M 100 m Vind: +1.7 Finale A Finale | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marcellus Linton Marcellus Linton | USA | 10.50 | PB | |||||||||||
2 | Lamar Smith Lamar Smith ('04) | 04 | USA | 10.52 | SB | ||||||||||
3 | Jullian Coronado-Clark Jullian Coronado-Clark ('96) | 96 | USA | 10.57 | SB | ||||||||||
4 | Jake Jensen Jake Jensen ('04) | 04 | USA | 10.69 | |||||||||||
5 | Jason Sherman Jason Sherman | USA | 10.69 | PB | |||||||||||
6 | Chaison Westley Chaison Westley | USA | 10.81 | PB | |||||||||||
7 | Chris Jackson Chris Jackson ('97) | 97 | USA | 10.82 | SB | ||||||||||
8 | Kyle Wood Kyle Wood ('03) | 03 | USA | 10.98 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||||||||
1 | Christian Wood Christian Wood | USA | 10.85 | w | |||||||||||
2 | Jacob Hernandez Jacob Hernandez | USA | 10.98 | w | |||||||||||
3 | Aaron Frugé Aaron Frugé | USA | 10.99 | w | |||||||||||
4 | Akai Mills Akai Mills | USA | 11.00 | w | |||||||||||
5 | Adrian Chavez Adrian Chavez | USA | 11.01 | w | |||||||||||
6 | Tytan Taylor Tytan Taylor | USA | 11.12 | w | |||||||||||
7 | Erik Lerner Erik Lerner | USA | 11.15 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +3.5 | Vind: +3.5 | ||||||||||||||
1 | Jake Hoffman Jake Hoffman | USA | 10.94 | w | |||||||||||
2 | Kye Fowlkes Kye Fowlkes | USA | 10.95 | w | |||||||||||
3 | Scott Deng Scott Deng | USA | 10.96 | w | |||||||||||
4 | Jadan Williams Jadan Williams | USA | 11.13 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +3.5 | Vind: +3.5 | ||||||||||||||
1 | Andrew Garcia Andrew Garcia | USA | 11.11 | w | |||||||||||
Finale E Vind: +3.4 | Vind: +3.4 | ||||||||||||||
1 | ALONZO PAUL ALONZO PAUL | USA | 11.21 | w | |||||||||||
M 200 m Vind: +1.2 Finale A Finale | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Joey Stout Joey Stout | USA | 21.56 | =PB | |||||||||||
2 | Liam Carr Liam Carr | USA | 22.03 | PB | |||||||||||
3 | Luke Yruretagoyena Luke Yruretagoyena | USA | 22.23 | SB | |||||||||||
4 | Elijah Davis Elijah Davis | USA | 22.32 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Lamar Smith Lamar Smith ('04) | 04 | USA | 21.69 | SB | ||||||||||
2 | Deondre Spruill Deondre Spruill ('95) | 95 | USA | 21.79 | SB | ||||||||||
3 | Kendall Turner Kendall Turner | USA | 22.16 | SB | |||||||||||
4 | Chaison Westley Chaison Westley | USA | 22.29 | PB | |||||||||||
5 | Romello Jenkins Romello Jenkins | USA | 22.30 | ||||||||||||
6 | Isaac Ja Isaac Ja | USA | 22.42 | SB | |||||||||||
Finale C Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | ||||||||||||||
1 | Reggie Day Reggie Day | USA | 22.06 | w | |||||||||||
2 | Jacob Hernandez Jacob Hernandez | USA | 22.19 | w | |||||||||||
3 | Adrian Chavez Adrian Chavez | USA | 22.33 | w | |||||||||||
4 | Joshua Morinaga Joshua Morinaga | USA | 22.52 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Ryan Rivituso Ryan Rivituso | USA | 22.37 | SB | |||||||||||
2 | Joshua Ezieme Joshua Ezieme | USA | 22.41 | SB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mekhi Gilmore Mekhi Gilmore | USA | 48.43 | SB | |||||||||||
2 | Joey Stout Joey Stout | USA | 48.53 | SB | |||||||||||
3 | Luke Yruretagoyena Luke Yruretagoyena | USA | 48.61 | SB | |||||||||||
4 | Elijah Davis Elijah Davis | USA | 49.81 | SB | |||||||||||
5 | Parker Harrison Parker Harrison | USA | 50.59 | SB | |||||||||||
6 | Ethan Mahanke Ethan Mahanke | USA | 50.65 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Conner Thomas Conner Thomas | USA | 50.01 | PB | |||||||||||
2 | Drew Hill Drew Hill | USA | 50.47 | PB | |||||||||||
3 | Benjamin Plaa Benjamin Plaa | USA | 50.66 | PB | |||||||||||
4 | Tarron Johnson Tarron Johnson | USA | 50.69 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jason Deal Jason Deal | USA | 50.73 | SB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jordan Berkley Jordan Berkley | USA | 1:54.33 | PB | |||||||||||
2 | Jack Slavin Jack Slavin | USA | 1:55.13 | PB | |||||||||||
3 | Andrew Parkinson Andrew Parkinson | USA | 1:55.51 | SB | |||||||||||
4 | Santiago Orozco Santiago Orozco | USA | 1:55.54 | SB | |||||||||||
5 | Noah Gordon Noah Gordon | USA | 1:55.90 | SB | |||||||||||
6 | Dylan DeLoyola Dylan DeLoyola | USA | 1:57.33 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ian Rosen Ian Rosen | USA | 1:56.76 | SB | |||||||||||
2 | Noah Chairez Noah Chairez | USA | 1:57.20 | SB | |||||||||||
3 | Anthony Lopez Anthony Lopez | USA | 1:57.55 | SB | |||||||||||
4 | Eddie Ramos Eddie Ramos | USA | 1:57.75 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nathaniel Avila Nathaniel Avila | USA | 3:55.97 | PB | |||||||||||
2 | JT McCoy JT McCoy | USA | 3:57.48 | PB | |||||||||||
3 | Alexis Garcia Alexis Garcia | USA | 3:57.90 | SB | |||||||||||
4 | Jude Giolitto Jude Giolitto | USA | 3:58.20 | PB | |||||||||||
5 | Victor Rosas Victor Rosas | USA | 3:59.85 | PB | |||||||||||
6 | Charlie Frank Charlie Frank | USA | 4:00.62 | SB | |||||||||||
7 | Brandon Ericson Brandon Ericson | USA | 4:01.04 | SB | |||||||||||
8 | Justin Singer Justin Singer | USA | 4:02.57 | SB | |||||||||||
9 | Anthony Ruiz Anthony Ruiz | USA | 4:03.03 | PB | |||||||||||
10 | Bailey Rockholt Bailey Rockholt | USA | 4:03.78 | PB | |||||||||||
11 | Joseph DePascale Joseph DePascale | USA | 4:04.39 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Matthew Kubler Matthew Kubler | USA | 4:03.47 | PB | |||||||||||
2 | Alex Leroy Alex Leroy | USA | 4:05.44 | PB | |||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Salvador Capetillo Salvador Capetillo | USA | 8:20.78 | PB | |||||||||||
2 | Ian Crocker Ian Crocker | USA | 8:23.76 | PB | |||||||||||
3 | Zach Elam Zach Elam | USA | 8:32.06 | PB | |||||||||||
4 | Andrew Tafolla Andrew Tafolla | USA | 8:33.80 | PB | |||||||||||
5 | Matthew Donis Matthew Donis ('05) | 05 | USA | 8:45.87 | SB | ||||||||||
6 | Raymon Ornelas Raymon Ornelas | USA | 8:49.91 | SB | |||||||||||
7 | Jordan Galindo Jordan Galindo | USA | 8:51.07 | ||||||||||||
8 | Mason Ma Mason Ma | USA | 8:52.43 | PB | |||||||||||
9 | Allen Malo Allen Malo | USA | 8:52.82 | PB | |||||||||||
10 | Matthew Cordova Matthew Cordova | USA | 8:53.40 | PB | |||||||||||
11 | Andres Chavez Andres Chavez | USA | 8:54.96 | PB | |||||||||||
12 | Maximiliano Loera Maximiliano Loera | USA | 8:56.29 | ||||||||||||
13 | Joel Fischer Joel Fischer | USA | 8:56.36 | ||||||||||||
14 | Baptiste Garderes Baptiste Garderes | USA | 8:58.78 | PB | |||||||||||
15 | Juan Espino Juan Espino | USA | 9:01.98 | PB | |||||||||||
Aidan Gomez Aidan Gomez | USA | DNF | |||||||||||||
M 110 m hæk Vind: -0.4 Finale A Finale | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
1 | Christian Baker Christian Baker ('01) | 01 | USA | 14.50 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Devin Paton Devin Paton | USA | 54.88 | ||||||||||||
2 | Reid Lockliear Reid Lockliear | USA | 54.99 | PB | |||||||||||
3 | Jaden Dasher Jaden Dasher | USA | 55.14 | PB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marcel Sylvester Marcel Sylvester | USA | 2.10 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Max Castin Max Castin | USA | 2.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Owen Pennington Owen Pennington | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Quin Dukes Quin Dukes | USA | 4.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mateo Guerra Mateo Guerra | USA | 4.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eli Nieves Eli Nieves | USA | 4.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin Pepito Austin Pepito | USA | 4.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Pablo Nunez Pablo Nunez | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Anthony Sheridan Anthony Sheridan | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Samuel Willis Samuel Willis | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christian Wood Christian Wood | USA | 7.25 | +0.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William Dower William Dower | USA | 7.24 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chris Jackson Chris Jackson | USA | 7.10 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elijah Yoshinaga Elijah Yoshinaga | USA | 6.96 | +1.6 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aaron Frugé Aaron Frugé | USA | 6.81 | +0.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kyan Thomas Kyan Thomas ('04) | 04 | USA | 15.02 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Myles Massie Myles Massie | USA | 14.94 | +1.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Terrence Sweetman Terrence Sweetman | USA | 14.61 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Calvin Black Calvin Black | USA | 14.48 | +0.6 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Quinten Flowers Quinten Flowers | USA | 14.06 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Edward Ta'amilo Edward Ta'amilo | USA | 15.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Edward Ta'amilo Edward Ta'amilo | USA | 56.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Justice Mephors Justice Mephors ('05) | 05 | USA | 47.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Joshua Tan Joshua Tan | USA | 57.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Raykiyat Olukoju Raykiyat Olukoju ('04) | 04 | USA | 11.60 | PB | ||||||||||
2 | Hailey Hunt Hailey Hunt | USA | 11.84 | SB | |||||||||||
3 | Olivia Adams Olivia Adams | USA | 11.88 | PB | |||||||||||
4 | Alexandra Ackerman Alexandra Ackerman | USA | 11.93 | PB | |||||||||||
5 | Jessica Boyd Jessica Boyd | USA | 12.08 | SB | |||||||||||
6 | Saniyah Starks Saniyah Starks | USA | 12.26 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | D'Lainey Nakamoto D'Lainey Nakamoto | USA | 12.15 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
1 | Destine'e Reid Destine'e Reid | USA | 12.21 | w | |||||||||||
2 | Ileen Emerson Ileen Emerson | USA | 12.34 | w | |||||||||||
K 200 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Taylor Snaer Taylor Snaer | USA | 23.62 | PB | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Taylor Snaer Taylor Snaer | USA | 55.56 | PB | |||||||||||
2 | Na'kel Pennix-Webb Na'kel Pennix-Webb | USA | 59.46 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Cierra Ellis Cierra Ellis | USA | 58.78 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Ashleigh Christy Ashleigh Christy | USA | 59.69 | PB | |||||||||||
2 | Briana Miller Briana Miller | USA | 59.76 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Isatu N'Diaye Isatu N'Diaye | USA | 2:15.09 | PB | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mia Bergman Mia Bergman | USA | 4:37.85 | SB | |||||||||||
2 | Jicel Fernandez Jicel Fernandez | USA | 4:45.55 | SB | |||||||||||
3 | Bella Smith Bella Smith | USA | 4:46.71 | SB | |||||||||||
4 | Destiny Lopez Destiny Lopez | USA | 4:46.90 | SB | |||||||||||
5 | Kalei Chance Kalei Chance | USA | 4:49.57 | PB | |||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lamiae Mamouni Lamiae Mamouni ('03) | 03 | MAR | 9:53.69 | PB | ||||||||||
2 | Laura Acuña Laura Acuña ('02) | 02 | CHI | 10:05.45 | SB | ||||||||||
3 | Anna Lawrukajtis Anna Lawrukajtis ('01) | 01 | POL | 10:18.63 | SB | ||||||||||
4 | Olissa Onley Olissa Onley ('04) | 04 | AUS | 10:23.24 | SB | ||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Savannah Ganter Savannah Ganter | USA | 11:45.87 | SB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.4 Finale A Finale | Vind: +2.4 | ||||||||||||||
1 | Monea Jennings Monea Jennings | USA | 14.23 | w | |||||||||||
2 | Mariah Stewart Mariah Stewart | USA | 14.43 | w | |||||||||||
3 | Ileen Emerson Ileen Emerson | USA | 14.46 | w | |||||||||||
4 | Amaliyah Smith Amaliyah Smith | USA | 14.64 | w | |||||||||||
5 | Kyndahl Carter Kyndahl Carter | USA | 14.69 | w | |||||||||||
6 | Tiana Burgess Tiana Burgess | USA | 14.83 | w | |||||||||||
7 | Kylie Nunes Kylie Nunes | USA | 14.94 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
D'Lainey Nakamoto D'Lainey Nakamoto | USA | DNF | |||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sophia Perez Sophia Perez | USA | 3.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Astrid Teran Astrid Teran | USA | 3.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaylee Tan Kaylee Tan | USA | 3.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | MCKENNA ROGERS MCKENNA ROGERS | USA | 3.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Catalina Teran Catalina Teran | USA | 3.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bailie Horton Bailie Horton | USA | 3.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dylan Beveridge Dylan Beveridge | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Naiah Boardingham Naiah Boardingham ('98) | 98 | USA | 5.70 | -0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emily Johnson Emily Johnson ('98) | 98 | USA | 5.68 | -3.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chelsea Aninyei Chelsea Aninyei | USA | 5.62 | -1.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Melanie Ceballos Melanie Ceballos | USA | 5.60 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tiana Burgess Tiana Burgess | USA | 5.56 | -1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Summer Stevenson Summer Stevenson | USA | 5.54 | -0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | McKenna Venegas McKenna Venegas | USA | 5.48 | -1.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chelsea Aninyei Chelsea Aninyei | USA | 11.98 | -1.1 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kais Kimuli Kais Kimuli | USA | 13.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Natalia Delgado Natalia Delgado | USA | 12.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cemara Collins Cemara Collins | USA | 12.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Danielle Lister Danielle Lister | USA | 12.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Melisa Toilolo Melisa Toilolo | USA | 41.37 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alyondra Rosales Alyondra Rosales | USA | 38.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karyssa Owens Karyssa Owens ('04) | 04 | USA | 53.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kais Kimuli Kais Kimuli | USA | 45.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Melisa Toilolo Melisa Toilolo | USA | 45.09 | PB | |||||||||||
|