Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Nordsjællandsk ungdomsholdkamp 18.11.2023 Inde
Snekkersten Idrætscenter

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.57
  
 PB
1Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik9.57
  
 PB
1
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE11.68
  
  K
2
Peter Brahe
Peter Brahe ('16)
Holte Atletik12.68
  
 PB
3
Viggo Masotti Kryger
Viggo Masotti Kryger ('16)
FIF Hillerød13.74
  
 PB
4
Elton Schellerup Lim Nielsen
Elton Schellerup Lim Nielsen ('17)
Helsingør IF14.72
  
 PB
Finale B
1
Caroline Thomsen
Caroline Thomsen ('15)
FIF Hillerød11.41
  
  K
2
Leah Herborg Nathan
Leah Herborg Nathan ('15)
Holte Atletik11.75
  
  K
4
Camille My Bech Yde
Camille My Bech Yde ('15)
Helsingør IF13.54
  
  K
5
Silja Riis Lindevall
Silja Riis Lindevall ('15)
Helsingør IF14.10
  
  K
Finale C
1
Olivia Elkjær
Olivia Elkjær ('15)
Allerød AM 10.75
  
  K
3
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF12.27
  
  K
4
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF12.53
  
  K
Finale D
1
Valdemar Møller Køster
Valdemar Møller Køster ('14)
Allerød AM 9.72
  
 PB
2
Silas Schiødt
Silas Schiødt ('14)
FIF Hillerød10.21
  
 PB
3
Kian Hein-Magnussen
Kian Hein-Magnussen ('14)
Holte Atletik10.62
  
 PB
4
Aksel Emil Blichert
Aksel Emil Blichert ('14)
Helsingør IF10.69
  
 PB
5
Elena Breum
Elena Breum ('15)
Holte Atletik12.20
  
  K
Finale E
1
Nova Esther Clausen
Nova Esther Clausen ('13)
Holte Atletik9.56
  
  K
2
Karlamarie Løvkvist
Karlamarie Løvkvist ('13)
Holte Atletik11.74
  
  K
3
Anna Gantzel
Anna Gantzel ('13)
Holte Atletik12.09
  
  K
Finale F
1Lea Stetkær BohrLea Stetkær Bohr ('12)Holte Atletik9.43
  
  K
2Iris Erica Christensen AlstrupIris Erica Christensen Alstrup ('12)Helsingør IF9.93
  
  K
1Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF9.61
  
 PB
2Bjørn Stampe KongsgaardBjørn Stampe Kongsgaard ('12)Allerød AM 9.67
  
 PB
3
Nord Schellerup Lim Nielsen
Nord Schellerup Lim Nielsen ('13)
Helsingør IF10.29
  
 PB
4
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 10.60
  
 PB
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF11.17
  
 PB
1Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik9.16
  
  K
2Ulrikka FærchUlrikka Færch ('11)Allerød AM 9.86
  
  K
3Emma Frost MølgaardEmma Frost Mølgaard ('11)Allerød AM 11.54
  
  K
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale B
1Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK11.52
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF1.40
  
 =PB
 
1.15
  O
1.18
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.40
XXO
1.43
xxx
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.833.753.83    
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.87
  
 SB
 
3.57 SB3.85 SB3.87 SB3.80    
3Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK3.67
  
 SB
 
3.67 SB3.613.623.60    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.93
  
 PB
 
7.98 SB8.93 PB8.248.14    
Finale B
2Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik7.89
  
 PB
 
7.80 PB7.697.227.617.89 PB6.64  
3Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK6.39
  
 PB
 
5.86 SB6.12 SB6.39 PB6.235.015.63  
4Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK5.53
  
 PB
 
5.53 PB5.455.225.314.775.30  
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik1.30
  
 PB
 
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.32
XXX
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1Ulrikka FærchUlrikka Færch ('11)Allerød AM 3.24
  
 PB
 
3.11 PB2.693.24 PB3.04    
2Emma Frost MølgaardEmma Frost Mølgaard ('11)Allerød AM 2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.642.842.58    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik6.04
  
 PB
 
5.98 PB6.04 PB6.005.68    
Finale B
2Ulrikka FærchUlrikka Færch ('11)Allerød AM 5.38
  
 PB
 
4.53 PB4.77 PB5.19 PB5.095.37 PB5.38 PB  
3Emma Frost MølgaardEmma Frost Mølgaard ('11)Allerød AM 5.13
  
 PB
 
4.36 PB5.13 PB4.55  X  X4.87  
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale B
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF12.82
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF1.06
  
 PB
 
0.91
  O
0.94
  O
0.97
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
XXO
1.09
XXX
 
2Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF1.03
  
 PB
 
0.91
  O
0.94
  O
0.97
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
XXX
  
3
Nord Schellerup Lim Nielsen
Nord Schellerup Lim Nielsen ('13)
Helsingør IF1.03
  
 PB
 
0.91
  O
0.94
  O
0.97
  O
1.00
 XO
1.03
 XO
1.06
XXX
  
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1Bjørn Stampe KongsgaardBjørn Stampe Kongsgaard ('12)Allerød AM 4.00
  
 PB
 
3.98 PB3.874.00 PB3.88    
2
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.72
  
 PB
 
3.53 PB3.62 PB3.553.72 PB    
3
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 3.26
  
 PB
 
3.18 PB3.26 PB3.183.22    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF5.85
  
 PB
 
5.60 PB5.85 PB5.095.80    
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF5.67
  
 PB
 
4.95 SB5.67 PB5.185.40    
5
Nord Schellerup Lim Nielsen
Nord Schellerup Lim Nielsen ('13)
Helsingør IF4.60
  
 PB
 
  X4.46 PB4.60 PB3.89    
Finale B
1Bjørn Stampe KongsgaardBjørn Stampe Kongsgaard ('12)Allerød AM 8.16
  
 PB
 
  X8.16 PB  X7.647.597.76  
4
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 4.80
  
 PB
 
4.15 PB  X4.80 PB4.734.624.54  
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.21
  
 
2
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF13.63
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.21
  
 PB
 
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
XXX
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.09
  
 
 
4.093.914.023.87    
2
Nova Esther Clausen
Nova Esther Clausen ('13)
Holte Atletik3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.693.643.55    
3Iris Erica Christensen AlstrupIris Erica Christensen Alstrup ('12)Helsingør IF3.68
  
 PB
 
3.68 PB3.463.633.58    
4
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.153.233.06    
5
Karlamarie Løvkvist
Karlamarie Løvkvist ('13)
Holte Atletik2.44
  
 PB
 
2.30 PB2.182.44 PB2.41    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE6.74
  
 PB
 
6.14 SB6.49 PB6.256.74 PB    
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.56
  
 PB
 
7.998.27 PB8.56 PB7.618.177.84  
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Valdemar Møller Køster
Valdemar Møller Køster ('14)
Allerød AM 3.45
  
 PB
 
3.18 PB3.103.45 PB3.23    
2
Kian Hein-Magnussen
Kian Hein-Magnussen ('14)
Holte Atletik3.19
  
 PB
 
3.19 PB3.152.783.04    
3
Aksel Emil Blichert
Aksel Emil Blichert ('14)
Helsingør IF3.13
  
 PB
 
3.13 PB3.022.863.02    
4
Silas Schiødt
Silas Schiødt ('14)
FIF Hillerød3.01
  
 PB
 
2.93 PB2.912.703.01 PB    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Valdemar Møller Køster
Valdemar Møller Køster ('14)
Allerød AM 6.25
  
 PB
 
6.25 PB5.315.225.40    
2
Kian Hein-Magnussen
Kian Hein-Magnussen ('14)
Holte Atletik5.48
  
 PB
 
5.38 PB  X  X5.48 PB    
3
Aksel Emil Blichert
Aksel Emil Blichert ('14)
Helsingør IF4.65
  
 PB
 
4.45 PB4.114.434.65 PB    
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lærke Qvist
Lærke Qvist ('14)
Helsingør IF0.97
  
 PB
 
0.85
  O
0.88
  O
0.91
  O
0.94
  O
0.97
 XO
1.00
XXX
  
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Elkjær
Olivia Elkjær ('15)
Allerød AM 2.97
  
 PB
 
2.69 PB2.82 PB2.89 PB2.97 PB    
2
Frida Stampe Kongsgaard
Frida Stampe Kongsgaard ('15)
Allerød AM 2.62
  
 PB
 
2.56 PB1.752.62 PB1.54    
3
Caroline Thomsen
Caroline Thomsen ('15)
FIF Hillerød2.59
  
 PB
 
2.46 PB2.59 PB2.352.09    
4
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF2.59
  
 PB
 
1.84 SB1.95 SB2.24 PB2.59 PB    
5
Leah Herborg Nathan
Leah Herborg Nathan ('15)
Holte Atletik2.58
  
 PB
 
2.58 PB2.242.262.30    
6
Viola Gramsbergen Neldeborg
Viola Gramsbergen Neldeborg ('15)
Allerød AM 2.46
  
 PB
 
2.46 PB2.33  X2.16    
7
Elena Breum
Elena Breum ('15)
Holte Atletik2.42
  
 PB
 
2.29 PB2.42 PB2.202.24    
8
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF2.18
  
 PB
 
2.18 PB1.841.581.92    
9
Camille My Bech Yde
Camille My Bech Yde ('15)
Helsingør IF1.92
  
 PB
 
1.83 PB1.90 PB1.811.92 PB    
10
Silja Riis Lindevall
Silja Riis Lindevall ('15)
Helsingør IF1.87
  
 PB
 
1.80 PB1.601.87 PB1.75    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Elkjær
Olivia Elkjær ('15)
Allerød AM 4.21
  
 PB
 
3.69 PB3.154.04 PB4.21 PB    
2
Viola Gramsbergen Neldeborg
Viola Gramsbergen Neldeborg ('15)
Allerød AM 3.74
  
 PB
 
3.71 PB3.633.74 PB3.63    
3
Frida Stampe Kongsgaard
Frida Stampe Kongsgaard ('15)
Allerød AM 2.93
  
 PB
 
2.55 PB2.542.292.93 PB    
4
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF2.54
  
 PB
 
2.47 PB1.932.292.54 PB    
5
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF2.53
  
 PB
 
2.48 PB2.122.102.53 PB    
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Samuel Groth Christensen
Samuel Groth Christensen ('16)
FIF Hillerød2.55
  
 PB
 
2.39 PB2.43 PB2.352.55 PB    
2
Peter Brahe
Peter Brahe ('16)
Holte Atletik2.49
  
 PB
 
2.46 PB2.442.48 PB2.49 PB    
3
Elton Schellerup Lim Nielsen
Elton Schellerup Lim Nielsen ('17)
Helsingør IF2.06
  
 PB
 
1.21 PB1.78 PB2.06 PB1.85    
4
Viggo Masotti Kryger
Viggo Masotti Kryger ('16)
FIF Hillerød2.01
  
 PB
 
1.65 PB1.86 PB1.812.01 PB    
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF2.55
  
 PB
 
2.13 PB2.18 PB2.54 PB2.55 PB    
2
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE2.52
  
 PB
 
2.36 PB1.872.52 PB2.44    

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive