Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bærum NOR: Nordenkampen 11.2.2024 Inde
Bærum Idrettspark


Team points
   
 Mænd 
1SWE138
2FIN121
3NOR99
4DEN/ISL85
   
 Kvinder 
1SWE138
2FIN119
3NOR106
4DEN/ISL79

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.78
  
 
2
Jacob Vaula
Jacob Vaula ('01)
NOR6.80
  
 
3
Simon Plesse
Simon Plesse ('02)
SWE6.83
  
 
4
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.83
  
 
5
Johan Sjölander
Johan Sjölander ('99)
SWE6.84
  
 
6Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN6.84
  
 
7
Eino Vuori
Eino Vuori ('02)
FIN6.85
  
 
8
Riku Illukka
Riku Illukka ('99)
FIN6.87
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.13
  
 PB
2
Eljas Aalto
Eljas Aalto ('96)
FIN21.41
  
 
3
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR21.65
  
 
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN21.90
  
 
Finale B
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE21.22
  
 =PB
2
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN21.48
  
 
3
Øyvind Strømmen Kjerpeset
Øyvind Strømmen Kjerpeset ('91)
NOR21.49
  
 
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN21.72
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Håvard Bentdal Ingvaldsen
Håvard Bentdal Ingvaldsen ('02)
NOR45.70
  
 PB
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN47.04
  
 
3
Konsta Alatupa
Konsta Alatupa ('99)
FIN47.81
  
 PB
4
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE47.85
  
 
Finale B
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE46.38
  
 SB
2
Viljami Kaasalainen
Viljami Kaasalainen ('95)
FIN47.42
  
 PB
3
Andreas Grimerud
Andreas Grimerud ('03)
NOR47.52
  
 SB
4Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN49.43
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joonas Rinne
Joonas Rinne ('95)
FIN1:48.61
  
 SB
2
Ole Jakob Høsteland Solbu
Ole Jakob Høsteland Solbu ('03)
NOR1:49.38
  
 
3
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE1:49.69
  
 SB
4
John Petter Stevik
John Petter Stevik ('03)
NOR1:50.58
  
 
5
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:50.83
  
 
6Laust Kaastrup KjærLaust Kaastrup Kjær ('05)DEN1:50.96
  
DUR DUR-19 PB
7
Joonas Kumpulainen
Joonas Kumpulainen ('06)
FIN1:51.92
  
 PB
8Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:57.15
  
 
Kjetil Brenno Gagnås
Kjetil Brenno Gagnås 
NOR DNF
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Grahn
Jonathan Grahn ('04)
SWE3:41.36
  
 
2
Håkon Moe Berg
Håkon Moe Berg ('06)
NOR3:41.37
  
 PB
3
Santtu Heikkinen
Santtu Heikkinen ('02)
FIN3:41.46
  
 SB
4Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN3:41.59
  
 PB
5
Andreas Fjeld Halvorsen
Andreas Fjeld Halvorsen ('05)
NOR3:41.77
  
 PB
6
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE3:45.44
  
 
7
Aleksi Kivelä
Aleksi Kivelä 
FIN3:46.42
  
 PB
8Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:46.97
  
 SB
Kjetil Brenno Gagnås
Kjetil Brenno Gagnås 
NOR DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN7:50.65
  
 
2
Baldvin Thór Magnússon
Baldvin Thór Magnússon ('99)
ISL7:56.64
  
 SB
3
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE7:57.51
  
 SB
4
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE7:57.66
  
 PB
5
Mika Kotiranta
Mika Kotiranta 
FIN8:02.11
  
 PB
6
Bjørnar Sandnes Lillefosse
Bjørnar Sandnes Lillefosse ('92)
NOR8:04.98
  
 SB
7
Tore Akerlie
Tore Akerlie ('99)
NOR8:07.16
  
 PB
8
Eero Saleva
Eero Saleva ('95)
FIN8:14.33
  
 SB
Kane Elliott
Kane Elliott ('02)
GBR DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Santeri Kuusiniemi
Santeri Kuusiniemi ('98)
FIN7.86
  
 SB
2
Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim ('02)
NOR7.93
  
 PB
3
Sidrak Afework
Sidrak Afework ('01)
SWE8.00
  
 PB
4
Valtteri Kalliokulju
Valtteri Kalliokulju ('97)
FIN8.11
  
 
5
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE8.13
  
 SB
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN8.19
  
 SB
7Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN8.19
  
 PB
8
Jonathan Hertwig-Ødegaard
Jonathan Hertwig-Ødegaard ('05)
NOR8.31
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.16
  
 
 
2.01
  O
2.05
  O
2.09
  O
2.13
XXO
2.16
  O
2.19
  XX
2.20
  X
 
2
Daniel Kosonen
Daniel Kosonen 
FIN2.13
  
 
 
2.05
  O
2.09
  O
2.13
  O
2.16
  X
2.19
  XX
   
3
Arttu Mattila
Arttu Mattila ('01)
FIN2.13
  
 SB
 
2.05
 XO
2.09
  O
2.13
 XO
2.16
XXX
    
4
Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim ('02)
NOR2.13
  
 SB
 
1.91
  O
2.01
 XO
2.05
 XO
2.09
XXO
2.13
 XO
2.16
  XX
2.19
  X
 
5
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR2.05
  
 
 
2.01
 XO
2.05
  O
2.09
XXX
     
6Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN2.01
  
 
 
1.91
  O
1.96
  O
2.01
  O
2.05
XXX
    
7
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE1.96
  
 
 
1.86
  O
1.91
  O
1.96
  O
2.01
XXX
    
8Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN1.96
  
 
 
1.86
  O
1.91
  O
1.96
 XO
2.01
XXX
    
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tommi Holttinen
Tommi Holttinen ('97)
FIN5.18
  
 
 
5.18
 XO
5.33
XXX
      
2
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE5.18
  
 
 
4.83
 XO
5.18
 XO
5.28
XXX
     
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN5.03
  
 PB
 
4.63
  O
4.83
  O
5.03
  O
5.18
XXX
    
4
Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon ('04)
NOR5.03
  
 
 
4.83
  O
5.03
 XO
5.18
XXX
     
5
Albin Lundberg
Albin Lundberg ('02)
FIN5.03
  
 SB
 
4.83
 XO
5.03
 XO
5.18
XXX
     
6
William Asker
William Asker ('04)
SWE5.03
  
 
 
4.83
 XO
5.03
XXO
5.18
XXX
     
7Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.83
  
 
 
4.63
  O
4.83
  O
5.03
XXX
     
Andreas F. T. Gjesdal
Andreas F. T. Gjesdal ('95)
NOR NH
  
 
 
4.83
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kasperi Vehmaa
Kasperi Vehmaa ('05)
FIN7.81
  
 PB
 
7.357.57 SB7.557.65 SB  X7.81 PB  
2
Joakim Hellbratt
Joakim Hellbratt ('03)
SWE7.61
  
 PB
 
7.44  X7.40  X  X7.61 PB  
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.50
  
 SB
 
7.377.47 SB7.39  X7.50 SB  X  
4
Sebastian Berntsen
Sebastian Berntsen ('05)
NOR7.32
  
 PB
 
  X7.12 PB  X7.32 PB6.66  X  
5
Elias Kapell
Elias Kapell ('06)
SWE7.30
  
 
 
7.30  X7.285.92  X  X  
6Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN7.27
  
 
 
7.275.596.116.98  X  X  
7
Heikki Vuorinen
Heikki Vuorinen ('01)
FIN7.26
  
 
 
7.26  X7.25  X7.267.22  
8
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR6.73
  
 
 
6.516.736.656.67  X5.20  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE15.90
  
 SB
 
15.3315.4215.5715.5015.90 SB15.24  
2
Aapo Karvinen
Aapo Karvinen ('01)
FIN15.65
  
 
 
15.2115.2715.65  X15.3615.33  
3
Iikka Alingué
Iikka Alingué ('99)
FIN15.28
  
 SB
 
15.28 SB13.4415.18  X15.2315.24  
4
Viljar Helgestad Gjerde
Viljar Helgestad Gjerde 
NOR15.16
  
 
 
  X15.08  X15.1615.07  X  
5Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN15.05
  
 SB
 
  X13.4415.05 SB13.92  X14.77  
6
Marcus Eklund
Marcus Eklund ('05)
SWE15.00
  
 
 
14.6015.0014.80  X14.24  X  
7
Bjarki Rúnar Kristinsson
Bjarki Rúnar Kristinsson ('96)
ISL14.49
  
 
 
14.34  X14.49  X14.45  X  
8
Sondre Vie Ytrearne
Sondre Vie Ytrearne ('01)
NOR14.49
  
 
 
  X  X14.4914.4414.2414.13  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.90
  
 
 
19.2619.3619.90  X18.9219.72  
2
Jesper Arbinge
Jesper Arbinge ('97)
SWE19.24
  
 
 
18.6819.0219.0819.24  X  X  
3
Nico Oksanen
Nico Oksanen ('94)
FIN17.71
  
 
 
17.3817.61  X  X17.7117.38  
4
Arttu Korkeasalo
Arttu Korkeasalo 
FIN17.31
  
 
 
16.86  X  X  X  X17.31  
5
Henrik Vesterlid
Henrik Vesterlid ('04)
NOR16.93
  
 
 
15.77  X  X16.9316.86  X  
6Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)DEN15.37
  
 SB
 
14.9615.37 SB14.6415.2715.1515.25  
7Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)DEN15.11
  
 
 
  X13.79  X14.71  X15.11  
8
Jacob Sederholm Hoff
Jacob Sederholm Hoff ('06)
NOR14.84
  
 
 
13.9214.8414.6114.84  X14.25  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Lundberg
Olivia Lundberg ('06)
SWE7.39
  
 
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.47
  
 
3
Michelle De Silva
Michelle De Silva ('99)
SWE7.49
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.50
  
 
5
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN7.53
  
 
6Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.57
  
 
7
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR7.58
  
 
8
Pirkitta Marjanen
Pirkitta Marjanen ('01)
FIN7.58
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE23.06
  
NR PB
2
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN23.73
  
 SB
3
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR23.99
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN24.63
  
 SB
Finale B
1
Henriette Jæger
Henriette Jæger ('03)
NOR23.07
  
 
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN24.07
  
 SB
3
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN24.10
  
 
4
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE24.19
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE54.01
  
 
2
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN54.14
  
 PB
3
Eir Chang Hlésdóttir
Eir Chang Hlésdóttir ('07)
ISL57.03
  
 
4
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR58.13
  
 SB
Finale B
1
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE54.15
  
 
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN55.12
  
 
3
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR58.64
  
 SB
Elle Ceder
Elle Ceder ('06)
FIN DNS
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malin Nyfors
Malin Nyfors ('97)
NOR2:04.66
  
 PB
2
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE2:04.95
  
 
3
Veera Mattila
Veera Mattila ('03)
FIN2:05.10
  
 
4
Lovisa Lindh
Lovisa Lindh ('91)
SWE2:05.75
  
 
5
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR2:06.46
  
 
6Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN2:06.55
  
DUR DUR-19 PB
7
Elle Ceder
Elle Ceder ('06)
FIN2:09.22
  
 
8Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)DEN2:14.94
  
 
Solveig Bustgård Gran
Solveig Bustgård Gran ('02)
NOR DNF
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN4:09.10
  
 PB
2
Sara Lappalainen
Sara Lappalainen ('91)
FIN4:09.21
  
 SB
3
Ingeborg Østgård
Ingeborg Østgård ('03)
NOR4:10.79
  
 PB
4Aníta HinriksdóttirAníta Hinriksdóttir ('96)ISL4:18.50
  
 SB
5
Anne Gine Løvnes
Anne Gine Løvnes ('03)
NOR4:19.53
  
 
6
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE4:20.13
  
 PB
7
Saga Provci
Saga Provci ('04)
SWE4:22.95
  
 
8
Embla Margrét Hreimsdóttir
Embla Margrét Hreimsdóttir ('05)
ISL4:35.62
  
 PB
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg ('03)
NOR DNF
  
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ilona Mononen
Ilona Mononen ('03)
FIN9:04.28
  
 PB
2
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE9:05.59
  
 PB
3
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
NOR9:08.42
  
 PB
4
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR9:20.27
  
 
5
Saija Seppä
Saija Seppä ('98)
FIN9:31.59
  
 PB
6Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN9:35.01
  
 SB
7
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
SWE9:35.38
  
 
8Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)DEN9:54.90
  
 
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovise Skarbøvik Andresen
Lovise Skarbøvik Andresen ('04)
NOR8.10
  
 PB
2
Vilma Mäki
Vilma Mäki ('02)
FIN8.26
  
 PB
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.27
  
 
4
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE8.42
  
 SB
5
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR8.46
  
 
6
Niina Karttunen
Niina Karttunen ('02)
FIN8.46
  
 
7
Alva von Gerber
Alva von Gerber 
SWE8.52
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN DNF
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.83
  
 
 
1.73
  O
1.77
  O
1.80
 XO
1.83
  O
1.88
XXX
   
2
Engla Nilsson
Engla Nilsson ('05)
SWE1.80
  
 
 
1.73
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
XXX
    
2
Elin Pajunen
Elin Pajunen ('95)
FIN1.80
  
 =SB
 
1.69
  O
1.73
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
XXX
   
4
Heta Tuuri
Heta Tuuri ('95)
FIN1.77
  
 
 
1.73
  O
1.77
  O
1.80
XXX
     
5
Birta María Haraldsdóttir
Birta María Haraldsdóttir ('04)
ISL1.77
  
 
 
1.65
  O
1.69
  O
1.73
 XO
1.77
XXO
1.80
XXX
   
6
Telma Björk Rostoft Kristjansson
Telma Björk Rostoft Kristjansson ('05)
NOR1.77
  
 PB
 
1.65
  O
1.69
  O
1.73
XXO
1.77
XXO
1.80
XXX
   
7Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN1.73
  
 
 
1.65
 XO
1.69
  O
1.73
 XO
1.77
XXX
    
8
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR1.65
  
 
 
1.60
  O
1.65
XXO
1.69
XXX
     
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lene Onsrud Retzius
Lene Onsrud Retzius ('96)
NOR4.55
  
NR PB
 
4.28
  O
4.43
  O
4.55 NR
  O
4.65
XXX
    
2
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR4.38
  
 
 
4.23
 XO
4.38
  O
4.43
XXX
     
3
Saga Andersson
Saga Andersson 
FIN4.38
  
 SB
 
4.15
  O
4.28
  O
4.33
XXO
4.38
  O
4.43
XXX
   
4
Silja Andersson
Silja Andersson ('03)
FIN4.28
  
 PB
 
4.03
  O
4.15
 XO
4.23
  O
4.28
 XO
4.33
XXX
   
5
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE4.15
  
 PB
 
3.75
  O
3.90
  O
4.03
  O
4.15
  O
4.23
XXX
   
6Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.03
  
 SB
 
4.03
  O
4.15
XXX
      
7
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.75
  
 
 
3.75
  O
3.90
XXX
      
8Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.60
  
 SB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
 XO
3.75
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jessica Kähärä
Jessica Kähärä ('01)
FIN6.46
  
 
 
6.296.376.466.336.306.18  
2
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE6.39
  
 SB
 
6.32  X6.39 SB  X4.726.21  
3
Ayla Hallberg Hossain
Ayla Hallberg Hossain ('06)
SWE6.38
  
 SB
 
6.186.216.35 SB6.36 SB6.206.38 SB  
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN6.28
  
 PB
 
5.896.12  X6.28 PB6.136.24  
5
Nea Lento
Nea Lento ('02)
FIN6.12
  
 SB
 
5.896.055.846.066.12 SB5.90  
6
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL6.06
  
 
 
6.065.925.936.03  X5.98  
7
Thea Leirfall Bremset
Thea Leirfall Bremset ('99)
NOR5.94
  
 SB
 
5.765.94 SB5.775.67  X5.64  
8
Iben Carnhed
Iben Carnhed ('01)
NOR5.92
  
 PB
 
5.92 PB5.655.905.76  X5.70  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.36
  
 SB
 
13.25 SB13.1313.36 SB  X13.30  
2
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE13.34
  
 SB
 
  X  X13.34 SB  X13.0113.23  
3
Fatima Koné
Fatima Koné ('99)
SWE12.88
  
 
 
12.70  X  X  X12.8012.88  
4
Kira Kytölä
Kira Kytölä ('93)
FIN12.83
  
 SB
 
  X11.69 SB  X12.83 SB12.5512.80  
5
Rachel Ombeni
Rachel Ombeni ('01)
NOR12.82
  
 SB
 
12.6412.82 SB  X12.6412.65  X  
6
Mathilde Sofie Klokseth
Mathilde Sofie Klokseth ('03)
NOR12.70
  
 =PB
 
12.5212.3412.5912.3612.5612.70 =PB  
7
Elina Kostiainen
Elina Kostiainen ('92)
FIN12.65
  
 SB
 
12.51 SB12.49  X12.65 SB12.1512.55  
8Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)DEN12.40
  
 
 
12.20  X12.40  X12.17  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.28
  
 SB
 
17.8318.10 SB18.0817.8018.28 SB18.03  
2
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE17.98
  
 
 
16.9217.9817.5117.1817.9017.86  
3
Erna Sóley Gunnarsdóttir
Erna Sóley Gunnarsdóttir 
ISL17.52
  
 SB
 
16.6217.2617.0817.5216.8616.62  
4
Emilia Kangas
Emilia Kangas ('01)
FIN17.26
  
 PB
 
16.5117.26 PB17.1516.2816.43  X  
5
Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä ('94)
FIN16.67
  
 
 
16.6716.23  X16.30  X  X  
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN13.86
  
 
 
13.4613.1613.3813.5813.8613.61  
7
Hanna Emilie Hjeltnes
Hanna Emilie Hjeltnes ('04)
NOR13.51
  
 
 
13.5113.4813.1112.9813.4412.85  
8
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR13.46
  
 
 
12.5413.4613.38  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive