Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Lysstævne 6.10.2023
Tårnby Stadion

M 60 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC7.43
  
 PB
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.67
  
 SB
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas7.97
  
 PB
4Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik7.98
  
 PB
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.02
  
 PB
6
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.77
  
 PB
7Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik9.78
  
 PB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik9.99
  
 PB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.04
  
 
3
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC10.14
  
 PB
4Viggo Rud ReinholdViggo Rud Reinhold ('12)Herlev Atletik10.49
  
 PB
5
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.75
  
 PB
6
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC10.89
  
 PB
7
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik12.76
  
 PB
Finale C
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC8.61
  
 PB
2Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC8.83
  
 PB
3Daniel BoserupDaniel Boserup ('10)Glostrup IC8.85
  
 PB
4
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik11.53
  
 PB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.44
  
 PB
2Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC7.51
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas7.67
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC8.19
  
 PB
5Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas9.94
  
 PB
M 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Noah Gudbjerg BollNoah Gudbjerg Boll ('10)Fremad Holbæk14.28
  
 PB
2
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik16.19
  
 PB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC16.29
  
 PB
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik17.50
  
 
5
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC18.59
  
 
6
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik18.65
  
 PB
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC12.96
  
 PB
2Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC13.17
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC14.01
  
 PB
4Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas16.31
  
 PB
5
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC16.82
  
 PB
Finale C
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas12.62
  
 PB
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik12.81
  
 PB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas13.09
  
 PB
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC13.24
  
 PB
5Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC13.95
  
 PB
6Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC14.07
  
 
7
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC14.10
  
 PB
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.12
  
 
2Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC11.36
  
 
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.42
  
 
4Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC11.88
  
 PB
5Mattheis Napier Kutsch LojengaMattheis Napier Kutsch Lojenga ('07)Amager AC12.15
  
 PB
6Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.23
  
 
7Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.33
  
 PB
8Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.09
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC36.01
  
 
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk38.54
  
 
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas38.68
  
 
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF40.65
  
 PB
Finale B
1Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)IK Hellas39.98
  
 PB
2Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC43.73
  
 PB
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC47.90
  
 PB
4Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC48.93
  
 
5
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC57.80
  
 PB
Finale C
1Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC42.01
  
 PB
2Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk44.47
  
 PB
3Elias AndersenElias Andersen ('09)IK Hellas50.05
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik2:09.53
  
 
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:21.26
  
 
3Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik2:35.04
  
  K
4Valdemar Rath AmdersenValdemar Rath Amdersen ('07)Køge Atletik2:36.91
  
 PB
5Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC2:37.65
  
  K
6Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas2:37.98
  
  K
7Daniel BoserupDaniel Boserup ('10)Glostrup IC2:48.41
  
 PB
8Charlie Ejner GrafströmCharlie Ejner Grafström ('10)Amager AC3:33.82
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:08.03
  
 SB
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:19.12
  
 
3Mads EskarMads Eskar ('96)Sparta4:30.73
  
 
4Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC6:10.30
  
  K
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik14:32.73
  
  K
K 60 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.20
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC8.24
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.31
  
 PB
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik8.61
  
 PB
5Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.08
  
 PB
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.22
  
 PB
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik8.88
  
 
2Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas8.91
  
 PB
3Anne Sofie WøldikeAnne Sofie Wøldike ('08)Køge Atletik9.05
  
 PB
4Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)9.36
  
 PB
5Karoline Kjeldgaard GrufstedtKaroline Kjeldgaard Grufstedt ('10)Amager AC9.41
  
 PB
6Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik9.60
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.16
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.34
  
 
3Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik14.14
  
 
4Milica CululejevicMilica Cululejevic 14.16
  
 PB
5Mathilde Fossum HøyMathilde Fossum Høy ('09)IK Hellas14.78
  
 
6Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik14.79
  
 PB
7Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas14.84
  
 
8Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF14.97
  
 
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF13.18
  
 PB
2Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik14.26
  
 PB
3Anne Sofie WøldikeAnne Sofie Wøldike ('08)Køge Atletik14.41
  
 PB
4Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)15.21
  
 PB
5Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik15.97
  
 PB
6Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik16.62
  
 
Finale C
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC13.62
  
 PB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC14.14
  
 PB
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC14.20
  
 PB
4Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC14.44
  
 SB
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.11
  
 SB
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC15.17
  
 PB
7Mikala JessenMikala Jessen ('07)Amager AC15.42
  
 PB
8Karoline MunksgaardKaroline Munksgaard ('10)Amager AC16.55
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
1April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF42.60
  
 PB
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas45.06
  
 PB
3Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas47.06
  
 
4Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk47.35
  
 
5Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF48.29
  
 PB
6Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik58.98
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten