w
+2.2
  
 
 
4.21
 2.2
4.19
 2.3
4.14 =PB
 1.3
3.98
 1.9
    
7
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE4.19
+1.4
  
 
 
  X4.00
 3.0
4.10
 2.3
4.19
 1.4
    
8
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE4.14 w
+2.4
  
 
 
4.14
 2.4
4.00 =PB
 0.2
3.97
 3.3
4.01
 2.9
    
9
Gry Zackrisson
Gry Zackrisson ('10)
SWE4.10
+1.8
  
 PB
 
  X  X4.10 PB
 1.8
3.94
 0.3
    
10
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE3.87
+0.3
  
 PB
 
3.13 PB
 1.0
3.55 PB
 0.0
3.30
 0.4
3.87 PB
 0.3
    
11
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE3.73
+1.2
  
 PB
 
3.63 PB
 1.3
3.40
 0.0
3.73 PB
 1.2
3.73 =PB
 0.0
    
12
Emilia Larsson
Emilia Larsson ('10)
SWE3.67
+2.0
  
 PB
 
3.60 PB
 0.7
3.56
 1.1
3.56
 1.5
3.67 PB
 2.0
    
13
Iris Granström
Iris Granström ('10)
SWE3.56
0.0
  
 PB
 
3.46 PB
 0.6
3.39
 0.0
3.44
 0.0
3.56 PB
 0.0
    
P13 Trespring 1 m zone    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE10.55
-2.7
  
 PB
 
10.45 PB
 1.2
10.48
 2.4
10.55 PB
 -2.7
10.46
 -1.0
    
2
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE10.29 w
+2.7
  
 
 
10.06
 2.7
10.19
 2.3
10.29
 2.7
10.11 =PB
 0.3
    
3
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE9.75
-0.2
  
 PB
 
9.42 PB
 1.6
9.75 PB
 -0.2
9.52
 2.0
9.74
 -1.4
    
4
Sarah Svartborn
Sarah Svartborn ('10)
SWE8.99 w
+3.4
  
 
 
8.87 =PB
 0.0
8.68
 0.6
8.99
 3.4
8.81
 1.0
    
5
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE8.96
+1.3
  
 PB
 
8.66 SB
 1.4
8.86 SB
 0.9
8.82
 1.8
8.96 PB
 1.3
    
6
Stina Lindhe Hemming
Stina Lindhe Hemming ('10)
SWE8.95
+1.2
  
 PB
 
8.79 PB
 0.0
8.92 PB
 0.0
8.84
 0.0
8.95 PB
 1.2
    
7
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE8.21
-1.3
  
 PB
 
8.21 PB
 -1.3
8.18
 -1.9
8.11
 0.4
8.09
 -1.4
    
8
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE7.93 w
+2.7
  
 
 
7.68 =PB
 0.5
7.35
 0.4
7.66
 1.9
7.93
 2.7
    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE9.65
  
 PB
 
9.65 PB9.309.179.06    
2
Ellen Hedberg
Ellen Hedberg ('10)
SWE9.08
  
 PB
 
7.649.08 PB9.069.01    
3Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)DEN8.87
  
 
 
7.458.218.878.13    
4
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE8.78
  
 PB
 
8.68 PB8.78 PB8.688.65    
5
Ebba Strömblad
Ebba Strömblad ('10)
SWE8.25
  
 PB
 
7.52 PB8.15 PB8.068.25 PB    
6
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE7.61
  
 PB
 
6.656.727.50 PB7.61 PB    
7
Julia Jensen
Julia Jensen ('10)
SWE7.57
  
 PB
 
  X7.57 PB6.427.36    
P13 Diskoskast 0.6 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE40.62
  
 PB
 
  X  X40.62 PB35.74  –  –  
2
Astrid Frick
Astrid Frick ('10)
SWE18.73
  
 PB
 
16.50  X18.40 PB18.73 PB  –  –  
3
Lubna Alsharifi
Lubna Alsharifi ('10)
SWE17.76
  
 
 
17.76  X  X  X  –  –  
4
Ebba Strömblad
Ebba Strömblad ('10)
SWE15.28
  
 PB
 
13.84 PB13.1114.73 PB15.28 PB  –  –  
P13 Spydkast 400 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE25.21
  
 PB
 
23.43 PB22.0124.95 PB25.21 PB    
2
Linnea Stenborg
Linnea Stenborg ('10)
SWE20.38
  
 
 
19.2820.3817.3319.55    
3
Elna Bohlin
Elna Bohlin ('10)
SWE20.08
  
 PB
 
16.92 PB18.46 PB20.08 PB19.56    
4
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE18.94
  
 PB
 
18.0717.4218.94 PB18.84    
5
Lava Warberg
Lava Warberg ('10)
SWE18.17
  
 PB
 
13.9514.4018.17 PB15.47    
6
Ida Lindsta Long
Ida Lindsta Long ('10)
SWE17.95
  
 PB
 
15.64 PB15.92 PB17.11 PB17.95 PB    
7
Tyra Vogstad
Tyra Vogstad ('10)
SWE16.93
  
 PB
 
15.95 PB13.8014.3116.93 PB    
8
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE14.98
  
 PB
 
14.51 PB14.98 PB14.8113.40    
9
Ebba Strömblad
Ebba Strömblad ('10)
SWE13.60
  
 PB
 
13.60 PB  X11.3213.05    
10
Gry Zackrisson
Gry Zackrisson ('10)
SWE13.21
  
 PB
 
13.21 PB12.0712.0610.70    
11
Stina Lindhe Hemming
Stina Lindhe Hemming ('10)
SWE13.13
  
 PB
 
12.12 PB  X12.75 PB13.13 PB    
12
Iris Granström
Iris Granström ('10)
SWE12.75
  
 PB
 
  X11.42 PB12.28 PB12.75 PB    
13
Celia Höglund
Celia Höglund ('10)
SWE11.42
  
 PB
 
11.42 PB  X9.689.07    
D12 60 m    
11.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
11.6.Vind: -0.8
1
Charlie Lega
Charlie Lega ('11)
SWE8.80
  
 
2
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE8.83
  
 PB
3
Olle Ekholm
Olle Ekholm ('11)
SWE8.84
  
 
4
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE8.85
  
 PB
5
Sixten Svanberg
Sixten Svanberg ('11)
SWE9.22
  
 
6
Alfons Ohlsson Miranda
Alfons Ohlsson Miranda ('11)
SWE9.55
  
 
7
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE9.58
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: -0.2
11.6.Vind: -0.2
1
Olle Ekholm
Olle Ekholm ('11)
SWE8.79
q
  
 PB
2
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE8.86
q
  
 PB
3
Gordon Lundvall
Gordon Lundvall ('11)
SWE9.42
q
  
 PB
4
Alfons Ohlsson Miranda
Alfons Ohlsson Miranda ('11)
SWE9.47
q
  
 PB
5
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE9.61
  
 PB
6
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE9.82
  
 PB
7
Ludvig Arvidsson
Ludvig Arvidsson ('11)
SWE9.83
  
 
Indledende 2
11.6. Vind: -0.5
11.6.Vind: -0.5
1
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE9.03
q
  
 PB
2
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE9.51
q
  
 PB
3
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE9.53
  
 
4
Idris Sibide Hennecke
Idris Sibide Hennecke ('11)
SWE9.60
  
 PB
5
Simon Eriksson Schärlund
Simon Eriksson Schärlund ('11)
SWE9.68
  
 PB
6
Edvin Ekström
Edvin Ekström ('11)
SWE9.71
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +0.6
11.6.Vind: +0.6
1
Charlie Lega
Charlie Lega ('11)
SWE8.73
q
  
 PB
2
Sixten Svanberg
Sixten Svanberg ('11)
SWE9.10
q
  
 PB
3
Aravind Sreenivas
Aravind Sreenivas ('11)
SWE9.37
q
  
 PB
4
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE9.55
  
 PB
5
Vincent Jehler Kusmark
Vincent Jehler Kusmark ('11)
SWE10.17
  
 PB
6
Nils Bromander Malmberg
Nils Bromander Malmberg ('11)
SWE10.41
  
 
D12 200 m    
11.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.0
1
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE29.17
  
 PB
2
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE29.53
  
 PB
3
Matteus Habte
Matteus Habte ('11)
SWE31.31
  
 PB
4
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE31.60
  
 PB
5
Hugo Magnusson Johannesson
Hugo Magnusson Johannesson ('11)
SWE33.50
  
 PB
6
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE34.29
  
 PB
Finale B
11.6. Vind: -1.5
11.6.Vind: -1.5
1
Edvin Ekström
Edvin Ekström ('11)
SWE31.25
  
 PB
2
Sixten Svanberg
Sixten Svanberg ('11)
SWE31.29
  
 PB
3
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE31.50
  
 PB
4
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE32.19
  
 PB
5
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE32.52
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
10.6. Vind: +0.1

Finale A

Finale
10.6.Vind: +0.1
1
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE10.51
  
 PB
2
Valter Elmestrand
Valter Elmestrand ('11)
SWE10.92
  
 
3
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE11.64
  
 PB
4
Rasmus Eneman
Rasmus Eneman ('11)
SWE12.24
  
 PB
5
Alfons Ohlsson Miranda
Alfons Ohlsson Miranda ('11)
SWE12.34
  
 PB
6
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE12.68
  
 
7
Nils Bromander Malmberg
Nils Bromander Malmberg ('11)
SWE13.97
  
 PB
D12 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Valter Elmestrand
Valter Elmestrand ('11)
SWE1.43
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.50
XXX
      
2
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE1.40
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXO
1.43
XXX
    
3
Charlie Lega
Charlie Lega ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
4
Simon Eriksson Schärlund
Simon Eriksson Schärlund ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
  
5
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
6
Edvin Ekström
Edvin Ekström ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
   
7
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
  O
1.35
XXX
 
8
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
XXX
  
9
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
XXX
   
10
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXX
   
11
Hugo Magnusson Johannesson
Hugo Magnusson Johannesson ('11)
SWE1.20
  
 PB
 
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
   
Oliver Gustavsson
Oliver Gustavsson ('11)
SWE NH
  
 
 
1.05
XXX
       
D12 Stangspring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Rasmus Eneman
Rasmus Eneman ('11)
SWE2.25
  
 PB
 
1.75
  O
1.90
 XO
2.05
XXO
2.15
 XO
2.25
 XO
2.35
XXX
  
2
Hubert Drapella
Hubert Drapella ('11)
SWE2.15
  
 =PB
 
1.75
  O
1.90
  O
2.05
  O
2.15
  O
2.25
XXX
   
3
Edvin Ekström
Edvin Ekström ('11)
SWE2.05
  
 PB
 
1.75
  O
1.90
  O
2.05
  O
2.15
XXX
    
4
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE1.90
  
 PB
 
1.75
  O
1.90
  O
2.05
XXX
     
5
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE1.90
  
 PB
 
1.45
  O
1.60
  O
1.75
  O
1.90
 XO
2.05
XXX
   
D12 Længdespring 1 m zone    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Valter Elmestrand
Valter Elmestrand ('11)
SWE4.53
0.0
  
 PB
 
4.48 PB
 0.0
4.53 PB
 0.0
  X
 0.0
4.44
 0.0
    
2
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE4.44
+0.9
  
 
 
4.35
 0.0
4.18
 0.0
4.44
 0.9
4.35
 0.0
    
3
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE4.15
0.0
  
 
 
4.15
 0.0
3.99
 0.0
3.96
 0.7
3.89
 0.0
    
4
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE3.96
0.0
  
 SB
 
3.86 SB
 0.0
3.94 SB
 0.0
3.51
 0.7
3.96 SB
 0.0
    
5
Sixten Svanberg
Sixten Svanberg ('11)
SWE3.93
0.0
  
 SB
 
3.93 SB
 0.0
3.80
 0.8
  X3.76
 0.0
    
6
Simon Eriksson Schärlund
Simon Eriksson Schärlund ('11)
SWE3.80
0.0
  
 
 
3.80
 0.0
  X
 0.0
3.77
 0.0
  X
 0.8
    
7
Matteus Habte
Matteus Habte ('11)
SWE3.74
+0.2
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
3.63 PB
 0.0
3.74 PB
 0.2
3.65
 0.2
    
8
Aravind Sreenivas
Aravind Sreenivas ('11)
SWE3.68
-0.3
  
 PB
 
3.46 PB
 0.0
3.68 PB
 -0.3
3.26
 0.8
3.32
 0.0
    
9
Lukas Luukkonen
Lukas Luukkonen ('11)
SWE3.64
0.0
  
 SB
 
3.64 SB
 0.0
3.46
 1.2
3.59
 0.0
3.63
 0.4
    
10
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE3.62
0.0
  
 PB
 
3.62 PB
 0.0
3.47
 0.0
3.50
 1.0
3.60
 0.9
    
D12 Trespring 1 m zone    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE10.20
+0.3
  
 PB
 
10.20 PB
 0.3
9.90
 0.0
10.06
 0.0
9.17
 1.7
    
D12 Kuglestød 3.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Hugo Magnusson Johannesson
Hugo Magnusson Johannesson ('11)
SWE7.94
  
 PB
 
  X7.67 PB7.376.587.94 PB  X  
2
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE7.86
  
 
 
7.227.43  X7.407.337.86  
3
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE7.28
  
 PB
 
7.28 PB6.976.077.096.346.63  
D12 Diskoskast 0.6 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE21.48
  
 PB
 
10.87 PB  X13.11 PB21.48 PB  –  –  
2
Charlie Lega
Charlie Lega ('11)
SWE15.69
  
 PB
 
15.69 PB  X  X  X  –  –  
3
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE15.15
  
 PB
 
  X  X  X15.15 PB  –  –  
D12 Spydkast 400 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE27.42
  
 PB
 
21.54 SB23.73 PB20.3527.42 PB    
2
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE22.02
  
 PB
 
21.41 PB19.3821.45 PB22.02 PB    
3
Simon Eriksson Schärlund
Simon Eriksson Schärlund ('11)
SWE21.88
  
 PB
 
19.03 SB21.88 PB18.8016.66    
4
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE20.96
  
 PB
 
17.35 PB18.49 PB19.90 PB20.96 PB    
5
Rasmus Eneman
Rasmus Eneman ('11)
SWE15.29
  
 PB
 
12.66 SB15.29 PB14.2913.74    
6
Alfons Ohlsson Miranda
Alfons Ohlsson Miranda ('11)
SWE11.52
  
 PB
 
11.52 PB10.6510.6210.97    
7
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE7.78
  
 PB
 
7.41 PB  X6.767.78 PB    
P12 60 m    
11.6. Vind: -1.4

Finale A

Finale
11.6.Vind: -1.4
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE9.02
  
 
2
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE9.05
  
 
3
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE9.17
  
 
4
Ebba Borde
Ebba Borde ('11)
SWE9.24
  
 
5
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE9.36
  
 
6
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE9.46
  
 
7
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE9.48
  
 
8
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE9.60
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +1.0
11.6.Vind: +1.0
1
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE9.14
q
  
 PB
2
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE9.49
q
  
 
3
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE9.57
  
 SB
4
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE9.91
  
 
5
Sana Mujkanovic
Sana Mujkanovic ('11)
SWE10.02
  
 PB
6
Astrid Luvö
Astrid Luvö ('11)
SWE10.96
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -0.7
11.6.Vind: -0.7
1
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE9.21
q
  
 
2
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE9.39
q
  
 PB
3
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE9.42
q
  
 PB
4
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE9.93
  
 
5
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE10.17
  
 PB
6
Siri Jarneving
Siri Jarneving ('11)
SWE10.56
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +0.1
11.6.Vind: +0.1
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE8.86
q
  
 =PB
2
Ebba Borde
Ebba Borde ('11)
SWE9.20
q
  
 
3
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE9.52
  
 PB
4
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE9.77
  
 
5
Estelle Furenberg Ring
Estelle Furenberg Ring ('11)
SWE9.96
  
 PB
6
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE10.05
  
 PB
Indledende 4
11.6. Vind: +0.4
11.6.Vind: +0.4
1
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE8.97
q
  
 PB
2
Tilda Sjöstrand
Tilda Sjöstrand ('11)
SWE9.60
  
 
3
Isabella Rudberg
Isabella Rudberg ('11)
SWE9.76
  
 PB
4
Hillevi Adermark
Hillevi Adermark ('11)
SWE9.78
  
 PB
5
Olivia Claesson
Olivia Claesson ('11)
SWE10.02
  
 PB
P12 200 m    
11.6. Vind: +1.3

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.3
1
Tilda Sjöstrand
Tilda Sjöstrand ('11)
SWE30.85
  
 PB
2
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE30.90
  
 PB
3
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE33.87
  
 PB
4
Siri Jarneving
Siri Jarneving ('11)
SWE34.90
  
 PB
4
Thea Jönsson
Thea Jönsson ('11)
SWE34.90
  
 PB
6
Olivia Claesson
Olivia Claesson ('11)
SWE35.85
  
 PB
Finale B
11.6. Vind: +1.6
11.6.Vind: +1.6
1
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE29.07
  
 PB
2
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE29.96
  
 PB
3
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE30.79
  
 
4
Hillevi Adermark
Hillevi Adermark ('11)
SWE32.91
  
 PB
5
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE33.24
  
 PB
6
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE33.98
  
 
Finale C
11.6. Vind: +1.8
11.6.Vind: +1.8
1
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE29.00
  
 PB
2
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE30.25
  
 PB
3
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE32.19
  
 PB
4
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE32.78
  
 PB
5
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE33.14
  
 PB
P12 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
10.6. Vind: +1.4

Finale A

Finale
10.6.Vind: +1.4
1
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE10.43
  
 PB
2
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE10.48
  
 
3
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE10.90
  
 PB
4
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE11.11
  
 PB
5
Stella Clemert
Stella Clemert ('11)
SWE11.30
  
 PB
6
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE11.34
  
 
7
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE12.19
  
 PB
8
Estelle Furenberg Ring
Estelle Furenberg Ring ('11)
SWE12.43
  
 
Indledende heats10.6.
Indledende 1
10.6. Vind: +0.9
10.6.Vind: +0.9
1
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE10.76
q
  
 
2
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE13.09
  
 PB
3
Cornelia Tollén
Cornelia Tollén ('11)
SWE13.19
  
 PB
4
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE13.73
  
 
5
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE14.17
  
 
6
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE14.49
  
 PB
Indledende 2
10.6. Vind: -0.6
10.6.Vind: -0.6
1
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE11.00
q
  
 PB
2
Estelle Furenberg Ring
Estelle Furenberg Ring ('11)
SWE12.19
q
  
 PB
3
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE12.56
  
 PB
4
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE12.86
  
 
5
Siri Jarneving
Siri Jarneving ('11)
SWE13.03
  
 PB
6
Emilia Lövdahl
Emilia Lövdahl ('11)
SWE13.16
  
 PB
Indledende 3
10.6. Vind: +0.1
10.6.Vind: +0.1
1
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE11.16
q
  
 PB
2
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE11.22
q
  
 PB
3
Stella Clemert
Stella Clemert ('11)
SWE11.58
q
  
 PB
4
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE11.92
q
  
 PB
5
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE12.22
q
  
 
P12 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE1.44
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
2
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE1.44
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXO
1.38
XXO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
      
3
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
 
4
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE1.30
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
5
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
   
6
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE1.25
  
 PB
 
0.97
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
  
7
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE1.20
  
 PB
 
0.97
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
7
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
9
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE1.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
9
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE1.15
  
 =PB
 
0.97
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
11
Lily Malm
Lily Malm ('11)
SWE1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
12
Isabella Rudberg
Isabella Rudberg ('11)
SWE1.05
  
 PB
 
0.97
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE NH
  
 
 
1.05
  Xs
1.20
  r
      
P12 Stangspring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE1.75
  
 PB
 
1.45
 XO
1.60
  O
1.75
 XO
1.90
XXX
    
2
Ellen Boman
Ellen Boman ('11)
SWE1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.60
 XO
1.75
XXX
     
3
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE1.45
  
 PB
 
1.45
XXO
1.60
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE4.29
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.62
 0.0
4.10
 0.0
4.29 PB
 0.0
    
2
Anna Swerin
Anna Swerin ('11)
SWE4.14
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.14 PB
 0.0
4.13
 0.0
4.07
 0.0
    
3
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE4.13
0.0
  
 
 
4.03
 0.0
4.13
 0.0
3.94
 0.8
4.03
 0.0
    
4
Ebba Björkman
Ebba Björkman ('11)
SWE3.87
0.0
  
 PB
 
3.87 PB
 0.0
  X
 -0.1
3.59
 -0.7
3.76
 0.0
    
5
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE3.84
0.0
  
 
 
3.55
 0.0
3.75
 0.0
3.72
 0.0
3.84
 0.0
    
6
Hillevi Adermark
Hillevi Adermark ('11)
SWE3.83
0.0
  
 PB
 
3.83 PB
 0.0
3.74
 0.0
3.69
 0.0
3.74
 0.0
    
7
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE3.70
0.0
  
 PB
 
3.36 PB
 -0.1
3.70 PB
 0.0
3.69
 0.0
3.55
 0.0
    
8
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE3.61
+0.7
  
 
 
3.61
 0.7
3.54
 -0.6
  X3.50
 0.0
    
9
Sofia Dahlberg
Sofia Dahlberg ('11)
SWE3.53
0.0
  
 PB
 
3.53 PB
 0.0
3.25
 0.0
2.94
 0.0
3.35
 -0.3
    
10
Valerie Soi
Valerie Soi ('11)
SWE3.40
0.0
  
 PB
 
3.26 PB
 -1.1
3.35 PB
 0.0
3.40 PB
 0.0
3.28
 0.0
    
11
Isabel Borgesand Collby
Isabel Borgesand Collby ('11)
SWE3.26
0.0
  
 
 
3.25
 0.0
3.15
 -0.4
3.26
 0.0
3.26
 0.0
    
12
Estelle Furenberg Ring
Estelle Furenberg Ring ('11)
SWE3.05
0.0
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
3.05 PB
 0.0
2.95
 0.0
2.40
 -0.9
    
13
Hilda Grip
Hilda Grip ('11)
SWE3.00
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
2.67
 0.0
2.80 PB
 0.4
3.00 PB
 0.0
    
14
Cornelia Tollén
Cornelia Tollén ('11)
SWE2.97
0.0
  
 PB
 
  X2.97 PB
 0.0
2.80
 0.0
2.80
 0.0
    
Finale B
10.6.
10.6.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE4.42
0.0
  
 PB
 
4.40 PB
 0.0
4.39
 0.3
4.36
 0.0
4.42 PB
 0.0
    
2
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE4.35
-0.6
  
 
 
4.16
 0.5
4.29
 0.0
4.34
 0.5
4.35
 -0.6
    
3
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE4.19
-1.5
  
 =PB
 
4.19 =PB
 -1.5
4.10
 0.0
3.97
 -1.0
4.04
 0.0
    
4
Stella Clemert
Stella Clemert ('11)
SWE3.94
0.0
  
 
 
3.85
 0.0
3.94
 0.0
3.73
 0.0
3.86
 0.0
    
5
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE3.70
0.0
  
 PB
 
3.39
 -1.2
  X
 0.6
3.51 PB
 -1.5
3.70 PB
 0.0
    
6
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE3.66
+0.1
  
 
 
3.44
 0.0
3.66
 0.1
3.56
 0.0
3.63
 -2.8
    
7
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE3.51
+0.3
  
 PB
 
3.43 PB
 0.2
3.34
 0.8
3.51 PB
 0.3
3.44
 0.0
    
8
Stina Grahnemo
Stina Grahnemo ('11)
SWE3.37
+0.6
  
 PB
 
3.37 PB
 0.6
3.17
 0.0
3.07
 -2.4
3.16
 0.0
    
9
Emilia Lövdahl
Emilia Lövdahl ('11)
SWE3.35
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
3.21
 0.4
3.01
 -1.0
3.16
 0.0
    
10
Thea Jönsson
Thea Jönsson ('11)
SWE3.25
0.0
  
 PB
 
3.17 PB
 0.0
3.12
 0.0
3.25 PB
 0.0
3.08
 -0.3
    
11
Minna Lantz
Minna Lantz ('11)
SWE3.25
+0.3
  
 PB
 
3.16 PB
 -1.5
3.16 =PB
 0.0
2.99
 -2.8
3.25 PB
 0.3
    
12
Siri Jarneving
Siri Jarneving ('11)
SWE3.15
+0.1
  
 PB
 
3.04 PB
 0.1
  X
 0.1
2.96
 -0.9
3.15 PB
 0.1
    
P12 Kuglestød 2.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE9.47
  
 PB
 
9.11 PB9.30 PB9.079.47 PB    
2Thea NielsenThea Nielsen ('11)DEN8.55
  
 
 
7.787.338.558.26    
3
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE7.83
  
 PB
 
7.657.107.087.83 PB    
4
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE7.76
  
 
 
7.437.04  X7.76    
5
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE7.53
  
 PB
 
7.53 PB7.036.277.40    
6
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE7.53
  
 
 
7.177.356.937.53    
7
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE6.60
  
 PB
 
  X6.01 PB6.60 PB6.36    
8
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE5.61
  
 PB
 
5.61 PB5.145.235.17    
9
Minna Lantz
Minna Lantz ('11)
SWE5.27
  
 PB
 
4.62 PB4.88 PB5.27 PB4.85    
10
Sofia Dahlberg
Sofia Dahlberg ('11)
SWE4.62
  
 PB
 
3.964.62 PB4.234.31    
P12 Diskoskast 0.6 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE19.64
  
 PB
 
14.98 PB19.64 PB18.4715.50    
2Thea NielsenThea Nielsen ('11)DEN16.75
  
 PB
 
16.34 PB16.3315.3716.75 PB    
3
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE16.29
  
 PB
 
16.05 PB14.4815.5816.29 PB    
4
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE14.21
  
 PB
 
  X14.21 PB12.3013.87    
5
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE11.60
  
 PB
 
11.60 PB9.04  X11.05    
6
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE10.11
  
 PB
 
  X  X10.11 PB8.20    
7
Astrid Luvö
Astrid Luvö ('11)
SWE6.25
  
 PB
 
  X5.31 PB5.77 PB6.25 PB    
P12 Spydkast 400 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE23.76
  
 PB
 
15.3923.76 PB19.4118.83    
2Thea NielsenThea Nielsen ('11)DEN23.72
  
 
 
23.7222.8420.7022.69    
3
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE16.90
  
 
 
15.3716.3416.9015.84    
4
Stella Clemert
Stella Clemert ('11)
SWE14.52
  
 PB
 
14.52 PB12.7514.52 =PB13.60    
5
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE13.21
  
 PB
 
11.59 PB11.84 PB9.5913.21 PB    
6
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE12.15
  
 PB
 
12.15 PB10.759.2910.87    
7
Isabel Borgesand Collby
Isabel Borgesand Collby ('11)
SWE10.73
  
 PB
 
10.73 PB9.199.078.75    
8
Cornelia Tollén
Cornelia Tollén ('11)
SWE10.04
  
 PB
 
9.32 PB10.04 PB9.667.96    
9
Hilda Grip
Hilda Grip ('11)
SWE6.33
  
 PB
 
5.46 PB5.94 PB6.32 PB6.33 PB    
M35 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('84)
SWE5.10
0.0
  
 SB
 
5.10 SB
 0.0
4.89
 0.0
  –  –  –  –  
K40 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
10.6. Vind: +2.4

Finale A

Finale
10.6.Vind: +2.4
1
Petra Thulin
Petra Thulin ('79)
SWE12.99 w
  
 
K40 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Carolin Hellestam
Carolin Hellestam ('80)
SWE1.31
  
 PB
 
1.10
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
K40 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Petra Thulin
Petra Thulin ('79)
SWE4.57
-1.9
  
 SB
 
4.28 SB
 0.8
4.37 SB
 0.0
4.44 SB
 0.0
4.56 SB
 0.0
  X4.57 SB
 -1.9
  
2
Karin Jonsén
Karin Jonsén ('81)
SWE4.02
+0.2
  
 PB
 
3.93 PB
 0.0
4.02 PB
 0.2
3.97
 0.3
  –  –3.90
 0.0
  
3
Carolin Hellestam
Carolin Hellestam ('80)
SWE3.96
0.0
  
 PB
 
  X
 0.2
3.96 PB
 0.0
  X3.66
 1.2
3.63
 0.2
3.68
 0.0
  
K40 Kuglestød 4.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Karin Jonsén
Karin Jonsén ('81)
SWE7.68
  
 PB
 
7.06 SB6.957.11 SB7.68 PB7.207.59  
2
Carolin Hellestam
Carolin Hellestam ('80)
SWE6.68
  
 PB
 
  –  –  –  X6.54 PB6.68 PB  
K40 Diskoskast 1.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Angelica Kela
Angelica Kela ('80)
SWE31.45
  
 
 
  X28.8431.45  X  X30.07  
K40 Hammerkast 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Angelica Kela
Angelica Kela ('80)
SWE33.07
  
 
 
31.64  X32.1230.3533.0732.27  
M45 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Mattias Olsborg
Mattias Olsborg ('75)
SWE5.33
+0.8
  
 SB
 
  X5.14 SB
 0.0
5.21 SB
 0.0
  X5.33 SB
 0.8
5.06
 -0.4
  
M45 Diskoskast 2.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Philip Åman
Philip Åman ('77)
SWE37.61
  
 SB
 
35.9637.29 SB37.61 SB  X37.57  X  
M45 Hammerkast 7.26 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Per-Joan Lorentzon
Per-Joan Lorentzon ('74)
SWE34.74
  
 
 
33.1632.1533.2334.74  X  X  
M45 Spydkast 800 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Jan Wirén
Jan Wirén ('76)
SWE40.25
  
 SB
 
35.92 SB  X39.89 SB  X38.7340.25 SB  
K45 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Desirée Lindén
Desirée Lindén ('76)
SWE4.57
0.0
  
 SB
 
  X4.53 SB
 -0.7
  X4.51
 0.0
4.57 SB
 0.0
4.39
 -1.4
  
2
Bim Paulsson
Bim Paulsson ('75)
SWE4.08
-0.4
  
 
 
  X4.08
 -0.4
  X3.99
 0.0
4.03
 0.3
3.76
 0.5
  
K45 Diskoskast 1.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Charlotta Kolmodin
Charlotta Kolmodin ('75)
SWE16.22
  
 PB
 
14.02 PB  X12.1316.22 PB12.7814.95  
K45 Hammerkast 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Cecilia Hallin
Cecilia Hallin ('75)
SWE30.63
  
 PB
 
26.28 PB27.88 PB30.63 PB29.0029.4627.85  
M50 Længdespring    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Raul Coutinho Peixoto
Raul Coutinho Peixoto ('73)
SWE4.63
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 0.0
4.48 PB
 0.0
4.47
 0.0
4.63 PB
 0.0
  –  –  
2
Lars Diechle
Lars Diechle ('69)
SWE4.35
0.0
  
 SB
 
4.35 SB
 0.0
4.29
 0.0
  –  –  –  –  
M50 Kuglestød 6.0 kg    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.
1
Lars Diechle
Lars Diechle ('69)
SWE10.39
  
 PB
 
9.80 SB9.519.80 =SB9.5310.11 SB10.39 PB  
M50 Diskoskast 1.5 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ola Roos
Ola Roos ('71)
SWE38.96
  
 PB
 
36.43 PB34.83  X38.96 PB  X  X  
2
Lars Diechle
Lars Diechle ('69)
SWE30.70
  
 SB
 
29.45 SB  X  X30.70 SB  X  X  
M50 Spydkast 700 gram    
10.6.

Finale A

Finale
10.6.