Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: UP Stævne 17.8.2023
Frederiksberg Stadion

D17 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.28
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.61
  
 
3Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.70
  
 SB
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.56
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.27
0.0
  
 
 
5.27
 0.0
5.22
 0.4
5.14
 0.4
     
P17 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.78
  
 
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.34
  
 
D15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.53
  
 
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.09
  
 PB
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.37
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta13.16
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF13.37
  
 PB
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta14.43
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:02.80
  
 
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta2:19.28
  
 PB
3Storm Wibskov Schack Balle JensenStorm Wibskov Schack Balle Jensen ('09)Sparta2:32.19
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
   
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.93
+0.3
  
 
 
  X5.67
 0.0
5.93
 0.3
     
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.92
+0.3
  
 
 
5.62
 0.0
5.92
 0.3
5.75
 0.0
     
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.81
0.0
  
 
 
4.65
 0.3
4.43
 0.0
4.81
 0.0
     
4Storm Wibskov Schack Balle JensenStorm Wibskov Schack Balle Jensen ('09)Sparta4.20
+0.3
  
 PB
 
4.20 PB
 0.3
3.67
 0.0
  X     
5August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF3.93
+0.1
  
 PB
 
  X  X3.93 PB
 0.1
     
Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.60
  
 PB
 
12.92 PB13.60 PB  X     
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.34
  
 
 
11.3410.3311.29     
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta10.99
  
 PB
 
10.02 PB10.99 PB9.89     
4Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta9.56
  
 
 
9.269.259.56     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta43.50
  
 PB
 
39.4138.9043.50 PB     
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta35.30
  
 PB
 
34.46 PB35.30 PB35.05     
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta33.51
  
 PB
 
32.16 PB32.29 PB33.51 PB     
P15 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.14
  
 
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.24
  
 
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.47
  
 PB
4Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC13.79
  
 
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF14.17
  
 
6Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF14.75
  
 
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF14.44
  
 PB
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF14.70
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.90
  
 
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF14.95
  
 SB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta2:38.08
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
2Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta5.15
0.0
  
 SB
 
4.91
 0.0
4.95
 0.0
5.15 SB
 0.0
     
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.98
0.0
  
 PB
 
4.75
 0.0
4.75
 0.0
4.98 PB
 0.0
     
3Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC4.57
0.0
  
 
 
4.57
 0.0
  X4.40
 0.2
     
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.06
0.0
  
 
 
3.95
 0.0
  X4.06
 0.0
     
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.03
+0.1
  
 
 
4.03
 0.1
  X3.99
 0.0
     
Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF8.88
  
 PB
 
8.458.548.88 PB     
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik8.59
  
 
 
8.398.596.84     
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK8.21
  
 PB
 
8.19 PB8.21 PB7.59     
4Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.11
  
 PB
 
7.577.748.11 PB     
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF7.91
  
 PB
 
7.62 SB7.91 PB7.73     
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF7.47
  
 SB
 
7.47 SB7.187.32     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK24.87
  
 
 
24.8721.5022.84     
D13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta11.34
  
 
2Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK12.62
  
 
3Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK12.66
  
 
4Daniel Bak-Jensen RuizDaniel Bak-Jensen Ruiz ('11)Sparta12.85
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK1:58.77
  
 PB
1Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK1:58.77
  
 PB
3Daniel Bak-Jensen RuizDaniel Bak-Jensen Ruiz ('11)Sparta2:12.73
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta4.64
0.0
  
 
 
4.64
 0.0
4.62
 1.0
4.54
 0.0
     
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.88
0.0
  
 
 
3.88
 0.0
3.75
 0.0
3.85
 0.8
     
3Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK3.82
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
3.47
 0.0
3.69
 0.0
     
4Daniel Bak-Jensen RuizDaniel Bak-Jensen Ruiz ('11)Sparta3.58
0.0
  
 PB
 
3.58 PB
 0.0
3.34
 0.0
3.34
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK6.80
  
 PB
 
6.336.80 PB6.57     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF36.64
  
 PB
 
34.3736.64 PB33.46     
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK25.99
  
 PB
 
25.99 PB23.2925.16     
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta10.97
  
 
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta11.01
  
 PB
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.42
  
 
4Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF11.64
  
 PB
5Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF12.41
  
 
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta12.03
  
 PB
2Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF12.28
  
 PB
3Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta12.97
  
 PB
4Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta13.06
  
 PB
5Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta13.09
  
 
6Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF13.54
  
 
7Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik13.80
  
 
Finale C
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Lilje Mai Birkelund ThomsenLilje Mai Birkelund Thomsen ('11)Sparta11.68
  
 PB
2Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta12.01
  
 PB
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta12.07
  
 PB
4Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta14.37
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:49.93
  
 PB
2Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1:55.18
  
 PB
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1:55.95
  
 
4Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta1:56.27
  
 PB
5Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta1:56.96
  
 PB
6Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta2:09.58
  
 PB
7Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik2:17.40
  
 
8Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta2:28.50
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
  
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.45
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
4Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.25
  
 
 
1.25
 XO
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta4.66
+0.2
  
 
 
  X4.66
 0.2
4.59
 0.0
     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.58
0.0
  
 
 
4.46
 0.0
4.41
 0.8
4.58
 0.0
     
3Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta4.55
+0.3
  
 
 
  X4.55
 0.3
  X     
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.40
0.0
  
 
 
4.30
 0.0
4.40
 0.0
  –     
5Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.40
0.0
  
 
 
4.40
 0.0
  –  –     
6Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF4.32
0.0
  
 
 
4.25
 0.0
4.30
 0.0
4.32
 0.0
     
7Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR4.15
0.0
  
 
 
4.15
 0.0
  –3.75
 0.0
     
8Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta3.96
0.0
  
 PB
 
  X3.84 PB
 0.0
3.96 PB
 0.0
     
9Lilje Mai Birkelund ThomsenLilje Mai Birkelund Thomsen ('11)Sparta3.90
0.0
  
 
 
3.69
 0.0
3.68
 0.4
3.90
 0.0
     
10Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta3.85
+1.2
  
 
 
3.82
 0.0
3.85
 1.2
3.75
 0.0
     
11Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3.69 w
w
  
 
 
3.693.62
 0.0
3.35
 0.0
     
12Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF3.25
0.0
  
 SB
 
2.81
 0.0
3.25 SB
 0.0
3.15
 0.0
     
13Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta2.98
0.0
  
 PB
 
2.98 PB
 0.0
2.97
 0.7
2.86
 0.0
     
14Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta2.91
0.0
  
 
 
2.91
 0.0
2.79
 0.0
2.90
 0.4
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta9.95
  
 
 
9.869.959.03     
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.67
  
 
 
9.329.239.67     
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta9.61
  
 PB
 
9.61 PB9.259.16     
4Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.15
  
 PB
 
9.15 PB8.109.07     
5Lilje Mai Birkelund ThomsenLilje Mai Birkelund Thomsen ('11)Sparta6.03
  
 PB
 
5.84 PB6.03 PB5.39     
6Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik5.21
  
 
 
5.215.215.19     
7Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF5.14
  
 PB
 
5.14 PB4.744.97     
8Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta4.98
  
 
 
4.774.714.98     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF31.36
  
 
 
29.6329.1231.36     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta26.16
  
 
 
26.16  –  –     
3Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF11.62
  
 
 
10.649.6511.62     
D11 60 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC8.93
  
 
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.10
  
 
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF9.91
  
 PB
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.44
  
 
2
Felix Borelli
Felix Borelli ('13)
Frederiksberg IF10.52
  
 PB
3
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta10.73
  
 
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.97
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC1:04.27
  
 PB
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta1:10.29
  
 PB
3August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1:13.01
  
 
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:16.97
  
 
5Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta1:18.79
  
 PB
6
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta1:21.44
  
 PB
7
Felix Borelli
Felix Borelli ('13)
Frederiksberg IF1:24.68
  
 PB
8
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta1:31.14
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.45
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.42
  O
1.45
  O
1.48
XXX
       
2Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC4.46
+0.2
  
 
 
  X4.04
 0.5
4.46
 0.2
     
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.33
+1.1
  
 
 
4.33
 1.1
4.22
 0.0
4.20
 0.0
     
3Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta4.03
+0.4
  
 PB
 
3.78 PB
 0.1
3.96 PB
 0.0
4.03 PB
 0.4
     
4
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.93
0.0
  
 
 
3.75
 1.2
3.73
 0.5
3.93
 0.0
     
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.56
+0.9
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
3.49 PB
 0.1
3.56 PB
 0.9
     
6
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.02
0.0
  
 
 
3.02
 0.0
  X2.99
 0.0
     
7
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.01
+1.3
  
 
 
2.85
 0.2
2.95
 0.8
3.01
 1.3
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF7.24
  
 
 
6.957.246.74     
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik6.65
  
 
 
6.406.306.65     
3
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta6.01
  
 PB
 
6.015.045.43     
4
Lorenzo Lopez
Lorenzo Lopez ('13)
Glostrup IC5.86
  
 
 
5.685.335.86     
5
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF5.27
  
 
 
4.725.155.27     
6
Felix Borelli
Felix Borelli ('13)
Frederiksberg IF4.69
  
 PB
 
4.26 PB4.69 PB4.52     
P11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.24
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.31
  
 
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.41
  
 =PB
4Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.62
  
 
5Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.89
  
 
6Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik10.08
  
 
7Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.22
  
 
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.23
  
 PB
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.41
  
 PB
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.46
  
 
4Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta10.48
  
 PB
5Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF10.65
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik1:11.23
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta1:12.17
  
 PB
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta1:14.41
  
 PB
4Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF1:19.10
  
 PB
5Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta1:19.72
  
 PB
6Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF1:20.77
  
 PB
7
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1:21.89
  
 
8Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta1:24.02
  
 PB
9Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta1:24.45
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
   
2Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
3Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.16
0.0
  
 
 
4.14
 0.0
4.16
 0.0
4.14
 0.0
     
2Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta4.03
0.0
  
 PB
 
4.03 PB
 0.0
3.17
 0.0
  X     
3Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta3.73
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.73 PB
 0.0
3.40
 0.0
     
4
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.73
0.0
  
 
 
3.30
 0.0
3.73
 0.0
3.43
 0.0
     
5
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.64
0.0
  
 
 
3.64
 0.0
  X3.14
 0.4
     
6Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta3.61
+0.4
  
 
 
3.61
 0.4
  X  X     
7
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.47
0.0
  
 
 
3.47
 0.0
3.39
 0.0
3.40
 0.0
     
8Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik3.43
0.0
  
 
 
2.90
 0.0
3.25
 0.0
3.43
 0.0
     
9Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF3.41
0.0
  
 
 
3.39
 0.0
3.30
 0.0
3.41
 0.0
     
10Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.37
0.0
  
 
 
  X3.37
 0.0
3.25
 0.0
     
11Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF3.36
0.0
  
 SB
 
3.36 SB
 0.0
3.29
 0.0
3.25
 0.0
     
12Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF3.29
0.0
  
 
 
3.29
 0.0
3.22
 0.0
3.16
 0.0
     
13
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.25
0.0
  
 
 
3.10
 0.0
3.25
 0.0
3.15
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.51
  
 
 
7.516.46  –     
2Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF6.51
  
 
 
6.056.216.51     
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.24
  
 PB
 
5.455.696.24 PB     
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE5.86
  
 
 
5.865.555.82     
5Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta5.74
  
 
 
5.095.745.57     
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta5.45
  
 PB
 
4.96 PB5.45 PB4.81     
7Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF5.31
  
 
 
5.314.535.30     
8Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta5.19
  
 PB
 
5.195.184.80     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF8.89
  
 PB
 
7.04 PB8.89 PB7.81     
D9 40 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF7.44
  
 PB
2
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF7.71
  
 
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF8.66
  
 PB
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik9.43
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF1:39.12
  
 
2
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR1:39.28
  
 PB
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF1:41.80
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik3.03
0.0
  
 PB
 
1.99
 0.0
3.03 PB
 0.0
2.14
 0.0
     
2
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF2.85
0.0
  
 
 
2.85
 0.0
2.68
 0.0
2.73
 0.0
     
3
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF2.80
0.0
  
 
 
2.80
 0.0
2.60
 0.0
2.52
 0.0
     
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR2.69
0.0
  
 PB
 
2.68 PB
 0.0
2.69 PB
 0.0
2.65
 0.0
     
5
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.29
0.0
  
 
 
2.12
 0.0
2.20
 0.0
2.29
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF21.17
  
 PB
 
19.6819.8721.17 PB     
1
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR18.00
  
 PB
 
16.47 PB17.60 PB18.00 PB     
2
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF14.69
  
 PB
 
14.69 PB9.9913.75     
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik14.20
  
 PB
 
14.20 PB14.1411.67     
4
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF12.32
  
 
 
10.7212.3210.61     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta6.71
  
 PB
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta7.09
  
 PB
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.16
  
 
4
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.20
  
 
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.48
  
 PB
6
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF7.51
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta7.53
  
 PB
2
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta7.76
  
 PB
3
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta7.97
  
 PB
4
Tara Rønnike Miletic
Tara Rønnike Miletic ('15)
Frederiksberg IF8.46
  
 PB
5
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF8.47
  
 
6
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF8.95
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta1:24.29
  
 PB
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta1:29.36
  
 PB
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1:34.16
  
 PB
4
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta1:36.31
  
 PB
5
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF1:53.54
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta3.72
0.0
  
 =PB
 
3.72 =PB
 0.0
3.63
 0.0
3.42
 0.0
     
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta3.33
0.0
  
 PB
 
3.33 PB
 0.0
3.22
 0.0
3.03
 0.0
     
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.21
0.0
  
 
 
2.96
 0.1
3.21
 0.0
2.50
 0.0
     
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.04
0.0
  
 PB
 
3.04
 0.0
3.02
 0.0
2.94
 0.0
     
5
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF3.00
0.0
  
 
 
3.00
 0.0
2.10
 0.0
2.93
 0.0
     
6
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.61
0.0
  
 
 
2.61
 0.0
2.29
 0.0
2.39
 0.0
     
7
Tara Rønnike Miletic
Tara Rønnike Miletic ('15)
Frederiksberg IF2.36
0.0
  
 PB
 
2.32 PB
 0.0
2.07
 0.0
2.36 PB
 0.0
     
8
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta2.35
0.0
  
 PB
 
2.35
 0.0
2.28
 0.0
2.25
 0.0
     
9
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2.28
0.0
  
 =PB
 
2.28
 0.0
2.17
 0.0
2.28
 0.0
     
10
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF2.06
0.0
  
 
 
2.06
 0.0
1.92
 0.0
1.77
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik25.06
  
 
 
25.0622.7918.26     
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF20.83
  
 PB
 
17.8819.8920.83 PB     
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik20.79
  
 PB
 
15.9520.16 PB20.79 PB     
4
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta17.77
  
 PB
 
17.77 PB13.24  –     
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF15.48
  
 
 
15.4812.7813.00     
6
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta15.00
  
 PB
 
11.8112.3815.00 PB     
7
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF12.64
  
 
 
11.1511.7412.64     
8
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF10.73
  
 
 
7.6810.738.26     
9
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF7.77
  
 PB
 
  –7.77 PB6.75     
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta7.71 w
  
 
2
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta8.52 w
  
 
3
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta8.65 w
  
 
4
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF8.77 w
  
 
5
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE8.80 w
  
 
6
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE8.93 w
  
 
7
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta9.49 w
  
 
8
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta13.69 w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta1:31.54
  
 PB
2
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta1:37.52
  
 PB
3
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta1:41.63
  
 PB
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta DNF
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
2.85
 0.0
2.99
 0.0
     
2
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta2.82
0.0
  
 PB
 
2.82 PB
 0.0
2.56
 0.0
1.92
 0.5
     
3
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta2.46
0.0
  
 PB
 
2.34
 0.0
2.45
 0.0
2.46
 0.0
     
4
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.46
0.0
  
 PB
 
2.46 PB
 0.0
  X2.45
 0.0
     
5
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.28
0.0
  
 
 
2.28
 0.0
2.23
 0.0
2.11
 0.0
     
6
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE2.23
0.0
  
 
 
2.23
 0.0
2.15
 0.0
2.01
 0.0
     
7
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.00
0.0
  
 
 
2.00
 0.0
  X  X     
8
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta1.96
-0.5
  
 
 
1.45
 0.0
1.84
 0.0
1.96
 -0.5
     
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta22.95
  
 PB
 
19.17 PB22.95 PB17.42     
2
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta20.93
  
 
 
20.9320.2020.74     
3
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE19.57
  
 PB
 
19.57 PB18.8417.39     
4
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta16.30
  
 PB
 
5.105.3316.30 PB     
5
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE14.45
  
 
 
11.92  X14.45     
6
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta10.61
  
 PB
 
5.22  X10.61 PB     
7
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta8.28
  
 
 
7.364.808.28     
8
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta5.77
  
 
 
5.773.055.74     
P7 40 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta8.77
  
 PB
2
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA8.88
  
 PB
3
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta9.26
  
 PB
4
Nora Bejder Winskel
Nora Bejder Winskel ('17)
Sparta9.39
  
 PB
5
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta9.42
  
 PB
6
Luna Rønnike Miletic
Luna Rønnike Miletic ('18)
Frederiksberg IF11.42
  
 PB
7
Bjørk Rønnike Miletic
Bjørk Rønnike Miletic ('18)
Frederiksberg IF13.00
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA2.59
0.0
  
 PB
 
2.59 PB
 0.0
2.26
 0.0
2.12
 -0.2
     
2
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.39
0.0
  
 PB
 
2.31 PB
 0.0
2.39 PB
 0.0
2.31
 0.0
     
3
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta2.34
0.0
  
 PB
 
2.21 PB
 0.0
1.64
 0.0
2.34 PB
 0.0
     
4
Nora Bejder Winskel
Nora Bejder Winskel ('17)
Sparta2.30
0.0
  
 
 
2.15
 0.0
2.27
 0.0
2.30
 0.0
     
5
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta1.95
0.0
  
 PB
 
1.72
 0.0
1.95
 0.0
1.71
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta10.42
  
 
 
  X10.42  X     
2
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta9.81
  
 PB
 
  X  X9.81 PB     
3
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta8.95
  
 PB
 
8.95 PB5.173.77     
4
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA7.73
  
 PB
 
7.73 PB5.582.86     
5
Nora Bejder Winskel
Nora Bejder Winskel ('17)
Sparta5.58
  
 PB
 
5.24 PB5.58 PB5.09     
6
Bjørk Rønnike Miletic
Bjørk Rønnike Miletic ('18)
Frederiksberg IF2.79
  
 PB
 
2.24 PB2.47 PB2.79 PB     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive