Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: DM Senior 23‐25.6.2023
Skovdalen Atletikstadion

M 100 m    
24.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
24.6.Vind: +0.6
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.39
  
 SB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.48
  
 
3Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.49
  
 
4Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta10.54
  
 
5Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.59
  
 
6Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.61
  
 
7Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.62
  
 
8Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.78
  
 
Indledende heats24.6.
Indledende 1
24.6. Vind: +0.6
24.6.Vind: +0.6
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.67
Q
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.76
Q
  
 
3Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.82
  
 
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.86
  
 
5Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF11.08
  
 SB
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.10
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM DQ
  
 
Indledende 2
24.6. Vind: -0.6
24.6.Vind: -0.6
1Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta10.66
Q
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.77
Q
  
 
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.84
  
 
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.01
  
 SB
5Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.03
  
 
6Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.05
  
 
7Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.31
  
 =PB
8Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE12.90
  
 SB
Indledende 3
24.6. Vind: +0.1
24.6.Vind: +0.1
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.58
Q
  
 SB
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.58
Q
  
 
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.60
q
  
 SB
4Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.65
q
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.85
  
 
6Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.06
  
 
7Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.10
  
 
8Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.40
  
 SB
M 200 m    
25.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
25.6.Vind: +1.0
1Benjamin LoboBenjamin Lobo ('97)Sparta21.01
  
 SB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.35
  
 
3Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta21.83
  
 PB
4Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.92
  
 SB
5Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik22.45
  
 
Indledende heats25.6.
Indledende 1
25.6. Vind: 0.0
25.6.Vind: 0.0
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.67
Q
  
 
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM22.46
  
 
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF22.52
  
 SB
4Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF22.97
  
 
5Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190023.21
  
 
Indledende 2
25.6. Vind: -0.6
25.6.Vind: -0.6
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.65
Q
  
 
2Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta21.89
q
  
 PB
3Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik22.11
q
  
 PB
4Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik22.62
  
 SB
5Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið22.97
  
 
6Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)KIF23.29
  
 PB
Indledende 3
25.6. Vind: +0.9
25.6.Vind: +0.9
1Benjamin LoboBenjamin Lobo ('97)Sparta21.26
Q
  
 SB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.95
q
  
 SB
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.26
  
 
4Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE22.40
  
 SB
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik22.41
  
 SB
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM22.84
  
 
M 400 m    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta46.05
  
 
2Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)Sparta48.41
  
 
3Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE48.82
  
 
4Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik49.20
  
 
5Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta49.24
  
 PB
6Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC50.01
  
 
Finale B
24.6.
24.6.
1Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF50.16
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 50.70
  
 
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)KIF51.77
  
 
4Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið52.05
  
 
Finale C
24.6.
24.6.
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF51.66
  
 PB
2Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad52.40
  
 PB
3Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 53.59
  
 PB
M 800 m    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik1:52.74
  
 
2Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:54.13
  
 
3Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 1:54.20
  
 
4Laust Kaastrup KjærLaust Kaastrup Kjær ('05)SAK771:54.74
  
 PB
5Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:57.12
  
 
6Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF1:57.74
  
 
Finale B
25.6.
25.6.
1Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)AGF Atletik1:56.77
  
 PB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1:57.89
  
 SB
3Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 1:57.94
  
 
4Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19002:03.48
  
 
Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Sparta DNF
  
 
M 1500 m    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik3:40.45
  
 
2Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)BAC3:41.79
  
 PB
3Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 3:47.82
  
 
4Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik3:53.12
  
 PB
5Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 3:53.80
  
 PB
6Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:53.98
  
 SB
7Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)AGF Atletik3:55.45
  
 PB
8Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik3:58.01
  
 PB
9Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta3:58.02
  
 SB
10Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik3:58.91
  
 PB
11Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne3:59.29
  
 
12Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:04.78
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC DNF
  
 
M 5000 m    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik14:11.75
  
 
2Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)BAC14:12.16
  
 
3Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik14:13.67
  
 
4Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen AGF Atletik14:20.75
  
 PB
5Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:30.25
  
 SB
6Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik14:31.93
  
 SB
7Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 14:38.74
  
 
8Samuel Gerner UlriquesSamuel Gerner Ulriques ('95)Sparta14:42.26
  
 PB
9Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta14:49.28
  
 SB
10Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN15:02.03
  
 
11Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 15:19.09
  
 
12Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik15:23.92
  
 
13Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik15:33.89
  
 
14Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik15:43.41
  
 
M 10000 m    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik29:58.09
  
 SB
2Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)Sparta30:22.92
  
 SB
3Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)AGF Atletik30:31.13
  
 SB
4Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta30:38.61
  
 PB
5Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)AGF Atletik30:43.32
  
 PB
6Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 31:16.68
  
 PB
7Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM31:31.79
  
 PB
8Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)Odense Atletik 31:47.14
  
 PB
9Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik31:48.81
  
 PB
10Mathias BräunerMathias Bräuner ('87)AGF Atletik32:13.16
  
 PB
Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik DNF
  
 
M 3000 m forh.    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19009:22.23
  
 
2Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:51.69
  
 SB
3Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne10:17.84
  
 PB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas10:31.74
  
 
M 110 m hæk    
24.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
24.6.Vind: +0.8
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.41
  
 PB
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.49
  
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja15.64
  
 PB
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta15.80
  
 SB
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF16.41
  
 PB
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF16.76
  
 
M 400 m hæk    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM56.45
  
 SB
2Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF58.50
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:00.21
  
 
4Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:01.65
  
 
M Højdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.00
  
 
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05
  Xr
   
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.85
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
 XO
1.90
XXr
    
3Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.80
  
 
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
     
M Stangspring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta5.00
  
 =PB
 
4.60
  O
4.75
 XO
4.90
  O
5.00
XXO
5.05
XXX
   
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.90
  
 PB
 
4.45
  O
4.60
  O
4.75
 XO
4.90
  O
5.00
XXX
   
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.75
  
 SB
 
4.45
  O
4.60
  O
4.75
  O
4.90
XXs
5.00
  X
   
4Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.75
  
 
 
4.60
  O
4.75
 XO
4.90
XXs
5.00
  X
    
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.60
  
 
 
4.45
 XO
4.60
  O
4.75
XXX
     
5Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.60
  
 =PB
 
4.30
 XO
4.45
  O
4.60
  O
4.75
XXX
    
7Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.45
  
 SB
 
4.10
 XO
4.30
  O
4.45
XXO
4.60
XXX
    
8Ferran Pages MerchanFerran Pages Merchan ('04)Sparta / ESP4.30
  
 
 
4.30
  O
4.45
XXX
      
9Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.30
  
 SB
 
4.10
  O
4.30
 XO
4.45
XXX
     
10Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.30
  
 SB
 
4.30
XXO
4.60
XXX
      
M Længdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD7.56
0.0
  
 
 
7.56
 0.0
7.34
 -1.5
7.30
 -1.5
  –7.52
 -0.2
7.27
 -1.2
  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.47
-0.7
  
 SB
 
7.10
 -1.7
7.03
 -1.8
7.04
 -1.1
7.16
 -1.6
7.47 SB
 -0.7
7.40
 -0.3
  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.28
-1.7
  
 
 
  X7.19
 0.0
  X  –7.10
 -1.8
7.28
 -1.7
  
4Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.21
-0.5
  
 
 
5.23
 -1.4
6.95
 -1.3
6.88
 -1.4
6.89
 -1.7
7.21
 -0.5
6.84
 -2.0
  
5Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 7.18
-1.8
  
 PB
 
6.69
 1.0
6.58
 -3.0
6.80
 -2.0
6.85
 -1.3
7.18 PB
 -1.8
  X  
6Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið7.05
-1.5
  
 PB
 
3.10 SB
 1.4
6.92 SB
 -1.6
6.94 SB
 -0.4
6.84
 -1.2
7.05 PB
 -1.5
6.92
 -1.8
  
7Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.96
0.0
  
 SB
 
6.78 SB
 0.4
6.77
 -1.0
6.96 SB
 0.0
6.81
 -2.4
6.81
 -1.9
6.81
 -1.6
  
8Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.92
-1.9
  
 
 
6.78
 0.0
6.71
 -1.8
6.92
 -1.9
6.65
 -2.9
6.83
 -1.4
6.74
 -1.6
  
9Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF6.76
-1.3
  
 
 
6.76
 -1.3
6.72
 -0.3
  X
 -1.3
     
10Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.69
+1.5
  
 
 
6.69
 1.5
6.64
 -1.6
6.61
 -0.8
     
11Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.66
-0.9
  
 SB
 
6.17
 -0.6
2.40
 -2.4
6.66 SB
 -0.9
     
12Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.36
-2.4
  
 
 
6.36
 -2.4
  X
 -2.0
  X     
13Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.22
-1.3
  
 SB
 
  X
 1.8
6.22 SB
 -1.3
6.22 =SB
 -1.3
     
14Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik5.86
0.0
  
 
 
5.80
 -1.8
5.86
 0.0
5.84
 -1.1
     
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta NM
  
 
 
  X  –      
M Trespring    
Finale B
24.6.
24.6.
1Federico GuerreroFederico Guerrero ('91)Aalborg AM / ARG14.92 w
w
  
 
 
14.63 SB
 0.5
14.92 SB14.86
 0.0
14.72
 0.0
  –  –  
2Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190014.61
0.0
  
 
 
  X13.70
 0.0
14.43
 0.0
  X14.61
 0.0
14.18
 0.0
  
3Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM14.07 w
w
  
 
 
14.0713.91
 0.0
13.74
 0.0
  X13.89
 0.0
  –  
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.47
0.0
  
 SB
 
  X  X13.47 SB
 0.0
  X  X  X  
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF13.34
0.0
  
 PB
 
12.76
 0.0
13.34 PB
 0.0
12.97
 0.1
11.49
 0.0
13.08
 0.2
13.30
 0.0
  
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.77
0.0
  
 
 
  X12.77
 0.0
  X  X  X  X  
7Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.26 w
w
  
 
 
12.2612.04
 0.1
  –  X  –  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Hvidovre AM17.21
  
 SB
 
16.84 SB16.92 SB16.7217.03 SB17.21 SB  X  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM16.74
  
 PB
 
15.6615.65  X16.0416.74 PB  X  
3Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.67
  
 SB
 
  X14.3514.5114.5615.67 SB  X  
4Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.91
  
 SB
 
14.49 SB14.21  X14.77 SB14.91 SB  X  
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190014.08
  
 
 
13.4713.6313.76  X14.0813.46  
6Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.97
  
 SB
 
13.53 SB13.78 SB13.97 SB  X13.4713.71  
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.40
  
 
 
13.14  X13.40  X  X13.25  
8Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.85
  
 
 
11.6112.85  X12.39  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 53.82
  
 
 
52.8853.6053.82  X50.6652.07  
2Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik53.35
  
 
 
50.4550.9452.9852.0747.5453.35  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM46.49
  
 
 
  X43.6146.4946.4945.1344.54  
4Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta44.12
  
 PB
 
  X42.24  X44.12 PB41.98  X  
5Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik43.05
  
 PB
 
42.10  X42.1342.83 PB  X43.05 PB  
6Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Hvidovre AM42.55
  
 SB
 
41.8742.55 SB  –     
7Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC39.23
  
 
 
  X38.8239.2337.5838.8038.76  
8Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190038.62
  
 
 
38.2638.4438.6237.8138.1838.07  
9Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta38.04
  
 
 
37.5238.0434.12  –    
M Hammerkast 7.26 kg    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM63.67
  
 
 
63.6762.2961.9861.17  X  X  
2Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM61.87
  
 
 
60.0761.5861.8760.8161.7060.15  
3Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK56.87
  
 
 
55.96  X  X56.1856.8755.93  
4Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik56.02
  
 PB
 
54.61 PB56.02 PB54.67  X53.8052.82  
5Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190054.12
  
 SB
 
52.0353.4354.12 SB51.4650.1753.54  
6Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF53.61
  
 
 
51.1753.6152.51  X  X52.03  
7Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta51.05
  
 PB
 
48.4948.5247.3349.96 PB51.05 PB  X  
M Spydkast 800 gram    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta75.30
  
 
 
74.7275.3073.5872.98  X75.10  
2Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta68.06
  
 SB
 
  X64.8365.2060.8861.4468.06 SB  
3Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM67.11
  
 SB
 
66.37 SB65.9263.74  X  X67.11 SB  
4Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik66.67
  
 PB
 
64.35 PB65.46 PB63.6766.67 PB65.1163.66  
5Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190063.17
  
 
 
60.2659.5963.1762.0760.6061.32  
6Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Aarhus 190056.74
  
 PB
 
55.39 PB53.8956.74 PB52.9255.3752.49  
7Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta55.02
  
 
 
55.02  X52.74  X53.07  X  
8Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK49.49
  
 SB
 
45.8245.4849.05 SB49.49 SB46.4748.50  
9Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190048.11
  
 SB
 
48.11 SB45.33  –     
M 5000 m kapgang    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Aksel V. BendtsenAksel V. Bendtsen ('58)Aarhus 190031:48.37
  
 SB
K 100 m    
24.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
24.6.Vind: 0.0
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190011.68
  
 
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.77
  
 
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.83
  
 
4Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aarhus 190011.93
  
 
5Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta11.97
  
 
6Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.14
  
 
7Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.26
  
 
8Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)Frederiksberg IF12.29
  
 
Indledende heats24.6.
Indledende 1
24.6. Vind: -1.0
24.6.Vind: -1.0
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.85
Q
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta11.93
Q
  
 
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.24
Q
  
 
4Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)Frederiksberg IF12.31
q
  
 
5Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE13.20
  
 =SB
Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF DNF
  
 
Indledende 2
24.6. Vind: 0.0
24.6.Vind: 0.0
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190011.64
Q
  
 PB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aarhus 190011.79
Q
  
 
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.80
Q
  
 
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.08
q
  
 
5Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.32
  
 
6Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.62
  
 
7Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)KIF13.07
  
 SB
Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM DQ
  
 
K 200 m    
25.6. Vind: -0.3

Finale A

Finale
25.6.Vind: -0.3
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM24.66
  
 PB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF24.84
  
 
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM24.96
  
 PB
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta25.09
  
 
5Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF25.59
  
 
6Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM26.16
  
 
Indledende heats25.6.
Indledende 1
25.6. Vind: -0.2
25.6.Vind: -0.2
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF24.67
Q
  
 PB
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM24.98
q
  
 =PB
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF25.24
q
  
 PB
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM25.77
q
  
 PB
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM26.04
  
 PB
Indledende 2
25.6. Vind: -0.3
25.6.Vind: -0.3
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM24.94
Q
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 25.87
  
 PB
3Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF26.30
  
 PB
4Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik26.36
  
 
5Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE26.37
  
 SB
Indledende 3
25.6. Vind: -0.6
25.6.Vind: -0.6
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta25.01
Q
  
 PB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik25.84
  
 
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF27.29
  
 SB
4Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM28.54
  
 
K 400 m    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM55.21
  
 PB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta55.68
  
 
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta56.37
  
 
4Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF56.56
  
 
5Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 56.66
  
 PB
6Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik57.11
  
 SB
Finale B
24.6.
24.6.
1Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik58.28
  
 SB
1Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF58.28
  
 SB
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM58.41
  
 PB
4Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF58.93
  
 PB
5Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti59.53
  
 
Finale C
24.6.
24.6.
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM59.22
  
 PB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Frederiksberg IF59.71
  
 SB
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:00.84
  
 PB
4Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:01.05
  
 
K 800 m    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:04.18
  
 
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:08.35
  
 
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:12.15
  
 PB
4Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)Treysti2:12.46
  
 SB
5Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:15.75
  
 
6Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:17.47
  
 SB
7Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:18.60
  
 
8Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik2:21.10
  
 
K 1500 m    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:17.16
  
 
2Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:26.11
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:27.72
  
 SB
4Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)Aarhus 19004:29.88
  
 PB
5Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 4:31.13
  
 PB
6Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik4:35.97
  
 PB
7Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:39.32
  
 SB
8Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik4:51.11
  
 
9Matilde Willer-JørgensenMatilde Willer-Jørgensen Sparta4:53.54
  
 PB
10Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Sparta4:58.08
  
 PB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
 
K 5000 m    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta16:17.62
  
 
2Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad16:37.51
  
 SB
3Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK16:37.61
  
 
4Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)Aarhus 190016:40.94
  
 PB
5Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190016:45.61
  
 
6Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik16:59.64
  
 PB
7Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM17:19.76
  
 
8Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM17:24.90
  
 PB
K 10000 m    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1Annie SaugstrupAnnie Saugstrup ('96)Sparta34:56.47
  
 PB
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 36:10.94
  
 PB
3
Maren Austevik Bø
Maren Austevik Bø ('01)
/ NOR36:12.24
  
 
4Signe HyllebergSigne Hylleberg ('96)Sparta36:56.56
  
 PB
5Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta37:17.17
  
 PB
6Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC37:36.01
  
 PB
7Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta38:37.21
  
 PB
K 3000 m forh.    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta9:49.30
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
24.6. Vind: -0.4

Finale A

Finale
24.6.Vind: -0.4
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.98
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.37
  
 
3Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.54
  
 SB
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta13.77
  
 PB
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.26
  
 SB
6Ida BoelIda Boel Aarhus 190014.33
  
 
K 400 m hæk    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190059.58
  
 
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti1:03.78
  
 
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:07.01
  
 PB
4Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK1:08.24
  
 
5Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:13.73
  
 SB
K Højdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.79
  
 =SB
 
1.64
  O
1.67
 XO
1.70
 XO
1.73
  O
1.76
 XO
1.79
  O
1.81
XXX
 
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.76
  
 SB
 
1.60
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXO
1.79
XXX
 
3Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.64
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.64
  O
1.67
XXX
    
4Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.64
XXX
    
4Mariana RojasMariana Rojas ('94)BAK / ARG1.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.64
XXX
    
K Stangspring    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.30
  
 
 
4.00
 XO
4.30
  O
4.56
XXX
     
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.85
  
 PB
 
3.55
 XO
3.65
 XO
3.75
  O
3.85
  O
4.00
XXX
   
3Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.75
  
 PB
 
3.40
  O
3.55
XXO
3.65
  O
3.75
XXO
3.85
XXX
   
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.55
  
 
 
3.20
  O
3.40
  O
3.55
 XO
3.65
XXX
    
5Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.55
  
 PB
 
3.20
  O
3.40
 XO
3.55
XXO
3.65
XXX
    
6Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.40
  
 
 
3.20
 XO
3.40
  O
3.55
XXX
     
Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja NH
  
 
 
3.20
XXX
       
K Længdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta6.37
+0.9
  
DUR DUR-19 PB
 
4.12
 0.1
6.05
 0.0
6.01
 0.4
  X6.24 PB
 0.8
6.37 PB
 0.9
  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta6.20
+0.9
  
 PB
 
5.68
 0.2
5.27
 0.4
5.73
 0.4
5.76
 1.2
5.83
 0.3
6.20 PB
 0.9
  
3Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.97
+0.7
  
 
 
5.97
 0.7
4.82
 0.4
5.82
 0.4
5.55
 1.1
5.78
 0.5
  X  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.88
+1.0
  
 
 
5.69
 0.0
  X5.80
 1.3
  X5.88
 1.0
5.66
 0.9
  
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.76
0.0
  
 =PB
 
3.36
 0.0
5.45
 1.8
5.76 =PB
 0.0
5.34
 1.5
5.34
 0.9
4.28
 1.2
  
6Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.71
+0.9
  
 SB
 
  X5.56
 1.4
  X5.54
 1.8
  X5.71 SB
 0.9
  
7Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19005.58
+0.6
  
 PB
 
5.46
 0.6
5.58 PB
 0.6
  X  X5.47
 0.8
  X  
8Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.21
0.0
  
 
 
5.21
 0.0
  X  X  X  X5.07
 0.9
  
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF NM
  
 
 
  –       
K Trespring     
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.80
0.0
  
 
 
12.38
 0.0
12.80
 0.0
  X12.24
 0.0
  X  X  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.64
+0.2
  
 
 
  X12.64
 0.2
  X  X12.35
 0.0
12.52
 0.0
  
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM10.96
0.0
  
 PB
 
  X  X10.96 PB
 0.0
  X10.40
 0.0
10.25
 0.0
  
4Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta10.36
0.0
  
 
 
  X  X  X10.36
 0.0
  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM14.65
  
 PB
 
14.06 PB13.93  X  X14.65 PB  X  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.43
  
 
 
13.89  X13.93  X13.6014.43  
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.22
  
 SB
 
13.4013.3912.8613.3914.22 SB14.18  
4Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.05
  
 
 
13.57  X  X13.9714.0414.05  
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.71
  
 
 
10.9911.38  X11.7111.19  X  
6Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.56
  
 
 
11.4711.5611.02  X  X11.10  
7Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.43
  
 
 
10.6710.9811.4311.0011.38  X  
8Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190011.06
  
 
 
11.0510.6310.5010.5210.6911.06  
K Diskoskast 1.0 kg    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta62.22
  
DR PB
 
58.3762.14 NR PB62.22 NR PB58.79  X  X  
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM57.54
  
 SB
 
  X56.2553.2555.0457.54 SB  X  
3Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik48.71
  
 
 
48.2948.6348.3948.7144.1147.35  
4Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM43.45
  
 
 
41.88  X42.19  X  X43.45  
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF38.45
  
 SB
 
30.8536.95 SB38.45 SB37.12  X33.68  
6Rebecca JensenRebecca Jensen BAK30.61
  
 PB
 
  X28.4429.8730.61 PB  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
24.6.

Finale A

Finale
24.6.
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta69.01
  
 
 
63.01  X65.2568.6369.01  X  
2Liv WintherLiv Winther ('02)Sparta61.24
  
 
 
61.21  X59.3261.2455.4661.15  
3Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM55.28
  
 
 
55.28  X55.1752.5254.0355.14  
4Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM52.21
  
 
 
  X52.21  X  X  X47.56  
5Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM43.57
  
 PB
 
41.43 PB40.62  X43.57 PB42.86  X  
6Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190043.19
  
 
 
42.7642.0342.4241.2542.7343.19  
7Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK43.02
  
 SB
 
42.19 SB40.3441.3442.1542.70 SB43.02 SB  
8Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF41.89
  
 
 
41.22  X38.5941.05  X41.89  
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X     
K Spydkast 600 gram    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM47.82
  
 SB
 
42.2847.82 SB43.4345.89  X46.01  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta43.97
  
 PB
 
41.9141.9837.3841.2443.97 PB42.84  
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF41.97
  
 
 
38.3439.6841.9740.3840.1141.12  
4Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF41.66
  
 
 
38.1941.5141.6340.5938.8741.66  
5Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM41.33
  
 PB
 
39.48 PB40.31 PB40.73 PB39.4737.6841.33 PB  
6Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF38.47
  
 PB
 
33.19  X  X35.3238.47 PB35.54  
7Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)Hvirlan35.54
  
 SB
 
  X33.6632.2235.34 SB35.41 SB35.54 SB  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten