Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sestriere ITA: High Speed League 6.8.2023
Pista Atletica

M 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.39 w
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.40 w
  
 
3
Luca Lai
Luca Lai ('92)
ITA10.50 w
  
 
4
Federico Guglielmi
Federico Guglielmi ('02)
ITA10.56 w
  
 
5
Matteo Spuri
Matteo Spuri 
ITA10.76 w
  
 
6
Daniele Pisanu
Daniele Pisanu ('97)
ITA10.79 w
  
 
7Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.82 w
  
 
8
Alessio Antonio Meloni
Alessio Antonio Meloni ('04)
ITA10.97 w
  
 
Finale B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Francesco Molinari
Francesco Molinari ('94)
SMR10.72 w
  
 
2
Davide Valetti
Davide Valetti ('01)
ITA10.73 w
  
 
3
Lorenzo Orlandini
Lorenzo Orlandini ('98)
ITA10.78 w
  
 
4
Lorenzo Vera
Lorenzo Vera ('06)
ITA10.85 w
  
 
5
David Zobbio
David Zobbio 
ITA10.97 w
  
 
6
Alessandro D'Oronzo
Alessandro D'Oronzo ('02)
ITA11.01 w
  
 
7
Dennis Ferrante
Dennis Ferrante ('05)
ITA11.10 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.45
  
 
2
Luca Lai
Luca Lai ('92)
ITA10.49
  
 
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.51
  
 
4
Federico Guglielmi
Federico Guglielmi ('02)
ITA10.61
  
 SB
5Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.73
  
 
6
Matteo Spuri
Matteo Spuri 
ITA10.74
  
 
7
Davide Valetti
Davide Valetti ('01)
ITA10.86
  
 
8
David Zobbio
David Zobbio 
ITA10.98
  
 SB
Indledende 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Daniele Pisanu
Daniele Pisanu ('97)
ITA10.78
  
 PB
2
Lorenzo Orlandini
Lorenzo Orlandini ('98)
ITA10.81
  
 
3
Francesco Molinari
Francesco Molinari ('94)
SMR10.82
  
 
4
Lorenzo Vera
Lorenzo Vera ('06)
ITA10.92
  
 
5
Alexi Atchori Essoh
Alexi Atchori Essoh ('93)
ITA10.99
  
 
6
Alessandro D'Oronzo
Alessandro D'Oronzo ('02)
ITA11.00
  
 
7
Mattia Pastorino
Mattia Pastorino ('97)
ITA11.04
  
 
Indledende 3
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1
Alessio Antonio Meloni
Alessio Antonio Meloni ('04)
ITA10.78 w
  
 
2
Dennis Ferrante
Dennis Ferrante ('05)
ITA10.97 w
  
 
3
Dario Matteo Fornaca
Dario Matteo Fornaca 
ITA11.00 w
  
 
4
Leonardo Teruzzi
Leonardo Teruzzi ('02)
ITA11.00 w
  
 
5
Alessandro Bedeschi
Alessandro Bedeschi ('07)
ITA11.05 w
  
 
6
Alessandro Papetti
Alessandro Papetti ('97)
ITA11.08 w
  
 
M 200 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Luca Sito
Luca Sito ('03)
ITA20.89
  
 PB
2
Mattia Donola
Mattia Donola 
ITA20.94
  
 
3
Giuseppe Leonardi
Giuseppe Leonardi ('96)
ITA21.19
  
 
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN21.24
  
 PB
5
Brayan Lopez
Brayan Lopez ('97)
ITA21.27
  
 SB
6
Matteo Spuri
Matteo Spuri 
ITA21.64
  
 
7Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN21.88
  
 SB
8
Alessandro Gasperoni
Alessandro Gasperoni ('97)
SMR21.97
  
 
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
David Zobbio
David Zobbio 
ITA21.71 w
  
 
2
Vincenzo Martinelli
Vincenzo Martinelli ('04)
ITA22.16 w
  
 
3
Lorenzo Orlandini
Lorenzo Orlandini ('98)
ITA22.26 w
  
 
4
Mattia Pastorino
Mattia Pastorino ('97)
ITA22.27 w
  
 
Finale C
Vind: +4.3
Vind: +4.3
1
Daniele Pisanu
Daniele Pisanu ('97)
ITA22.17 w
  
 
2
Alessandro Bedeschi
Alessandro Bedeschi ('07)
ITA22.32 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Vanni Picco Akwannor
Vanni Picco Akwannor ('98)
ITA49.36
  
 
Andrea Bertolani
Andrea Bertolani 
ITA DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +3.9

Finale A

Finale
Vind: +3.9
1
Lorenzo Paganini
Lorenzo Paganini ('99)
ITA14.98 w
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ingar Bratseth-Kiplesund
Ingar Bratseth-Kiplesund ('96)
NOR7.83 w
+2.7
  
 
 
  X7.72
 0.8
7.83
 2.7
7.75
 2.8
  X7.74
 0.7
  
2
Emanuele Fran Bellanova
Emanuele Fran Bellanova ('04)
ITA6.60
+0.9
  
 SB
 
  X6.60 SB
 0.9
6.45
 1.6
6.58
 3.2
6.33
 2.4
6.15
 0.3
  
K 100 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Chiara Melon
Chiara Melon ('99)
ITA11.54 w
  
 
1
Chiara Melon
Chiara Melon ('99)
ITA11.64
  
 
2
Sofia Pizzato
Sofia Pizzato ('06)
ITA11.58 w
  
 
2
Sofia Pizzato
Sofia Pizzato ('06)
ITA11.72
  
 PB
3
Arianna De Masi
Arianna De Masi ('99)
ITA11.65 w
  
 
3
Arianna De Masi
Arianna De Masi ('99)
ITA11.83
  
 
4
Chiara Goffi
Chiara Goffi ('04)
ITA12.01 w
  
 
4
Carolina Gelmotto
Carolina Gelmotto ('07)
ITA12.20
  
 
5
Carolina Gelmotto
Carolina Gelmotto ('07)
ITA12.11 w
  
 
5
Emma Manconi
Emma Manconi ('06)
ITA12.26
  
 
6
Martina Amidei
Martina Amidei ('91)
ITA12.14 w
  
 
7
Emma Manconi
Emma Manconi ('06)
ITA12.22 w
  
 
8
Jennifer Ezeoha
Jennifer Ezeoha ('04)
ITA12.58 w
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Chiara Goffi
Chiara Goffi ('04)
ITA12.06 w
  
 
2
Martina Amidei
Martina Amidei ('91)
ITA12.23 w
  
 
K 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Chiara Melon
Chiara Melon ('99)
ITA24.18
  
 
2
Jennifer Ezeoha
Jennifer Ezeoha ('04)
ITA24.96
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Silvia Meletto
Silvia Meletto ('98)
ITA56.90
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Silvia Taini
Silvia Taini ('94)
ITA13.87
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Sahane Charlotte Siani
Sahane Charlotte Siani 
ITA5.50 w
+2.1
  
 
 
5.50
 2.1
5.13
 2.8
5.14
 1.1
  X5.26
 1.3
5.42
 3.8
  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne