Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frankfurt GER: Mainova Frankfurt Marathon 29.10.2023

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Brimin Misoi
Brimin Misoi ('89)
KEN2:04:53
  
 PB
2
Mulugeta Asefa
Mulugeta Asefa ('98)
ETH2:06:47
  
 
3
Guye Adola
Guye Adola ('90)
ETH2:07:44
  
 
4
Albert Kangogo
Albert Kangogo ('87)
KEN2:08:10
  
 SB
5
Dominic Letting
Dominic Letting ('94)
KEN2:08:23
  
 PB
6
Isack Lelei
Isack Lelei ('90)
KEN2:09:32
  
 PB
7
Fredrick Kibii
Fredrick Kibii ('96)
KEN2:09:33
  
 
8
Edwin Kipruto
Edwin Kipruto ('95)
KEN2:12:16
  
 PB
9
Simon Boch
Simon Boch ('94)
GER2:12:32
  
 
10
Soufiyan Bouqantar
Soufiyan Bouqantar ('93)
MAR2:12:44
  
 
11
Mario Bauernfeind
Mario Bauernfeind ('91)
AUT2:12:49
  
 PB
12
Tom Anderson
Tom Anderson ('90)
GBR2:12:52
  
 
13
Abdi Kebede
Abdi Kebede 
ETH2:13:15
  
 
14
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT2:13:43
  
 PB
15
Samwel Nyamae
Samwel Nyamae ('93)
KEN2:13:54
  
 
16
Evans Yego
Evans Yego ('95)
KEN2:14:17
  
 SB
17
Chris Rainsford
Chris Rainsford ('89)
GBR2:21:02
  
 PB
18
Julian Großkopf
Julian Großkopf 
GER2:21:14
  
 PB
19
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE2:21:36
  
 
20
Anthony Ricardo
Anthony Ricardo ('88)
FRA2:21:48
  
 SB
21
Sassi Manu
Sassi Manu ('88)
SUI2:21:52
  
 PB
22Rasmus Dall-HansenRasmus Dall-Hansen ('91)DEN2:22:41
  
 PB
23
Henry Hart
Henry Hart ('96)
GBR2:23:39
  
 PB
24
Julien Peche
Julien Peche ('94)
FRA2:25:08
  
 PB
25
Aleksey Gussarov
Aleksey Gussarov ('95)
KAZ2:25:11
  
 PB
26
Michael Chalupsky
Michael Chalupsky ('83)
GER2:26:13
  
 PB
27
Michael Ferguson
Michael Ferguson ('95)
GBR2:26:16
  
 PB
28
Tom Hole
Tom Hole 
GBR2:26:35
  
 PB
29
Richard Bäckström
Richard Bäckström ('81)
SWE2:26:41
  
 =PB
30
Aurelien Renard
Aurelien Renard ('83)
FRA2:26:42
  
 PB
31
Philipp Karpeles
Philipp Karpeles 
GER2:27:06
  
 PB
32
Henrik Zeffer
Henrik Zeffer ('84)
SWE2:27:07
  
 PB
33
Ole Srocke
Ole Srocke ('90)
GER2:27:19
  
 PB
34
Wilfred van Holst
Wilfred van Holst ('88)
NED2:27:22
  
 SB
35
Jannik Ernst
Jannik Ernst ('90)
GER2:27:39
  
 SB
36
Alastair Hay
Alastair Hay ('85)
GBR2:27:59
  
 PB
37
Christopher Gerard
Christopher Gerard ('91)
FRA2:28:11
  
 PB
38
Adane Wuletaw Belete
Adane Wuletaw Belete ('97)
ETH2:28:16
  
 PB
39
Simon Stützel
Simon Stützel ('86)
GER2:28:20
  
 
40
Luc Scheller
Luc Scheller ('84)
LUX2:28:22
  
 PB DM 1
41
Marius Keller
Marius Keller ('95)
SUI2:28:27
  
 PB
42
Nic Ihlow
Nic Ihlow ('95)
GER2:28:43
  
 SB
43
Steffen Uliczka
Steffen Uliczka ('84)
GER2:28:43
  
 SB
44
Christoph Mattner
Christoph Mattner 
GER2:28:48
  
 PB
45
Maciej Miereczko
Maciej Miereczko ('79)
POL2:28:57
  
 SB
46
James Macdonald
James Macdonald ('80)
GBR2:29:01
  
 SB
47
Bernd Van Snick
Bernd Van Snick 
BEL2:29:09
  
 SB
48
Stephan Fruhmann
Stephan Fruhmann ('79)
GER2:29:14
  
 PB
49
Jens Ziganke
Jens Ziganke ('88)
GER2:29:28
  
 SB
50
Fraser Stewart
Fraser Stewart ('87)
GBR2:29:38
  
 
51
Fabian Fronthaler
Fabian Fronthaler ('88)
ITA2:29:52
  
 PB
52
Leon Kriszeleit
Leon Kriszeleit ('89)
GER2:30:03
  
 PB
53
Bjørn Erik Langstein
Bjørn Erik Langstein ('98)
NOR2:30:04
  
 PB
54
Marvin Röthemeyer
Marvin Röthemeyer ('89)
GER2:30:19
  
 PB
55
David Schönherr
David Schönherr ('89)
GER2:30:20
  
 SB
56
Florian Faroux
Florian Faroux ('93)
FRA2:30:23
  
 PB
57
Fabian Sposato
Fabian Sposato ('96)
ITA2:30:33
  
 PB
58
Kenneth Kosgei
Kenneth Kosgei ('88)
KEN2:30:37
  
 SB
59
Simon Rio
Simon Rio ('86)
ESP2:30:39
  
 PB
60
Tomoya Murakami
Tomoya Murakami ('04)
JPN2:31:01
  
 PB
61
Marius Gelbing
Marius Gelbing ('90)
GER2:31:05
  
 PB
62
Nick Van Nieuwenhuizen
Nick Van Nieuwenhuizen ('88)
NED2:31:14
  
 SB
63
Simone Pessina
Simone Pessina ('85)
ITA2:31:28
  
 SB
64
Balthasar Larisch
Balthasar Larisch ('91)
GER2:31:29
  
 PB
65
Finn Große-Freese
Finn Große-Freese 
GER2:31:33
  
 PB
66
Frode Tjelta
Frode Tjelta ('75)
NOR2:31:43
  
 PB
67
Paulo Gonçalves
Paulo Gonçalves ('71)
POR2:31:50
  
 PB
68
Daniel Husbands
Daniel Husbands 
GBR2:31:54
  
 
69
Lucas Weber
Lucas Weber 
GER2:32:10
  
 PB
70
Niall Gilchrist
Niall Gilchrist ('92)
GBR2:32:36
  
 PB
71
Joris Spigt
Joris Spigt 
NED2:32:45
  
 PB
72
Kader Bellahcene
Kader Bellahcene ('88)
FRA2:32:47
  
 PB
73
Kim Oskarsson
Kim Oskarsson ('93)
SWE2:32:49
  
 PB
74
Jørgen Schulze Hals
Jørgen Schulze Hals ('90)
NOR2:32:50
  
 PB
75
Benoit Brans
Benoit Brans 
BEL2:33:08
  
 PB
76
Per Liv
Per Liv ('79)
SWE2:33:15
  
 PB
77
Thierry Van Riesen
Thierry Van Riesen 
NED2:33:16
  
 PB
78
Matteo Lometti
Matteo Lometti ('89)
ITA2:33:16
  
 PB
79
Michi Windbichler
Michi Windbichler 
GER2:33:19
  
 PB
80
Georgy Dzhgarkava
Georgy Dzhgarkava 
GBR2:33:19
  
 SB
81
Recep Arslan
Recep Arslan ('98)
TUR2:33:23
  
 PB
82
Ciaran McGonagle
Ciaran McGonagle 
IRL2:33:27
  
 SB
83
Mick Fogarty
Mick Fogarty ('79)
IRL2:33:29
  
 SB
84
Eirik Hagen
Eirik Hagen 
NOR2:33:32
  
 PB
85
Robert Unger
Robert Unger ('83)
GER2:33:38
  
 
86
Gino Hofman
Gino Hofman 
NED2:33:57
  
 PB
87
Christian Kleinert
Christian Kleinert 
AUT2:34:01
  
 PB
88
Robin Schmidt
Robin Schmidt ('94)
GER2:34:01
  
 PB
89
Andrii Bolsunovskyi
Andrii Bolsunovskyi 
UKR2:34:02
  
 PB
90
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:34:19
  
 
91
Benoit Guidarelli
Benoit Guidarelli ('82)
FRA2:34:24
  
 PB
92
Yann Yamba
Yann Yamba ('83)
FRA2:34:34
  
 SB
94
Aidan Mc Swiney
Aidan Mc Swiney ('84)
IRL2:34:39
  
 PB
95
Sebastien Charnay
Sebastien Charnay ('77)
FRA2:34:52
  
 SB
96
Kaupo Uuetoa
Kaupo Uuetoa ('81)
EST2:34:58
  
 PB
97
Markus Granaas
Markus Granaas 
NOR2:35:00
  
 PB
98
Benedict Devlin
Benedict Devlin 
GBR2:35:11
  
 PB
99
Aksel Bjørhovde
Aksel Bjørhovde ('99)
NOR2:35:11
  
 SB
100
Antoine Dumoulin
Antoine Dumoulin ('91)
BEL2:35:46
  
 PB
101
Håkon Urdal
Håkon Urdal 
NOR2:35:53
  
 
102
Alexis Labernia
Alexis Labernia ('96)
FRA2:36:02
  
 PB
103
Marian Bunte
Marian Bunte ('89)
GER2:36:07
  
 SB
104
Kenny Bertels
Kenny Bertels 
BEL2:36:10
  
 PB
105
André Afonso
André Afonso 
POR2:36:13
  
 PB
106
Matthias Maldet
Matthias Maldet 
AUT2:36:14
  
 
107
Njål Tyssing
Njål Tyssing ('82)
NOR2:36:15
  
 SB
108
Arnaud Ulrich
Arnaud Ulrich 
FRA2:36:15
  
 PB
109
Philippe Beuret
Philippe Beuret 
SUI2:36:15
  
 PB
110
Artur Jasinski
Artur Jasinski 
POL2:36:28
  
 PB
111
Christian Burkhardt
Christian Burkhardt 
GER2:36:34
  
 PB
112
Fabian Ten Kate
Fabian Ten Kate ('92)
NED2:36:44
  
 SB
113
Simo-Pekka Fincke
Simo-Pekka Fincke ('81)
FIN2:36:46
  
 SB
114
Martin Wonke
Martin Wonke 
GER2:36:54
  
 PB
115
Matthew Hornsby
Matthew Hornsby ('80)
GBR2:36:58
  
 
115
Aaro Asikainen
Aaro Asikainen ('88)
FIN2:37:04
  
 PB
124
Martijn De Groot
Martijn De Groot ('95)
NED2:37:47
  
 
133Mikkel Rosendal LarsenMikkel Rosendal Larsen ('83)DEN2:38:24
  
 PB
171
Kalle Mäenpää
Kalle Mäenpää ('86)
FIN2:40:25
  
 SB
172
Harmen Den Boer
Harmen Den Boer 
NED2:40:28
  
 
208
Thomas De Vos
Thomas De Vos 
NED2:43:30
  
 PB
211
Petri Juuti
Petri Juuti ('77)
FIN2:43:39
  
 
213
Raymond Birch
Raymond Birch 
IRL2:43:51
  
 PB
214
Marko Palohuhta
Marko Palohuhta ('81)
FIN2:43:53
  
 SB
216
Joakim Ekström
Joakim Ekström ('86)
SWE2:43:58
  
 PB
229Lennarth ØstergaardLennarth Østergaard ('76)DEN2:44:24
  
 SB
231Henrik ScharlingHenrik Scharling ('78)DEN2:44:26
  
 PB
242
Sander Schulze
Sander Schulze 
NED2:44:54
  
 PB
243
Donough McBrearty
Donough McBrearty 
IRL2:44:58
  
 PB
250
Joseph Cronin
Joseph Cronin 
IRL2:45:20
  
 PB
268
Adhamh O'Leary
Adhamh O'Leary 
IRL2:45:46
  
 PB
271
Kevin McGee
Kevin McGee 
IRL2:45:50
  
 PB
275
Mark Huisman
Mark Huisman 
NED2:46:05
  
 PB
287
Noel Williams
Noel Williams ('90)
IRL2:46:33
  
 PB
290Joakim GunnløgssonJoakim Gunnløgsson ('89)DEN2:46:45
  
 SB
306
Stephen McAuley
Stephen McAuley 
IRL2:47:20
  
 PB
313Steen BlindumSteen Blindum ('77)DEN2:47:40
  
 PB
319Morten ThyeMorten Thye ('71)DEN2:47:50
  
 
329
Anne Wiersma
Anne Wiersma 
NED2:48:18
  
 PB
333Tobias LiljeqvistTobias Liljeqvist ('92)DEN2:48:26
  
 PB
335
Vincent Vergeer
Vincent Vergeer 
NED2:48:30
  
 
347
Tuukka Rintala
Tuukka Rintala ('85)
FIN2:48:53
  
 PB
353
Erik Jansson
Erik Jansson ('77)
SWE2:49:09
  
 SB
354
Markus Lommi
Markus Lommi ('94)
FIN2:49:10
  
 PB
377
Rogier Rozendaal
Rogier Rozendaal 
NED2:49:50
  
 PB
381
Gennaro De Spirt
Gennaro De Spirt 
NED2:49:57
  
 
382Mathias PedersenMathias Pedersen ('89)DEN2:49:58
  
 PB
383
Boudewijn Happé
Boudewijn Happé 
NED2:49:59
  
 PB
389
Christian Van Dartel
Christian Van Dartel 
NED2:50:18
  
 PB
402Mikkel GormsenMikkel Gormsen DEN2:50:54
  
 PB
408Rasmus G. SteffensenRasmus G. Steffensen ('88)DEN2:51:08
  
 SB
454
Chris Jansen
Chris Jansen 
NED2:52:18
  
 PB
459
Erik Deenen
Erik Deenen 
NED2:52:29
  
 PB
474
Anton Kaletin
Anton Kaletin ('78)
EST2:52:53
  
 PB
475Niels BruunNiels Bruun ('65)DEN2:52:54
  
 
492
Niels Post
Niels Post 
NED2:53:22
  
 PB
495Rune KnudsenRune Knudsen ('83)DEN2:53:34
  
 
496
Alvar Viikmäe
Alvar Viikmäe ('73)
EST2:53:38
  
 SB
501
Patrik Gustafsson
Patrik Gustafsson ('84)
SWE2:53:52
  
 SB
504
Maarten Hoksbergen
Maarten Hoksbergen 
NED2:53:59
  
 PB
521Emil DamtoftEmil Damtoft ('99)DEN2:54:20
  
 PB
527Michael StokholmMichael Stokholm DEN2:54:28
  
 PB
539
Mattias Gustafsson
Mattias Gustafsson ('86)
SWE2:54:41
  
 PB
556Jacob DyrvangJacob Dyrvang ('86)DEN2:55:04
  
 
557
Tomi Huhtamäki
Tomi Huhtamäki ('77)
FIN2:55:09
  
 PB
568
Dave Klink
Dave Klink ('84)
NED2:55:19
  
 PB
580
Werneri Huhtinen
Werneri Huhtinen ('94)
FIN2:55:34
  
 PB
584
Boris Cornelissen
Boris Cornelissen 
NED2:55:40
  
 PB
588Rasmus NæblerødRasmus Næblerød ('86)DEN2:55:42
  
 PB
597Kasper BoamahKasper Boamah ('84)DEN2:55:54
  
 PB
599Brian VesterbækBrian Vesterbæk ('76)DEN2:55:57
  
 PB
603
Anders Karnebäck
Anders Karnebäck ('83)
SWE2:56:01
  
 PB
607
Leyi Hu
Leyi Hu 
NED2:56:06
  
 PB
609
Pontus Linderoth
Pontus Linderoth ('96)
SWE2:56:10
  
 PB
622
Bo Nilsson
Bo Nilsson ('80)
SWE2:56:28
  
 SB
630Thomas Damgaard PetersenThomas Damgaard Petersen ('95)DEN2:56:36
  
 PB
634
Ian Ylönen
Ian Ylönen ('86)
FIN2:56:40
  
 PB
641
Rens Van Hooydonk
Rens Van Hooydonk 
NED2:56:47
  
 PB
643Rasmus Lütken TonsbergRasmus Lütken Tonsberg ('84)DEN2:56:49
  
 PB
659
Michiel Van Bellen
Michiel Van Bellen 
NED2:57:05
  
 PB
673
Erik Toivanen
Erik Toivanen ('97)
SWE2:57:24
  
 PB
675Ulrik Schmidt-JørgensenUlrik Schmidt-Jørgensen DEN2:57:26
  
 PB
696
Johannes Pietilä
Johannes Pietilä ('92)
FIN2:57:44
  
 PB
721Per AndersenPer Andersen ('74)DEN2:58:03
  
 PB
723Emil BollEmil Boll ('93)DEN2:58:04
  
 PB
737
Kait Vahter
Kait Vahter ('76)
EST2:58:23
  
 SB
743
Mark Gaal
Mark Gaal 
NED2:58:32
  
 PB
755Alexander Gram JensenAlexander Gram Jensen ('98)DEN2:58:38
  
 PB
765
Henrik Svedestig
Henrik Svedestig ('91)
SWE2:58:46
  
 PB
770
Olli Hildén
Olli Hildén ('92)
FIN2:58:49
  
 PB
816
Carl-Ola Danielsson
Carl-Ola Danielsson ('76)
SWE2:59:22
  
 PB
872
Pekka Moisio
Pekka Moisio ('88)
FIN3:00:02
  
 PB
873
Toni Rydenfelt
Toni Rydenfelt ('89)
FIN3:00:03
  
 PB
886Thomas HahnThomas Hahn DEN3:00:13
  
 PB
923
Kristofer Linder
Kristofer Linder ('86)
SWE3:01:06
  
 PB
953Lars Rinder MadsenLars Rinder Madsen ('81)DEN3:01:42
  
 
968Stefan StampStefan Stamp ('96)DEN3:01:56
  
 PB
992Daniel BundgaardDaniel Bundgaard ('77)DEN3:02:34
  
 PB
1020
Sergey Frolov
Sergey Frolov ('72)
FIN3:03:19
  
 
1039
Ludde Edgren
Ludde Edgren ('76)
SWE3:03:50
  
 SB
1059
Fredrik Persson
Fredrik Persson ('84)
SWE3:04:12
  
 PB
1069
Filipp Zimin
Filipp Zimin ('82)
FIN3:04:20
  
 SB
1102
Riku Sauso
Riku Sauso ('78)
FIN3:05:25
  
 PB
1157Thomas WambergThomas Wamberg DEN3:06:40
  
 PB
1165
Mikael Ceder
Mikael Ceder ('82)
SWE3:06:51
  
 SB
1184
Karl Teurneau-Hermansson
Karl Teurneau-Hermansson ('84)
SWE3:07:22
  
 
1198
Niclas Sjögren
Niclas Sjögren ('66)
SWE3:07:45
  
 PB
1199
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('70)
SWE3:07:49
  
 PB
1201
Mikael Zachrisson
Mikael Zachrisson ('65)
SWE3:07:52
  
 SB
1202
Can Pettersen
Can Pettersen ('75)
SWE3:07:57
  
 PB
1223Rasmus GrillRasmus Grill ('98)DEN3:08:19
  
 PB
1236
Mikko Vainio
Mikko Vainio ('86)
FIN3:08:32
  
 PB
1254
Magnus Bergh
Magnus Bergh ('69)
SWE3:08:57
  
 PB
1287
Klaus Julin
Klaus Julin 
FIN3:09:29
  
 PB
1291Hans-Christian Køie PoulsenHans-Christian Køie Poulsen ('61)DEN3:09:32
  
 SB
1406
Karl Bertil Wiborg
Karl Bertil Wiborg ('82)
SWE3:11:48
  
 PB
1439Kim UldahlKim Uldahl DEN3:12:29
  
 PB
1462
Patrik Nyqvist
Patrik Nyqvist ('70)
FIN3:12:52
  
 PB
1496
Jonas Khan
Jonas Khan ('78)
SWE3:13:21
  
 PB
1501Frederik DamgaardFrederik Damgaard ('98)DEN3:13:25
  
 
1504
Arttu Borchers
Arttu Borchers ('84)
FIN3:13:26
  
 SB
1510
Henric Höglind
Henric Höglind ('68)
SWE3:13:29
  
 PB
1552Mikkel Koch MørkenborgMikkel Koch Mørkenborg DEN3:14:02
  
 PB
1553
Gustav Karnebäck
Gustav Karnebäck ('87)
SWE3:14:06
  
 SB
1567Søren Odgaard ChristensenSøren Odgaard Christensen DEN3:14:17
  
 PB
1575Claus SørensenClaus Sørensen ('82)DEN3:14:24
  
 
1583
Marcus Österberg
Marcus Österberg ('67)
SWE3:14:32
  
 
1629
Timo Rehell
Timo Rehell ('95)
FIN3:15:24
  
 PB
1677
Gustav Peper
Gustav Peper 
SWE3:16:18
  
 PB
1685
Valtteri Vuorela
Valtteri Vuorela 
FIN3:16:30
  
 PB
1700Theodor WambergTheodor Wamberg DEN3:16:48
  
 PB
1721
David Berg
David Berg ('89)
SWE3:17:11
  
 PB
1725Andreas HaugaardAndreas Haugaard ('93)DEN3:17:17
  
 PB
1736
Martin Eriksson Peper
Martin Eriksson Peper ('67)
SWE3:17:30
  
 SB
1767Tony ChristoffersenTony Christoffersen DEN3:18:04
  
 PB
1803Morten StokholmMorten Stokholm DEN3:18:48
  
 PB
1840Thomas Thellersen BørnerThomas Thellersen Børner ('69)DEN3:19:28
  
 SB
1885Jonatan HovgaardJonatan Hovgaard DEN3:20:04
  
 PB
1913Mikkel ThyeMikkel Thye DEN3:20:41
  
 PB
1954
Sixten Melander
Sixten Melander ('97)
SWE3:21:15
  
 PB
2003
Wilmer Grelsson
Wilmer Grelsson 
SWE3:22:02
  
 PB
2024
Matias Lundmark
Matias Lundmark ('76)
SWE3:22:27
  
 PB
2045Kim JakobsenKim Jakobsen DEN3:22:52
  
 PB
2104
Sam Lööf
Sam Lööf ('89)
SWE3:23:47
  
 PB
2122Thomas SkuldboelThomas Skuldboel DEN3:24:04
  
 PB
2264
Per-Åke Häggblom
Per-Åke Häggblom ('76)
SWE3:26:35
  
 SB
2298
Jesper Arnshed
Jesper Arnshed ('93)
SWE3:27:11
  
 SB
2312Michael JohannesenMichael Johannesen DEN3:27:19
  
 PB
2710
Anders Karnfält
Anders Karnfält ('61)
SWE3:32:52
  
 SB
2904
Bart Beerkens
Bart Beerkens ('71)
NED3:35:32
  
 PB
5079
Bengt Håkansson
Bengt Håkansson ('58)
SWE4:05:48
  
 PB
5196
Tage Berntsson
Tage Berntsson ('56)
SWE4:08:04
  
 PB
1
Luc Scheller
Luc Scheller ('84)
LUX2:28:22
  
 PB
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Bezunesh Getachew
Bezunesh Getachew ('97)
ETH2:19:27
  
 PB
2
Winfridah Moseti
Winfridah Moseti ('96)
KEN2:20:55
  
 PB
3
Sharon Chelimo
Sharon Chelimo ('94)
KEN2:22:07
  
 PB
4
Viola Kibiwot
Viola Kibiwot ('83)
KEN2:22:57
  
 PB
5
Agnes Keino
Agnes Keino ('88)
KEN2:23:44
  
 SB
6
Pascalia Chepkogei
Pascalia Chepkogei ('01)
KEN2:26:14
  
 SB
7
Visiline Jepkesho
Visiline Jepkesho ('89)
KEN2:26:20
  
 SB
8
Naomi Rotich
Naomi Rotich ('94)
KEN2:26:48
  
 
9
Magdalene Masai
Magdalene Masai ('93)
KEN2:27:19
  
 
10
Medina Armino
Medina Armino ('97)
ETH2:27:54
  
 
11
Miriam Dattke
Miriam Dattke ('98)
GER2:28:12
  
 SB
12
Viktoriya Kalyuzhna
Viktoriya Kalyuzhna ('94)
UKR2:28:23
  
 SB
13
Matea Parlov Koštro
Matea Parlov Koštro ('92)
CRO2:28:37
  
 
14
Tereza Hrochová
Tereza Hrochová ('96)
CZE2:31:51
  
 
15
Rutendo Nyahora
Rutendo Nyahora ('88)
ZIM2:32:00
  
 PB
16
Catherine Bertone
Catherine Bertone ('72)
ITA2:35:35
  
 SB
17
Aurora Bado
Aurora Bado ('02)
ITA2:36:10
  
 PB
18
Svenja Ojstersek
Svenja Ojstersek ('94)
GER2:39:40
  
 PB
19
Latifa Mokhtari
Latifa Mokhtari ('81)
FRA2:41:25
  
 PB
20
Yvonne van Vlerken
Yvonne van Vlerken ('78)
NED2:42:30
  
 
21
Sabine Burgdorf
Sabine Burgdorf ('81)
GER2:44:04
  
 SB
22
Selina Ummel
Selina Ummel ('97)
SUI2:44:23
  
 PB
23
Merle Brunnée
Merle Brunnée ('94)
GER2:44:44
  
 PB
24
Anna Starostzik
Anna Starostzik ('87)
GER2:47:00
  
 SB
25
Leentje Hellemans
Leentje Hellemans 
BEL2:47:17
  
 
26
Verena Cerna
Verena Cerna ('81)
GER2:48:39
  
 
27
Evgeniia Zhgir
Evgeniia Zhgir ('81)
RUS2:48:46
  
 SB
28
Ivette Mejia
Ivette Mejia ('90)
MEX2:48:52
  
 SB
29
Nora Kusterer
Nora Kusterer ('89)
GER2:48:56
  
 SB
30
Steph McCall
Steph McCall ('93)
GBR2:49:43
  
 SB
31
Siri Schøne
Siri Schøne 
NOR2:50:11
  
 
32Stine Gjelstrup HansenStine Gjelstrup Hansen ('94)DEN2:50:45
  
 PB
33
Bibiro Ali Taher
Bibiro Ali Taher ('88)
CHA2:51:39
  
 SB
34
Lisa Schmitt
Lisa Schmitt ('98)
GER2:51:44
  
 PB
35
Nesrine Njeim
Nesrine Njeim ('83)
LBN2:52:15
  
 
36
Sylvie Müller
Sylvie Müller ('91)
GER2:52:59
  
 PB
37
Modesta Bužerytė
Modesta Bužerytė 
LTU2:53:09
  
 PB
38
Rowen Hughes
Rowen Hughes 
GBR2:53:41
  
 PB
39
Angela Moesch
Angela Moesch ('69)
GER2:55:21
  
 PB
40
Josefine Brekke
Josefine Brekke ('95)
NOR2:55:39
  
 PB
41
Stefania Brazzoli
Stefania Brazzoli ('91)
ITA2:55:58
  
 SB
42
Nicole Munzert
Nicole Munzert 
GER2:56:15
  
 PB
43
Laura Barber
Laura Barber 
GBR2:56:23
  
 PB
44
Anja Kobs
Anja Kobs ('76)
GER2:56:48
  
 PB
45
Shefi Xhaferaj
Shefi Xhaferaj ('83)
LUX2:56:58
  
 SB DM 1
46
Meike Freudenreich
Meike Freudenreich ('98)
GER2:58:02
  
 =PB
47
Lena Ritzel
Lena Ritzel ('99)
GER2:58:10
  
 PB
48
Tamara Giorgi
Tamara Giorgi ('79)
ITA2:58:29
  
 PB
49Hanne ChristensenHanne Christensen ('96)USA2:58:42
  
 PB
50
Sara Stark
Sara Stark ('82)
GER2:58:54
  
 PB
51
Katelijne Tas
Katelijne Tas ('84)
BEL2:58:56
  
 SB
52
Zara Knappy
Zara Knappy ('95)
GBR2:59:08
  
 PB
53
Karen Kussmann
Karen Kussmann 
GER2:59:16
  
 PB
54
Susanna Meurer
Susanna Meurer ('95)
GER2:59:34
  
 PB
72
Petra Sloots
Petra Sloots 
NED3:06:07
  
 PB
83
Lineke Reuvekamp
Lineke Reuvekamp 
NED3:08:47
  
 PB
86Josephine BrystingJosephine Brysting ('95)DEN3:09:24
  
 PB
88
Susanne Van Den Broek
Susanne Van Den Broek 
NED3:09:44
  
 PB
95
Leena Mäkäräinen
Leena Mäkäräinen ('88)
FIN3:11:16
  
 PB
104
Martta Valkola
Martta Valkola ('80)
FIN3:12:48
  
 PB
111
Sara Malmberg
Sara Malmberg ('87)
FIN3:13:43
  
 PB
129
Carien Gibcus
Carien Gibcus 
NED3:15:36
  
 PB
136
Nele Eichhorn
Nele Eichhorn ('80)
EST3:17:02
  
 PB
142Rikke HeinesenRikke Heinesen ('81)DEN3:17:37
  
 
146
Elin Stjernlöf
Elin Stjernlöf ('93)
SWE3:18:05
  
 PB
203
Marieke Van Den Brink
Marieke Van Den Brink 
NED3:25:10
  
 PB
220
Kaia Maasing
Kaia Maasing ('86)
EST3:27:25
  
 PB
239Pernille KjeldsenPernille Kjeldsen DEN3:28:43
  
 PB
243Mette KnudsenMette Knudsen DEN3:28:59
  
 PB
255
Cheyenne Heijmans
Cheyenne Heijmans 
NED3:29:46
  
 PB
261
Iika Animägi
Iika Animägi ('75)
EST3:30:04
  
 PB
265
Kirsi Taponen
Kirsi Taponen ('83)
FIN3:30:18
  
 PB
308
Marlous Van Duijn
Marlous Van Duijn 
NED3:34:26
  
 PB
309
Brigitte Van Buuren
Brigitte Van Buuren 
NED3:34:28
  
 PB
326Bettina GuldbækBettina Guldbæk ('78)DEN3:35:42
  
 SB
332
Sara Wallman
Sara Wallman ('85)
SWE3:35:53
  
 PB
343
Heljä Mäkinen
Heljä Mäkinen ('96)
FIN3:36:35
  
 PB
344
Maria Jonsson
Maria Jonsson 
SWE3:36:36
  
 PB
352
Elske Hetebrij
Elske Hetebrij 
NED3:37:00
  
 PB
361
Anja Kontio
Anja Kontio 
FIN3:37:51
  
 PB
364
Kirsten Van Apeldoorn
Kirsten Van Apeldoorn 
NED3:38:08
  
 PB
386
Raita Säynäjoki
Raita Säynäjoki ('83)
FIN3:39:35
  
 PB
398
Betty Vedder
Betty Vedder ('80)
NED3:40:19
  
 PB
409
Jacqueline Oude Bennink
Jacqueline Oude Bennink 
NED3:41:12
  
 PB
462
Kadi Sau
Kadi Sau ('90)
EST3:43:30
  
 PB
493
Christl Foekema
Christl Foekema 
NED3:45:06
  
 PB
497
Annelies Pronk
Annelies Pronk 
NED3:45:20
  
 PB
524
Annelieke Van Schaik
Annelieke Van Schaik 
NED3:46:46
  
 PB
526
Yvonne Visser
Yvonne Visser 
NED3:46:50
  
 PB
538
Minneke Kuin
Minneke Kuin 
NED3:47:31
  
 PB
547
Carina Berntsson
Carina Berntsson ('61)
SWE3:47:50
  
 SB
625
Ilse Van De Zande
Ilse Van De Zande 
NED3:52:32
  
 PB
659
Astrid Kampert
Astrid Kampert 
NED3:53:56
  
 PB
690
Hannie Van Liebergen
Hannie Van Liebergen 
NED3:55:07
  
 PB
693
Jeannette Van Der Rhee
Jeannette Van Der Rhee 
NED3:55:10
  
 PB
719Katarina HerrströmKatarina Herrström ('58)DEN3:56:13
  
 SB
783
Sophie Weistra
Sophie Weistra 
NED3:58:18
  
 PB
806
Jolien Stevels
Jolien Stevels 
NED3:58:56
  
 PB
819
Maja Winters
Maja Winters 
NED3:59:16
  
 PB
1
Shefi Xhaferaj
Shefi Xhaferaj ('83)
LUX2:56:58
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive