Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Åbne Slagelse Mesterskaber 19.8.2023
Slagelse Atletik Stadion

M 300 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC35.53
  
 PB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas38.42
  
 
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA49.54
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:56.40
  
 SB
2Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta2:19.43
  
 PB
3Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA2:24.92
  
 PB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:45.02
  
 
5David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA3:14.13
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas DNF
  
 
M 1 mile    

Finale A

Finale
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:40.36
  
 PB
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK5:03.72
  
 PB
3Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)DELTA5:05.28
  
 PB
4Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA5:32.60
  
 SB
5Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA5:41.69
  
 PB
6Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA6:42.64
  
DR70 PB
7David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA7:01.81
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190056.65
  
 
 
54.5356.65  X53.72  X  X  
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk49.12
  
 
 
45.8649.1247.85  X46.9649.12  
K 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.60
  
 SB
2Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.87
  
 SB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.34
  
 
4Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA16.12
  
 SB
5Celine Moryl PehrsonCeline Moryl Pehrson ('06)IK Olympia16.39
  
 PB
K 100 m extra    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.70
  
 
2Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta13.02
  
 
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.37
  
 
4Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA16.22
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta38.70
  
 PB
2Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta44.01
  
 PB
3Celine Moryl PehrsonCeline Moryl Pehrson ('06)IK Olympia54.32
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby2:27.14
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.79
+1.8
  
 
 
5.35
 2.5
5.63
 2.2
  X5.73
 1.6
5.68
 1.3
5.79
 1.8
  
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA5.60 w
+2.1
  
 
 
5.36
 0.8
5.32
 1.5
5.59 =PB
 1.9
5.44
 2.8
5.60
 2.1
5.07
 1.8
  
D15 100 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas13.27
  
 PB
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.35
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas42.14
  
 PB
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas44.15
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:01.21
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas4.98 w
+3.8
  
 
 
  X  X  X4.96
 3.9
4.98
 3.8
  X  
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas4.89 w
+2.6
  
 
 
4.10
 2.5
4.73 =PB
 2.0
4.54
 2.0
4.45
 3.4
  X4.89
 2.6
  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas34.56
  
 
 
32.7932.7034.0033.49  X34.56  
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas23.49
  
 SB
 
21.5621.5618.8723.49 SB23.0923.15  
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA46.39
  
 SB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA2:25.75
  
 PB
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2:32.12
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.68 w
+2.4
  
 
 
4.36
 2.9
  X4.46
 2.8
4.68
 2.4
4.12
 3.6
  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA30.59
  
 
 
27.1829.7825.7228.3330.5930.51  
D13 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC14.44
  
 PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC14.45
  
 
3Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas15.58
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC4.93 w
+3.2
  
 
 
4.64
 1.4
4.93
 3.2
4.92
 3.4
4.85 =PB
 1.5
4.67
 2.4
4.91
 2.9
  
2Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk4.04
+1.7
  
 PB
 
3.97 PB
 1.6
  X4.02
 2.9
2.52
 6.1
4.04 PB
 1.7
3.91
 4.1
  
3Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.81 w
+2.8
  
 
 
3.70 =PB
 1.7
3.50
 3.0
3.47
 3.4
3.78
 2.8
3.81
 2.8
3.54
 3.1
  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC29.97
  
 PB
 
26.8329.97 PB29.0327.0822.3729.17  
2Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas26.76
  
 PB
 
26.76 PB21.8624.6024.1221.2825.57  
P13 100 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
1Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM14.94
  
 PB
2Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA15.22
  
 PB
3Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia16.31
  
 PB
P13 300 m    

Finale A

Finale
1Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM56.30
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA4.29 w
+4.2
  
 
 
3.95
 2.8
4.09 =PB
 1.1
  X4.00
 2.4
3.82
 2.7
4.29
 4.2
  
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM4.11 w
+2.6
  
 
 
4.00
 1.2
4.11
 2.6
4.01
 2.8
4.07
 2.8
4.05
 1.9
4.06
 2.4
  
3Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.97 w
+3.0
  
 
 
3.87
 3.5
3.86
 2.4
3.96 =PB
 2.0
3.83
 2.2
3.81
 3.7
3.97
 3.0
  
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.91
+1.0
  
 
 
3.91
 1.0
3.87
 2.9
3.86
 2.5
3.74
 3.5
3.58
 1.8
  X  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia32.29
  
 PB
 
32.29 PB30.24  X30.4528.6630.30  
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM21.66
  
 
 
  X19.2221.30  X21.66  X  
3Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA12.37
  
 PB
 
10.53 PB  X  X  X  X12.37 PB  
D11 60 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC8.93
  
 
2
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA8.95
  
 PB
3Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM9.16
  
 PB
4
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM10.45
  
 PB
5
Otto Jaqué
Otto Jaqué ('13)
Korsør AM10.93
  
 PB
6Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA10.96
  
 PB
D11 300 m    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC45.51
  
 PB
2
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA49.84
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA4.47
+1.6
  
 PB
 
4.47 PB
 1.6
4.39
 3.3
4.39
 2.0
4.16
 0.4
4.02
 3.2
3.90
 2.1
  
2Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM3.85 w
+2.8
  
 
 
3.58
 1.2
3.57
 2.2
3.85
 2.8
3.69
 2.8
3.67
 2.2
3.81
 3.2
  
3
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM3.26 w
+2.8
  
 
 
3.03
 1.9
  X3.12
 3.1
3.05
 2.4
2.97
 1.8
3.26
 2.8
  
4
Otto Jaqué
Otto Jaqué ('13)
Korsør AM3.25
+1.7
  
 
 
3.25
 1.7
3.05
 3.0
3.06
 2.0
2.61
 1.1
3.08
 2.1
2.70
 3.8
  
5Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA3.09 w
+2.1
  
 
 
2.99 =PB
 1.5
  X2.90
 3.3
2.99 =PB
 0.2
3.09
 2.1
3.09
 4.0
  
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA40.25
  
 PB
 
33.7732.6734.7640.25 PB35.0536.57  
2Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM36.80
  
 
 
29.2529.9835.5134.6434.4136.80  
3
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM29.45
  
 SB
 
27.61 SB23.7526.1126.6224.7229.45 SB  
4
Otto Jaqué
Otto Jaqué ('13)
Korsør AM28.86
  
 PB
 
28.86 PB24.8222.0828.4326.0920.07  
P11 60 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.68
  
 
2Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA9.93
  
 
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia10.79
  
 
4
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA11.56
  
 PB
5
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA12.29
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA10.09
q
  
 
2
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM11.12
q
  
 PB
3
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA11.71
q
  
 PB
4
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA14.16
  
 
Indledende 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.85
q
  
 
2
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia10.71
q
  
 PB
3
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA11.45
q
  
 PB
P11 300 m    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia56.58
  
 PB
2
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA1:06.82
  
 PB
3
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA1:27.88
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.78 w
+3.1
  
 
 
3.70
 2.0
3.56
 4.2
3.70
 2.0
3.62
 1.1
3.78
 3.1
3.59
 1.7
  
2Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA3.40 w
+2.3
  
 
 
3.37 =PB
 1.8
3.39
 3.4
3.40
 2.3
3.29
 0.8
3.13
 3.1
3.38
 2.7
  
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia3.28
+1.2
  
 PB
 
3.19
 2.2
3.14
 3.4
3.24
 2.0
3.28 PB
 1.2
3.16
 1.7
3.24
 3.4
  
4
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM3.02 w
+4.0
  
 
 
2.74
 1.8
2.95 =PB
 0.4
3.02
 4.0
2.92
 2.2
2.90
 1.4
2.57
 1.2
  
5
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA2.92 w
+2.9
  
 
 
2.85
 2.1
2.76
 2.9
2.92
 2.9
2.67 =PB
 1.2
2.85
 3.2
2.85
 2.7
  
6
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA2.92 w
+3.1
  
 
 
2.92
 3.1
2.81
 1.9
2.75
 2.0
2.69
 0.9
2.80
 1.5
2.81
 2.4
  
7
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA2.22 w
+3.3
  
 
 
2.22
 3.3
1.99
 4.0
2.12
 3.4
  X2.07
 1.3
2.02
 3.7
  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia33.15
  
 
 
33.0731.1430.9831.0632.3233.15  
2
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia29.05
  
 PB
 
22.01 PB25.50 PB29.05 PB23.2926.5426.86  
3
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA21.62
  
 PB
 
19.88 PB21.62 PB17.7416.9217.4514.52  
4
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM18.86
  
 PB
 
18.86 PB17.5615.5214.1916.3017.69  
5
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA13.80
  
 PB
 
10.17 PB11.32 PB13.80 PB13.4210.4911.58  
6
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA7.27
  
 PB
 
6.12 PB5.716.45 PB4.007.27 PB2.76  
D9 60 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM9.81
  
 
2
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA10.09
  
 
3
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM11.20
  
 PB
4
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas11.24
  
 PB
5
Adnan Nozic Agar
Adnan Nozic Agar ('16)
DELTA12.76
  
 
Semifinale
Semi 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM9.80
q
  
 PB
2
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA9.85
q
  
 PB
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.24
q
  
 PB
4
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas11.28
q
  
 PB
Semi 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM11.30
q
  
 PB
2
Adnan Nozic Agar
Adnan Nozic Agar ('16)
DELTA12.46
q
  
 PB
3
Kristoffer Kærsgaard
Kristoffer Kærsgaard ('15)
Korsør AM12.81
  
 PB
D9 300 m    

Finale A

Finale
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas1:07.27
  
 PB
2
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas1:07.59
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.81
+1.0
  
 
 
3.81
 1.0
3.71
 1.6
3.50
 3.1
3.75
 0.9
3.75
 1.6
3.52
 1.4
  
2
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA3.62 w
+2.9
  
 
 
3.51
 2.5
3.54
 2.6
3.62
 2.9
3.51
 2.9
3.49
 2.0
3.60 =PB
 1.8
  
3
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM3.06
+1.8
  
 PB
 
3.06 PB
 1.8
  X3.04
 1.0
2.84
 1.9
2.75
 1.2
2.99
 1.6
  
4
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.78
+1.8
  
 
 
2.67
 2.3
2.75
 1.8
2.47
 0.0
2.69
 2.4
2.68
 1.3
2.78
 1.8
  
5
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.73
+1.9
  
 PB
 
2.43
 1.5
2.54
 3.0
2.65
 2.4
2.39
 1.8
2.73 PB
 1.9
  X  
6
Kristoffer Kærsgaard
Kristoffer Kærsgaard ('15)
Korsør AM2.66
+0.9
  
 PB
 
2.66 PB
 0.9
2.38
 1.5
2.28
 0.6
2.38
 1.7
2.34
 1.7
2.11
 2.1
  
7
Adnan Nozic Agar
Adnan Nozic Agar ('16)
DELTA2.09
+1.7
  
 PB
 
2.08
 3.8
1.86 PB
 1.8
2.09 PB
 1.7
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas22.33
  
 
 
19.7619.9119.8822.33  X  X  
2
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('14)
Korsør AM21.26
  
 PB
 
13.58 PB20.64 PB21.04 PB18.4521.26 PB19.67  
3
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas15.25
  
 PB
 
11.4215.25 PB12.3712.14  X14.53  
4
Adnan Nozic Agar
Adnan Nozic Agar ('16)
DELTA11.50
  
 PB
 
  X  X11.40 PB6.434.3011.50 PB  
5
Kristoffer Kærsgaard
Kristoffer Kærsgaard ('15)
Korsør AM11.28
  
 PB
 
10.72 PB  X  X10.3311.28 PB  X  
P9 60 m    
Vind: -2.7

Finale A

Finale
Vind: -2.7
1
Frida Jaque
Frida Jaque ('14)
Korsør AM11.00
  
 PB
2
Mille-My Køhler
Mille-My Køhler ('16)
DELTA12.40
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Jaque
Frida Jaque ('14)
Korsør AM2.95 w
+2.8
  
 
 
2.95
 2.8
2.94
 2.2
2.88
 2.8
2.80
 1.5
2.63
 0.6
2.91
 2.0
  
2
Mille-My Køhler
Mille-My Køhler ('16)
DELTA2.87 w
+2.6
  
 
 
2.87
 2.6
2.60 =PB
 1.7
2.59
 1.0
2.57
 2.8
2.52
 2.8
2.51
 1.8
  
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frida Jaque
Frida Jaque ('14)
Korsør AM20.80
  
 PB
 
18.96 PB19.76 PB20.66 PB20.80 PB19.6918.03  
2
Mille-My Køhler
Mille-My Køhler ('16)
DELTA7.78
  
 PB
 
  X7.78 PB5.462.767.027.17  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive