Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: DM Ungdom 2‐3.9.2023
Hvidovre Stadion

M22 100 m    
2.9. Vind: -0.7

Finale A

Finale
2.9.Vind: -0.7
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.09
  
 
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.13
  
 
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.17
  
 
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.18
  
 
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.26
  
 
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)KIF11.47
  
 
7Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 11.58
  
 SB
8Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.73
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +1.0
2.9.Vind: +1.0
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik10.99
  
 
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.07
  
 
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.16
  
 
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.51
  
 
Indledende 2
2.9. Vind: +2.4
2.9.Vind: +2.4
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta10.99 w
  
 
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.01 w
  
 
3Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 11.19 w
  
 
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)KIF11.27 w
  
 
5Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.11 w
  
 
6August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF12.18 w
  
 
M22 200 m    
3.9. Vind: +2.5

Finale A

Finale
3.9.Vind: +2.5
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.01 w
  
 
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta22.08 w
  
 
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik22.10 w
  
 
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)KIF23.08 w
  
 
5Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið23.40 w
  
 
6Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM24.69 w
  
 
M22 400 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas52.72
  
 
2Roman Simon ChristensenRoman Simon Christensen ('02)Vejle IF53.15
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið54.52
  
 
M22 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:54.12
  
 
2Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:54.84
  
 PB
3Andreas Ahrndt LaursenAndreas Ahrndt Laursen ('02)Esbjerg AM1:57.66
  
 
5Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:10.39
  
 
M22 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF3:56.76
  
 SB
2Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk4:08.71
  
 
3Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta4:10.62
  
 SB
4Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:23.71
  
 SB
M22 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk15:38.32
  
 
2Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 15:55.36
  
 PB
3Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 16:38.30
  
 SB
M22 110 m hæk    
2.9. Vind: +2.0

Finale A

Finale
2.9.Vind: +2.0
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.36
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.42
  
 PB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta15.61
  
 
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja16.11
  
 
M22 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM58.34
  
 SB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:00.57
  
 
M22 Stangspring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.81
  
 SB
 
3.81
 XO
3.91
XXX
      
M22 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.06
+1.5
  
 
 
6.99
 2.7
  X
 0.0
6.79
 3.3
5.38
 1.4
7.06
 1.5
6.93
 1.1
  
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta6.91 w
+2.6
  
 
 
  X
 0.0
6.83 =PB
 1.5
6.91
 2.6
  X
 0.0
6.61
 3.7
  –
 0.0
  
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)KIF6.44 w
+3.0
  
 
 
  X
 0.0
6.16
 2.6
6.38 =SB
 1.8
6.44
 3.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.42 w
+2.1
  
 
 
6.31
 3.4
6.41
 4.8
6.32
 2.0
6.22
 3.3
6.36
 3.0
6.42
 2.1
  
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.31 w
+2.1
  
 
 
6.12
 5.1
6.18
 0.1
6.31
 2.1
6.14
 2.8
  X
 0.0
6.30
 1.4
  
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.10 w
+2.7
  
 
 
6.10
 2.7
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
M22 Trespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM10.31 w
+3.3
  
 
 
  X
 0.0
10.04
 4.1
10.08
 2.1
10.31
 3.3
9.98
 1.7
  X
 0.0
  
M22 Kuglestød 7.26 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.17
  
 
 
12.7512.6013.17  X12.85  X  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta13.06
  
 PB
 
  X11.9612.7912.7013.06 PB  X  
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.96
  
 
 
10.9511.8411.20  X12.9612.77  
4Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.41
  
 SB
 
12.12 SB12.0212.41 SB12.3112.31  X  
5Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta11.17
  
 
 
11.17  X  X  X  X  X  
M22 Diskoskast 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta41.85
  
 PB
 
  X  X35.50  X  X41.85 PB  
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM41.65
  
 
 
40.90  X41.6537.1039.7638.77  
3Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM39.99
  
 PB
 
  X38.2238.1237.90  X39.99 PB  
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik38.68
  
 PB
 
36.7937.3136.1136.7138.68 PB33.46  
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta37.52
  
 
 
  X  X32.6535.6937.5236.32  
6Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta36.53
  
 
 
  X32.9736.53  X  X  X  
7Malte BankMalte Bank ('03)Sparta33.97
  
 
 
  X33.9733.07  X  X  X  
M22 Hammerkast 7.26 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM61.59
  
 
 
59.8461.5960.84  X  X  X  
2Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta50.45
  
 
 
47.99  X47.3542.3550.45  X  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta35.63
  
 PB
 
  X33.4235.0235.63  X33.82  
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta31.87
  
 PB
 
27.2231.53  X  X31.87  X  
M22 Spydkast 800 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik66.71
  
 PB
 
66.4064.2763.9761.8060.1966.71 PB  
2Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190066.53
  
 PB
 
61.1157.6363.9962.3165.16 SB66.53 PB  
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM64.51
  
 PB
 
60.9164.50 PB60.1062.8361.0064.51 PB  
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190062.16
  
 
 
59.57  X  X  X62.16  X  
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta60.07
  
 
 
  X54.6360.0757.98  X56.75  
M22 4 x 400 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Skive A.M. Skive A.M.  3:37.81
  
 
  Niklas Haupt, Noah Birk Meissner, Simon Mortensen Kirkeby, Jakob Rose-Hansen
2Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  3:55.82
  
 
  Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard, Christian Kjellman, Nils Christian Gregers
K22 100 m    
2.9. Vind: +4.5

Finale A

Finale
2.9.Vind: +4.5
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta11.74 w
  
 
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.90 w
  
 
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta11.98 w
  
 
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM12.34 w
  
 
5Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið12.45 w
  
 
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta12.63 w
  
 
7Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.78 w
  
 
8Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF13.40 w
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +0.1
2.9.Vind: +0.1
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.15
  
 
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM12.67
  
 
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta12.73
  
 
4Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF13.64
  
 PB
Indledende 2
2.9. Vind: +2.0
2.9.Vind: +2.0
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.10
  
 PB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.25
  
 
3Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið12.75
  
 PB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.84
  
 SB
K22 200 m    
3.9. Vind: +1.9

Finale A

Finale
3.9.Vind: +1.9
1Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta24.95
  
 SB
2Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM25.71
  
 
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM25.83
  
 
4Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið26.26
  
 PB
5Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta26.74
  
 PB
6Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 26.76
  
 SB
K22 400 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190056.17
  
 SB
2Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM57.72
  
 PB
3Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik58.25
  
 SB
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM58.26
  
 
5Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:01.87
  
 
K22 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik2:17.96
  
 PB
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM2:26.33
  
 
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2:28.07
  
 PB
K22 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik4:42.67
  
 PB
K22 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 17:14.92
  
 
K22 100 m hæk 84.0 cm    
2.9. Vind: +2.0

Finale A

Finale
2.9.Vind: +2.0
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta13.83
  
 
K22 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190059.36
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:11.50
  
 
K22 Stangspring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.31
  
 
 
2.91
 XO
3.01
  O
3.11
  O
3.21
  O
3.31
  O
3.41
XXX
  
2Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM2.61
  
 
 
2.21
  O
2.41
  O
2.61
  O
2.81
XXX
    
K22 Længdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.96 w
+3.8
  
 
 
5.76
 2.2
5.86
 2.2
5.83
 3.4
5.79
 2.1
5.96
 3.8
5.94
 1.4
  
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.56
+1.4
  
 
 
5.38
 1.7
  X
 0.0
5.37
 0.0
5.19
 1.6
5.33
 3.2
5.56
 1.4
  
3Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.37 w
+3.5
  
 
 
5.31
 1.9
  X
 0.0
5.35
 2.3
5.24
 2.1
  X
 0.0
5.37
 3.5
  
4Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið5.30 w
+2.6
  
 
 
5.21
 0.9
5.20
 1.5
5.21
 0.9
5.30
 2.6
5.28
 1.9
  X
 0.0
  
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.63
+0.1
  
 
 
  X
 0.0
3.83
 0.7
  X
 0.0
4.63
 0.1
3.53
 2.4
  X
 0.0
  
6Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.33 w
+2.9
  
 
 
4.22
 3.5
4.16
 2.7
4.09
 0.9
4.31
 0.7
  X
 0.0
4.33
 2.9
  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.67
  
 
 
11.9312.2712.55  X12.6312.67  
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.68
  
 
 
10.6511.68  X11.41  X  X  
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.73
  
 SB
 
10.52 SB10.73 SB  X  X10.5510.73 =SB  
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.56
  
 
 
10.56  X10.4710.4910.31  –  
5Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM9.60
  
 SB
 
9.33 SB9.319.60 SB8.729.319.00  
6Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM8.79
  
 
 
8.538.478.01  X8.798.72  
K22 Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM33.88
  
 SB
 
  X  X  X  X31.4733.88 SB  
2Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM28.36
  
 
 
  X  X24.83  X  X28.36  
K22 Hammerkast 4.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Thyra StensgaardThyra Stensgaard ('03)Sparta45.93
  
 PB
 
45.93 PB44.2744.96  X42.71  X  
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM42.86
  
 
 
42.41  X42.86  X41.45  X  
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK42.30
  
 
 
41.42  X38.3439.97  X42.30  
4Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM36.13
  
 
 
  X36.13  X  X35.33  X  
K22 Spydkast 600 gram    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)Hvirlan39.51
  
 PB
 
29.7739.51 PB  X32.7536.09  X  
2Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM37.34
  
 
 
33.9235.4332.3734.1536.9837.34  
3Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM26.05
  
 PB
 
  X23.83 PB26.05 PB  X  X  X  
K22 4 x 100 m stafet    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  52.22
  
 
  Misja Brynjolf Jepsen, Emma Rokkjer Langball, Alberte Riber Jakobsen, Beatrice Kristensen
D19 100 m    
2.9. Vind: +5.3

Finale A

Finale
2.9.Vind: +5.3
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið10.23 w
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið10.38 w
  
 
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.46 w
  
 
4Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta10.61 w
  
 
5Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM10.67 w
  
 
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta10.71 w
  
 
7Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF10.79 w
  
 
8Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik10.85 w
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +3.3
2.9.Vind: +3.3
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.62 w
  
 
2Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta10.72 w
  
 
3Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik10.89 w
  
 
4Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC11.01 w
  
 
4Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.01 w
  
 
6Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)KIF11.13 w
  
 
7Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190011.22 w
  
 
Indledende 2
2.9. Vind: +3.4
2.9.Vind: +3.4
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið10.35 w
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið10.76 w
  
 
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM10.82 w
  
 
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta10.85 w
  
 
5Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF10.88 w
  
 
6Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.07 w
  
 
7Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF11.50 w
  
 
D19 200 m    
3.9. Vind: +2.2

Finale A

Finale
3.9.Vind: +2.2
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið20.99 w
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 21.68 w
  
 
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF21.80 w
  
 
4Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta21.99 w
  
 
5Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)Sparta22.03 w
  
 
6Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM22.25 w
  
 
7Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta22.42 w
  
 
8Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM22.86 w
  
 
Finale B
3.9. Vind: +0.8
3.9.Vind: +0.8
1Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik22.95
  
 PB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190022.96
  
 
3Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC23.08
  
 PB
D19 400 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)Sparta48.84
  
 
2Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 50.87
  
 PB
3Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)Holte Atletik51.15
  
 
4Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas51.68
  
 PB
5Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 54.06
  
 
D19 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:58.96
  
 
2Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:01.94
  
 
3Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 2:02.95
  
 
4Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:05.09
  
 
5Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 2:05.45
  
 
6Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:05.56
  
 
7Magnus BundgaardMagnus Bundgaard ('04)Esbjerg AM2:06.16
  
 PB
8Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik2:10.61
  
 PB
9Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)Sparta2:11.39
  
 
10Aksel Wetke HallundbækAksel Wetke Hallundbæk ('04)KIF2:11.47
  
 PB
11Philip Vikram MoheyPhilip Vikram Mohey ('04)AGF Atletik2:12.60
  
 PB
D19 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 3:59.78
  
 
2Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:13.85
  
 PB
3Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:17.78
  
 
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4:18.41
  
 PB
5Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)Sparta4:22.26
  
 
6Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK4:27.09
  
 PB
7Aksel Wetke HallundbækAksel Wetke Hallundbæk ('04)KIF4:30.55
  
 PB
8Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik4:30.59
  
 PB
9Bertel HammerBertel Hammer ('04)AGF Atletik4:34.59
  
 
10Philip Vikram MoheyPhilip Vikram Mohey ('04)AGF Atletik4:39.11
  
 PB
D19 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 15:19.06
  
 
2Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK16:35.77
  
 PB
D19 3000 m forh.    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne10:26.94
  
 
2Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM10:48.20
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
2.9. Vind: +1.4

Finale A

Finale
2.9.Vind: +1.4
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta14.00
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.73
  
 PB
3Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF18.26
  
 PB
D19 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta54.95
  
 
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:00.61
  
 PB
3Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF1:03.06
  
 PB
D19 Højdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.93
  
 
 
1.81
  O
1.87
  O
1.90
  O
1.93
  O
2.00
XXX
   
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.90
  
 
 
1.81
  O
1.84
  O
1.87
  O
1.90
 XO
1.93
XXX
   
D19 Stangspring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.71
  
 PB
 
4.31
  O
4.51
XXO
4.71
XXO
4.81
XXX
    
2Ludvig Lambert JensenLudvig Lambert Jensen ('05)Aalborg AM3.91
  
 PB
 
3.41
  O
3.51
  O
3.61
 XO
3.71
XXO
3.81
XXO
3.91
 XO
4.01
XXX
 
D19 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.50 w
+2.4
  
 
 
  X
 0.0
7.15
 2.4
  X
 0.0
7.33
 2.1
  X
 0.0
7.50
 2.4
  
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið7.22 w
+2.4
  
 
 
7.22
 2.4
7.10
 1.1
7.12 =PB
 0.1
4.46
 0.3
7.05
 2.1
2.08
 1.9
  
D19 Trespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 9.97
+1.6
  
 PB
 
8.98
 2.9
9.46
 3.9
9.97 PB
 1.6
9.87
 3.1
  X
 0.0
9.87
 3.5
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM16.63
  
 
 
16.2915.98  X16.6316.28  X  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.29
  
 
 
14.0514.2914.26  X  X  X  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.94
  
 
 
12.90  X13.94  X  X  X  
4Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF12.08
  
 PB
 
  X  X11.53 PB12.08 PB  X11.95  
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.98
  
 
 
11.8411.98  X  X  X11.40  
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.64
  
 
 
10.5210.5310.64  X10.5110.41  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM45.83
  
 
 
45.83  X45.4045.54  X45.75  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik43.73
  
 
 
43.73  X  X  X43.21  X  
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta34.42
  
 
 
  X34.42  X34.04  –   
4David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF33.66
  
 
 
31.7531.6331.3133.6633.4932.66  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik57.18
  
 
 
55.79  X50.2957.18  X53.91  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta56.52
  
 
 
52.3056.37  X  X  X56.52  
3Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM44.63
  
 
 
  X  X37.2044.63  X  X  
4Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM30.05
  
 
 
  X30.05  X  X  X29.66  
5Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC21.47
  
 PB
 
  X19.8521.24 PB20.1221.47 PB20.24  
D19 Spydkast 800 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta54.66
  
 
 
54.66  X53.41  –  X  X  
2Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF50.12
  
 
 
49.51  X48.5750.1249.0947.47  
3Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik49.60
  
 PB
 
44.6749.60 PB44.2446.2544.6546.32  
4Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 47.27
  
 PB
 
45.54 PB45.5047.27 PB45.7145.9546.72  
5Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM35.75
  
 PB
 
35.31 PB  X32.3834.1335.75 PB  X  
P19 100 m    
2.9. Vind: +2.9

Finale A

Finale
2.9.Vind: +2.9
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.21 w
  
 
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik12.22 w
  
 
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja12.22 w
  
 
4Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK12.47 w
  
 
5Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK12.70 w
  
 
6Hanna Kote-NikoiHanna Kote-Nikoi ('05)Sparta13.35 w
  
 
7Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti13.66 w
  
 
P19 200 m    
3.9. Vind: +1.4

Finale A

Finale
3.9.Vind: +1.4
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik25.20
  
 PB
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 25.67
  
 PB
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja25.91
  
 PB
4Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK26.01
  
 
5April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF26.22
  
 PB
6Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.91
  
 
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 27.45
  
 SB
8Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.60
  
 
Finale B
3.9. Vind: -0.7
3.9.Vind: -0.7
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.30
  
 PB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti28.74
  
 
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik29.02
  
 
P19 400 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik56.99
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 57.32
  
 
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja59.42
  
 
4Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik1:01.44
  
 
5Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik1:01.81
  
 
6Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:02.29
  
 SB
7Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:05.60
  
 
8Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:05.66
  
 
P19 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:13.90
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 2:20.52
  
 
P19 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:38.32
  
 
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4:42.21
  
 PB
3Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM4:47.95
  
 PB
4Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)AGF Atletik5:06.57
  
 SB
P19 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM18:39.78
  
 
2Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)AGF Atletik19:36.11
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
2.9. Vind: +2.0

Finale A

Finale
2.9.Vind: +2.0
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik15.26
  
 PB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.52
  
 
P19 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:04.81
  
 
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:11.60
  
 PB
3Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:20.91
  
 
P19 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.61
  
 
 
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
XXX
   
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.58
  
 =SB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
  
3Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)Holte Atletik1.49
  
 
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXX
     
P19 Stangspring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.81
  
 
 
3.61
  O
3.81
  O
4.00
XXX
     
2Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.01
  
 
 
2.81
  O
2.91
  O
3.01
XXO
3.11
XXX
    
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.91
  
 
 
2.61
 XO
2.81
 XO
2.91
 XO
3.01
XXX
    
P19 Længdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.40 w
+3.0
  
 
 
5.17
 2.1
5.19 =SB
 1.5
5.40
 3.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.80 w
+4.1
  
 
 
4.45
 2.5
4.53 =SB
 1.8
4.57
 2.1
4.60
 2.8
4.65
 2.9
4.80
 4.1
  
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 4.72 w
+2.7
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.40
 2.4
4.46
 0.0
4.72
 2.7
2.69
 3.7
  
P19 Trespring     
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.31 w
+4.8
  
 
 
  X
 0.0
12.29
 2.3
12.31
 4.8
12.30
 2.6
12.11
 1.0
  X
 0.0
  
2Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)Holte Atletik10.94
+1.1
  
 
 
10.94
 1.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
10.86
 3.2
  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.40
  
 
 
11.40  X11.3711.04  X11.21  
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.87
  
 
 
7.987.978.137.958.878.60  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.80
  
 SB
 
8.27 SB  X  X  X8.80 SB8.31  
P19 Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)Sparta40.52
  
 
 
40.5239.2337.9840.1039.66  X  
P19 Hammerkast 4.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM53.36
  
 
 
50.9047.4753.36  X  X52.14  
P19 Spydkast 600 gram    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia43.78
  
 
 
41.2634.8038.6541.9843.78  X  
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF40.02
  
 
 
38.2539.8440.02  X38.82  X  
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 36.43
  
 
 
34.7334.6832.4636.2535.0136.43  
P19 4 x 100 m stafet    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  49.26
  
 
  Sarah Engsig-Karup, Filippa Maja Roug, Nanna Bak Grubert, Ashley Gnanogoh
D17 100 m    
2.9. Vind: +2.7

Finale A

Finale
2.9.Vind: +2.7
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik10.60 w
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.90 w
  
 
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 10.93 w
  
 
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.07 w
  
 
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.07 w
  
 
6Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.10 w
  
 
7Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.11 w
  
 
8Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.14 w
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +3.3
2.9.Vind: +3.3
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik10.84 w
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.11 w
  
 
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.19 w
  
 
4Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 12.13 w
  
 
5Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.15 w
  
 
6Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.23 w
  
 
7Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF12.35 w
  
 
Indledende 2
2.9. Vind: +0.9
2.9.Vind: +0.9
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.00
  
 PB
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.06
  
 PB
3Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC11.71
  
 PB
4Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM11.89
  
 SB
5Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190012.20
  
 PB
6Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik12.55
  
 PB
Indledende 3
2.9. Vind: +1.4
2.9.Vind: +1.4
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.21
  
 PB
2Toke RosendalToke Rosendal ('07)KIF11.22
  
 PB
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta11.27
  
 PB
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.47
  
 
5Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF11.68
  
 PB
6Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM11.69
  
 PB
7Mohamud DaherMohamud Daher ('07)HGATM 12.57
  
 
Indledende 4
2.9. Vind: +1.8
2.9.Vind: +1.8
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.07
  
 
2Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.13
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.38
  
 PB
4Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK7711.52
  
 PB
5Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190011.96
  
 PB
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.10
  
 PB
7Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF12.70
  
 
D17 200 m    
3.9. Vind: +0.6

Finale A

Finale
3.9.Vind: +0.6
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik22.23
  
 
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF22.36
  
 
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC22.47
  
 PB
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM22.66
  
 PB
5Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF23.13
  
 
6Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF23.20
  
 SB
7Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.22
  
 
8Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF23.42
  
 
Finale B
3.9. Vind: +1.5
3.9.Vind: +1.5
1Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta22.44
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta22.85
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF23.11
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF23.42
  
 PB
5Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.76
  
 
6Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC23.87
  
 PB
7Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik24.03
  
 PB
8Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja24.12
  
 
Finale C
3.9. Vind: +1.4
3.9.Vind: +1.4
1Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK7723.93
  
 PB
2Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM24.30
  
 PB
3Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190024.42
  
 PB
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190024.78
  
 PB
5Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC24.93
  
 
6Mohamud DaherMohamud Daher ('07)HGATM 24.98
  
 PB
7Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF25.09
  
 
8Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8025.58
  
 PB
D17 400 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC49.75
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 50.94
  
 
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja53.19
  
 
4Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik53.54
  
 PB
5Elias SkaarupElias Skaarup ('07)Aarhus 190053.61
  
 
6Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik54.09
  
 
Finale B
2.9.
2.9.
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7754.61
  
 PB
2Simon Zaveri PoulsenSimon Zaveri Poulsen ('07)BAC54.96
  
 
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF57.30
  
 PB
D17 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM1:59.98
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:02.97
  
 SB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:03.25
  
 
4Elias SkaarupElias Skaarup ('07)Aarhus 19002:05.38
  
 
5Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik2:07.27
  
 
6Niels Gustav Melgaard SvendsenNiels Gustav Melgaard Svendsen ('06)Sparta2:07.48
  
 SB
7Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:08.49
  
 
8Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:09.09
  
 
9Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:10.71
  
 SB
Finale B
3.9.
3.9.
1Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:08.55
  
 
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:10.23
  
 PB
3Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:10.34
  
 
4Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM2:12.42
  
 PB
5Asger Brendstrup JohannessenAsger Brendstrup Johannessen ('06)AGF Atletik2:12.58
  
 
5Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 2:12.58
  
 PB
7Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:14.33
  
 PB
8Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC2:15.53
  
 PB
9Karl-Emil Dahl DalbachKarl-Emil Dahl Dalbach ('06)AGF Atletik2:18.33
  
 PB
10Albert Roulund StrandeAlbert Roulund Strande ('06)AGF Atletik2:26.40
  
 PB
D17 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM3:59.72
  
 PB
2Sebastian Wikenczy ThomsenSebastian Wikenczy Thomsen ('06)Sparta4:01.25
  
 PB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:10.34
  
 
4Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik4:13.97
  
 PB
5Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:14.85
  
 
6Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:16.65
  
 
7Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:26.61
  
 PB
8Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM4:26.87
  
 PB
9Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM4:28.13
  
 PB
10Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:34.04
  
 PB
11Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:39.35
  
 
12Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 4:40.35
  
 PB
13Karl-Emil Dahl DalbachKarl-Emil Dahl Dalbach ('06)AGF Atletik4:51.26
  
 PB
14Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik4:51.48
  
 PB
15Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC4:53.58
  
 
16Viktor GjersenViktor Gjersen ('06)SG Atletik4:56.19
  
 
17Albert Roulund StrandeAlbert Roulund Strande ('06)AGF Atletik5:05.10
  
 PB
D17 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sebastian Wikenczy ThomsenSebastian Wikenczy Thomsen ('06)Sparta15:32.06
  
 PB
2Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta15:35.38
  
 PB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas16:17.25
  
 PB
4Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM16:18.48
  
 PB
5Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen16:41.02
  
 PB
6Lau KjærsgaardLau Kjærsgaard ('06)Herlev Atletik17:02.50
  
 PB
7Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 17:06.42
  
 PB
8Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)DELTA17:06.54
  
 PB
9Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik17:14.18
  
 PB
10Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik18:15.33
  
 PB
D17 2000 m forh. 84 cm    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas6:38.10
  
 
2Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik6:46.51
  
 PB
3Gustav Hagedorn GessøGustav Hagedorn Gessø ('06)HVRunners7:14.13
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
2.9. Vind: +0.8

Finale A

Finale
2.9.Vind: +0.8
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.95
  
 PB
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta15.19
  
 
3Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta17.49
  
 PB
4Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik18.44
  
 PB
D17 Højdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja1.90
  
 
 
1.84
  O
1.87
 XO
1.90
  O
1.93
XXX
    
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta1.84
  
 
 
1.69
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
  O
1.84
  O
1.87
XXX
  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.81
  
 PB
 
1.66
  O
1.69
  O
1.72
 XO
1.75
  O
1.78
  O
1.81
XXO
1.84
XXX
 
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.69
  
 PB
 
1.66
  O
1.69
  O
1.72
XXX
     
D17 Stangspring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.91
  
 PB
 
3.71
  O
3.91
  O
4.01
XXX
     
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.91
  
 
 
3.21
  O
3.31
  O
3.41
  O
3.51
  O
3.61
  O
3.71
  O
3.81
  O
3.91
 XO
4.01
XXX
       
D17 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 7.23 w
+2.3
  
 
 
6.86
 1.8
  X
 0.0
7.03
 2.6
6.79
 0.7
  X
 0.0
7.23
 2.3
  
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.06
+1.9
  
 PB
 
6.96
 1.3
  X
 0.0
7.01
 2.1
6.86
 2.0
6.91
 1.7
7.06 PB
 1.9
  
3Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK776.43 w
+3.7
  
 
 
  X
 0.0
5.65
 3.4
6.08
 2.6
5.67
 2.2
6.25 =PB
 0.2
6.43
 3.7
  
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta6.42 w
+2.4
  
 
 
6.28
 1.4
6.25
 0.4
6.42
 2.4
6.40
 2.1
6.32
 3.6
6.31
 2.8
  
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.17 w
+2.1
  
 
 
6.17
 2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
6.05
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta6.01 w
+3.2
  
 
 
5.58
 2.1
5.59
 1.3
  X
 0.0
5.90
 2.2
5.71
 2.3
6.01
 3.2
  
7Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.71
+1.0
  
 
 
5.59
 2.3
5.47
 2.2
5.61
 2.1
4.59
 2.5
5.71
 1.0
  X
 0.0
  
8Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC5.44
+1.8
  
 
 
5.44
 1.8
5.37
 1.9
5.43
 1.9
5.36
 2.3
5.06
 0.6
  X
 0.0
  
9Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.97
+1.5
  
 
 
4.57
 0.8
4.97
 1.5
  X
 0.0
     
10Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.89
+0.2
  
 
 
4.79
 0.3
4.70
 1.3
4.89
 0.2
     
D17 Trespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.91
+0.1
  
 
 
11.33
 2.3
  X
 0.0
12.91
 0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
12.72
 2.4
  
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 10.52 w
+2.4
  
 
 
10.52
 2.4
  X
 0.0
10.34
 2.7
10.50
 2.3
10.51
 4.2
  X
 0.0
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM13.50
  
 PB
 
12.5113.50 PB13.44  X  X  X  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik13.21
  
 PB
 
13.21 PB11.89  X12.9712.5712.78  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.02
  
 
 
  X12.3312.0312.7412.6613.02  
4Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190011.85
  
 PB
 
11.69 PB10.6011.6011.85 PB11.6411.45  
5Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta11.60
  
 PB
 
11.28 PB11.1611.0811.60 PB11.1311.35  
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta11.36
  
 
 
11.1611.36  X  X  X11.05  
7Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190011.07
  
 PB
 
11.07 PB10.229.9911.04  X10.93  
8Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.73
  
 PB
 
10.05 PB10.73 PB  X10.59  X  X  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM48.95
  
 PB
 
  X42.7645.1245.85 PB48.95 PB42.94  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK42.50
  
 
 
  X42.10  X42.50  –   
3Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK36.13
  
 
 
35.40  X  X35.79  X36.13  
4Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta35.57
  
 PB
 
  X30.78 PB35.57 PB33.84  X35.15  
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC32.46
  
 
 
  X29.1129.8630.2929.1332.46  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM43.09
  
 PB
 
  X  X43.09 PB42.33  X42.68  
2Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC30.08
  
 PB
 
  X26.70 PB28.20 PB27.2830.08 PB  X  
D17 Spydkast 700 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190052.44
  
 
 
45.76  X49.3051.8749.8652.44  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik49.82
  
 PB
 
44.5946.80 PB43.93  X49.82 PB46.16  
3Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190047.84
  
 
 
40.9042.9139.7447.8446.6945.75  
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta44.20
  
 
 
44.20  X38.5542.4337.9843.84  
5Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.27
  
 
 
39.8538.65  X39.6541.2741.22  
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC40.90
  
 
 
39.7340.9039.2934.7533.7537.75  
7Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC36.97
  
 
 
36.9735.54  X  X35.00  X  
8Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 35.82
  
 
 
31.45  X32.7935.82  X  X  
D17 4 x 100 m stafet    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  42.53
  
DUR-17 
  Anyel Weis, Thor Knudsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Joel Frederik von d'Ahe
2Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  45.34
  
 
  Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  47.64
  
 
  Linus Holst Sørensen, Emil Winther Tørring, Jonathan Alfred Fensten, Carl Emil Sehestedt Bohn
D17 1000 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:58.60
  
DUR-17 
  Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Nicklas Gravgaard Nielsen, Joel Frederik von d'Ahe
2HG Atletik TM HG Atletik TM  2:04.88
  
 
  Mohamud Daher, Lance Christian Aabo, Magnus Vielsøe-Nielsen, Christoffer Banke Jørgensen
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  2:07.54
  
 
  Luka Meldgaard, Frederik Dahl Larsen, Villads Fredsted Andersen, Gustav Striboldt Lind
4Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:09.66
  
 
  Linus Holst Sørensen, Emil Winther Tørring, Carl Emil Sehestedt Bohn, Elias Skaarup
5Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  2:12.27
  
 
  Herbert Hjorth Hågendal, Nikolaj Christopher Soelberg, Matthew Mattioli, Rune Paludan Skovgaard
P17 100 m    
2.9. Vind: +1.8

Finale A

Finale
2.9.Vind: +1.8
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF11.76
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM11.94
  
 PB
3Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.27
  
 PB
4Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.40
  
 PB
5Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.56
  
 SB
6Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF12.79
  
 
7Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK7712.80
  
 
8Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.91
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +2.8
2.9.Vind: +2.8
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.39 w
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.68 w
  
 
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Vejle IF13.27 w
  
 
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.28 w
  
 
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.46 w
  
 
6Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti13.53 w
  
 
7Stella LangergaardStella Langergaard ('06)Frederiksberg IF13.64 w
  
 
8Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC13.90 w
  
 
Indledende 2
2.9. Vind: +1.7
2.9.Vind: +1.7
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.20
  
 
2Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK7712.77
  
 PB
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.80
  
 SB
4Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 12.93
  
 
5Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190013.51
  
 
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.64
  
 
7Brá MohrBrá Mohr ('07)Bragdið13.80
  
 PB
Indledende 3
2.9. Vind: +0.8
2.9.Vind: +0.8
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF11.93
  
 
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.44
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF12.89
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK13.03
  
 PB
5Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.09
  
 PB
6Sofia Rami Hamdi NielsenSofia Rami Hamdi Nielsen ('06)Aarhus 190014.01
  
 PB
7Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.17
  
 SB
P17 200 m    
3.9. Vind: +3.9

Finale A

Finale
3.9.Vind: +3.9
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF24.26 w
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM24.70 w
  
 
3Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik25.32 w
  
 
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta25.72 w
  
 
5Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta25.82 w
  
 
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 26.27 w
  
 
7Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF26.48 w
  
 
8Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 26.68 w
  
 
Finale B
3.9. Vind: +2.8
3.9.Vind: +2.8
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK26.57 w
  
 
2Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM26.81 w
  
 
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM26.82 w
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK26.84 w
  
 
5Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik27.13 w
  
 
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF27.64 w
  
 
7Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 190027.76 w
  
 
8Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF27.85 w
  
 
Finale C
3.9. Vind: +0.4
3.9.Vind: +0.4
1Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF27.31
  
 PB
2Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta27.91
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Frederiksberg IF28.23
  
 
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK28.39
  
 PB
5Brá MohrBrá Mohr ('07)Bragdið29.15
  
 PB
6Sofia Rami Hamdi NielsenSofia Rami Hamdi Nielsen ('06)Aarhus 190029.31
  
 PB
7Agnete Silkjær MortensenAgnete Silkjær Mortensen ('07)Skive AM30.33
  
 PB
P17 400 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF58.72
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 59.80
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta1:01.17
  
 =PB
4Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:01.89
  
 
5Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM1:02.03
  
 PB
6Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta1:03.56
  
 
7Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19001:04.49
  
 
8Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF1:05.61
  
 
Finale B
2.9.
2.9.
1Katrine EspenheinKatrine Espenhein ('06)HVRunners1:07.39
  
 PB
2Agnete Silkjær MortensenAgnete Silkjær Mortensen ('07)Skive AM1:11.17
  
 
P17 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:18.80
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:20.12
  
 
3Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF2:24.59
  
 
4Emma-Marie LangeEmma-Marie Lange ('06)AGF Atletik2:33.24
  
 PB
P17 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:43.29
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:47.35
  
 SB
3Mille FrydendahlMille Frydendahl ('06)Allerød AM 5:40.50
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
2.9. Vind: +0.2

Finale A

Finale
2.9.Vind: +0.2
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 14.86
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta15.16
  
 
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF15.17
  
 PB
4Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK15.23
  
 
5Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik15.97
  
 
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 16.10
  
 
P17 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK1:07.08
  
 
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1:10.43
  
 
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:17.01
  
 SB
4Katrine EspenheinKatrine Espenhein ('06)HVRunners1:17.90
  
 PB
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik1:23.08
  
 
P17 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.61
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
XXX
    
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.58
  
 SB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXX
  
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.58
  
 
 
1.52
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
    
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.52
  
 
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  X
1.58
  r
   
5Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.49
  
 
 
1.41
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
    
6Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.46
  
 
 
1.36
  O
1.41
 XO
1.46
  O
1.49
XXX
    
7Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið1.41
  
 
 
1.36
 XO
1.41
 XO
1.46
XXX
     
P17 Stangspring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.70
  
 
 
3.21
  O
3.40
  O
3.60
 XO
3.70
XXO
3.80
XXX
   
2Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.81
  
 PB
 
2.21
  O
2.41
  O
2.51
  O
2.61
  O
2.71
XXO
2.81
XXO
2.91
XXX
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.81
  
 
 
2.61
  O
2.71
XXO
2.81
XXO
2.91
XXX
    
P17 Længdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.64
+1.7
  
 
 
  X
 0.0
5.38
 3.7
5.51
 4.0
1.74
 3.7
5.64
 1.7
  X
 0.0
  
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.37 w
+3.4
  
 
 
5.18
 0.8
5.37
 3.4
4.99
 1.4
4.81
 2.3
5.05
 4.6
5.19
 1.7
  
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM5.34 w
+3.1
  
 
 
5.00
 2.7
5.09
 3.3
5.15
 2.9
5.34
 3.1
5.32
 2.4
   
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.15
+2.0
  
 
 
5.08
 2.9
4.78
 1.6
5.11
 3.0
5.15
 2.0
4.09
 2.2
5.11
 3.3
  
5Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.10 w
+4.0
  
 
 
4.96
 1.5
5.10
 4.0
5.04
 3.0
5.03
 0.4
4.94
 1.7
  X
 0.0
  
6Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM5.00 w
+3.3
  
 
 
4.98
 2.9
4.88
 1.9
4.63
 2.4
4.77
 1.7
4.66
 2.2
5.00
 3.3
  
7Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK774.96 w
+3.0
  
 
 
4.79
 3.0
4.92
 2.7
  X
 0.0
4.58
 1.9
4.96
 3.0
4.56
 2.4
  
8Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.93 w
+2.9
  
 
 
4.93
 2.9
4.42
 2.9
4.72
 1.2
  X
 0.0
4.15
 1.3
  X
 0.0
  
9Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.89 w
+2.4
  
 
 
4.83
 3.7
4.89
 2.4
4.62
 2.3
     
10Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK4.79 w
+3.3
  
 
 
4.79
 3.3
  X
 0.0
4.64
 3.4
     
11Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti4.46 w
+4.1
  
 
 
  X
 0.0
4.46
 4.1
3.86
 2.8
     
12Brá MohrBrá Mohr ('07)Bragdið4.25 w
+2.7
  
 
 
4.21 =PB
 0.2
4.25
 2.7
3.77
 3.5
     
P17 Trespring     
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik11.38
+1.7
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
11.02
 2.2
11.38 PB
 1.7
  X
 0.0
10.86
 1.9
  
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM10.68
+1.9
  
 
 
10.62
 3.1
10.68
 1.9
10.41
 1.9
10.42
 1.5
    
3Andrea Friis-VestergaardAndrea Friis-Vestergaard ('06)HGATM 9.59 w
+2.5
  
 
 
8.88
 1.6
9.00
 3.2
8.89
 1.8
8.98
 3.0
  –
 0.0
9.59
 2.5
  
4Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)Gentofte IK9.08
+1.5
  
 
 
9.03
 1.7
9.08
 1.5
8.92
 0.3
9.03
 1.5
  –
 0.0
9.07
 2.6
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM12.38
  
 PB
 
11.8311.2912.38 PB12.3011.20  X  
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.37
  
 
 
11.94  X12.0512.1912.37  X  
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.00
  
 
 
11.4210.6011.7211.63  X12.00  
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.29
  
 PB
 
10.6110.8110.3011.29 PB10.5210.91  
5Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik11.05
  
 SB
 
10.98 SB11.05 SB10.9810.4610.8710.19  
6Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik11.03
  
 PB
 
10.0311.03 PB10.6810.9910.4910.77  
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.43
  
 
 
  X10.43  X  X  X  X  
8Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik8.99
  
 
 
8.99  X  X  X  X  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik47.34
  
 
 
42.6847.3441.8147.3139.71  X  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM34.49
  
 
 
34.31  X  X34.07  X34.49  
3Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik32.37
  
 
 
31.5532.37  X30.1531.1231.95  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik31.78
  
 PB
 
31.78 PB29.2331.6931.56  X30.00  
5Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia31.10
  
 PB
 
23.92 PB23.4031.10 PB28.9729.06  X  
6Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik29.28
  
 PB
 
  X27.38 PB  X27.73 PB29.28 PB26.34  
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF26.33
  
 
 
20.5024.7226.3325.8426.27  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF55.36
  
 
 
55.36  X53.86  X53.6253.57  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM49.54
  
 
 
47.4747.9947.8649.54  X48.93  
3Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Hvidovre AM48.55
  
 
 
  X46.2046.3248.55  X  X  
4Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia48.33
  
 
 
46.59  X  X  X48.3346.90  
5Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik38.28
  
 
 
  X34.4738.28  X  X  X  
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening33.36
  
 PB
 
33.36 PB30.7732.31  X31.4632.73  
7Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening27.94
  
 PB
 
21.2424.31 PB27.94 PB25.66  X25.68  
8Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan24.57
  
 
 
20.00  X  X  X24.57  X  
P17 Spydkast 500 gram    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja44.25
  
 
 
42.6340.5842.0539.6139.5244.25  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia40.51
  
 
 
37.9636.8135.8440.5136.7237.84  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik34.96
  
 
 
34.96  X32.1133.9731.8933.04  
4Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik34.62
  
 
 
33.69  X32.3932.6632.5634.62  
5Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM34.16
  
 
 
28.7934.1631.4728.78  X  X  
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF34.15
  
 
 
34.15  X28.64  X32.5932.94  
7Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan33.59
  
 
 
31.48  X32.1533.3833.5930.85  
8Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF30.54
  
 
 
30.54  X26.97  –  –25.64  
9Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas30.11
  
 
 
28.35  X30.11     
10Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening30.09
  
 
 
30.09  X28.01     
11Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening24.32
  
 
 
  X23.8324.32     
12Hanna HorchHanna Horch ('06)Trongårdens IF 23.64
  
 
 
23.6421.91  X     
P17 4 x 100 m stafet    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  48.08
  
DUR-17 
  Elin Lynge, Laura Juul Lassen, Anna Glinvad Krogh, Frederikke Voss Vestergaard
2KIF - København KIF - København  48.58
  
 
  Milla Eskildsen, Sophia Bonde, Aliya Dahl, Celina Hagihara
3Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  49.40
  
 
  Freja Isabel Knudsen, Ingrid Olivarius Vølund, Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Amaya Kruse Jørgensen
4Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  50.29
  
 
  Elise Martens Sloth, Signe Kensø, Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen
5Frederiksberg IF Frederiksberg IF  53.17
  
 
  Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou, Asta Hindborg, Frida Revall
P17 1000 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1KIF - København KIF - København  2:17.34
  
 
  Mille Elmer, Sophia Bonde, Aliya Dahl, Celina Hagihara
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  2:19.92
  
 
  Elin Lynge, Ida B. Nielsen, Laura Juul Lassen, Frederikke Voss Vestergaard
3Skive A.M. Skive A.M.  2:23.52
  
 
  Agnete Silkjær Mortensen, Maya Cecilie Fruergaard, Signe Risvig, Mia Christine Fruergaard
4Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:23.89
  
 
  Amaya Kruse Jørgensen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Ingrid Olivarius Vølund, Christine Emilie Næsby
5Frederiksberg IF Frederiksberg IF  2:33.23
  
 
  Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen, Frida Revall, Annika Aqraou
6Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  2:35.72
  
 
  Ingrid Bjerring Bove, Greta Meier, Sarah Nygaard Sand, Filippa B. Clemmensen
7HG Atletik TM HG Atletik TM  2:52.65
  
 
  Andrea Friis-Vestergaard, Ella Rolvang, Eline Schwenger Johansen, Ida Aagaard Larsen
D15 100 m    
2.9. Vind: +2.2

Finale A

Finale
2.9.Vind: +2.2
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.03 w
  
 
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.16 w
  
 
3Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.25 w
  
 
4Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK11.29 w
  
 
5Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)Gentofte IK11.60 w
  
 
6Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7711.76 w
  
 
7Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta11.79 w
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +3.3
2.9.Vind: +3.3
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.33 w
  
 
2Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta11.67 w
  
 
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF11.95 w
  
 
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 12.72 w
  
 
5Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM12.93 w
  
 
6Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK13.09 w
  
 
7Frederik Polino Søebek-HenkFrederik Polino Søebek-Henk ('09)KIF14.87 w
  
 
Indledende 2
2.9. Vind: +3.3
2.9.Vind: +3.3
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.21 w
  
 
2Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)Gentofte IK11.57 w
  
 
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC11.94 w
  
 
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.05 w
  
 
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 12.36 w
  
 
6Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM12.73 w
  
 
7Johannes Dalgaard EisenhardtJohannes Dalgaard Eisenhardt ('08)Odense Atletik 13.49 w
  
 
Indledende 3
2.9. Vind: +0.6
2.9.Vind: +0.6
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.32
  
 PB
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.47
  
 
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM11.90
  
 PB
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið12.42
  
 PB
5Mathias Bruun BerthelsenMathias Bruun Berthelsen ('09)BAK13.39
  
 PB
6Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8013.50
  
 PB
Indledende 4
2.9. Vind: +2.8
2.9.Vind: +2.8
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK11.48 w
  
 
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7711.76 w
  
 
3Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM12.05 w
  
 
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta12.72 w
  
 
5Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF13.18 w
  
 
6Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 13.68 w
  
 
7Anders Sheikh-HansenAnders Sheikh-Hansen ('08)Aarhus 190014.51 w
  
 
D15 200 m    
3.9. Vind: +2.6

Finale A

Finale
3.9.Vind: +2.6
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM22.59 w
  
 
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC23.48 w
  
 
3Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM23.59 w
  
 
4Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7723.91 w
  
 
5Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta24.07 w
  
 
6Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF24.29 w
  
 
7Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC24.69 w
  
 
Finale B
3.9. Vind: +1.6
3.9.Vind: +1.6
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM24.02
  
 PB
2Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK24.57
  
 PB
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.67
  
 PB
4Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM24.71
  
 PB
5Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið25.33
  
 PB
6Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM26.40
  
 PB
Finale C
3.9. Vind: -0.4
3.9.Vind: -0.4
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta26.18
  
 PB
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 26.31
  
 PB
3Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM26.39
  
 PB
D15 300 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk37.46
  
 PB
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM37.64
  
 PB
3Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK38.48
  
 PB
4Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM39.87
  
 PB
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 40.71
  
 PB
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190041.74
  
 PB
7Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM41.87
  
 PB
8Anders Sheikh-HansenAnders Sheikh-Hansen ('08)Aarhus 190047.48
  
 PB
D15 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:58.50
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:59.04
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1:59.78
  
 PB
4Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM2:05.75
  
 PB
5Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM2:06.81
  
 PB
6Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF2:07.27
  
 PB
7Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:08.41
  
 PB
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:12.28
  
 
9Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:17.39
  
 
10Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne2:21.92
  
 
11Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 2:26.42
  
 
12Johannes Dalgaard EisenhardtJohannes Dalgaard Eisenhardt ('08)Odense Atletik 2:28.86
  
 PB
D15 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:17.30
  
 
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:18.11
  
 
3Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM4:20.83
  
 
4Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM4:24.51
  
 PB
5Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM4:25.50
  
 PB
6Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM4:27.13
  
 PB
7Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF4:35.12
  
 PB
8Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners4:35.92
  
 PB
9Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:37.76
  
 PB
10Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 4:49.15
  
 PB
11Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM4:55.82
  
 PB
12David Rouchdi NielsenDavid Rouchdi Nielsen ('08)Sparta5:16.24
  
 
13Magnus Kirkegaard MadsenMagnus Kirkegaard Madsen ('09)Hvidovre AM5:40.59
  
 PB
14Casper NielsenCasper Nielsen ('09)HVRunners5:48.57
  
 PB
D15 3000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF8:58.78
  
 
2Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM9:53.44
  
 PB
3Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF9:55.62
  
 PB
4Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners9:57.27
  
 PB
5Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:02.94
  
 
6Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 10:21.47
  
 PB
7Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM10:26.89
  
 PB
8Storm Wibskov Schack Balle JensenStorm Wibskov Schack Balle Jensen ('09)Sparta11:41.28
  
 PB
9Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik11:46.86
  
 
D15 2000 m forh. 76.2 cm    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne7:28.96
  
 
D15 300 m hæk 76.2 cm    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta42.84
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta46.63
  
 PB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas48.98
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
2.9. Vind: +1.8

Finale A

Finale
2.9.Vind: +1.8
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta14.43
  
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta15.08
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8015.68
  
 PB
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 15.95
  
 PB
5Frederik Polino Søebek-HenkFrederik Polino Søebek-Henk ('09)KIF18.98
  
 PB
6Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik19.84
  
 PB
D15 Højdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.77
  
 
 
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
XXX
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.77
  
 PB
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
XXX
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.62
  
 
 
1.59
  O
1.62
 XO
1.65
XXX
     
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.62
  
 
 
1.59
 XO
1.62
XXO
1.65
XXX
     
5Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.56
  
 
 
1.51
  O
1.56
  O
1.59
XXX
     
6Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.51
  
 PB
 
1.36
  O
1.41
  O
1.46
  O
1.51
 XO
1.56
XXX
   
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.46
  
 
 
1.41
  O
1.46
 XO
1.51
XXX
     
8Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.41
  
 
 
1.36
 XO
1.41
XXO
1.46
XXX
     
9Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta1.36
  
 
 
1.36
  O
1.41
XXX
      
D15 Stangspring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3.31
  
 PB
 
2.61
  O
2.81
  O
2.91
  O
3.01
  O
3.11
XXO
3.21
XXO
3.31
 XO
3.40
XXX
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.21
  
 PB
 
2.61
  O
2.81
  O
2.91
 XO
3.01
 XO
3.11
 XO
3.21
 XO
3.31
XXX
 
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK802.61
  
 
 
2.41
  O
2.61
  O
2.81
XXX
     
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta2.21
  
 
 
2.21
  O
2.41
XXX
      
D15 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.44
+1.7
  
 
 
6.21
 3.0
6.34
 2.1
5.05
 2.9
6.31
 1.0
6.44
 1.7
6.31
 1.4
  
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.08
+0.7
  
 
 
3.59
 2.2
  X
 0.0
5.85
 1.9
  X
 0.0
6.05
 3.1
6.08
 0.7
  
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK776.07
+1.9
  
 PB
 
5.89
 2.4
6.07 PB
 1.9
5.89
 1.9
5.71
 1.8
5.88
 1.5
5.68
 1.6
  
4Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM6.00 w
+2.4
  
 
 
5.64
 1.8
  X
 0.0
5.74
 1.3
5.70
 1.9
  X
 0.0
6.00
 2.4
  
5Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.83
+1.5
  
 
 
5.66
 3.4
5.54
 2.8
5.40
 0.6
  X
 0.0
5.78
 2.1
5.83
 1.5
  
6Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.17 w
+2.1
  
 
 
4.68
 2.3
5.17
 2.1
4.95
 3.7
4.88
 1.7
4.70
 1.2
4.81
 0.5
  
7Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta5.02
+1.4
  
 
 
4.20
 1.1
  X
 0.0
5.02
 1.4
5.01
 2.1
4.89
 2.5
4.70
 2.0
  
8Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.01 w
+4.2
  
 
 
4.86
 0.0
5.01
 4.2
4.78
 1.6
  X
 0.0
4.88
 2.2
4.96
 3.2
  
9Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.99
+2.0
  
 PB
 
4.81
 3.5
4.80
 1.3
4.99 PB
 2.0
     
10Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.96 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
4.96
 2.2
  X
 0.0
     
11Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.92 w
+2.3
  
 
 
4.92
 2.3
  X
 0.0
4.33
 2.5
     
12Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.85
+1.1
  
 PB
 
4.40
 0.3
4.71
 1.8
4.85 PB
 1.1
     
13Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 4.39 w
+2.2
  
 
 
3.76
 2.4
  X
 0.0
4.39
 2.2
     
14Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.17
+0.1
  
 
 
4.17
 0.1
4.15
 2.6
3.81
 1.7
     
15Johannes Dalgaard EisenhardtJohannes Dalgaard Eisenhardt ('08)Odense Atletik 3.84
+1.9
  
 
 
3.84
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
     
16Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið3.06 w
+4.2
  
 
 
3.06
 4.2
  –
 0.0
      
D15 Trespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM10.06 w
+4.3
  
 
 
10.02
 3.4
9.89
 3.3
  X
 0.0
  X
 0.0
10.06
 4.3
9.75 =PB
 1.7
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 15.59
  
 PB
 
  X15.59 PB15.31  X  X  X  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.10
  
 
 
11.0613.1012.9612.7412.8813.07  
3Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.15
  
 
 
12.1012.1512.1312.0812.0211.53  
4Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 11.54
  
 
 
10.9110.7611.5410.1810.62  X  
5Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.42
  
 
 
11.4210.8410.99  X  X10.93  
6Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik11.32
  
 PB
 
10.5010.8111.32 PB10.9310.4910.66  
7Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas11.07
  
 
 
10.869.9910.079.7211.0710.51  
8Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta10.24
  
 
 
9.909.769.749.199.9710.24  
9Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.16
  
 
 
8.539.16  X     
10Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta9.03
  
 
 
9.03  X  X     
11Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM8.68
  
 PB
 
8.49 PB7.578.68 PB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik45.26
  
 
 
  X40.9742.94  X45.2642.66  
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 34.68
  
 PB
 
34.68 PB32.98  X  X  X  X  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta34.61
  
 
 
29.4330.9129.6034.6129.6733.81  
4Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik34.37
  
 
 
34.3733.65  X  X  X32.07  
5Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 34.12
  
 PB
 
  X34.12 PB  X31.46  X  X  
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas30.61
  
 PB
 
29.43 PB  X30.61 PB  X  X  X  
7Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta30.12
  
 PB
 
21.3523.7328.12 PB22.3127.9230.12 PB  
8Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM28.52
  
 PB
 
25.74 PB26.75 PB28.52 PB27.30  X  X  
9Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM22.72
  
 PB
 
  X22.72 PB  X     
D15 Hammerkast 4.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM40.45
  
 PB
 
38.49 PB36.09  X40.45 PB38.19  X  
2Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik38.80
  
 PB
 
36.75 PB38.80 PB  X38.44  X  X  
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM36.67
  
 PB
 
33.33 PB34.74 PB34.1936.67 PB  X35.13  
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta28.48
  
 
 
27.2028.4824.91  X26.0825.88  
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 28.15
  
 
 
28.15  X  X27.6426.50  X  
6Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 26.21
  
 
 
  X  X26.21  X  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 46.74
  
 
 
46.74  –      
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM42.96
  
 
 
39.1542.6742.9642.4640.3439.36  
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM42.00
  
 
 
42.0040.6039.1336.3628.0739.52  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta41.98
  
 
 
39.1938.1937.1635.5735.8041.98  
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas41.16
  
 PB
 
31.72  X41.16 PB38.6833.5836.63  
6Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM40.99
  
 PB
 
38.8338.6339.50 PB40.70 PB38.7540.99 PB  
7Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 36.38
  
 
 
33.1435.9728.7136.38  X34.55  
8Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta33.58
  
 
 
32.16  X32.59  X33.5831.42  
9Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta28.67
  
 
 
28.67  X  X     
10Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190027.85
  
 
 
  X24.9927.85     
11Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik27.04
  
 
 
  X  X27.04     
12Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM25.50
  
 PB
 
  X25.50 PB22.79     
13Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 25.18
  
 
 
25.1824.1521.09     
14Magnus Kirkegaard MadsenMagnus Kirkegaard Madsen ('09)Hvidovre AM23.15
  
 PB
 
23.15 PB22.6921.80     
15Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 21.89
  
 
 
  X21.8918.20     
D15 1000 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:05.72
  
 
  Oliver Someya Elklint, Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen, William Thøgersen
2Skive A.M. Skive A.M.  2:08.45
  
 
  Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling, William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal
P15 100 m    
2.9. Vind: +3.2

Finale A

Finale
2.9.Vind: +3.2
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta11.82 w
  
 
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.21 w
  
 
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC12.62 w
  
 
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK12.78 w
  
 
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik12.85 w
  
 
6Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190012.96 w
  
 
7Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC13.13 w
  
 
8Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.43 w
  
 
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +2.9
2.9.Vind: +2.9
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.35 w
  
 
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC12.69 w
  
 
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK12.86 w
  
 
4Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.05 w
  
 
5Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 13.88 w
  
 
6Ida Søgaard BondeIda Søgaard Bonde ('08)Greve Atletik14.05 w
  
 
7Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta14.06 w
  
 
8Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan14.19 w
  
 
Indledende 2
2.9. Vind: +1.9
2.9.Vind: +1.9
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta11.87
  
 
2Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC13.11
  
 
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.34
  
 
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 13.48
  
 PB
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja13.62
  
 SB
6Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið13.89
  
 PB
7Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta14.37
  
 
Indledende 3
2.9. Vind: +3.4
2.9.Vind: +3.4
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 190012.72 w
  
 
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.26 w
  
 
3Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas13.30 w
  
 
4Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF13.68 w
  
 
5Runa Stidsing HeerfordtRuna Stidsing Heerfordt ('09)KIF14.11 w
  
 
6Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas14.17 w
  
 
7Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM14.35 w
  
 
P15 200 m    
3.9. Vind: +3.0

Finale A

Finale
3.9.Vind: +3.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta25.25 w
  
 
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM25.32 w
  
 
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM25.64 w
  
 
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190025.79 w
  
 
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF26.20 w
  
 
6Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.14 w
  
 
7Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM28.11 w
  
 
Finale B
3.9. Vind: +1.7
3.9.Vind: +1.7
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 27.74
  
 PB
2Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik28.17
  
 
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja28.28
  
 PB
4Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 28.29
  
 
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.97
  
 
6Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið29.27
  
 SB
7Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF30.17
  
 
7Alberte Risgard AnkerstjerneAlberte Risgard Ankerstjerne ('09)Randers Freja30.90 w
  
 
Finale C
3.9. Vind: +2.5
3.9.Vind: +2.5
1Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas27.81 w
  
 
2Tara GreenTara Green ('09)Sparta29.33 w
  
 
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 29.48 w
  
 
4Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan29.62 w
  
 
5Ida Søgaard BondeIda Søgaard Bonde ('08)Greve Atletik29.91 w
  
 
6Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF30.69 w
  
 
P15 300 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM40.51
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF42.17
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF43.06
  
 
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM43.77
  
 PB
5Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 44.15
  
 
Finale B
2.9.
2.9.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM41.69
  
 PB
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja45.22
  
 PB
3Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik45.78
  
 PB
4Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas46.14
  
 PB
5Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið47.46
  
 PB
6Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan47.84
  
 PB
P15 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2:22.27
  
 SB
2Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik2:24.50
  
 PB
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM2:25.25
  
 
4Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:26.61
  
 PB
5Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:29.76
  
 PB
6Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta2:32.44
  
 
7Alberte Risgard AnkerstjerneAlberte Risgard Ankerstjerne ('09)Randers Freja2:33.51
  
 PB
8Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)Sparta2:33.87
  
 
9Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik2:34.16
  
 =PB
10Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas2:36.96
  
 PB
11Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:38.72
  
 
P15 1500 m    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Emma Hjortshøj MøllerEmma Hjortshøj Møller ('09)BAC4:55.49
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM4:57.45
  
 PB
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM4:57.78
  
 PB
4Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik4:59.83
  
 SB
5Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:03.18
  
 PB
6Alberte Risgard AnkerstjerneAlberte Risgard Ankerstjerne ('09)Randers Freja5:03.30
  
 PB
7Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta5:13.07
  
 
8Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik5:13.73
  
 PB
9Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik5:30.40
  
 PB
P15 3000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Emma Hjortshøj MøllerEmma Hjortshøj Møller ('09)BAC10:39.52
  
 
2Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF10:46.17
  
 
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM10:46.73
  
 
4Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik11:54.77
  
 
P15 2000 m forh.    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA7:44.96
  
 
P15 300 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 48.98
  
 
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190049.93
  
 PB
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja50.23
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
2.9. Vind: +1.2

Finale A

Finale
2.9.Vind: +1.2
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.13
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.24
  
 
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.31
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta12.38
  
 PB
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.71
  
 
6Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC12.98
  
 
7Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK13.03
  
 =PB
8Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.16
  
 PB
Indledende heats2.9.
Indledende 1
2.9. Vind: +1.5
2.9.Vind: +1.5
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.11
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.15
  
 PB
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.59
  
 PB
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC12.83
  
 PB
5Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.18
  
 PB
6Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF13.32
  
 PB
7Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas18.50
  
 SB
Indledende 2
2.9. Vind: +2.3
2.9.Vind: +2.3
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta12.35 w
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.39 w
  
 
3Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK12.90 w
  
 
4Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.74 w
  
 
5Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM13.98 w
  
 
6Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF14.74 w
  
 
P15 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.57
  
 
 
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
XXX
  
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.54
  
 
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
XXX
   
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.54
  
 
 
1.42
  O
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
 XO
1.54
 XO
1.57
XXX
  
4Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.54
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
   
5Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.51
  
 
 
1.36
 XO
1.39
  O
1.42
  O
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
 XO
1.54
XXX
 
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.31
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
 XO
1.48
XXr
  
7Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas1.42
  
 
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
XXX
    
8Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.42
  
 
 
1.36
 XO
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
XXX
    
9Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM1.42
  
 
 
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
XXO
1.45
XXX
    
10Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.42
  
 PB
 
1.36
  O
1.39
XXO
1.42
XXO
1.45
XXX
    
11Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.36
  
 
 
1.36
 XO
1.39
XXX
      
12Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.36
  
 
 
1.26
 XO
1.31
  O
1.36
 XO
1.39
XXX
    
P15 Stangspring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK2.91
  
 
 
2.61
  O
2.71
  O
2.81
  O
2.91
 XO
3.01
XXX
   
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.81
  
 =PB
 
2.21
  O
2.41
  O
2.51
  O
2.61
  O
2.71
  O
2.81
 XO
2.91
  Xr
 
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.61
  
 SB
 
2.21
  O
2.41
  O
2.51
  O
2.61
 XO
2.71
XXX
   
P15 Længdespring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.79 w
+3.5
  
 
 
2.62
 5.0
5.27
 2.5
5.71
 2.9
5.79
 3.5
  –
 0.0
5.45
 4.1
  
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.35 w
+4.0
  
 
 
5.07
 3.0
5.05
 3.3
5.19
 1.8
5.06
 1.9
4.87
 2.2
5.35
 4.0
  
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19005.21 w
+2.7
  
 
 
4.96
 2.9
5.21
 2.7
5.05
 2.4
5.03
 2.2
  X
 0.0
1.27
 3.9
  
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.13 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.97
 1.5
5.13
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta5.02 w
+3.1
  
 
 
4.57
 2.7
5.02
 3.1
4.71
 1.3
4.93
 2.2
4.69
 3.2
4.99
 3.0
  
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.81 w
+2.5
  
 
 
4.81
 2.5
4.74
 0.5
4.72
 2.9
  X
 0.0
4.71
 2.2
  –
 0.0
  
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.74 w
+2.3
  
 
 
4.69
 3.0
4.74
 2.3
4.31
 1.9
4.54
 2.7
4.51
 2.6
4.69
 3.0
  
8Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.71 w
+4.0
  
 
 
4.71
 4.0
4.58
 4.4
4.31
 2.5
  X
 0.0
4.64
 2.9
4.37
 1.8
  
9Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta4.66 w
+2.4
  
 
 
4.38
 2.9
4.66
 2.4
4.29
 2.0
     
10Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.55 w
+2.7
  
 
 
3.82
 2.3
4.52
 4.5
4.55
 2.7
     
11Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.39 w
+3.4
  
 
 
  X
 0.0
4.39
 3.4
4.37
 3.2
     
12Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.37 w
+2.3
  
 
 
4.37
 2.3
4.33
 2.2
4.28
 2.6
     
13Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC4.33
+2.0
  
 
 
4.22
 3.5
  X
 0.0
4.33
 2.0
     
14Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.26 w
+3.7
  
 
 
4.12
 2.2
4.16
 2.4
4.26
 3.7
     
15Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas4.25 w
+2.4
  
 
 
4.25
 2.4
3.97
 3.2
  X
 0.0
     
16Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.15 w
+2.6
  
 
 
4.15
 2.6
3.14
 3.1
3.85
 2.1
     
17Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 3.82 w
+2.1
  
 
 
3.82
 2.1
3.77
 1.2
3.78
 2.1
     
P15 Trespring     
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.11
+1.7
  
 PB
 
10.79
 3.8
10.71
 2.1
  X
 0.0
9.16
 1.1
10.78
 2.8
11.11 PB
 1.7
  
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.46 w
+2.7
  
 
 
  X
 0.0
10.43
 2.6
10.14
 0.7
  X
 0.0
10.15
 3.8
10.46
 2.7
  
3Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM10.37 w
+3.1
  
 
 
10.37
 3.1
10.32 =PB
 1.8
  X
 0.0
10.11
 3.2
10.03
 1.4
  X
 0.0
  
4Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja10.15
-4.3
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
9.74
 1.2
9.42
 2.9
10.15 PB
 -4.3
  X
 0.0
  
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik9.71
+0.2
  
 PB
 
9.60 PB
 1.7
9.15
 0.3
9.14
 0.8
  X
 0.0
9.52
 2.7
9.71 PB
 0.2
  
6Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja9.45
+1.4
  
 
 
  X
 0.0
9.23
 0.0
9.45
 1.4
  X
 0.0
8.92
 1.7
8.60
 1.4
  
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 9.26 w
+2.7
  
 
 
8.82
 2.5
9.26
 2.7
9.16
 2.0
9.15
 3.9
8.92
 2.0
8.98
 3.8
  
8Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF9.16
+1.1
  
 PB
 
8.53 PB
 0.5
8.81
 2.8
8.97 PB
 -0.3
8.73
 2.5
9.16 PB
 1.1
9.14
 4.7
  
9Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.83
+1.5
  
 PB
 
8.50
 1.3
8.83 PB
 1.5
8.61
 1.5
     
10Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.58 w
+2.8
  
 
 
8.42
 1.3
8.55
 3.2
8.58
 2.8
     
11Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM8.49
+1.5
  
 PB
 
8.49 PB
 1.5
8.32
 1.6
7.83
 -0.4
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC11.98
  
 PB
 
11.98 PB11.16  X11.6111.4511.44  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.64
  
 
 
10.6411.6410.6311.0611.3111.15  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF11.31
  
 PB
 
10.5811.31 PB10.8110.6510.75  –  
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.29
  
 PB
 
10.5210.9410.7110.5111.08 =PB11.29 PB  
5Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM11.20
  
 
 
9.8910.6511.1310.9711.20  X  
6Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.49
  
 
 
9.139.749.409.3510.499.92  
7Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.43
  
 
 
10.068.709.5910.0210.439.91  
8Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 10.14
  
 PB
 
9.349.599.939.6210.0510.14 PB  
9Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.58
  
 
 
9.049.049.58     
10Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.53
  
 PB
 
9.25 PB8.569.53 PB     
11Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.46
  
 PB
 
9.46 PB8.508.68     
12Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.23
  
 PB
 
9.239.128.89     
13Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.15
  
 
 
9.079.079.15     
14Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.01
  
 
 
8.739.018.99     
15Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.78
  
 
 
  X8.468.78     
16Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.69
  
 
 
8.428.228.69     
17Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.23
  
 
 
7.548.148.23     
18Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik7.48
  
 
 
6.647.48  –     
19Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF6.10
  
 
 
6.106.105.58     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC37.96
  
 PB
 
36.62  X  X36.8537.96 PB  X  
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK37.37
  
 PB
 
24.76  X  X37.37 PB  X35.41  
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 32.51
  
 
 
29.8229.4532.5131.2331.01  X  
4Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM31.81
  
 
 
31.2331.8131.09  X  X  X  
5Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF30.98
  
 PB
 
29.89 PB24.5730.98 PB23.32  X29.26  
6Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM28.13
  
 PB
 
24.1023.8925.68 PB21.7823.4728.13 PB  
7Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik26.63
  
 PB
 
18.2019.7126.63 PB  X25.78  X  
8Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik25.35
  
 
 
21.8225.35  X22.8423.10  X  
9Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA22.17
  
 
 
  X22.17  X     
10Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM19.53
  
 
 
  X19.53  X     
11Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM17.63
  
 
 
  X  X17.63     
12Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF13.76
  
 
 
  X  X13.76     
P15 Hammerkast 3.0 kg    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM53.19
  
 PB
 
47.0849.17  X48.5053.19 PB  X  
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK47.62
  
 PB
 
  X47.62 PB42.8643.7145.6845.70  
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM39.85
  
 
 
  X39.85  X  X39.68  X  
4Asta Als ChristensenAsta Als Christensen ('08)Sparta38.97
  
 
 
  X35.5636.2938.97  X35.67  
5Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF37.87
  
 
 
37.87  X30.5735.0337.0837.61  
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM34.94
  
 PB
 
33.84 PB34.05 PB  X  X34.94 PB  X  
7Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC34.93
  
 PB
 
32.02  X  X  X34.93 PB34.48  
8Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA28.78
  
 
 
  X28.78  X  X  X  X  
9Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik28.40
  
 PB
 
25.0626.4928.40 PB     
10Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik26.91
  
 
 
26.9125.7823.41     
11Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190026.71
  
 PB
 
22.10 PB26.71 PB25.10     
12Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC20.23
  
 
 
  X19.4420.23     
P15 Spydkast 500 gram    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 41.15
  
 
 
38.7537.5838.4140.02  X41.15  
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF34.53
  
 
 
31.1734.5330.7833.0131.4725.92  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF34.12
  
 
 
33.9232.4033.4132.5933.6434.12  
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA30.72
  
 
 
29.7129.1527.0525.3530.7230.57  
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM29.52
  
 PB
 
  X23.3229.52 PB28.1123.0425.76  
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM28.83
  
 
 
28.09  X28.8325.9924.2427.33  
7Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF28.31
  
 
 
24.7524.6028.3123.59  X  X  
8Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik26.83
  
 
 
24.4423.5326.8326.4625.1725.28  
9Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 25.29
  
 
 
24.7925.2925.02     
10Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 24.65
  
 
 
20.4524.6521.35     
11Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM24.41
  
 
 
23.2624.4122.48     
12Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening22.35
  
 
 
20.4819.4822.35     
13Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik18.77
  
 PB
 
18.77 PB15.5416.07     
P15 4 x 100 m stafet    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1KIF - København KIF - København  51.63
  
 
  Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde, Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt
2Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  54.68
  
 
  Benedicte Matthiesen, Sarah Hovmann Struer, Clara Wellendorf, Maj Flinch Biehl
3Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  56.07
  
 
  Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen, Selma Guldager Knudsen, Karoline Westring
Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  DQ
  
 
  Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen, Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  DQ
  
 
  Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Clara Ea Lund-Bretlau, Esther Falck, Alma Børregaard Ravn
P15 1000 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:22.68
  
 
  Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen, Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen
2KIF - København KIF - København  2:25.30
  
 
  Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde, Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt
3Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:31.65
  
 
  Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Clara Ea Lund-Bretlau, Esther Falck, Ada Agerskov Perotti
4Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  2:38.68
  
 
  Signe Kjeldgaard Løber, Selma Guldager Knudsen, Alma Bøge Crichton, Silje Ålsbøl Jensen

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive