Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Herlev High 14.6.2023
Herlev Stadion

M Trespring    

Finale A

Finale
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.22
0.0
  
 
 
12.97
 1.5
  X13.22
 0.0
     
2Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.94
0.0
  
 SB
 
12.94 SB
 0.0
12.65
 0.0
  X     
M Diskoskast 2.0 kg    
Finale B
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta43.36
  
 PB
 
43.36 PB  X  X40.6442.5841.63  
K Højdespring    
Finale C
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.64
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.70
XXX
   
K Diskoskast 1.0 kg    
Finale B
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta58.27
  
 
 
58.2757.95  X  X  X57.56  
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM54.45
  
 
 
54.4553.4450.40  X52.52  X  
3Niamh FogartyNiamh Fogarty ('99)Hvidovre AM / IRL50.51
  
 
 
49.8650.5149.4848.8950.3347.63  
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta40.68
  
 PB
 
  X40.68 PB  X  X34.1037.94  
2Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC38.43
  
 
 
  X37.6537.0038.43  X  X  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta36.85
  
 
 
35.00  X36.32  X36.85  X  
K22 Højdespring    
Finale C
1Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.61
  
 SB
 
1.52
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
XXX
   
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.95
  
 PB
 
1.60
  O
1.75
  O
1.85
 XO
1.95
XXO
    
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.51
0.0
  
 PB
 
12.20 PB
 0.2
12.27 PB
 0.8
12.11
 0.0
  X12.42 PB
 0.0
12.51 PB
 0.0
  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
Finale C
Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.43
  
 PB
 
1.26
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXO
1.46
XXX
 
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
   
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.43
  
 PB
 
1.26
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
XXO
1.46
XXX
 
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik9.86
+0.2
  
 PB
 
9.72 PB
 0.8
9.80 PB
 0.0
9.86 PB
 0.2
     
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik8.35
+0.1
  
 PB
 
8.35 PB
 0.1
8.33
 0.0
7.77
 0.3
     
P15 Højdespring    
Finale C
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.58
  
 PB
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
 XO
1.55
 XO
1.58
XXO
1.61
XXX
 
2Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF1.34
  
 
 
1.26
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
    
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
Malik AndreasenMalik Andreasen ('11)Herlev Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Malik AndreasenMalik Andreasen ('11)Herlev Atletik10.17
  
 PB
 
  X8.77 PB10.17 PB10.048.2710.00  
P13 Højdespring    
Finale B
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1.42
  
 =PB
 
1.21
  O
1.26
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.42
 XO
1.44
XXX
Finale C
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.49
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXO
1.49
 XO
1.52
XXX
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.43
  
 
 
1.26
XXO
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXO
1.43
  O
1.46
XXX
 
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik8.33 w
w
  
 
 
8.33 PB8.33 =PB  X     
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik6.51 w
w
  
 
 
6.02 PB6.32 PB6.51 PB     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik13.18
  
 
 
13.18  X12.3711.2612.46  X  
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik9.12
  
 PB
 
7.88 PB8.27 PB6.538.54 PB9.12 PB8.62  
Finale C
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF18.91
  
 PB
 
  X17.18 PB  X18.91 PB17.7716.69  
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
XXX
   
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.11
  
 PB
 
1.11
  O
1.16
XXX
      
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik1.11
  
 
 
1.11
 XO
1.16
XXX
      
4
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik1.06
  
 
 
0.96
  O
1.01
  O
1.06
  O
1.11
XXX
    
5
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik1.01
  
 PB
 
0.86
  O
0.91
  O
0.96
 XO
1.01
  O
1.06
XXX
   
6
Sander Hansen
Sander Hansen ('13)
Herlev Atletik0.96
  
 PB
 
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
XXX
    
D11 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik8.03 w
w
  
 
 
8.03 PB7.697.58     
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik7.59 w
w
  
 
 
7.44 PB7.59 PB7.58     
3
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik7.07 w
w
  
 
 
7.00 PB7.07 PB  X     
4
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik6.43 w
w
  
 
 
6.27 PB6.43 PB  X     
5Taim Elias MutasharTaim Elias Mutashar ('12)Herlev Atletik6.21 w
w
  
 
 
  X6.21 PB  X     
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
P11 Højdespring    
Finale B
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.21
  
 
 
1.06
 XO
1.11
 XO
1.16
 XO
1.21
XXO
1.26
XXX
   
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik0.65
  
 SB
 
0.65
 XO
0.70
XXX
      
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik0.75
  
 =PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
XXX
    
Finale B
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik1.01
  
 
 
0.86
  O
0.91
  O
0.96
 XO
1.01
 XO
1.06
XXX
   
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik0.96
  
 PB
 
0.86
  O
0.91
 XO
0.96
 XO
1.01
XXX
    
P7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Olivia Lander Franks
Olivia Lander Franks ('16)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
  O
0.85
XXX
   
2
Anna Graziella Ander Donia
Anna Graziella Ander Donia ('16)
Herlev Atletik0.70
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
XXX
     
M40 Trespring    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik9.81
+1.0
  
 PB
 
9.33 SB
 0.7
9.65 PB
 0.0
9.81 PB
 1.0
     
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik30.10
  
 
 
27.5330.10  X29.2129.4829.55  
M55 Trespring    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.21
+0.9
  
 PB
 
  X8.15 PB
 0.1
8.21 PB
 0.9
     
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik27.10
  
 
 
26.20  X  X26.5227.1025.65  
2Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik45.96
  
 
 
42.31  X44.1045.9644.9045.20  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF35.68
  
 
 
  X34.73  X35.6834.59  X  
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.31
  
 SB
 
1.16
  O
1.21
  O
1.26
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
   
M65 Trespring    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta7.26
+0.7
  
 PB
 
  X6.70 PB
 0.0
6.93 PB
 0.7
7.10 PB
 0.1
7.26 PB
 0.7
7.22
 0.0
  
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta25.60
  
 SB
 
  X23.80 SB23.5524.93 SB25.60 SB  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive