Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Sommerafslutningsstævne 20.6.2023
Frederiksberg Stadion

M 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Daniel SturmaDaniel Sturma ('96)Frederiksberg IF / GER11.59
  
 SB
2Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.64
  
 
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF11.71
  
 SB
4Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF11.87
  
 
5Bo SchmidtBo Schmidt ('92)Frederiksberg IF12.06
  
 
6Luciano OcchioneroLuciano Occhionero ('94)Frederiksberg IF / ARG12.26
  
 PB
M 200 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF22.91
  
 PB
2Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)Frederiksberg IF / USA23.51
  
 SB
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF24.14
  
 SB
4Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF24.41
  
 SB
5Mikkel Gry-JensenMikkel Gry-Jensen ('07)Frederiksberg IF26.73
  
 PB
6Miquel-Alexander Rushton FerrandoMiquel-Alexander Rushton Ferrando ('09)Frederiksberg IF28.24
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 52.67
  
 
2Miquel-Alexander Rushton FerrandoMiquel-Alexander Rushton Ferrando ('09)Frederiksberg IF1:03.27
  
 PB
3August ThomsenAugust Thomsen ('08)Frederiksberg IF1:03.56
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF2:02.06
  
 PB
2Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Frederiksberg IF2:03.66
  
 PB
3Emil Svenstrup BergerEmil Svenstrup Berger ('98)Frederiksberg IF2:04.26
  
 PB
4Adem Mohamed AlaminAdem Mohamed Alamin ('99)PSF2:06.40
  
 PB
5Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF2:13.46
  
 
6Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)Frederiksberg IF2:14.85
  
 SB
7Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF2:16.42
  
 SB
8Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:18.19
  
  K
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Gjermund Blauenfeldt NæssGjermund Blauenfeldt Næss ('96)NBRO / NOR8:58.48
  
 PB
2Asbjørn Guldhammer RiisAsbjørn Guldhammer Riis ('96)Frederiksberg IF9:08.89
  
 
3Bjørn Torgils Våge KnutsenBjørn Torgils Våge Knutsen ('94)NBRO / NOR9:18.80
  
 PB
4Mads Strack HansenMads Strack Hansen ('98)Frederiksberg IF9:59.36
  
 PB
5Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF10:00.22
  
 PB
6Nicolai DahlerupNicolai Dahlerup ('11)Frederiksberg IF10:27.92
  
 PB
K 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF13.43 w
  
 
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF14.23 w
  
 
3Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF14.93 w
  
 
4Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF14.94 w
  
 
5Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF15.28 w
  
 
K 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF29.03
  
 
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF29.48
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF30.61
  
 
4Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF31.70
  
 PB
D17 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.42
  
 
2Mikkel Gry-JensenMikkel Gry-Jensen ('07)Frederiksberg IF13.13
  
 PB
3Martin Lynge  OlsenMartin Lynge  Olsen ('08)Frederiksberg IF13.48
  
 PB
4Frederik BøghFrederik Bøgh ('08)Frederiksberg IF13.50
  
 PB
5Miquel-Alexander Rushton FerrandoMiquel-Alexander Rushton Ferrando ('09)Frederiksberg IF13.54
  
 
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF1:12.20
  
 PB
D13 80 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF12.12
  
  K
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF12.25
  
  K
3Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF12.37
  
  K
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF4.48
+0.5
  
 PB
 
4.26 SB
 -1.6
4.48 PB
 0.5
4.38
 -1.1
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF32.85
  
 
 
30.6332.85  X     
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF2:00.49
  
 
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF2:00.55
  
 
3Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF2:18.48
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.48
  
 
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF4.49
0.0
  
 PB
 
4.49 PB
 0.0
4.38
 0.0
4.47
 0.7
     
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.13
0.0
  
 
 
4.08
 -1.7
4.13
 0.0
4.02
 -0.1
     
3Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF3.91
-2.0
  
 PB
 
3.91 PB
 -2.0
3.91 =PB
 0.8
3.90
 -0.2
     
4Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF3.32
0.0
  
 PB
 
3.15 SB
 -1.1
3.32 PB
 0.0
3.31
 0.0
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF18.42
  
 PB
 
18.42 PB  X13.76     
D11 60 m    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.54
  
  K
2August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF9.88 w
  
 
3
Anton Bundgaard
Anton Bundgaard ('13)
Frederiksberg IF10.61 w
  
 
4
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF11.91 w
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF9.56
  
 
2Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.61
  
  K
3Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.42
  
  K
4Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF10.63
  
  K
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:17.18
  
 
2August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1:18.74
  
 
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF1:21.00
  
  K
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.38
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.23
 XO
1.26
  O
1.29
 XO
1.32
XXO
1.35
  O
1.38
XXO
1.42
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF4.05
+1.5
  
 PB
 
3.95
 0.0
3.96
 1.3
4.05 PB
 1.5
     
2
Anton Bundgaard
Anton Bundgaard ('13)
Frederiksberg IF3.74
0.0
  
 PB
 
3.74 PB
 0.0
3.69
 0.7
3.54
 1.4
     
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.70
0.0
  
 
 
3.70
 0.0
  X  X     
4
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF2.92
0.0
  
 PB
 
2.92 PB
 0.0
2.81
 0.5
2.61
 0.7
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF7.91
  
 PB
 
7.91 PB7.005.98     
2Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF7.80
  
 PB
 
6.927.21 PB7.80 PB     
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF5.60
  
 
 
4.975.115.60     
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.90
+1.1
  
 PB
 
3.65 SB
 1.4
3.46
 1.5
3.90 PB
 1.1
     
2Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF3.60
0.0
  
 PB
 
3.60 PB
 0.0
3.53
 2.6
3.57
 0.0
     
3Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF3.33
+0.6
  
 PB
 
3.33 PB
 0.6
3.29
 0.0
3.32
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF6.45
  
 
 
4.926.454.72     
2Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF6.12
  
 PB
 
5.98 PB5.126.12 PB     
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.10
  
 =PB
 
6.10 =PB5.915.57     
4Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF4.90
  
 
 
4.724.904.83     
D9 40 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF7.46
  
 PB
2
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF7.77
  
 
3
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF8.02
  
 
4
Alexander Larsen
Alexander Larsen ('15)
Frederiksberg IF9.17
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Maja Pugerup
Maja Pugerup ('15)
Frederiksberg IF1:33.07
  
  K
2
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF1:37.56
  
 
3
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF1:38.73
  
 PB
4
Mishele Zeeshan
Mishele Zeeshan ('14)
Frederiksberg IF1:39.73
  
  K
5
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF1:41.30
  
 
6
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF1:45.90
  
  K
7
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF1:47.63
  
 SB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF3.05
-0.6
  
 
 
2.95
 -0.4
3.05
 -0.6
2.51
 0.0
     
2
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF2.97
-0.1
  
 PB
 
2.63
 0.0
2.97 PB
 -0.1
2.96
 0.0
     
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.50
-0.3
  
 PB
 
2.43 PB
 -0.1
2.50 PB
 -0.3
2.38
 -0.2
     
4
Alexander Larsen
Alexander Larsen ('15)
Frederiksberg IF2.45
0.0
  
 PB
 
2.22 PB
 -0.8
2.45 PB
 0.0
2.33
 -1.6
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF4.73
  
 PB
 
4.394.184.73 PB     
2
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF3.70
  
 PB
 
3.70 PB3.493.54     
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF3.04
  
 PB
 
2.94 PB3.04 PB2.56     
4
Alexander Larsen
Alexander Larsen ('15)
Frederiksberg IF2.77
  
 PB
 
2.25 PB2.35 PB2.77 PB     
P9 40 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF8.26
  
 SB
2
Alberte Nicolaisen
Alberte Nicolaisen ('14)
Frederiksberg IF8.55
  
 PB
3
Mishele Zeeshan
Mishele Zeeshan ('14)
Frederiksberg IF8.79
  
 PB
4
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF8.88
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Maja Pugerup
Maja Pugerup ('15)
Frederiksberg IF2.86
-1.9
  
 PB
 
2.81 PB
 -0.6
2.80
 -0.5
2.86 PB
 -1.9
     
2
Alberte Nicolaisen
Alberte Nicolaisen ('14)
Frederiksberg IF2.84
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 -0.4
2.73
 0.0
2.84 PB
 0.0
     
3
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF2.50
-0.1
  
 SB
 
2.50 SB
 -0.1
2.44
 -0.4
2.35
 -0.2
     
4
Mishele Zeeshan
Mishele Zeeshan ('14)
Frederiksberg IF2.28
-0.2
  
 PB
 
2.10 PB
 0.0
2.28 PB
 -0.2
1.84
 0.4
     
5
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF2.16
0.0
  
 PB
 
2.16 PB
 0.0
2.02
 0.0
2.03
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mishele Zeeshan
Mishele Zeeshan ('14)
Frederiksberg IF3.35
  
 PB
 
3.08 PB3.35 PB2.88     
2
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.362.65     
3
Alberte Nicolaisen
Alberte Nicolaisen ('14)
Frederiksberg IF2.09
  
 PB
 
2.09 PB1.991.46     
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF8.43 w
  
 
2
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF8.82 w
  
 
3
Edvard Sandal Helk
Edvard Sandal Helk ('16)
Frederiksberg IF8.97 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Edvard Sandal Helk
Edvard Sandal Helk ('16)
Frederiksberg IF2.49
0.0
  
 =PB
 
2.24
 -0.5
2.38
 -0.6
2.49 =PB
 0.0
     
2
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.44
+1.6
  
 PB
 
2.30 PB
 0.0
2.25
 -0.7
2.44 PB
 1.6
     
3
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF2.32
-0.9
  
 PB
 
2.31 PB
 0.0
2.32 PB
 -0.9
2.21
 -0.8
     
4
Louie Duus
Louie Duus ('16)
Frederiksberg IF2.25
-0.8
  
 PB
 
2.24 PB
 0.0
2.25 PB
 -0.8
2.15
 -0.2
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Duus
Louie Duus ('16)
Frederiksberg IF20.99
  
 PB
 
18.67 PB20.90 PB20.99 PB     
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF14.61
  
 PB
 
9.00 SB12.14 PB14.61 PB     
3
Edvard Sandal Helk
Edvard Sandal Helk ('16)
Frederiksberg IF13.97
  
 PB
 
  X10.55 PB13.97 PB     
4
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF13.78
  
 PB
 
13.11  X13.78 PB     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb