Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Atletik i Aarhus 3 23.8.2023
Ceres Park

M 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.40
  
 
2Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT10.84
  
 
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.17
  
 
4Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF11.47
  
 SB
5Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190011.61
  
 
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.75
  
 
7Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF11.94
  
 
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.81
  
 
2Arash ShahrokhtashArash Shahrokhtash Aarhus Fremad12.06
  
 PB
3Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.18
  
 
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM12.52
  
 PB
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja12.55
  
 PB
6Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190017.70
  
 
Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 1900 DQ
  
 
M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190020.94
  
 =SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.32
  
 
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF22.54
  
 
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190023.03
  
 
5William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM23.28
  
 PB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja24.06
  
 PB
2Emil Juul ElbergEmil Juul Elberg ('09)Aarhus 190024.49
  
 PB
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM25.09
  
 PB
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM25.14
  
 
5Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM26.99
  
 PB
6Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190038.60
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad55.49
  
 
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 19001:24.53
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik1:57.23
  
 PB
2Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.41
  
 SB
3Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1:58.00
  
 
4Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:06.82
  
 SB
5Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik2:16.58
  
  K
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM DNF
  
 
Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 1900 DNF
  
 
Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 1900 DNF
  
 
Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)Aarhus 1900 DNF
  
  K
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)AGF Atletik3:58.77
  
 
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3:59.34
  
 PB
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta3:59.57
  
 PB
4Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:02.53
  
 PB
5Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik4:02.94
  
 
6Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:06.68
  
 
7Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik4:16.38
  
 PB
8Christoffer HolmChristoffer Holm ('01)AGF Atletik4:22.83
  
 PB
Finale B
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:30.91
  
  K
2Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM4:31.76
  
 PB
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:33.68
  
  K
4Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM4:45.32
  
 PB
5Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM4:57.39
  
  K
6Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM4:58.71
  
 PB
7Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:26.42
  
  K
8Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19006:01.69
  
  K
Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 1900 DNF
  
 
Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 1900 DNF
  
 
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 1900 DNF
  
  K
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik13:44.56
  
 
2Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik13:54.87
  
 PB
3Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja15:56.01
  
 
4Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik17:35.30
  
 SB
5Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190017:44.72
  
 PB
6Mikael KrarupMikael Krarup ('84)Aalborg Øst RRC19:23.53
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik DNF
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Aarhus 190055.90
  
 
 
48.88  X52.3755.90  X  X  
K 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.35
  
 
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.51
  
 SB
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190012.96
  
 
4Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM13.13
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja13.54
  
 PB
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190013.75
  
 PB
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.83
  
 
4Sofia Rami Hamdi NielsenSofia Rami Hamdi Nielsen ('06)Aarhus 190014.17
  
 =PB
5Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 190014.80
  
 PB
6Asta KjerkegaardAsta Kjerkegaard ('01)AGF Atletik15.11
  
 PB
K 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF25.58
  
 
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja26.10
  
 PB
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190026.32
  
 
4Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM26.77
  
 PB
5Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM28.22
  
 
6Sofia Rami Hamdi NielsenSofia Rami Hamdi Nielsen ('06)Aarhus 190030.33
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta39.00
  
 
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 44.94
  
 
M22 300 m    

Finale A

Finale
1Roman Simon ChristensenRoman Simon Christensen ('02)Vejle IF38.88
  
 PB
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190043.26
  
 PB
M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190060.11
  
 
 
55.4556.6757.2460.11  X  X  
K22 400 m    

Finale A

Finale
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja57.91
  
 PB
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19001:05.85
  
 
K22 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:11.18
  
 
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Stine Schmidt
Stine Schmidt ('04)
/ GER1:01.34
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190017.26
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190022.49
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190029.70
  
 PB
 
  X27.5728.7429.70 PB29.30  X  
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 49.09
  
 
Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 1900 DNF
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.75
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive