Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Nåle- og Regionsstævne 7.10.2023 Inde
Langvang Idrætscenter

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.29
  
  K
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.53
  
  K
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.61
  
  K
4Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.84
  
  K
5Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik9.14
  
  K
6Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.20
  
  K
Finale B
1Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.20
  
  K
2Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.40
  
  K
3Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.52
  
  K
4Anna BrannerAnna Branner ('11)Aarhus 19009.57
  
  K
5Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 19009.63
  
  K
6Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja9.91
  
  K
Finale C
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.69
  
 PB
2Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja9.71
  
 PB
3Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja10.08
  
 PB
4Magnus GrøndalMagnus Grøndal ('11)SAK7710.54
  
 PB
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190029.26
  
  K
2Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik31.69
  
  K
3Anna BrannerAnna Branner ('11)Aarhus 190032.66
  
  K
4Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja32.69
  
  K
Finale B
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja28.56
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja29.96
  
 PB
Finale C
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7728.76
  
  K
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7729.77
  
  K
3Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190033.74
  
  K
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:29.25
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3:03.93
  
  K
3Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773:13.44
  
  K
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik11.70
  
  K
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja11.79
  
  K
3Anna BrannerAnna Branner ('11)Aarhus 190012.62
  
  K
Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja DNF
  
  K
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.48
  
 PB
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik11.42
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
   
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.45
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus GrøndalMagnus Grøndal ('11)SAK773.23
  
 PB
 
3.23 PB3.023.083.20    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja10.04
  
 PB
 
8.72 PB10.04 PB9.829.42    
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik8.75
  
 PB
 
8.72 PB8.75 PB6.468.03    
3Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja6.43
  
 PB
 
5.69 PB6.43 PB6.016.24    
D13 Diskoskast 0.75 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik25.85
  
 PB
 
23.64 PB20.8218.2625.85 PB    
D13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik35.31
  
 PB
 
29.74 PB35.31 PB32.6430.18    
2Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja31.84
  
 PB
 
28.16 PB31.84 PB25.3925.91    
3Magnus GrøndalMagnus Grøndal ('11)SAK7719.70
  
 PB
 
17.06 PB18.38 PB19.70 PB  X    
4Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja17.56
  
 PB
 
14.23 PB14.0917.56 PB15.49    
5Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja13.78
  
 PB
 
12.98 PB13.78 PB12.0713.29    
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK771.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
1Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.89
  
 PB
 
4.78 PB4.89 PB4.054.87    
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.68
  
 
 
4.68 SB4.624.664.64    
3Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik4.08
  
 PB
 
4.00 PB3.883.904.08 PB    
4Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19004.05
  
 PB
 
3.78 PB3.78 =PB3.91 PB4.05 PB    
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK774.03
  
 PB
 
4.03 PB4.013.153.95    
6Anna BrannerAnna Branner ('11)Aarhus 19003.92
  
 PB
 
3.91 PB3.473.92 PB3.80    
7Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja3.92
  
 PB
 
3.70 SB3.323.80 PB3.92 PB    
8Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.73
  
 
 
3.73 SB3.683.343.15    
9Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.54  X3.40    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7710.79
  
 PB
 
9.62 PB10.49 PB10.79 PB10.34    
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.60
  
 PB
 
9.60 PB9.509.078.92    
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19009.32
  
 PB
 
9.24 SB9.32 SB8.778.15    
4Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik8.12
  
 
 
7.74 SB8.12 SB7.917.54    
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK776.52
  
 
 
6.02 SB6.52 SB  X5.92    
P13 Diskoskast 0.75 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7720.85
  
 PB
 
20.85 PB19.9020.69  X    
2Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik16.82
  
 PB
 
16.82 PB16.2413.8515.20    
P13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7723.91
  
 PB
 
23.40 PB21.9323.80 PB23.91 PB    
2Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik22.65
  
 PB
 
22.52 PB18.8822.65 PB22.45    
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190018.07
  
 PB
 
  X18.07 PB15.48  X    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.39
  
  K
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.55
  
  K
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja10.15
  
  K
4Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 190010.19
  
  K
5
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.56
  
  K
Finale B
1Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.84
  
  K
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7710.09
  
  K
3Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK7710.15
  
  K
4
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 190010.36
  
  K
5
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK7712.50
  
  K
Finale C
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19009.01
  
 
2Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik9.09
  
 PB
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.20
  
 PB
4Tore Stærk PoulsenTore Stærk Poulsen ('12)Aarhus Fremad9.29
  
 PB
5Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad9.76
  
 PB
6Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad9.88
  
 PB
7
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad9.90
  
 PB
Finale D
1
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja9.58
  
 PB
2Karl-Emil Tranberg ViskumKarl-Emil Tranberg Viskum ('12)Aarhus 19009.83
  
 PB
3
Ludvig Petterson
Ludvig Petterson ('13)
Aarhus 190010.00
  
 PB
4
Magnus Bull Blauenfeldt
Magnus Bull Blauenfeldt ('13)
Aarhus Fremad10.34
  
 PB
5
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik11.31
  
 PB
6Adam Kellenberg HølledigAdam Kellenberg Hølledig ('12)Aarhus 190011.58
  
 PB
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001:50.85
  
 PB
2Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad1:53.88
  
 PB
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1:55.47
  
 PB
4
Magnus Bull Blauenfeldt
Magnus Bull Blauenfeldt ('13)
Aarhus Fremad2:02.21
  
 PB
5
Ludvig Petterson
Ludvig Petterson ('13)
Aarhus 19002:04.37
  
 PB
6
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad2:12.53
  
 PB
7
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:14.03
  
  K
8Adam Kellenberg HølledigAdam Kellenberg Hølledig ('12)Aarhus 19002:22.23
  
 PB
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja DNF
  
  K
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7712.47
  
  K
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190012.94
  
  K
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190013.75
  
  K
4Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja14.33
  
  K
Finale B
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja11.15
  
 PB
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad12.43
  
 PB
3
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad12.55
  
 PB
4Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja13.06
  
 PB
5
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik13.62
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.40
 XO
1.43
XXX
   
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad1.25
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  Xr
 
3Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19001.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
  
4Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
5Karl-Emil Tranberg ViskumKarl-Emil Tranberg Viskum ('12)Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
   
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik NH
  
 
 
1.00
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik4.32
  
 PB
 
4.12 SB4.114.32 PB4.32 =PB    
2Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19004.14
  
 PB
 
4.14 PB3.943.754.10    
3Tore Stærk PoulsenTore Stærk Poulsen ('12)Aarhus Fremad4.13
  
 PB
 
4.12 PB4.004.084.13 PB    
4Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja4.13
  
 PB
 
  X3.99 PB4.13 PB4.00    
5Karl-Emil Tranberg ViskumKarl-Emil Tranberg Viskum ('12)Aarhus 19003.75
  
 PB
 
3.75 PB3.523.69  –    
6Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19003.70
  
 
 
  X3.61 SB3.70 SB3.70 =SB    
7Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad3.63
  
 PB
 
3.59 PB3.63 PB3.323.45    
8Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad3.58
  
 PB
 
3.30 PB3.58 PB3.193.30    
9
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja3.54
  
 PB
 
3.29 PB3.32 PB3.143.54 PB    
10
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad3.50
  
 
 
3.503.42  X3.39    
11Mikkel NørholmMikkel Nørholm ('12)Randers Freja3.49
  
 PB
 
3.49 PB  X3.372.97    
12
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik3.30
  
 PB
 
3.24 PB3.30 PB0.01  –    
13
Ludvig Petterson
Ludvig Petterson ('13)
Aarhus 19003.04
  
 PB
 
3.03 PB3.04 PB2.98  –    
14
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik3.02
  
 PB
 
3.02 PB2.692.59  –    
15Adam Kellenberg HølledigAdam Kellenberg Hølledig ('12)Aarhus 19002.94
  
 PB
 
2.90 PB2.762.662.94 PB    
16
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad2.23
  
 
 
  X2.23  X  X    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik7.83
  
 PB
 
7.83 PB7.377.58     
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad7.81
  
 PB
 
7.44 PB7.81 PB6.94     
3Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19007.02
  
 PB
 
7.02 SB6.11  X     
4
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja6.72
  
 PB
 
6.65 PB  X6.72 PB     
5
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik6.12
  
 PB
 
5.85 PB6.12 PB5.68     
6Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad5.77
  
 PB
 
5.77 PB5.145.51     
7Karl-Emil Tranberg ViskumKarl-Emil Tranberg Viskum ('12)Aarhus 19005.60
  
 PB
 
5.30 PB5.30 =PB5.60 PB     
8
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad5.58
  
 PB
 
5.16 PB5.58 PB5.31     
9
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad5.13
  
 PB
 
4.83 PB5.13 PB  X     
10
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik5.11
  
 PB
 
  X5.11 PB  X     
D11 Boldkast 145 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 190039.70
  
 PB
 
31.50 PB38.76 PB39.70 PB  X    
2Tore Stærk PoulsenTore Stærk Poulsen ('12)Aarhus Fremad37.02
  
 PB
 
  X29.95 PB31.15 PB37.02 PB    
3Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad36.08
  
 PB
 
30.44 PB33.98 PB36.08 PB35.16    
4
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik34.93
  
 PB
 
32.72 PB34.93 PB31.12  X    
5
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad24.75
  
 PB
 
20.87 PB24.75 PB20.0421.76    
6Adam Kellenberg HølledigAdam Kellenberg Hølledig ('12)Aarhus 190022.96
  
 PB
 
  X19.19 PB9.8222.96 PB    
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK771.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
  
3Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19001.10
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
   
4
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001.10
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
  
Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK77 NH
  
 
 
0.90
  r
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.13
  
 PB
 
4.13 PB  X3.953.98    
2Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19003.70
  
 PB
 
3.70 PB3.463.503.54    
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.55
  
 
 
  X3.55 SB3.503.47    
4Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK773.50
  
 PB
 
3.50 PB3.483.47  –    
5
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.18
  
 
 
2.96 SB3.18 SB3.163.05    
6
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.18
  
 
 
2.82 SB3.00 SB3.06 SB3.18 SB    
7Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja3.10
  
 SB
 
3.10 SB2.452.902.86    
8Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK773.10
  
 PB
 
3.10 PB  X  X  –    
9
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 19003.03
  
 PB
 
3.03 PB2.922.94  –    
10Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19003.02
  
 
 
2.98 SB2.963.02 SB  –    
11
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK772.96
  
 PB
 
  X  X  X2.96 PB    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK776.76
  
 PB
 
6.06 PB5.976.76 PB     
2Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja5.91
  
 PB
 
5.66 PB5.81 PB5.91 PB     
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.67
  
 PB
 
5.31 SB4.675.67 PB     
4
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19005.54
  
 
 
5.54 SB5.435.28     
5Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK775.07
  
 PB
 
4.97 PB4.255.07 PB     
P11 Boldkast 145 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7725.24
  
 PB
 
25.24 PB24.9516.4319.10    
2
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 190020.12
  
 PB
 
12.76 PB20.12 PB20.0219.79    
3
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK7719.32
  
 PB
 
19.32 PB17.0215.7016.62    
4Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK7715.09
  
 PB
 
7.81 PB15.09 PB14.4615.00    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7711.08
  
  K
2
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja11.17
  
  K
3
Victoria Maria Buzgau
Victoria Maria Buzgau ('15)
Randers Freja / ROU11.44
  
  K
4
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja11.48
  
  K
5
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja11.74
  
  K
6
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja12.07
  
  K
Finale B
1
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 190010.06
  
 PB
2
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU11.03
  
 PB
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja11.12
  
 PB
4
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik11.86
  
 PB
5
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik12.05
  
 PB
6
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja12.42
  
 PB
7
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad12.64
  
 PB
8
Arthur Georg Psimaris Olsen
Arthur Georg Psimaris Olsen ('15)
BMI Atletik12.68
  
 PB
D9 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19001:19.20
  
 PB
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja1:23.64
  
 PB
3
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU1:23.90
  
 PB
4
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK771:31.43
  
  K
5
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik1:34.79
  
 PB
6
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik1:43.32
  
 PB
7
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad1:45.15
  
 PB
8
Arthur Georg Psimaris Olsen
Arthur Georg Psimaris Olsen ('15)
BMI Atletik1:54.75
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.37
  
 PB
 
3.19 PB3.123.37 PB     
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19003.11
  
 =PB
 
2.90 =PB3.09 PB3.11 PB     
3
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU3.03
  
 PB
 
3.02 PB3.03 PB2.96     
4
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik2.66
  
 PB
 
  –2.362.66 PB     
5
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.51
  
 PB
 
2.51 PB2.482.44     
6
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik2.48
  
 PB
 
2.48 PB2.452.40     
7
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad2.47
  
 PB
 
2.32 PB2.47 PB2.40     
8
Arthur Georg Psimaris Olsen
Arthur Georg Psimaris Olsen ('15)
BMI Atletik2.34
  
 PB
 
2.18 PB2.172.34 PB     
9
Malte Hasager
Malte Hasager ('15)
Randers Freja2.25
  
 PB
 
2.06 PB1.992.25 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19005.31
  
 PB
 
5.08 PB5.31 PB4.90     
2
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU4.99
  
 PB
 
4.82 PB4.92 PB4.99 PB     
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja4.72
  
 PB
 
4.18 SB4.63 PB4.72 PB     
4
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad4.42
  
 PB
 
3.69 PB4.25 PB4.42 PB     
5
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja4.24
  
 PB
 
2.66 SB3.75 SB4.24 PB     
6
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik3.91
  
 PB
 
3.31 PB3.91 PB3.15     
7
William Jensen
William Jensen ('15)
BMI Atletik3.48
  
 PB
 
3.15 PB3.48 PB3.38     
8
Malte Hasager
Malte Hasager ('15)
Randers Freja3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.123.19     
9
Arthur Georg Psimaris Olsen
Arthur Georg Psimaris Olsen ('15)
BMI Atletik3.22
  
 PB
 
2.59 PB3.22 PB  X     
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja3.06
  
 PB
 
3.03 PB3.06 PB2.88     
2
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.86
  
 PB
 
2.78 PB2.86 PB2.81     
3
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.542.71     
4
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja2.58
  
 PB
 
2.58 PB2.362.42     
5
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja2.46
  
 PB
 
2.46 PB2.46 =PB2.34     
6
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja2.38
  
 PB
 
2.37 PB2.38 PB2.30     
7
Victoria Maria Buzgau
Victoria Maria Buzgau ('15)
Randers Freja / ROU2.16
  
 PB
 
2.07 PB  –2.16 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK774.27
  
 PB
 
4.13 PB4.27 PB  X     
2
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja3.97
  
 PB
 
2.81 PB  X3.97 PB     
3
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja3.81
  
 PB
 
3.50 PB  X3.81 PB     
4
Victoria Maria Buzgau
Victoria Maria Buzgau ('15)
Randers Freja / ROU3.25
  
 PB
 
3.25 PB3.133.15     
5
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja3.22
  
 PB
 
3.12 PB3.22 PB3.04     
6
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja2.92
  
 PB
 
2.82 PB2.92 PB2.40     
7
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.592.35     
D7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Skogly
Karla Skogly ('16)
Randers Freja10.79
  
  K
2
Ioana Tanasa
Ioana Tanasa ('16)
Randers Freja / ROU11.46
  
  K
3
Martha Wessel Nørnberg
Martha Wessel Nørnberg ('16)
Aarhus Fremad12.55
  
  K
4
Emilie Bjærre Rasmussen
Emilie Bjærre Rasmussen ('16)
Randers Freja12.72
  
  K
5
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad12.75
  
  K
6
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad12.94
  
  K
7
Sonya Thiemer Alemu
Sonya Thiemer Alemu ('16)
Aarhus Fremad13.90
  
  K
8
Ruth Storvang
Ruth Storvang ('17)
Randers Freja14.05
  
  K
Finale B
1
Philip Sand Storvang
Philip Sand Storvang ('17)
Randers Freja11.43
  
 PB
2
Konrad Leon Miszczuk
Konrad Leon Miszczuk ('16)
Aarhus 190011.49
  
 PB
3
Anders Fink Weis
Anders Fink Weis ('16)
BMI Atletik12.23
  
 PB
4
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad12.36
  
 PB
5
Pontus Krogh Jensen
Pontus Krogh Jensen ('16)
BMI Atletik12.50
  
 PB
6
Victor Hellemann Vad
Victor Hellemann Vad ('16)
BMI Atletik13.05
  
 PB
7
Oscar Weiss Andersen
Oscar Weiss Andersen ('17)
BMI Atletik13.12
  
 PB
8
Frederik M. H. Jensen
Frederik M. H. Jensen ('17)
BMI Atletik13.96
  
 PB
D7 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Skogly
Karla Skogly ('16)
Randers Freja1:26.63
  
  K
2
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad1:35.61
  
 PB
3
Konrad Leon Miszczuk
Konrad Leon Miszczuk ('16)
Aarhus 19001:36.28
  
 PB
4
Philip Sand Storvang
Philip Sand Storvang ('17)
Randers Freja1:36.29
  
 PB
5
Anders Fink Weis
Anders Fink Weis ('16)
BMI Atletik1:46.79
  
 PB
6
Victor Hellemann Vad
Victor Hellemann Vad ('16)
BMI Atletik1:48.54
  
 PB
7
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad1:58.30
  
  K
8
Oscar Weiss Andersen
Oscar Weiss Andersen ('17)
BMI Atletik2:02.97
  
 PB
9
Frederik M. H. Jensen
Frederik M. H. Jensen ('17)
BMI Atletik2:04.87
  
 PB
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad DNF
  
  K
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Philip Sand Storvang
Philip Sand Storvang ('17)
Randers Freja2.50
  
 PB
 
2.50 PB2.492.26     
2
Victor Hellemann Vad
Victor Hellemann Vad ('16)
BMI Atletik2.41
  
 PB
 
2.41 PB2.212.39     
3
Konrad Leon Miszczuk
Konrad Leon Miszczuk ('16)
Aarhus 19002.39
  
 PB
 
2.39 PB2.002.35     
4
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad2.37
  
 PB
 
2.37 PB2.302.29     
5
Anders Fink Weis
Anders Fink Weis ('16)
BMI Atletik2.32
  
 PB
 
2.28 PB2.32 PB  X     
6
Pontus Krogh Jensen
Pontus Krogh Jensen ('16)
BMI Atletik2.29
  
 PB
 
2.00 PB2.29 PB1.63     
7
Oscar Weiss Andersen
Oscar Weiss Andersen ('17)
BMI Atletik2.22
  
 PB
 
2.11 PB2.22 PB2.04     
8
Frederik M. H. Jensen
Frederik M. H. Jensen ('17)
BMI Atletik1.84
  
 PB
 
1.63 PB1.63 =PB1.84 PB     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anders Fink Weis
Anders Fink Weis ('16)
BMI Atletik4.42
  
 PB
 
4.42 PB3.29  X     
2
Victor Hellemann Vad
Victor Hellemann Vad ('16)
BMI Atletik3.87
  
 PB
 
3.84 PB2.793.87 PB     
3
Konrad Leon Miszczuk
Konrad Leon Miszczuk ('16)
Aarhus 19003.79
  
 PB
 
3.49 PB3.79 PB3.02     
4
Pontus Krogh Jensen
Pontus Krogh Jensen ('16)
BMI Atletik3.68
  
 PB
 
3.33 PB3.173.68 PB     
5
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad3.00
  
 PB
 
2.25 PB2.73 PB3.00 PB     
6
Philip Sand Storvang
Philip Sand Storvang ('17)
Randers Freja2.97
  
 PB
 
2.69 PB2.97 PB2.80     
7
Frederik M. H. Jensen
Frederik M. H. Jensen ('17)
BMI Atletik2.45
  
 PB
 
2.45 PB1.882.09     
8
Oscar Weiss Andersen
Oscar Weiss Andersen ('17)
BMI Atletik2.38
  
 PB
 
2.36 PB2.38 PB2.07     
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Skogly
Karla Skogly ('16)
Randers Freja3.10
  
 PB
 
3.10 PB2.863.05     
2
Ioana Tanasa
Ioana Tanasa ('16)
Randers Freja / ROU2.79
  
 PB
 
2.60 PB2.79 PB2.74     
3
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad2.37
  
 PB
 
2.26 PB2.052.37 PB     
4
Martha Wessel Nørnberg
Martha Wessel Nørnberg ('16)
Aarhus Fremad2.31
  
 PB
 
2.31 PB2.292.28     
5
Vilma Sondrup Lindstrøm
Vilma Sondrup Lindstrøm ('16)
Randers Freja2.25
  
 PB
 
2.18 PB2.25 PB2.04     
6
Emilie Bjærre Rasmussen
Emilie Bjærre Rasmussen ('16)
Randers Freja2.23
  
 PB
 
2.23 PB2.192.07     
7
Ruth Storvang
Ruth Storvang ('17)
Randers Freja2.17
  
 PB
 
1.74 PB2.17 PB  X     
8
Sonya Thiemer Alemu
Sonya Thiemer Alemu ('16)
Aarhus Fremad2.10
  
 PB
 
2.10 PB2.041.90     
9
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad2.08
  
 PB
 
1.782.08 PB1.94     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ioana Tanasa
Ioana Tanasa ('16)
Randers Freja / ROU3.28
  
 PB
 
  X2.68 SB3.28 PB     
2
Mardiyah Ahmed Bulshale
Mardiyah Ahmed Bulshale ('16)
Aarhus Fremad3.19
  
 PB
 
2.622.373.19 PB     
3
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad3.12
  
 PB
 
3.12 PB2.902.67     
4
Karla Skogly
Karla Skogly ('16)
Randers Freja2.98
  
 PB
 
2.73 PB2.98 PB2.90     
5
Vilma Sondrup Lindstrøm
Vilma Sondrup Lindstrøm ('16)
Randers Freja2.77
  
 PB
 
2.77 PB2.54  X     
6
Emilie Bjærre Rasmussen
Emilie Bjærre Rasmussen ('16)
Randers Freja2.51
  
 PB
 
2.16 PB2.51 PB2.40     
7
Martha Wessel Nørnberg
Martha Wessel Nørnberg ('16)
Aarhus Fremad2.37
  
 PB
 
2.22 PB2.35 PB2.37 PB     
8
Ruth Storvang
Ruth Storvang ('17)
Randers Freja2.16
  
 PB
 
2.16 PB2.051.99     
9
Sonya Thiemer Alemu
Sonya Thiemer Alemu ('16)
Aarhus Fremad2.07
  
 PB
 
2.07 PB2.002.00     

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten