Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: TIF Klubkonkurrence 19‐21.6.2023
Lyngby Atletik Stadion

D19 100 m    
20.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
20.6.Vind: -0.1
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 11.59
  
 
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 12.09
  
 
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 12.63
  
 
4Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 12.77
  
 
D19 800 m    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 2:03.14
  
 PB
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 2:26.09
  
 PB
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 2:38.03
  
 PB
4Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 2:47.95
  
 PB
5Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 2:50.42
  
  K
6Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 2:50.86
  
  K
7Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 3:00.54
  
  K
8Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 3:13.00
  
  K
9Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 3:17.14
  
 PB
10Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 3:17.82
  
 PB
11Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 3:19.10
  
 PB
12Josephine Rouqin ChenJosephine Rouqin Chen ('09)Trongårdens IF 3:26.86
  
  K
13Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 3:30.97
  
 PB
14Elena BulajicElena Bulajic ('10)Trongårdens IF 3:34.05
  
  K
15Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 3:39.34
  
  K
16Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 3:40.79
  
  K
17Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 3:46.63
  
  K
18Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 3:57.67
  
  K
D19 Længdespring    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 5.89
0.0
  
 PB
 
  X  X5.89 PB
 0.0
     
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 4.99
0.0
  
 PB
 
4.86 PB
 -0.5
4.67
 -0.1
4.99 PB
 0.0
     
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4.72
-1.0
  
 PB
 
4.64 PB
 0.2
4.72 PB
 -1.0
4.52
 -0.2
     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 9.94
  
 PB
 
8.60 PB9.13 PB9.94 PB     
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 8.95
  
 PB
 
  X8.30 PB8.95 PB     
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 7.69
  
 PB
 
7.33 PB7.69 PB7.56     
D19 Spydkast 800 gram    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 41.47
  
 
 
38.5441.4740.06     
2Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 31.49
  
 PB
 
25.93 PB30.09 PB31.49 PB     
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 21.95
  
 
 
  –21.95  –     
P19 100 m    
20.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
20.6.Vind: 0.0
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 13.21
  
 
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 13.96
  
 
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 14.09
  
 
P19 Længdespring    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 4.67
0.0
  
 
 
  X4.42
 0.0
4.67
 0.0
     
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.64
-0.1
  
 SB
 
4.29 SB
 1.4
4.60 SB
 0.0
4.64 SB
 -0.1
     
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 4.34
-0.3
  
 PB
 
4.10 SB
 0.0
4.10 =SB
 0.2
4.34 PB
 -0.3
     
4Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 3.39
0.0
  
 PB
 
3.17 PB
 -0.2
3.39 PB
 0.0
  X     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.00
  
 PB
 
8.11 PB8.18 PB9.00 PB     
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.81
  
 
 
8.818.537.77     
3Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 6.80
  
 PB
 
6.12 PB6.31 PB6.80 PB     
4Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 4.22
  
 PB
 
3.85 PB4.22 PB      
P19 Spydkast 600 gram    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 31.49
  
 
 
27.8529.8231.49     
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 18.87
  
 PB
 
18.87 PB  X18.74     
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 15.28
  
 PB
 
15.28 PB14.9513.82     
4Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 12.14
  
 PB
 
12.14 PB11.3711.28     
D17 Længdespring    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.96
-1.2
  
 
 
  X4.96
 -1.2
  X     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 9.10
  
 PB
 
8.62 PB8.029.10 PB     
D17 Spydkast 700 gram    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 41.05
  
 PB
 
35.75  X41.05 PB     
P17 Spydkast 500 gram    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Hanna HorchHanna Horch ('06)Trongårdens IF 21.73
  
 
 
  X  X21.73     
D15 100 m    
19.6. Vind: w

Finale A

Finale
19.6.Vind: w
1Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 14.0h w
  
 
2Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 14.4h w
  
 
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 14.54
  
  K
4Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 15.1h w
  
 
5Josephine Rouqin ChenJosephine Rouqin Chen ('09)Trongårdens IF 15.76
  
  K
D15 800 m    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 2:47.6h
  
  K
2Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 2:47.95
  
 PB
3David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 2:52.89
  
 PB
4Karoline WestringKaroline Westring ('08)Trongårdens IF 2:54.89
  
  K
5Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 2:58.11
  
 PB
6Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 3:00.94
  
  K
7Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 3:03.85
  
  K
D15 Længdespring    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 4.34
  
 
 
  X  X4.34     
2Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 4.33
  
 
 
4.004.334.30     
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 3.72
  
 
 
  X3.583.72     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 8.17
  
 PB
 
8.17 PB7.15      
2Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 6.36
  
 PB
 
6.36 PB5.42      
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 6.11
  
 PB
 
5.16 PB6.11 PB      
D15 Spydkast 600 gram    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 25.40
  
 PB
 
23.7325.40 PB      
2Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 24.25
  
 
 
24.2523.55      
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 15.56
  
 PB
 
15.56 PB13.73      
P15 100 m    
20.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
20.6.Vind: 0.0
1Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 13.79
  
 
2Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 13.93
  
 
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 14.09
  
 
P15 Længdespring    
20.6.

Finale A

Finale
20.6.
1Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.73
+0.4
  
 PB
 
4.73 PB
 0.4
4.55
 -0.5
4.64
 0.1
     
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 4.39
  
 
 
4.394.294.31     
2Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 4.35
0.0
  
 PB
 
4.24 PB
 0.0
3.55
 -0.6
4.35 PB
 0.0
     
2Josephine Rouqin ChenJosephine Rouqin Chen ('09)Trongårdens IF 3.68
  
 
 
  X3.443.68     
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.09
-0.9
  
 PB
 
3.96
 0.3
3.96
 -1.5
4.09 PB
 -0.9
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.42
  
 
 
10.1511.0911.42     
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.27
  
 PB
 
7.27 PB7.256.72     
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 6.86
  
 PB
 
5.86 PB6.86 PB6.43     
4Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 5.50
  
 PB
 
4.57 PB5.50 PB5.45     
5Josephine Rouqin ChenJosephine Rouqin Chen ('09)Trongårdens IF 5.32
  
 PB
 
4.50 PB5.32 PB      
6Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 5.19
  
 PB
 
5.19 PB5.074.89     
7Karoline WestringKaroline Westring ('08)Trongårdens IF 4.88
  
 
 
4.874.634.88     
P15 Spydkast 500 gram    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 35.83
  
 
 
32.4435.83      
2Josephine Rouqin ChenJosephine Rouqin Chen ('09)Trongårdens IF 16.08
  
 PB
 
15.15 PB16.08 PB      
Finale B
20.6.
20.6.
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 21.29
  
 PB
 
  –21.29 PB  X     
2Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 19.30
  
 PB
 
19.30 PB17.1515.87     
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 17.52
  
 PB
 
14.98 PB17.52 PB14.49     
4Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 12.27
  
 PB
 
11.32 PB12.27 PB11.24     
5Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 10.08
  
 PB
 
  –9.45 PB10.08 PB     
D13 80 m    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 11.58
  
  K
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 11.67
  
  K
3Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 12.57 w
  
 
4Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 12.64 w
  
 
5David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 12.75 w
  
 
6Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 13.11
  
  K
7Elena BulajicElena Bulajic ('10)Trongårdens IF 13.21
  
  K
8Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 13.42
  
  K
9Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 13.94
  
  K
10Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 14.04 w
  
 
11
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Trongårdens IF 14.32 w
  
 
12Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 14.38 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 4.26
  
 
 
4.264.104.05     
2Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 3.98
  
 
 
3.983.713.61     
3Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3.10
  
 
 
3.103.07  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 8.88
  
 
 
  X8.88      
2Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 8.74
  
 
 
8.74       
3Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 4.40
  
 PB
 
4.06 PB4.40 PB      
D13 Spydkast 400 gram    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 19.76
  
 
 
19.5019.76      
2Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 17.45
  
 SB
 
17.45 SB17.23      
3Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 16.36
  
 
 
15.3616.36      
P13 Længdespring 1 m zone    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 4.35
  
 
 
4.354.174.13     
2Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 3.75
  
 
 
3.373.753.66     
3Elena BulajicElena Bulajic ('10)Trongårdens IF 3.53
  
 
 
  X  X3.53     
4Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 3.43
  
 
 
3.432.532.63     
5Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 3.32
  
 
 
3.322.933.08     
6Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 3.02
  
 
 
2.853.023.00     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 9.39
  
 PB
 
8.079.39 PB      
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 8.25
  
 
 
7.438.25      
3Elena BulajicElena Bulajic ('10)Trongårdens IF 4.92
  
 PB
 
4.92 PB       
4Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 3.45
  
 PB
 
3.45 PB       
5Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 3.36
  
 PB
 
3.36 PB       
P13 Spydkast 400 gram    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 18.03
  
 PB
 
17.80 PB18.03 PB      
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 11.70
  
 PB
 
10.17 PB11.70 PB      
3Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 10.48
  
 
 
10.487.00      
4Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 10.46
  
 PB
 
8.30 PB10.46 PB      
5Elena BulajicElena Bulajic ('10)Trongårdens IF 9.34
  
 PB
 
6.20 PB9.34 PB      
6Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 4.90
  
 PB
 
  X4.90 PB      
D11 Længdespring 1 m zone    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 3.56
  
 
 
3.283.563.54     
1
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 2.98 w
+3.7
  
 
 
2.98
 3.7
2.92
 4.3
      
2
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Trongårdens IF 3.27
  
 
 
3.273.183.07     
3Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 3.20
  
 
 
3.203.173.11     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 6.47
  
 PB
 
6.47 PB       
2Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 6.32
  
 PB
 
6.32 PB       
D11 Spydkast 400 gram    
19.6.

Finale A

Finale
19.6.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Trongårdens IF 23.68
  
 PB
 
23.68 PB21.28      
2Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 16.23
  
 PB
 
12.28 PB16.23 PB      
3David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 13.83
  
 PB
 
11.67 PB13.83 PB      
P11 Længdespring 1 m zone    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1Naya GinsbakNaya Ginsbak ('12)Trongårdens IF 3.23 w
+3.9
  
 
 
3.15
 3.0
3.23
 3.9
      
2Isabella LarsenIsabella Larsen ('12)Trongårdens IF 2.95 w
+3.2
  
 
 
2.46
 5.5
2.95
 3.2
      
D9 Længdespring 1 m zone    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1
Jacob Dahl Sarup
Jacob Dahl Sarup ('14)
Trongårdens IF 2.76 w
+3.7
  
 
 
2.41
 2.2
2.76
 3.7
      
2
Elliot Skjoldborg
Elliot Skjoldborg ('14)
Trongårdens IF 2.67 w
+3.9
  
 
 
2.41 PB2.67
 3.9
      
P9 Længdespring 1 m zone    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1
Ella Christiansen
Ella Christiansen ('15)
Trongårdens IF 3.28 w
+4.6
  
 
 
3.28
 4.6
3.22
 4.0
      
2
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 3.09 w
+3.6
  
 
 
2.85
 2.5
3.09
 3.6
      
3
Olivia Lytken
Olivia Lytken ('15)
Trongårdens IF 2.76 w
+4.0
  
 
 
2.70
 5.6
2.76
 4.0
      
4
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 2.25 w
+5.2
  
 
 
1.83
 5.0
2.25
 5.2
      
D7 Længdespring 1 m zone    
21.6.

Finale A

Finale
21.6.
1
Johannes Solomon
Johannes Solomon ('16)
Trongårdens IF 2.33 w
+2.9
  
 
 
2.09
 2.9
2.33
 2.9
      

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb