Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: BAK Julestævne 16.12.2023 Inde-Oversize bane
Ballerup Atletikstadion

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.35
  
 
2Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik7.62
  
 
3Yousif SarajYousif Saraj Frederiksberg IF8.09
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.75
  
 =PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXX
   
3Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik1.65
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXO
1.70
XXX
   
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.80
  
 PB
 
9.40 PB9.399.80 PB     
2Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK9.48
  
 PB
 
8.48 PB8.93 PB9.00 PB8.768.769.48 PB  
K22 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.99
  
 
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK8.11
  
 
3Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06)BAK8.17
  
 
K22 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.60
  
 =PB
 
1.35
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
  
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.55
  
 SB
 
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
XXX
     
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebecca JensenRebecca Jensen BAK10.10
  
 PB
 
9.72 PB9.91 PB10.10 PB     
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.60
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK NM
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK10.03
  
 PB
 
8.57 PB9.76 PB10.03 PB     
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.86
  
 SB
 
9.86 SB9.568.95     
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.74
  
 SB
 
9.74 SB8.919.01     
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.72
  
 SB
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik7.93
  
 PB
3Mathias Bruun BerthelsenMathias Bruun Berthelsen ('09)BAK8.29
  
 PB
4Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas9.85
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas26.60
  
  Oversized bane
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik9.42
  
 
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
XXX
   
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.55
  
 PB
 
1.30
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.60
XXX
  
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.45
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3.40
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
XXX
  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3.40
  
 PB
 
2.10
  O
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
XXX
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta14.13
  
 PB
 
12.73 PB14.07 PB14.13 PB     
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas12.26
  
 PB
 
12.22 PB12.26 PB11.50     
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF9.13
  
 PB
 
  X9.13 PB8.88     
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.28
  
 PB
 
7.92 PB8.28 PB7.43     
5Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas7.20
  
 PB
 
7.13 PB  X7.20 PB     
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.46
  
 SB
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas8.70
  
 SB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF8.98
  
 PB
4Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK9.11
  
 PB
5Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK9.34
  
 PB
6Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK10.79
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas28.25
  
  Oversized bane
2Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF30.03
  
  Oversized bane
3Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK31.25
  
  Oversized bane
Finale B
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF29.30
  
  Oversized bane
2Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK37.32
  
  Oversized bane
P15 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik3:55.89
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik10.06
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
1Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas1.45
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
3Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK1.40
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
       
Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK NH
  
 
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.60
  
 PB
 
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
XXX
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.22
  
 PB
 
10.22 PB9.968.98     
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.97
  
 PB
 
8.30 PB8.55 PB8.97 PB     
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF8.50
  
 SB
 
8.16 SB7.778.50 SB     
4Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK6.64
  
 PB
 
6.12 PB6.64 PB6.40     
5Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK5.18
  
 PB
 
  X5.18 PB5.05     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC8.47
  
 PB
2Stefan Henry Smith SørensenStefan Henry Smith Sørensen ('10)BAK8.57
  
 PB
3Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas9.58
  
 PB
4Jonas BothmannJonas Bothmann ('11)BAK10.69
  
 PB
5Kalle Søgaard HøjKalle Søgaard Høj ('10)IK Olympia10.78
  
 PB
D13 200 m    
Inde
Inde
Finale B
1Stefan Henry Smith SørensenStefan Henry Smith Sørensen ('10)BAK29.95
  
  Oversized bane
2Kalle Søgaard HøjKalle Søgaard Høj ('10)IK Olympia39.95
  
  Oversized bane
Finale C
1Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik34.04
  
  Oversized bane
2Jonas BothmannJonas Bothmann ('11)BAK38.92
  
  Oversized bane
D13 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:41.93
  
 
D13 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik4:00.33
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC9.51
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
2Stefan Henry Smith SørensenStefan Henry Smith Sørensen ('10)BAK1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.39
XXX
   
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC14.48
  
 PB
 
14.21 PB  X14.48 PB     
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC11.74
  
 PB
 
11.13 PB11.55 PB11.74 PB     
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC10.32
  
 PB
 
9.47 PB9.84 PB10.32 PB     
4Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik7.16
  
 PB
 
6.90 PB7.16 PB7.12     
5Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas6.25
  
 PB
 
5.88 PB5.766.25 PB     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia8.81
  
 PB
2Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA9.06
  
 PB
3Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.17
  
 SB
4Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik9.39
  
 SB
5Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF9.42
  
 PB
6Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK9.69
  
 PB
7Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia9.70
  
 PB
8Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK9.94
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF27.76
  
  Oversized bane
2Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik31.91
  
  Oversized bane
Finale B
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia30.16
  
  Oversized bane
2Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK34.02
  
  Oversized bane
P13 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik1:50.43
  
 
2Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF2:03.92
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik12.14
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.55
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
 
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
3Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1.40
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
    
4Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXX
   
Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia NH
  
 
Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK NH
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF12.19
  
 PB
 
12.13 PB11.4912.19 PB     
2Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia10.63
  
 PB
 
10.29 PB10.1410.63 PB     
3Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia9.97
  
 PB
 
9.58 PB9.86 PB9.97 PB     
4Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik8.83
  
 PB
 
8.48 PB8.058.83 PB     
5Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK6.11
  
 PB
 
5.69 PB  X6.11 PB     
6Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK5.84
  
 PB
 
5.84 PB5.095.72     
Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF NM
  
 
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF9.57
  
 PB
2Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik9.68
  
 SB
3
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC9.98
  
 PB
4Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik10.00
  
 PB
5
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC10.17
  
 PB
6
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.69
  
 PB
7Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA10.71
  
 PB
D11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK34.21
  
  Oversized bane
Finale C
1
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC34.69
  
  Oversized bane
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK2:14.75
  
 
D11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3:50.00
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC12.11
  
 
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF12.13
  
 
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik12.24
  
 
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
   
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.35
XXX
   
3Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
 XO
1.20
XXX
   
4
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik8.42
  
 PB
 
8.14 PB8.42 PB8.13     
2Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA7.05
  
 PB
 
7.05 PB6.936.85     
3
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik6.82
  
 PB
 
6.82 PB5.346.25     
4
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC6.71
  
 PB
 
6.71 PB6.285.96     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.24
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.51
  
 PB
3Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF9.99
  
 PB
4
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia10.45
  
 PB
5
Andrea Bruus Petersen
Andrea Bruus Petersen ('13)
BAK10.61
  
 PB
6Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas11.02
  
 SB
Finale B
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.50
  
 PB
2Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA9.93
  
 PB
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.37
  
 PB
4Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia10.93
  
 PB
5
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK13.32
  
 PB
P11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF32.42
  
  Oversized bane
2Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF33.88
  
  Oversized bane
3
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 34.03
  
  Oversized bane
Finale B
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF33.12
  
  Oversized bane
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia34.36
  
  Oversized bane
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik35.26
  
  Oversized bane
P11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1:58.19
  
 
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.42
  
 
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik13.08
  
 PB
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia13.79
  
 PB
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas13.84
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.27
XXX
   
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
4
Andrea Bruus Petersen
Andrea Bruus Petersen ('13)
BAK1.00
  
 PB
 
1.00
XXO
1.00
XXX
      
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.67
  
 
 
8.227.828.67     
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.18
  
 PB
 
7.93 PB7.838.18 PB     
3Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia7.98
  
 PB
 
7.98 PB7.196.85     
4Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA7.43
  
 PB
 
7.26 PB6.267.43 PB     
5
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia6.93
  
 PB
 
6.93 PB6.326.09     
6
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.92
  
 PB
 
6.80 PB6.92 PB6.32     
7
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 6.21
  
 PB
 
6.21 PB5.535.76     
8Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF5.95
  
 PB
 
5.95 PB5.95 =PB5.72     
9Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas5.77
  
 PB
 
5.77 PB5.505.21     
10Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF4.84
  
 SB
 
4.42 SB4.84 SB4.72     
11
Andrea Bruus Petersen
Andrea Bruus Petersen ('13)
BAK4.56
  
 PB
 
  X4.56 PB4.48     
12
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK4.40
  
 PB
 
4.40 PB4.104.22     
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM9.54
  
 PB
2
Xander Dilling-Hansen
Xander Dilling-Hansen ('14)
Roar Atletik9.75
  
 PB
3
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas10.57
  
 PB
4
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas11.10
  
 PB
5
Sebastian Nikolai Egebo Jensen
Sebastian Nikolai Egebo Jensen ('15)
Herlev Atletik12.01
  
 PB
Finale B
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA9.89
  
 PB
2
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik10.64
  
 PB
3
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik11.38
  
 PB
4
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.46
  
 SB
5
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas12.35
  
 PB
6
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik13.22
  
 PB
D9 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Xander Dilling-Hansen
Xander Dilling-Hansen ('14)
Roar Atletik34.78
  
  Oversized bane
1
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas36.08
  
  Oversized bane
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas39.67
  
  Oversized bane
2
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas39.53
  
  Oversized bane
2
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik41.50
  
  Oversized bane
2
Sebastian Nikolai Egebo Jensen
Sebastian Nikolai Egebo Jensen ('15)
Herlev Atletik42.72
  
  Oversized bane
3
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas43.34
  
  Oversized bane
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik2:23.94
  
  Oversized bane
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF0.95
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
  
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA6.13
  
 PB
 
4.87 PB6.13 PB5.67     
2
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF5.46
  
 PB
 
4.73 PB4.88 PB5.46 PB     
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas5.11
  
 PB
 
  X5.025.11     
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik3.98
  
 SB
 
3.923.983.75     
5
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas3.51
  
 PB
 
  X3.51 PB3.18     
6
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas3.39
  
 PB
 
3.39 PB3.213.32     
7
Sebastian Nikolai Egebo Jensen
Sebastian Nikolai Egebo Jensen ('15)
Herlev Atletik2.82
  
 PB
 
2.822.472.61     
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas NM
  
 
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik9.81
  
 PB
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik10.34
  
 PB
3
Eliza Prado-Petersen
Eliza Prado-Petersen ('14)
Herlev Atletik11.13
  
 PB
4
Ida Bohart Knudsen
Ida Bohart Knudsen ('15)
Herlev Atletik11.37
  
 PB
5
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas12.14
  
 PB
6
Frigg Kjærnø
Frigg Kjærnø ('15)
Herlev Atletik12.44
  
 PB
P9 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik34.08
  
  Oversized bane
1
Eliza Prado-Petersen
Eliza Prado-Petersen ('14)
Herlev Atletik39.14
  
  Oversized bane
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik35.65
  
  Oversized bane
2
Ida Bohart Knudsen
Ida Bohart Knudsen ('15)
Herlev Atletik40.39
  
  Oversized bane
3
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas47.14
  
  Oversized bane
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik6.30
  
 PB
 
6.30 PB5.385.93     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik5.05
  
 PB
 
4.87 PB4.605.05 PB     
3
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas3.34
  
 PB
 
2.54 SB2.94 SB3.34 PB     
4
Frigg Kjærnø
Frigg Kjærnø ('15)
Herlev Atletik3.30
  
 PB
 
3.12 PB3.30 PB      
D7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Charlie Dilling-Hansen
Charlie Dilling-Hansen ('16)
Roar Atletik11.51
  
 PB
2
Victor Eriksen
Victor Eriksen ('16)
Herlev Atletik12.83
  
 PB
3
Farhan Ahmed
Farhan Ahmed ('16)
BAK13.15
  
 PB
4
Jens Hoffmann
Jens Hoffmann ('18)
Herlev Atletik13.36
  
 PB
5
Nohr Bøgelund Møller
Nohr Bøgelund Møller ('16)
BAK13.53
  
 PB
D7 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Charlie Dilling-Hansen
Charlie Dilling-Hansen ('16)
Roar Atletik39.92
  
  Oversized bane
Finale B
1
Farhan Ahmed
Farhan Ahmed ('16)
BAK46.13
  
  Oversized bane
2
Victor Eriksen
Victor Eriksen ('16)
Herlev Atletik45.98
  
  Oversized bane
3
Jens Hoffmann
Jens Hoffmann ('18)
Herlev Atletik46.56
  
  Oversized bane
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Farhan Ahmed
Farhan Ahmed ('16)
BAK3.05
  
 PB
 
3.00 PB2.703.05 PB     
2
Victor Eriksen
Victor Eriksen ('16)
Herlev Atletik2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.592.92     
M55 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.35
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.74
  
 SB
 
8.22 SB8.34 SB8.74 SB     
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC11.40
  
 PB
 
11.40 PB10.8010.71     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb