Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bruxelles BEL: 29th European Cross Country Championships 10.12.2023 Cross
Laeken Park


Team points
   
 Mænd 
1BEL
2FRA
3NOR
4IRL
5GBR
6ESP
7GER
8ITA
9SWE
10POR
11ISR
12TUR
13MLT
   
 U20 Men 
1IRL
2GBR
3ESP
4BEL
5FRA
6NED
7ITA
8SUI
9TUR
10DEN
11GER
12HUN
13POR
14ROU
15SRB
   
 U20 Women 
1GBR
2GER
3SWE
4FRA
5IRL
6BEL
7NOR
8SUI
9TUR
10ITA
11ESP
12POR
13ROU
14SRB
   
 U23 Men 
1GBR
2FRA
3NOR
4ESP
5BEL
6GER
7POR
8FIN
9ITA
10IRL
11SUI
12ISR
13POL
14TUR
15GRE
   
 U23 Women 
1GBR
2GER
3ESP
4FRA
5NED
6BEL
7ITA
8NOR
9POL
10SUI
11IRL
12TUR
13UKR
   
 Kvinder 
1GBR
2ESP
3BEL
4FRA
5ITA
6GER
7NOR
8IRL
9TUR

M Mixed Cross Country Relay km    

Finale A

Finale
1
 
  
FRA19
  
 
  Bérénice Cleyet-Merle, Antoine Senard, Sarah Madeleine, Alexis Miellet
2
 
  
NED19
  
 
  Kevin Viezee, Jetske Van Kampen, Maureen Koster, Bram Anderiessen
3
 
  
GBR19
  
 
  Joshua Lay, Bethan Morley, Adam Fogg, Khahisa Mhlanga
4
 
  
ITA20
  
 
  Gaia Sabbatini, Mohad Abdikadar Sheikh Ali, Marta Zenoni, Pietro Arese
5
 
  
BEL20
  
 
  Ziad Audah, Elise Vanderelst, Charlotte Van Hese, Ruben Verheyden
6
 
  
HUN20
  
 
  Lili Anna Vindics-Tóth, István Szögi, Viktória Wagner-Gyürkes, István Palkovits
7
 
  
POL20
  
 
  Filip Rak, Aleksandra Płocińska, Eliza Megger, Kamil Herzyk
8
 
  
ESP20
  
 
  Abderrahman El Khayami, Rosalia Tárraga, Naima Ait Alibou, Ignacio Fontes
9
 
  
CZE21
  
 
  Daniel Kotyza, Bára Stýblová, Pavla Štoudková, Jakub Davidik
10
 
  
SLO21
  
 
  Veronika Sadek, Rok Markelj, Klara Lukan, Žan Rudolf
11
 
  
UKR21
  
 
  Vadym Lonskyy, Viktoriia Shkurko, Andriy Krakovetskyy, Anzhela Bondar
12
 
  
AND23
  
 
  Carles Gómez Lozano, Aina Bons Cinca, Francesc Carmona Parada, Xenia Mourelo
M Cross 9 km    

Finale A

Finale
1
Yann Schrub
Yann Schrub ('96)
FRA30:17
  
 
2
Magnus Tuv Myhre
Magnus Tuv Myhre 
NOR30:20
  
 
3
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL30:22
  
 
4
Hugo Milner
Hugo Milner ('98)
GBR30:27
  
 
5
Tadesse Getahon
Tadesse Getahon ('97)
ISR30:33
  
 
6
John Heymans
John Heymans ('98)
BEL30:34
  
 
7
Abdessamad Oukhelfen
Abdessamad Oukhelfen ('98)
ESP30:40
  
 
8
Cormac Dalton
Cormac Dalton ('98)
IRL30:40
  
 
9
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed ('93)
SUD30:43
  
 
10
Fabien Palcau
Fabien Palcau ('97)
FRA30:46
  
 
11
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL30:46
  
 
12
Henrik Børkja Ingebrigtsen
Henrik Børkja Ingebrigtsen ('91)
NOR30:46
  
 
13
Yemaneberhan Crippa
Yemaneberhan Crippa ('96)
ITA30:47
  
 
14
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER30:48
  
 
15
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA30:48
  
 
16
Baldvin Thór Magnússon
Baldvin Thór Magnússon ('99)
ISL30:48
  
 
17
Keelan Kilrehill
Keelan Kilrehill 
IRL30:52
  
 
18
Jacob Boutera
Jacob Boutera ('96)
NOR30:54
  
 
19
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE30:56
  
 
20
Hugh Armstrong
Hugh Armstrong ('94)
IRL30:56
  
 
21
Eivind Øygard
Eivind Øygard ('92)
NOR30:58
  
 
22
Brian Fay
Brian Fay ('98)
IRL30:58
  
 
23
Calum Johnson
Calum Johnson ('94)
GBR30:59
  
 
24
Ouassim Oumaiz
Ouassim Oumaiz ('99)
ESP31:00
  
 
25
Marco Vanderpoorten
Marco Vanderpoorten 
BEL31:01
  
 
26
Fernando Carro
Fernando Carro ('92)
ESP31:04
  
 
27
Zakariya Mahamed
Zakariya Mahamed 
GBR31:06
  
 
28
André Pereira
André Pereira ('95)
POR31:15
  
 
29
Luca Alfieri
Luca Alfieri 
ITA31:15
  
 
30
Jáchym Kovář
Jáchym Kovář ('96)
CZE31:20
  
 
31
Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes ('92)
BEL31:23
  
 
32
Even Brøndbo Dahl
Even Brøndbo Dahl ('94)
NOR31:23
  
 
33
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR31:23
  
 
34
Miguel Moreira
Miguel Moreira 
POR31:25
  
 
35
Guillaume Grimard
Guillaume Grimard ('99)
BEL31:30
  
 
36
Nick Jäger
Nick Jäger ('99)
GER31:30
  
 
37
Kevin Mulcaire
Kevin Mulcaire ('97)
IRL31:30
  
 
38
Angus McMillan
Angus McMillan 
GBR31:31
  
 
39
Maximilian Thorwirth
Maximilian Thorwirth ('95)
GER31:31
  
 
40
Donovan Christien
Donovan Christien ('98)
FRA31:37
  
 
41
Ivo Balabanov
Ivo Balabanov ('97)
BUL31:38
  
 
42
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT31:39
  
 
43
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP31:46
  
 
44
Alfie Manthorpe
Alfie Manthorpe ('99)
GBR31:47
  
 
45
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE31:47
  
 
46
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE31:47
  
 
47
Sergio Paniagua
Sergio Paniagua ('95)
ESP31:51
  
 
48Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN31:53
  
 
49
Iliass Aouani
Iliass Aouani ('95)
ITA31:58
  
 
50
Pasquale Selvarolo
Pasquale Selvarolo ('99)
ITA32:02
  
 
51
Fearghal Curtin
Fearghal Curtin ('98)
IRL32:07
  
 
52
Bastien Augusto
Bastien Augusto ('99)
FRA32:09
  
 
53Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN32:09
  
 
54
Artūrs Niklāvs Medveds
Artūrs Niklāvs Medveds ('99)
LAT32:10
  
 
55
Dereje Chekole
Dereje Chekole 
ISR32:11
  
 
56
Mohammadreza Abootorabi
Mohammadreza Abootorabi ('89)
SWE32:12
  
 
57
Alexandre Figueiredo
Alexandre Figueiredo ('99)
POR32:23
  
 
58
João Pereira
João Pereira ('96)
POR32:28
  
 
59
Callum Elson
Callum Elson ('98)
GBR32:28
  
 
60
Nassim Hassaous
Nassim Hassaous ('94)
ESP32:30
  
 
61
Yitayew Abuhay
Yitayew Abuhay ('96)
ISR32:33
  
 
62
Dmytro Siruk
Dmytro Siruk ('91)
UKR32:42
  
 
63
Filmon Tesfu
Filmon Tesfu ('93)
NED32:49
  
 
64
Ersin Tekal
Ersin Tekal ('95)
TUR33:01
  
 
65
Peter Durec
Peter Durec ('92)
SVK33:03
  
 
66
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST33:07
  
 
67
Nahuel Carabaña
Nahuel Carabaña ('99)
AND33:12
  
 
68
Italo Quazzola
Italo Quazzola ('94)
ITA33:13
  
 
69
Filmon Teklebrhan
Filmon Teklebrhan ('96)
GER33:40
  
 
70
Giedrius Valinčius
Giedrius Valinčius 
LTU33:40
  
 
71
Habtom Amaniel
Habtom Amaniel ('90)
ERI33:51
  
 
72
Luke Micallef
Luke Micallef ('89)
MLT34:12
  
 
73
Ramazan Baştuğ
Ramazan Baştuğ 
TUR34:15
  
 
74
Yunus Emre Akkuş
Yunus Emre Akkuş ('99)
TUR34:21
  
 
75
Bukayaw Malede
Bukayaw Malede ('97)
ISR34:22
  
 
76
Yonas Kinde
Yonas Kinde ('80)
LUX34:38
  
 
77
Ahmet Alkanoğlu
Ahmet Alkanoğlu ('99)
TUR34:45
  
 
78
Mários Anagnóstou
Mários Anagnóstou ('99)
GRE34:47
  
 
79
Robertas Vališauskas
Robertas Vališauskas ('97)
LTU35:04
  
 
80
Shaun Galea
Shaun Galea ('98)
MLT35:55
  
 
81
Charlton Debono
Charlton Debono ('84)
MLT36:18
  
 
82
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB36:35
  
 
83
Nicolas d'Angelo
Nicolas d'Angelo ('94)
MON1:39:99
  
 
84
Philip Macedo
Philip Macedo ('84)
GIB1:39:99
  
 
85
Leon Gordon
Leon Gordon ('85)
GIB1:39:99
  
 
86
Maurice Turnock
Maurice Turnock ('74)
GIB1:39:99
  
 
87
Robert Matto
Robert Matto ('75)
GIB1:39:99
  
 
88
Ilir Këllëzi
Ilir Këllëzi ('88)
ALB1:39:99
  
 
Duarte Gomes
Duarte Gomes 
POR DNF
  
 
Yassin Bouih
Yassin Bouih ('96)
ITA DNF
  
 
K Cross 9 km    

Finale A

Finale
1
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR33:40
  
 
2
Nadia Battocletti
Nadia Battocletti 
ITA34:25
  
 
3
Abbie Donnelly
Abbie Donnelly ('96)
GBR34:42
  
 
4
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL35:00
  
 
5
Jessica Warner-Judd
Jessica Warner-Judd ('95)
GBR35:20
  
 
6
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL35:29
  
 
7
Cecile Jarousseau
Cecile Jarousseau ('93)
FRA35:31
  
 
8
Irene Sánchez-Escribano
Irene Sánchez-Escribano ('92)
ESP35:32
  
 
9
Chloe Herbiet
Chloe Herbiet ('98)
BEL35:34
  
 
10
Izzy Fry
Izzy Fry 
GBR35:37
  
 
11
Poppy Tank
Poppy Tank ('97)
GBR35:42
  
 
12
Marie Bouchard
Marie Bouchard ('93)
FRA35:42
  
 
13
Cristina Ruiz
Cristina Ruiz ('99)
ESP36:00
  
 
14
Amelia Quirk
Amelia Quirk ('99)
GBR36:03
  
 
15
Elena Burkard
Elena Burkard ('92)
GER36:12
  
 
16
Carolina Robles
Carolina Robles ('91)
ESP36:15
  
 
17Juliane HvidJuliane Hvid ('98)DEN36:18
  
 
18
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR36:22
  
 
19
Niamh Bridson-Hubbard
Niamh Bridson-Hubbard ('98)
GBR36:27
  
 
20
Margaux Sieracki
Margaux Sieracki ('99)
FRA36:31
  
 
21
Lisa Tertsch
Lisa Tertsch ('98)
GER36:33
  
 
22
Tereza Hrochová
Tereza Hrochová ('96)
CZE36:37
  
 
23
Juliette Thomas
Juliette Thomas 
BEL36:41
  
 
24
Eva Dieterich
Eva Dieterich ('99)
GER36:44
  
 
25
Valentina Gemetto
Valentina Gemetto ('98)
ITA36:48
  
 
26
Merel van der Marel
Merel van der Marel ('99)
NED36:49
  
 
27
Sibylle Häring
Sibylle Häring 
SUI36:51
  
 
28
Anna Arnaudo
Anna Arnaudo 
ITA36:52
  
 
29
Celia Tabet
Celia Tabet ('99)
FRA36:55
  
 
30
Fionnuala Ross
Fionnuala Ross ('90)
IRL36:56
  
 
31
Bahar Atalay
Bahar Atalay ('98)
TUR36:56
  
 
32
Victoria Warpy
Victoria Warpy ('97)
BEL36:58
  
 
33
Rebecca Lonedo
Rebecca Lonedo ('96)
ITA37:05
  
 
34
Fiona Everard
Fiona Everard ('98)
IRL37:06
  
 
35
Cristina Espejo
Cristina Espejo ('94)
ESP37:08
  
 
36
Marta García
Marta García ('98)
ESP37:08
  
 
37
Veerle Bakker
Veerle Bakker ('97)
NED37:09
  
 
38
Melanie Allier
Melanie Allier ('99)
FRA37:10
  
 
39
Mary Mulhare
Mary Mulhare ('93)
IRL37:10
  
 
40
Sabina Jarząbek
Sabina Jarząbek ('93)
POL37:10
  
 
41
Ine Bakken
Ine Bakken ('96)
NOR37:11
  
 
42
Susanna Saapunki
Susanna Saapunki ('92)
FIN37:12
  
 
43
Imana Truyers
Imana Truyers ('93)
BEL37:14
  
 
44
Eilish Flanagan
Eilish Flanagan ('97)
IRL37:34
  
 
45
Militsa Mircheva
Militsa Mircheva ('94)
BUL37:36
  
 
46
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP37:37
  
 
47
Laura Maasik
Laura Maasik ('93)
EST37:40
  
 
48
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL37:44
  
 
49
Roisin Flanagan
Roisin Flanagan ('97)
IRL37:47
  
 
50
Lilla Böhm
Lilla Böhm ('94)
HUN38:38
  
 
51
Sümeyye Erol
Sümeyye Erol ('97)
TUR38:39
  
 
52
Devora Avramova
Devora Avramova 
BUL39:10
  
 
53
Semra Karaslan
Semra Karaslan ('98)
TUR39:24
  
 
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT DNF
  
 
Rachel Borg
Rachel Borg ('93)
MLT DNF
  
 
Federica Zanne
Federica Zanne ('97)
ITA DNF
  
 
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE DNF
  
 
Gabija Galvydytė
Gabija Galvydytė 
LTU DNF
  
 
Elisa Palmero
Elisa Palmero ('99)
ITA DNF
  
 
M22 Cross 7 km    

Finale A

Finale
1
Will Barnicoat
Will Barnicoat ('03)
GBR23:42
  
 
2
Valentin Bresc
Valentin Bresc ('01)
FRA23:42
  
 
3
Matthew Stonier
Matthew Stonier ('01)
GBR23:51
  
 
4
Moa Abounnachat Bollerød
Moa Abounnachat Bollerød ('01)
NOR23:56
  
 
5
Miguel Baidal
Miguel Baidal ('01)
ESP23:56
  
 
6Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN23:57
  
 
7
Adisu Guadia
Adisu Guadia ('02)
ISR24:05
  
 
8
Jonathan Hofer
Jonathan Hofer ('03)
SUI24:05
  
 
9
Mustafe Muuse
Mustafe Muuse ('01)
FIN24:15
  
 
10
Yorick Van De Kerkhove
Yorick Van De Kerkhove ('01)
BEL24:17
  
 
11
Santtu Heikkinen
Santtu Heikkinen ('02)
FIN24:18
  
 
12
Jesse Fokkenrood
Jesse Fokkenrood ('02)
NED24:20
  
 
13
Vebjørn Hovdejord
Vebjørn Hovdejord ('03)
NOR24:21
  
 
14
Rúben Amaral
Rúben Amaral ('01)
POR24:23
  
 
15
Teo-Ruben Banini
Teo-Ruben Banini ('01)
FRA24:23
  
 
16
Felix Friedrich
Felix Friedrich ('02)
GER24:25
  
 
17
Flavien Szot
Flavien Szot ('01)
FRA24:26
  
 
18
Luc Le Baron
Luc Le Baron ('02)
FRA24:26
  
 
19
Mario Priego
Mario Priego ('02)
ESP24:27
  
 
20
Robbe Theeuwes
Robbe Theeuwes ('02)
BEL24:27
  
 
21
James Kingston
James Kingston ('02)
GBR24:28
  
 
22
Alejandro Quijada
Alejandro Quijada ('01)
ESP24:30
  
 
23
Alain Cavagna
Alain Cavagna ('01)
ITA24:33
  
 
24
Roman Freitag
Roman Freitag ('01)
GER24:34
  
 
25
Ibrahim Buras
Ibrahim Buras ('01)
NOR24:35
  
 
26
Nicolò Bedini
Nicolò Bedini ('02)
ITA24:41
  
 
27
Tomer Tarragano
Tomer Tarragano ('01)
GBR24:46
  
 
28
Oisin Spillane
Oisin Spillane ('01)
IRL24:46
  
 
29
Dean Casey
Dean Casey ('03)
IRL24:46
  
 
30
Jaime Migallón
Jaime Migallón ('03)
ESP24:49
  
 
31
Etson Barros
Etson Barros ('01)
POR24:49
  
 
32
João Pais
João Pais ('02)
POR24:50
  
 
33
Antoine Reul
Antoine Reul ('01)
BEL24:53
  
 
34
Aaron Decloedt
Aaron Decloedt ('01)
BEL24:55
  
 
35
Benjamin Dern
Benjamin Dern ('03)
GER24:59
  
 
36
Mateusz Gos
Mateusz Gos ('02)
POL25:00
  
 
37
Adam Maijo
Adam Maijo ('01)
ESP25:02
  
 
38
Maciej Megier
Maciej Megier ('03)
POL25:05
  
 
39
Andrii Atamaniuk
Andrii Atamaniuk ('02)
UKR25:05
  
 
40
Maxim Wyss
Maxim Wyss ('02)
SUI25:05
  
 
41
Callum Morgan
Callum Morgan ('03)
IRL25:09
  
 
42
Theodor Schucht
Theodor Schucht ('03)
GER25:10
  
 
43
Nikolas Loss
Nikolas Loss ('01)
ITA25:12
  
 
44
Derba Ayale
Derba Ayale ('02)
ISR25:13
  
 
45
Noah Konteh
Noah Konteh ('03)
BEL25:14
  
 
46
Miguel Angel Martínez
Miguel Angel Martínez ('02)
ESP25:14
  
 
47
Adam Ochnik
Adam Ochnik ('02)
POL25:15
  
 
48
Titouan Le Grix
Titouan Le Grix ('02)
FRA25:18
  
 
49
Luciano Spettoli
Luciano Spettoli ('01)
ITA25:24
  
 
50
Léo Lädermann
Léo Lädermann ('02)
SUI25:25
  
 
51
Abdel Laadjel
Abdel Laadjel ('03)
IRL25:25
  
 
52
Wiktor Antosz
Wiktor Antosz ('02)
POL25:27
  
 
53Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN25:27
  
 
54
Michael Morgan
Michael Morgan ('02)
IRL25:39
  
 
55
Gil Weicherding
Gil Weicherding ('01)
LUX25:41
  
 
56
Ataka Damsia
Ataka Damsia ('03)
ISR25:41
  
 
57
Henry McLuckie
Henry McLuckie ('02)
GBR25:44
  
 
58
Gabriel Matos
Gabriel Matos ('01)
SUI25:44
  
 
59
Niko Putkinen
Niko Putkinen ('01)
FIN25:45
  
 
60
Ayetullah Aslanhan
Ayetullah Aslanhan ('01)
TUR25:47
  
 
61
Matthew Lavery
Matthew Lavery ('03)
IRL25:55
  
 
62
Francesco Da Vià
Francesco Da Vià ('01)
ITA25:56
  
 
63
Ömer Amaçtan
Ömer Amaçtan ('01)
TUR26:06
  
 
64
Marcel Tobler
Marcel Tobler ('01)
AUT26:08
  
 
65
Andrea Palumbo
Andrea Palumbo ('01)
ITA26:08
  
 
66
Michal Stanik
Michal Stanik ('02)
SVK26:17
  
 
67
Daniel Marszk
Daniel Marszk ('02)
POL26:23
  
 
68
Nikita Bogdanovs
Nikita Bogdanovs ('02)
LAT26:32
  
 
69
Néstor Koliós
Néstor Koliós ('01)
GRE26:36
  
 
70
Panayiótis-Orféas Yiannátis
Panayiótis-Orféas Yiannátis ('02)
GRE26:45
  
 
71
Taner Tunçtan
Taner Tunçtan ('03)
TUR26:45
  
 
72
Ignas Dumbliauskas
Ignas Dumbliauskas ('03)
LTU26:58
  
 
73
David Borg
David Borg ('02)
MLT27:14
  
 
74
Orféas Ioánnou
Orféas Ioánnou ('03)
GRE27:45
  
 
75
Oliver Annus
Oliver Annus ('03)
EST28:28
  
 
76
Ismail Taşyürek
Ismail Taşyürek ('03)
TUR28:30
  
 
Rory Leonard
Rory Leonard ('01)
GBR DNF
  
 
Pedro Amaro
Pedro Amaro ('02)
POR DNF
  
 
Kristoffer Sagli
Kristoffer Sagli ('02)
NOR DNF
  
 
K22 Cross 7 km    

Finale A

Finale
1
Megan Keith
Megan Keith ('02)
GBR25:32
  
 
2
Ilona Mononen
Ilona Mononen ('03)
FIN26:55
  
 
3
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN27:06
  
 
4
Angela Viciosa
Angela Viciosa ('02)
ESP27:08
  
 
5
Greta Karinauskaitė
Greta Karinauskaitė ('01)
LTU27:13
  
 
6
Maria Forero
Maria Forero ('03)
ESP27:21
  
 
7
Jana Van Lent
Jana Van Lent ('01)
BEL27:21
  
 
8
Danielle Donegan
Danielle Donegan ('01)
IRL27:24
  
 
9
Emmy Van Den Berg
Emmy Van Den Berg ('02)
NED27:29
  
 
10
Yasna Petrova
Yasna Petrova ('02)
BUL27:34
  
 
11
Alexandra Millard
Alexandra Millard ('01)
GBR27:37
  
 
12
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR27:38
  
 
13
Amina Maatoug
Amina Maatoug ('02)
NED27:40
  
 
14
Lisa Merkel
Lisa Merkel ('03)
GER27:57
  
 
15
Eloise Walker
Eloise Walker ('01)
GBR28:03
  
 
16
Anneke Vortmeier
Anneke Vortmeier ('02)
GER28:06
  
 
17
Manon Cumy
Manon Cumy ('01)
FRA28:10
  
 
18
Olimpia Breza
Olimpia Breza ('02)
POL28:15
  
 
19
Shirley Lang
Shirley Lang ('02)
SUI28:17
  
 
20
Mia Jurenka
Mia Jurenka ('02)
GER28:19
  
 
21
Camille Laurent
Camille Laurent ('02)
FRA28:20
  
 
22
Agnese Carcano
Agnese Carcano ('03)
ITA28:24
  
 
23
Heloise Laigle
Heloise Laigle ('02)
FRA28:27
  
 
24
Pelinsu Şahin
Pelinsu Şahin ('03)
TUR28:31
  
 
25Karoline HustedKaroline Husted ('02)DEN28:32
  
 
26
Mari Roligheten Ruud
Mari Roligheten Ruud ('02)
NOR28:38
  
 
27
Ulyana Rachynska
Ulyana Rachynska ('03)
UKR28:42
  
 
28
Sara Nestola
Sara Nestola ('01)
ITA28:42
  
 
29
Thaïs Paris
Thaïs Paris ('03)
FRA28:43
  
 
30
Aurora Bado
Aurora Bado ('02)
ITA28:44
  
 
31
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01)
GRE28:47
  
 
32
Julie Voet
Julie Voet ('03)
BEL28:48
  
 
33
Beata Niemyjska
Beata Niemyjska ('01)
POL28:53
  
 
34
Tia Wilson
Tia Wilson ('02)
GBR28:58
  
 
35
Lynn McKenna
Lynn McKenna ('01)
GBR28:59
  
 
36
Romane Wolhauser
Romane Wolhauser ('02)
SUI29:04
  
 
37
Roxane Cleppe
Roxane Cleppe ('01)
BEL29:04
  
 
38
Ines Hamoudi
Ines Hamoudi ('01)
FRA29:06
  
 
39
Julia Koralewska
Julia Koralewska ('02)
POL29:08
  
 
40
María González
María González ('01)
ESP29:11
  
 
41
Sarah Peerik
Sarah Peerik ('02)
NED29:12
  
 
42
Ilaria Bruno
Ilaria Bruno ('02)
ITA29:15
  
 
43
Madalina Elena Sirbu
Madalina Elena Sirbu ('03)
ROU29:16
  
 
44
Olivia Mason
Olivia Mason ('01)
GBR29:18
  
 
45
Laura Domene
Laura Domene ('01)
ESP29:25
  
 
46
Marie Bilo
Marie Bilo ('03)
BEL29:31
  
 
47
Anika Thompson
Anika Thompson ('03)
IRL29:32
  
 
48
Inês Borba
Inês Borba ('02)
POR29:33
  
 
49
Sara Busic
Sara Busic ('02)
NOR29:34
  
 
50
Nursena Çeto
Nursena Çeto ('02)
TUR29:35
  
 
51
Femke Rosbergen
Femke Rosbergen ('02)
NED29:41
  
 
52
Inci Kalkan
Inci Kalkan ('01)
TUR29:41
  
 
53
Cordula Lassacher
Cordula Lassacher ('03)
AUT29:41
  
 
54
Mireya Arnedillo
Mireya Arnedillo ('03)
ESP29:41
  
 
55
Vera Sjöberg
Vera Sjöberg ('01)
SWE29:45
  
 
56
Anna Málková
Anna Málková ('01)
CZE29:49
  
 
57
Jessica Keller
Jessica Keller ('01)
GER29:50
  
 
58
Charlotte Van Laethem
Charlotte Van Laethem ('02)
BEL29:52
  
 
59
Emily Schoellkopf
Emily Schoellkopf ('01)
SUI30:21
  
 
60
Vivien Bonzi
Vivien Bonzi ('01)
ITA30:24
  
 
61
Nuša Mali
Nuša Mali ('01)
SLO30:26
  
 
62
Marta Serrano
Marta Serrano ('03)
ESP30:33
  
 
63
Ava O'Connor
Ava O'Connor ('03)
IRL30:40
  
 
64
Greta Settino
Greta Settino ('03)
ITA30:41
  
 
65
Lotte Luise Seiler
Lotte Luise Seiler ('01)
AUT30:54
  
 
66
Aoife Coffey
Aoife Coffey ('02)
IRL30:56
  
 
67
Ivanna Potapchuk
Ivanna Potapchuk ('01)
UKR31:01
  
 
68
Ezgi Kaya
Ezgi Kaya ('01)
TUR31:04
  
 
69
Emma D'haene
Emma D'haene ('03)
BEL31:12
  
 
70
Aoife O'Cuill
Aoife O'Cuill ('01)
IRL31:15
  
 
71
Małgorzata Karpiuk
Małgorzata Karpiuk ('03)
POL31:22
  
 
72
Eimear Maher
Eimear Maher ('03)
IRL31:40
  
 
73
Daryna Omarova
Daryna Omarova ('01)
UKR32:19
  
 
74
Evelīna Krista Sitnika
Evelīna Krista Sitnika ('03)
LAT32:39
  
 
D19 Cross 5 km    

Finale A

Finale
1Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)DEN16:09
  
 
2
Niels Laros
Niels Laros ('05)
NED16:10
  
 
3
Nicholas Griggs
Nicholas Griggs ('04)
IRL16:24
  
 
4
Karl Ottfalk
Karl Ottfalk ('06)
SWE16:39
  
 
5
Sam Mills
Sam Mills ('04)
GBR16:43
  
 
6
Henry Dover
Henry Dover ('05)
GBR16:45
  
 
7
Simon Jeukenne
Simon Jeukenne ('05)
BEL16:47
  
 
8
Rubén Leonardo
Rubén Leonardo ('04)
ESP16:48
  
 
9
Niall Murphy
Niall Murphy ('04)
IRL16:49
  
 
10
Jonas Stafford
Jonas Stafford ('05)
IRL16:50
  
 
11
Aurelien Radja
Aurelien Radja ('04)
FRA16:51
  
 
12
Francesco Ropelato
Francesco Ropelato ('05)
ITA16:52
  
 
13
Rowan Miell-Ingram
Rowan Miell-Ingram ('04)
GBR16:54
  
 
14
Matthieu Bührer
Matthieu Bührer ('06)
SUI16:54
  
 
15
Unai Naranjo
Unai Naranjo ('05)
ESP16:55
  
 
16
Gaston Rohmer
Gaston Rohmer ('05)
FRA16:55
  
 
17
Lukas Ehrle
Lukas Ehrle ('04)
GER16:56
  
 
18
Gábor Karsai
Gábor Karsai ('04)
HUN16:58
  
 
19
Juan Zijderlaan
Juan Zijderlaan ('05)
NED16:59
  
 
20
Aleix Vives
Aleix Vives ('04)
ESP17:00
  
 
21
Mathis Lievens
Mathis Lievens ('04)
BEL17:02
  
 
22
Andrew McGill
Andrew McGill ('04)
GBR17:02
  
 
23
Tristan Gevaert
Tristan Gevaert ('04)
BEL17:04
  
 
24
Oscar Thebaud
Oscar Thebaud ('04)
FRA17:08
  
 
25
Samuel Hodgson
Samuel Hodgson ('04)
GBR17:09
  
 
26
Seamus Robinson
Seamus Robinson ('05)
IRL17:11
  
 
27
Mesfin Escamilla
Mesfin Escamilla ('05)
ESP17:17
  
 
28
Shane Brosnan
Shane Brosnan ('04)
IRL17:17
  
 
29
Louis Small
Louis Small ('04)
GBR17:17
  
 
30
Ali̇ Tunç
Ali̇ Tunç ('06)
TUR17:18
  
 
31
Ishak Dahmani
Ishak Dahmani ('05)
FRA17:21
  
 
32
Casper Lievens
Casper Lievens ('04)
BEL17:23
  
 
33
Vittore Simone Borromini
Vittore Simone Borromini ('07)
ITA17:24
  
 
34
Lourenço Rodrigues
Lourenço Rodrigues ('04)
POR17:28
  
 
35
Youssef Boutayeb
Youssef Boutayeb ('04)
FRA17:29
  
 
36
Nino Freitag
Nino Freitag ('04)
SUI17:32
  
 
37
Sergio Del Barrio
Sergio Del Barrio ('05)
ESP17:34
  
 
38
Regis Thibert
Regis Thibert ('04)
BEL17:37
  
 
39
Nathan Houwaard
Nathan Houwaard ('05)
NED17:38
  
 
40
Harry Colbert
Harry Colbert ('05)
IRL17:38
  
 
41
Elia Triaca
Elia Triaca ('05)
SUI17:39
  
 
42
Utku Göler
Utku Göler ('05)
TUR17:41
  
 
43
Caner Can Tunctan
Caner Can Tunctan ('05)
TUR17:41
  
 
44
Stefano Benzoni
Stefano Benzoni ('04)
ITA17:43
  
 
45
Mick Wolvekamp
Mick Wolvekamp ('05)
NED17:44
  
 
46
Ronaldo Olivo
Ronaldo Olivo ('04)
ESP17:45
  
 
47
Nicola Baiocchi
Nicola Baiocchi ('05)
ITA17:46
  
 
48Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)DEN17:47
  
 
49
Lorenzo Pelliciardi
Lorenzo Pelliciardi ('05)
ITA17:49
  
 
50
Andreas Fjeld Halvorsen
Andreas Fjeld Halvorsen ('05)
NOR17:50
  
 
51
Tristan Kaufhold
Tristan Kaufhold ('06)
GER17:50
  
 
52
Lucian-Florin Ștefan
Lucian-Florin Ștefan ('06)
ROU17:51
  
 
53
Aldin Ćatović
Aldin Ćatović ('07)
SRB17:53
  
 
54
Mihai Alin Șavlovschi
Mihai Alin Șavlovschi ('06)
ROU17:59
  
 
55
Filip Jančík
Filip Jančík ('06)
SVK18:00
  
 
56
Tobias Tent
Tobias Tent ('05)
GER18:01
  
 
57
Alex Hulka
Alex Hulka ('06)
SVK18:01
  
 
58
Ioann Lobles
Ioann Lobles ('04)
NED18:02
  
 
59
Aaron Nikolas Schubert
Aaron Nikolas Schubert ('05)
GER18:02
  
 
60
Kristers Kudlis
Kristers Kudlis ('06)
LAT18:06
  
 
61
Aarno Liebl
Aarno Liebl ('05)
SUI18:06
  
 
62
Keanu Simasotchi
Keanu Simasotchi ('04)
SUI18:12
  
 
63
Daan Lievens
Daan Lievens ('06)
BEL18:13
  
 
64
Gabriel Farrugia
Gabriel Farrugia ('04)
MLT18:22
  
 
65
Emil Bezecny
Emil Bezecny ('04)
AUT18:25
  
 
66
Valentas Mockus
Valentas Mockus ('06)
LTU18:27
  
 
67
Rui Mineiro
Rui Mineiro ('05)
POR18:28
  
 
68
Jonas Weschle
Jonas Weschle ('04)
GER18:29
  
 
69Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)DEN18:30
  
 
70
Morten Siht
Morten Siht ('04)
EST18:32
  
 
71
Róbert Árvai
Róbert Árvai ('05)
HUN18:33
  
 
72
Roberts Glazers
Roberts Glazers ('04)
LAT18:38
  
 
73
Ármin Lesták
Ármin Lesták ('04)
HUN18:39
  
 
74Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)DEN18:39
  
 
75
Nikola Mijailović
Nikola Mijailović ('04)
SRB18:40
  
 
76
Jiří Pavel Češka
Jiří Pavel Češka ('04)
CZE18:46
  
 
77
August Da Silva Sveen
August Da Silva Sveen ('04)
NOR18:48
  
 
78
Federico Sammartino
Federico Sammartino ('04)
ITA18:49
  
 
80
Ciprian Costin
Ciprian Costin ('05)
ROU19:02
  
 
81
Mervan Haykir
Mervan Haykir ('04)
TUR19:04
  
 
82
Veljko Vasiljević
Veljko Vasiljević ('05)
SRB19:06
  
 
83
Vasyl Nesmiianov
Vasyl Nesmiianov ('04)
UKR19:06
  
 
84
Andrei Dascăl
Andrei Dascăl ('06)
ROU19:22
  
 
85
Dušan Đurđanović
Dušan Đurđanović ('04)
SRB19:22
  
 
86
Dragoș-Luca Pop
Dragoș-Luca Pop ('05)
ROU19:25
  
 
87
Luka Aljaž Pajek
Luka Aljaž Pajek ('05)
SLO19:37
  
 
88
Jory Teixeira
Jory Teixeira ('05)
LUX19:47
  
 
Ferenc Soma Kovács
Ferenc Soma Kovács ('04)
HUN DNF
  
 
Emmanouíl-Yeóryios Sgourós
Emmanouíl-Yeóryios Sgourós ('04)
GRE DNF
  
 
Gaspar Klückers
Gaspar Klückers ('04)
LUX DNF
  
 
André Barbosa
André Barbosa ('05)
POR DNF
  
 
P19 Cross 5 km    

Finale A

Finale
1
Innes Fitzgerald
Innes Fitzgerald ('06)
GBR18:19
  
 
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN18:38
  
 
3
Jade Le Corre
Jade Le Corre ('05)
FRA18:49
  
 
4
Kira Weis
Kira Weis ('04)
GER18:54
  
 
5
Elsa Sundqvist
Elsa Sundqvist ('05)
SWE19:10
  
 
6
Shirin Kerber
Shirin Kerber ('06)
SUI19:30
  
 
7
Anna Gardiner
Anna Gardiner ('06)
IRL19:31
  
 
8
Jessica Bailey
Jessica Bailey ('06)
USA19:31
  
 
9
Franziska Drexler
Franziska Drexler ('06)
GER19:34
  
 
10
Thea Charlotte Knutsen
Thea Charlotte Knutsen ('04)
NOR19:38
  
 
11
Katarzyna Napiórkowska
Katarzyna Napiórkowska ('04)
POL19:41
  
 
12
Kirsty Maher
Kirsty Maher ('05)
IRL19:43
  
 
13
Lizzie Wellsted
Lizzie Wellsted ('06)
GBR19:47
  
 
14
Ebba Broms
Ebba Broms ('05)
SWE19:51
  
 
15
Lara Costa
Lara Costa ('06)
POR19:52
  
 
16
Dilek Koçak
Dilek Koçak ('05)
TUR19:53
  
 
17
Anna Marie Nordengen Sirevåg
Anna Marie Nordengen Sirevåg ('04)
NOR19:54
  
 
18
Tilda Månsson
Tilda Månsson ('04)
SWE19:54
  
 
19Charlotte PennemanCharlotte Penneman ('05)BEL19:56
  
 
20
Adele Gay
Adele Gay ('04)
FRA19:57
  
 
21
Emily Junginger
Emily Junginger ('06)
GER19:58
  
 
22
Hannah Enkels
Hannah Enkels ('05)
BEL20:01
  
 
23
Laly Porentru
Laly Porentru ('07)
FRA20:05
  
 
24
Clara Entresangle
Clara Entresangle ('04)
FRA20:05
  
 
25
Adele Roatta
Adele Roatta ('04)
ITA20:06
  
 
26
Edibe Yağiz
Edibe Yağiz ('06)
TUR20:07
  
 
27
Fien PAULUSSEN
Fien PAULUSSEN ('06)
BEL20:10
  
 
28
Katie Pye
Katie Pye ('07)
GBR20:12
  
 
29
Amy Greene
Amy Greene ('04)
IRL20:12
  
 
30
Fabienne Müller
Fabienne Müller ('05)
SUI20:13
  
 
31
Moli Lyons
Moli Lyons ('04)
GBR20:13
  
 
32
Zoe Hunter
Zoe Hunter ('04)
GBR20:18
  
 
33
Carolina Schäfer
Carolina Schäfer ('04)
GER20:19
  
 
34
Elena Ribigini
Elena Ribigini ('05)
ITA20:20
  
 
35
María Viciosa
María Viciosa ('06)
ESP20:21
  
 
36
Mihaela Maria Blaga
Mihaela Maria Blaga ('04)
ROU20:21
  
 
37
Margot Dajoux
Margot Dajoux ('05)
FRA20:23
  
 
38
Carolin Hinrichs
Carolin Hinrichs ('04)
GER20:25
  
 
39
Gioana Lopizzo
Gioana Lopizzo ('06)
SUI20:26
  
 
40Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)DEN20:27
  
 
41
Rhune Vanroose
Rhune Vanroose ('05)
BEL20:28
  
 
42
Licia FERRARI
Licia FERRARI ('07)
ITA20:32
  
 
43
Blanca Batlle
Blanca Batlle ('04)
ESP20:33
  
 
44
Towa Nilsson
Towa Nilsson ('05)
SWE20:34
  
 
45
Hannah Kehoe
Hannah Kehoe ('04)
IRL20:34
  
 
46
Marte Hovland
Marte Hovland ('05)
NOR20:35
  
 
47
Saima Murić
Saima Murić ('06)
SRB20:36
  
 
48
Ambar Tomas
Ambar Tomas ('04)
ESP20:39
  
 
49
Lucia Arnoldo
Lucia Arnoldo ('05)
ITA20:40
  
 
50
Nina Villiger
Nina Villiger ('04)
SUI20:42
  
 
51
Astrid Van Breedam
Astrid Van Breedam ('06)
BEL20:43
  
 
52
Malin Hoelsveen
Malin Hoelsveen ('05)
NOR20:45
  
 
53
Merve Karakaya
Merve Karakaya ('04)
TUR20:46
  
 
54
Maebhdh Richardson
Maebhdh Richardson ('04)
IRL20:49
  
 
55
Jana Johanová
Jana Johanová ('07)
CZE20:50
  
 
56
Femke D'hauwers
Femke D'hauwers ('04)
BEL20:51
  
 
57
Petra Santos
Petra Santos ('04)
POR20:54
  
 
58
Hannah Kinane
Hannah Kinane ('06)
SWE20:57
  
 
59
Avril Millerick
Avril Millerick ('05)
IRL20:57
  
 
60
Stela Fernandes
Stela Fernandes ('06)
POR21:16
  
 
61
Mari Mai Ruus
Mari Mai Ruus ('04)
EST21:25
  
 
62
Milica Tomašević
Milica Tomašević ('04)
SRB21:27
  
 
63
Xela Martinez
Xela Martinez ('06)
ESP21:31
  
 
64
Esmanur Yilmaz
Esmanur Yilmaz ('04)
TUR21:34
  
 
65
Ruth Marti
Ruth Marti ('04)
ESP21:42
  
 
66
Margherita Voliani
Margherita Voliani ('05)
ITA21:44
  
 
67
Martyna Krawczyńska
Martyna Krawczyńska ('04)
POL21:54
  
 
68
Marwa El Khouya
Marwa El Khouya ('06)
ESP21:54
  
 
69
Diana Fernandes
Diana Fernandes ('04)
POR21:57
  
 
70
Bieke Schipperen
Bieke Schipperen ('04)
NED21:59
  
 
71
Karolina Bliujute
Karolina Bliujute ('04)
LTU22:04
  
 
72
Eleonora Višnevskytė
Eleonora Višnevskytė ('05)
LTU22:08
  
 
73
Claudia-Ionela Costiuc
Claudia-Ionela Costiuc ('05)
ROU22:10
  
 
74
Loti Rotar
Loti Rotar ('04)
SLO22:20
  
 
75
Alexandra Maria Hudea
Alexandra Maria Hudea ('06)
ROU22:24
  
 
76
Mejra Mehmedović
Mejra Mehmedović ('06)
SRB22:38
  
 
77
Sofiia Hordiichuk
Sofiia Hordiichuk ('06)
UKR22:54
  
 
78
Diana Verdes
Diana Verdes ('06)
ROU22:56
  
 
79
Iulia Florina Marginean
Iulia Florina Marginean ('04)
ROU23:10
  
 
80
Natalija Grujic
Natalija Grujic ('06)
SRB24:02
  
 
Sofia Sidenius
Sofia Sidenius ('06)
ITA DNF
  
 
Majken Söderlund Larsson
Majken Söderlund Larsson ('07)
SWE DNF
  
 

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten