Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Indoor I Skive 16.12.2023 Inde
Spar Nord Arena Skive

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.09
  
 SB
2Lars AcklandLars Ackland ('07)Skive AM7.18
  
 PB
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19007.18
  
 PB
4Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF7.21
  
 PB
5Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.29
  
 PB
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.35
  
 SB
Finale B
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM7.20
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.41
  
 PB
3Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.80
  
 SB
4Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA7.88
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lars AcklandLars Ackland ('07)Skive AM23.47
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.75
  
 PB
3Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM24.75
  
 PB
4Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA25.68
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM52.93
  
 PB
2Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM55.37
  
 PB
3Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM56.27
  
 PB
4Aksel BehrAksel Behr ('09)Aarhus 19001:06.99
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:54.93
  
 PB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Aarhus 19001:59.41
  
 PB
3Elias SkaarupElias Skaarup ('07)Aarhus 19002:06.19
  
 PB
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:07.46
  
 SB
5Tom NijhuisTom Nijhuis ('97)AGF Atletik2:08.39
  
 PB
6Chris ClarkeChris Clarke ('97)Aarhus 1900 / CAN2:09.26
  
 PB
7Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:09.50
  
 SB
8Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM2:12.71
  
 PB
9Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik2:13.78
  
 PB
10Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:17.48
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik8:15.06
  
 PB
2Elias ShifrisElias Shifris ('02)AGF Atletik8:18.37
  
 PB
3Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:23.88
  
 SB
4Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen AGF Atletik8:34.16
  
 SB
5Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)AGF Atletik8:43.28
  
 PB
6Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19008:47.37
  
 SB
7Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF8:48.21
  
 PB
8Malthe Emil LangergaardMalthe Emil Langergaard ('03)8:53.66
  
 PB
9Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik8:54.29
  
 PB
Finale B
1Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF8:54.05
  
 PB
2Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM8:54.56
  
 PB
3Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik8:59.32
  
 PB
4Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM9:04.12
  
 PB
5Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM9:04.94
  
 PB
6William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF9:09.52
  
 PB
7Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK9:24.08
  
 PB
8Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:46.39
  
 SB
Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM DNF
  
 
Finale C
1Mikkel BorkMikkel Bork ('97)AGF Atletik9:23.40
  
 PB
2Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM9:25.33
  
 PB
3Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF9:35.06
  
 PB
4Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik9:37.53
  
 PB
5Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:01.78
  
 PB
6Rasmus SønderlyngRasmus Sønderlyng ('05)Aarhus 190010:08.08
  
 PB
7Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 190010:11.37
  
 PB
8Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM10:20.13
  
 SB
9Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 10:21.22
  
 PB
10Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 10:43.70
  
 PB
Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM DNF
  
 
Finale D
1Philip Vikram MoheyPhilip Vikram Mohey ('04)AGF Atletik10:06.78
  
 PB
2Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik10:20.51
  
 PB
3Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM10:25.77
  
 PB
4Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF10:30.66
  
 PB
5Storm Willum TangStorm Willum Tang ('09)Aarhus 190010:50.25
  
 PB
6Otto BechOtto Bech ('11)SAK7711:08.11
  
 PB
7Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM11:18.29
  
 SB
8Aksel BehrAksel Behr ('09)Aarhus 190011:22.29
  
 PB
9Johannes HaveJohannes Have ('51)Skive AM13:51.06
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF5.61
  
 SB
 
5.61 SB5.61 =SB5.455.565.335.59  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM8.12
  
 SB
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.30
  
 PB
3Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19008.39
  
 PB
4Inge AcklandInge Ackland ('05)Skive AM8.47
  
 PB
5Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM8.48
  
 SB
6Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.62
  
 SB
7Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.88
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM27.13
  
 SB
2Rikke MadsenRikke Madsen ('97)Skive AM27.95
  
 SB
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7730.06
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:03.05
  
 PB
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19001:03.61
  
 PB
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001:08.27
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:16.76
  
 SB
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:17.22
  
 SB
3Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:20.08
  
 SB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Randers Freja2:27.66
  
 PB
5Lina von PetersdorffLina von Petersdorff ('98)Aarhus 1900 / GER2:28.38
  
 PB
6Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19002:29.82
  
 PB
7Emma-Marie LangeEmma-Marie Lange ('06)AGF Atletik2:37.43
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:38.87
  
 SB
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Aarhus 19009:57.04
  
 SB
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM10:25.91
  
 PB
4Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:39.59
  
 SB
5Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF10:40.46
  
 PB
6Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM10:47.16
  
 PB
7Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)AGF Atletik10:49.21
  
 PB
8Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM12:08.71
  
 PB
Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM DNF
  
 
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM DNF
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.80
  
 SB
 
  X  X11.80 SB  X  X  X  
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM8.96
  
 SB
 
  X  X7.57 SB7.028.32 SB8.96 SB  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM17.37
  
 SB
 
16.0216.64  X17.3716.92  X  
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190013.28
  
 PB
 
12.10 SB  X13.28 SB13.0812.78  X  
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.87
  
 PB
 
4.66 PB4.634.87 PB4.604.694.84  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.27
  
 PB
 
10.96 PB10.8511.27 PB11.1810.8210.81  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM11.20
  
 SB
 
10.71 SB10.6511.20 SB  X  X10.49  
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.42
  
 PB
 
  –  –7.50 SB8.36 SB  X8.42 SB  
4Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 19007.70
  
 SB
 
7.32 SB7.276.987.086.997.70 SB  
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19006.30
  
 PB
 
  –  –6.30 SB6.266.086.02  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.52
  
 PB
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.67
  
 
3Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.70
  
 PB
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.79
  
 PB
5Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.06
  
 
6Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM8.53
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7724.68
  
 SB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.87
  
 PB
Finale B
1Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK7724.86
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.01
  
 
3Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM28.13
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK776.03
  
 
 
6.03  X5.85  –    
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.56
  
 PB
 
5.02 SB  X  X5.48 SB  –5.56 PB  
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.90
  
 PB
 
4.90 PB4.554.72  –    
4Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.27
  
 
 
  X4.27  X  –    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Hede KornvigVictor Hede Kornvig ('08)SAK779.34
  
 PB
 
8.89 SB8.93 SB9.34 SB8.90    
D15 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Herning GF, Atletik/Motion Herning GF, Atletik/Motion  1:59.59
  
 
  Bastian Noam Haulund Nielsen, Malthe Kjær Heesgaard, Simon Lykke, Gustav Bryholt
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.13
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.38
  
 
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.45
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.45
  
 PB
5Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.64
  
 SB
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.67
  
 =PB
7Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.84
  
 
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190026.48
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.34
  
 
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM29.02
  
 
Finale B
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7728.14
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM29.56
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:33.59
  
 PB
2Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri2:33.64
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.20
  
 PB
 
4.91 SB5.20 PB5.005.065.02  X  
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.84
  
 PB
 
  X4.84 PB4.733.334.80  X  
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.68
  
 PB
 
4.45 PB4.68 PB4.324.344.53  X  
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.64
  
 PB
 
4.32 PB  X4.48 PB4.64 PB  X4.62  
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM4.05
  
 PB
 
  X4.05 SB  X3.943.98  X  
6Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.82
  
 PB
 
3.82 SB3.663.82 =SB  –3.81  X  
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.76
  
 
 
3.763.533.63  –    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM10.90
  
 
 
10.1410.279.9810.90    
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.02
  
 
 
9.7010.029.599.20    
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.73
  
 PB
 
8.50 PB8.328.73 PB  –    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM8.18
  
 PB
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF8.59
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.79
  
 SB
4Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19008.92
  
 PB
5Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM8.99
  
 PB
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM9.33
  
 =PB
7Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.54
  
 PB
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM27.49
  
 PB
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF29.26
  
 PB
3Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 190031.77
  
 
Finale B
1Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM28.09
  
 PB
2Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM30.81
  
 PB
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM31.43
  
 PB
D13 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM1:02.61
  
 PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC1:07.19
  
 PB
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF1:08.86
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM2:22.13
  
 PB
2Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF2:30.23
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM2:30.55
  
 SB
4Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:31.63
  
 PB
5Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF2:48.03
  
 SB
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3:02.46
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM4.60
  
 PB
 
4.60 SB  X4.49     
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.38
  
 =PB
 
4.37 SB4.38 =PB4.33     
3Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19004.36
  
 PB
 
4.36 PB4.244.21     
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19004.22
  
 PB
 
4.01 PB4.02 PB4.22 PB     
5Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF4.10
  
 PB
 
4.10 SB4.083.82     
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM4.10
  
 PB
 
4.10 PB3.743.74     
7Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM3.99
  
 PB
 
3.74 PB3.99 PB3.76     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM8.90
  
 PB
 
8.278.90 PB8.828.70    
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19008.07
  
 
 
  –  X8.077.24    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.52
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.65
  
 
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.69
  
 PB
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.03
  
 
5Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF9.04
  
 PB
Finale B
1Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK779.37
  
 PB
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK779.68
  
 
3Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED9.95
  
 PB
4Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM9.97
  
 
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190028.73
  
 
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7729.03
  
 
3Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR30.10
  
 
Finale B
1Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF32.20
  
 PB
2Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED33.09
  
 
3Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM33.29
  
 PB
P13 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771:13.39
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:51.48
  
 
2Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773:12.63
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.56
  
 PB
 
  X4.56 PB4.39     
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK774.26
  
 
 
4.204.044.26     
3Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF4.05
  
 PB
 
4.05 SB3.883.66     
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.97
  
 PB
 
3.90 PB3.97 PB3.95     
5Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.653.75     
6Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.84
  
 
 
3.373.453.84     
7Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.673.68     
8Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM3.70
  
 PB
 
3.70 SB3.663.55     
9Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.69
  
 PB
 
3.363.69 PB3.53     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7711.17
  
 
 
9.9611.1710.8510.87    
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik10.40
  
 PB
 
9.75 SB10.40 SB8.829.71    
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19009.44
  
 
 
8.629.119.448.94    
4Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik7.95
  
 
 
7.897.956.537.95    
5Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM7.51
  
 PB
 
7.27 PB7.51 PB6.697.07    
6Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK777.32
  
 PB
 
7.03 PB7.14 PB7.32 PB6.98    
7Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF7.31
  
 SB
 
7.03 SB  X7.31 SB7.03    
8Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM6.39
  
 
 
6.226.395.42  X    
9Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED6.27
  
 
 
  X6.275.155.77    
P13 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  2:14.50
  
 
  Lærke Skov Christensen, Filippa Stapelfeld, Maria Thusing Stephensen, Kathrine Emma Nielsen
Finale B
1Herning Gf, Atletik/Motion Herning Gf, Atletik/Motion  2:14.05
  
 
  Laura Lee Jensen, Caroline Sode, Mynthe Elise Støjberg Zink, Camilla Popova
2Skive A.M. Skive A.M.  2:24.99
  
 
  Marie Panum, Mynte Lebeck Sørensen, Silje Møller Frederiksen, Lena Jozwiak
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19008.87
  
 PB
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF9.31
  
 SB
3
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19009.40
  
 SB
4Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19009.80
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.45
  
 PB
6
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik10.96
  
 SB
Finale B
1Storm Meier KvistStorm Meier Kvist ('12)Skive AM9.66
  
 PB
2Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19009.96
  
 PB
3Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM10.95
  
 PB
4
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM11.76
  
 PB
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM12.58
  
 PB
D11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC29.52
  
 PB
2Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF30.34
  
 PB
3Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF30.73
  
 PB
Finale B
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190032.06
  
 SB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM37.14
  
 PB
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM44.75
  
 PB
D11 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001:08.68
  
 PB
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF1:08.77
  
 PB
3Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19001:18.09
  
 PB
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:28.42
  
 PB
D11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19003:41.79
  
 PB
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM4:02.48
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19004.21
  
 PB
 
4.21 PB4.154.13     
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF4.18
  
 
 
4.184.023.91     
3Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.17
  
 SB
 
4.14 SB3.984.17 SB     
4Storm Meier KvistStorm Meier Kvist ('12)Skive AM3.78
  
 PB
 
3.78 SB3.523.77     
5Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19003.69
  
 PB
 
3.69 PB3.643.55     
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.35
  
 PB
 
3.32 SB3.35 PB3.30     
7Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM3.30
  
 PB
 
3.30 SB3.073.24     
8
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik3.01
  
 SB
 
2.77 SB3.01 SB2.85     
9
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.902.76     
10Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.59
  
 PB
 
2.59 PB2.582.46     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF7.55
  
 PB
 
7.55 SB7.277.27     
2
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19007.13
  
 PB
 
6.38 SB7.13 PB6.75     
3Storm Meier KvistStorm Meier Kvist ('12)Skive AM7.08
  
 PB
 
6.50 SB6.78 SB7.08 SB     
4Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19006.93
  
 
 
6.576.756.93     
5Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM6.69
  
 
 
  X6.326.69     
6
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik6.24
  
 PB
 
5.91 PB6.21 PB6.24 PB     
7
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM5.63
  
 PB
 
4.485.09 PB5.63 PB     
8
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM5.53
  
 PB
 
5.53 PB5.42      
9Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM4.34
  
 SB
 
4.34 SB  X  X     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.13
  
 PB
2
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK779.25
  
 
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.26
  
 
4
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.50
  
 
5Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.51
  
 PB
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.69
  
 PB
7Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK779.93
  
 PB
Finale B
1Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK779.73
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM9.85
  
 PB
3Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19009.88
  
 PB
4
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM10.37
  
 PB
5
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.45
  
 SB
6
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK7712.80
  
 PB
P11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL31.52
  
 PB
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190032.00
  
 PB
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM32.45
  
 PB
4
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190040.52
  
 PB
Finale B
1
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK7731.53
  
 PB
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7733.94
  
 PB
3
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM36.77
  
 PB
Finale C
1Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM31.84
  
 PB
2Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 190032.33
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM34.15
  
 PB
4Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 190034.82
  
 PB
P11 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM1:13.57
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771:14.10
  
 PB
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:18.36
  
 PB
Finale B
1Aya BadsbjergAya Badsbjerg ('12)Aarhus 19001:23.35
  
 PB
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:26.70
  
 PB
3
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:30.04
  
 PB
P11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Siff Dolmer Rüss KoustrupSiff Dolmer Rüss Koustrup ('12)Viborg AM3:43.98
  
 PB
2Aya BadsbjergAya Badsbjerg ('12)Aarhus 19003:44.05
  
 PB
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3:51.63
  
 PB
4Ester Mejlhede HolstEster Mejlhede Holst ('12)SAK773:58.93
  
 PB
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM4:03.43
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.14
  
 
 
4.144.093.91     
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19004.00
  
 PB
 
4.00 PB3.723.78     
3Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19003.94
  
 PB
 
3.673.93 PB3.94 PB     
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.623.58     
5
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK773.78
  
 PB
 
3.78 PB3.583.70     
6
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL3.55
  
 PB
 
3.50 PB3.443.55 PB     
7Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM3.49
  
 PB
 
3.49 PB  X3.25     
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.47
  
 PB
 
3.46 PB3.47 PB3.29     
9
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM3.47
  
 PB
 
3.47 PB3.393.40     
10
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.40
  
 
 
3.403.323.26     
11Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK773.38
  
 
 
3.373.373.38     
12Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19003.37
  
 SB
 
3.37 SB3.312.87     
13
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.36
  
 PB
 
3.19 SB3.36 PB3.30     
14Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK773.35
  
 
 
3.103.173.35     
15Aya BadsbjergAya Badsbjerg ('12)Aarhus 19003.21
  
 
 
3.153.213.05     
16Ester Mejlhede HolstEster Mejlhede Holst ('12)SAK773.09
  
 PB
 
3.09 PB3.013.04     
17
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK772.53
  
 
 
2.392.372.53     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM8.58
  
 
 
8.588.498.04     
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19006.93
  
 PB
 
6.93 PB6.596.14     
3Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK776.10
  
 
 
5.87  –6.10     
4Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.92
  
 PB
 
5.87 PB5.845.92 PB     
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM5.55
  
 PB
 
5.355.55 PB  X     
6
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.365.04     
7
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.774.80     
8
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK774.82
  
 PB
 
4.69 PB4.82 PB  X     
9
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL4.55
  
 
 
  –4.414.55     
10
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM4.43
  
 PB
 
4.43 PB3.603.75     
11
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM4.25
  
 PB
 
3.50 PB4.25 PB3.43     
12Ester Mejlhede HolstEster Mejlhede Holst ('12)SAK774.16
  
 PB
 
  –3.36 SB4.16 SB     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb