M 100 m 15.4. Vind: +1.3 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zachary Jewell Zachary Jewell ('98) | 98 | USA | 10.09 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Cameron Jackson Cameron Jackson ('02) | 02 | USA | 10.10 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Taveion Neal Taveion Neal | USA | 10.28 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 10.48 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Wesley Suen Wesley Suen | USA | 10.74 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Burnell Williams Burnell Williams | USA | 10.81 | PB | |||||||||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +3.9 | 15.4. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Alexavier Monfries Alexavier Monfries ('02) | 02 | JAM | 10.32 | w | ||||||||||||||||||
2 | Andre Dibbles Andre Dibbles | USA | 10.48 | w | |||||||||||||||||||
3 | Teylen Patterson Teylen Patterson | USA | 10.95 | w | |||||||||||||||||||
4 | Josh Brown Josh Brown | GBR | 11.82 | w | |||||||||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +1.2 | 15.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Kobe Gill Kobe Gill | USA | 10.44 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Frankie Grey Frankie Grey | USA | 10.69 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Jakeylen Haney Jakeylen Haney | USA | 10.82 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Alec'zander Townsley Alec'zander Townsley | USA | 10.89 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Quy Le Quy Le | USA | 11.10 | PB | |||||||||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +1.4 | 15.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 11.11 | PB | ||||||||||||||||||
M 200 m 15.4. Vind: -1.4 Finale A Finale | 15.4. | Vind: -1.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Alexavier Monfries Alexavier Monfries ('02) | 02 | JAM | 21.44 | |||||||||||||||||||
2 | Juan Garza Juan Garza | USA | 22.03 | ||||||||||||||||||||
3 | Emmanuel Olie Emmanuel Olie | USA | 22.12 | SB | |||||||||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: -1.3 | 15.4. | Vind: -1.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Clarence Strong Jr. Clarence Strong Jr. | USA | 22.13 | ||||||||||||||||||||
2 | Wesley Suen Wesley Suen | USA | 22.34 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Kelton Ray Kelton Ray | USA | 22.38 | ||||||||||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: -2.9 | 15.4. | Vind: -2.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Jakeylen Haney Jakeylen Haney | USA | 22.38 | SB | |||||||||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: -3.1 | 15.4. | Vind: -3.1 | |||||||||||||||||||||
2 | Lohan Vernet Lohan Vernet | 00 | FRA | 24.07 | PB | ||||||||||||||||||
M 400 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tristan Lavan Tristan Lavan | USA | 46.21 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Jaiden Ventour Jaiden Ventour | USA | 48.61 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Clarence Strong Jr. Clarence Strong Jr. | USA | 48.77 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Shamal Sullivan Shamal Sullivan | USA | 49.47 | ||||||||||||||||||||
5 | Jordan Johnson Jordan Johnson | USA | 49.55 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Lorenzo Celiento Lorenzo Celiento | 00 | ITA | 49.82 | PB | ||||||||||||||||||
M 1500 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jared Touart Jared Touart | USA | 3:54.41 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Andrew Payton Andrew Payton | USA | 3:59.21 | PB | |||||||||||||||||||
M 110 m hæk 15.4. Vind: +1.3 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Cogan Derousselle Cogan Derousselle | USA | 14.65 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Ethan Sorrels Ethan Sorrels | USA | 15.47 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Lohan Vernet Lohan Vernet | 00 | FRA | 15.49 | PB | ||||||||||||||||||
M Højdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Johnathan Jones Johnathan Jones | USA | 2.14 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Prince Moss Prince Moss | USA | 2.11 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jordan Wallace Jordan Wallace | USA | 2.01 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Parker Benefield Parker Benefield | USA | 4.48 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Hunter Johnson Hunter Johnson | USA | NH | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Devon Lee Devon Lee | USA | 7.28 | w | +4.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 7.28 | w | +4.0 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Ryan Curington Ryan Curington | USA | 7.03 | w | +4.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jordan Wallace Jordan Wallace | USA | 14.98 | w | +4.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Devon Lee Devon Lee | USA | 14.80 | w | +5.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Desmond Frazier Desmond Frazier | USA | 15.35 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Darius Trimble Darius Trimble | USA | 15.13 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ja'Kamron Zackery Ja'Kamron Zackery | USA | 48.08 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Ethan Sorrels Ethan Sorrels | USA | 28.87 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
3 | Lohan Vernet Lohan Vernet | 00 | FRA | 41.24 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Little Rock Little Rock | USA | 39.78 | ||||||||||||||||||||
Cogan Derousselle, Taveion Neal, Troy McKnight, Cameron Jackson | |||||||||||||||||||||||
2 | Central Arkansas Central Arkansas | USA | 40.36 | ||||||||||||||||||||
Kobe Gill, Tristan Lavan, Johnson Adegbite, Alec'zander Townsley | |||||||||||||||||||||||
K 100 m 15.4. Vind: +2.8 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Christine Mboma Christine Mboma ('03) | 03 | NAM | 10.90 | w | ||||||||||||||||||
2 | Aaliyah Lacy Aaliyah Lacy | USA | 11.79 | w | |||||||||||||||||||
3 | Kendelle McCoy Kendelle McCoy | USA | 11.89 | w | |||||||||||||||||||
4 | Kyla Blockett Kyla Blockett | USA | 12.00 | w | |||||||||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +2.1 | 15.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Jaelyn Tucker Jaelyn Tucker | USA | 12.13 | w | |||||||||||||||||||
K 200 m 15.4. Vind: -2.2 Finale A Finale | 15.4. | Vind: -2.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Christine Mboma Christine Mboma ('03) | 03 | NAM | 22.60 | |||||||||||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Teresa Thomas Teresa Thomas | USA | 55.54 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Talayssia Sanders Talayssia Sanders | USA | 57.43 | SB | |||||||||||||||||||
Tamera Rhode Tamera Rhode | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
K 1500 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Anna Bommes Anna Bommes ('02) | 02 | GER | 4:45.05 | PB | ||||||||||||||||||
K 5000 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
5 | Panayióta Lazárou Panayióta Lazárou ('03) | 03 | GRE | 18:49.83 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01) | 01 | DEN | 19:18.93 | |||||||||||||||||||
K 3000 m forh. 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sara Steimel Sara Steimel | USA | 11:14.13 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Calli Beshore Calli Beshore | USA | 11:21.76 | ||||||||||||||||||||
3 | Morganne Browning Morganne Browning | USA | 11:28.96 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Erin Woodward Erin Woodward | USA | 11:36.78 | SB | |||||||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 15.4. Vind: +2.2 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Ally Swaim Ally Swaim | USA | 14.58 | w | |||||||||||||||||||
K 400 m hæk 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 1:01.92 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Tyler Rose Tyler Rose | USA | 1:02.85 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Symone Quiles Symone Quiles | USA | 1:03.97 | PB | |||||||||||||||||||
K Højdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
Gabriella Ayiteyfio Gabriella Ayiteyfio | USA | NH | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Stangspring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
Ludovica Polini Ludovica Polini ('02) | 02 | ITA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Bria Allen Bria Allen | USA | 5.85 | +1.2 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Rondaishia McNeal Rondaishia McNeal | USA | 5.51 | w | +2.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Gabriella Ayiteyfio Gabriella Ayiteyfio | USA | NM | |||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Aaliyah Mathis Aaliyah Mathis | USA | 12.79 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Irieyanna Wilson Irieyanna Wilson | USA | 12.39 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jennifer Peake Jennifer Peake | USA | 12.37 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Kailyn Thomas Kailyn Thomas | USA | 12.34 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Miranda Nichols Miranda Nichols | USA | 12.03 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Aneisha Bell Aneisha Bell | USA | NM | |||||||||||||||||||||
Dior Nicholson Dior Nicholson | USA | NM | |||||||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 57.00 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kelsey Betthauser Kelsey Betthauser | USA | 47.14 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Alison Stephens Alison Stephens ('01) | 01 | CAN | 44.80 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Aaliyah Mathis Aaliyah Mathis | USA | 43.06 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Irieyanna Wilson Irieyanna Wilson | USA | 40.08 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Jennifer Peake Jennifer Peake | USA | 32.31 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Devonn Bivens Devonn Bivens | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Aneisha Bell Aneisha Bell | USA | NM | |||||||||||||||||||||
Dior Nicholson Dior Nicholson | USA | NM | |||||||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | Savannah Fields Savannah Fields | USA | 48.82 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Mia Dunning Mia Dunning | USA | NM | |||||||||||||||||||||
Alison Stephens Alison Stephens ('01) | 01 | CAN | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||||||||
1 | NAM | 45.52 | |||||||||||||||||||||
2 | Little Rock Little Rock | USA | 45.78 | ||||||||||||||||||||
Gabriella Ayiteyfio, Aaliyah Lacy, Landri Schreier, Maliyah Holland |