Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: NVJ Stævne 18.6.2023
Stoholm Atletik Stadion

D17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM11.6h w
  
 
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM14.0h w
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.78 w
w
  
 
 
5.575.705.704.865.435.78  
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.43 w
w
  
 
 
3.664.174.37  X4.294.43  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM29.87
  
 PB
 
29.87 PB23.2925.63     
D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.4h w
  
 
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM13.4h w
  
 
3Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM14.2h w
  
 
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM15.0h w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.04 w
w
  
 
 
4.914.914.93  –5.005.04  
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.01 w
w
  
 
 
4.524.704.464.894.835.01  
3Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM4.31 w
w
  
 
 
4.31 PB3.894.10  X  X4.03  
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.38 w
w
  
 
 
3.163.38  –  –  –  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM8.00
  
 PB
 
7.778.00 PB7.79     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM30.35
  
 
 
19.48  X  X30.35    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM35.79
  
 
 
35.3534.0835.79     
2Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM22.94
  
 PB
 
22.14 PB22.94 PB  X     
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.5h w
  
 
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM14.0h w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM2:48.1h
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.58
  
 
 
8.568.198.58     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM24.58
  
 PB
 
  X  X24.58 PB23.8620.76   
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM30.87
  
 PB
 
30.86 PB30.87 PB  X  X26.01   
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM21.53
  
 
 
21.5319.1511.70     
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.6h w
  
 
2Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik13.5h w
  
 
3Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik14.4h w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 4.19 w
w
  
 
 
4.19 SB3.854.11     
2Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik3.86 w
w
  
 
 
3.78 SB3.86 SB3.71     
3Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik2.75 w
w
  
 
 
2.21 SB2.75 SB2.23     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 10.42
  
 PB
 
10.42 PB10.0410.29     
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik7.91
  
 
 
7.327.917.86     
3Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik6.47
  
 PB
 
6.38 PB6.47 PB6.01     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 25.26
  
 
 
25.26       
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 36.47
  
 PB
 
  X34.19 PB36.47 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 44.88
  
 PB
 
40.7244.88 PB  X     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 35.26
  
 
 
34.3035.2633.43     
3Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik21.46
  
 SB
 
20.06 SB19.6121.46 SB     
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik18.20
  
 
 
18.2017.2316.47     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR12.4h w
  
 
2Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED12.5h w
  
 
3Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM14.0h w
  
 
4Nicoline Mark LaursenNicoline Mark Laursen ('10)Stoholm Atletik14.6h w
  
 
5Mathilde EriksenMathilde Eriksen ('10)Skive AM14.7h w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:52.5h
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.05
  
 
 
1.05
 XO
1.10
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB3.543.53     
2Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.64 w
w
  
 
 
3.363.64 PB3.45     
3Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM3.15 w
w
  
 
 
3.103.152.97     
4Mathilde EriksenMathilde Eriksen ('10)Skive AM2.92 w
w
  
 
 
2.922.782.63     
5Nicoline Mark LaursenNicoline Mark Laursen ('10)Stoholm Atletik1.32 w
w
  
 
 
0.55 PB1.32 PB1.32 =PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.51
  
 
 
7.298.399.51     
2Mathilde EriksenMathilde Eriksen ('10)Skive AM6.25
  
 PB
 
5.62 PB6.25 PB6.23     
3Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR5.84
  
 PB
 
5.84 PB5.045.71     
4Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM5.71
  
 PB
 
5.31 PB4.995.71 PB     
5Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED5.70
  
 
 
5.125.705.18     
6Nicoline Mark LaursenNicoline Mark Laursen ('10)Stoholm Atletik2.69
  
 
 
2.692.222.21     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik17.81
  
 
 
17.26  X17.8113.65  X   
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR13.40
  
 PB
 
12.30 PB8.7713.40 PB11.2912.98   
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik26.40
  
 
 
25.6526.4025.6926.3125.58   
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik23.48
  
 
 
21.1021.0623.48     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.7h w
  
 
2Malte Dall BrøndMalte Dall Brønd ('12)Stoholm Atletik11.5h w
  
 
3
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM12.0h w
  
 
4Xander LadefogedXander Ladefoged ('12)Stoholm Atletik12.3h w
  
 
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM12.5h w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2:26.4h
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
      
2Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik1.20
  
 PB
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXX
     
3
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.90 w
w
  
 
 
2.842.902.71     
2Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.63 w
w
  
 
 
2.452.302.63     
3
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM2.37 w
w
  
 
 
2.372.222.34     
4Malte Dall BrøndMalte Dall Brønd ('12)Stoholm Atletik2.31 w
w
  
 
 
1.96 PB2.24 PB2.31 PB     
5Xander LadefogedXander Ladefoged ('12)Stoholm Atletik2.13 w
w
  
 
 
  X2.13 SB  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Xander LadefogedXander Ladefoged ('12)Stoholm Atletik5.10
  
 PB
 
5.10 PB4.514.81     
2Malte Dall BrøndMalte Dall Brønd ('12)Stoholm Atletik4.75
  
 PB
 
4.50 PB3.704.75 PB     
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM4.55
  
 
 
4.044.224.55     
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM3.59
  
 
 
3.593.563.36     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.4h w
  
 
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.6h w
  
 
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM9.7h w
  
 
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.7h w
  
 
5Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM10.1h w
  
 
6
Nadia Høgh Hansen
Nadia Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik10.7h w
  
 
7Luna UlstrupLuna Ulstrup ('12)Stoholm Atletik11.3h w
  
 
8
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik13.5h w
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2:10.0h
  
 PB
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2:25.6h
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM2:27.5h
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1.15
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM1.10
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXO
1.10
  O
1.15
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.41 w
w
  
 
 
3.153.303.41     
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.40 w
w
  
 
 
3.403.363.35     
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.36 w
w
  
 
 
3.343.173.36     
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.33 w
w
  
 
 
3.33 PB3.223.19     
5Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM3.15 w
w
  
 
 
3.153.042.77     
6
Nadia Høgh Hansen
Nadia Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik3.05 w
w
  
 
 
2.85 SB2.813.05 PB     
7Luna UlstrupLuna Ulstrup ('12)Stoholm Atletik2.67 w
w
  
 
 
2.67 SB2.632.58     
8
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik1.68 w
w
  
 
 
1.68 PB1.511.61     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM7.33
  
 
 
7.326.997.33     
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM5.80
  
 PB
 
5.80 PB4.755.78     
3Luna UlstrupLuna Ulstrup ('12)Stoholm Atletik5.05
  
 PB
 
4.65 SB4.555.05 PB     
4
Nadia Høgh Hansen
Nadia Høgh Hansen ('13)
Stoholm Atletik4.35
  
 PB
 
4.31 PB4.074.35 PB     
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM4.14
  
 
 
3.394.143.92     
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.41
  
 =PB
 
3.41 =PB2.943.39     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.5h w
  
 
2
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik7.7h w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik1:54.8h
  
 
2
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik1:57.4h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.91 w
w
  
 
 
2.902.732.91     
2
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik2.47 w
w
  
 
 
  X2.47 PB2.30     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik5.07
  
 PB
 
5.07 PB4.484.37     
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.67
  
 PB
 
4.042.644.67 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik27.09
  
 PB
 
27.09 PB       
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik26.26
  
 PB
 
26.26 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM6.6h w
  
 
2
Sally Bilefeldt Larsen
Sally Bilefeldt Larsen ('14)
Rødding Atletik 7.3h w
  
 
3
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 7.6h w
  
 
4
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM7.8h w
  
 
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM7.9h w
  
 
6
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM8.2h w
  
 
7
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM8.9h w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Sally Bilefeldt Larsen
Sally Bilefeldt Larsen ('14)
Rødding Atletik 1:30.3h
  
 
2
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM1:32.7h
  
 
3
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1:40.3h
  
 
4
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM1:42.8h
  
 
5
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM1:43.6h
  
 
6
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 1:59.9h
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.25 w
w
  
 
 
3.173.213.25     
2
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 2.66 w
w
  
 
 
2.63 SB2.64 =PB2.66 PB     
3
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM2.60 w
w
  
 
 
2.46 PB2.60 PB2.53     
4
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.49 w
w
  
 
 
2.49 SB2.302.46     
5
Sally Bilefeldt Larsen
Sally Bilefeldt Larsen ('14)
Rødding Atletik 2.48 w
w
  
 
 
  X2.43 PB2.48 PB     
6
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM2.44 w
w
  
 
 
2.44  X2.34     
7
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM2.36 w
w
  
 
 
2.36 PB2.342.32     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM3.89
  
 PB
 
3.89 PB3.683.08     
2
Sally Bilefeldt Larsen
Sally Bilefeldt Larsen ('14)
Rødding Atletik 3.68
  
 PB
 
3.64 PB3.68 PB3.68 =PB     
3
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM3.68
  
 PB
 
3.68 PB3.673.65     
4
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM3.48
  
 PB
 
2.62 PB2.403.48 PB     
5
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 3.19
  
 PB
 
3.19 PB3.002.94     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM25.22
  
 PB
 
25.22 PB       
2
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM18.79
  
 PB
 
18.79 PB       
3
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM18.72
  
 PB
 
18.72 PB       
4
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM18.60
  
 PB
 
18.60 PB       
5
Sally Bilefeldt Larsen
Sally Bilefeldt Larsen ('14)
Rødding Atletik 12.16
  
 PB
 
12.16 PB       
6
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 11.70
  
 PB
 
11.70 PB       
7
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM9.91
  
 PB
 
9.91 PB       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 7.9h w
  
 
2
Atlas Ulstrup
Atlas Ulstrup ('16)
Stoholm Atletik8.2h w
  
 
3
Oliver Høgsberg Kjelgaard
Oliver Høgsberg Kjelgaard ('16)
Skive AM9.3h w
  
 
4
Johan Kielsholm Thomsen
Johan Kielsholm Thomsen ('16)
Stoholm Atletik9.6h w
  
 
5
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM10.8h w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 1:45.9h
  
 
2
Atlas Ulstrup
Atlas Ulstrup ('16)
Stoholm Atletik2:02.5h
  
 
3
Johan Kielsholm Thomsen
Johan Kielsholm Thomsen ('16)
Stoholm Atletik2:22.7h
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 2.71 w
w
  
 
 
  X2.71 PB  X     
2
Atlas Ulstrup
Atlas Ulstrup ('16)
Stoholm Atletik2.15 w
w
  
 
 
2.15 PB  X1.92     
3
Johan Kielsholm Thomsen
Johan Kielsholm Thomsen ('16)
Stoholm Atletik1.58 w
w
  
 
 
1.40 PB1.52 PB1.58 PB     
4
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM1.49 w
w
  
 
 
1.491.491.20     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 4.11
  
 PB
 
3.68 PB4.11 PB3.82     
2
Atlas Ulstrup
Atlas Ulstrup ('16)
Stoholm Atletik2.47
  
 PB
 
2.47 PB2.102.11     
3
Johan Kielsholm Thomsen
Johan Kielsholm Thomsen ('16)
Stoholm Atletik1.85
  
 PB
 
1.85 PB1.70  X     
4
Oliver Høgsberg Kjelgaard
Oliver Høgsberg Kjelgaard ('16)
Skive AM1.49
  
 PB
 
1.49 PB0.790.87     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 26.00
  
 
 
26.00       
2
Atlas Ulstrup
Atlas Ulstrup ('16)
Stoholm Atletik11.44
  
 PB
 
11.44 PB       
3
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM7.98
  
 PB
 
7.98 PB       
4
Johan Kielsholm Thomsen
Johan Kielsholm Thomsen ('16)
Stoholm Atletik6.91
  
 PB
 
6.91 PB       
5
Oliver Høgsberg Kjelgaard
Oliver Høgsberg Kjelgaard ('16)
Skive AM5.42
  
 PB
 
5.42 PB       
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM8.2h w
  
 
2
Maja Leiding Bech
Maja Leiding Bech ('16)
Stoholm Atletik8.5h w
  
 
3
Mille Obitsø Christensen
Mille Obitsø Christensen ('16)
Stoholm Atletik9.2h w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM1:46.2h
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mille Obitsø Christensen
Mille Obitsø Christensen ('16)
Stoholm Atletik2.26 w
w
  
 
 
1.90 PB1.96 PB2.26 PB     
2
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.24 w
w
  
 
 
2.152.222.24     
3
Maja Leiding Bech
Maja Leiding Bech ('16)
Stoholm Atletik1.58 w
w
  
 
 
  X1.58 PB1.42     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mille Obitsø Christensen
Mille Obitsø Christensen ('16)
Stoholm Atletik2.41
  
 PB
 
2.41 PB2.212.09     
2
Maja Leiding Bech
Maja Leiding Bech ('16)
Stoholm Atletik2.01
  
 PB
 
2.01 PB1.571.46     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mille Obitsø Christensen
Mille Obitsø Christensen ('16)
Stoholm Atletik14.16
  
 PB
 
14.16 PB       
2
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM6.64
  
 SB
 
6.64 SB       
3
Maja Leiding Bech
Maja Leiding Bech ('16)
Stoholm Atletik5.86
  
 PB
 
5.86 PB       

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive