M Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tom O. JensenTom O. Jensen ('60) | 60 | Esbjerg AM | 45.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 9.08 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tom O. JensenTom O. Jensen ('60) | 60 | Esbjerg AM | 17.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Per SabroePer Sabroe ('59) | 59 | HGF AM | 14.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicco HattesenNicco Hattesen ('02) | 02 | Esbjerg AM | 16.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per SabroePer Sabroe ('59) | 59 | HGF AM | 38.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicco HattesenNicco Hattesen ('02) | 02 | Esbjerg AM | 61.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 22.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 5.44 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62) | 62 | Aabenraa IG | 11.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 14.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03) | 03 | AK Holstebro | 13.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62) | 62 | Aabenraa IG | 30.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 47.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03) | 03 | AK Holstebro | 44.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Henry Collins Henry Collins ('04) | 04 | / GBR | 27.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Vægtkast 12.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Henry Collins Henry Collins ('04) | 04 | / GBR | 13.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Henry Collins Henry Collins ('04) | 04 | / GBR | 35.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P19 Vægtkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05) | 05 | Skive AM | 19.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P19 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05) | 05 | Skive AM | 51.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06) | 06 | Skive AM | 44.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06) | 06 | Skive AM | 28.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06) | 06 | Vejle IF | 20.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Vægtkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06) | 06 | Skive AM | 16.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06) | 06 | Skive AM | 49.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Vægtkast 9.08 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victor Hede KornvigVictor Hede Kornvig ('08) | 08 | SAK77 | 7.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victor Hede KornvigVictor Hede Kornvig ('08) | 08 | SAK77 | 23.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Vægtkast 5.44 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08) | 08 | Esbjerg AM | 16.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08) | 08 | Esbjerg AM | 50.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09) | 09 | Viborg AM | 36.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 18.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 20.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10) | 10 | Aalborg AM | 12.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10) | 10 | Stoholm Atletik | 21.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 15.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10) | 10 | Stoholm Atletik | 33.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 25.26 | |||||||||||
|