Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM Hold - Udenfor konkurrence 9.9.2023
Ceres Park

M 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta10.98
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.00
  
 
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta11.08
  
 
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.16
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta21.99
  
 
Finale B
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)KIF22.70 w
  
 
2Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF24.97 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 49.69
  
 PB
Finale B
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta47.64
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:05.44
  
 
2Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:09.14
  
 PB
3Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:14.05
  
 PB
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:15.46
  
 
5Magnus BundgaardMagnus Bundgaard ('04)Esbjerg AM4:21.16
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM16:23.48
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta15.77
  
 SB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF19.12
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF1:03.47
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.80
  
 PB
 
4.40
  O
4.60
  O
4.80
  O
4.90
xxx
    
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.60
  
 
 
4.20
 XO
4.40
  O
4.50
  O
4.60
XXO
4.70
XXX
   
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.80
  
 
 
3.80
  O
3.90
XXX
      
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 7.07
+0.6
  
 
 
6.83
 0.0
  X7.07
 0.6
6.94
 1.5
6.69
 0.0
  –  
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.05
+0.9
  
 
 
6.94
 1.1
  X6.84
 0.1
  X7.05
 0.9
7.02
 0.6
  
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta NM
  
 
 
  X  X  –     
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta NM
  
 
 
  –       
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM NM
  
 
 
  –       
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.65
  
 
 
12.80  X13.3912.6113.6513.10  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM43.30
  
 SB
 
39.4642.99 SB40.49  X  X43.30 SB  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta35.10
  
 
 
35.1034.89  X33.65  X34.71  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta49.22
  
 
 
49.22  X  X  X46.13  X  
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM36.80
  
 SB
 
  X34.74 SB33.58  X36.08 SB36.80 SB  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190061.72
  
 
 
57.0757.4257.7959.4061.7259.74  
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  –    
K 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta12.97
  
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.24
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja13.01
  
 PB
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.12
  
 PB
3Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF13.60
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 25.69
  
 
2Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta27.11
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF27.34
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 29.10
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 56.60
  
 PB
2Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 1:06.74
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad4:24.46
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 17:31.42
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.72
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.72
XXO
1.75
XXX
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.63
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63
 XO
1.66
XXX
   
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Odense Atletik 3.30
  
 =PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
 XO
3.40
XXX
   
Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja NH
  
 
 
3.00
XXX
       
K Længdespring    

Finale A

Finale
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta NM
  
 
 
  X  –      

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive