Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nyborg: Landsdelsmesterskaberne 20.8.2023
Nyborg idrærts og fritidscenter

D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 12.50 w
  
 
2Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 14.02 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3:16.11
  
 PB
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 3:17.14
  
 SB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.60
  
 
 
1.60
  O
1.65
XXX
      
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 5.39
-2.4
  
 
 
5.16
 -0.7
4.96
 -1.3
5.39
 -2.4
4.85
 -2.2
    
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.57
-1.3
  
 
 
4.44
 -1.8
4.00
 -3.6
  X4.57
 -1.3
    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 11.39
  
 PB
 
11.39 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 34.82
  
 
 
34.8234.82      
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 13.39 w
  
 
2Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik14.51 w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik3:20.34
  
 SB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik NH
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.44
-0.6
  
 PB
 
4.44 PB
 -0.6
  X4.23
 -3.3
4.37
 -2.3
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.45
  
 
 
9.069.419.459.09    
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.92
  
 PB
 
8.477.898.008.92 PB    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 30.21
  
 
 
30.21       
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 23.13
  
 PB
 
23.13 PB       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 26.69
  
 
 
26.69       
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 25.17
  
 PB
 
25.17 PB       
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 11.62 w
  
 
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 12.32 w
  
 
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 12.66 w
  
 
4Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 13.36 w
  
 
5Thomas Eliot BjørnstenThomas Eliot Bjørnsten ('11)Odense Atletik 13.76 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 1.40
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.43
XXX
2Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik NH
  
 
 
1.10
  r
       
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.29
-2.2
  
 
 
4.04
 -0.8
4.23
 -0.7
4.29
 -2.2
     
2Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 3.77
-1.0
  
 PB
 
  X3.77
 -1.0
  X
 -3.2
     
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 3.52
-0.5
  
 
 
3.52
 -0.5
  –  –     
4Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 3.18
-1.6
  
 PB
 
  X3.18 PB
 -1.6
3.09
 -3.2
     
5Thomas Eliot BjørnstenThomas Eliot Bjørnsten ('11)Odense Atletik 2.85
-1.8
  
 PB
 
2.73 PB
 -1.4
2.85 PB
 -1.8
2.66
 -2.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 6.31
  
 
 
6.296.31  X     
2Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 6.18
  
 PB
 
5.62 PB6.18 PB6.15     
3Thomas Eliot BjørnstenThomas Eliot Bjørnsten ('11)Odense Atletik 5.91
  
 PB
 
4.68 PB5.91 PB5.72     
4Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 5.64
  
 PB
 
5.125.64 PB5.61     
5Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 3.99
  
 PB
 
  X3.80 PB3.99 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 20.10
  
 PB
 
20.10 PB       
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 14.86
  
 PB
 
14.86 PB       
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 12.28
  
 PB
 
12.28 PB       
4Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 9.58
  
 PB
 
9.58 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 24.85
  
 
 
21.8124.85      
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 21.65
  
 PB
 
19.22 PB21.65 PB      
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 19.82
  
 PB
 
16.48 PB19.82 PB      
4Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 14.75
  
 PB
 
11.52 PB14.75 PB      
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 12.53 w
  
 
2Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 12.56 w
  
 
3Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 13.08 w
  
 
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.36 w
  
 
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 13.53 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 3:15.50
  
 PB
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 3:28.55
  
 PB
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3:35.75
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1.00
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
  
2Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 0.95
  
 SB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 3.75
-2.3
  
 PB
 
3.43
 -1.1
3.75 PB
 -2.3
3.70
 -1.6
     
2Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 3.61
-1.9
  
 PB
 
3.48 PB
 -1.6
3.45
 -2.3
3.61 PB
 -1.9
     
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.24
-1.0
  
 PB
 
2.84
 -2.3
3.24 PB
 -1.0
3.17
 -1.0
     
4Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 3.08
+0.9
  
 
 
3.07
 -0.6
3.03
 -2.3
3.08
 0.9
     
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 2.69 w
w
  
 
 
  X  X2.69     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.65
  
 PB
 
6.026.947.65 PB     
2Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 7.06
  
 
 
6.896.957.06     
3Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 6.77
  
 PB
 
6.286.176.77 PB     
4Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 6.57
  
 
 
5.466.296.57     
5Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 3.98
  
 SB
 
3.98 SB  X3.90     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.23
  
 
 
14.23       
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 10.20
  
 
 
10.20       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.45
  
 
 
14.45       
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 14.38
  
 PB
 
14.38 PB       
3Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 8.62
  
 PB
 
8.62 PB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 9.66 w
  
 
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik9.74 w
  
 
3
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik9.92 w
  
 
4
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 9.97 w
  
 
5
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik9.99 w
  
 
6
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 10.30 w
  
 
7
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 10.32 w
  
 
8
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 10.54 w
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 1:20.60
  
 PB
2
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 1:21.25
  
 PB
3
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 1:24.49
  
 PB
4
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik1:24.91
  
 PB
5
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik1:25.53
  
 PB
6
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik1:28.67
  
 PB
7
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 1:29.83
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
2
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
3
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
XXX
 
4
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
 
5Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
 
6
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 1.00
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXO
1.05
XXX
  
7
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik0.95
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 3.75 w
w
  
 
 
3.603.753.69     
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik3.70 w
w
  
 
 
3.413.513.70 PB     
3
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 3.64 w
w
  
 
 
3.223.253.64 PB     
4
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik3.60 w
w
  
 
 
2.943.603.44     
5
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 3.35 w
w
  
 
 
3.283.163.35     
6
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 3.27 w
w
  
 
 
3.243.273.23     
7
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik3.23 w
w
  
 
 
2.713.231.70     
8
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 3.16 w
w
  
 
 
3.04 PB2.933.16 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 6.72
  
 PB
 
4.91 PB6.28 PB6.72 PB     
2
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 5.67
  
 PB
 
5.27 PB5.075.67 PB     
3
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 5.43
  
 PB
 
5.43 PB4.724.75     
4
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik5.05
  
 PB
 
4.66 PB4.70 PB5.05 PB     
5
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 4.76
  
 PB
 
4.30 PB4.35 PB4.76 PB     
6
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik4.61
  
 PB
 
  X3.35 PB4.61 PB     
7
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik4.55
  
 PB
 
4.11 PB4.55 PB4.54     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 30.80
  
 PB
 
30.80 PB       
2Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 30.40
  
 
 
30.40       
3
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik29.49
  
 PB
 
29.49 PB       
4
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik29.23
  
 PB
 
29.23 PB       
5
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik26.81
  
 PB
 
26.81 PB       
6
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 24.70
  
 PB
 
24.70 PB       
7
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 20.36
  
 
 
20.36       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.88 w
  
 
2
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik9.15 w
  
 
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 9.80 w
  
 
4Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik10.01 w
  
 
5Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik10.33 w
  
 
6
Vilma Katrine Fage-Højgaard
Vilma Katrine Fage-Højgaard ('13)
SG Atletik11.15 w
  
 
7
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 13.73 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 1:26.06
  
 
2Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 1:27.54
  
 SB
3
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik1:27.91
  
 PB
4Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik1:27.95
  
 PB
5
Vilma Katrine Fage-Højgaard
Vilma Katrine Fage-Højgaard ('13)
SG Atletik1:30.84
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 1.21
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
XXO
1.21
  O
1.24
XXX
2Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
3
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
  O
1.15
XXX
4Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik1.10
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
5
Vilma Katrine Fage-Højgaard
Vilma Katrine Fage-Højgaard ('13)
SG Atletik0.80
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 4.10 w
w
  
 
 
4.08 PB4.10 PB4.02     
2Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik3.83 w
w
  
 
 
3.83 PB3.633.69     
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 3.72 w
w
  
 
 
3.72 PB3.72 =PB3.57     
4
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik3.47 w
w
  
 
 
2.933.343.47     
5
Vilma Katrine Fage-Højgaard
Vilma Katrine Fage-Højgaard ('13)
SG Atletik3.14 w
w
  
 
 
  X2.84 PB3.14 PB     
6Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik3.08 w
w
  
 
 
3.082.95  X     
7
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 2.09 w
w
  
 
 
2.08 PB2.09 PB1.76     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik6.65
  
 PB
 
6.62 PB6.65 PB6.17     
2
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik5.13
  
 PB
 
4.75 PB5.13 PB4.18     
3Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik4.73
  
 PB
 
3.50 PB3.92 PB4.73 PB     
4
Vilma Katrine Fage-Højgaard
Vilma Katrine Fage-Højgaard ('13)
SG Atletik4.51
  
 PB
 
4.51 PB4.033.84     
5
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 3.40
  
 PB
 
2.73 PB3.40 PB  X     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik29.66
  
 PB
 
29.66 PB       
2
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik26.56
  
 PB
 
26.56 PB       
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 23.14
  
 
 
23.14       
4Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik20.05
  
 PB
 
20.05 PB       
5
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 14.10
  
 PB
 
14.10 PB       
6
Vilma Katrine Fage-Højgaard
Vilma Katrine Fage-Højgaard ('13)
SG Atletik11.62
  
 PB
 
11.62 PB       
D9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 10.98 w
  
 
2
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 11.11 w
  
 
3
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 11.37 w
  
 
4
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 11.69 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 1:30.73
  
 PB
2
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 1:34.77
  
 PB
3
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 1:45.71
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
XXX
   
2
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 0.80
  
 PB
 
0.70
 XO
0.75
 XO
0.80
 XO
0.85
  Xs
    
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.91 w
w
  
 
 
1.582.85 PB2.91 PB     
2
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.76 w
w
  
 
 
  X2.602.76 PB     
3
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2.56 w
w
  
 
 
2.49 PB2.56 PB2.36     
4
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 2.52 w
w
  
 
 
2.522.412.46     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 32.54
  
 PB
 
32.54 PB       
2
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 21.14
  
 PB
 
21.14 PB       
3
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 18.22
  
 
 
18.22       
4
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 17.43
  
 
 
17.43       
P9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik9.75 w
  
 
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.03 w
  
 
3
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik10.42 w
  
 
4
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik10.73 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik1:33.50
  
 PB
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 1:35.18
  
 
3
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik1:36.66
  
 PB
4
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik1:38.32
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik0.95
  
 PB
 
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
 
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik0.90
  
 PB
 
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
  
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik3.68 w
w
  
 
 
3.68 PB3.343.45     
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.40 w
w
  
 
 
3.293.123.40 PB     
3
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik3.29 w
w
  
 
 
3.29 PB  X2.99     
4
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB2.90 =PB2.75     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik24.90
  
 
 
24.90       
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik19.50
  
 PB
 
19.50 PB       
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 14.74
  
 PB
 
14.74 PB       
D7 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Otto Klejs Ernstsen
Otto Klejs Ernstsen ('16)
SG Atletik12.13 w
  
 
2
Carl Bødker Andersen
Carl Bødker Andersen ('17)
SG Atletik12.62 w
  
 
3
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 15.25 w
  
 
4
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 19.27 w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Otto Klejs Ernstsen
Otto Klejs Ernstsen ('16)
SG Atletik1:37.86
  
 PB
2
Carl Bødker Andersen
Carl Bødker Andersen ('17)
SG Atletik1:54.07
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Otto Klejs Ernstsen
Otto Klejs Ernstsen ('16)
SG Atletik2.57 w
w
  
 
 
  X2.57 PB2.56     
2
Carl Bødker Andersen
Carl Bødker Andersen ('17)
SG Atletik2.28 w
w
  
 
 
2.18 PB2.21 PB2.28 PB     
3
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 1.69 w
w
  
 
 
1.611.690.88     
4
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 1.25 w
w
  
 
 
  X1.251.15     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Otto Klejs Ernstsen
Otto Klejs Ernstsen ('16)
SG Atletik24.48
  
 PB
 
24.48 PB       
2
Carl Bødker Andersen
Carl Bødker Andersen ('17)
SG Atletik19.23
  
 PB
 
19.23 PB       
3
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 6.68
  
 PB
 
6.68 PB       
4
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 6.55
  
 
 
6.55       
P7 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 12.47 w
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 2.29 w
w
  
 
 
2.182.29 PB2.21     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 6.99
  
 PB
 
6.99 PB       

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten